-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
Brandynew
őstag
válasz
Nagya21 #79335 üzenetére
Viszont a lamentál szónak nincs olyan jelentése, hogy vakarózik, töpreng, elmélkedik
Azon lamentálunk (siránkozunk), hogy sokan téves értelemben használják ezt a kifejezést.
Nagyon ne morfondírozz rajta (vakarózz/töprengj), vágass méretre egy bútorlapot (egybeírandó), vízálló élfóliát rá, majd egy spaniferrel fogasd össze a 2-t (nem 2-őt).
the grammar Nazi flies away
-
Brandynew
őstag
Párolás: folyadékot teszel egy lábasba, amibe belerakod a párolnivalót, majd lefeded és kis hőmérsékleten hőkezeled. Az alapanyag a folyadékban fog hőkezelődni. Attól, hogy az étel egy része leér a lábas aljára, az még párolás, nem sütés, jórészt kis gőzbuborékokkal érintkezik a lábas alján is az alapanyag.
Amit te mondasz, és amire a linkelt gép is való, az a gőzölés, az egy másik technika. Egyébként szerintem bármelyik gőzölőgép megteszi, ha ilyet szeretnél, hiszen semmi mást nem csinál, csak az edény alján lévő vizet melegíti, a műanyag dobozok meg nem engedik kiszökni a gőzt. Mikroműanyag?...
-
Brandynew
őstag
Ez gondolom, hogy a darálós gépekre vonatkozik, egy ilyennel pl. semmit nem kell csinálni: https://kapszulas-kavefozo.arukereso.hu/hauser/ce-934-p477542550/
-
Brandynew
őstag
Sziasztok!
Kávéfőzőgépet keresek, merre induljak el?
Olyat szeretnék, ami darálós és tejes tartálya is van, amiből tud pl. lattét készíteni.
Itt jön a neheze: nem akarok pár hetente/pár havonta bajlódni a tisztításával. Van egy nagyon egyszerű gépem, amit soha nem kell tisztítani (tisztított víz megy bele, szóval vízkő sincs), és van egy másik, ami szétidegel, hogy egyfolytában tisztogatnom meg zsírozgatnom kell, mintha én lennék érte és nem fordítva.
Van ilyen?
Ha a tejes megoldásban nincs, akkor a tejes funkciót el tudom engedni. A lényeg, hogy ne kelljen karbantartani.
-
Brandynew
őstag
-
-
Brandynew
őstag
Tudtok olyan webáruházat, ahol lehet szűrni arra, hogy kombi hűtő legyen (fagyasztórész is), 60cm szélesség és jég(kocka)csinálós? Ez utóbbi szűrési lehetőség ritka.
-
Brandynew
őstag
Egy airfryerben mennyivel lesz ropogósabb az eredmény, mint egy légkeveréses elektromos sütőben? Csak egy kicsit vagy bárki megmondja vaktesztre, hogy jobb az airfryer? Illetve mennyi a különbség airfryer és airfryer között?
-
Brandynew
őstag
válasz
Fox Mulder #79158 üzenetére
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. Elképzelhető, hogy csak ez a két keskeny mosó-szárítógép létezik a magyar piacon... A Samsung keskenyebb, szóval valószínű az lesz, ha nem tudtok másik típusról.
-
Brandynew
őstag
Sziasztok!
A kettő közül melyik mosó-szárítógépet vennétek? Az elsődleges kiválasztási szempont az volt, hogy max. 46 cm lehet a mélysége:
https://www.lg.com/hu/mosogepek/lg-f2dv5s8s2e
De persze, ha tud valaki jobbat (mindenképp kombi), ami max. 46 cm mély és ebben a ~ 300 ezres kategóriában van, azt is szívesen veszem.
Előre is köszönöm!
-
Brandynew
őstag
Sziasztok,
Abban tudnátok segíteni, hogy max. 20 ezer Ft-ért milyen darálót/turmixot vegyek, amivel eredményesen tudok rizslisztet készíteni? Egy sima, mezei turmixgép is boldogul vele, de azzal kb. 10 percig tart megfelelő finomságúra "őrölni", a kávédarálóm meg csak 60 gramm kapacitású, azzal sokáig tart ledarálni 1 kg rizst.
Köszönöm előre is.
-
Brandynew
őstag
Sziasztok,
A kettő indukciós főzőlap + sütő kombó közül melyiket vennétek és miért?
-
Brandynew
őstag
válasz
Chaser #33690 üzenetére
A mobiltelefonok is jó példa erre: tök ugyanaz a hardver van mindegyikben (árkategóriák szerint), csak a szoftver tér el, esetleg az összeszerelés minősége. Maguk a mobiltelefongyártók hardvert nem is nagyon gyártanak (1-2 kivétellel).
Az emberek azért ragaszkodnak a gyártókhoz, mert az olyan megfogható. Pont ahogy a processzorok magszáma, memória mennyisége, háttértár kapacitása is stb. Így kerülnek a 4 GB VRAM-mal szerelt videokártyák egy Intel Pentium processzoros laptopba. Semmi értelme, de ezek megfogható fogalmak, értékek, amivel el lehet adni mindent. Csoda, hogy a mosógépeket nem azzal reklámozzák, hogy "több, mint 100 csavaros mosógép, közel 15 méter kábellel". Aztán amikor jön egy olyan modell, amibe még fúrtak 10 csavart, akkor mindenki azt akarná megvenni, mert az 110 csavaros és az nagyobb szám, biztos az a jobb.
-
Brandynew
őstag
válasz
Chaser #33688 üzenetére
Jaj, végre valaki, aki nem márka szerint sorolja be az elektronikai szerkezeteket... olyan jó ezt látni, mert még itt, PH-en is a mosógépes topikban márka szerint ajánlgatnak mosógépet.
Jó lenne megértetni az emberekkel, hogy a márka az csak egy hívószó, és minden gyártónak vannak jó és rossz szériái. Nem márka, hanem konkrét típus alapján kell választani, és ez nem csak a mosógépekre igaz.
Nekem pl. azt mondták, hogy cakompakk az összes olasz mosógép jobban rozsdásodik, mint az összes nem olasz. Hát persze, mert ez így működik, biztos kiszárítja a nap UV-ja és korrodálja az Adria sós levegője, ráadásul minden olasz gyártó pont ugyanazt a korrodálásra hajlamos fémet és festéket használja. Minden gyártó, minden modelljénél. Persze csak Olaszországban.
Amúgy a Gorenjére az említett topikban annyit írtak, hogy ugrál. Mármint az összes Gorenje mosógép. Hát persze
Én azt ajánlom, hogy egy jó webáruházban szűrd le jellemzőik szerint a mosógépeket, pl. én ezekre szűrtem (pár hete vettem mosógépet):
- A+++ energiaosztály
- felültöltős
- min. 6 kg terhelhetőség
- min. 1000 fordulat/perc centrifuga
- zajszínt centrifugánál max. 75dBa
- ár (nálam 100 ezer Ft)Így maradt kb. 3-4 típus és nálam az Indesit ITWD 61053 W lett a befutó a neten olvasható tesztek és a digitális kijelző miatt. Persze az Indesitre meg azt mondták abban a nagyon jó topikban, hogy rozsdásodik, az összes.
-
Brandynew
őstag
Ó, értem. Akkor marad egy eldobható porzsákos. Esetleg konkrét tipp 30 ezer Ft-ig, 90%-ban laminált padlóhoz, szőnyeg nélkül? Heti 1 porszívózás. Van olyan webáruház, ahol nagy a választék, és minden szükséges jellemző alapján tudok szűrni? A legtöbb oldalon csak energiaosztály és felvett W-ot adhatok meg a szűrőben, mást, pl. szívóteljesítményt nem.
Amúgy ti mivel mossátok fel a laminált padlót? Mennyire kell kicsavarni a felmosófejet, szükség van erre a centrifugás izére, vagy elég, ha hagyományos felmosóvödörben préselem ki a vizet? Kézzel nem akarom csavargatni és négykézláb sem akarok kúszni kis rongyikával.
Szerk.: mi a helyzet a gőztisztítóval? Pl. https://edigital.hu/goztisztito/taurus-rapidissimo-clean-pro-goztisztito-p419134
-
Brandynew
őstag
válasz
Chaser #33675 üzenetére
Ilyenre gondoltam: https://edigital.hu/szaraz-nedves-porszivok/nilfisk-multi-ii-22-szaraz-nedves-porszivo-p482933
Most is felmosom a padlót, de csak ilyen Viledás, kicentrifugázott cuccal. Ez a porszívó több vizet enged rá, mint egy ilyen kézi felmosó?
-
Brandynew
őstag
Sziasztok,
Az jutott eszembe, hogy vannak ezek a száraz-nedves porszívók. Soha nem használtam vagy láttam ilyet működés közben, hogy működnek?
Egy ilyennel ki tudnám váltani a felmosást is laminált padlón?
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- BMW E39 - 540i V8 Touring - Komplett Motor Felújítás, Friss Műszaki, Hibamentes
- Philips Hue Play HDMI Sync Box (4K) eladó
- Midea klíma akciós áron beszereléssel együtt!
- Eladó 4 db Achilles Winter 101 téli gumi 225/40 R18 92V XL
- Új Ctek D250TS premium 12V/24V auto akkumulátor töltő 10A/200Ah - 5 év bolti garival! -
- ALIENWARE Area-51 R6 Threadripper Edition 1920X
- Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE 45mm, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD I HDMI I W10 I CAM I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest