Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Nem erőltetem a márkát magamra :B. Alan-nek elfogadható véleménye van az X20-ról, minden többi W-King, amit bemutatott csak amolyan felemás véleményes.

    kbyte1024 kbyte1024 #21437: Nézz rá a fentebb ajánlott cuccokra és felejtsd el a Zealotot, az pénzkidobás, szerintem. Fentebb javasoltam másnak a BUGANi Brief Pro-t. Az is jó ajánlat és ha valamiért nem jönne be vissza tudod küldeni, mert itthoni beszerzés.

    "Nem erőltetem a márkát magamra ... " -ezt most nem teljesen értem. :)
    Mindegy a lényeg, hogy én sem vagyok oda a márkáért (szvsz. eléggé hullámzó teljesítményt nyújtott eddig), de ez az X20s - pláne úgy, hogy Uboom X nincs - egy kifejezetten jó alternatívának tűnik. Belehallgattál valamelyik tesztbe?

    "Alan-nek elfogadható véleménye van az X20-ról... "
    Az lehet (erre már én nem emlékszem), de az X20s nem járt nála.

    Jut is eszembe! "Hullámzó teljesítmény"... na, ez a Bugani-ra is igaz. A Brief Pro tényleg jó, de a Boost Max eléggé gyenguszra sikeredett (pedig papíron nagyon vadállat cucc).
    Szóval inkább típust, és nem (csak) a márkát kell nézni! ;)

  • kbyte1024
    veterán

    Nem erőltetem a márkát magamra :B. Alan-nek elfogadható véleménye van az X20-ról, minden többi W-King, amit bemutatott csak amolyan felemás véleményes.

    kbyte1024 kbyte1024 #21437: Nézz rá a fentebb ajánlott cuccokra és felejtsd el a Zealotot, az pénzkidobás, szerintem. Fentebb javasoltam másnak a BUGANi Brief Pro-t. Az is jó ajánlat és ha valamiért nem jönne be vissza tudod küldeni, mert itthoni beszerzés.

    Értem köszönöm :K

  • " ... nem hallottam róla megfelelőt, de legalább nem akadtam bele."
    Meglep. Mateusz csatornája tele van X20s tesztekkel.

    Nem erőltetem a márkát magamra :B. Alan-nek elfogadható véleménye van az X20-ról, minden többi W-King, amit bemutatott csak amolyan felemás véleményes.

    kbyte1024 kbyte1024 #21437: Nézz rá a fentebb ajánlott cuccokra és felejtsd el a Zealotot, az pénzkidobás, szerintem. Fentebb javasoltam másnak a BUGANi Brief Pro-t. Az is jó ajánlat és ha valamiért nem jönne be vissza tudod küldeni, mert itthoni beszerzés.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Mely teszt alapján említed? Még nem hallottam róla megfelelőt, de legalább nem akadtam bele. :B

    " ... nem hallottam róla megfelelőt, de legalább nem akadtam bele."
    Meglep. Mateusz csatornája tele van X20s tesztekkel.

  • ... ha már W-King, akkor X20s ... szerintem. Sajnos pont ez a típus itthon nem beszerezhető, így marad az Ali (ami persze rejt némi rizikót, de valamit, valamiért).

    Mely teszt alapján említed? Még nem hallottam róla megfelelőt, de legalább nem akadtam bele. :B

  • Speedy007
    addikt

    Szóval ma befutott a JBL Flip 7 Tomorrowland nem vagyok hasra esve tőle. Lehet hogy megszokást kíván de a Xiaomi Bluetooth Speaker 40W 360°-s hangzással sokkal szebben szól illetve mintha több lenne benne vagyha nem is több de a basszus mintha szebben jönne ki. Egyedül ott érzem ennek az előnyét ha olyan vagy ahhoz hasonló zenét hallgatok mint pl. Robin Schulz - Sugar mert itt a 360°-s hangzásnak egyből kijön a hátránya és be bödönösödik.. Nincsen EQ még használva csak stock beállításokkal volt használva mert így van viszonyítási alapom a 360°-s Xiaomihoz.

    Kifutottam a szerkesztési időből. Még egy pozitívum van hogy USB-n keresztül képes hangot lejátszani PC-ről. De ez kicsit körülményes mert pl. PC-n nálam az előlapi Type-C-n keresztül nerm bírtam szóra hiába nyomkodtam a play gombot a készüléken mikor catlakoztattam a PC-re. De ha hátul csatlakoztatom közvetlenül az alaplapra egyből meg mukkan.

  • Speedy007
    addikt

    Szóval ma befutott a JBL Flip 7 Tomorrowland nem vagyok hasra esve tőle. Lehet hogy megszokást kíván de a Xiaomi Bluetooth Speaker 40W 360°-s hangzással sokkal szebben szól illetve mintha több lenne benne vagyha nem is több de a basszus mintha szebben jönne ki. Egyedül ott érzem ennek az előnyét ha olyan vagy ahhoz hasonló zenét hallgatok mint pl. Robin Schulz - Sugar mert itt a 360°-s hangzásnak egyből kijön a hátránya és be bödönösödik.. Nincsen EQ még használva csak stock beállításokkal volt használva mert így van viszonyítási alapom a 360°-s Xiaomihoz.

  • kbyte1024
    veterán

    A kérdés: mit keresel.
    Nem is gondoltam rá, mert teljesen más árkategória (~2x), mint a szóba hozott Zealot S98.

    A Zaelot megálna 57-be. A kérdés hogy annyival jobb e a JBL? 100-ig elmennék.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Amennyi tesztet én hallgattam, nem győztek meg: összedobálják az alkatrészeket oszt jólvan... Az említett S98-on is néhol látszik, hogy össze-vissza billeg a passzív radi, mert nem kiegyensúlyozott, de leginkább a hangképe nem meggyőző (Na persze, itt meg sok a változó faktor, hogy mikor és hogy megfelelő a hangzás....)
    Ha olcsó "bulis" hangfalat szeretnél, ami azért nem szól szarul (értsd.: jól is szól az ár függvényében), akkor W-King X20. Ha jól emlékszem ~80K körül el lehet csípni akcióban. (Van in-app Ekvalizer lehetőség (10(!) sávos, ha jól emlékszem), ami elég fontos mikor különböző környezetben, helyzetben használsz egy hangfalat. Zealotnál van app, de én nem látok egyéni EQ lehetőséget.)

    Vagy Sencor RESONEX MEGA, amit most is 83K
    (Más márka és típus név alatt: Tazata Boomblast max / Medion LIFE P61768 / Mojo Blaze Limitless 1600) De ennek a Tazata és más márka alatt futó típusnak megint nincs in-app egyedi EQ lehetősége, úgyhogy a legjobb választás egy W-king X20 (és nem(!) az X20S, mert nem csak kisebb teljesítményű, hanem a hangszórók is mások benne.)

    W-King Temu-n és amazon.de szokott jó áron lenni.
    És tessék... rákerestem gyors, kuponnal, mindennel 75K házhoz szállítva amazon.de-n. Ennyiért semmiképp se próbálkozz a Zealottal, hanem azonnal csapj le ennyi pénzért a W-King X20-ra, SZVSZ.

    ... ha már W-King, akkor X20s ... szerintem. Sajnos pont ez a típus itthon nem beszerezhető, így marad az Ali (ami persze rejt némi rizikót, de valamit, valamiért).

  • Mély tisztelettel és alázattal köszönöm a választ :R a JBL extreme 4 esetleg?

    A kérdés: mit keresel.
    Nem is gondoltam rá, mert teljesen más árkategória (~2x), mint a szóba hozott Zealot S98.

  • kbyte1024
    veterán

    Amennyi tesztet én hallgattam, nem győztek meg: összedobálják az alkatrészeket oszt jólvan... Az említett S98-on is néhol látszik, hogy össze-vissza billeg a passzív radi, mert nem kiegyensúlyozott, de leginkább a hangképe nem meggyőző (Na persze, itt meg sok a változó faktor, hogy mikor és hogy megfelelő a hangzás....)
    Ha olcsó "bulis" hangfalat szeretnél, ami azért nem szól szarul (értsd.: jól is szól az ár függvényében), akkor W-King X20. Ha jól emlékszem ~80K körül el lehet csípni akcióban. (Van in-app Ekvalizer lehetőség (10(!) sávos, ha jól emlékszem), ami elég fontos mikor különböző környezetben, helyzetben használsz egy hangfalat. Zealotnál van app, de én nem látok egyéni EQ lehetőséget.)

    Vagy Sencor RESONEX MEGA, amit most is 83K
    (Más márka és típus név alatt: Tazata Boomblast max / Medion LIFE P61768 / Mojo Blaze Limitless 1600) De ennek a Tazata és más márka alatt futó típusnak megint nincs in-app egyedi EQ lehetősége, úgyhogy a legjobb választás egy W-king X20 (és nem(!) az X20S, mert nem csak kisebb teljesítményű, hanem a hangszórók is mások benne.)

    W-King Temu-n és amazon.de szokott jó áron lenni.
    És tessék... rákerestem gyors, kuponnal, mindennel 75K házhoz szállítva amazon.de-n. Ennyiért semmiképp se próbálkozz a Zealottal, hanem azonnal csapj le ennyi pénzért a W-King X20-ra, SZVSZ.

    Mély tisztelettel és alázattal köszönöm a választ :R a JBL extreme 4 esetleg?

  • Sziasztok. Vennék egy Zealot S98 hangszórót. Van valak8inek tapasztalata a márkával??

    Amennyi tesztet én hallgattam, nem győztek meg: összedobálják az alkatrészeket oszt jólvan... Az említett S98-on is néhol látszik, hogy össze-vissza billeg a passzív radi, mert nem kiegyensúlyozott, de leginkább a hangképe nem meggyőző (Na persze, itt meg sok a változó faktor, hogy mikor és hogy megfelelő a hangzás....)
    Ha olcsó "bulis" hangfalat szeretnél, ami azért nem szól szarul (értsd.: jól is szól az ár függvényében), akkor W-King X20. Ha jól emlékszem ~80K körül el lehet csípni akcióban. (Van in-app Ekvalizer lehetőség (10(!) sávos, ha jól emlékszem), ami elég fontos mikor különböző környezetben, helyzetben használsz egy hangfalat. Zealotnál van app, de én nem látok egyéni EQ lehetőséget.)

    Vagy Sencor RESONEX MEGA, amit most is 83K
    (Más márka és típus név alatt: Tazata Boomblast max / Medion LIFE P61768 / Mojo Blaze Limitless 1600) De ennek a Tazata és más márka alatt futó típusnak megint nincs in-app egyedi EQ lehetősége, úgyhogy a legjobb választás egy W-king X20 (és nem(!) az X20S, mert nem csak kisebb teljesítményű, hanem a hangszórók is mások benne.)

    W-King Temu-n és amazon.de szokott jó áron lenni.
    És tessék... rákerestem gyors, kuponnal, mindennel 75K házhoz szállítva amazon.de-n. Ennyiért semmiképp se próbálkozz a Zealottal, hanem azonnal csapj le ennyi pénzért a W-King X20-ra, SZVSZ.

  • KaitouP
    nagyúr

    Pont lemaradtál a szuper jó nyári akciókról. 1-2 hete a Tribit Blast 52K lett volna.

    Jelenlegi árakon és helyi beszerzés könnyedsége miatt azt mondanám, hogy próbálj rá egy BUGANi Brief Pro cuccra. 56K az ALZA-n. Megközelít egy HK Go Play 3-t zenei élményben. [Összehasonlító videó] Persze itt-ott amott a freki tartományban mutat eltérést, de a HK GoPlay3 meg 110K alsó hangon jelenleg.
    56K elsőre lehet soknak tűnik, de ha bejön, akkor ez már bulis hangerőhöz is elég, nem csak hétköznapi zenehallgatásra. 56K-ért erős ár/érték aránya van.
    Azért fogalmaztam úgy, hogy próbálj rá, mert egyrészről csak jó minőségű felvételekre tudok hagyatkozni csak, élőben nem hallottam még, másrészről, nehéz megmondani a leiratod alapján, hogy mi lesz jó neked. Viszont az alza/helyi beszerzés lehetővé teszi, hogy ne legyen bonyolult az 14 napos elállás, ha valamiért nem lenne megfelelő számodra.

    Köszi! :R Szimpatikusnak tűnik, kivitelre meg specifikációra is, az videó alapján is ígéretes.

  • kbyte1024
    veterán

    Sziasztok. Vennék egy Zealot S98 hangszórót. Van valak8inek tapasztalata a márkával??

  • 7Heads Drago
    veterán

    Én feladás előtt valahogy megszokásból mindig csinálok egy képet az általam készült csomagolásról. Pont az ilyen eseten esetén, egyszer talán karácsonyi csomagoló papírba küldtem el, arra még jól berajzoltam filc tolal, rajzoltam rá számokat meg ilyen egyedi dolgokat.
    Én viz szintesen és adok rá egy gurikát meg függölegesen is.

    Itt mindenkép csináld a feljelentést minél hamarabb, nyilván a Foxpost esetén van egy csomag szám és a depóba is "Mérik a súlyt". Kamerák is lehetnek, szóval onnan hogy ha náluk van egy alkalmazott aki megpróbált lopni, lehet nem a első esett.

    Azért szerintem a FOxpost a esetek jó részébe megbízható, sajnos te pont bele futottál egy rossz emberbe. (Látták rajta a Ipon tekercset így tudják a Ipon esetén) Drága elektronikai cikkek mennek.
    De én arra gondolok ha valaki vesz egy RTX 5090-et vagy valami elég drága dolgot és vissza küldi garanciába akkor annak is (Nyoma veszik)? :U

    Az biztos ha meg lesz a "elkövető" cégen belül szinten garantált hogy ki fogják rugni.
    Tedd meg a feljelentést ahogy tudod, és ha minden jól megy lehet gyorsan meg lesz hol és melyik ponton és szakaszon (Változhatott a csomag tartalma).

    A Súlyt tudjuk ha a depóbe már üresen ment, akkor a Depo előtt ki lett űritve.
    Sok szerencsét remélem sikerrel jársz. :R

    Sztem meg szart se ér az egész. Kétlem hogy a rendőrség komolyan foglalkozna vele ha van fotó ha nincs.

  • Speedy007
    addikt

    Pakolásztunk délután és megtaláltuk ezt a csodát Mac Audio Style 1000. Borzalmas ahogy szól erre vagy ehhez hasonló hangzásra gondoltam mikor azt írtam korábban hogy ilyet nem akarok, bár ezt a szintet szerintem bármi megugorhatja. A VW konszern ezred forduló tapintás javító anyagáról ne is beszéljünk undorító ahogy kinéz most. Akksi kuka de legalább jó lesz kábelen keresztül a gyerekek laptopjához amiben meg a hangszóró gyenge AUX-n keresztül..

  • Szervusztok szakik! :)

    Megelégeltem, hogy meglévő soundbarjaimmal nem tudok úgy zenét hallgatni, ahogy illik (mondjuk amúgy is inkább filmezésre, játékra valók), és arra gondoltam, hogy 95%-ban beltéri használatra szeretnék egy remek ár/érték arányú bluetooth hangszórót, amivel méltó módon szólaltathatom meg a kedvenc zenéimet.

    Zeneileg is mindenevő vagyok, bár úgy sejtem, olyan hangkeltő nincs, aminek a hangzása minden műfajhoz passzol, így talán az elektronikus muzsika élvezne prioritást, de nem baj, ha mellette nem szól szarul egy rock, metál nóta. Arra is gondoltam, hogy ideális lenne, ha TWS funkciónak köszönhetően párba köthetném őket a sztereó hatásért.

    Tudtok olyat ajánlani 30-50K ársávban (akár darabjáért, akár párban) ami megfelelő lehet? Köszi! :R

    Pont lemaradtál a szuper jó nyári akciókról. 1-2 hete a Tribit Blast 52K lett volna.

    Jelenlegi árakon és helyi beszerzés könnyedsége miatt azt mondanám, hogy próbálj rá egy BUGANi Brief Pro cuccra. 56K az ALZA-n. Megközelít egy HK Go Play 3-t zenei élményben. [Összehasonlító videó] Persze itt-ott amott a freki tartományban mutat eltérést, de a HK GoPlay3 meg 110K alsó hangon jelenleg.
    56K elsőre lehet soknak tűnik, de ha bejön, akkor ez már bulis hangerőhöz is elég, nem csak hétköznapi zenehallgatásra. 56K-ért erős ár/érték aránya van.
    Azért fogalmaztam úgy, hogy próbálj rá, mert egyrészről csak jó minőségű felvételekre tudok hagyatkozni csak, élőben nem hallottam még, másrészről, nehéz megmondani a leiratod alapján, hogy mi lesz jó neked. Viszont az alza/helyi beszerzés lehetővé teszi, hogy ne legyen bonyolult az 14 napos elállás, ha valamiért nem lenne megfelelő számodra.

  • KaitouP
    nagyúr

    Szervusztok szakik! :)

    Megelégeltem, hogy meglévő soundbarjaimmal nem tudok úgy zenét hallgatni, ahogy illik (mondjuk amúgy is inkább filmezésre, játékra valók), és arra gondoltam, hogy 95%-ban beltéri használatra szeretnék egy remek ár/érték arányú bluetooth hangszórót, amivel méltó módon szólaltathatom meg a kedvenc zenéimet.

    Zeneileg is mindenevő vagyok, bár úgy sejtem, olyan hangkeltő nincs, aminek a hangzása minden műfajhoz passzol, így talán az elektronikus muzsika élvezne prioritást, de nem baj, ha mellette nem szól szarul egy rock, metál nóta. Arra is gondoltam, hogy ideális lenne, ha TWS funkciónak köszönhetően párba köthetném őket a sztereó hatásért.

    Tudtok olyat ajánlani 30-50K ársávban (akár darabjáért, akár párban) ami megfelelő lehet? Köszi! :R

  • carl18
    addikt

    Én is fotózok.
    Minden csomagot vastagon betekerek fekete sztreccsfóliával, plusz kap ragszalagot is rendesen.
    Nem látszik mi van benne, de még a plusz csomagolás feliratai (még ha nincs is köze a doboz tartalmához) se kelthetik fel a kis enyveskezűek figyelmét, vagy legalábbis kisebb eséllyel (lesz mellette más könnyebb és vonzóbb préda a csomagok közt :)) )
    Meg azért egy ilyet feltűnésmentesen nem nagyon csomagol vissza, azonnal ordít ha ezt megbonják, kibontani is egy öröm a címzettnek. :DDD
    Amúgy én sok-sok éve kapok és adok fel csomagot Foxposttal, eddig sose volt gondom (kopp-kopp-kopp).

    Ezt nevezem! :K Ez nagyon jól sikerült és közbe Diszkrét csomagolás. :R

    Megmondom ősszintén én is részbe a lopástól tartok, Én is hasonlóan csináltam, 3 guriga szalag rakok rá keresztbe, viz szintesen és rakok rá pár gurigát meg függölegesen is. :K
    Mert én is azt éreztem, (Ezt bontani se lesz könnyű).


    Én Hirtelen ezt találtam 4-5 éves kép talán, de pont Diszkrétan csomagoltam ezt.
    A másik hogy ez olyan papír amit csak úgy tud kibontani ha szét szagatja az eredeti csomagolást. :C . Ebbe a T6 Max volt emlékeim szerint tudom nem nagy tétel.
    #21425
    Reméljük csak egy balcserencse áldozata voltál, de látod itt a topikba mutatunk új dolgokat. A legközelebb egy alaposabb és egyedibb csomagolást készítesz, akkor nem érhet meglepetés.

    Én még Konkrétan írok rá filctolal is valami egyedit amit úgy se tudnak másolni.
    Volt hogy rajzoltam rá mici mackót :DDD Becsomagoltam, pont az asztalon volt a filctol.
    Még mielőtt feladtam a csomagot írtam a vásárlónak most adom fel, raktam rá pár egyedi azonosítot, így biztosan tudod más nem bontotta ki. :K

    Vagy rajzolsz rá egy Son Goku-t kicsit amatőr módon. :R

  • ribarszki
    őstag

    Én is fotózok.
    Minden csomagot vastagon betekerek fekete sztreccsfóliával, plusz kap ragszalagot is rendesen.
    Nem látszik mi van benne, de még a plusz csomagolás feliratai (még ha nincs is köze a doboz tartalmához) se kelthetik fel a kis enyveskezűek figyelmét, vagy legalábbis kisebb eséllyel (lesz mellette más könnyebb és vonzóbb préda a csomagok közt :)) )
    Meg azért egy ilyet feltűnésmentesen nem nagyon csomagol vissza, azonnal ordít ha ezt megbonják, kibontani is egy öröm a címzettnek. :DDD
    Amúgy én sok-sok éve kapok és adok fel csomagot Foxposttal, eddig sose volt gondom (kopp-kopp-kopp).

    Ezentúl követem a példádat.. Csak baromi szomorú, hogy csomagoláskor azt kell szem előtt tartsd, hogy a futárszolgalatnál így talán nem lopják ki... :(

  • Sys85
    veterán

    Én feladás előtt valahogy megszokásból mindig csinálok egy képet az általam készült csomagolásról. Pont az ilyen eseten esetén, egyszer talán karácsonyi csomagoló papírba küldtem el, arra még jól berajzoltam filc tolal, rajzoltam rá számokat meg ilyen egyedi dolgokat.
    Én viz szintesen és adok rá egy gurikát meg függölegesen is.

    Itt mindenkép csináld a feljelentést minél hamarabb, nyilván a Foxpost esetén van egy csomag szám és a depóba is "Mérik a súlyt". Kamerák is lehetnek, szóval onnan hogy ha náluk van egy alkalmazott aki megpróbált lopni, lehet nem a első esett.

    Azért szerintem a FOxpost a esetek jó részébe megbízható, sajnos te pont bele futottál egy rossz emberbe. (Látták rajta a Ipon tekercset így tudják a Ipon esetén) Drága elektronikai cikkek mennek.
    De én arra gondolok ha valaki vesz egy RTX 5090-et vagy valami elég drága dolgot és vissza küldi garanciába akkor annak is (Nyoma veszik)? :U

    Az biztos ha meg lesz a "elkövető" cégen belül szinten garantált hogy ki fogják rugni.
    Tedd meg a feljelentést ahogy tudod, és ha minden jól megy lehet gyorsan meg lesz hol és melyik ponton és szakaszon (Változhatott a csomag tartalma).

    A Súlyt tudjuk ha a depóbe már üresen ment, akkor a Depo előtt ki lett űritve.
    Sok szerencsét remélem sikerrel jársz. :R

    Én is fotózok.
    Minden csomagot vastagon betekerek fekete sztreccsfóliával, plusz kap ragszalagot is rendesen.
    Nem látszik mi van benne, de még a plusz csomagolás feliratai (még ha nincs is köze a doboz tartalmához) se kelthetik fel a kis enyveskezűek figyelmét, vagy legalábbis kisebb eséllyel (lesz mellette más könnyebb és vonzóbb préda a csomagok közt :)) )
    Meg azért egy ilyet feltűnésmentesen nem nagyon csomagol vissza, azonnal ordít ha ezt megbonják, kibontani is egy öröm a címzettnek. :DDD
    Amúgy én sok-sok éve kapok és adok fel csomagot Foxposttal, eddig sose volt gondom (kopp-kopp-kopp).

  • carl18
    addikt

    Sima barna doboz volt, ipon szalaggal, amiben küldték. A hangszóró nem látszódott, vagyis totál lutri mi van a dobozban. Annyit láthatott, hogy az Iponnak megy vissza és nehéz. (2.5kg) Tehát gondolta nem olcsó dolog...

    Én a barna szalaggal ragasztottam le. De a képen látszik, hogy került rá egy átlátszó szalag is. Na aki rátette, kinyitotta a dobozomat és kipakolta. Kérdés mikor. Még a depo előtt, vagy a depoban..

    Holnap megyek a rendőrségre. Van egy kedves rendőr barátom, ő segített ma megírni a feljelentést. Foxpost felé jeleztem űrlapon, de telefonon természetesen elérhetetlenek, és kb semmit nem ér a reklamálásom. Ipon is elindította a reklamációt feléjük. Ők már komolyabb partner. Kíváncsi leszek, hogy kiderül-e valami, a belső súlymérésük mit mutat..

    Csak ezek után hogy bízzak meg a foxban? Keringő csomagom volt, ellopott soha.

    Én feladás előtt valahogy megszokásból mindig csinálok egy képet az általam készült csomagolásról. Pont az ilyen eseten esetén, egyszer talán karácsonyi csomagoló papírba küldtem el, arra még jól berajzoltam filc tolal, rajzoltam rá számokat meg ilyen egyedi dolgokat.
    Én viz szintesen és adok rá egy gurikát meg függölegesen is.

    Itt mindenkép csináld a feljelentést minél hamarabb, nyilván a Foxpost esetén van egy csomag szám és a depóba is "Mérik a súlyt". Kamerák is lehetnek, szóval onnan hogy ha náluk van egy alkalmazott aki megpróbált lopni, lehet nem a első esett.

    Azért szerintem a FOxpost a esetek jó részébe megbízható, sajnos te pont bele futottál egy rossz emberbe. (Látták rajta a Ipon tekercset így tudják a Ipon esetén) Drága elektronikai cikkek mennek.
    De én arra gondolok ha valaki vesz egy RTX 5090-et vagy valami elég drága dolgot és vissza küldi garanciába akkor annak is (Nyoma veszik)? :U

    Az biztos ha meg lesz a "elkövető" cégen belül szinten garantált hogy ki fogják rugni.
    Tedd meg a feljelentést ahogy tudod, és ha minden jól megy lehet gyorsan meg lesz hol és melyik ponton és szakaszon (Változhatott a csomag tartalma).

    A Súlyt tudjuk ha a depóbe már üresen ment, akkor a Depo előtt ki lett űritve.
    Sok szerencsét remélem sikerrel jársz. :R

  • Speedy007
    addikt

    Sima barna doboz volt, ipon szalaggal, amiben küldték. A hangszóró nem látszódott, vagyis totál lutri mi van a dobozban. Annyit láthatott, hogy az Iponnak megy vissza és nehéz. (2.5kg) Tehát gondolta nem olcsó dolog...

    Én a barna szalaggal ragasztottam le. De a képen látszik, hogy került rá egy átlátszó szalag is. Na aki rátette, kinyitotta a dobozomat és kipakolta. Kérdés mikor. Még a depo előtt, vagy a depoban..

    Holnap megyek a rendőrségre. Van egy kedves rendőr barátom, ő segített ma megírni a feljelentést. Foxpost felé jeleztem űrlapon, de telefonon természetesen elérhetetlenek, és kb semmit nem ér a reklamálásom. Ipon is elindította a reklamációt feléjük. Ők már komolyabb partner. Kíváncsi leszek, hogy kiderül-e valami, a belső súlymérésük mit mutat..

    Csak ezek után hogy bízzak meg a foxban? Keringő csomagom volt, ellopott soha.

    Az hogy komolyabb partner irreleváns. A róka posta évek óta szerencsétlenkedik a csomagok kézbesítési idejével, emiatt a webáruházak felé is sok lehet a panasz. Ennek ellenére képtelenek úrrá lenni ezen a problémám főleg akkor jön elő mikor jön a hosszú hétvége stb.. Míg más futár szolgálat (saját tapasztalat) 1-2 napos csúszással dolgozik ilyenkor a róka posta esetén volt olyan hogy 2 hét alatt jött meg egy csomag belföldön. Elég sok volt mostanában a panasz fb-n is hogy a címzettek tárolóit felcserélték és így nem azt kapták amit rendeltek, továbbá sérülten felbontva kapták meg kézhez sőt a kód beütése után üres volt a tároló. Eddig is kerültem őket csak akkor rendeltem velük ha nagyon muszáj volt de eztán még inkább kerülöm őket

  • ribarszki
    őstag

    Amazon csomagoknál olvastam vissza küldés esetén az amazon nem kap vissza semmit mert út közbe a futár szolgálat alkalmazotjai kilopják a terméket a dobozból.

    De így a Foxpost esetén ez durva. :U Ha a dobozon közvetlen látszott hogy milyen termék van benne és egy (TESÓ van egy cigid) alkalmazott lazán ki bonthatta hogy úgy volt vele, lesz egy hangszórója de a Dobozt adja tovább.

    Foxpost esetén a gond hogy mikor berakod a foxpost automatába ott nincs súly mérés, esetleg csak az létezik hogy (Feladás előtt lefotozod) Pontosan milyen csomagolást alkalmaztál.
    Ha ők ezt bontva vagy máshogy kapták meg akkor érdekes a további fejlemény.

    Egy biztos én is olyasmire gondolok a futár ment, és hogy közvetlen ő vagy a egy depo telephelyen talán valaki (Ügyeskedni próbált és lenyúlta)?
    MIndenkép csinálj feljelentést ez így nem maradhat. :K
    De ha egy Bluetooth hangszóró esetén megmerik csinálni, gondolj bele egy RTX 5080-5090 esetén hogyne mernék megcsinálni... :U

    Sima barna doboz volt, ipon szalaggal, amiben küldték. A hangszóró nem látszódott, vagyis totál lutri mi van a dobozban. Annyit láthatott, hogy az Iponnak megy vissza és nehéz. (2.5kg) Tehát gondolta nem olcsó dolog...

    Én a barna szalaggal ragasztottam le. De a képen látszik, hogy került rá egy átlátszó szalag is. Na aki rátette, kinyitotta a dobozomat és kipakolta. Kérdés mikor. Még a depo előtt, vagy a depoban..

    Holnap megyek a rendőrségre. Van egy kedves rendőr barátom, ő segített ma megírni a feljelentést. Foxpost felé jeleztem űrlapon, de telefonon természetesen elérhetetlenek, és kb semmit nem ér a reklamálásom. Ipon is elindította a reklamációt feléjük. Ők már komolyabb partner. Kíváncsi leszek, hogy kiderül-e valami, a belső súlymérésük mit mutat..

    Csak ezek után hogy bízzak meg a foxban? Keringő csomagom volt, ellopott soha.

  • carl18
    addikt

    Srácok, visszaküldtem az Iponnak a Klipsch Detroit hangszórót. Az Ipon szerződésben áll a Foxposttal, ingyen visszaviszik. Pénteken megérkezett a visszaküldött csomag az Iponhoz, tegnap pedig keresnek az Ipontól, hogy miért küldtem vissza egy tök üres dobozt, mi vele a célom? Se a termék, se az elállási nyilatkozat nem volt benne. Viszont az én barna ragasztószalagom felvágva, és egy átlátszóval átragasztva! A Foxpostnál valamikor, valaki kilopta a Klipsch hangszórót a leragasztott dobozból! Bazdmeg.... :Y Holnap mehetek a rendőrségre feljelentést tenni... Soha nem jártam így. Keringő csomagom volt, de kilopott soha.

    Amazon csomagoknál olvastam vissza küldés esetén az amazon nem kap vissza semmit mert út közbe a futár szolgálat alkalmazotjai kilopják a terméket a dobozból.

    De így a Foxpost esetén ez durva. :U Ha a dobozon közvetlen látszott hogy milyen termék van benne és egy (TESÓ van egy cigid) alkalmazott lazán ki bonthatta hogy úgy volt vele, lesz egy hangszórója de a Dobozt adja tovább.

    Foxpost esetén a gond hogy mikor berakod a foxpost automatába ott nincs súly mérés, esetleg csak az létezik hogy (Feladás előtt lefotozod) Pontosan milyen csomagolást alkalmaztál.
    Ha ők ezt bontva vagy máshogy kapták meg akkor érdekes a további fejlemény.

    Egy biztos én is olyasmire gondolok a futár ment, és hogy közvetlen ő vagy a egy depo telephelyen talán valaki (Ügyeskedni próbált és lenyúlta)?
    MIndenkép csinálj feljelentést ez így nem maradhat. :K
    De ha egy Bluetooth hangszóró esetén megmerik csinálni, gondolj bele egy RTX 5080-5090 esetén hogyne mernék megcsinálni... :U

  • bwoay
    nagyúr

    Srácok, visszaküldtem az Iponnak a Klipsch Detroit hangszórót. Az Ipon szerződésben áll a Foxposttal, ingyen visszaviszik. Pénteken megérkezett a visszaküldött csomag az Iponhoz, tegnap pedig keresnek az Ipontól, hogy miért küldtem vissza egy tök üres dobozt, mi vele a célom? Se a termék, se az elállási nyilatkozat nem volt benne. Viszont az én barna ragasztószalagom felvágva, és egy átlátszóval átragasztva! A Foxpostnál valamikor, valaki kilopta a Klipsch hangszórót a leragasztott dobozból! Bazdmeg.... :Y Holnap mehetek a rendőrségre feljelentést tenni... Soha nem jártam így. Keringő csomagom volt, de kilopott soha.

    nem ismerem a szarházi foxpostot (csak hírből), de GLS-nél a követési információknál látni, amikor beérkezik a csomag a depoba, illetve amikor súlyadatot is adnak hozzá. ha itt is hasonló a procedúra, és ezen a ponton már nem volt benne a hangszóró a dobozban, akkor rögtön a csomagot felvevő, vagy az automatát ürítő futár lesz a gyanús, szóval neki ez annyira nem éri meg.
    az ilyen futárcégeknél elég nagy a fluktuáció, törvényszerű, hogy néha bekerül a rendszerbe egy rohadt alma, de a lopást mindenhol nagyon komolyan veszik.
    sajnálom, és kívánom, hogy mielőbb rendeződjön!

  • ribarszki
    őstag

    Srácok, visszaküldtem az Iponnak a Klipsch Detroit hangszórót. Az Ipon szerződésben áll a Foxposttal, ingyen visszaviszik. Pénteken megérkezett a visszaküldött csomag az Iponhoz, tegnap pedig keresnek az Ipontól, hogy miért küldtem vissza egy tök üres dobozt, mi vele a célom? Se a termék, se az elállási nyilatkozat nem volt benne. Viszont az én barna ragasztószalagom felvágva, és egy átlátszóval átragasztva! A Foxpostnál valamikor, valaki kilopta a Klipsch hangszórót a leragasztott dobozból! Bazdmeg.... :Y Holnap mehetek a rendőrségre feljelentést tenni... Soha nem jártam így. Keringő csomagom volt, de kilopott soha.

  • Ez mennyire ajánlott: Tronsmart Halo 100
    Most kuponozva 19.000k. Vagy mit keresek 20-25-ért max. Minap volt 19-ért tronsmart bang is , csak lemaradtam.

    Ez mennyire ajánlott: Tronsmart Halo 100 - Semennyire
    Vagy mit keresek 20-25-ért max. - Tronsmartot alapból hanyagold. Influenszerek által erőltett izé: mindegyiknek tök hullámos freki átvitele van, amit in-app is szinte lehetetlen korrigálni. (5 sávos EQ nem elégséges hozzá)
    Ha mégis nagyon ragaszkodsz a márkához, esetleg a Mirtune S100. De azt is EQ-zgatni kell rendesen, hogy normálisan szóljon: [link]

    Ha abból indulok ki, hogy elég méretes/nagy teljesítmény hangfalat néztél az ársávhoz képest (20-25K) ebből nehéz nyugodt lelkiismerettel ajánlani valamit, de ha kell hangerő és elég jól is szóljon: akkor én a következőt javaslom: most akciós W-King T8 II (~24K) sokkal jobb választás az Amazonasz esőboltból, mint bármely Tronsmart: [link]
    Esetleg egy Medion P61762 (55EUR) [link] [link] Ami egy Tazata Boomblast Pro ( [link] ) német márkanév alatt. 55EUR-t pedig hipi-szupi jó áron van.

  • Pixx96
    aktív tag

    Egyrészt meglep, hogy mennyire nem találod a Vifa utódját, másrészt nyilvánvaló, hogy nincs két egyforma (hangzású) hangszóró. Meg aztán ott vannak az egyéni preferenciák, amiről az utóbbi pár hsz. szólt ...
    Vagyis nincs olyan hangszóró, ami mindenkinek jó lenne. Itt az általad legjobbnak tartott Bose-t is szólták már le, ahogy az Uboom X-et is. Mondanám, hogy esetleg utóbbit próbáld ki, csak épp már kapni nem lehet.

    " ... próbálok vadászni egy hibás Oslot és átteszem a mélysugárzót."
    Próbáltad javíttatni? Itt többször link-eltek egy csókát, aki hangszóró (nem hangfal!) javítással foglalkozik. Én biztos, hogy ezzel kezdenék.

    hát nehéz jó BT hangfalat venni szerintem legalábbis. JBL legnagyobb baja buta az alkalmazás nekem legalábbis uboom x hez képest például. Meg nem is éppen olcsók vannak hangfalak amik jobbak mélyhangokban van ami magas középtartomanyban erősebb. Ott a külső is fontos szempont.

    Nekem például HK go play 3 lenne a legjobb amiket eddig próbáltam hordozható kivitelben jobb akkuval és egy app elférne... ára annyira nem túl borzasztó de nem is olcsó 100-120 körül már vehető boltból. meg usb c töltés se volna rossz😅😅 hogy lehessen bárhol tölteni akár powerbankrol is

  • yaltonaudio a hangszoros arc
    kiszerelve kell hozza vinni

    szerk:typo

    Kérdés, hogy a perem milyen, mert a hangszóró karakterisztikájához hozzá tartozik a perem fizikai tulajdonságai.

  • hcol7
    senior tag

    Egyrészt meglep, hogy mennyire nem találod a Vifa utódját, másrészt nyilvánvaló, hogy nincs két egyforma (hangzású) hangszóró. Meg aztán ott vannak az egyéni preferenciák, amiről az utóbbi pár hsz. szólt ...
    Vagyis nincs olyan hangszóró, ami mindenkinek jó lenne. Itt az általad legjobbnak tartott Bose-t is szólták már le, ahogy az Uboom X-et is. Mondanám, hogy esetleg utóbbit próbáld ki, csak épp már kapni nem lehet.

    " ... próbálok vadászni egy hibás Oslot és átteszem a mélysugárzót."
    Próbáltad javíttatni? Itt többször link-eltek egy csókát, aki hangszóró (nem hangfal!) javítással foglalkozik. Én biztos, hogy ezzel kezdenék.

    yaltonaudio a hangszoros arc
    kiszerelve kell hozza vinni

    szerk:typo

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Sziasztok!

    Keresem a Vifa Oslom utódját. Lassan 2 éve használok a Vifa mellett egy olyan kis hangszórót amit könnyen magammal viszek, és a kertben sem kell féltenem. Ez egy Soundcore Motion+ hangszóró, amit itteni ajánlásra próbáltam ki, és nagyon megszerettem. A magas tartománya, tisztasága, részletezése az Oslo mellett sem maradt szégyenben. De kinti alkalmakra, nagy társasággal játszott Hitster játékra már egy kicsit vékonyka. A Vifa Oslom egyik mélysugárzója pedig rezonál, sérült, ezért keresek utódot.

    Gondoltam jó lesz egy Boombox jellegű hangszóró. Ezért kirpóbáltam a Tribit Lava hangsugárzót, majd úgy alakult, hogy érkezett mellé egy Klipsch Detroit, egy Bose Soundlink Max és ugye a Soundcore Motion+

    Mindegyik hangszórót járattam az Isotek bejárató lemezzel, utána hallgattam össze.

    A Tribit Lava hangszórót gyorsan kiszedtem a csapatból. Számomra ez a hangszóró nehezen értelmezhető. Főleg az énekhangok terén olyan, mintha egy jó vastag takaró lenne rajta, és minden vágyad, hogy levedd már róla. Lapos, tompa, üres... Persze puffog, meg dübög, meg elektronikus zenét egész jól megszólaltat, de amint énekhang jön elő, totál elvérzik. Részemről ez teljes zsákutca. Biztos van aki ezt a hangzást keresi, ilyen zenét hallgat, de nálam ki is esett a sorból. Friss FW, ajánlott EQ.

    A második ami kiesett, az a Klipsch Detroit. Szerintem 80-90k körül ez egy fantasztikus hanszóró, megfelelő zenékre! A középtartomány döbbentesen széles, dinamikus, élő! Egy hangszer, nagybőgő, gitár, olyan térrel szólal meg, hogy szinte meg lehetne érinteni. Maga a hangszóró sem kis darab, igen súlyos is mellé, és pont azt a robosztus, nehéz érzetet hozza a zenében is. Szóval a rockzenének olyan teste van, hogy megkönnyeztem. Sajnos ez a hangszóró is a magas hangokon csúszik el. Próbáltam EQ-zni, de alig lett jobb. Itt is az énekhangokon van egy lepel. Nem olyan durva mint a Lava esetében, de itt sem tiszták. Sajnos ez az egyetlen gyenge pontja ennek a hangszórónak. Fájó, mert egy kicsit jobb magasakkal egy csoda lenne..

    Maradt a Bose és a Soundcore Motion Plus.

    A Bose testesebb, több mélyet ad, szabadban is jobban szól, megfelelő helyen kimondottan telt hangzása és mélyei vannak. Összeségében jobb hangszóró mint a Motion Plus, de 3x árért el is várható. Viszont nem minden esetben jobb egyértelműen, és ez a meglepő.
    Benti zenehallgatáshoz nem jobb a Bose. Sőt, a Motion Plus magasai tisztábbak, részletezőbbek, csilingelőbbek a Bose hangzásánál. Közép és mélyben nyer a Bose, csak ugye alacsonyabb hangerőn viszonylag kiegyenlített a meccs. Sőt, alacsonyabb hangerőn a Motion Plust kicsit jobbnak találom.
    Szabadban már más a felállás. Ott a Bose kinyílik. Azt vettem észre, hogy 50-60% felett áll össze a kép. Nem vettem észre, hogy a hangerő növelésével szétesne a kép. 70% felett pedig nagyon lelépi a kis Motion Plust. Valójában a Bose Max egy szabadtéri hangszóró. Kell neki a hangerő, hogy megszólalhasson. Partykon, kinti bulin érzi jól magát. Nem egy tompa, puffogós JBL, hanem tényleg élvezhető méllyel, szép középpel és egészen jó magasokkal dolgozik.

    Viszont a teszt ár/érték bajnok a Motion Plus. Benti zenehallgatásra, medence melletti háttérzenének egyszerűen tökéletes. Persze a Bose tényleg szinte mindenben jobb, pláne ahogy növeljük a két készüléken a hangerőt, úgy nő a szakadék. De a kérdés, hogy ér-e a Bose 130.000Ft-ot? Ezt a kérdést én sem tudom megválaszolni.. 80.000Ft körül nagyon jó ajánlat lenne, és valahol a realitás is ott van. A maradék 50.000Ft a Bose felirat inkább azt gondolom.
    Mindenestre aki Bose Soundlink Max mellett dönt, nagyon fogja szeretni. Minden műfajban elboldogul, sokoldalú, nagyon szerethető hangképpel. Egyszerűen nekem a Vifa Oslo után hiányzik a hifis hangzás, tisztaság alacsonyabb hangerő mellett is, főként benti használt során.

    Szóval nem találtam meg az Oslo utódját, és félek nem is fogom. A Beolit nálam árban már túl van a határon. A Dali Katch bentre tökéletes, de az megint szabadtéren, társasághoz lesz vékonyka. Valószínűleg próbálok vadászni egy hibás Oslot és átteszem a mélysugárzót. Egyelőre nincs jobb ötletem.

    (Aki rockot hallgat repüljön rá a Klipschre, imádni fogja azt a zúzást amit tud :K )

    Egyrészt meglep, hogy mennyire nem találod a Vifa utódját, másrészt nyilvánvaló, hogy nincs két egyforma (hangzású) hangszóró. Meg aztán ott vannak az egyéni preferenciák, amiről az utóbbi pár hsz. szólt ...
    Vagyis nincs olyan hangszóró, ami mindenkinek jó lenne. Itt az általad legjobbnak tartott Bose-t is szólták már le, ahogy az Uboom X-et is. Mondanám, hogy esetleg utóbbit próbáld ki, csak épp már kapni nem lehet.

    " ... próbálok vadászni egy hibás Oslot és átteszem a mélysugárzót."
    Próbáltad javíttatni? Itt többször link-eltek egy csókát, aki hangszóró (nem hangfal!) javítással foglalkozik. Én biztos, hogy ezzel kezdenék.

  • 7Heads Drago
    veterán

    Ez mennyire ajánlott: Tronsmart Halo 100
    Most kuponozva 19.000k. Vagy mit keresek 20-25-ért max. Minap volt 19-ért tronsmart bang is , csak lemaradtam.

  • ribarszki
    őstag

    Sziasztok!

    Keresem a Vifa Oslom utódját. Lassan 2 éve használok a Vifa mellett egy olyan kis hangszórót amit könnyen magammal viszek, és a kertben sem kell féltenem. Ez egy Soundcore Motion+ hangszóró, amit itteni ajánlásra próbáltam ki, és nagyon megszerettem. A magas tartománya, tisztasága, részletezése az Oslo mellett sem maradt szégyenben. De kinti alkalmakra, nagy társasággal játszott Hitster játékra már egy kicsit vékonyka. A Vifa Oslom egyik mélysugárzója pedig rezonál, sérült, ezért keresek utódot.

    Gondoltam jó lesz egy Boombox jellegű hangszóró. Ezért kirpóbáltam a Tribit Lava hangsugárzót, majd úgy alakult, hogy érkezett mellé egy Klipsch Detroit, egy Bose Soundlink Max és ugye a Soundcore Motion+

    Mindegyik hangszórót járattam az Isotek bejárató lemezzel, utána hallgattam össze.

    A Tribit Lava hangszórót gyorsan kiszedtem a csapatból. Számomra ez a hangszóró nehezen értelmezhető. Főleg az énekhangok terén olyan, mintha egy jó vastag takaró lenne rajta, és minden vágyad, hogy levedd már róla. Lapos, tompa, üres... Persze puffog, meg dübög, meg elektronikus zenét egész jól megszólaltat, de amint énekhang jön elő, totál elvérzik. Részemről ez teljes zsákutca. Biztos van aki ezt a hangzást keresi, ilyen zenét hallgat, de nálam ki is esett a sorból. Friss FW, ajánlott EQ.

    A második ami kiesett, az a Klipsch Detroit. Szerintem 80-90k körül ez egy fantasztikus hanszóró, megfelelő zenékre! A középtartomány döbbentesen széles, dinamikus, élő! Egy hangszer, nagybőgő, gitár, olyan térrel szólal meg, hogy szinte meg lehetne érinteni. Maga a hangszóró sem kis darab, igen súlyos is mellé, és pont azt a robosztus, nehéz érzetet hozza a zenében is. Szóval a rockzenének olyan teste van, hogy megkönnyeztem. Sajnos ez a hangszóró is a magas hangokon csúszik el. Próbáltam EQ-zni, de alig lett jobb. Itt is az énekhangokon van egy lepel. Nem olyan durva mint a Lava esetében, de itt sem tiszták. Sajnos ez az egyetlen gyenge pontja ennek a hangszórónak. Fájó, mert egy kicsit jobb magasakkal egy csoda lenne..

    Maradt a Bose és a Soundcore Motion Plus.

    A Bose testesebb, több mélyet ad, szabadban is jobban szól, megfelelő helyen kimondottan telt hangzása és mélyei vannak. Összeségében jobb hangszóró mint a Motion Plus, de 3x árért el is várható. Viszont nem minden esetben jobb egyértelműen, és ez a meglepő.
    Benti zenehallgatáshoz nem jobb a Bose. Sőt, a Motion Plus magasai tisztábbak, részletezőbbek, csilingelőbbek a Bose hangzásánál. Közép és mélyben nyer a Bose, csak ugye alacsonyabb hangerőn viszonylag kiegyenlített a meccs. Sőt, alacsonyabb hangerőn a Motion Plust kicsit jobbnak találom.
    Szabadban már más a felállás. Ott a Bose kinyílik. Azt vettem észre, hogy 50-60% felett áll össze a kép. Nem vettem észre, hogy a hangerő növelésével szétesne a kép. 70% felett pedig nagyon lelépi a kis Motion Plust. Valójában a Bose Max egy szabadtéri hangszóró. Kell neki a hangerő, hogy megszólalhasson. Partykon, kinti bulin érzi jól magát. Nem egy tompa, puffogós JBL, hanem tényleg élvezhető méllyel, szép középpel és egészen jó magasokkal dolgozik.

    Viszont a teszt ár/érték bajnok a Motion Plus. Benti zenehallgatásra, medence melletti háttérzenének egyszerűen tökéletes. Persze a Bose tényleg szinte mindenben jobb, pláne ahogy növeljük a két készüléken a hangerőt, úgy nő a szakadék. De a kérdés, hogy ér-e a Bose 130.000Ft-ot? Ezt a kérdést én sem tudom megválaszolni.. 80.000Ft körül nagyon jó ajánlat lenne, és valahol a realitás is ott van. A maradék 50.000Ft a Bose felirat inkább azt gondolom.
    Mindenestre aki Bose Soundlink Max mellett dönt, nagyon fogja szeretni. Minden műfajban elboldogul, sokoldalú, nagyon szerethető hangképpel. Egyszerűen nekem a Vifa Oslo után hiányzik a hifis hangzás, tisztaság alacsonyabb hangerő mellett is, főként benti használt során.

    Szóval nem találtam meg az Oslo utódját, és félek nem is fogom. A Beolit nálam árban már túl van a határon. A Dali Katch bentre tökéletes, de az megint szabadtéren, társasághoz lesz vékonyka. Valószínűleg próbálok vadászni egy hibás Oslot és átteszem a mélysugárzót. Egyelőre nincs jobb ötletem.

    (Aki rockot hallgat repüljön rá a Klipschre, imádni fogja azt a zúzást amit tud :K )

  • carl18
    addikt

    Ha te magad nem tudod mit szeretnél igazán, nem várhatsz ajánlatokat. Mi nem értékesítők vagyunk, hogy rádsózzunk valamit, hanem a tapasztaltaink alapján igyekszünk ideális ajánlatokat adni. (Márpedig itt többünk egyszerre van több hangrendszere és legalább 1 tucatnyi rendszeren túl vagyunk már, hogy legyen mihez viszonyítani.)
    Nekem van több használt Harman Kardon Onyx-om amitket ebayről vettem. 20K alatt (Gynege akkuval, töltő nélkül). Na már most. 1db cella ~3K, 19V2A adapter ~4K. De ez csak a saját példám, Adamsky meg mondta, hogy Xiaomi Party a legjobb választás. Ha nem azt választottad volna, akkor a Xiaomi Outdoort mondtuk volna másodiknak.
    Amennyi Bt hangfalat és hangrendszert hallottam már, és amiket leírtál, HK Onyx-szal járhattál volna a legjobban. Onyx hangját egyik általad kinézett cucc sem übereli, nem is tudhatja. Ennyit az értelmes ajánlatokról.
    Szerintem, ahelyett hogy elkezdenél újra "tájékoztatni" másokat audio technikáról és azt körbemagyarázni, először számolj el 10-ik, lassulj le és kezdj el gondolkodni/elemezni magad mit is szeretnél és azt miért, fogalmazd meg magadnak a konklúziót, ahelyett hogy instant reagálnál ami először eszedbe jut.
    Az első kérésed alapján ugyanis semmi megfogható igény nem volt azon kívül, minthogy jól szóljon. (Ami amúgy is szubjektív, kinek milyen színesés jó. Ugye van/volt itt a topikban Tribit Lava tulajdonos, akinek egyáltalán nem tetszett a hangja.) +az olcsó is egészen relatív és nehezen értelmezhető, hiszen még a prdukált teljesítmény/hangélmény is meghatározza, az árcédula összességében akkor olcsó vagy drága.
    Összességében pedig, elég kevés olyan termék van a piacon ami olcsó és jó is.

    Attól függ azért az Onyx 3 és akkori szériák jelentős része elég rendesen vissza fogja magát akkuról. 30 wattot tudod talán és nem is bírta sokáig. :U
    Saját tesztem 2017-ből mikor nővérem vette a Onyx 3-at, ezzel szembe egy mai Soundcore Boom 2 Akkuról is tudja a teljes 80 wattos teljesítményt.

    Lehet jól szól a régi Onyx is, de tegyük hozzá ez csak vezetékről tudja a teljes 60 wattot.
    A Dockin D fine mellé raktam oda az akkumulátoros Onyx 3-at és a Dockin jelentősen hangosabb és erősebb tudod lenni.
    A Tápról ment Onyx 3 volt a Dockin D fine Ellen azonosan hangos maxon.

    Itt csak arra akarok utalni számít hogy az adott hangszóró mellet (Lesz-e külső energia)
    vagy teljes mértékbe az akkumulátorra kell hagyatkozni.

    Szerintem bármelyik hangszóró ajánlás esetén nehéz mindenre is a legjobbat ajánlani.

  • bwoay
    nagyúr

    engedd meg hogy részben ne értsek egyet, de ne vedd kritikának vagy támadásnak...

    szerintem bőven van olyan réteg (magam is ide sorolom) aki nem akarja vagy nem tudja rászánni az időt a topic 20k+ kommentjének átnézésére, arról nem is beszélve, hogy pár hónapos kommentek már lehetnek irrelevánsak mert pl. lett jobb, jobb ár/érték arányú modell, stb.

    ez nem feltétlenül lustaság, mindenkinek más az élethelyzete, habitusa, napirendje, prioritásai, ettől még lehet jogos a kérdése/kérése, és lehet nagyon hálás a segítségért (magam is ide sorolom).

    ettől függetlenül itt is, mint mindenhol máshol az életben vannak futóbolondok, nemnormálisok, nyirok-és-ösztönvezérelt észlények, ezekkel nem tudsz mit csinálni sem a boltban sem a munkahelyen de itt sem. 22 éve fórumozol, csak itt, természetes, hogy megcsömörlöttél már ezektől meg a sok kudarctól (mert ezek azért belül valahol mindig kudarcélmények, még ha amúgy tudatos szinten tisztában is vagy vele hogy neked aztán tök mindegy ki milyen módon hülye).

    szerintem igen is fontos a személyes ajánlás, beszélgetés, ettől él a fórum és ettől nem lesz egy olyan technokrata falanx amiről egyébként néhány monomániás modi is álmodik. ez hülyékkel jár együtt? sag' schon, ez benne van sajnos, itt is, máshol is.

    abszolút nem vettem támadásnak. amit írtam, az kizárólag az én véleményem, hogy ki osztja és ki nem ért egyet vele, az igazából számomra nem bír jelentőséggel.
    azt nem gondolom, hogy megcsömörlöttem volna (ha mégis, úgy is jó). egyszerűen csak (az említett okokból kifolyólag) nem sok értelmét látom az ajánlgatásoknak. sőt, sokszor érzem kontraproduktívnak, mert a kérdező egy adott modellre számít, aztán rázúdítunk 5-öt, és néha csak jobban összezavarodik. meg ott van a szinte elkerülhetetlen felülbírálat, amikor (akár teljes joggal) megkapja, hogy öcsém, hát ilyen felhasználásra eleve 3x nagyobb/drágább darabokat nézz...
    persze nem kampányolok az ajánlások ellen, csak én már inkább nem szállok be. és ezzel természetesen senki nem veszít semmit.
    a lényeg, hogy a TV legyen lapos, az autó meg kabrió, és akkor minden fasza.

  • hcol7
    senior tag

    valóban, bár a többség szerintem sosem jut el idáig. meg azt próbáltam érzékeltetni, hogy mekkora pálfordulás, hogy a kabrióért nemhogy a motorkódot, de minden egyéb korábbi sarkalatos szempontot eldobott.

    valahol meg tudom érteni... : )

  • Speedy007
    addikt

    engedd meg hogy részben ne értsek egyet, de ne vedd kritikának vagy támadásnak...

    szerintem bőven van olyan réteg (magam is ide sorolom) aki nem akarja vagy nem tudja rászánni az időt a topic 20k+ kommentjének átnézésére, arról nem is beszélve, hogy pár hónapos kommentek már lehetnek irrelevánsak mert pl. lett jobb, jobb ár/érték arányú modell, stb.

    ez nem feltétlenül lustaság, mindenkinek más az élethelyzete, habitusa, napirendje, prioritásai, ettől még lehet jogos a kérdése/kérése, és lehet nagyon hálás a segítségért (magam is ide sorolom).

    ettől függetlenül itt is, mint mindenhol máshol az életben vannak futóbolondok, nemnormálisok, nyirok-és-ösztönvezérelt észlények, ezekkel nem tudsz mit csinálni sem a boltban sem a munkahelyen de itt sem. 22 éve fórumozol, csak itt, természetes, hogy megcsömörlöttél már ezektől meg a sok kudarctól (mert ezek azért belül valahol mindig kudarcélmények, még ha amúgy tudatos szinten tisztában is vagy vele hogy neked aztán tök mindegy ki milyen módon hülye).

    szerintem igen is fontos a személyes ajánlás, beszélgetés, ettől él a fórum és ettől nem lesz egy olyan technokrata falanx amiről egyébként néhány monomániás modi is álmodik. ez hülyékkel jár együtt? sag' schon, ez benne van sajnos, itt is, máshol is.

    Direkt használtam a keresőt mielőtt a topikot "letámadtam" kulcs szavakra is próbáltam rá keresni azon modellekkel amikkel szemezgettem és nem csak a Xiaomi-ra gondolok. De kb. az esélytelen kategória volt. Nem egy topikban azzal szokták letámadni a kérdeződ hogy használd már a topik keresőt mert számtalanszor volt téma az adott kérdés vagy hasonló vagy használd/ olvasd el a csoport/topik leírását (ami itt tertmészetesen hiányzik) mielőtt a kérdésedet feltennéd.

    Kérdések azért vannak hogy aki(k) tudnak értenek hozzá azok ha akarnak válaszoljanak a kérdezőn múlik vagy dől el hogy ignorálja a a tippet,tanácsot,választ vagy megfogadja.

    Mert egyre több esetben tapasztalom azt több helyen is hogy a topikok többsége kifullad csip csup ügyek esetén, vagy hogy ki tud a másikra licitálni. De ha szakmaibb kérdésre kerül a sor az AI a hibázási lehetőségeivel sokkal több támpontot tud adni mint az adott topik amihez fordult segítségért. És most nem erről a topikról van szó ez csak általánosítás...

  • engedd meg hogy részben ne értsek egyet, de ne vedd kritikának vagy támadásnak...

    szerintem bőven van olyan réteg (magam is ide sorolom) aki nem akarja vagy nem tudja rászánni az időt a topic 20k+ kommentjének átnézésére, arról nem is beszélve, hogy pár hónapos kommentek már lehetnek irrelevánsak mert pl. lett jobb, jobb ár/érték arányú modell, stb.

    ez nem feltétlenül lustaság, mindenkinek más az élethelyzete, habitusa, napirendje, prioritásai, ettől még lehet jogos a kérdése/kérése, és lehet nagyon hálás a segítségért (magam is ide sorolom).

    ettől függetlenül itt is, mint mindenhol máshol az életben vannak futóbolondok, nemnormálisok, nyirok-és-ösztönvezérelt észlények, ezekkel nem tudsz mit csinálni sem a boltban sem a munkahelyen de itt sem. 22 éve fórumozol, csak itt, természetes, hogy megcsömörlöttél már ezektől meg a sok kudarctól (mert ezek azért belül valahol mindig kudarcélmények, még ha amúgy tudatos szinten tisztában is vagy vele hogy neked aztán tök mindegy ki milyen módon hülye).

    szerintem igen is fontos a személyes ajánlás, beszélgetés, ettől él a fórum és ettől nem lesz egy olyan technokrata falanx amiről egyébként néhány monomániás modi is álmodik. ez hülyékkel jár együtt? sag' schon, ez benne van sajnos, itt is, máshol is.

    +1

  • DeFranco
    nagyúr

    egyik cimborám mesélt egy nagyon hasonló storyt egy haverja autóvásárlásáról. ott már motorkódokig merült az illető a témában, a vége meg valami kabriót lett, mert az menő.

    viszont jól láthatóan köztünk sincs konszenzus az ajánlható modellek terén. akkor valójában kinek mit és mi alapján tudnánk ajánlani?
    nem ismerem mások prioritásait, de nem is érdekelnek. nem azért, mert érdektelen vagyok és távol áll tőlem a segítőkészség. csak éppen nem tudom semmilyen módon garantálni, hogy az általam a legnagyobb megelégedéssel használt hangszóró neki is be fog válni, mert neki más fontos és a hallása sem egyezik az enyémmel.
    az információ viszont itt van a topicban, ha valaki komolyan gondolja, rá tudja szánni az időt a keresgélésre. nekem borzasztó hasznos volt, amiket itt olvastam. bár hosszú távon pont nem, mert sokkal több speaker lett belőle, mint az amennyit eredetileg akartam (egy db). ami nyilván a ti hibátok!!!

    engedd meg hogy részben ne értsek egyet, de ne vedd kritikának vagy támadásnak...

    szerintem bőven van olyan réteg (magam is ide sorolom) aki nem akarja vagy nem tudja rászánni az időt a topic 20k+ kommentjének átnézésére, arról nem is beszélve, hogy pár hónapos kommentek már lehetnek irrelevánsak mert pl. lett jobb, jobb ár/érték arányú modell, stb.

    ez nem feltétlenül lustaság, mindenkinek más az élethelyzete, habitusa, napirendje, prioritásai, ettől még lehet jogos a kérdése/kérése, és lehet nagyon hálás a segítségért (magam is ide sorolom).

    ettől függetlenül itt is, mint mindenhol máshol az életben vannak futóbolondok, nemnormálisok, nyirok-és-ösztönvezérelt észlények, ezekkel nem tudsz mit csinálni sem a boltban sem a munkahelyen de itt sem. 22 éve fórumozol, csak itt, természetes, hogy megcsömörlöttél már ezektől meg a sok kudarctól (mert ezek azért belül valahol mindig kudarcélmények, még ha amúgy tudatos szinten tisztában is vagy vele hogy neked aztán tök mindegy ki milyen módon hülye).

    szerintem igen is fontos a személyes ajánlás, beszélgetés, ettől él a fórum és ettől nem lesz egy olyan technokrata falanx amiről egyébként néhány monomániás modi is álmodik. ez hülyékkel jár együtt? sag' schon, ez benne van sajnos, itt is, máshol is.

  • bwoay
    nagyúr

    ha mar autora ad ki sok penzt az ember, motorkodokig merulni nem olyan melyviz szvsz, sot.

    valóban, bár a többség szerintem sosem jut el idáig. meg azt próbáltam érzékeltetni, hogy mekkora pálfordulás, hogy a kabrióért nemhogy a motorkódot, de minden egyéb korábbi sarkalatos szempontot eldobott.

  • hcol7
    senior tag

    egyik cimborám mesélt egy nagyon hasonló storyt egy haverja autóvásárlásáról. ott már motorkódokig merült az illető a témában, a vége meg valami kabriót lett, mert az menő.

    viszont jól láthatóan köztünk sincs konszenzus az ajánlható modellek terén. akkor valójában kinek mit és mi alapján tudnánk ajánlani?
    nem ismerem mások prioritásait, de nem is érdekelnek. nem azért, mert érdektelen vagyok és távol áll tőlem a segítőkészség. csak éppen nem tudom semmilyen módon garantálni, hogy az általam a legnagyobb megelégedéssel használt hangszóró neki is be fog válni, mert neki más fontos és a hallása sem egyezik az enyémmel.
    az információ viszont itt van a topicban, ha valaki komolyan gondolja, rá tudja szánni az időt a keresgélésre. nekem borzasztó hasznos volt, amiket itt olvastam. bár hosszú távon pont nem, mert sokkal több speaker lett belőle, mint az amennyit eredetileg akartam (egy db). ami nyilván a ti hibátok!!!

    ha mar autora ad ki sok penzt az ember, motorkodokig merulni nem olyan melyviz szvsz, sot.

  • bwoay
    nagyúr

    " ... az esetek legalább 50%-ában az alábbi ... " – én ennél egy optimistább becslést mondanék: ~25% :D
    Nem vagyok nagy TV guru, de random időközönként picit jobban beleásom magam a témába. Szóval jó sok évvel ezelőtt egy haverral hosszasan leveleztünk, hogy milyen TV-t vagyen (az anyagi keret elég nagy volt ...). A vég az lett, hogy a felállított sorrendet (kettő vagy talán három esélyes készülék volt) felborítva – pontosabban ignorálva – vett egy negyedik típusú készüléket. Indok? Nézd ez milyen lapos!! :DDD

    egyik cimborám mesélt egy nagyon hasonló storyt egy haverja autóvásárlásáról. ott már motorkódokig merült az illető a témában, a vége meg valami kabriót lett, mert az menő.

    viszont jól láthatóan köztünk sincs konszenzus az ajánlható modellek terén. akkor valójában kinek mit és mi alapján tudnánk ajánlani?
    nem ismerem mások prioritásait, de nem is érdekelnek. nem azért, mert érdektelen vagyok és távol áll tőlem a segítőkészség. csak éppen nem tudom semmilyen módon garantálni, hogy az általam a legnagyobb megelégedéssel használt hangszóró neki is be fog válni, mert neki más fontos és a hallása sem egyezik az enyémmel.
    az információ viszont itt van a topicban, ha valaki komolyan gondolja, rá tudja szánni az időt a keresgélésre. nekem borzasztó hasznos volt, amiket itt olvastam. bár hosszú távon pont nem, mert sokkal több speaker lett belőle, mint az amennyit eredetileg akartam (egy db). ami nyilván a ti hibátok!!!

  • <Adamsky>
    nagyúr

    pont az általad leírtak miatt nem is hiszek abban, hogy van értelme bárkinek is bármilyen típusokat ajánlgatni.
    az információ ( ajánlott BT hangszórók) eleve itt van a topicban, hiszen ez maga a téma. más kérdés, hogy ki hajlandó ezt megkeresni, és ki az, aki a 20k hozzászólásból szeretné, hogy 5-10 mondatban foglalják össze neki a lényeget.

    kövezzetek meg, de tapasztalataim szerint az esetek legalább 50%-ában az alábbi a forgatókönyv:

    1. ajánljatok egy jót!
    2. győzzetek meg róla, hogy tényleg jó lesz ez nekem
    3. vettem tök mást, mint amit ajánlottatok
    4. meggyőzlek benneteket, hogy ez jobb vétel volt, mint amit ti mondtatok

    és mindez generált összesen vagy 100 HSZ-t.

    " ... az esetek legalább 50%-ában az alábbi ... " – én ennél egy optimistább becslést mondanék: ~25% :D
    Nem vagyok nagy TV guru, de random időközönként picit jobban beleásom magam a témába. Szóval jó sok évvel ezelőtt egy haverral hosszasan leveleztünk, hogy milyen TV-t vagyen (az anyagi keret elég nagy volt ...). A vég az lett, hogy a felállított sorrendet (kettő vagy talán három esélyes készülék volt) felborítva – pontosabban ignorálva – vett egy negyedik típusú készüléket. Indok? Nézd ez milyen lapos!! :DDD

  • bwoay
    nagyúr

    Ha te magad nem tudod mit szeretnél igazán, nem várhatsz ajánlatokat. Mi nem értékesítők vagyunk, hogy rádsózzunk valamit, hanem a tapasztaltaink alapján igyekszünk ideális ajánlatokat adni. (Márpedig itt többünk egyszerre van több hangrendszere és legalább 1 tucatnyi rendszeren túl vagyunk már, hogy legyen mihez viszonyítani.)
    Nekem van több használt Harman Kardon Onyx-om amitket ebayről vettem. 20K alatt (Gynege akkuval, töltő nélkül). Na már most. 1db cella ~3K, 19V2A adapter ~4K. De ez csak a saját példám, Adamsky meg mondta, hogy Xiaomi Party a legjobb választás. Ha nem azt választottad volna, akkor a Xiaomi Outdoort mondtuk volna másodiknak.
    Amennyi Bt hangfalat és hangrendszert hallottam már, és amiket leírtál, HK Onyx-szal járhattál volna a legjobban. Onyx hangját egyik általad kinézett cucc sem übereli, nem is tudhatja. Ennyit az értelmes ajánlatokról.
    Szerintem, ahelyett hogy elkezdenél újra "tájékoztatni" másokat audio technikáról és azt körbemagyarázni, először számolj el 10-ik, lassulj le és kezdj el gondolkodni/elemezni magad mit is szeretnél és azt miért, fogalmazd meg magadnak a konklúziót, ahelyett hogy instant reagálnál ami először eszedbe jut.
    Az első kérésed alapján ugyanis semmi megfogható igény nem volt azon kívül, minthogy jól szóljon. (Ami amúgy is szubjektív, kinek milyen színesés jó. Ugye van/volt itt a topikban Tribit Lava tulajdonos, akinek egyáltalán nem tetszett a hangja.) +az olcsó is egészen relatív és nehezen értelmezhető, hiszen még a prdukált teljesítmény/hangélmény is meghatározza, az árcédula összességében akkor olcsó vagy drága.
    Összességében pedig, elég kevés olyan termék van a piacon ami olcsó és jó is.

    pont az általad leírtak miatt nem is hiszek abban, hogy van értelme bárkinek is bármilyen típusokat ajánlgatni.
    az információ ( ajánlott BT hangszórók) eleve itt van a topicban, hiszen ez maga a téma. más kérdés, hogy ki hajlandó ezt megkeresni, és ki az, aki a 20k hozzászólásból szeretné, hogy 5-10 mondatban foglalják össze neki a lényeget.

    kövezzetek meg, de tapasztalataim szerint az esetek legalább 50%-ában az alábbi a forgatókönyv:

    1. ajánljatok egy jót!
    2. győzzetek meg róla, hogy tényleg jó lesz ez nekem
    3. vettem tök mást, mint amit ajánlottatok
    4. meggyőzlek benneteket, hogy ez jobb vétel volt, mint amit ti mondtatok

    és mindez generált összesen vagy 100 HSZ-t.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Alan bóhockodik, de ha figyelsz arra, mit "pofázik", akkor nagyon okosakat és bölcseket mond. Csak a színházi szereplésvágya ami sok lehet, de erre könnyű megoldás, hogy hallgatni kell és nem nézni. Én csak akkor nézem Alan-t, mikor fogdossa a hangfalakat és prezentálja a hangfal méretét, ergonómiáját, vagy a passzív radiról véleményez (valamelyiket ki is méri!) és közben mutatja. (PL. Sooundcore új RGB passzív membrános sorozatával kapcsolatban mondja el, hogy a passzívra aggatott vastag RGB műanyag bisz-baszról vélelmezi, hogy ronthatja a passzív radi hatását, de nem állítja, csak el tudja képzelni, mert hogy pl. a Boom 2 Plus feltűnően nem megy le nagyon mélyre. Egyik Boom 2 Plus videóban mondja el. És inkább upper-bass heavy-re színzeték a hangfalat.) Vagy mikor a gráfokat elemzi, akkor is nézem, nem csak hallgatom. :B
    Én kezdem megszokni és megkedvelni a magam módján, hogy ő ilyen bohém arc. :))

    U.i.: az egyel korábbi hozzászóláshoz: Sandstrøm Constellation Hercules
    (nem jó felvétel, de talán egymás mellett van némi viszonyíthatóság. hajdanán, ~8 évvel ezelőtt kb. 40K HUF-nak megfelelő összegért, szerintem best-buy volt.)

    "Alan bóhockodik, de ha figyelsz arra, mit "pofázik", akkor nagyon okosakat és bölcseket mond." – én ezt tudom, és teljesen el tudok ettől vonatkoztatni, ahogy Oluv párjának idétlen vonaglásától is. Csak tudom, hogy van, akinek ez nem, vagy csak nagyon nehezen megy. Esetleg ilyen első benyomás alapján hajlamos azt mondani, hogy ki ez a hülye, és már kapcsol is el ...

    #21398 "Akkor 60K körül egész jó ajánlatnak számít az új Onyx 9." ← szerintem nézd, de leginkább hallgasd meg Alan tesztjét (link lentebb...)

    #21395 Speedy007
    "Nem igazán van jó minőségű." – pedig ezekhez a binaural-os felvételekhez nélkülözhetetlen.
    " ... Logitech G332-m de (...) a Corsair HS65 ... "
    Végső soron ezek a "gamer" fejesek is működhetnek, de a tuti nyilván valamilyen semlegese(bbe)n hangolt – ne adj' Isten, nyitott – fejhallgató lenne.

    #21396 Sefter
    A Boombox 4 jó nagy dög. Ha nálad ez nem gond, akkor jó választás lehet. A Partybox 120-at nem igazán értem. Azt végképp nem fogod a hónod alá kapni.
    Olcsóbb alternatívák: TRIBIT StormBox Blast és Blast 2, használtan Uboom X.

    #21397 carl18
    "Ez alapján senki nem mondhatja hamisan hogy (Ez a hangszóró magas kiemelt)."
    Kevered a spektrumanalízist a frekvenciaátvitellel (erről tettél be egy képet). Előbbi mutatja a hangszóró hangolását, utóbbi a képességeit (ez mondjuk egy DSP-s hangszórónál eleve mondhatni folyamatosan – a hangerő függvényében – változik).
    Anno Mateusz csatornáján hallgattam a Studio 9-et (ld. korábban link-elt playlist), és nekem nem tetszett a hangja. Szerintem családon belül is van jobb. Emlékeim szerint Alan-nak sem tetszett ... meg is kerestem gyorsan: [link]
    Egyébként most, hogy újra belenéztem derült ki számomra is, hogy ugyan harsánynak hallatszik (talán épp 3-4 kHz között) de közben nem megy olyan magasra (a 3 "csipogó" ellenére sem), mint a 6-os vagy a 8-as.

  • A teszt körülményei találtam egy szabad helyet! Leraktam őket a fal mellé (3 méter volt köztem és a hangszórók között). Aztán belőttem fél hangerőre és ott játszottam le zenéket. :K
    Mondom a Uboom X egész jól teljesít de a 0,48FW Custom Oluv Firmware esetén sajnos Indoor+ Módba valóban van valami hangtömörítési gond mert sokszor hallom nem szól teljes tisztán nem torzít inkább valahogy a hang esik szét, olyan mint mikor a monitoron pixeleket kockákat látsz.

    Most Uboom X esetén a mindenes EQ-amivel el vagyok a Outdoor+ ebbe szoktam hallgatni.
    Úgy mondanám a Uboom X egészen jól szól, de a Harman Onyx 9 volt egy teljes hangkép változás.
    Megnéztem egy hívatalos mérést!
    Ez alapján senki nem mondhatja hamisan hogy (Ez a hangszóró magas kiemelt).
    Nincs benne több basszus mint magas. :R
    "Erre nagyszerű példa a nemrég tárgyalt Tribit Stormbox Blast 2 fw.-je, amibe mind a magas, mind a mély rettenetesen túl lett tolva. Elsőre sok embernek – pláne bizonyos zenéknél – tetszhet ez a hangzás, de hosszabb távon kiütközhet a hátránya."
    Ha a Grafikont látod ez alapján nincs olyan probléma mint a Blast 2 esetén hogy túl túlták a tartományt.

    #21390
    Igen ahogy írod én is azon csodálkoztam miután a Oluv EQ-k után csak egy sima Default EQ-ra váltottam hogy lett olyan világos a Uboom X hangja. :))
    Azért Oluvot se kell túlértékelni pár éve olvastam több Hifi forumról kitiltották, a másik a youtube csatornáját is azért bukta mert valakivel össze balhézott komment szekcióba.

    Mikor kijött a Uboom L és én oda írtam (A Dockin D fine sokkal jobb :C )
    Még nekem is vissza írt persze angolul Primitív vagyok, és hogy Fuckin D fine...
    Én nem gondoltam komolyan, csak tesztelni akartam és tényleg ilyen önfejű.
    De tegyük fel Oluv hallása valóban jó, mi van ha a Earfun nem adott teljes kontroll a hangszóró felett.

    Ettől független én megtartom a Uboom X-t akku jól bírja egész strapabíró hangszóró.
    :K

    Akkor 60K körül egész jó ajánlatnak számít az új Onyx 9.

    A 1.-4. generációs Onyxokban a mély nem ennyire kiterjed,de 40Hz-től már hallani némi elmaradással a nulla tartománytól, és 45Hz körül meg már egész szépen hozza az elvárható hangnyomást.
    És természetesen a többi tartományban is hozza az elvárhatót, nincsen zavaró túl erősítés vagy hiány sehol sem. (nem high-end monitor, de teljesen jó és élvezhető a hang színezete.)

    ui:Nem tudom, hogy szerencse-e vagy szimplán jó konstrukció, de eddig mindegyik használt Onyx-om szépen teljesít, hiába korosak. Egyik ráadásul relatíve sokat van használva, mert a TV-hez van belőve.
    Amit eddig szétszerelés nélkül meg tudtam figyelni, hogy a gumi peremek (aktív woofer és a passzív) nagyon jó minőségű anyagnak tűnnek, ami ugye kardinális pont tartósság szempontjából.

  • carl18
    addikt

    De úgy tesztelted, ahogy a képen, hogy letetted egymás mellé?
    Mert ha szembe leteszed magad elé amolyan komód/Tv asztal magasságba, akkor lehet más lenne a hangszín. Ahogy növekszik a freki ugye egyre irányérzékenyebbé válik a hangterjedés.
    Én még nem halottam élőben egyiket se csak a binaural tesztek alapján tudom elképzelni őket nagyjából, meg a viszonyítás miatt az Itthoni Onyx 2 és 4 és Go Play Wireless miatt, de nehezen tudom elképzelni hogy a kettő más nagyon különböző liga lenne.
    Inkább nem mindegy az akusztikai környezetben és az elhelyezés. Na meg nem árt gyakorolni az EQ-zást, ahelyett, hogy csak betesztek egy Oluv EQ-t. Gyakorolni meg azért kell, hogy hallás alapján felismerd, hogy kb. milyen frekvencia tartományban van erős hiány vagy túlvezérlés.
    Érdemes egy kedvenc zenén kitapasztalni, amit már kívülről ismersz, hogy hol milyen hangot, hangszer kellene halj és kb. hogy.
    Én anno pl. így ment el fejhallgatót venni a hajdanán a Mediamarktba. Egy kedvenc zene, amiben szinte teljes hangspektrumban szól valami (nem feltétlen egy időben, de a dal folyamán). És így olyan fülest választottam, amit máig nem bántam meg és nem is cserélnék le. Legfeljebb sokkal több pénzért találnék alternatívát. És ez a módszer bejön a BT hangfalaknál is.
    Anno az első normálisabbat is így vettem, ráadásul nem voltak akkor még tesztek. Vagy 8-9 éve vettem Egy Sandstrøm Constellation Hercules. Semmit nem tudtam róla, csak elkezdtem összevetni az Elgigantendben meg a Media Marktban a hangfalakat. Máig itt van és szeretem.
    Na ez a sok rizsa és mese csak azé' vót' ám' :DDD , hogy megindítsam bennetek a lelkesedést, hogy szükséges egy kis analitikai zenehallgatás és EQ gyakorlás. SZVSZ :R

    gtx560unlock gtx560unlock #21390: +1 Ez a beszéd! Egyébként tényleg kicsit fura Oluv. Beharangozta, hogy a Charge 6 game changer, azán best BT speaker of the 2026 yearben, meg azt mondja "sucks". Továbbá én már kiéreztem a felvételeiből és a véleményéből, hogy már érződik, hogy öregedett a füle, mert sokkal több magasat tart tisztának/fényesnek, mint én, akinek kb. 10-15 évvel fiatalabb lehet a füle.
    De hát amúgy is, eleve mindenkinek más a fülkagylója/hallójárata. És akkor még a hangszín kedvelés. Nagy különbség tud lenni két ember között, hogy miként értékeli ugyan azt a hangfalat és hangzást.

    A teszt körülményei találtam egy szabad helyet! Leraktam őket a fal mellé (3 méter volt köztem és a hangszórók között). Aztán belőttem fél hangerőre és ott játszottam le zenéket. :K
    Mondom a Uboom X egész jól teljesít de a 0,48FW Custom Oluv Firmware esetén sajnos Indoor+ Módba valóban van valami hangtömörítési gond mert sokszor hallom nem szól teljes tisztán nem torzít inkább valahogy a hang esik szét, olyan mint mikor a monitoron pixeleket kockákat látsz.

    Most Uboom X esetén a mindenes EQ-amivel el vagyok a Outdoor+ ebbe szoktam hallgatni.
    Úgy mondanám a Uboom X egészen jól szól, de a Harman Onyx 9 volt egy teljes hangkép változás.
    Megnéztem egy hívatalos mérést!
    Ez alapján senki nem mondhatja hamisan hogy (Ez a hangszóró magas kiemelt).
    Nincs benne több basszus mint magas. :R
    "Erre nagyszerű példa a nemrég tárgyalt Tribit Stormbox Blast 2 fw.-je, amibe mind a magas, mind a mély rettenetesen túl lett tolva. Elsőre sok embernek – pláne bizonyos zenéknél – tetszhet ez a hangzás, de hosszabb távon kiütközhet a hátránya."
    Ha a Grafikont látod ez alapján nincs olyan probléma mint a Blast 2 esetén hogy túl túlták a tartományt.

    #21390
    Igen ahogy írod én is azon csodálkoztam miután a Oluv EQ-k után csak egy sima Default EQ-ra váltottam hogy lett olyan világos a Uboom X hangja. :))
    Azért Oluvot se kell túlértékelni pár éve olvastam több Hifi forumról kitiltották, a másik a youtube csatornáját is azért bukta mert valakivel össze balhézott komment szekcióba.

    Mikor kijött a Uboom L és én oda írtam (A Dockin D fine sokkal jobb :C )
    Még nekem is vissza írt persze angolul Primitív vagyok, és hogy Fuckin D fine...
    Én nem gondoltam komolyan, csak tesztelni akartam és tényleg ilyen önfejű.
    De tegyük fel Oluv hallása valóban jó, mi van ha a Earfun nem adott teljes kontroll a hangszóró felett.

    Ettől független én megtartom a Uboom X-t akku jól bírja egész strapabíró hangszóró.
    :K

  • Sefter
    veterán

    Sziasztok!

    Kertbe/utazáshoz szeretnék BT hangszórót.
    Két kimeszeltem van:
    Jbl boombox 4 ~160k
    Jbl partybox 120 ~100k
    Van ezeknek valós, ocsóbb alternatívája :F
    Első sorban rock zene szólna, ritkábban pop/rádió.

  • Speedy007
    addikt

    "ezen végre van eq vagy applikáció?"
    ... van EQ. Ajánlom ezt a közel 1 éves videót, ill. playlist-et. Én nem tettem le a hajam ettől a 9-estől. Úgy emlékszem Alan szerint is volt ennél jobb Onyx.

    #21388 carl18
    " ... a magas Hangok esetén nagyon kijött a tiszta különbség."
    Ja, csak ez a különbség vajon tényleg jó-e? Rengetegszer adtam már hangot azon véleményemnek, hogy a több, nem biztos, hogy jobb is. Erre nagyszerű példa a nemrég tárgyalt Tribit Stormbox Blast 2 fw.-je, amibe mind a magas, mind a mély rettenetesen túl lett tolva. Elsőre sok embernek – pláne bizonyos zenéknél – tetszhet ez a hangzás, de hosszabb távon kiütközhet a hátránya.

    Speedy007
    #21382 "Tény hogy sok mindent nem írtam hogy mit akarok bár én sem tudtam igazán ... "
    Na, ez gond.
    Jún. 3.-án azt írtad, hogy: "Elég régóta érlelődik bennem hogy kellene egy BT-s jó hangzású hangkeltő cucc ... " – szóval feltételeztem (feltételeztük?), hogy azért az "alapokkal" (mono, sztereó, "360°-os" vagy inkább elől-hátul hangszórós kialakítás) tisztában vagy.
    Na, most ehhez képest eléggé "speedy" :D módon, gyakorlatilag két nappal később vettél is egy hangszórót. Biztos, én vagyok másképp huzalozva, de ha én "régóta" agyalok valamin, akkor a fórumozásra is hagyok időt. ;)
    #21387 "Ha már van a telefonnal párosítva a szoftvere nem hajlandó kapcsolódni vele és fordítva... " ← ezt csak én nem értem (mivel szifont egy percig se használtam) vagy más se? :F
    "Így csak stock módban lehet használni ... " – ha beállítasz rajta egy eq.-t, akkor azt nem jegyzi meg?
    " ... annak a híve vagyok úgy is hogy Stock módban tudjon jól szólni ... " – ez sajnos nem hitkérdés. Egy ilyen mobil hangszórót elég sok helyen tudja használni az ember (és akkor a kül- és beltérben történő használatból adód különbségekbe bele se menjünk). Szóval igenis jól tud jönni az, ha van eq. vagy vannak jó preset-ek a különböző felhasználási módokra.
    " ... érdekes színben JBL Flip 6-t ki lehet fogni 35k alatt is.. Egy Xiamo party sound árban. Bár ezt nem tudom hogy mennyire jó."
    Van jó minőségű fej- vagy fülhallgatód? Ha, igen, hallgass bele pár tesztbe Mateusz vagy épp Dominik csatornáján. Nyilván nem a tesztelő, de tartalom miatt ajánlom még Alan-t és Oluv-ot.

    #21390 gtx560unlock
    " ... nyugodtan sértődjön meg aki most szeretne ... " – én biztos nem fogok. Ez is egy vélemény. Eleve úgy tűnik, hogy nagyon máshogy (pl. nálam ~60% fölött még alig járt a hangszóró) és másra (más stílusú zenék hallgatására) használjuk a hangszórót.
    A lényeg, hogy a sok preset mellett ott az egyébként tényleg egész jól használható eq.

    Nem igazán van jó minőségű. Vagy egy kissé kehes akkumulátor gyenge már benne JBL Tune 130NC TWS vezeték nélküli fülesem ezt anno piszok olcsón vettem az MM-ben 3 éve kb. Ez szerintem nagyon jól szól... Volt egy Logitech G332-m de ennek a rák fenéje a vékony zsinór ez érzetre jobban szólt mint a Corsair HS65 ugyan abban a módban mint a G332-m.

    Az a gond hogy ha EQ-t használod a Xiaomi esetén az az a Xiaomi Home appot akkor a telefon BT-n keresztül nem tudod párosítani. Nem tudsz semmit sem hallgatni rajta az app kéri hogy párosítsd a telefonnal a beállítások menüben a hangszórót. Holott a hangszórót az appon keresztül párosítva van már.Ilyenkor resetelni kell a hangfalat hogy a telefon rá bírjon csatlakozni a hangfalra a beállítások menüből

    JBL esetén hallottam feleslegesen tolja túl a mélyeket inkább búg mintsem természetesen vagy közel természetesen szóljon.

    Érlelődik alatt arra gondoltam hogy eljátszottam a gondolattal hogy kellene egy viszonylag jól szóló hangszóró de komolyabban nem mentem bele a dologba.. Iphone 16 Pro vagy korábban Xiaomi 13 és 12-n hallgatam tartalmakat bár míg Xiaomi jól bírja az efféle használatot az IPhone már nem gyorsan merül.

  • Az a gond a Xiaomival hogy a gyári EQ-ja használhatatlan. Ha már van a telefonnal párosítva a szoftvere nem hajlandó kapcsolódni vele és fordítva.. Lányomnak Xiaomi 12-je van de ott is ugyanez a helyzet.. Így csak stock módban lehet használni..
    De sebaj én úgyis annak a híve vagyok úgy is hogy Stock módban tudjon jól szólni és ne kelljen mókolni hogy jól szoljon

    Nem "ultra érzékeny' a fülem de a doboz/bödön hangtól a fejem fájdul meg.... Bár egy párhelyen érdekes színben JBL Flip 6-t ki lehet fogni 35k alatt is.. Egy Xiamo party sound árban. Bár ezt nem tudom hogy mennyire jó.

    [JBL Charge 6 "újra csomagolt" like-new állapot 38,5K HUF kiszállítva] Nem kell EQ-zni. Kicsi, olcsó (JBL-hez képest mindenképp). In-app EQ lehetőség az ízlésedhez való állítással.
    A kedvesednek, meg oda adhatod a Xiaomi-t, ha tetszik neki.

  • "ezen végre van eq vagy applikáció?"
    ... van EQ. Ajánlom ezt a közel 1 éves videót, ill. playlist-et. Én nem tettem le a hajam ettől a 9-estől. Úgy emlékszem Alan szerint is volt ennél jobb Onyx.

    #21388 carl18
    " ... a magas Hangok esetén nagyon kijött a tiszta különbség."
    Ja, csak ez a különbség vajon tényleg jó-e? Rengetegszer adtam már hangot azon véleményemnek, hogy a több, nem biztos, hogy jobb is. Erre nagyszerű példa a nemrég tárgyalt Tribit Stormbox Blast 2 fw.-je, amibe mind a magas, mind a mély rettenetesen túl lett tolva. Elsőre sok embernek – pláne bizonyos zenéknél – tetszhet ez a hangzás, de hosszabb távon kiütközhet a hátránya.

    Speedy007
    #21382 "Tény hogy sok mindent nem írtam hogy mit akarok bár én sem tudtam igazán ... "
    Na, ez gond.
    Jún. 3.-án azt írtad, hogy: "Elég régóta érlelődik bennem hogy kellene egy BT-s jó hangzású hangkeltő cucc ... " – szóval feltételeztem (feltételeztük?), hogy azért az "alapokkal" (mono, sztereó, "360°-os" vagy inkább elől-hátul hangszórós kialakítás) tisztában vagy.
    Na, most ehhez képest eléggé "speedy" :D módon, gyakorlatilag két nappal később vettél is egy hangszórót. Biztos, én vagyok másképp huzalozva, de ha én "régóta" agyalok valamin, akkor a fórumozásra is hagyok időt. ;)
    #21387 "Ha már van a telefonnal párosítva a szoftvere nem hajlandó kapcsolódni vele és fordítva... " ← ezt csak én nem értem (mivel szifont egy percig se használtam) vagy más se? :F
    "Így csak stock módban lehet használni ... " – ha beállítasz rajta egy eq.-t, akkor azt nem jegyzi meg?
    " ... annak a híve vagyok úgy is hogy Stock módban tudjon jól szólni ... " – ez sajnos nem hitkérdés. Egy ilyen mobil hangszórót elég sok helyen tudja használni az ember (és akkor a kül- és beltérben történő használatból adód különbségekbe bele se menjünk). Szóval igenis jól tud jönni az, ha van eq. vagy vannak jó preset-ek a különböző felhasználási módokra.
    " ... érdekes színben JBL Flip 6-t ki lehet fogni 35k alatt is.. Egy Xiamo party sound árban. Bár ezt nem tudom hogy mennyire jó."
    Van jó minőségű fej- vagy fülhallgatód? Ha, igen, hallgass bele pár tesztbe Mateusz vagy épp Dominik csatornáján. Nyilván nem a tesztelő, de tartalom miatt ajánlom még Alan-t és Oluv-ot.

    #21390 gtx560unlock
    " ... nyugodtan sértődjön meg aki most szeretne ... " – én biztos nem fogok. Ez is egy vélemény. Eleve úgy tűnik, hogy nagyon máshogy (pl. nálam ~60% fölött még alig járt a hangszóró) és másra (más stílusú zenék hallgatására) használjuk a hangszórót.
    A lényeg, hogy a sok preset mellett ott az egyébként tényleg egész jól használható eq.

    Alan bóhockodik, de ha figyelsz arra, mit "pofázik", akkor nagyon okosakat és bölcseket mond. Csak a színházi szereplésvágya ami sok lehet, de erre könnyű megoldás, hogy hallgatni kell és nem nézni. Én csak akkor nézem Alan-t, mikor fogdossa a hangfalakat és prezentálja a hangfal méretét, ergonómiáját, vagy a passzív radiról véleményez (valamelyiket ki is méri!) és közben mutatja. (PL. Sooundcore új RGB passzív membrános sorozatával kapcsolatban mondja el, hogy a passzívra aggatott vastag RGB műanyag bisz-baszról vélelmezi, hogy ronthatja a passzív radi hatását, de nem állítja, csak el tudja képzelni, mert hogy pl. a Boom 2 Plus feltűnően nem megy le nagyon mélyre. Egyik Boom 2 Plus videóban mondja el. És inkább upper-bass heavy-re színzeték a hangfalat.) Vagy mikor a gráfokat elemzi, akkor is nézem, nem csak hallgatom. :B
    Én kezdem megszokni és megkedvelni a magam módján, hogy ő ilyen bohém arc. :))

    U.i.: az egyel korábbi hozzászóláshoz: Sandstrøm Constellation Hercules
    (nem jó felvétel, de talán egymás mellett van némi viszonyíthatóság. hajdanán, ~8 évvel ezelőtt kb. 40K HUF-nak megfelelő összegért, szerintem best-buy volt.)

  • A Onyx 9 azért magas tartományba jelentősen jobb volt mint a Uboom X!
    Akkuról próbáltam mind kettőt Uboom X Outdoor+ módba 50% és a Onyx 9 és 50% hangerőn ment de a Onyx egy kicsit hangosabb volt de azt éreztem a Harman Kardon a Név még is jelent valamit.
    Az egész hangkép is kellemesebb volt a Harman esetén de a magas Hangok esetén nagyon kijött a tiszta különbség. :K
    A 3 Magas Sugárzó nem dísznek van ott nem nagyon szép és tiszta magasat produkált a Onyx. :DD
    Persze nyilván tudjuk a Uboom X a mérete is kialakítása miatt nagyobb hangerőn is jól teljesít.

    De minden esetre Onyx Studio 3 után igen is érezhető az előrelépés. ;)
    Én ajánlottam Nővéremnek ez a méltó váltás és a Bang Max után más miga.
    Mert még a Uboom X-t is bizonyos dolgokba felül múlja. :DD
    Persze azért tegyük hozzá hordozhatóságra vagy hosszú akku időre a Uboom X még mindig egy király hangszóró.

    A másik érdekesség milyen erőemelkedés történik a Onyx 9 esetén ha rádugom a Tápkábelt (230V). :K

    Emlékszem a Onyx 3-ra akkuról a Dockin D fine alatt volt erő szintjén, de tápról volt olyan hangos mint egy Dockin.
    A Onyx 9 egy teljesen más liga nem véletlen a 120mm Woofer valóban teszi a dolgát. :K
    És lehet rá mondani monó vagy támadni, én tökre nem éreztem a hiányt hogy sztereo legyen.

    Ha értékelnem kéne a hangja nagyon precíz az eddig legjobb amit eddig hallottam. :Y
    De Persze ez nem egy olyan darab amit vihatsz bárhova inkább egy beltéri hangszóró amit néha kiviszel de nem időjárás álló, a hátsó portok nem voltak védve. ;)
    Azért úgy láttom A Harman Kardon hozza a szintet amit a márkától elvárhatunk.

    Ha nem a teljesítmény nézzünk (Hangerő) azt mondanám a Onyx 9 hangja sokkal kellemesebb volt és ezt egyik Oluv EQ se segít áthidalni.

    De úgy tesztelted, ahogy a képen, hogy letetted egymás mellé?
    Mert ha szembe leteszed magad elé amolyan komód/Tv asztal magasságba, akkor lehet más lenne a hangszín. Ahogy növekszik a freki ugye egyre irányérzékenyebbé válik a hangterjedés.
    Én még nem halottam élőben egyiket se csak a binaural tesztek alapján tudom elképzelni őket nagyjából, meg a viszonyítás miatt az Itthoni Onyx 2 és 4 és Go Play Wireless miatt, de nehezen tudom elképzelni hogy a kettő más nagyon különböző liga lenne.
    Inkább nem mindegy az akusztikai környezetben és az elhelyezés. Na meg nem árt gyakorolni az EQ-zást, ahelyett, hogy csak betesztek egy Oluv EQ-t. Gyakorolni meg azért kell, hogy hallás alapján felismerd, hogy kb. milyen frekvencia tartományban van erős hiány vagy túlvezérlés.
    Érdemes egy kedvenc zenén kitapasztalni, amit már kívülről ismersz, hogy hol milyen hangot, hangszer kellene halj és kb. hogy.
    Én anno pl. így ment el fejhallgatót venni a hajdanán a Mediamarktba. Egy kedvenc zene, amiben szinte teljes hangspektrumban szól valami (nem feltétlen egy időben, de a dal folyamán). És így olyan fülest választottam, amit máig nem bántam meg és nem is cserélnék le. Legfeljebb sokkal több pénzért találnék alternatívát. És ez a módszer bejön a BT hangfalaknál is.
    Anno az első normálisabbat is így vettem, ráadásul nem voltak akkor még tesztek. Vagy 8-9 éve vettem Egy Sandstrøm Constellation Hercules. Semmit nem tudtam róla, csak elkezdtem összevetni az Elgigantendben meg a Media Marktban a hangfalakat. Máig itt van és szeretem.
    Na ez a sok rizsa és mese csak azé' vót' ám' :DDD , hogy megindítsam bennetek a lelkesedést, hogy szükséges egy kis analitikai zenehallgatás és EQ gyakorlás. SZVSZ :R

    gtx560unlock gtx560unlock #21390: +1 Ez a beszéd! Egyébként tényleg kicsit fura Oluv. Beharangozta, hogy a Charge 6 game changer, azán best BT speaker of the 2026 yearben, meg azt mondja "sucks". Továbbá én már kiéreztem a felvételeiből és a véleményéből, hogy már érződik, hogy öregedett a füle, mert sokkal több magasat tart tisztának/fényesnek, mint én, akinek kb. 10-15 évvel fiatalabb lehet a füle.
    De hát amúgy is, eleve mindenkinek más a fülkagylója/hallójárata. És akkor még a hangszín kedvelés. Nagy különbség tud lenni két ember között, hogy miként értékeli ugyan azt a hangfalat és hangzást.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    ezen végre van eq vagy applikáció? Onyx 7 legnagyobb problémája az volt hogy kicsit hiányoztak közép , magas hangok edmre tökéletes volt amúgy. Hangerő+üzemidő problémát én úgy oldottam meg ez még adapteres volt (külföldi fórumon láttam) kell egy 20v-os fúrógép vagy akármi akkumulátor nálam ez egy parkside akkumulátor volt 4ahs lidlből
    Volt egy hasonló dugóm itthon kábelel mint a gyári töltő feje és rá kötöttem a Parksideos akkumulátort be dugtam hátul mint egy powerbankot töltő portba aztán jó napot így a hangfalat töltötte közben és üzemidő megnőtt meg persze hangfal átváltott AC módba és megjött az erő is. Ügyes Kis trükk amúgy ;] Kint is oda tettem ahová akartam nem kellett kábel meg üzemidő miatt aggódni és a power is meg volt

    "ezen végre van eq vagy applikáció?"
    ... van EQ. Ajánlom ezt a közel 1 éves videót, ill. playlist-et. Én nem tettem le a hajam ettől a 9-estől. Úgy emlékszem Alan szerint is volt ennél jobb Onyx.

    #21388 carl18
    " ... a magas Hangok esetén nagyon kijött a tiszta különbség."
    Ja, csak ez a különbség vajon tényleg jó-e? Rengetegszer adtam már hangot azon véleményemnek, hogy a több, nem biztos, hogy jobb is. Erre nagyszerű példa a nemrég tárgyalt Tribit Stormbox Blast 2 fw.-je, amibe mind a magas, mind a mély rettenetesen túl lett tolva. Elsőre sok embernek – pláne bizonyos zenéknél – tetszhet ez a hangzás, de hosszabb távon kiütközhet a hátránya.

    Speedy007
    #21382 "Tény hogy sok mindent nem írtam hogy mit akarok bár én sem tudtam igazán ... "
    Na, ez gond.
    Jún. 3.-án azt írtad, hogy: "Elég régóta érlelődik bennem hogy kellene egy BT-s jó hangzású hangkeltő cucc ... " – szóval feltételeztem (feltételeztük?), hogy azért az "alapokkal" (mono, sztereó, "360°-os" vagy inkább elől-hátul hangszórós kialakítás) tisztában vagy.
    Na, most ehhez képest eléggé "speedy" :D módon, gyakorlatilag két nappal később vettél is egy hangszórót. Biztos, én vagyok másképp huzalozva, de ha én "régóta" agyalok valamin, akkor a fórumozásra is hagyok időt. ;)
    #21387 "Ha már van a telefonnal párosítva a szoftvere nem hajlandó kapcsolódni vele és fordítva... " ← ezt csak én nem értem (mivel szifont egy percig se használtam) vagy más se? :F
    "Így csak stock módban lehet használni ... " – ha beállítasz rajta egy eq.-t, akkor azt nem jegyzi meg?
    " ... annak a híve vagyok úgy is hogy Stock módban tudjon jól szólni ... " – ez sajnos nem hitkérdés. Egy ilyen mobil hangszórót elég sok helyen tudja használni az ember (és akkor a kül- és beltérben történő használatból adód különbségekbe bele se menjünk). Szóval igenis jól tud jönni az, ha van eq. vagy vannak jó preset-ek a különböző felhasználási módokra.
    " ... érdekes színben JBL Flip 6-t ki lehet fogni 35k alatt is.. Egy Xiamo party sound árban. Bár ezt nem tudom hogy mennyire jó."
    Van jó minőségű fej- vagy fülhallgatód? Ha, igen, hallgass bele pár tesztbe Mateusz vagy épp Dominik csatornáján. Nyilván nem a tesztelő, de tartalom miatt ajánlom még Alan-t és Oluv-ot.

    #21390 gtx560unlock
    " ... nyugodtan sértődjön meg aki most szeretne ... " – én biztos nem fogok. Ez is egy vélemény. Eleve úgy tűnik, hogy nagyon máshogy (pl. nálam ~60% fölött még alig járt a hangszóró) és másra (más stílusú zenék hallgatására) használjuk a hangszórót.
    A lényeg, hogy a sok preset mellett ott az egyébként tényleg egész jól használható eq.

  • gtx560unlock
    csendes tag

    A Onyx 9 azért magas tartományba jelentősen jobb volt mint a Uboom X!
    Akkuról próbáltam mind kettőt Uboom X Outdoor+ módba 50% és a Onyx 9 és 50% hangerőn ment de a Onyx egy kicsit hangosabb volt de azt éreztem a Harman Kardon a Név még is jelent valamit.
    Az egész hangkép is kellemesebb volt a Harman esetén de a magas Hangok esetén nagyon kijött a tiszta különbség. :K
    A 3 Magas Sugárzó nem dísznek van ott nem nagyon szép és tiszta magasat produkált a Onyx. :DD
    Persze nyilván tudjuk a Uboom X a mérete is kialakítása miatt nagyobb hangerőn is jól teljesít.

    De minden esetre Onyx Studio 3 után igen is érezhető az előrelépés. ;)
    Én ajánlottam Nővéremnek ez a méltó váltás és a Bang Max után más miga.
    Mert még a Uboom X-t is bizonyos dolgokba felül múlja. :DD
    Persze azért tegyük hozzá hordozhatóságra vagy hosszú akku időre a Uboom X még mindig egy király hangszóró.

    A másik érdekesség milyen erőemelkedés történik a Onyx 9 esetén ha rádugom a Tápkábelt (230V). :K

    Emlékszem a Onyx 3-ra akkuról a Dockin D fine alatt volt erő szintjén, de tápról volt olyan hangos mint egy Dockin.
    A Onyx 9 egy teljesen más liga nem véletlen a 120mm Woofer valóban teszi a dolgát. :K
    És lehet rá mondani monó vagy támadni, én tökre nem éreztem a hiányt hogy sztereo legyen.

    Ha értékelnem kéne a hangja nagyon precíz az eddig legjobb amit eddig hallottam. :Y
    De Persze ez nem egy olyan darab amit vihatsz bárhova inkább egy beltéri hangszóró amit néha kiviszel de nem időjárás álló, a hátsó portok nem voltak védve. ;)
    Azért úgy láttom A Harman Kardon hozza a szintet amit a márkától elvárhatunk.

    Ha nem a teljesítmény nézzünk (Hangerő) azt mondanám a Onyx 9 hangja sokkal kellemesebb volt és ezt egyik Oluv EQ se segít áthidalni.

    nyugodtan sértődjön meg aki most szeretne :R nekem akkor is ez a véleményem

    Uboom X magas hangjai se rosszak csak nem ezeket a tróger oluv EQ kat kell használni... semmirevaló én komolyan nem is értem őket... vágom én dsp meg ilyen olyan limiteket állított hát egészségére :U Látszik is alacsony hangerőn semmi dinamika teljesen hangerőn vagy 80% körül vagy fölött már kompresszál az egész hangfal nevetséges szerintem tönkre is menne a hangfal ha sokáig használnám magasabb hangerőn ezeket a preseteket :W Le ültem hangfal elé lőttem saját magamnak ízlésemnek EQt kintre is bentre is érdekes már nem torzít és kristálytisztán szól azóta aki eddig csak hallotta azt mondta lehetetlen BT speaker ilyen szépen szóljon. Kicsit túl van tolva ez
    a csávó nekem Alan százszor jobban hangolja hangfalakat és csak natúr EQkat használ. Én meg még bizakodva vettem meg mint egy bohóc a szoftver csomagját akkor tört volna le a
    kezem :(((

  • Pixx96
    aktív tag

    A Onyx 9 azért magas tartományba jelentősen jobb volt mint a Uboom X!
    Akkuról próbáltam mind kettőt Uboom X Outdoor+ módba 50% és a Onyx 9 és 50% hangerőn ment de a Onyx egy kicsit hangosabb volt de azt éreztem a Harman Kardon a Név még is jelent valamit.
    Az egész hangkép is kellemesebb volt a Harman esetén de a magas Hangok esetén nagyon kijött a tiszta különbség. :K
    A 3 Magas Sugárzó nem dísznek van ott nem nagyon szép és tiszta magasat produkált a Onyx. :DD
    Persze nyilván tudjuk a Uboom X a mérete is kialakítása miatt nagyobb hangerőn is jól teljesít.

    De minden esetre Onyx Studio 3 után igen is érezhető az előrelépés. ;)
    Én ajánlottam Nővéremnek ez a méltó váltás és a Bang Max után más miga.
    Mert még a Uboom X-t is bizonyos dolgokba felül múlja. :DD
    Persze azért tegyük hozzá hordozhatóságra vagy hosszú akku időre a Uboom X még mindig egy király hangszóró.

    A másik érdekesség milyen erőemelkedés történik a Onyx 9 esetén ha rádugom a Tápkábelt (230V). :K

    Emlékszem a Onyx 3-ra akkuról a Dockin D fine alatt volt erő szintjén, de tápról volt olyan hangos mint egy Dockin.
    A Onyx 9 egy teljesen más liga nem véletlen a 120mm Woofer valóban teszi a dolgát. :K
    És lehet rá mondani monó vagy támadni, én tökre nem éreztem a hiányt hogy sztereo legyen.

    Ha értékelnem kéne a hangja nagyon precíz az eddig legjobb amit eddig hallottam. :Y
    De Persze ez nem egy olyan darab amit vihatsz bárhova inkább egy beltéri hangszóró amit néha kiviszel de nem időjárás álló, a hátsó portok nem voltak védve. ;)
    Azért úgy láttom A Harman Kardon hozza a szintet amit a márkától elvárhatunk.

    Ha nem a teljesítmény nézzünk (Hangerő) azt mondanám a Onyx 9 hangja sokkal kellemesebb volt és ezt egyik Oluv EQ se segít áthidalni.

    ezen végre van eq vagy applikáció? Onyx 7 legnagyobb problémája az volt hogy kicsit hiányoztak közép , magas hangok edmre tökéletes volt amúgy. Hangerő+üzemidő problémát én úgy oldottam meg ez még adapteres volt (külföldi fórumon láttam) kell egy 20v-os fúrógép vagy akármi akkumulátor nálam ez egy parkside akkumulátor volt 4ahs lidlből
    Volt egy hasonló dugóm itthon kábelel mint a gyári töltő feje és rá kötöttem a Parksideos akkumulátort be dugtam hátul mint egy powerbankot töltő portba aztán jó napot így a hangfalat töltötte közben és üzemidő megnőtt meg persze hangfal átváltott AC módba és megjött az erő is. Ügyes Kis trükk amúgy ;] Kint is oda tettem ahová akartam nem kellett kábel meg üzemidő miatt aggódni és a power is meg volt

  • carl18
    addikt

    Onyx 9 elég jól szól. :R :C

    A Onyx 9 azért magas tartományba jelentősen jobb volt mint a Uboom X!
    Akkuról próbáltam mind kettőt Uboom X Outdoor+ módba 50% és a Onyx 9 és 50% hangerőn ment de a Onyx egy kicsit hangosabb volt de azt éreztem a Harman Kardon a Név még is jelent valamit.
    Az egész hangkép is kellemesebb volt a Harman esetén de a magas Hangok esetén nagyon kijött a tiszta különbség. :K
    A 3 Magas Sugárzó nem dísznek van ott nem nagyon szép és tiszta magasat produkált a Onyx. :DD
    Persze nyilván tudjuk a Uboom X a mérete is kialakítása miatt nagyobb hangerőn is jól teljesít.

    De minden esetre Onyx Studio 3 után igen is érezhető az előrelépés. ;)
    Én ajánlottam Nővéremnek ez a méltó váltás és a Bang Max után más miga.
    Mert még a Uboom X-t is bizonyos dolgokba felül múlja. :DD
    Persze azért tegyük hozzá hordozhatóságra vagy hosszú akku időre a Uboom X még mindig egy király hangszóró.

    A másik érdekesség milyen erőemelkedés történik a Onyx 9 esetén ha rádugom a Tápkábelt (230V). :K

    Emlékszem a Onyx 3-ra akkuról a Dockin D fine alatt volt erő szintjén, de tápról volt olyan hangos mint egy Dockin.
    A Onyx 9 egy teljesen más liga nem véletlen a 120mm Woofer valóban teszi a dolgát. :K
    És lehet rá mondani monó vagy támadni, én tökre nem éreztem a hiányt hogy sztereo legyen.

    Ha értékelnem kéne a hangja nagyon precíz az eddig legjobb amit eddig hallottam. :Y
    De Persze ez nem egy olyan darab amit vihatsz bárhova inkább egy beltéri hangszóró amit néha kiviszel de nem időjárás álló, a hátsó portok nem voltak védve. ;)
    Azért úgy láttom A Harman Kardon hozza a szintet amit a márkától elvárhatunk.

    Ha nem a teljesítmény nézzünk (Hangerő) azt mondanám a Onyx 9 hangja sokkal kellemesebb volt és ezt egyik Oluv EQ se segít áthidalni.

  • Speedy007
    addikt

    1. Nem tudom milyen más topikra gondolsz, de a hangélmények világa erősen szubjektív.
    2. Nem vesszük magunkra a naprakészség hiányának a vélelmét, mert ez csak a részedről vélelem, de fenntartjuk a jogot, hogy nem ismerünk minden egyes példányt, mert ahhoz elég nagy a piac és kevés a jó minőségű, viszonyítási pontot képző teszt.
    3. Hivatkozva az 1. pontra nehéz ajánlatot tenni, ha csak annyit tudunk, hogy olcsó és jó. Preferenciának jó lenne tudni, hogy mekkora méret-súly (Xiaomi Outdoor és Party pl. nem is egy liga), kültér vagy beltér-e a prioritás, mert ha olcsó a cucc, nehéz olyat mondani, ami mindkettő helyen nagyjából helytáll, hiszen nagyon máshogy kell hangolni a rendszert. 360° rendszerekből meg nem véletlen nincsen sok a piacon, ami mélyvízes audiotechnikai és akusztikai okokra vezethető vissza + a userek zenehallgatási szokásai miatt.
    4. Én az első kérdésed úgy fogalmaztam meg magamnak, ahogy írtam is: olcsó és jó. És újfent hivatkozva az 1. pontra, hogy kinek mi a jó és mellette még olcsó is? Egy Xiaomi Outdoor jó-jó, de csak a méretéhez képest. De elmondásod szerint érzékeny fülű vagy. Akkor eleve én a Xiaomi Party-t tartanám ez első lépcsőfoknak. Ellenben nem véletlen ajánlottam használt Onyx-t. A zenei képességéhez mérten eszméletlen jó áron ki lehet fogni. Egyébként tipikusan 35K alatt. Na az jó cucc. Nem csak relatíve. De neked tetszik a megvásárolt Xiaomi, akkor az érzékeny fülűség az eléggé félrevezető volt. Akiket én ismerek és érzékeny a füle a jó hangra, azok egy HK Go Play / Earfün UboomX alá nem nagyon adják, esetleg némi basszus kompromisszum árán kisebben is hajlandóak gondolkozni, ha a hordozhatóság/utazás szempont, de azok is inkább már 1Kg és fölötti méretosztályú cuccok, mint pl. Soundcore Motion+/Motion Boom/Boom 2, Charge 6, Xiaomi Party.
    Így talán érthetővé kezd válni, hogy miért volt nehéz mit kezdeni az ajánlatkéréseddel.
    Az általad végül választott is csak a méretosztályában lehet , mert épp csak nagyobb mint 0,7L palack és 660gr. Egy erősen kompakt kategória.
    Az olcsó és jó a mi olvasatunkban láthatod az ajánlások alapján, hogy sokkal nagyobb méretben gondolkodunk. A Xiaomi Party is kompakt a képességeihez mérten de az majdnem 2x nagyobb mint amit választottál.

    Add oda az asszonynak ha tetszik neki :B és vegyél egy Xiaomi Party vagy egy Soundcore Boom 2-t (mikor leviszik az árát elérhető 34-36K között). Szívesebben javaslom a Boom2-t, mert sokkal jobb az in-app EQ-ja (9-sávos. 9!!! :K ) és kell is használni, mert a gyári színezet nem a legjobb. A Xiaomi Party pedig nagy hangerőn, erős mélyeknél hajlamos torzítani. (Azt viszont nem tudom a korlátozott in-app EQ-val mennyit lehet rajta segíteni. Ha jól emlékszem csak 4 sávos EQ-ja van.

    Az a gond a Xiaomival hogy a gyári EQ-ja használhatatlan. Ha már van a telefonnal párosítva a szoftvere nem hajlandó kapcsolódni vele és fordítva.. Lányomnak Xiaomi 12-je van de ott is ugyanez a helyzet.. Így csak stock módban lehet használni..
    De sebaj én úgyis annak a híve vagyok úgy is hogy Stock módban tudjon jól szólni és ne kelljen mókolni hogy jól szoljon

    Nem "ultra érzékeny' a fülem de a doboz/bödön hangtól a fejem fájdul meg.... Bár egy párhelyen érdekes színben JBL Flip 6-t ki lehet fogni 35k alatt is.. Egy Xiamo party sound árban. Bár ezt nem tudom hogy mennyire jó.

  • Akár hány topikban fordultam hasonló módon meg ott tudtak ajánlani saját tapasztalat vagy vélemények,tesztek alapján mivel napra készek voltak (nem szemre hányásként írom), hogy szerintük mi érné meg esetleg kisebb-nagyobb kompromisszummal. Vagy legalább le írni hogy amit a kérdező kiszemelt jó e vagy nem és a többi... De itt kaptam 2 100.000 forint körüli tippet plusz mellé egy zsákba macska tippet is az ebay-s használt vásárlásról ami 50-50% az esélye hogy csak az akksi a probléma és nem más még.

    Nem értem miért vagytok ennyire ellene a "természetes?" 360°-s hangzásnak. Akár hogy túrtam a netet nem találtam róla információt hogy mi ezzel a baj. Azt tudom hogy a kis méretbe erőltetett hangszóró pakkok miatt a stereo az nem tényleges stereo.

    Számtalanszor le írtam már maximum 30-35.000-s volt a keretem amit a Party Sound is sugallt. Ebben kerestem olyan hangszórót aminek a hangzása nem dobozos és nem fájjon ha hallgatni kell de legyen "jó" hangzása lehetőség szerint. De az se lett volna baj ha esetleg olcsóbban megúsznám. Extrák esetén lövésem nem volt hogy mik lehetnek vagy vannak. IP védettség szerintem magától értetenő lett volna . Az hogy tud e a kifogásolt 360° kb. mindegy lett volna mert nem tudtam hogy létezett ilyen egyáltalán akkor. Továbbá a mobiltelefon piacon tapasztalható erőteljes jack csatlakozó írtás és a Micro SD foglalat pusztítás miatt szintén nem alap követelmény ma már hogy ezeket tudja a készülék hiszen erős túlzással a WC is vezeték nélkül tud kommunikálni. Egyedül talán az OTG ami szempont hogy Type-C-n keresztül vagy USB-A-n lehessen a hangfalat megszólaltatni ha a készülék nem képes vezeték nélküli kommunikációra vagy pendriveról megszólaltatni.. Bár az USB-A miatt vélhetőleg nem lehet IP védelem. Az hogy csilliogjon vagy villogjon mint a Salamon töke ez szintén nem szempont mivel kb. mindenbe bele erőltetetik alig lehet találni olyat ami nem LED csíkos legyen.. Súly dettó mivel a gyártók szoktak trükközni ezzel,üzemidő szintén mivel sokszor laboratóriumi körülmények közötti értékeket puffogtatnak.Plusz ahogy írtam nálam vegyes használat lett volna kül és beltér is..

    De így hogy említed és mások is akkor Outdoor vagy Party Sound kettősén fogok gondolkodni a közeljövőben mivel a közösbe vett Bluetooth Speaker-t az asszony le akarja nyúlni mert nagyon bejön neki is

    1. Nem tudom milyen más topikra gondolsz, de a hangélmények világa erősen szubjektív.
    2. Nem vesszük magunkra a naprakészség hiányának a vélelmét, mert ez csak a részedről vélelem, de fenntartjuk a jogot, hogy nem ismerünk minden egyes példányt, mert ahhoz elég nagy a piac és kevés a jó minőségű, viszonyítási pontot képző teszt.
    3. Hivatkozva az 1. pontra nehéz ajánlatot tenni, ha csak annyit tudunk, hogy olcsó és jó. Preferenciának jó lenne tudni, hogy mekkora méret-súly (Xiaomi Outdoor és Party pl. nem is egy liga), kültér vagy beltér-e a prioritás, mert ha olcsó a cucc, nehéz olyat mondani, ami mindkettő helyen nagyjából helytáll, hiszen nagyon máshogy kell hangolni a rendszert. 360° rendszerekből meg nem véletlen nincsen sok a piacon, ami mélyvízes audiotechnikai és akusztikai okokra vezethető vissza + a userek zenehallgatási szokásai miatt.
    4. Én az első kérdésed úgy fogalmaztam meg magamnak, ahogy írtam is: olcsó és jó. És újfent hivatkozva az 1. pontra, hogy kinek mi a jó és mellette még olcsó is? Egy Xiaomi Outdoor jó-jó, de csak a méretéhez képest. De elmondásod szerint érzékeny fülű vagy. Akkor eleve én a Xiaomi Party-t tartanám ez első lépcsőfoknak. Ellenben nem véletlen ajánlottam használt Onyx-t. A zenei képességéhez mérten eszméletlen jó áron ki lehet fogni. Egyébként tipikusan 35K alatt. Na az jó cucc. Nem csak relatíve. De neked tetszik a megvásárolt Xiaomi, akkor az érzékeny fülűség az eléggé félrevezető volt. Akiket én ismerek és érzékeny a füle a jó hangra, azok egy HK Go Play / Earfün UboomX alá nem nagyon adják, esetleg némi basszus kompromisszum árán kisebben is hajlandóak gondolkozni, ha a hordozhatóság/utazás szempont, de azok is inkább már 1Kg és fölötti méretosztályú cuccok, mint pl. Soundcore Motion+/Motion Boom/Boom 2, Charge 6, Xiaomi Party.
    Így talán érthetővé kezd válni, hogy miért volt nehéz mit kezdeni az ajánlatkéréseddel.
    Az általad végül választott is csak a méretosztályában lehet , mert épp csak nagyobb mint 0,7L palack és 660gr. Egy erősen kompakt kategória.
    Az olcsó és jó a mi olvasatunkban láthatod az ajánlások alapján, hogy sokkal nagyobb méretben gondolkodunk. A Xiaomi Party is kompakt a képességeihez mérten de az majdnem 2x nagyobb mint amit választottál.

    Add oda az asszonynak ha tetszik neki :B és vegyél egy Xiaomi Party vagy egy Soundcore Boom 2-t (mikor leviszik az árát elérhető 34-36K között). Szívesebben javaslom a Boom2-t, mert sokkal jobb az in-app EQ-ja (9-sávos. 9!!! :K ) és kell is használni, mert a gyári színezet nem a legjobb. A Xiaomi Party pedig nagy hangerőn, erős mélyeknél hajlamos torzítani. (Azt viszont nem tudom a korlátozott in-app EQ-val mennyit lehet rajta segíteni. Ha jól emlékszem csak 4 sávos EQ-ja van.

  • Speedy007
    addikt

    Ha te magad nem tudod mit szeretnél igazán, nem várhatsz ajánlatokat. Mi nem értékesítők vagyunk, hogy rádsózzunk valamit, hanem a tapasztaltaink alapján igyekszünk ideális ajánlatokat adni. (Márpedig itt többünk egyszerre van több hangrendszere és legalább 1 tucatnyi rendszeren túl vagyunk már, hogy legyen mihez viszonyítani.)
    Nekem van több használt Harman Kardon Onyx-om amitket ebayről vettem. 20K alatt (Gynege akkuval, töltő nélkül). Na már most. 1db cella ~3K, 19V2A adapter ~4K. De ez csak a saját példám, Adamsky meg mondta, hogy Xiaomi Party a legjobb választás. Ha nem azt választottad volna, akkor a Xiaomi Outdoort mondtuk volna másodiknak.
    Amennyi Bt hangfalat és hangrendszert hallottam már, és amiket leírtál, HK Onyx-szal járhattál volna a legjobban. Onyx hangját egyik általad kinézett cucc sem übereli, nem is tudhatja. Ennyit az értelmes ajánlatokról.
    Szerintem, ahelyett hogy elkezdenél újra "tájékoztatni" másokat audio technikáról és azt körbemagyarázni, először számolj el 10-ik, lassulj le és kezdj el gondolkodni/elemezni magad mit is szeretnél és azt miért, fogalmazd meg magadnak a konklúziót, ahelyett hogy instant reagálnál ami először eszedbe jut.
    Az első kérésed alapján ugyanis semmi megfogható igény nem volt azon kívül, minthogy jól szóljon. (Ami amúgy is szubjektív, kinek milyen színesés jó. Ugye van/volt itt a topikban Tribit Lava tulajdonos, akinek egyáltalán nem tetszett a hangja.) +az olcsó is egészen relatív és nehezen értelmezhető, hiszen még a prdukált teljesítmény/hangélmény is meghatározza, az árcédula összességében akkor olcsó vagy drága.
    Összességében pedig, elég kevés olyan termék van a piacon ami olcsó és jó is.

    Akár hány topikban fordultam hasonló módon meg ott tudtak ajánlani saját tapasztalat vagy vélemények,tesztek alapján mivel napra készek voltak (nem szemre hányásként írom), hogy szerintük mi érné meg esetleg kisebb-nagyobb kompromisszummal. Vagy legalább le írni hogy amit a kérdező kiszemelt jó e vagy nem és a többi... De itt kaptam 2 100.000 forint körüli tippet plusz mellé egy zsákba macska tippet is az ebay-s használt vásárlásról ami 50-50% az esélye hogy csak az akksi a probléma és nem más még.

    Nem értem miért vagytok ennyire ellene a "természetes?" 360°-s hangzásnak. Akár hogy túrtam a netet nem találtam róla információt hogy mi ezzel a baj. Azt tudom hogy a kis méretbe erőltetett hangszóró pakkok miatt a stereo az nem tényleges stereo.

    Számtalanszor le írtam már maximum 30-35.000-s volt a keretem amit a Party Sound is sugallt. Ebben kerestem olyan hangszórót aminek a hangzása nem dobozos és nem fájjon ha hallgatni kell de legyen "jó" hangzása lehetőség szerint. De az se lett volna baj ha esetleg olcsóbban megúsznám. Extrák esetén lövésem nem volt hogy mik lehetnek vagy vannak. IP védettség szerintem magától értetenő lett volna . Az hogy tud e a kifogásolt 360° kb. mindegy lett volna mert nem tudtam hogy létezett ilyen egyáltalán akkor. Továbbá a mobiltelefon piacon tapasztalható erőteljes jack csatlakozó írtás és a Micro SD foglalat pusztítás miatt szintén nem alap követelmény ma már hogy ezeket tudja a készülék hiszen erős túlzással a WC is vezeték nélkül tud kommunikálni. Egyedül talán az OTG ami szempont hogy Type-C-n keresztül vagy USB-A-n lehessen a hangfalat megszólaltatni ha a készülék nem képes vezeték nélküli kommunikációra vagy pendriveról megszólaltatni.. Bár az USB-A miatt vélhetőleg nem lehet IP védelem. Az hogy csilliogjon vagy villogjon mint a Salamon töke ez szintén nem szempont mivel kb. mindenbe bele erőltetetik alig lehet találni olyat ami nem LED csíkos legyen.. Súly dettó mivel a gyártók szoktak trükközni ezzel,üzemidő szintén mivel sokszor laboratóriumi körülmények közötti értékeket puffogtatnak.Plusz ahogy írtam nálam vegyes használat lett volna kül és beltér is..

    De így hogy említed és mások is akkor Outdoor vagy Party Sound kettősén fogok gondolkodni a közeljövőben mivel a közösbe vett Bluetooth Speaker-t az asszony le akarja nyúlni mert nagyon bejön neki is

  • Ahogy írtam eredetileg nem ez volt ki nézve. Nem is tudtam a létezéséről sem.. Végig az Outdoor volt az elsődleges főleg azért mert Alzanál 14-15k körül zöldben ki lehet fogni ennél olcsóbban nem is lehetet volna. Xiaomi márkát ismerem igaz telefon terén mint sokan mások elég felemás az ott gyűjtött tapasztalatom de legalább tudtam vagy sejtettem mi vár vagy várhat rám. Márka és a teljesítmény ezt leszámítva vhol 40T-tól indul ahogy néztem.. És ekkor jött szembe a Bluetooth Speaker és papír formája és akkor kg-ra megvett.

    Tény hogy sok mindent nem írtam hogy mit akarok bár én sem tudtam igazán akkor. Bíztam benne hogy ha 3 terméket be dobok ide akkor lesz vki(k) akinek van tapasztalata róluk vagy tud jobb alternatívát ajánlani ebben az ársavban. De egy ajánlatot leszámítva aminek itthon a forgalmazás 2 éve megszűnt az árukereső szerint és akkora is 70k körül ment más értelmes ajánlatot nem kaptam. Ja de, de az is hasonló áron ment

    Este jött szembe velem Edifier ES60, bár ez itthon a keretem fölött van aliexpress-ről viszont 32k körül ki lehet fogni . Ezt is meg vettem volna mivel ezt a márkát is ismerem továbbá ez is 360°-s. Bár csak 34W-s és csak 9 órát bír egy szusszal.

    Ha te magad nem tudod mit szeretnél igazán, nem várhatsz ajánlatokat. Mi nem értékesítők vagyunk, hogy rádsózzunk valamit, hanem a tapasztaltaink alapján igyekszünk ideális ajánlatokat adni. (Márpedig itt többünk egyszerre van több hangrendszere és legalább 1 tucatnyi rendszeren túl vagyunk már, hogy legyen mihez viszonyítani.)
    Nekem van több használt Harman Kardon Onyx-om amitket ebayről vettem. 20K alatt (Gynege akkuval, töltő nélkül). Na már most. 1db cella ~3K, 19V2A adapter ~4K. De ez csak a saját példám, Adamsky meg mondta, hogy Xiaomi Party a legjobb választás. Ha nem azt választottad volna, akkor a Xiaomi Outdoort mondtuk volna másodiknak.
    Amennyi Bt hangfalat és hangrendszert hallottam már, és amiket leírtál, HK Onyx-szal járhattál volna a legjobban. Onyx hangját egyik általad kinézett cucc sem übereli, nem is tudhatja. Ennyit az értelmes ajánlatokról.
    Szerintem, ahelyett hogy elkezdenél újra "tájékoztatni" másokat audio technikáról és azt körbemagyarázni, először számolj el 10-ik, lassulj le és kezdj el gondolkodni/elemezni magad mit is szeretnél és azt miért, fogalmazd meg magadnak a konklúziót, ahelyett hogy instant reagálnál ami először eszedbe jut.
    Az első kérésed alapján ugyanis semmi megfogható igény nem volt azon kívül, minthogy jól szóljon. (Ami amúgy is szubjektív, kinek milyen színesés jó. Ugye van/volt itt a topikban Tribit Lava tulajdonos, akinek egyáltalán nem tetszett a hangja.) +az olcsó is egészen relatív és nehezen értelmezhető, hiszen még a prdukált teljesítmény/hangélmény is meghatározza, az árcédula összességében akkor olcsó vagy drága.
    Összességében pedig, elég kevés olyan termék van a piacon ami olcsó és jó is.

  • Speedy007
    addikt

    Én ezt a hangszórót egyébként sose értettem. Egy magas és mély van az egyik irányba, egy másik magas a másikba. :F Azért az a "mély" biztos nem a sub régióba dolgozik, ahol mindegy lenne az irány.

    Egyébként Aprósólyom joggal "rója fel", hogy nem említetted, hogy ilyet szeretnél. Én speciel nem rajongok az ilyen 360°-os hangszórókért. Végül is gondolj bele! Ez egy mono hangot szór "körbe". Tudom, hogy a méret (ill. a hangkeltők távolsága) miatt a legtöbb sztereó hangszórónak sem lesz akkora tere, mintha letennék egymástól pár méterre egy-egy átlagos hangszórót, de egyszerűen mégis máshogy szólal meg rajtuk a zene.

    A Sony Ult Field 1-et ne sajnáld! Szvsz. a Sony hangszórói nem különösebben jók (de legalább drágák).

    Ahogy írtam eredetileg nem ez volt ki nézve. Nem is tudtam a létezéséről sem.. Végig az Outdoor volt az elsődleges főleg azért mert Alzanál 14-15k körül zöldben ki lehet fogni ennél olcsóbban nem is lehetet volna. Xiaomi márkát ismerem igaz telefon terén mint sokan mások elég felemás az ott gyűjtött tapasztalatom de legalább tudtam vagy sejtettem mi vár vagy várhat rám. Márka és a teljesítmény ezt leszámítva vhol 40T-tól indul ahogy néztem.. És ekkor jött szembe a Bluetooth Speaker és papír formája és akkor kg-ra megvett.

    Tény hogy sok mindent nem írtam hogy mit akarok bár én sem tudtam igazán akkor. Bíztam benne hogy ha 3 terméket be dobok ide akkor lesz vki(k) akinek van tapasztalata róluk vagy tud jobb alternatívát ajánlani ebben az ársavban. De egy ajánlatot leszámítva aminek itthon a forgalmazás 2 éve megszűnt az árukereső szerint és akkora is 70k körül ment más értelmes ajánlatot nem kaptam. Ja de, de az is hasonló áron ment

    Este jött szembe velem Edifier ES60, bár ez itthon a keretem fölött van aliexpress-ről viszont 32k körül ki lehet fogni . Ezt is meg vettem volna mivel ezt a márkát is ismerem továbbá ez is 360°-s. Bár csak 34W-s és csak 9 órát bír egy szusszal.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    40w-s verziónak egyetlen nagy előnye hogy valódi 360°-s tér hangzása van.. Egyedül a JBL tudja ugyanezt de ez már a prémium liga náluk.

    Én ezt a hangszórót egyébként sose értettem. Egy magas és mély van az egyik irányba, egy másik magas a másikba. :F Azért az a "mély" biztos nem a sub régióba dolgozik, ahol mindegy lenne az irány.

    Egyébként Aprósólyom joggal "rója fel", hogy nem említetted, hogy ilyet szeretnél. Én speciel nem rajongok az ilyen 360°-os hangszórókért. Végül is gondolj bele! Ez egy mono hangot szór "körbe". Tudom, hogy a méret (ill. a hangkeltők távolsága) miatt a legtöbb sztereó hangszórónak sem lesz akkora tere, mintha letennék egymástól pár méterre egy-egy átlagos hangszórót, de egyszerűen mégis máshogy szólal meg rajtuk a zene.

    A Sony Ult Field 1-et ne sajnáld! Szvsz. a Sony hangszórói nem különösebben jók (de legalább drágák).

  • hcol7
    senior tag

    Pont ez az kell egy papíron valóságosnak feltüntettet alap teljesítmény adatok hogy legyen mihez hasonlítani a kiszemelt terméket. Mivel sok gyártó szoftveresen szokott "csalni" így úgy hangolják a portékájukat hogy 80% körül már érzetre kifullad a tudása de az valójában már a 100% lenne. Sokáig azt hittem hogy Logitech "etalaon" 2.1-s hangrendszerek esetén és megvoltam elégedve is vele, egyszer bele tenyereltem egy 5.1-s Logitech Z607 hát ez iszonyat borzalmas volt sehogy se akart jól szólni. Ez után szántam rá magamat egy igazán komolyabb hangrendszerre Edifier S351DB hát ettől ledobtam a "szíjat" pokolian jól szól. Nem tagadom hogy ettől is van jobb sőt egy komolyabb 2.0-s simán lekörözi de amiket ez előtt használtam mérföldekre jobb sőt a ketegóriájában is szerintem a legjobbak közé tartozik. Pl. a korábban említett 5.1-t hangzásban simán leveri.

    egyetertek a regi logi 2.1 velemenyeddel, anno (20 eve) nekem is volt logi z2300, nagyon durvan adta. amugy meg mindig megvan, de a szatelitjeit el kene vinnem yaltonaudiohoz javitasra, mert elporladtak.
    csak nemlenne hova raknom, mert mar a gyereknel is smsl a300 van tannoy jupiterekkel : )

    egyebkent a hangfal erzekenysege a lenyeg, meg nyilvan az erosito is. de ez itt erosen offtopic.

    szerk:typo

  • hcol7
    senior tag

    mert szerinted ezek valós teljesítmény adatok? :U egy boombox 4et gyártó 200w teljesítményre lőtt be hallottál már egy 2x100w-os erősítőt normális hangfalakkal? meg se hallanad a boomboxt mellette ezek mind marketing számok és amúgy se watt a lényeg 80wos uboom x is van olyan hangos mint a go play3 160 wattjaval

    +sok, sajat tapasztalat bb3/soundboks3 vs vincent sv226mk2+kef r900

  • Speedy007
    addikt

    mert szerinted ezek valós teljesítmény adatok? :U egy boombox 4et gyártó 200w teljesítményre lőtt be hallottál már egy 2x100w-os erősítőt normális hangfalakkal? meg se hallanad a boomboxt mellette ezek mind marketing számok és amúgy se watt a lényeg 80wos uboom x is van olyan hangos mint a go play3 160 wattjaval

    Pont ez az kell egy papíron valóságosnak feltüntettet alap teljesítmény adatok hogy legyen mihez hasonlítani a kiszemelt terméket. Mivel sok gyártó szoftveresen szokott "csalni" így úgy hangolják a portékájukat hogy 80% körül már érzetre kifullad a tudása de az valójában már a 100% lenne. Sokáig azt hittem hogy Logitech "etalaon" 2.1-s hangrendszerek esetén és megvoltam elégedve is vele, egyszer bele tenyereltem egy 5.1-s Logitech Z607 hát ez iszonyat borzalmas volt sehogy se akart jól szólni. Ez után szántam rá magamat egy igazán komolyabb hangrendszerre Edifier S351DB hát ettől ledobtam a "szíjat" pokolian jól szól. Nem tagadom hogy ettől is van jobb sőt egy komolyabb 2.0-s simán lekörözi de amiket ez előtt használtam mérföldekre jobb sőt a ketegóriájában is szerintem a legjobbak közé tartozik. Pl. a korábban említett 5.1-t hangzásban simán leveri.

  • Pixx96
    aktív tag

    Ez nem vágy volt őszintén szólva.. Inkább az hogy szét néztem hogy ezért összegért a lehető legjobbat tudjam meg venni.Eredetileg az Outdoor volt a kiszemelt később a Party Sound de ez ritkább és drágább a megbízható üzletből vásárolva. Így maradt a kettő közt a Bluetooth speaker. Bár ahogy írtam korábbi tapasztalatom alapján meg meg remeget a kezem a rendelés gombon a zöld manó esetén a Sony Ult Field 1esetén csak a valós teljesítmény nincsen róla publikálva

    mert szerinted ezek valós teljesítmény adatok? :U egy boombox 4et gyártó 200w teljesítményre lőtt be hallottál már egy 2x100w-os erősítőt normális hangfalakkal? meg se hallanad a boomboxt mellette ezek mind marketing számok és amúgy se watt a lényeg 80wos uboom x is van olyan hangos mint a go play3 160 wattjaval

  • Speedy007
    addikt

    Éreztem én, hogy bújkálnak még benned nem kommunikált vágyak, amit nem fogunk kitatlálni. :U A 360°-os hang körbeszórást ajánlottuk volna utolsó utáni lehetőségként. Nem egy tipikus igény.

    Ez nem vágy volt őszintén szólva.. Inkább az hogy szét néztem hogy ezért összegért a lehető legjobbat tudjam meg venni.Eredetileg az Outdoor volt a kiszemelt később a Party Sound de ez ritkább és drágább a megbízható üzletből vásárolva. Így maradt a kettő közt a Bluetooth speaker. Bár ahogy írtam korábbi tapasztalatom alapján meg meg remeget a kezem a rendelés gombon a zöld manó esetén a Sony Ult Field 1esetén csak a valós teljesítmény nincsen róla publikálva

  • Éreztem én, hogy bújkálnak még benned nem kommunikált vágyak, amit nem fogunk kitatlálni. :U A 360°-os hang körbeszórást ajánlottuk volna utolsó utáni lehetőségként. Nem egy tipikus igény.

  • Speedy007
    addikt

    Ha már "saumi", akkor én a Sound Party (QBH4321GL)-re mentem volna rá. Az tényleg jól szól (legalábbis olyanok szerint, akiknek adok a véleményére, én ugyanis még nem hallottam).

    "Bár "nehéz" párosítani IPhone telefonnal." – igaz én droid-os vagyok, de ezt nem értem. Ez egy bt. hangszóró. Először a telefonnal párosítom, aztán ha az látja, akkor jó eséllyel az app is. Egyébként a Mi Home-ban mit lehet állítani?

    #21366 DeFranco
    Nekem úgy rémlik (most nincs nálam a hangszóró) ez van beállítva.

    Legfőképp 150 Hz-et – ritkábban a 80 Hz-et – szoktam állítgatni attól függően, hogy hol van a hangszóró. Egyébként a régi és újabb verziók között nagyon max. ilyen A-B teszteken jön ki a különbség (értsd nem drámai).

    Lemaradt és közben ki is futottam a szerekesztési időből. Szóval az FW-t lehet frissíteni,ki és be lehet kapcsolni a színes fényt és lehet módosítani is azt, továbbá EQ ott van így nem lehet mókolni enélkül a hangszínt. Illetve számmal ki írja hogy % van a töltöttségi szintből hátra. IOS esetén mini csík van az a telefon akkumulátor kijelzése mellette ami alapján nagyjából meglehet saccolni hogy hol áll a töltöttségi szint. EQ nélkül is szépen szól Stock beállításokkal..

  • Speedy007
    addikt

    Ha már "saumi", akkor én a Sound Party (QBH4321GL)-re mentem volna rá. Az tényleg jól szól (legalábbis olyanok szerint, akiknek adok a véleményére, én ugyanis még nem hallottam).

    "Bár "nehéz" párosítani IPhone telefonnal." – igaz én droid-os vagyok, de ezt nem értem. Ez egy bt. hangszóró. Először a telefonnal párosítom, aztán ha az látja, akkor jó eséllyel az app is. Egyébként a Mi Home-ban mit lehet állítani?

    #21366 DeFranco
    Nekem úgy rémlik (most nincs nálam a hangszóró) ez van beállítva.

    Legfőképp 150 Hz-et – ritkábban a 80 Hz-et – szoktam állítgatni attól függően, hogy hol van a hangszóró. Egyébként a régi és újabb verziók között nagyon max. ilyen A-B teszteken jön ki a különbség (értsd nem drámai).

    40w-s verziónak egyetlen nagy előnye hogy valódi 360°-s tér hangzása van.. Egyedül a JBL tudja ugyanezt de ez már a prémium liga náluk.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Végül is Xiaomi Bluetooth Speaker (QBH4275GL)
    lett vásárolva. Árához képest meglepően jól szól. Való igaz nem egy "etalon" JBL és hozzá hasonlóak de ennek ellenére szerintem tartja a lépést velük. Bár "nehéz" párosítani IPhone telefonnal. Ha Xiaomi MI Home app le van töltve a telefonra és abban van csatlakoztatva az az párosítva a hangfal akkor a készülék beállítások menüből képtelenség lesz csatlakozni rá. Az app meg a beállítások menüre mutogat hogy ott kell cstalakoztatni hiába hogy az appban sikerült. Bár az app meg ahhoz kell hogy az FW-t lehessen frissíteni a hangfalnak..

    Bár a Sony Ultfield 1 esetén meg el bizonytalanodtam mivel anno volt olyan Sony Ericsson walkman telefonom amihez volt külső Sony Ericsson walkman hangszórók és imádtam használni. De hivatalos rms adatokat nem találtam róla hogy mit az az hány Watt teljesítményre képes így számomra zsákba macska lett volna a Xiaomi trióhoz képest

    Ha már "saumi", akkor én a Sound Party (QBH4321GL)-re mentem volna rá. Az tényleg jól szól (legalábbis olyanok szerint, akiknek adok a véleményére, én ugyanis még nem hallottam).

    "Bár "nehéz" párosítani IPhone telefonnal." – igaz én droid-os vagyok, de ezt nem értem. Ez egy bt. hangszóró. Először a telefonnal párosítom, aztán ha az látja, akkor jó eséllyel az app is. Egyébként a Mi Home-ban mit lehet állítani?

    #21366 DeFranco
    Nekem úgy rémlik (most nincs nálam a hangszóró) ez van beállítva.

    Legfőképp 150 Hz-et – ritkábban a 80 Hz-et – szoktam állítgatni attól függően, hogy hol van a hangszóró. Egyébként a régi és újabb verziók között nagyon max. ilyen A-B teszteken jön ki a különbség (értsd nem drámai).

  • Speedy007
    addikt

    Végül is Xiaomi Bluetooth Speaker (QBH4275GL)
    lett vásárolva. Árához képest meglepően jól szól. Való igaz nem egy "etalon" JBL és hozzá hasonlóak de ennek ellenére szerintem tartja a lépést velük. Bár "nehéz" párosítani IPhone telefonnal. Ha Xiaomi MI Home app le van töltve a telefonra és abban van csatlakoztatva az az párosítva a hangfal akkor a készülék beállítások menüből képtelenség lesz csatlakozni rá. Az app meg a beállítások menüre mutogat hogy ott kell cstalakoztatni hiába hogy az appban sikerült. Bár az app meg ahhoz kell hogy az FW-t lehessen frissíteni a hangfalnak..

    Bár a Sony Ultfield 1 esetén meg el bizonytalanodtam mivel anno volt olyan Sony Ericsson walkman telefonom amihez volt külső Sony Ericsson walkman hangszórók és imádtam használni. De hivatalos rms adatokat nem találtam róla hogy mit az az hány Watt teljesítményre képes így számomra zsákba macska lett volna a Xiaomi trióhoz képest

  • Pixx96
    aktív tag

    Sziasztok,

    Rendeltem a múlt héten egy Soundcore Motion+ hangszórót (ez úton is köszi az ajánlást). A neten találtam infókat arról, hogy erősen ajánlott custom EQ-t beállítani de ahogy láttam, eléggé FW függő hogy milyen EQ hozza a legjobb eredményt.

    Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy azokra a FW-ek amikre találtam EQ-t a neten, már rég meghaladottak, szinte biztos, hogy nem azzal fog jönni a hangszóró, és valószínűleg már a frisebb hardververziót fogják küldeni (van v1 és v2, neten persze csak a v1 bizonyos FW-jeire találtam EQ-t).

    Tudnátok segíteni abban, hogy milyen EQ-t lesz érdemes beállítani, esetleg hol érdemes erről infókat keresni? Botfülem van, ajánlásra számítanék.

    felrakod legfrissebb fwt és Alan utolsó EQjat használd én cseppet emeltem még 12khzen de ez ízlés függő alapjáraton is nagyon jó azaz EQ

    asszem ez az:

  • Speedy007
    addikt

    Olcsó és jó?
    Használt Harman Kardon Onyx 1-2-3-4. (Onyx 1-en nincs 3,5mm jcak AUX-in, ha esetleg kellene, a többin van.)
    Van bennük jó pár év, ezért általában kell egy akku csere, ami össz-vissz 1db 3000mAh cella, nem túl nagy pénz. Persze, kis akku nem hosszú akku időt eredményez.
    Viszont amiket leírtál hozza: olcsó és jól szól.
    A használt árához mérten kifejezetten jól szól, de méretosztályában is.
    És egyben bírja is az idő vasfogát, mert jó minőségű gumiperemes hangszórója és passzívja van. Ebay-en vagy használt adás-vétel oldalakon jó áron ki lehet fogni őket.

    "olcsó" alatt az értem hogy ne egy alsó kategóriás telefon árába kerüljön a termék. Bár árat nem írtam de a Xiaomi Party Sound 50W-t ára lenne a plafon ami 30-35k körül van.

  • Sziasztok.

    Elég régóta érlelődik bennem hogy kellene egy BT-s jó hangzású hangkeltő cucc "olcsón". JBL termékei tetszik nekem van is egy TWS fülesem de már a hangszóróinak az ára nálam már drága. Jött velem szembe a Xiaominak a kínálata van 3 hangszórójuk is ami felkeltette az érdeklődésemet szerintetek melyikel érdemes tervezgetni? Kissé érzékeny fülű vagyok utálom a dobozos hangzást. Szóval a 3 Xiaomi : Xiaomi Sound Outdoor 30W, Xiaomi party sound 50w vagy Xiaomi Bluetooth Speaker 40W. Előre is köszönöm a segítségeteket.

    Olcsó és jó?
    Használt Harman Kardon Onyx 1-2-3-4. (Onyx 1-en nincs 3,5mm jcak AUX-in, ha esetleg kellene, a többin van.)
    Van bennük jó pár év, ezért általában kell egy akku csere, ami össz-vissz 1db 3000mAh cella, nem túl nagy pénz. Persze, kis akku nem hosszú akku időt eredményez.
    Viszont amiket leírtál hozza: olcsó és jól szól.
    A használt árához mérten kifejezetten jól szól, de méretosztályában is.
    És egyben bírja is az idő vasfogát, mert jó minőségű gumiperemes hangszórója és passzívja van. Ebay-en vagy használt adás-vétel oldalakon jó áron ki lehet fogni őket.

  • "Blast 2 (...) új firmware-rel erősítenek?"
    Belenéztem Alan videójába ... lehet – ill. az eredményt tekintve teljesen biztos – hogy nem én vagyok a célközönség, de ez akkor is csalódás, mert szerintem itt is meg lehetett volna csinálni azt a "trükköt", amit Oluv csinált meg az Uboom X-el.
    Vagyis, hogy egyszerre legyen boombox, és egy kellemes zenehallgatásra is alkalmas eszköz. Újfent nem sikerült. Vagy nem is az volt a cél? :F

    #21334 ribarszki
    Mi lett a sztori vége? Melyik – miben – jobb? Melyik maradt?

    Én is kiesem ebből a célközönségből. :DD
    Még Alan tesztje előtt írtam. De amit láttam és hallottam, az egy tragédia. + 6-9dB boost 9kHz-en. Iszonyat. Alan füle még nem túl öreg, de ő is mondja, hogy nagyobb hangerőn már bántó a magas, nem is csodálkozom a látott értékeken.
    Szerintem, a célközönség a hallássérült diszkó/koncert függők lehetnek, akiknek 30 éves korukra már tropa a halásuk. ;]

  • DeFranco
    nagyúr

    Köszi még egyszer mindkettőtöknek, beneveztem rá.

    Sziasztok,

    Rendeltem a múlt héten egy Soundcore Motion+ hangszórót (ez úton is köszi az ajánlást). A neten találtam infókat arról, hogy erősen ajánlott custom EQ-t beállítani de ahogy láttam, eléggé FW függő hogy milyen EQ hozza a legjobb eredményt.

    Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy azokra a FW-ek amikre találtam EQ-t a neten, már rég meghaladottak, szinte biztos, hogy nem azzal fog jönni a hangszóró, és valószínűleg már a frisebb hardververziót fogják küldeni (van v1 és v2, neten persze csak a v1 bizonyos FW-jeire találtam EQ-t).

    Tudnátok segíteni abban, hogy milyen EQ-t lesz érdemes beállítani, esetleg hol érdemes erről infókat keresni? Botfülem van, ajánlásra számítanék.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Hipi-szupi akció a Tribit oldalán.
    Lava 34K kiszállítva magyar címre.
    Blast 52K előrendelés (e-Fogyott? :U)
    Blast 2 86K + Plusz, úgy néz ki, hogy új firmware-rel erősítenek? [link]

    "Blast 2 (...) új firmware-rel erősítenek?"
    Belenéztem Alan videójába ... lehet – ill. az eredményt tekintve teljesen biztos – hogy nem én vagyok a célközönség, de ez akkor is csalódás, mert szerintem itt is meg lehetett volna csinálni azt a "trükköt", amit Oluv csinált meg az Uboom X-el.
    Vagyis, hogy egyszerre legyen boombox, és egy kellemes zenehallgatásra is alkalmas eszköz. Újfent nem sikerült. Vagy nem is az volt a cél? :F

    #21334 ribarszki
    Mi lett a sztori vége? Melyik – miben – jobb? Melyik maradt?

  • hcol7
    senior tag

    Sziasztok.

    Elég régóta érlelődik bennem hogy kellene egy BT-s jó hangzású hangkeltő cucc "olcsón". JBL termékei tetszik nekem van is egy TWS fülesem de már a hangszóróinak az ára nálam már drága. Jött velem szembe a Xiaominak a kínálata van 3 hangszórójuk is ami felkeltette az érdeklődésemet szerintetek melyikel érdemes tervezgetni? Kissé érzékeny fülű vagyok utálom a dobozos hangzást. Szóval a 3 Xiaomi : Xiaomi Sound Outdoor 30W, Xiaomi party sound 50w vagy Xiaomi Bluetooth Speaker 40W. Előre is köszönöm a segítségeteket.

    soundcore motion +?

  • Speedy007
    addikt

    Sziasztok.

    Elég régóta érlelődik bennem hogy kellene egy BT-s jó hangzású hangkeltő cucc "olcsón". JBL termékei tetszik nekem van is egy TWS fülesem de már a hangszóróinak az ára nálam már drága. Jött velem szembe a Xiaominak a kínálata van 3 hangszórójuk is ami felkeltette az érdeklődésemet szerintetek melyikel érdemes tervezgetni? Kissé érzékeny fülű vagyok utálom a dobozos hangzást. Szóval a 3 Xiaomi : Xiaomi Sound Outdoor 30W, Xiaomi party sound 50w vagy Xiaomi Bluetooth Speaker 40W. Előre is köszönöm a segítségeteket.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Sziasztok,
    asszony 10 éves Mi téglája beadta a kulcsot (kölkök eldobták; persze szét fogom szedni, de az nem tűnik túl vidám melónak és ki tudja mi fogad belül). Valami hasonló, minél kisebb, de a lehetőségekhez mérten kellemes hangú kis doboz kéne. Ez pont megfelelt, de nem kapható már, ha jól látom. Merre nézelődjek? JBL clip 5? Vagy van valami jobb, olcsóbban?
    :R

    " ... minél kisebb, de a lehetőségekhez mérten kellemes hangú kis doboz kéne."
    TRIBIT XSound Plus 2?
    ... én ezeket a mini JBL-eket nem tartom annak.

    #21360 LanyUs
    Miért nem egy TRIBIT StormBox Micro-t (2-es, 3-as) veszel? Rá tudod tenni a kormányra vagy a vázra (magad felé tudod irányítani, nem a vakvilágba szól majd).

  • LanyUs
    őstag

    Ha énektanár, akkor inkább Xiaomi Sound Outdoor. Nehogy már egy fél literes palack ne férjen el egy női feneketlen retikülben?! :B Vegyél neki egy picivel nagyobb retikült. :U

    Nagyjából az a kettő közötti különbség, hogy a kisebb űrmérete 1db ~0,33L dobozos üdítő, a másik meg 2db. Na-na...? Jó lesz az! :K

    Szerinted ki lehet indulni a teljesítmény értékekből? Kedvet kaptam a Xiaomi Sound Outdoorhoz. Amikor üresben tekerek a semmi közepén síkon szinte növényzet nélkül a földesen bringával, akkor hallgatnék zenét. Bedobnám az ivózsák mellé a hátamra. Ha fele annyira tud szólni, mint egy w-king D8 50w, akkor már elegendő is :R

  • Köszi.
    Fontos a kis méret. Nej gimnáziumi énektanár, bedobja a retikülbe és megy zsibbasztani a gyerekeket. Tehát a xiaomi ehhez nagy lesz. Az Anker talán nem.

    Ha énektanár, akkor inkább Xiaomi Sound Outdoor. Nehogy már egy fél literes palack ne férjen el egy női feneketlen retikülben?! :B Vegyél neki egy picivel nagyobb retikült. :U

    Nagyjából az a kettő közötti különbség, hogy a kisebb űrmérete 1db ~0,33L dobozos üdítő, a másik meg 2db. Na-na...? Jó lesz az! :K

  • RetepNyaraB
    nagyúr

    Ha hasonlóan kicsi kell (csak más forma): Soundcore Select 4 Go (Anker)
    Ha kicsivel nagyobb méret is jó, de sokkal komolyabb hangminőséggel: Xiaomi Sound Outdoor (picivel nagyobb egy 0,5literes palacknál)

    Mindkettő típusból van többféle szín. Xiaomiból tudtam olyat linkelni. Soundore Select 4 Go-ból meg most épp körbe kell nézni milyen szín hol kapható.

    Lehetne még több alternatíva mondani, ha esetleg érdekel, de ahhoz kicsit részletesebb írd meg a felhasználási körülményeket és igényeket.

    Köszi.
    Fontos a kis méret. Nej gimnáziumi énektanár, bedobja a retikülbe és megy zsibbasztani a gyerekeket. Tehát a xiaomi ehhez nagy lesz. Az Anker talán nem.

  • Sziasztok,
    asszony 10 éves Mi téglája beadta a kulcsot (kölkök eldobták; persze szét fogom szedni, de az nem tűnik túl vidám melónak és ki tudja mi fogad belül). Valami hasonló, minél kisebb, de a lehetőségekhez mérten kellemes hangú kis doboz kéne. Ez pont megfelelt, de nem kapható már, ha jól látom. Merre nézelődjek? JBL clip 5? Vagy van valami jobb, olcsóbban?
    :R

    Ha hasonlóan kicsi kell (csak más forma): Soundcore Select 4 Go (Anker)
    Ha kicsivel nagyobb méret is jó, de sokkal komolyabb hangminőséggel: Xiaomi Sound Outdoor (picivel nagyobb egy 0,5literes palacknál)

    Mindkettő típusból van többféle szín. Xiaomiból tudtam olyat linkelni. Soundore Select 4 Go-ból meg most épp körbe kell nézni milyen szín hol kapható.

    Lehetne még több alternatíva mondani, ha esetleg érdekel, de ahhoz kicsit részletesebb írd meg a felhasználási körülményeket és igényeket.

  • RetepNyaraB
    nagyúr

    Sziasztok,
    asszony 10 éves Mi téglája beadta a kulcsot (kölkök eldobták; persze szét fogom szedni, de az nem tűnik túl vidám melónak és ki tudja mi fogad belül). Valami hasonló, minél kisebb, de a lehetőségekhez mérten kellemes hangú kis doboz kéne. Ez pont megfelelt, de nem kapható már, ha jól látom. Merre nézelődjek? JBL clip 5? Vagy van valami jobb, olcsóbban?
    :R

  • peq
    aktív tag

    Egy rövid ideig próbáltam milyen egy Soundcore Select Go 4. Szerintem túl sok a kompromisszum.
    Csak 1-2 felhasználási területre javasolnám ezt a méretet: akusztikus zene, amiben ritkák a sub-mid bass hangok, ezért nem okoz a hiányuk különösebb hiányérzetet.
    A másik felhasználási terület: infó rádió kihangosítás, talkshow/podcast.

    Aki szeretné élvezni a hangzást is és nem csak a kedvenc zenéje hangulatát, akkor már kell ez az arasznyi 0,5L és 1 liter közötti méret legalább, SZVSZ.

    Ui.: elfelejtettem/lusta voltam linkelni, Soundcore Motion+: [49EUR]

    Köszi srácok!
    Habár kisebbet terveztem, de ennyiért valóban remek vételnek tűnik. Rendeltem én is egyet :R

  • Fekete HK Go Play 3 80K [link] alá vihető emag kuponnal, ha egy másik electro-hétvége ajánlatos terméket is mellé teszel a kosárba.

  • DeFranco
    nagyúr

    Emlékezetből írtam, lehet csak bizonyos ár felett? Vagy keverem más oldallal? :B Bocsánat.

    Köszi még egyszer mindkettőtöknek, beneveztem rá.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    köszi, el is indítottam a rendelést. nekem rárak valamennyi szállítási költséget, nem vészes, 3,5 EUR de ha le lehetne csípni, megtenném. van valami workaround? (Aprósólyom írta hogy házhoz 49 EUR, ezért kérdezem)

    " ... nekem rárak valamennyi szállítási költséget ... " – azt mindenkinek. A Soundcore-nál ez a normális (gyakoribb). De, majd jön Aprósólyom, aztán lehet elárulja a "trükköt" (ha van).

    #21349 Aprósólyom
    " ... próbáltam milyen egy Soundcore Select Go 4."
    Ez a Go 3i elvileg egy komolyabb cucc. Én se igazán hiszek az ennyire kis hangszórókba, de ha még "kellene" venni valamit, akkor én Tribit-et vennék.

  • köszi, el is indítottam a rendelést. nekem rárak valamennyi szállítási költséget, nem vészes, 3,5 EUR de ha le lehetne csípni, megtenném. van valami workaround? (Aprósólyom írta hogy házhoz 49 EUR, ezért kérdezem)

    Emlékezetből írtam, lehet csak bizonyos ár felett? Vagy keverem más oldallal? :B Bocsánat.

  • DeFranco
    nagyúr

    " ... honnan rendelve ennyi?"
    ... gyártó oldala.

    köszi, el is indítottam a rendelést. nekem rárak valamennyi szállítási költséget, nem vészes, 3,5 EUR de ha le lehetne csípni, megtenném. van valami workaround? (Aprósólyom írta hogy házhoz 49 EUR, ezért kérdezem)

  • Hát, ha tényleg ilyen kis mini hangszóró kell (mert ugye, ahogy Aprósólyom is írta, most töredék áron van (sokkal) jobb), akkor rögtön ott van 24e Ft környékén Soundcore Boom Go 3i (itt is volt nemrég róla teszt), vagy a TRIBIT StormBox Micro 3.

    Egy rövid ideig próbáltam milyen egy Soundcore Select Go 4. Szerintem túl sok a kompromisszum.
    Csak 1-2 felhasználási területre javasolnám ezt a méretet: akusztikus zene, amiben ritkák a sub-mid bass hangok, ezért nem okoz a hiányuk különösebb hiányérzetet.
    A másik felhasználási terület: infó rádió kihangosítás, talkshow/podcast.

    Aki szeretné élvezni a hangzást is és nem csak a kedvenc zenéje hangulatát, akkor már kell ez az arasznyi 0,5L és 1 liter közötti méret legalább, SZVSZ.

    Ui.: elfelejtettem/lusta voltam linkelni, Soundcore Motion+: [49EUR]

  • DeFranco
    nagyúr

    Motion+ 49 EUR házhoz jelenleg akcióban. Méretileg egy jó nagy tenyér, kosárlabdázónak való. :DDD

    bocs, tudnál segíteni hogy honnan rendelve ennyi?

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Sziasztok,

    20-30K körül keresek kompakt méretű hangszórót. Mi az ajánlás arasznyi/tenyérnyi méretben? Elfogadható akku, némi cseppállóság sem hátrány. Méretéből adódóan nincsenek óriási elvárásaim, de ne sértse a fülemet ha megszólal :)

    Előre is köszi!

    Hát, ha tényleg ilyen kis mini hangszóró kell (mert ugye, ahogy Aprósólyom is írta, most töredék áron van (sokkal) jobb), akkor rögtön ott van 24e Ft környékén Soundcore Boom Go 3i (itt is volt nemrég róla teszt), vagy a TRIBIT StormBox Micro 3.

  • Sziasztok,

    20-30K körül keresek kompakt méretű hangszórót. Mi az ajánlás arasznyi/tenyérnyi méretben? Elfogadható akku, némi cseppállóság sem hátrány. Méretéből adódóan nincsenek óriási elvárásaim, de ne sértse a fülemet ha megszólal :)

    Előre is köszi!

    Motion+ 49 EUR házhoz jelenleg akcióban. Méretileg egy jó nagy tenyér, kosárlabdázónak való. :DDD

  • peq
    aktív tag

    Sziasztok,

    20-30K körül keresek kompakt méretű hangszórót. Mi az ajánlás arasznyi/tenyérnyi méretben? Elfogadható akku, némi cseppállóság sem hátrány. Méretéből adódóan nincsenek óriási elvárásaim, de ne sértse a fülemet ha megszólal :)

    Előre is köszi!

  • hcol7
    senior tag

    Ha meg tudod oldani, hogy együtt tudjon szólni a két rendszer, akkor királyság!
    Vagy a fejegységen, vagy a telefonon, esetleg a BT-vevőn (ha azzal erőszakolod meg) be kell állítani a késleltetéseket. Az első Boomboxomat hazafelé kipróbáltam az autóban és bitang jól szólt. Nem kell audiofil élményre gondolni (azt itt pont senki sem ismeri ;]), csak hogy úgy általánosan jól szólt.
    Sok évvel azelőtt beszereltem egy JBL BassPro 2.-t, ami papíron 100W RMS, de egy arra szálló sirály is bődületesebbet volt képes fingani nála... :( (felhúzott ablakoknál offc.)
    Ha teheted, akkor ne foglalkozz ezzel a vonallal, mert 40-60k-ból simán kapsz olyan aktív subot, ami kirázza a hátsó üveged is, de ha sikerül összehangolni a gyári rendszerrel valahogy értelmezhető késleltetés nélkül, akkor GO!

    +1 az aktiv subra
    vagy a passzivra erositovel egyutt, de ott meg a beszereles(kabelezes) dobja meg potencialisan a vegosszeget.

  • Kapanyél
    őstag

    Nyilván sosem vennék 2db 320-ast kizárólag azért, hogy autóban használjam, de ha van itthon, akkor inkább bedobom néha, mint nem... :D hogy autohifibe toljak plusz pénzt ;)

    Én csak annyit írtam, hogy a 320 alkalmas rá és egyáltalán nem rossz.
    Egyszer kipróbálnék 2db 720-at is :DDD

    A biztonságosság kérdését nem értem, be lehet kötni a hátsó övekkel, a csomagtérben meg gumipókkal, gumiszalaggal rögzíthető.

    Ha meg tudod oldani, hogy együtt tudjon szólni a két rendszer, akkor királyság!
    Vagy a fejegységen, vagy a telefonon, esetleg a BT-vevőn (ha azzal erőszakolod meg) be kell állítani a késleltetéseket. Az első Boomboxomat hazafelé kipróbáltam az autóban és bitang jól szólt. Nem kell audiofil élményre gondolni (azt itt pont senki sem ismeri ;]), csak hogy úgy általánosan jól szólt.
    Sok évvel azelőtt beszereltem egy JBL BassPro 2.-t, ami papíron 100W RMS, de egy arra szálló sirály is bődületesebbet volt képes fingani nála... :( (felhúzott ablakoknál offc.)
    Ha teheted, akkor ne foglalkozz ezzel a vonallal, mert 40-60k-ból simán kapsz olyan aktív subot, ami kirázza a hátsó üveged is, de ha sikerül összehangolni a gyári rendszerrel valahogy értelmezhető késleltetés nélkül, akkor GO!

  • Z.É.T.
    addikt

    Mennyibe is kerül 1db PB 320? :D
    ... pláne kettő? Abból már tényleg lehet akár jó autó-hifi-t is "építeni" (szerintem, bár nem ástam bele magam a témába ...)
    Szóval ezt az autós bt. hangszóró dolgot tessék szíves miden korra elfelejteni. Se nem lesz jó az eredmény, se nem lesz olcsó (az ami már kezdene jó lenni), de legfőképp nem biztonságos.

    Nyilván sosem vennék 2db 320-ast kizárólag azért, hogy autóban használjam, de ha van itthon, akkor inkább bedobom néha, mint nem... :D hogy autohifibe toljak plusz pénzt ;)

    Én csak annyit írtam, hogy a 320 alkalmas rá és egyáltalán nem rossz.
    Egyszer kipróbálnék 2db 720-at is :DDD

    A biztonságosság kérdését nem értem, be lehet kötni a hátsó övekkel, a csomagtérben meg gumipókkal, gumiszalaggal rögzíthető.

  • Még lefekvés előtt ezt itt hagyom! A Boom 2 mennyivel jobban nézne ki ha a rondó műanyag fogó helyet egy vállpántot kapott volna! :D
    Így rögtön instant buy volna! :D :C
    A Kézi fogó azért sok helyen elvesz, valahogy így nem túl. :(

    Szerintem is jó egy kis kreatív DIY vagy ha pénzt nem sajnálja az ember, akkor egy kézműves felkeresése. Anno nem akartam rá keresni, de most újra szembejött, így beteszem. Nekem tetszik a koncepció. Jól áll neki a fehér. [link]

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Nekem a JBL PB 320 bejön autóban, igaz, EQ-zva, 2db 320-as pedig kifejezetten jó.
    Máshogy jó a hátsó ülesen és máshogy a csomagtérben (kalaptartó nélkül), de kifejezetten szórakoztató, egész jó basszussal.

    Mennyibe is kerül 1db PB 320? :D
    ... pláne kettő? Abból már tényleg lehet akár jó autó-hifi-t is "építeni" (szerintem, bár nem ástam bele magam a témába ...)
    Szóval ezt az autós bt. hangszóró dolgot tessék szíves miden korra elfelejteni. Se nem lesz jó az eredmény, se nem lesz olcsó (az ami már kezdene jó lenni), de legfőképp nem biztonságos.

  • Z.É.T.
    addikt

    Én is anno kipróbáltam a PB310-et, de inkább bántotta a fülem amit a kocsiban produkált.
    Még a full gyári Ford hangrendszer (sub nélkül) is kellemesebben szól. :D
    Takarítás közben szoktam néha berakni a Motion Boom-ot.Háttérzajnak még oké ilyenkor, de ezzel sem utazgatnék.

    Nekem a JBL PB 320 bejön autóban, igaz, EQ-zva, 2db 320-as pedig kifejezetten jó.
    Máshogy jó a hátsó ülesen és máshogy a csomagtérben (kalaptartó nélkül), de kifejezetten szórakoztató, egész jó basszussal.

  • Peaceliker
    addikt

    Én is anno kipróbáltam a PB310-et, de inkább bántotta a fülem amit a kocsiban produkált.
    Még a full gyári Ford hangrendszer (sub nélkül) is kellemesebben szól. :D
    Takarítás közben szoktam néha berakni a Motion Boom-ot.Háttérzajnak még oké ilyenkor, de ezzel sem utazgatnék.

    Én csak egy boom2 val próbálkoztam és Megane 2 zajszigetelése még nem is volt csapnivaló, de nagyon gyengusz volt, amit így tudott. Szóval én is akkor inkább autós cuccot hajtom, akár egy olcsó fejjel és hangszórókkal

  • Sys85
    veterán

    Semmi :R
    Drágábban sem. Vagyis volt itt egy kolléga, aki hátsó ülés közepére felkötött egy jbl bb3 at és mondta, hogy faja, de egyedül volt itt ezzel. Mindenki más (köztük én is, mert próbáltam) állítja, hogy autóban marha ergya egy nagyobb cucc is :K

    Én is anno kipróbáltam a PB310-et, de inkább bántotta a fülem amit a kocsiban produkált.
    Még a full gyári Ford hangrendszer (sub nélkül) is kellemesebben szól. :D
    Takarítás közben szoktam néha berakni a Motion Boom-ot.Háttérzajnak még oké ilyenkor, de ezzel sem utazgatnék.

  • pozsoka
    senior tag

    Semmi :R
    Drágábban sem. Vagyis volt itt egy kolléga, aki hátsó ülés közepére felkötött egy jbl bb3 at és mondta, hogy faja, de egyedül volt itt ezzel. Mindenki más (köztük én is, mert próbáltam) állítja, hogy autóban marha ergya egy nagyobb cucc is :K

    Ó, ezt nem gondoltam volna.

  • Peaceliker
    addikt

    Üdv mindenkinek.
    Mostanság melyik az a hangszóró, ami autóban használva a legerőteljesebb basszust képes produkálni max. 50 ezer forint környékén?

    Semmi :R
    Drágábban sem. Vagyis volt itt egy kolléga, aki hátsó ülés közepére felkötött egy jbl bb3 at és mondta, hogy faja, de egyedül volt itt ezzel. Mindenki más (köztük én is, mert próbáltam) állítja, hogy autóban marha ergya egy nagyobb cucc is :K

  • pozsoka
    senior tag

    Üdv mindenkinek.
    Mostanság melyik az a hangszóró, ami autóban használva a legerőteljesebb basszust képes produkálni max. 50 ezer forint környékén?

  • ribarszki
    őstag

    Ne úgy legyen de én nagyot csalódtam a Soundlinkmaxban :U kb 60-70%os hangerőn szól szépen (ahol még nem olyan hangos) felette gatya ahol kezdene megjönni a hangja kompresszál össze vissza ha pedig akarsz kis plusz magast vagy melyét emelni az alkalmazásban még rosszabb hát én kinevettem azt a speakert charge6 körbe muzsikálja... Nekem szánalmas azaz ár érte mélyhangok nem rosszak tagadhatatlan amíg nem kezd el kompresszálni de a motion+ körbe röhögi hang minőségben és térérzetben is hangerőben meg pláne :( DE kíváncsian várom a véleményed bár nem tudom te miket hallgatsz retrózni talán nem rossz de újabb "nóták" meg basszus orientáltakon szánalmas amit művelt nekem.

    Az remek... Van itthon Motion+ és rendeltem mellé egy Klipsch Detroitot is. Kíváncsi leszek, hogyan teljesítenek egymás mellett.
    Lehet a végén felkészül a Dali Katch G2 :U

  • Pixx96
    aktív tag

    A Tribit Lava nálam kb fél órát üzemelt. Friss Fw, Alan féle EQ, Isotek CD bejáratás. De ezek után is csak a csalódás maradt. Adtam egy próbát ennek a nagy boom dobozoknak. Hát kár volt.. legalábbis az én ízlésemtől fényévre van.. borzalmas... :(
    Most jön egy Bose SoundlinkMax és egy Klipsch Detroit. Meglátjuk. (Viszont a Soundcore Motion+ továbbra is baromi jó!!! Hangminöségben másik univerzum mint a Lava)

    Ne úgy legyen de én nagyot csalódtam a Soundlinkmaxban :U kb 60-70%os hangerőn szól szépen (ahol még nem olyan hangos) felette gatya ahol kezdene megjönni a hangja kompresszál össze vissza ha pedig akarsz kis plusz magast vagy melyét emelni az alkalmazásban még rosszabb hát én kinevettem azt a speakert charge6 körbe muzsikálja... Nekem szánalmas azaz ár érte mélyhangok nem rosszak tagadhatatlan amíg nem kezd el kompresszálni de a motion+ körbe röhögi hang minőségben és térérzetben is hangerőben meg pláne :( DE kíváncsian várom a véleményed bár nem tudom te miket hallgatsz retrózni talán nem rossz de újabb "nóták" meg basszus orientáltakon szánalmas amit művelt nekem.

  • Hipi-szupi akció a Tribit oldalán.
    Lava 34K kiszállítva magyar címre.
    Blast 52K előrendelés (e-Fogyott? :U)
    Blast 2 86K + Plusz, úgy néz ki, hogy új firmware-rel erősítenek? [link]

  • bostone
    addikt

    Szerintem nem kérdés, hogy Marshall Middleton. Az első generáció is nagyon jó, és jóval olcsóbban meg lehet kapni, mint a middleton 2-t. kb 80K. Persze egy Charge 6 sokkal jobb ár/érték arányban.
    Viszont a middleton előnye, hogy elég szépen körbe szórja a hangokat, mert elől-hátul 1-1 tweeter + 1-1 passzív radi és két oldalt 1-1woofer.
    Szerintem amúgy is egy ilyen megoldás lenne neked a legjobb, mert midnenhol is használnád. Ilyen univerzális felhasználáshoz meg kevésbé jó egy hangfal , ami leginkább szembe sugározza a hangokat. Folyton keresni kellene a megfelelő sarkot/távolságot/szöget/magasságot..

    Nem ástam bele magam a témába igazán. Nem is szeretnék több időt vele tölteni.
    De nem is akarom több milliós rendszer szintjére emelni, csak szóljon elfogadhatóan.

  • Na, most már csak kíváncsiságból is veszek egyet, úgy is akció van...de először, hadd kérdezzem meg:
    Nagyon közelről (~20cm) rendkívül halk (30-40dB), erősítő zaj nélküli hallgatásra használható?
    (Párna melletti nagyon halk elalvás segítőnek.)

  • ribarszki
    őstag

    Ahoj!

    Fél év után ma elővettem újra a Motion+ hangszórót, kerti grillezéshez. Hát gyelekik ez még mindig a best ebben a méretben.
    Mellesleg 6 órát ment folyamatosan 30%-os hangerőn és még mindig 70% maradt az akkuban.
    5 éves lesz idén nyáron, soha nem fogom eladni! :B

    Pont pár hozzászólással előbb írtam, hogy mennyire király még mindig a Motion+. Sok nagyobb dobozt körberöhög. Most tollasoztunk az udvaron, és meglepődtem megint milyen tiszta magas hagjai, tere, dinamikája van. Nagyon király kis hangdoboz! A Vifa mellett is megállta a helyét. :K

  • Richard!
    addikt

    Ahoj!

    Fél év után ma elővettem újra a Motion+ hangszórót, kerti grillezéshez. Hát gyelekik ez még mindig a best ebben a méretben.
    Mellesleg 6 órát ment folyamatosan 30%-os hangerőn és még mindig 70% maradt az akkuban.
    5 éves lesz idén nyáron, soha nem fogom eladni! :B

  • carl18
    addikt

    Szabadtéren sem nyomatom nagyon, mert a szomszédban vannak kisgyerekek. Inkább arról van szó, hogy 6 év alatt nagyon megszoktam a Vifa Oslo hangképét, hifi szerű tisztaságát, terét, részletezését, tiszta/csilingelő magas hangjait. (Ha nem ment volna csődbe a Vifa BT Speaker ágazata, nem is lenne kérdés az utód) De nem is a méret a gond. Mert a kis Motion Plus hangképe is sokkal-sokkal szebb szabadtéren is mint a Lava. A Lava brummog, és olyan mintha lenne egy nagy lepel a hangok előtt. Tompa, lapos, unalmas..

    Talán megpróbálni beszerezni egy Earfun Uboom X-t! :) Még ha használtan is.
    A Sok Oluv EQ Miatt eléggé alkalmazkodó hangszóró, ha nem tetszik EQ-t váltasz van 7 fajta az alkalmazásba.

    Azt tudom ebbe a 2KG-s méretbe a Tribit Láva mellet a SoundCore boom 2 szól hasonló szinten. Abba biztos vagyok a Motion Boom mikor nekem meg volt a Dockin D Fine valóban Hifisebb élményt adott.

    De nem tudom a Tribit Lava vagy Dockin D Fine Evo hogy viszonyulna egymáshoz. :K
    Azt tudom a Lava 2X70mm mély basszusa van, de hogy mennyire hifis a hangja?

    Bár ahogy írtad ha eddig volt egy Vifa hangszóród akkor már az a új mérce, szóval.

  • ribarszki
    őstag

    Kültérre elég kevés tud lenni egy olyan méretű hangfal. Ez nem derült ki korábban? Nem mondtuk? Kültérre már sokkal inkább Sormbox Blast, Blast 2, JBL Boombox 3, Go play 3 és hasonszőrű méretek.
    Kicsi hangfalak zárt térben hiába teljesítenek jól, a kis légtré és a közeli falakról visszaverődő hang sokkal kisebb teljesítmény igényel. Kültérre viszont nem lehet elkerülni a nagy teljesítményt. A kérdés viszont ott a szomszéd lesz, mert már nem csak pihenő idős maximális hangnyomás van a törvényben, hanem nappali is. A nagy teljesítmény kültéren meg hiába szól végre jól, ha nem ismer telek határt. Óvatosan szabad csak.

    Szabadtéren sem nyomatom nagyon, mert a szomszédban vannak kisgyerekek. Inkább arról van szó, hogy 6 év alatt nagyon megszoktam a Vifa Oslo hangképét, hifi szerű tisztaságát, terét, részletezését, tiszta/csilingelő magas hangjait. (Ha nem ment volna csődbe a Vifa BT Speaker ágazata, nem is lenne kérdés az utód) De nem is a méret a gond. Mert a kis Motion Plus hangképe is sokkal-sokkal szebb szabadtéren is mint a Lava. A Lava brummog, és olyan mintha lenne egy nagy lepel a hangok előtt. Tompa, lapos, unalmas..

  • Kicsit erős volt a borzalmas kifejezés. 2 dolog fájdalmasan hiányzik. Magas és tér! Hangosnak hangos, de nagyon 1 pontból jön a hang. Szabadtéren jobb a helyzet, de ott a mélyek véreznek el. Sajnos olyan mint részltezés, dinamika, tér, tiszta magas hangok az nincs jelen. De ez csak az én fülemnek hiányzik. Tökre megértem ha más pont ezt a boom karakterisztikát kedveli. Sajnos a Vifa Oslo után nagyon nehéz utódot találni. Bose-ban még bízok. Radaron volt a GoPlay3, de az pedig hatalmas és inkább benti hangszóró.. Jó lenne a Klipsch vagy Bose árban megúszni.

    Kültérre elég kevés tud lenni egy olyan méretű hangfal. Ez nem derült ki korábban? Nem mondtuk? Kültérre már sokkal inkább Sormbox Blast, Blast 2, JBL Boombox 3, Go play 3 és hasonszőrű méretek.
    Kicsi hangfalak zárt térben hiába teljesítenek jól, a kis légtré és a közeli falakról visszaverődő hang sokkal kisebb teljesítmény igényel. Kültérre viszont nem lehet elkerülni a nagy teljesítményt. A kérdés viszont ott a szomszéd lesz, mert már nem csak pihenő idős maximális hangnyomás van a törvényben, hanem nappali is. A nagy teljesítmény kültéren meg hiába szól végre jól, ha nem ismer telek határt. Óvatosan szabad csak.

  • Ha valami tényleg annyira jó, hogy azt kell megvenni, akkor viszonylag messze elmegyek árban. De tényleg legyen mögötte fedezet.

    Megnézem az általad ajánlott modelleket is természetesen.

    Szerintem nem kérdés, hogy Marshall Middleton. Az első generáció is nagyon jó, és jóval olcsóbban meg lehet kapni, mint a middleton 2-t. kb 80K. Persze egy Charge 6 sokkal jobb ár/érték arányban.
    Viszont a middleton előnye, hogy elég szépen körbe szórja a hangokat, mert elől-hátul 1-1 tweeter + 1-1 passzív radi és két oldalt 1-1woofer.
    Szerintem amúgy is egy ilyen megoldás lenne neked a legjobb, mert midnenhol is használnád. Ilyen univerzális felhasználáshoz meg kevésbé jó egy hangfal , ami leginkább szembe sugározza a hangokat. Folyton keresni kellene a megfelelő sarkot/távolságot/szöget/magasságot..

  • ribarszki
    őstag

    "Még a Tribit Stormbox Láva vagy a Soundcore boom 2 ... "
    O.K. csak ezek már nagyon nem "kesztyűtartó méretűek". Ilyen szempontból talán már a Bose is határeset.

    #21315 ribarszki
    " ... az én ízlésemtől fényévre van.. borzalmas... "
    Na, ilyen lesújtó véleményt sem hallottam még a Lava-ról. :Y

    Kicsit erős volt a borzalmas kifejezés. 2 dolog fájdalmasan hiányzik. Magas és tér! Hangosnak hangos, de nagyon 1 pontból jön a hang. Szabadtéren jobb a helyzet, de ott a mélyek véreznek el. Sajnos olyan mint részltezés, dinamika, tér, tiszta magas hangok az nincs jelen. De ez csak az én fülemnek hiányzik. Tökre megértem ha más pont ezt a boom karakterisztikát kedveli. Sajnos a Vifa Oslo után nagyon nehéz utódot találni. Bose-ban még bízok. Radaron volt a GoPlay3, de az pedig hatalmas és inkább benti hangszóró.. Jó lenne a Klipsch vagy Bose árban megúszni.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Még a Tribit Stormbox Láva vagy a Soundcore boom 2 elérhető áron kültéren is megtudja állni a helyét.

    Nem rég láttam magyar webáruházba 35E forintért, mivel ez már a JBL Xtreme méret kategória egy biztos marad benne teljesítmény tartalék.
    Soundcore Boom 2 esetén később vehetsz egy második példányt, de szerintem 1 darab is elég komolyat szól az árához képest. :K

    Soundcore esetén az egyéni EQ-val is lehet játszani, ha kültéren használod bekapcsolod az extra bass-t. ha Beltéren azt kikapcsolod és személyre szabod, szerintem ilyen téren elég rugalmas. :Y

    "Még a Tribit Stormbox Láva vagy a Soundcore boom 2 ... "
    O.K. csak ezek már nagyon nem "kesztyűtartó méretűek". Ilyen szempontból talán már a Bose is határeset.

    #21315 ribarszki
    " ... az én ízlésemtől fényévre van.. borzalmas... "
    Na, ilyen lesújtó véleményt sem hallottam még a Lava-ról. :Y

  • ribarszki
    őstag

    A Tribit Lava nálam kb fél órát üzemelt. Friss Fw, Alan féle EQ, Isotek CD bejáratás. De ezek után is csak a csalódás maradt. Adtam egy próbát ennek a nagy boom dobozoknak. Hát kár volt.. legalábbis az én ízlésemtől fényévre van.. borzalmas... :(
    Most jön egy Bose SoundlinkMax és egy Klipsch Detroit. Meglátjuk. (Viszont a Soundcore Motion+ továbbra is baromi jó!!! Hangminöségben másik univerzum mint a Lava)

  • carl18
    addikt

    Ha valami tényleg annyira jó, hogy azt kell megvenni, akkor viszonylag messze elmegyek árban. De tényleg legyen mögötte fedezet.

    Megnézem az általad ajánlott modelleket is természetesen.

    Még a Tribit Stormbox Láva vagy a Soundcore boom 2 elérhető áron kültéren is megtudja állni a helyét.

    Nem rég láttam magyar webáruházba 35E forintért, mivel ez már a JBL Xtreme méret kategória egy biztos marad benne teljesítmény tartalék.
    Soundcore Boom 2 esetén később vehetsz egy második példányt, de szerintem 1 darab is elég komolyat szól az árához képest. :K

    Soundcore esetén az egyéni EQ-val is lehet játszani, ha kültéren használod bekapcsolod az extra bass-t. ha Beltéren azt kikapcsolod és személyre szabod, szerintem ilyen téren elég rugalmas. :Y

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Ha valami tényleg annyira jó, hogy azt kell megvenni, akkor viszonylag messze elmegyek árban. De tényleg legyen mögötte fedezet.

    Megnézem az általad ajánlott modelleket is természetesen.

    " ... viszonylag messze elmegyek ... "
    Akkor ránézhetsz még a HK Luna 2-re és Bose SoundLink Max-ra.

  • bostone
    addikt

    Mennyi a keret?
    ... addig is gondolatébresztőnek:
    Xiaomi Sound Party: jókat hallok róla (itt is, tesztek is). Hátrány (lehet): nincs app, mono hangszóró (bár, ha veszel belőle később kettőt, akkor ez máris nem lesz gond)
    TRIBIT XSound Plus 2: sztereó hangszóró, van app.
    EarFun UBOOM L: a legkisebb, legolcsóbb a hármasból, de ha nem kell túl nagy hangerő, akkor ez is elég lehet. Szépen szól, van app is (bár elég alap).

    Ha valami tényleg annyira jó, hogy azt kell megvenni, akkor viszonylag messze elmegyek árban. De tényleg legyen mögötte fedezet.

    Megnézem az általad ajánlott modelleket is természetesen.

  • <Adamsky>
    nagyúr

    Elfér Charge 6 vagy Emberton 3 is (mondjuk ezt azt hiszem pont nem lehet sztereóba kötni, bár nem is volt feltétel, de a jövőben előfordulhat, hogy veszek egy második példányt is, ha az első hozza a kötelezőket).
    Lehet nagyobbacska, de ne foglaljon el egy 6 személyes étkezőasztalt telibe. Konyhapult, mosógép, ablakpárkány, camping szék, sámli, komód, vöröstégla. Kertes házban élek, ennek minden előnyével és hátrányával. Talán lakáson kívül is használom majd, de ez még nagyon talán.
    Nagyon jó fülmonitoraim vannak, hozzá szoktam a minőséghez, ezért nem szeretnék Sokol rádió szerű hangzást.

    Mennyi a keret?
    ... addig is gondolatébresztőnek:
    Xiaomi Sound Party: jókat hallok róla (itt is, tesztek is). Hátrány (lehet): nincs app, mono hangszóró (bár, ha veszel belőle később kettőt, akkor ez máris nem lesz gond)
    TRIBIT XSound Plus 2: sztereó hangszóró, van app.
    EarFun UBOOM L: a legkisebb, legolcsóbb a hármasból, de ha nem kell túl nagy hangerő, akkor ez is elég lehet. Szépen szól, van app is (bár elég alap).

  • bostone
    addikt

    mekkora kesztűtartód? JBL Flip 6-7

    Elfér Charge 6 vagy Emberton 3 is (mondjuk ezt azt hiszem pont nem lehet sztereóba kötni, bár nem is volt feltétel, de a jövőben előfordulhat, hogy veszek egy második példányt is, ha az első hozza a kötelezőket).
    Lehet nagyobbacska, de ne foglaljon el egy 6 személyes étkezőasztalt telibe. Konyhapult, mosógép, ablakpárkány, camping szék, sámli, komód, vöröstégla. Kertes házban élek, ennek minden előnyével és hátrányával. Talán lakáson kívül is használom majd, de ez még nagyon talán.
    Nagyon jó fülmonitoraim vannak, hozzá szoktam a minőséghez, ezért nem szeretnék Sokol rádió szerű hangzást.

  • Jarod1
    veterán

    Sziasztok!

    Itt szabad kérdezni?

    Olyan méretű eszközt keresek, amely elfér egy kesztyűtartóban, de azért jól szól a lehetőségekhez képest.
    MI-vel beszélgettem a témáról, de az eredményt nem hirdetném ki.
    90%-ban a lakásban tartott jószágra gondolok, de ott a nappalitól kezdve a konyhán keresztül a fürdőszobáig teljesítenie kell.
    Podcast, zene, alváshoz tenger morajlása, szóval minden menne rajta.
    Rendelés vagy vásárlás bárhonnan, bármennyiért abban az esetben, ha az ár-érték arányok az ideális mutató felé közelítenek.

    mekkora kesztűtartód? JBL Flip 6-7

  • Jarod1
    veterán

    Sziasztok!

    Párom vett egy használt JBL Extreme 1-est.
    Akku probléma az, ha max hangerőn fogja magát és kikapcsol?
    Mikor fullra van töltve, akkor nem csinálja, de mikor már kicsit használva van, utána igen.
    Munkahelyére vinné, gép mellé, azért lenne jó, ha tudna jó hangosan szólni a hangfal.

    Akku , sajnos a JBL -k fő problémája az akku legyen az bt hangszóró v füles

  • bostone
    addikt

    Sziasztok!

    Itt szabad kérdezni?

    Olyan méretű eszközt keresek, amely elfér egy kesztyűtartóban, de azért jól szól a lehetőségekhez képest.
    MI-vel beszélgettem a témáról, de az eredményt nem hirdetném ki.
    90%-ban a lakásban tartott jószágra gondolok, de ott a nappalitól kezdve a konyhán keresztül a fürdőszobáig teljesítenie kell.
    Podcast, zene, alváshoz tenger morajlása, szóval minden menne rajta.
    Rendelés vagy vásárlás bárhonnan, bármennyiért abban az esetben, ha az ár-érték arányok az ideális mutató felé közelítenek.

  • Ha itthoni beszerzést részesít valaki előnyben. És ha épp 50K-ért adják a Boom 2-t. Akkor nem rossz ajánlat. Viszont most, hogy újra rákerestem:
    Euronics-nél a Soundcore Boom 2 36500,- most. Teljesen jó vétel.

  • carl18
    addikt

    Az akkumulátor nem túl acélos és a márka oldala se árul el abból semmit milyen hangszórók vannak a termekbe. :(
    Akkumulátor kapacitás: 7.4V/3600 mAh
    Ez a 60 wattos, 10 órát ír akku időnek. :F

    Találtam a Mojo 1200-asról egy videót ahol a vásárló kicsomagolja de a magyar cég (Büszkén rá írja) Designed in Budapest :C Marketing osztály dolgozik.

    Itt van fej-fej mellet a Mojo 1200 meg a Tazata Boomblast pro. Azt láttom a 2 termék gyakorlatilag ugyan az csak a márna név különbözik. :Y :C
    Persze ettől lehet egy korrekt hangszóró. :))

    Megnéztem a kisebb 60 wattos kiadást.
    Egész korrekt a hangszóró Design. :K

  • carl18
    addikt

    Bóklászok a neten és szembe jött velem a magyar Mojo márkanéven forgalmazott speaker, ami 1-1-ben Sencor és Medion kinézet (cseh és német forgalmazás).
    Szépen lassan beugrott melyik távol-keleti gyártó is lehet mögöttük, amivel korábban találkoztam már: Tazata BoomBlast sorozat
    Élőben ugyan nem hallottam még őket, csak youtube-on találni felvételeket. Főleg Tazata márkanév alatt, néhány Sencor-t vagy Medion-t is.
    Azok, akik itthonról szeretnének venni valamit és nem akarnak külföldről rendelni, azoknak jó/ár érték lehet a kettő kisebb 60W és 80W Mojo.
    Itthoni beszerzéssel nem tűnik rossz ajánlatnak 35K és 45K összegért. Persze nem hibátlanok zeneileg, de ár/érték arányban egész jó, pláne a arukereso hatalmas kínálatból a sok kacat között....
    Itt egy kis talált anyag a legkisebb, 35K-s 60W-os változatról: https://youtu.be/_8B72GvJ47o?t=221

    Az akkumulátor nem túl acélos és a márka oldala se árul el abból semmit milyen hangszórók vannak a termekbe. :(
    Akkumulátor kapacitás: 7.4V/3600 mAh
    Ez a 60 wattos, 10 órát ír akku időnek. :F

  • Bóklászok a neten és szembe jött velem a magyar Mojo márkanéven forgalmazott speaker, ami 1-1-ben Sencor és Medion kinézet (cseh és német forgalmazás).
    Szépen lassan beugrott melyik távol-keleti gyártó is lehet mögöttük, amivel korábban találkoztam már: Tazata BoomBlast sorozat
    Élőben ugyan nem hallottam még őket, csak youtube-on találni felvételeket. Főleg Tazata márkanév alatt, néhány Sencor-t vagy Medion-t is.
    Azok, akik itthonról szeretnének venni valamit és nem akarnak külföldről rendelni, azoknak jó/ár érték lehet a kettő kisebb 60W és 80W Mojo.
    Itthoni beszerzéssel nem tűnik rossz ajánlatnak 35K és 45K összegért. Persze nem hibátlanok zeneileg, de ár/érték arányban egész jó, pláne a arukereso hatalmas kínálatból a sok kacat között....
    Itt egy kis talált anyag a legkisebb, 35K-s 60W-os változatról: https://youtu.be/_8B72GvJ47o?t=221

  • Semmiképp se dobd ki!! (vagy, ha mégis, szólj nekem előtte :D ).
    Ha ezek a "nagy nevek" (szégyen, hogy hol tart a "szakma") nem képesek javítani, akkor marad, valamilyen ügyes szaki ...
    Most (majd még agyalok ...) csak egy jut eszembe. Igaz egyszer voltam csak nála (és akkor sem épp ilyen cuccot javíttattam) de nagyon kellemes benyomást tett rám (az a fajta szétszerelem és meg akarom javítani mindenáron) az ipse.
    Egy telefon / e-mail váltást megérhet a dolog.
    Ja, találtam hozzá szerelésit, ami – ha az illető nem most lát először ilyet – rengeteget segíthet.
    Egy gyors guglizás után ezeket találtam még: 1, 2, 3 (Gödöllő)

    #21298 Aprósólyom
    " ... túlmerült a cella és letilt az elektronika ... "
    JBL Authentics L16 ← ez nem akksis ;)

    Köszönöm a tippeket, sokat segítettél! :R

Új hozzászólás Aktív témák