-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
nagyúr
válasz agy73p #41574 üzenetére
Sorry, ez nem derült ki onnan, próbálni meg még nem próbáltam!
(#41575) kkdesign Valami ilyesfélére gondoltam egyébként.
Volna viszont egy kérésem, a smiléket kicsit kisebb számban is alkalmazhatnád, erre kötelességem figyelmeztetni! thnx
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Penty
tag
válasz agy73p #41529 üzenetére
Hmmm. Akkor sajnos nem tudom, hogy mi lehet a gond. Pedig az általad berakott parancssori kimenetből valami csomagfüggőségi gondot lehet kihámozni. A sources.list fájlban amúgy minden rendben?
Próbálkozz a fedorás topikban, ott Vladi kartács mintha otthon lenne ebben a disztróban. -
Penty
tag
válasz agy73p #41521 üzenetére
Nem értek a Fedorához, de minthogyha valami frissebb csomagot/függőséget követelne meg, ami nincs meg a gépeden. A ImageMagick-6.9.2-4.i386-at akarod telepíteni, de függőségként a ImageMagick-libs-6.8.8.10-9.fc22.i686-os csomag van csak hozzá a tárolóban (ami régebbi és ráadásul i686-os), de ehhez a programhoz a ImageMagick-libs-6.9.2-4.fc22.i386 függőség kellene, ha jól értelmezem.
Próbáld meg frissíteni a csomaglistádat, majd a gépeden lévő programokat is, majd ezek után próbáld meg telepíteni.
Ha Debianon volnál mondanám, hogy nyomj egy apt-get update, majd apt-get upgrade parancsot rootként és aztán telepíts, de mivel Fedorán vagy, nem tudom, hogy ott mik az ennek megfelelő parancsok.[ Szerkesztve ]
-
Penty
tag
-
Rimuru
veterán
válasz agy73p #41478 üzenetére
Add ki ezt a parancsot, ennek a kimenetelen egyertelmuen fogod latni:
locate TeamViewer.exe
Egyebkent egy normalisan telepitett wine alapertelmezetten ~/.wine mappaba pakol, es a drive_c is itt van.(#41480) King Unique: Ez most egy specialis eset amirol en beszelek. Amire te gondolsz, tehat particionalas -> 2. particiora lemezkep kiiras (dd, vagy egyeb programok), azzal nem fogod tudn piszkalni a pendriveot (talan az elsore lehetne telepiteni, ezt nem tudom, de particios tablat biztos hogy nem tudsz valtoztatni). A bootnak ennel az esetnel is tokeletesen kene mukodni szerintem.
Amit en csinalok, nagyon roviden:
particionalas -> formazas -> rendszerbetolto telepites && konfiguralas -> ISO copy -> hasznalat
Amikor pendriverol megy a boot akkor pedig csak addig van hasznalatban amig el nem indul a lemezkep bootloadere, utana mar ki is lehet huzni mert az egesz a ramban van (ezert irtam hogy kell sok ram).(#41485) spammer: Ilyenkor termeszetes hogy ez jon ki, viszont ha programon belul valtoztatod meg akkor viszont ezt lekezeli, mert o nevezte at (ha kezzel valtoztatod a fajlrendszeren akkor tobbi kliens is szol). ruTorrent talan tud ilyet egy pluginnel.
Vigyázat, csalok!
-
Rimuru
veterán
válasz agy73p #41470 üzenetére
Nem teljesen ertem a kerdesed, inditsd el a winecfg-t, ott a Drivers ful alatt megtalalod hogy a wine-n futo alkalamzasnak melyik betujel milyen mappat jelent linuxon.
Fedy-t nem ismerem, de most leszedtem a teamviewer oldalan levo tart-t, abban van csomagolva egy wine is, szoval amit te teamviewer alatt latsz c:\TeamViewer\TeamViewer.exe az valoszinu ott van ahol a tobbi teamviewer komponens is van (felteve hogy a fedy igy csinalta).Vigyázat, csalok!
-
Penty
tag
válasz agy73p #40977 üzenetére
Ha jól követem a dolgokat, akkor ez egy NTFS lemez, nemde? Bár a Linux kezeli az NTFS-t, de szerintem jobb volna, ha win alól próbálnád meg a wines fájlrendszer dolgait rendbe tenni. Mégiscsak az az otthona ennek a fájlrendszernek.
Próbáld meg a korábban már említett GetBackData for NTFS programot.[ Szerkesztve ]
-
lev258
veterán
válasz agy73p #40962 üzenetére
Nem vagyok otthon az NTFS fájlrendszer mélységeiben. Lehet a naplófájlok, vagy egyéb fontosabb összetevők sérülése. Mint írták, Windows-on még megpróbálhatsz néhány módszert, talán jobban ki vannak hegyezve rá. Az eddigi sikertelenség azt mutatja, hogy Linuxon valószínűleg már nem jutsz előrébb vele.
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
lev258
veterán
válasz agy73p #40955 üzenetére
Direkt kipróbáltam most egy pendrive-on. Töröltem a partíciót (nem hoztam létre újat) és mindkét szoftvert ráeresztettem. Ahogy követtem a lépéseket, elkezdte visszahozni a cuccokat. Tehát nem akadály (és nem szükséges), hogy nincs partíció, amit felcsatolj.
[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
-
-
Rimuru
veterán
válasz agy73p #40276 üzenetére
Figyelj majd a jogosultsagokra is. Ajanlom hogy mielott bejelentkeznel a felhasznalodba nyomj a home mappara egy megfelelo chown parancsot is (root neveben), a kesobbi anomaliak elkerulese miatt.
chown user_nev:user_csoport -R /home/user_nev/
A nev az egyertelmu, csoportban nem tudok segiteni, Arch alatt users szokott lenni, de azt hiszem pl ubuntukban ez megegyezik a nevvel, Suse-t nem tudom.[ Szerkesztve ]
Vigyázat, csalok!
-
kovaax
őstag
válasz agy73p #40252 üzenetére
Lehet, de én mondjuk amikor kijön az új Debian, azt is úgy húzom újra, hogy a /home alatti konfigokat törlöm, csak azokat hagyom meg, amikről biztos tudom, hogy kellenek. Érdemes kipróbálni egy teljesen szűz telepítést is, hogy tudja az ember, hogy abban mik a lehetőségek.
-=- There's no place like /home -=-
-
spammer
veterán
válasz agy73p #40252 üzenetére
Elméletileg igen, ezért is szoktak külön home partíciót létrehozni. A gyakorlatban meg majd eldől, hogy a config fájlok stimmelnek-e teljesen (hiszen a különböző disztrók és programverziók miatt lehet eltérés).
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
spammer
veterán
válasz agy73p #39863 üzenetére
Nyugodtan válaszolhatsz mindenkinek külön-külön, sőt, a szabályzat ezt is kéri, amennyiben nem 1-2 szavas a válasz. (Szabályzat III./12,/4,/3. pont). Többek között sajnos belém is belém rögzült ez az egyben válaszolós stílus, ami valóban rossz dolog a követhetőség szempontjából.
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
nagyúr
válasz agy73p #39863 üzenetére
Ebben már leírtam a lényeget. Ha nem bírtad kiérteni belőle, az nem az én bajom!
Konkrét tartalommal bíró hozzászólásnál senki nem köt bele az 5 perces szabályba.
A -köszi, -nekem is ez van, -sikerült, etc. válaszoknál meg bizony használjuk már ezt a szabályt, mivel nincs visszakereshető értéke!
Ha vki egyszerre több embernek válaszol @címkézve, akkor ez a lehetőség elvész.
Az utolsó hsz-ed után keletkezett hsz-eket csak átolvasod, nem? Ha igen, akkor látni fogod ezeket a beszerkesztett hsz-eket is, ha nem, akkor így jártál! írj az üzemeltetőknek, hátha miattad átírják a szabályokat!
mert még demokrácia van, vagy mi a szösz.
Hol?
(#39854) beloadjoker A script nélkül is fel kéne tennie elég sok dolgot, nem véletlenül akkora az iso, 3x-a a Jessie iso-nak!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
válasz agy73p #39852 üzenetére
Mivel van most problémád? Szövegértéssel vagy csak kötekedni támadt kedved?
Az esetek nagy részében ezek a hozzászólások ilyen jelentéktelenek:
Ha ezzel a mondattal van gondod, akkor értsd úgy, hogy a kérdéseddel együtt olvasva a visszakereshetőség szempontjából minősülnek jelentéktelennek!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
válasz agy73p #39848 üzenetére
on
Az esetek nagy részében ezek a hozzászólások ilyen jelentéktelenek:
Köszi, megnézem!
Sikerült megoldani!
Én ezt használom, nagyon jó.etc.
Ha komolyabb lélegzetvételű hsz-t ír valaki, az időigényesebb, lehet- ha belefér az 5 percbe mégis, ezzel akár elnézőbb is lenne a TG!
Újragondolhatnátok a szabályok egy részét.
Ezt megírhatod a Moderátort keresek a topikhoz topikban, vagy az oldal üzemeltetőinek, mert a TG-nak nem sok köze van a szabályok megalkotásához, inkább azok betartatásához.
Lényeg, ha baromságnak tartasz is egy szabályt, attól még be kell tartanod! Ez van.
uff
off[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
válasz agy73p #39057 üzenetére
Glances-t próbáltad már? Vagy ezeket nézegesd meg: 20 Linux System Monitoring Tools.
(#39058) inf3rno
NoSquint, valóban hasznos kieg ez is, már el is feledkeztem erről. Nem rossz, ha kikísérletezel valami jó fontbeállító módszert és leírod, elég sokan kinlódnak ezzel Linuxon is.mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz agy73p #39026 üzenetére
Hibás az Intel driver, most a hónapban derült ki ez a dolog. Per pillanat nem tudsz vele semmit csinálni, várni kell az új driverre, vagy visszaváltani KDE4-es disztróra.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
lev258
veterán
válasz agy73p #38996 üzenetére
Hát, vannak fura dolgok. Nem tudom, a tiédben ez mennyire lehet az okozó, de láttam olyat, aki azt írta, a Fujitsu Launch Manager nevű Windows-os programjában kikapcsolta a wifit és aztán csak BIOS reset-tel tudta visszahozni. Ha van még a gépen Windows, meg kellene nézni, egyrészt azt, hogy az rögtön látja-e a bluetooth-ot, esetleg az említett programban vissza lehet-e kapcsolni, vagy a kapcsolóval, amit említesz. Mint látod, írok wifit és bluetooth-ot is, mivel ezek valószínűleg szoros kapcsolatban vannak a gépeden belül.
[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
King Unique
titán
válasz agy73p #38738 üzenetére
Az már mindenkinek a saját baja... Pedig ott van az orra előtt a beállításoknál. Viszont az igaz, hogy alapból mindent ON-ra állítani és maxra húzni kicsit "izé", mert ezek nem kellenek feltétlen a rendszer működéshez és a tudatlan átlagfelhasználótól sem várható el, hogy mindennel tisztában legyen.
Tails OS egy Debian alapú disztró, én csak virtuális gépen próbáltam (ezt használta E.S. is...), elég fapados küllemű. Gondolom lehet pendrive-ra is telepíteni, azon is használni és hordozni. Ha én USB 3-as külső vinyóra fel tudtam rakni egymás mellé 3 db Linuxot (Mint, eOS, Ubuntu), akkor nyilván pendrive se lehet akadály.
Aztán, hogy ez mennyire biztonságos és anonim, azt már nem tudom, lehet ezt is időközben betámadta az NSA, mint a hagymás böngészőt...?[ Szerkesztve ]
-
lev258
veterán
válasz agy73p #38731 üzenetére
Nagyon nem akarok belemenni a témába, de két megjegyzés. A Linux átlagfelhasználók körében valóban nem túl gyakori, viszont cégek szoftveres hátterében, fontos szervereken igen elterjedt. Ezek feltörése, megfertőzése legalább olyan fontos cél, mint a gyanútlan felhasználók adathalászata. Másik, kevésbé releváns, viszont érdekesség. A Windows-ra készült védelmi szoftverek terjesztették el a szoftverek internetes blokkolásának lehetőségét, mint fogalmat, pedig ez valójában rendszeridegen a hálózat működésétől (portok nyitása, zárása) és nem is kellőképp hatékony. Ennek is az volt az oka, hogy a gyanútlan felhasználó kvázi egyszerű opciókat kapjon, viszont csökkenti a védelmet és hamis biztonságérzetet ad.
Syl: Látod, abban már Cortana is volt, a számítógép beszélt, kommunikált. Data-t meg ne is említsük.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
Lathronos
őstag
válasz agy73p #38725 üzenetére
Én Virtualboxban, nem rossz. Ami egy átlag felhasználó számára kell, az benne van. Mindennapi használatra tökéletes, feltéve, hogy a tárolóban lévő csomagokat rendszeresen fogják frissíteni(nem úgy mint eddig). Egy remastert majd csinálok ebből is.
[ Szerkesztve ]
Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733
-
agy73p
senior tag
válasz agy73p #38724 üzenetére
Csak, hogy visszaolvasva is érthető legyen, erre válaszolt Lathronos.
"Live módban nem tudtam elindítani a Blackpanther OS-t.... Ezt írta ki. Ilyenkor mi lehet tenni? Unetbootin-nal írtam ki pendrive-ra."
Azt hittem, h megint gépemmel van gond de akkor majd megpróbálom újra írni....Egyébként próbáltátok már a Blackpanther 14-et?
[ Szerkesztve ]
-
camillus
tag
válasz agy73p #37919 üzenetére
Erőforrás zabáló, de ha kell compositor, akkor ez jobb mint a gnome 2 legacy szemét. Xfce és Mate alatt is kijöhet intel igp alatt. A külső komposztáló nélküli megoldás meg talán csak sandy alatt nem csinál egyéb anomáliákat (de legalább nincs tearing )
#37921 Utálom az openbox-ot. Gondolom LXQt alatt már nem azzal szívatják a jónépet. szer.: mégis.
[ Szerkesztve ]
http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg
-
spammer
veterán
válasz agy73p #37919 üzenetére
Debian Openboxot kezdtem el egy másik gépen (szutyok inteles netbook), még nincs belőve rendesen, de nem tearingel már annyira comptonnal, bár az igaz, hogy nem tökéletes. Szerintem meg lehet valahogyan bütykölni. LXDE-vel mondjuk nem foglalkozom, viszont az is Openboxot használ.
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz agy73p #37799 üzenetére
Lehet használni "freshplayerplugin"-t, ami a egy wrapper a firefoxos NPAPI és a Chrome-os PPAPI között, így az FF is tudja használni a legújabb flasht. Nálunk Chakrán magától le is cserélte a rendszer a flashplugint a freshpluginre nem túl rég, ha jól emlékszem.
jimmy399: igen, csak ne egy Debianon kelljen szívni ilyenekkel. Azért az még sem egy Ubuntu...
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
quailstorm
nagyúr
válasz agy73p #37799 üzenetére
Chrome már nem támogat NPAPI-t (most még asszem vissza lehet nyomni), ráadásul azzal előnyösebb a böngészőjuk pont, hogy van rá friss flash.
Normális CPU mellett (Core2duo nem legalja) már mindegy. Az alatt meg én klienssel streameltetem direktben az MP4-et, vagy letöltöm, vagy valahogy szenvedek.
-
spammer
veterán
válasz agy73p #37722 üzenetére
Suse-t nem használtam, de itt vannak felsorolva, hogy Ubuntu alatt mik voltak nálam telepítve: #35677
Ha teljesen csupasz Openboxod van most, akkor szerintem tint2 mehet panelnek, nitrogen meg háttérkép beállítónak. Vagy háttérkép beállítására van még egy nagyon szimpla eszköz: feh , de ez alapvetően parancsoros cucc. Ha GUI-s háttérkép tallózót/beállítót szeretnél, akkor a nitrogen teljesen jó lesz.
Openbox autostartban ne felejtsd el beállítani, hogy mik induljanak automatikusan (pl. a nitrogen a háttérkép beállításához, meg a tint2, hogy legyen panel majd reboot után is. ).
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
spammer
veterán
válasz agy73p #37719 üzenetére
Jól érted. Lényegében: alap rendszer telepítése --> utána xorg csomagok telepítése (ami ugye kell a grafikus felülethez) + openbox vagy más wm telepítése --> és onnantól már lesz egy nagyon alap grafikus felületed, amire tudsz építkezni: például panel/dock, fájlmenedzser, böngésző stb. telepítése.
Ha gyakorolni szeretnél Virtualboxban: Ubuntu Minimal CD Ez félig meddig "grafikus" telepítő (csak egeret nem tudsz használni közben). Ezzel az Ubuntu alaprendszert könnyen tudod telepíteni, a végén pedig "Manual Package selection" opciót választod a listából (nem raksz fel DE-t). Ha kész, reboot, aztán jön a fekete konzol ( ), ahonnan a szokásos apt-get install paranccsal fel tudod rakni a kellő csomagokat. De a további lépésekhez szükség lesz olvasgatásra, úgyhogy ajánlom a dokumentációkat illetve az arch wiki-t a témában (amiket már előzőleg linkeltem).
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
spammer
veterán
válasz agy73p #37715 üzenetére
"Az ISO-t ez esetben hova telepítem? És hogyan? Ez még elég kusza nekem...."
Ha a Virtualboxra gondolsz, akkor: Virtualbox gyorstalpaló, illetve van Virtualbox topik is.
"Mi van még Openbox alternatíva? És ha van, melyik miért jobb vagy más mint a másik?"
Van jó sok: Comparison of X window managers, de ez még nem az összes, szerintem van még 1x vagy 2x ennyi, ha nem több...
A "kinek mi és miért jobb", az egyéni preferencia kérdése. Nekem jobb, hogy sallangmentes, nincs előtelepítve egy csomó nem kellő program (mint egy DE-ben), telepítem/beállítom magamnak, ami kell és kész, továbbá kisebb az erőforrásigénye (ha nem húzunk rá minden szemetet). Ja és jól (jobban) konfigurálható.
"Ez van a Unix és a DE közt? "
DE <-> WM nagyon leegyszerűsítve:
WM: "sima" ablakkezelő, nem tartalmaz mást (azokat magadnak kell telepíteni, beállítani).
DE: ablakkezelő + panel/dock + előtelepített programok + kész konfigurációk, beállítások (tehát nagyjából készen kapod).Például nálam ez volt: Ubuntu minimal cd-ről install, base rendszer fel, a végén kaptam egy konzolt, grafikus felület nélkül. Utána felraktam azokat a programokat, amik nekem kellettek, például:
sudo apt-get install openbox, tint2, thunar stb. stb. stb. Ez ugyanaz, mint amikor terminálban telepítesz. Utána konzolról be kellett jelentkezni a grafikus felületre (startx) onnantól meg már egyéb dolgok beállítása jött (panel konfig, wifi, jogosultságok stb.)
Nem annyira bonyolult, de az alap dolgokkal tisztában kell lenni, továbbá szükség lehet a gugli használatára és/vagy wiki oldalak olvasgatására. Ha valaki ezt nem szereti, vagy nincs ideje rá, akkor a manuális openbox telepítés nem ajánlott, de akkor még mindig ott a kész CrunchbangPlusPlus, Manjaro Openbox vagy egyéb disztrók, amik még mindig elég erőforrás kímélők lehetnek.
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
spammer
veterán
válasz agy73p #37711 üzenetére
Én anno a Crunchbang Linux alatt ismerkedtem meg vele. Openbox dokumentáció, esetleg ott az Arch Wiki, amiben szintén sok infó le van írva (többnyire általános, nem kizárólag Arch-ra vonatkozik).
Nálam pl. így is nézett ki [link] meg így is meg így is. Ez meg a CrunchbangPlusPlus téma. De például ez is Openbox. Gyakorlatilag lehet full minimál is, de akár csilivi is, ahogy tetszik.
Azt tudnod kell, hogy az Openbox nem DE, tehát külön kell panelt/dockot felrakni, manuálisan kell beállítanod egyéb dolgokat is, mint pl. wifi, egyes jogosultságok, naptár, login stb. Tehát nem kapsz egy kész környezetet vele.
Szerintem előbb érdemes egy kész, openboxos disztróval ismerkedni, mint pl. a CrunchbangPlusPlus ami lényegében egy Debian 8 + Openbox. Virtuális gépre felpattintható, ha jól tudom, akkor live mód nincs, tehát telepíteni kell.
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
kovaax
őstag
válasz agy73p #37711 üzenetére
http://openbox.org/wiki/Openbox:Screenshots
De attól függ hogy hogy néz ki, hogy mit aggatsz rá még pluszban. Alapból csak egy üres képernyőd van, meg jobb klikkre egy menü (amit elég egyszerű konfigolni). Nekem ehhez képest egy (Debian) háttérkép van, meg az xclock, hogy tudjam hány az óra (Vekker úr).
-=- There's no place like /home -=-
-
Fenyő
őstag
válasz agy73p #37641 üzenetére
LXDE-nek Openbox az alapja, tehát mivel LXDE-vel működik a compton (kivéve Debian alatt) így gondolom Openbox-al is, itt egy leírás róla amivel alap esetben működni szokott, bár a leírás régebbi xfce-re (4.10 vagy régebbi) vonatkozik ettől függetlenül a megfelelő disztróval működik lxde és újabb xfce alatt (ha vmiért nem lenne kompatibilis a beépített kompozitorral az adott kártya/driver ez is opció lehet) is.
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
Fenyő
őstag
válasz agy73p #37636 üzenetére
Talán Siddel vagy Testingel, de azzal nem próbáltam szóval tényleg csak talán, Stable-al biztos nem, de ha lájtos DE-t használnál amit elbír a gép (Xfce, Lxde), akkor Debianon kívül kb bármivel jobban járnál, ilyesmi gépre raktam amúgy Mint 17.1 Xfce-et és teljesen jó ment rajta (belakva kb 180 mb eszik alapon, ami oké több mint mint a Debian Lxde kb 110 mb-ja, de 1,5 Gb mellett tökmindegy viszont az ablakkezelésed nagyságrendekkel jobb lesz), ajánlanám még a Korora 22-őt, de arra csak 1 év támogatás lesz (23-asból már nem lesz 32 bites), vagy ha már úgyis ismered akkor az Opensuse 13.2 xfce comptonnal csak azon elég sokat kell állítgatni mire belakod, esetleg a Manjaro Xfce-t az szintén elég kulcsrakész, bár a rolling miatt ott időnként érhetnek meglepetések és nem árt frissen tartani a rendszert.
[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
Fenyő
őstag
válasz agy73p #37631 üzenetére
Sajnos KDE-hez viszont már a kevés az a gép, esetleg megpróbálhatsz átállni sid/testing repóra és az xfce 4.12-őt feltenni, de az sem garantált, hogy működni fog én Wheezy-re tettem már fel 4.12-es xfce-t, de ennek ellenére sem működött a tearing mentesen az asztal (ill Jessie alatt a compton sem Lxde-vel, holott pl Lubuntuál már a 12.04-essel is ment), lehet újabb rendszerrel menne, de nincs ilyen irányú tapasztatom vele (sajnos Debian ablakkezelése lájtos DE-kel nem a legjobb), legbiztosabb ha felteszel egy Mint 17.1 Xfce-t az elég kezdőbarát és azon a gépen 2 kattintással tearingmentessé tehető.
[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
lev258
veterán
válasz agy73p #37632 üzenetére
Vannak fejlesztések, melyek közösek. A fő hangsúly viszont azon van, hogy legyen szabadság az egyes komponensekben (a Wayland ebben a filozófiában nagy vitákat kavart/kavar). Másrészt, valahol igaz az is, hogy a túlságosan összefogott és egyirányú fejlesztések megölik az innovációt és a kreativitást. Bár ettől még én is azt mondom, lehetne néhány tucattal kevesebb disztró.
[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
Fenyő
őstag
válasz agy73p #37624 üzenetére
Synapticban/tárolóban levő verzió már elavult (sok mindent nem játszik le), úgyhogy nyugodtan telepítheted az újabbat deb csomagból, hiába sír, hogy a régebbit szeretné, menni fog az újjal is, amúgy Xfce 4.11+-os disztróval (a vas simán vinné pl Mint 17.1 Xfce vagy Manjaro Xfce) könnyedén orvosolható lenne a tearing probléma, de Debian Lxde alatt tényleg nincs rá megoldás.
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
Fenyő
őstag
válasz agy73p #37588 üzenetére
Pl itt tudod ellenőrizni a tearingelést (tedd ki teljes képernyőre), ha jól van beállítva a kompozitor akkor nem fog tearingelni, se flash se html5 alatt, youtube meg már csak html5-el van, vagy smtube, minitube alternatíva gyengébb gépen.
rii: Akkor passzolom nálam ennyi elég volt (pulseaudio telepítése), hogy működjön, mást nem kellett állítgatni.[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
BoB
veterán
válasz agy73p #37588 üzenetére
Google már kényszeríti a HTML5-öt mert meg akar szabadulni szép lassan a flash-től.
Nem próbáltam mert az én gépem elég erős a HTML5-höz is, de ez a chrome kiegészítő elvileg visszahozza a flash-t youtube alatt: [link]
[ Szerkesztve ]
You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.
-
agy73p
senior tag
válasz agy73p #37587 üzenetére
Azt hiszem, hogy én nem igazán értem ezt a flash-es lejátszós dolgot: az említett három alkalommal Html5-ös lejátszás volt Chrome alatt, szaggatott, tearingelt.
Debian KDE Konqueor viszont elég szépen lejátsza Adobe Flash Playerrel. Tudok még vhogy engedélyezni Chrome alatt vmi más lejátszót (pl. youtube esetén)? -
Fenyő
őstag
válasz agy73p #37560 üzenetére
Milyen DE-k, milyen kompozitorok? Debianon lájtos DE-en nincs mit tenni (max zárt ati driver szaggatásmentes asztallal vagy KDE), de Korora xfce/mate-hoz van compiz-xfce/mate, OpenSuse-hoz pedig compton, ami akár lxde-hez is jó, ill 22-es Kororában már 4.12-es xfce lesz, aminek a saját kompozitora nyílt driverrel már nem tearingel (Ablakkezelő hangolása -> Kompozitálás -> Syncronize drawing to vertycal blank opció pipa).
[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
spammer
veterán
válasz agy73p #37510 üzenetére
Ezt írta a kolléga:
" Opensuse alatt meg gnomesu (már ha nem kde-vel használod)."
Te pedig azzal használod. Tehát ahogy előttem is írták, próbáld a kdesu parancsot.
Egyébként a which paranccsal tudod csekkolni, hogy az adott parancs/program létezik-e (azaz telepítve van-e), például:
which gksu
which kdesu
which gnomesuEz futtatható fájl helyét mutatja meg. Például: nálam most éppen a GIMP (képszerkesztő):
which gimp
/usr/sbin/gimpKiköpi az elérési utat a Gimphez, tehát telepítve van, létezik a parancs. Ha beírom, hogy gimp, akkor a /usr/sbin/gimp lesz az, amit elindít.
Ha nem köpi ki az elérési utat, akkor nincs ilyen, tehát a parancsot is hiába írod be (hibaüzenet dob).
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz agy73p #37483 üzenetére
Mi elé? A # az a kommentet jelenti, az ezzel kezdődő sor olyan, mint ha ott sem lenne.
Mármint arra gondoltam az előbb, hogy ezt még írd be a fájlodba:
deb http://security.debian.org/ jessie/updates main
deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates mainAztán akkor megvan.
[ Szerkesztve ]
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz agy73p #37473 üzenetére
Na, csak kihagytam a secu repót.
Egészen pontosan így néz ki a sources.list, tedd még azt be:
deb http://ftp.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ jessie main
deb http://security.debian.org/ jessie/updates main
deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main
deb http://http.debian.net/debian jessie-backports mainA "stabel" az a jessie-t jelenti, azokat nem kell kicserélned.
[ Szerkesztve ]
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
-
spammer
veterán
válasz agy73p #37473 üzenetére
Hogy érted, hogy így jó-e? Amit én írtam, az az eredeti fájlról történő mentés készítése, semmi több. Az, hogy az adott fájlban te milyen módosításokat végeztél, milyen tárolókat vettél fel, hogy azok működnek-e, ahhoz nincs köze.
A hibás sorokkal kapcsolatban (backports) majd a debianosok segítenek, hogy azokkal mi a helyzet, én nem Debiant használok. Ezt leszámítva látszólag rendben van.
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
herdsman12
őstag
válasz agy73p #37440 üzenetére
Én ezt nézegetem, ha keresek valamit. Nem túl vicces, de volt már, hogy segítség vagy találat nem működött valami miatt, ez legtöbbször elírás, de javították vagy megtaláltam a pontos választ.
-
gery2123
őstag
válasz agy73p #37440 üzenetére
Először is tényleg válassz ki egy distrot ami tetszik, és azon gyakorolj. Mondjuk a legtöbb nagyobb distron szerintem már grafikus felületen is meg lehet minden oldani szinte.
Én egy ubuntu alapú distro ajánlanék első sorban. Utána jöhet majd más is. Esetleg egy fedora alapú korora. Nagyon kezes az is.
A parancsok pedig.... Sokkal könnyebben érthető nem is tudom van e.-- PSN_ID: GerY2123
-
herdsman12
őstag
válasz agy73p #37414 üzenetére
Nem vágom, hogy Te most valami egyszerűbb, vagy esetleg bonyolultabb megoldást keresel?
Root terminálba beírom:gksu leafpad /etc/apt/sources.list
(már, ha az alapértelmezett Leafpad a szövegszerkesztő)
A megnyíló ablakban működik minden általános beviteli mód, megszerkesztem, mentem és kilépek.
Ez volt a kérdés, vagy félreértettem? -
spammer
veterán
válasz agy73p #37429 üzenetére
Ezeket a leírásokat olyanok írják, akik nem gondolnak a kezdőkre. Ugyanis a vi/vim nem kezdőknek való editor. Illetve nem is az, hogy nem kezdőknek való, hanem egy kezdő, aki még nem hallott róla, nem olvasott utána, annak halvány lila gőze sem lesz arról, hogy mi a fenét kell nyomkodni, hogyan lehet írni, menteni, kilépni stb. Szóval ha bármikor látsz egy leírást, amiben vi/vim parancs van, nyugodtan írj helyette nano-t, azzal nem lesz problémád (a használatát meg már írták előttem).
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
Apollyon
Korrektor
válasz agy73p #37423 üzenetére
Ugyanaz mint a terminál. Nem igazán lehet használni grafikusan, tehát az egérrel csak kijelölni tudsz, másolni, meg beilleszteni, kattintgatni nem. Szöveges fileban (mint a sources.list) a nyíl gombokkal irányítod a kurzort.
Továbbá a billzetes kopipészt is megy, csak nem simán kontrolvé, hanem Ctrl+Shift+C a copy, Ctrl+Shift+V a paste.#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz agy73p #37413 üzenetére
Majdnem mindent törölj ki abból a fájlból, és ez helyett:
# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 8.1.0 _Jessie_ - Official i386 DVD Binary-1 20150606-13:00]/ jessie main contrib
# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 8.1.0 _Jessie_ - Official i386 DVD Binary-1 20150606-13:00]/ jessie contrib main
# Line commented out by installer because it failed to verify:
deb http://security.debian.org/ jessie/updates contrib main
# Line commented out by installer because it failed to verify:
deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates contrib main
#Debian 8 "Jessie"
deb http://httpredir.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free
# deb http://ftp.hu.debian.org/debian stable main contrib non-freeEz legyen mindössze:
deb http://ftp.hu.debian.org/debian stable main contrib non-free
deb http://http.debian.net/debian jessie-backports mainHa jól tudom, már nincs külön security tároló, de majd a melóban ránézek. A szerkesztésre meg kövesd Iscariah tanácsát. A nano-ban működik a jobb gomb, beilleszt dolog is.
[ Szerkesztve ]
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Apollyon
Korrektor
válasz agy73p #37414 üzenetére
nano /etc/apt/sources.list
A nano egy terminálos szövegszerkesztő, full fapad, majd mögé az elérési útvonallal megadod mit akarsz megnyitni.
Alul vannak a parancsok. Szerkesztés után Ctrl-O a ment, Ctrl-X a kilép.#-ként ofkorsz.
[ Szerkesztve ]
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz agy73p #37409 üzenetére
A legegyszerűbb, ha kézzel beleírod az /etc/apt/sources.list fájlba azt a sort, amit bemásoltam neked. Kell hozzá sudo jog.
Utána a következő frissítés kereséstől fog élni amit beírtál.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Office Professional Plus 2013, 2016, 2019, 2021, 2024 licenckulcsok - MEGA Akció!
- Rainbow Six Siege - Deluxe Edition (+16 operátor)
- Új Windows 7, 8.1, 10, 11 telepítő pendrive-ok, pendrájvok és telepítőlemezek, DVD-k
- GTA V Premium Online Edition
- Windows 7 Home Premium, Pro, Ultimate és Windows 8, 8.1 Pro licenckulcsok 64, 32 bit - MEGA Akciók!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest