Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz gordonfreemN #2135 üzenetére

    Ez az erősítőt éppen össze kezdtem szerelni és folytatom januárban, előttem egy tucatnyian megépítették már DIY Audio-n, mindenféle-fajta design mentén :D

    Érdemes párszor elolvasnod előtte a cikket, hogy mire készülj, én pl. tettem XLR-t is rá, így arról is hajtható, ha úgy kívánja az ember, meg van adva a leírásban, hogy a normál ill. inverzet hova kell behozni, ha ilyen bemenettel (is) ellátnánk.

    A bemeneti érzékenységet is lehet csökkenteni némileg, erre több módszer is van, érdemes, bár én az eredeti verzióval megyek - egyelőre, és ha frankó minden, akkor belenyúlok picit, így nagyobb tartományban lehet PRE-t tenni elé a modern DAC-ok formájában. (Nálam nem lesz poti).

    Aki megépítette, imádja, nagyon jó hangú állítólag, gyönyörű csilingelős mikrorészletezős magasak stb.

    A cikkben csak a nagy kimeneti csövek a 6C33C-B fajták (ebay-en sok ukrán árul ilyet), a meghajtó pentódák EF86-ok (nálam az orosz ekvivalense lesz, a 6J32P), inputon pedig az ECC83 kell, én az orosz 6N2P-ER-el megyek (6N2P és 6N2P-EV is jó, az EV a katonai hosszabb életű, az ER az extra long life).

    Az EF 86-nál nem kell ügyelni, hogy ezt, vagy az oroszt dugod-e bele a foglalatba, az input csöveknél viszont más a fűtés és screen a 6N2P és az ECC83 között, hiába amúgy ekvivalensek egymással, szóval ott most kell dönteni, mivel megy az ember tovább.

    Power trafót érdemes úgy kérni/tekertetni, hogy a tekercsek közé extra szigetelést tegyenek (egy kis plussz, nem nagy ügy), hogy biztosan ne üssenek át egymásba, mert van a kapcsolásban egy -450V-os potenciáleltolás fűtést illetően is (és úgy tudom, 1000V-ra vannak hitelesítve belül a trafók, hacsak nem valami extra felhasználás kell), nálam 4kV-ig nem-átütőre csinálták meg Elektrisék, de más építőtől olvastam, hogy ők tojtak erre és vígan elvannak a standard trafóikkal. Csak amolyan biztonsági faktor nálam is, valszeg nem létkérdés, de ha teheted, érdemes.

Új hozzászólás Aktív témák