Keresés

Aktív témák

  • galgyorgy83

    csendes tag

    Vicces, de egy kis netes progi okozta a problémát, legalábbis ezt hiszem jelen pillanatban. Netlimiter nevű program volt az ami nem igazán volt szimpatikus a gépemnek. Amióta az nincs fenn (lekopogom) még nem jelentkezett a probléma.

  • galgyorgy83

    csendes tag

    válasz galgyorgy83 #3 üzenetére

    Sajnos az új hálókártya sem hozta meg a várt eredményt... érdekes módon, a legelső telepítéskor megfelelően működött minden cirka 3 és fél óráig, majd egy restartot követően, 4 perc után újra mutatkozott a probléma!

  • galgyorgy83

    csendes tag

    válasz galgyorgy83 #2 üzenetére

    Úgy néz ki,hogy az alaplapi hálókártyával van a gond, vagy annak a software részével. Másik hálózati kártyával a gond megszűnt.

  • galgyorgy83

    csendes tag

    válasz galgyorgy83 #1 üzenetére

    Tegnap már nem bírtam tovább és leformáztam a gépet, arra jutottam, hogy amint feltelepítem a hálózati drivert, megmutatkozik a jelenség, ahogy letörlöm azt, újra eltűnik. Remélem, hogy ez még mindig csak valami software-s hiba lesz és nem, az alaplapi hálókártya a ratyi.

  • galgyorgy83

    csendes tag

    Sziasztok,

    komoly problémával szembesültem, már egy hete rágódom rajta, de egyszerűen nem találom a megfelelő megoldást a problémára.

    Először is azzal kezdeném,hogy azért írom ebbe a topicba, mert máshol nem találtam, illetve, egy Barenobe V8-P8H67E -ről van szó.

    A probléma a következő lenne. Észleltem, hogy miközben megy a gép, 1-1 mp-re meg-meg áll. Ezt úgy kell elképzelni, hogy miközben megy a zene, mintha loopolna egyet, ue tapasztaltam miközben filmet néztem, vagy játszottam.

    Kezdtedben a beszerelt SB Audigyre gyanakodtam, de kiszerelés és windows7 x64 sp1 újratelepítése után a probléma újra felmerült.

    Az összes létező legújabb drivert feltelepítettem, de nem segített. Találtam kettő programot amivel nagyon jól látszik, hogy valami nincs rendben.

    Az alábbi két képen az látható,hogy ugyan 1x eléri a sárga mezőt, de még különösebb nagy értéket nem mutat, bár nekem már ez sem tetszik. :

    http://dl.dropbox.com/u/7161077/lessdpc_latencychecker.jpg
    http://dl.dropbox.com/u/7161077/lessdpc_latencymon.jpg

    Az első a DPC Latency Checker nevű programmal készült, míg a második a LatencyMon nevezetűvel. A második képen az is megfigyelhető, hogy egy bizonyos ndsis.sys nevű hálózati driver okoz magas számokat, valahol itt lehet a probléma, de nem jöttem rá,hogy mi.

    A következő két képen már jól látható,hogy az értékek az "egekbe" szöknek. :

    http://dl.dropbox.com/u/7161077/highdpc_latencychecker.jpg
    http://dl.dropbox.com/u/7161077/highdpc_latencymon.jpg

    A LatencyMon most is kiír valami file-t, amivel a problémája van, raspppoe.sys ,ami szintén a hálózattal hozható összefüggésbe. A problémát még tetézi az,hogy ez a jelenség erőteljesen akkor jelentkezik, ha elindítom a torrentet, mind1 melyik kliens, már többet is próbáltam. Érdekesség,hogy minél több torrent van bent, annál nagyobb ez az érték. Viszont a netes játékoknál egyébként is jelentkezik a probléma.

    Próbáltam a tűzfal kikapcsolását is, de sajnos az sem vezetett eredményhez.

    Tanácstalan vagyok és nem tudom,hogy mit lehetne még kirpóbálni, hogy jó legyen.

Aktív témák