Új hozzászólás Aktív témák
-
maestro87
őstag
válasz
kbalazsa #12999 üzenetére
Bocsi egy kicsit értetlenkedek.
Mi az, hogy aktív?Most PartitionMagic-el létre akarok hozni egy 35 850,6MB-os particiót az 500GB-os hdd-n.
Ad egy olyan választási lehetőséget, hogy Logical(Recommended) vagy Primary.
Mit csináljak, hogy a nagyobb, 430GB-ot bármikor engedhesse formázni (ha mondjuk később rápakolok egy XP-t is a 35GB-ra), ne legyen rajta semmi autoexe.bat vagy ilyesmi.De most még nem áll szándékomba semmit sem rápakolni a 35GB-os részre. Ez így akkor jó lesz a Win7-nek is? (a nagyobbra meg elkezdeném most rápakolni a fájljaimat) Ez most akkor "üres terület" lesz neki? Remélem érthető.
Vagy írd le te, hogy particionálnád, úgy hogy legyen rajta egy 35GB-os hely a Win7-nek (vagy az XP-nek!: ne telepítsen rá bootloader-t vagy mit). -
kbalazsa
senior tag
válasz
maestro87 #12998 üzenetére
Nem csináltál semmit rosszul, csak a telepítés úgy működik ahogy, lásd a rögtönzött röpke leírásomat.
Utólag nem nagyon tudod a partíciókat úgy variálni... ez leginkább a partíció létrehozásakor eldől ill. kiválasztódik.
A Win7 100MB-os partíciójával ne foglalkozz, azt ő létrehozza automatikusan, ha üres területet adsz neki telepítéskor, és nem hozza létre, ha nem üres területet, hanem aktív partíciót adsz neki úgy, hogy nincs üres (partícionálatlan) terület a lemezen.
-
maestro87
őstag
válasz
kbalazsa #12992 üzenetére
Régen volt az már. Azt is azért csináltam, mert "eltűnt" 2GB szabad hely. Win reinstall annyira nem zavar, csak a fájljaim maradjanak meg.Egyébként még a win telepítőjével particionáltam újra a hdd-t, és úgy kiválasztottam, hogy az F-re pakolja a windowst. Tehát mit csináltam rosszul?
Most ezt a PartitionMagic-et nézegetem és ott a C Helyi Lemezhez van írva egy Active status (illetve Primary), többihez None (illetve Logical). Nem ezt kellene None-ra tenni, és a F-et meg Active-ra? Ha igen, akkor hogy? Illetve nem fog elveszni semmi adat?
Akkor most Win7-nek kell még egy 100MB-os partició is? Ha most felosztom a winchestert 2 részre (pl. 20GB és 445GB), akkor már inkáb 3 részre osszam? (+ egy 100MB-osra is?)
Köszi majd elolvasom a linkeket!
"Magyarán hogyan lehetne szándékosan tönkrevágni a merevlemezt, de csak egy kicsit?"
Esetleg kihúzod a tápkábelt (vagy az adatkábelt) másolás közben?
Nem tudom. Ki akarod cserélni egy újra?
-
kbalazsa
senior tag
Na már nem tudtam beleszerkeszteni az előző hsz-be, de itt egy link arról, hogy miért nem 500GB az 500GB.
-
kbalazsa
senior tag
válasz
maestro87 #12995 üzenetére
Sajna ez van, egy 500-as HDD sosem 500GB
15-nél lejjebb nem érdemes menni, ha Win7-et akarsz, de az igencsak szűkös lesz, ha a
jövőre is gondolni szeretnél. Én 35-40GB alatt nem kezdenék neki...Egyékbként a WinXP SP3 alatt elindított normál formázás távol áll a "mély formázástól"... csak hogy ne maradjunk fogalomzavarban...
Egyébként tökéletesen megteszi a gyors formázás is (pláne egy új lemeznél), csak épp nem ellenőrzi végig bitről-bitre a lemezt...FAT32-ről már írtam, jó olvasgatást.
-
maestro87
őstag
Köszi!
De átváltási hiba? Ezt hogy érted?
Hard Disk Sentinel (meg a Bios, meg minden) 476937MB-ot ír ki.
476937MB/1024=465,75GB
Ezek szerint nem tudok rámásolni 114 (4,35GB-os iso-t) filmet (nem mintha most ezt akarnám tennicsak 106-ot. Vagy igen? De akkor miért írják rá, hogy 500GB, ha nem annyi?
A másik vinyón engedi a FAT32-t is (a legördülő listában ott van).
Sose tudni mikor kell FAT32. Win95-t akarom majd felrakni (egy játékhoz) egy particíóra talán ennek FAT32 kell, de nem tudom.Más: Nem tudod, hogy csak a Win7-nek mennyi hely kell minimum? (csak tervezek előre
-
kbalazsa
senior tag
válasz
maestro87 #12990 üzenetére
A 6-os ponthoz gratulálok, ügyesen alátettél a Windows-nak
Nem hiába nem akarta ő engedni, hogy töröld azt a partíciót.
Minden Windows az ún. bootloader dolgait az első aktív partícióra pakolja attól függetlenül, hogy a telepítés célja esetleg egy másik partíció lesz. Ez a gyakorlatban úgy működik, hogy elindítod a telepítőt, az ellenőrzi az elérhető partíciókat, s ha talál nem kiterjesztett partíciót már rá is tenyerel a bootloader dolgaival. Szerencsésebb a telepítés kezdetén neked partícionálni a szabad területeket, hogy így te mondhasd meg hol legyenek már a bootloader dolgok is. Na most még vegyük ide azt is, hogy amikor a telepítő elindul és ellenőrzi az elérhető partíciókat, az elsőt ő elnevezi szépen C-nek, a másodikat D-nek és így tovább. Az előző kettő információt összeadva következik, hogy a bootloader dolgok jó eséllyel a C partíción lesznek, esetleg Win7 esetén a külön 100MB-os partíción, amit megpróbál létrehozni, ha nem kész partíciókat adsz a telepítőnek, csak üres területeket.
Vagyis vagy telepíts Win7-et és akkor a lemezkezelőn kívűl nem fogsz találkozni a bootloader-es partícióval, vagy XP esetén ne zavarjon, hogy a C-n ott van néhány fájl, amiket nem érdemes törölni (ntldr és társai), mert különben megint újratelepítheted az egészet.Fat32 formázással kapcsolatban itt.
-
G@ß!
őstag
válasz
maestro87 #12990 üzenetére
Szia!
1. Normális, mivel 1Mb=1024kb... átváltásból adódó számítási hiba
2. szeritem egyszerűen megunta a gép...(semmi baja sincs, nekem is volt h lefagyott)
3. Fat32-őbe sztem XP alapból nem képes formázni, max régebbi windowsok
Neked minek kell Fat32?
4. rejtély (majd valaki más válaszol)
5. windowsban is tudsz partícionálgatni a vezérlőpult, felügyeleti eszközök, lemezkezelőnél...
(én ezt használom)
6. Lehet F-en is windows, de ilyen problémák tényleg előjönnek sajnos... -
maestro87
őstag
Sziasztok!
Pár kérdésem lenne az új HDD-mel kapcsolatban.
1. Az normális, hogy a WDC WD5000AAKS formázatlan kapacitása csak 465GB? Hol van a maradék 35GB? (a 120-as hdd-m is csak 112GB). Azt tudom, hogy egy adathordozónak sem annyi a mérete mint amennyi (pl. DVD5, DVD9, pendrive...), dehogy 35GB-al kevesebb?? Ha valaki tud erről egy cikket(magyar nyelvűt) ami leírja ennek okát azt megköszönném.
2. Windows XP SP3-al leakartam formázni (mély formázás), de félúton lefagyott az egész gép, viszont a gyorsformázást végrehajtotta 2mp alatt. Esetleg bad sector? Ezt mivel tudom megnézni? (Hard Disk Sentinel 100%-os kondíciót ír)
3. FAT32-be miért nem enged, míg a régit még engedi ebbe is formázni?
4. Miért van az, hogy a régi 120GB-os merevlemezemnél egy idő után 2-3GB hely elvész? Ezt úgy kell érteni, hogy letörlök mindent az adott particióról és 2-3GB "adat" mégis van rajta. (nem rejtett/rendszer mappa!, a System Volume Information mappa sem foglal ennyit) Csak formázás után jön vissza a teljes méret.
5. Melyik programot ajánljátok a particionáláshoz, illetve particíó egyesítéséhez?
6. Azt meg lehet csinálni, hogy ne a C meghajtó legyen a rendszer particíó? Pontosabban az F meghajtón van a windows, a C-n csak adat, de mégis az autorun, meg ezek a C meghajtón vannak. Múltkor gondolom emiatt nem engedte leformázni a C meghajtót, de portable windowssal sikerült leformáznom, de utána meg már nem jött be az oprendszer-->reinstall.
Kicsit sok lett a kérdés, bocsi. -
G@ß!
őstag
Sziasztok!
Van egy WD 500Gb-os külső winyóm.
Az a helyzet, hogy bedugom a notebookba a winyót, és fel se ismeri.
XP van a gépen.
Mire nyomjak esetleg hogy jó legyen?Üdv.
Gábor -
koxes
tag
van egy merevlemezem amin hibás szektorokat akarok gyártani hogy kell?
a másolásos rázáson már túlvagyok az semmit nem ér, az everestes stress tesszt az jó csak túl lassú valakinek van valami ötlete? -
válasz
Benyaking #12985 üzenetére
HS Sentinel mit ír ki rá?
Hány fokos a merevlemez?Ha HD Sentinelt nem ismered, ezt töltsd le, (ott van bal oldalon a letöltés menüpont), hány százalékosnak írja? Nincs rajt szektorhiba?
Nekem is gondjaim voltak a letöltésekkel, gyakori crc-hibát jelzett a WinRAR, aztán mikor vettem ventilátorokat a HDD-kre, megszűntek a hibák.
De ez egyedi eset, hiába kérdeztem rá fórumokban, mások ezt nem nagyon tapasztalták. 25 és 35 közt legyen a HDD hőmérséklete, az az ideális.
Nekem mikor hibázott, 43-45 körül járt.Milyen kicsomagoló programot használsz?
Nekem Total Commander pl. a mai napig folyton bejelez olyan hibákat, amiket WinRAR simán kicsomagol. -
Benyaking
aktív tag
Hello!
Olyan problémam van hogy mostanaban a letolteseknel crc hiba van és filmek is akadnak
egyszer még ki is irta hogy rossz a hdd meghogy cseréljem ki
fél éves sincs 640wd
Mit kéne csinalnom?Még garis -
válasz
Randall1017 #12983 üzenetére
Mivel formáznád?
Valamilyen partíciókezelővel? -
Randall1017
tag
Sziasztok!
Ma szedtem szét egy régebbi gépemet... talátam benne egy Samsung 320gb-os hdd-t... elvileg van rajta 126gb formázatlan hely, de amikor formáznám azt írja ki hogy "Nincs elegendő hely a lemez(ek)en a művelet befejezéséhez" ha 100gb-osra szeretném formázni akkor is ezt írja, ha 50-re akkor is...
Mi lehet a gond?
-
Molesgee
csendes tag
Szevasztok!
Hogy a francba tudom megvéltoztatni a partició betű jelét win 7 ben?
A ( H) meghajtómat szeretném (D )-re!
Köszi! -
Aranylo
tag
Sziasztok!
Adott egy gép, 300-as IDE vinyó kerülne bele, de csak 32gigát lát belőle!
A biosba hol tudom állítani, hogy lássa az egészet?
Vagy mit kellene tennem, régebben volt megoldás, gondolom most is van, csak már nem emlékszem mi volt. -
-
DEJVID
őstag
válasz
Thunderzolee #12976 üzenetére
Ritkán jön elő (2-3 naponta) így mindig elfelejtem, de holnap talán eszembe jut és megmozgatom. Most viszont megyek aludni
És persze köszi a választ
-
válasz
DEJVID #12974 üzenetére
Kontakthibás a HDD táp/adatkábele?
Legalábbis nekem volt ilyen gondom, addig mozgattam a vezetékeket, amíg megjavult.
Mondanám, h kábelhiba, de a tápod egy elég komoly típus, azoknak nem szokott kontakthibás csatlakozójuk lenni.Bár nekem is pont egy Chieftec volt az, aminél ez a hibajelenség előfordult.
-
DEJVID
őstag
Sziasztok!
A gép néha a sajátgép megnyitásakor, vagy egy program bezárásakor kb 1-1,5mp-ig nem reagál, a HDD (nem teljesen) felpörög, majd halk kattanó hangot ad. Mi lehet ez? A windows friss, hard disk sentinel hibátlannak írja a vinyót. -
betyarr
veterán
válasz
liksoft #12966 üzenetére
terrás a vinyó (nem földes
) csak elvezetgettem a kábeleket hogy ne legyen szanaszét a házban,meg kikotortam a port.lehúztam a hdd-t is kivettem óvatosan,meg később vissza tettem,aztán már úgy indult a rendszer,hogy felismerte a hardvert,telepítette és írta hogy használatra kész,de a sajátgép nem mutatta.a rendszernaplóban meg valami írási hiba van.
"dmboot: Sikertelen a(z) TnDg0 lemezcsoport auto-importálása. Nem érhető el minden kötet a lemezcsoportban."
meg ilyen:
"dmio: Harddisk1 írási hiba a(z) 1953524976 blokknál: állapot: 0xc0000015"
van neki gyári tesztprogija?vagy a checkdisk-re gondolsz?
Imco: sentinel azt mondja hogy kifogástalanul működik.bár még nem tesztelgettem.
azért nem semmi hogy egy féléves hdd ennyitől megadja magát.a régi samsungomat meg állandóan hordoztam rackben,nem volt kímélve és még most is tökéletesen működik az új tulajánál...
-
betyarr
veterán
üdv!
úgy néz ki,hogy megadta magát az 1terrás wd-m.a lemezkezelő azt állítja hogy olvashatatlan és egy piros x jelenik meg.megpróbálok róla menteni gdb-vel,mert az látja.ezen kívül lehet még valamit tenni vele,vagy gariztassam le ott ahol vettem?
-
LGLuke
őstag
-
Imco
őstag
-
webmail
csendes tag
sziasztok,szerintetek melyik hardware lehet a ludas?
Adott egy samsung 500vinyo, rajta 2 particio egy 130 és egy 370gigás.
a jelenség,hogy kb havonta ujrainditás után eltünik a particio a vinyokrol,csak xp telepitövel inditható.ahol a telepitö már csak a particionálatlan 130gigást részt látja.új particio létrehozása/win telepités és akkor megint elszüttyög egy darabig.rohadt idegesitö hiba.
mi lehet a gond vinyo,kábelek,táp,alaplap?? elöre is köszi a válaszokat. -
ANT
őstag
válasz
zoli03 #12956 üzenetére
Szvsz felesleges volt a teljes gyalulás-formázás. Gyenge szektorokat jó eséllyel egy sima defraggal is el tudsz tüntetni. Nálam legalábbis működött a dolog.
Amúgy meg használhatod nyugodtan. Még ha 9 hibás szektor lett volna, az se tragédia. Az a fontos, hogy milyen tempóban növekszik a számuk (ha egyáltalán növekszik).
2,5 "-os hurcolászós vinyómon majd' egy éve van stabilan 12 bad sector - egyelőre nem különösebben izgat a dolog. -
cilo9
aktív tag
Köszönöm a válaszokat! Remélem meg tudom oldani valahogy.
-
Imco
őstag
válasz
gooool #12955 üzenetére
Volt már téma, és a kollégák akkor sem támogatták az öteletet.
Az hogy most 31 fok az egy dolog, nyáron lehet akár 45-50 is.
Arról nem beszélve, hogy nem véletlen van nyitva hagyva.
Ha már észreveszed hogy meleg az régen rossz.
Akkor már sokszor kapkodás van.
Azt kell megelőzni, hogy túl melegedjen ill. hogy instabil tápot kapjon. "Ennyi" az alapja a vinyó hosszú élettartamnak. /Na jó! Ne is focizzunk vele!/
Ezt egy szivacságy nem megfelelően szolgálja.
Szerintem... -
zoli03
őstag
Van egy Western Digital WD5000AAKS-00D2B0 hdd-m (15 nap üzemidővel). A HD Sentinel talált rajta először 1, aztán 3, aztán 9 gyenge szektort. A kondíciója is lecsökkent. Lementettem róla mindent, ezen volt a Windows is, felraktam másik hdd-re azt is. Utána leformáztam, mert rajta volt még a régi Windows. Most formázás után megint 100% a kondíciója, a HD Sentinel szerint nincs rajta gyenge szektor, a SMART értékek is rendben vannak, formázás előtt pedig a Current Pending Sector Count sárga volt. Most akkor használhatom ezt a hdd-t vagy ne rakjak rá fontos adatot?
-
gooool
őstag
Sziasztok!
Annyi problémám volna,hogy kicsit moddingoltam a gépházam és emiatt a vinyót egy vastag szivacsra tettem.
Azt mondták a hogyan néznek ki gépeink topicban,hogy ez így nem jó,mert az elektronika leéghet.
Íme egy HD Sentinel-es kép:[link] -
Tommi000001
aktív tag
Nekem ,amkoir megvettem az 1ik új hdd met.....a gép szintzén nem látta a biosban...
Mint utólag kiderült a winfosban kell "inicializálni",ha egyből nem látja a bios.
Viszont nekem ezz sem ment ,,,így a winfos boot -lemezzel indítottam a masinát.
Ekkor egyből meg is lett....Remélem tudtam segíteni
Üdv
Tomi -
Csekaone
csendes tag
Hali! Nem tudom jó helyre írok , de az lenne a problémám hogy van egy 40gb winyó xp-t feltelepitem minden okés kiveszem a meghajtóból a telepitő lemezt és ujra inditom a gépet egyszerün a boot után ujra indul a gép ha vissza teszem a telepitö lemezt akkor be bootol de mikor töltené az xp-t akkor megint ujra indul! ez lehet vinyó probléma? vagy mitöl van ez?
elöre is kössz! -
Imco
őstag
válasz
Tommi000001 #12945 üzenetére
1 óra alat ~1.5 GB az szép. Nézd meg melyik mappa, milyen állományok. Rögtön okosabbak leszünk.
Szerintem...
Régen a ZA-nak volt valami kiegészitője Ami kedvesen megette az 50Gb C:-met. Mint kiderült virus volt. -
cilo9
aktív tag
Sziasztok!
Adott egy Asrock 775VM800-as lap, egy FSP 350-es táp (egy sata táp csatival) és egy WD500AAKS HDD. Eddig IDE-n volt 2 vinyó és 2 optikai bekötve. Mikor a sata-s WD-t bekötöttem a BIOS nem látta, visszavittem gariba cserélték. De ez is kakukk ugyanúgy nem látja a BIOS, viszont mikor kivettem a vinyó meleg volt. Gyanítom a gépem nyírja ki. Mi okozhatja ezt? Az FSP táp sata csatija, vagy az alaplap, netán a sata kábel (ezt is a boltba vettem a vinyóval)? Vagy lehet, hogy egymás után mind a két vinyó gyári hibás?
Üdv és köszönöm!
-
Tommi000001
aktív tag
Hello
Srácok a következő lenne a gondom
Most vettem észre ,hogy egyik hdd ről kb 5-10mp enként, kerek 4MB tal lesz kevesebb a
szabad hely.
Erre tud vki vmilyen megoldáast??THX
Üdv
Tomi -
ANT
őstag
válasz
CooLM@$TeR #12942 üzenetére
Ha azóta működik rendesen a vinyó, akkor esetleg volt egy átmeneti kábel-kontakthibád.
-
CooLM@$TeR
tag
Üdv!
Történt egy érthetetlen anomális és ha esetleg valaki tudna egy kis tanácsot adni, akkor szépen megköszönném. Minden előzetes jel nélkül böngészés közben jött egy kékhalál, majd reboot után azt írta ki az oprendszer betöltése előtt, hogy lemezolvasási hiba volt ... csak éppen az a bökkenő, hogy gyak. semmit nem csináltam közben, nem volt semmilyen komolyabb másolás/írás (össz-vissz oprendszer fut és ennyi), nem ment torrent sem stb. Csak böngészgettem a ph-t, olvastam egy hsz-t és szevasz, elszállt az egész. Nézem hd sentinelt továbbra is 100%, napló full üres, szóval teljesen tanácstalan vagyok. Amúgy egy 3/4 éves 1 TB Samsung spinpoint F1-ről van szó, tökéletes megy, halk és csendes semmi bajom nem volt még. A torrent ráadásul nem is erről a vinyóról megy, arra külön van egy seagate de mint már írtam nem futott a program. A rendszer XP 32 bit SP3, szintén semmi baja nem szokott lenni.
Valami ötlet?
Előre is köszönöm!
-
Imco
őstag
válasz
artiny #12939 üzenetére
Itt irtam róla. Balra fent a kereső!
A csere meg szép álom 1 bad sectorral.
Szerintem... -
artiny
őstag
helotok
van egy nemreg vasarolt wd500gb hdd-m,van rajta egy rosz szektor a hdd tune szerint,a hardisk sentinel pedig 98szazaleknak latja a kondiciot.
van egy olyan progim h HDD regenator,szoval ezzel ermdemes javitani vagy ezzel csak meg roszabb leszz? -
-
Imco
őstag
válasz
noncsika #12934 üzenetére
Talán a Tiedhez is kapcsolodik, de Liksoftnak is szól mert itt rittam a problémáról.
Tehát az emlitett WD 500-at bevittem szervizbe mert mint irtam elgyengült /25%/ illetve a diag sem futott le. Természetesen szervizes srácnak lefutott.Ma voltam bent. Mondta hogy passz. Amig beszélgettünk még egy kicsit, megnézte a sentinellel is és látta, hogy oda van. Bár mindt mondtam nem irányadó a sentinel náluk.
Kicserélte.
Tök korrekt volt, jól esett. Köszi neki még 1x!Ezért nem vásárlok a neten. kb 20% drágábbak, de ők mindig ott vannak. már vagy 13 -14 éve
-
noncsika
tag
válasz
liksoft #12932 üzenetére
na igen. lefutott a formázás reggelre 100% lett, tök üres a meghajtó, azonban a winDLG mind3 tesztjére ugyanaz a hiba, fail
a másolás továbbra is eszméletlen lassú (350 megás file 100%nal all 3 perce) ebből bizony szervíz lesz
(csak valahogy azért szerettem volna mélyformázást vagy valamit csinálni, teleírni 1esekkel meg 0kal, hogy ne nézegessék nekem a korábbi filejaimat a szervizese,. ha már ők vissza tudnák nézni esetleg stb)
-
Imco
őstag
válasz
fenergie84 #12928 üzenetére
Sajnos nem tudom mert nem preferáltam a raid karikat soha.
Ill. ujabb bizonytalan költségekbe mész. Elvileg mehet, de ez erőssenn kártya függő. A legjobb az IDE csere lenne.
Szerintem... -
Imco
őstag
válasz
fenergie84 #12923 üzenetére
Rossz hírem van! Pl itt irtam róla.
Szerintem... -
-
drachos
tag
válasz
liksoft #12921 üzenetére
A BIOS-ban sincs semmi, ellenben (ezt most vettem észre, eddig nem volt, de ugye most raktam be az új vinyót) mikor van a boot képernyő, megy a csík az xp logo alatt, utána fekete képernyő és egyből jönne a bejelentkező képernyő, de nem most, most gondolkodik, nyikorog a HDD, és vagy 10mp után jön a bejelentkező képernyő. Eddig ez nem volt, mielőtt beraktam volna új merevlemezt. Bár gondolom ez is lehet a PIO mód miatt, de hol tudom azt beállítani, ha nem eszközkezelőben?
Eredeti windows ha ez számít valamit, ellenben vírusok nincsenek kizárva.
-
drachos
tag
válasz
liksoft #12921 üzenetére
De, MB, bocsi, csak lusta vagyok "shiftelni". Amúgy eszközkezelőben nem látok semmi infót arról, hogy PIO módban vagy DMA módban van e. Vagy BIOS-ban turkáljak?
És a sípoló hang?:s PIO mód az is?
Azt is el tudom képzelni, mivel egy leggagyibb GABA ház, hogy szimplán a rezonáció miatt a ház adja ki egyébként. -
fenergie84
addikt
Sziasztok!
Itt is feltenném a kérdésem, mert a samsung topik nagyon pang.
Szóval vettem egy Samsung HD502HJ F3 500gb-os vinyót öcsémnek.
A probléma azzal van, hogy az Asrock P4V88 lapja nem ismeri fel.
Utána olvastam, és a samsung oldalán azt találtam, h szoftveresen kell lebutítani a vinyót sata 1-re. Ennek megfelelően letöltöttem a kívánt programmot, bootoltatam vele, majd lefutotta fashelés. Kipróbáltam a tesóm gépén, de még most sem ismeri fel a vinyót.
Valaki találkozott már hasonló hibával?
Esetleg valaki tudja a megoldást?A flashelés természetesen, olyan gépen történt ami látja a vinyót, valamint a kipróbáláskor a jumpert rádugtam, mivel anélkül fel sem pörög a vinyó...
Valaki segítsen! Köszönöm
-
-
Imco
őstag
válasz
spidersoft #12911 üzenetére
Ilyet nem láttam még...
Amennyire értek -vagy nem értek- hozzá, aszerint ugy látom, hogy a particiós táblán modosit a win7 számára értelmezhetlenül.
Kb. 10-12 évig használtam a PM-et. Nagyon kedveltem, de a "sok" baki miatt leépitettem.
Hangsúlyozom hogy win7 és korszerű vinyó esetén volt hiba, és igazából nem tudom a pontos okot. -
drachos
tag
Sry, lejárt a szerkesztési időm. Szóval belegondolva, ez már régebb óta fennáll, mert wifiről a laptopról is max 2,5 mb/s-al másoltam a gépre, azt hittem a router miatt, akkor a netről is max 2,8 mb/s-al tudtam letölteni, azt is azt hittem, hogy a router nem bírja, de ezek szerint nem.
Szóval haldoklik a vinyóm? Vagy lehet gyári hibás, és fel se tűnt az évek alatt?
Vagy mégsem, lehet tényleg a router a hibás, mert leteszteltem a netet, és a felét se hozza annak amit kéne. Szóval abban mégse vagyok biztos, hogy régebb óta fennálna a dolog
Tudom, fő a határozottság
-
drachos
tag
Sziasztok!
Vettem új HDD-t, és másoltam át egy fájlt, de nagyon lassú volt, azt hittem az új vinyó a ludas, de nem. Azon jó volt a HD tune teszt. ellenben a régi vinyón elkezdtem lefuttatni, és olyan hangot adott, mint az olajozatlan mozgó fém, karistoló, sípoló hang. Úgyhogy gyors tesztet futtattam le, íme az eredmény:
Mi lehet a gond?
Csak a tesztnél adja a hangot. Máskor nem tapasztaltam.
-
d0d3$z
csendes tag
Elsődleges volt és aktív,mielőtt reseteltem.
Win 7 nem tudta javítani, mert nem talált op. rendszert, rendszer-visszaállítási pontot meg nem csináltam -> most már mindig csinálok egyet...
Hiren's Boot CD-vel eljutottam odáig, hogy visszaadja a megfelelő neveket,meg logikainak adtam meg a másik partíciót, de sajnos ez sem segített...A megoldásom az adatmentés és egy szaftos reinstall volt. Nem értem miért csinálta ezt?
-
noncsika
tag
sziasztok!
500 gigas wd essential kulso vinyorol van szó, pár napja lement 97%-ra hdsentinelben, másnapra felment 98%ra és azóta is ott tanyázik, de ha másolok rá akkor minden ok egészen addig amíg el nem jut a filemásolás ~95%áig, mert ott megáll és vagy 2 percet szöszmötöl aztán végül befejezi, mintha semmi gond nem lenne. engem kicsit aggasztott ez, úgyhogy lementettem róla mindent, formáznám is, hátha azzal rendbe jön vagy nem tudom. leszedtem a wd oldalárol a dlg diagnosztizáló progit és egyik teszt se fut le
Cable Test:: Write Sector Error!
hibával
kipróbáltam más usb portokon is, mindenhol ez a hibajelenség, azonban más kábellel nem tudom kipróbálni mert csak ezt kaptam hozzá
okozhatja hibás kábel ezt a hibát? (ez járt hozzá és már egy éve megvan)
ti mit tennétek? -
spidersoft
senior tag
Partition Magicnek volt régen egy bugja, miszerint ha a boot partíciót méretezgetted/bolygattad, akkor első kanyarba csinált egy könyvtárat, oda belemoveolta az összes filet, átméretezte a partíciót majd ottfelejtette a fileokat a könyvtárba, oszt persze hogy nem bootolt
Nem-e lehet, hogy megest valami hasonló áll fenn?... (megjegyzem ez még az 5.1GB winyók és a win98ak korában volt... 2000 körül tán?... lehet később, én mindig le voltam maradva a korral
(ez a moveolgatás azért volt, mert csinált a partícióra valami saját DOS-szerűséget, hogy ő induljon ne az oprendszer...)
-
Imco
őstag
válasz
d0d3$z #12907 üzenetére
Legyen aktiv, elsődleges. NE használd a PM-et. Ezek szerint Win7 lemez látja a rendszert.
Probáld meg a javitást. Soká fog tartani, de bejöhet.
Egyébként meg ha eddig nem az első aktiv partició volt a win7 akkor nagy valószinűséggel kinyirtad a boot informácokat az első aktiv partició bolygatásával.
Ha igy van, hosszútávon jobban jársz ha adatmentés után, új particiók létrehozása, és reinstallsz.
Szerintem... -
liksoft
nagyúr
válasz
spidersoft #12906 üzenetére
Az MFT bárhol lehet. A hiba célorientált speciális tesztelés nélkül nem határolható be pontosan. Valószínűleg a SMART rendszere nem tökéletes a drive-nak, így nem képes a hiba korrekciójára. Ha nem akarsz több kellemetlenséget, inkább levélnehezéknek használd.
-
d0d3$z
csendes tag
Kellene egy kis segítség!
Olyan probléma lépett fel, hogy particionáltam egy 160GB-os samsung vinyót (partition manager segítségével oly módon, hogy 3 partícióból állt (1 win7, 2 egyéb) a win 7 megmaradt a másik 2ből lett egy ) és reboot után nem tud felállni a rendszer, mert nem találja a win-t....megnéztem a telepítő dvd-vel és az eddigi rendszer c: az most e: meghajtóként szerepel és gondolom ezért nem működik... Hogyan tudnám életre kelteni a rendszert, esetleg átnevezni az e: meghajtót c:re???? -
spidersoft
senior tag
válasz
spidersoft #12886 üzenetére
up!
-
Imco
őstag
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Milyen notebookot vegyek?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- DUNE médialejátszók topicja
- Milyen autót vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple MacBook Air Megbízható társ a mindennapokra!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- KIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest