-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dave™
nagyúr
válasz vadkörte #74084 üzenetére
Pont újabban kezd jobb lenni a Gnome sebesség tekintetében, mondjuk volt honnan fejlődni. A 3.36 már egész fürge, reméljük tovább csiszolják ebben az irányban. Ha megfelelő böngészőt használok, még a rammal is egész takarékos. Nem Plasma szintű erőforrásigény, de határozottan javul. Régi gépre azért továbbra sem tenném, bár az mindig relatív, az asztali i3-7100-am sem annyira friss már (a hálóban pedig egy Pentium N4200-ason fut).
-
Dave™
nagyúr
válasz CPT.Pirk #73636 üzenetére
Én is ezt vallom, de azok akiknek ez vallás ezt úgysem hiszik el. A real-time kernel sem arra van kitalálva amire ők használják, de ját olyan jól hangzik ugye.
anorche1 Jól értem, egy Dell Latitude fejhallgató kimenetéről van szó? Ott olyan nagy szélsőségeket nem tudok elképzelni. Az esetleges szoftveres rásegítések meg inkább más irányba viszik szerintem.
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz csocsoszán #73613 üzenetére
Szerintem ez az egész AP Linux inkább lesz placebo mint valós hatás, viszont arra biztosan jó, hogy alap hétköznapi dolgokkal is probléma lehessen, hiszen ezek kerültek feláldozásra a "hangminőség oltárán".
-
Dave™
nagyúr
válasz csocsoszán #73607 üzenetére
A Tidal hivatalosan nem támogatott Linuxon, így három opciód van: webplayer (widevine támogatás szükséges), electron alkalmazás ami gyakorlatilag ugyanúgy egy web player csak több ramot fogyaszt, cli alkalmazás az igazán elvetemülteknek. AUR-ban elérhető mindkét utóbbi, de a webplayer a legjobb ezek közül szerintem.
-
-
Dave™
nagyúr
Másnál nincs gond a gnome-boxes-zal? "util-app.vala:347: Failed to execute child process ?restorecon? (No such file or directory)" a hibaüzenet a gnome-boxes --checks alapján, a gui-n meg azért nem tudok új vm-et létrehozni, mert szerinte nem támogatott a virtualizáció (a fenti parancs kimenete szerint viszont igen). A szintén KVM-et használó virt-manager megy gond nélkül, tehát ez szigorúan gnome-boxes probléma.
-
Dave™
nagyúr
Na meglett közben, hogyan kell, leírom ide is hátha másnak is jól jön:
A billentyűparancsokhoz fel kell venni egy egyedi parancsot "
tilix --quake
" értékkel, a kívánt gyorsbillentyűvel, a Plasma múltam miatt ez most F12 lett. Így már valóban nem kell hozzá extension szerencsére. Amúgy nagyon jó, a Konsole is hasonlókat tud, egyedül még a bookmarkokat nem látom hogyan lehetne kényelmesebben kezelni, a Konsole azt is elég jól csinálja. -
Dave™
nagyúr
A tilix önmagában vagy nem tud dropdown-t, vagy én nem jöttem rá hogyan kell, egy extension van hozzá amivel megy F10-zel.
Kellett egy kis változatosság, azt nem mondom hogy végleges, de most egész jól elvagyok Gnome alatt is. A legutolsó próbálkozásom óta javult azért sok minden, pl. érezhetően fürgébb meg kevesebb ramot is eszik, nem hal meg a kereséstől stb. Van pár dolog ami hiányzik, egyik volt a yakuake, a másik a krunner (mindig azzal váltottam árfolyamot), gnome alá is van valami hasonló ami pluginnel elvileg tudja de az távolról sem olyan jó ha éppen működik egyáltalán. Meg hiányzik a fájlkezelős kontext menüs képtömörítés, a nautilusos csak méretezni meg forgatni tud. A gnome a "workflow"-ban jó, és az tényleg nagyon erős pontja, plusz a legtöbb alkalmazás gtk, köztük az új kevdencem, a lollypop is.
-
Dave™
nagyúr
válasz ubyegon2 #73477 üzenetére
Sokáig volt OMV-m egy HP Microserveren, azért nem olyan mint egy DSM. Azon túl sem, hogy bukon a Syno-s DynDNS, mobilalkalmazásokat meg klienseket, egyszerűen nem lehet összehasonlítani. Alap dolgokra jó meg elég, de a DSM más dimenzió. Nem beszélve arról, hogy fogyasztásban is jelentős különbség van általában a Synology javára az épített megoldásokkal szemben.
-
Dave™
nagyúr
válasz Mordekaiser #68414 üzenetére
Nézz meg egy Manjaro Gnome-ot, ami sokkal használhatóbb mint az Ubuntu és nem kell tökölni a kernelekkel meg a külső tárolókkal sem, vagy még inkább egy Manjaro KDE-t, ahol a panelt oda rakod és úgy alakítod át, ahogyan szeretnéd. Ha meg macOS külsőt szeretnél, akkor ott a Latte dock hozzá.
-
Dave™
nagyúr
válasz Slownz #68302 üzenetére
Milyen gép ez pontosan? Amúgy lényegében semmi extrát nem kell beállítani, ajánlott a legalább két mag, meg RAM ízlés szerint, mondjuk 2GB minimum legyen, ha van elég a gépben lehet több is.
Esetleg a video ramot told fel 128MB-ra. Nagyon mást nem tudsz és nem is kell állítani. Én ennél gyengébb notin futtattam mindenféle gond nélkül.
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz gerleimarci #68256 üzenetére
putty-val belépsz SSH-n és mc
CPT.Pirk ehhez miért kell live linux?
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz zolee001 #68118 üzenetére
ffmpeg gondolom van rajta (valószínűleg ezt használja a beépített is), így parancssorba:
Intel GPU esetén hardveres gyorsítással:
ffmpeg -vaapi_device /dev/dri/renderD128 -f x11grab -video_size 1920x1080 -i :0 -vf 'hwupload,scale_vaapi=format=nv12' -c:v h264_vaapi -qp 24 record.mp4
Szoftveres encoder:
ffmpeg -f x11grab -video_size 1920x1080 -i :0 -c:v libx264 -preset ultrafast -qp 24 record.mp4
A felbontást írd át a tiédre, a -qp utáni szám a minőséget állítja, a kisebb szám a jobb, a nagyobb a helytakarékosabb.
-
Dave™
nagyúr
válasz #78600448 #68054 üzenetére
Ti milyen vason, milyen disztribuciót használtok?
Korábban Ubuntu, most Manjaro, mindkettő kezdőbarát. Sokféle vason használtam ezeket, kezdve a J1900/2GB-tól az i5-8400/16GB RAM-ig. Jól skálázódnak, ha sokat akarsz egyszerre, itt is jól jön az erős vas, nekem főleg a virtuális gépek miatt hasznos.
Windowsról mennyi idő volt átszokni akármelyik disztróra?
Ez egyénfüggő, a legfontosabb hogy mennyire akarod, vagy kitartó. Én egyik nap eldöntöttem, a másik nap töröltem is a céges laptopról a Windowst és ment az Ubuntu rá. Ezt persze sokan nem tehetik meg, de nekem bejött, kényszerhelyzet volt.
Kiváltható a zene/videóplayeren kívül minden munka alkalmazás?
A megfogalmazás nem a legszerencsésebb, de egyértelműen nem a válasz, minden nem váltható ki vele. Közvetlenül legalábbis. Ha valami nagyon specifikus dolog kell, arra viszont jó lehet egy virtuális gép is. Én kiváltottam szinte mindent, Office miatt néha elindítok egy Windows VM-et, de 95%-ban LibreOffice-t használok kifele is, xlsx-be jól ment, amúgy meg pdf-be exportálok amit csak lehet.
Mely gyártó(k)nak van a legjobb supportja a Linux disztrikhez?
Változó, talán HP, Dell. Ha minden Intel, az elég nagy garancia a hibátlan működésre (leszámítva a spectre és egyéb dolgokat).
-
Dave™
nagyúr
-
Dave™
nagyúr
válasz hódmaci #67926 üzenetére
Na jó, de ennyiért Pi-t kapni Nekem van mindkétféle megoldás, egy Pi a hálóban, egy i3-7100U alapú HTPC a nappaliban. Utóbbi inkább desktop gép, csak TV van rákötve és a kanapéról használom, de néha filmezek is rajta. A média szerver egy Synology NAS, így nem kell a klienseken másolgatni semmit, NFS megosztás van és kész. Régen nekem is egyben volt a HTPC-vel, de sok szempontból macerás tud lenni, meg erre tényleg nem jó a Pi. Nézd meg a Manjarot, az alap XFCE-vel van, a KDE talán túlzás erre, bár az alakítható a legrugalmasabban.
-
Dave™
nagyúr
válasz hódmaci #67924 üzenetére
Egy alap HTPC-nek a málna tökéletes, pl. nem kell külön távirányító, mert a HDMI CEC modul miatt a TV távirányítója is használható, gyorsan betölt és nincs semmi zavaró tényező. Kicsi, keveset fogyaszt, akár a TV-vel együtt kapcsolható ki-be.
A j3455 persze jóval univerzálisabb alap, arra mindenképpen valami desktop Linuxot tennék, azt hogy mi a jó csak próba után tudod, nekem az Ubuntu meg a Mannjaro is hibátlan volt. Asztali környezetből két iskolát tudok elképzelni: egy egyszerűt/funkcionálisat, pl. XFCE, vagy egy komplex jól konfigurálhatót, vagyis KDE-t. Ez utóbbi esetén pl. az aktivitások nagyon jól használható egy HTPC/desktop vegyes felhasználás esetén, két teljesen szeparált környezet, az egyik erre, a másik arra, könnyű köztük váltani.
-
Dave™
nagyúr
válasz ubyegon2 #67840 üzenetére
Miért jobb valami nem hivatalosat összegyúrni nagyjából működőre, mint kapásból a rendeset használni? Nekem pl. van mentésem, de maximum két óra alatt nulláról ugyanúgy összerakom a rendszert bármiféle script meg akármi nélkül, egyszerűen nincs létjogosultsága egy meglévő rendszert tutujgatni.
szerk: ilyen szépre, ni (két monitoros, azért széles):
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz leviske #67792 üzenetére
Nem tudom, sosem használtam dual bootot, amikor váltottam végleg magam mögött hagytam a Windowst (illetve VM-ben nagy ritkán használok, de ennyi). A rollinggal nincs semmi baj egyébként, Manjaron 3 tierből lehet választani, a stable elég konzervatív. Van egy gép amin féléves kihagyásokkal frissítek csak, annak sincs semmi baja. Kiváló rendszer szerintem.
-
Dave™
nagyúr
válasz leviske #67788 üzenetére
Szerintem két rendszer van, ami szóba jöhet: a KDE Neon és a Manjaro. Előbbi esetén előny, hogy Ubuntu alapú, annak minden előnyével, és a KDE csomagok rolling rendszerben frissülnek, már emiatt is sokkal jobb, mint a Kubuntu. Plusz ez gyakorlatilag egy fejlesztői "disztribúció" (valójában nem az), ennél közelebb semmi sincs a KDE csapatához. Stabilitásról olvasni jót meg rosszat is, nem használtam még, így nem tudok erről nyilatkozni.
A Manjaro KDE teljesen más alapokon nyugszik, ott az alap egy Arch Linux, amihez a Manjaronak saját tárolói vannak, némi extra késleltetéssel a biztonság érdekében (teljesen rolling, az Archhoz képest akár 2-3 hét plusz tesztelési időszak). Az AUR ugyanúgy hozzáférhető, és van pár Manjaro specifikus extra is (Kernel telepítő, HW konfiguráló, TLP csomagok alapból stb.) Ezt a rendszert használom már harmadik éve több eszközön is, semmi gondom vele.
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz MineFox54 #67325 üzenetére
Mindig a kernel jön fel első érvnek, de nem szabad megfeledkezni a szoftverekről sem. KDE esetén pl. elég gyakran (néhány hetente) frissülnek a szoftverek, és kifejezetten hasznos újítások jelennek meg vagy éppen valami bugot javítanak. A rolling modellnek köszönhetően megjelenés után 1-3 héttel (a Manjaro stable ágának van ennyi késleltetése) már meg is kapom őket, nem kell rá egy évet várni.
-
Dave™
nagyúr
válasz Frawly #67321 üzenetére
Nem kell félteni a Canonicalt, ők is szolgáltatnak A Fedorát és az OpenSUSE-t kár idekeverni, ha nem tévedek azok nyújtják a tesztbázist a fizetős megoldások számára, ami így elég nagy hozzáadott érték, a felhasználó meg örül, hogy ingyen kapta, pedig valójában ő ezért cserébe teszter is egyben. A CentOS meg közösségi projekt, szóval megint más.
-
Dave™
nagyúr
válasz MineFox54 #67316 üzenetére
Két előnye van, az egyiket meg is válaszoltad: nem kell régi verziókat használni vagy külső tárolókkal trükközni a'la Ubuntu, ha valamiből újabbat szeretnél használni (mert abban már kijavítottak valami meglévő bugot, vagy újabb szolgáltatások jelentek meg). A másik, hogy nem disztribúciót frissítesz ami mindig elég nagy kockázat, hanem folyamatosan frissülnek a csomagok kisebb léptékben, ráadásul sok felhasználónál fut le kb. ugyanúgy, ahol a hibák a testing/unstable ágon valószínűleg kijönnek, a stabilon meg pici késéssel megkapod a biztonságot meg a viszonylag friss csomagokat is. A Debian a fentiek szöges ellentéte, de az Ubuntu is közelebb van ahhoz, mint amit egy tetszőleges rolling/half rolling rendszer nyújt.
A Debian híresen stabil egyébként, csak az sokszor kimarad, hogy ez elsősorban a baromi régi csomagoknak köszönhető, amiben persze már rengeteg dolgot javítottak az idők folyamán, csak közben azért történtek fejlesztések is.
#67315: ez tényleg erősre sikeredett, de sebaj, ez is egy vélemény
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
Nem hiszem hogy a KDE volt a problémáid forrása, mert Manjaro KDE alatt ebből semmit sem tapasztaltam, pedig évek óta használom. A Kubuntu mindig is kicsit mostohagyerek volt, ha mindenképpen Ubuntu alap kell a Neonnal jobban jártál volna. A lényeg, hogy most elégedett vagy, de azt ne feledd, hogy nem csak DE-t váltottál, hanem disztribúciót is.
-
Dave™
nagyúr
válasz ubyegon2 #67029 üzenetére
A Manjaro rolling rendszere több lépcsőből áll és konzervatívabb is mint az Arché, nem nagyon érdemes egy akalap alá venni őket. Szerintem sok kockázat nincs a harmadik szintű stable ágon, emiatt otthon testinget használok (ami egyenlő az Arch stable ágával) és csak a munkahelyen vagyok stable ágon a tuti faktor miatt. Évek óta futnak a telepítéseim, hibák nélkül, ennyire veszélyes üzem a rolling Manjaro esetén. A csomagok frissessége tökre nem gépfüggő, van aki új hardveren is elvan egy Ubi HWE update-tel, mert jó az úgy, más meg szereti az újdonságokat első kézből megkapni. KDE alatt ráadásul folyamatosan elég sok fejlesztés történik, itt elég jól nyomon lehet követni, és a rollingnak köszönhetően nem kell fél-egy évet várni az újdonságokra, hanem jönnek jóval hamarabb. Hátránya igazából nincs is szerintem, csak előnye.
Cifu: a rollingot sem kötelező frissítened, semmi sem történik ha nem teszed. Szerencsére ez nem olyan, mint a Windows 10.
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz leviske #66874 üzenetére
Passz, sose láttam, szerintem nem fogod elérni csak konzolból. Van egy átlagosnál jobb láncom, de őszintén sosem érdekelt, hogy éppen hány kHz, jól szól és kész. Windowsban sem értettem sosem miért jó feltenni a maximumra ha a forrásanyag csak 44,1kHz.
Ezt tudod szerkeszteni elvileg: /etc/pulse/daemon.conf
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz Frawly #66704 üzenetére
De miért baj, ha több szoftver van fent, nem fér el? Amikor alkalmi jelleggel kell valami plusz akkor felteszed aztán utána gyorsan le is szeded? Nem nagyon értem mire jó ez a minimalizmus. Nekem egy tiszta telepítés után megy fel minden, az is, amit félévente vagy évente csak egyszer használok - pont azért, hogy amikor kell, ott legyen.
-
Dave™
nagyúr
válasz s1999xx #66688 üzenetére
Nem tudom mire gondolsz. A Gnome tweak toolt természetesen használtam, meg plugineket is mind Gnome, mind Nautilus alá, de még ezekkel sem közelíti távolról sem a KDE produktivitását. Anno egy csomó mindent felesleges hülyeségnek tartottam KDE-ben (pl. minek van a fájlkezelőben beépített terminál meg minek van F12-vel leugró terminál, minek kérdezi meg drag & dropnál mit csináljon stb.) aztán rájöttem, hogy ezekkel sokkal gyorsabb dolgozni. A Gnome-ban legutóbb még az sem ment alapból, hogy egynegyedes képernyőskálázást csináljon, ha behúzom az alkalmazást a sarokba, ezt pedig most elég sokat használom összehasonlításokra.
Személy szerint el nem tudnám képzelni, hogy tiling rendszert használjak. Próbáltam futólag, de hogy őszinte legyek nem is igazán láttam át. Számomra nincs semmi előnye, csak hátránya, de ez szerintem ízlés kérdése, nem felhasználói szinté vagy valami hasonlóé.
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz s1999xx #66680 üzenetére
Azt nem, de dolgoztam Unity-vel, Gnome-mal meg KDE-vel is, és ezek között borzasztó nagy különbség van hatékonyságban, szerintem. Időben úgy festett, hogy először volt Unity, aztán KDE, majd fél évig Gnome, majd ismét KDE, és az igazsághoz hozzátartozik, hogy az utóbbi időben kezdtem el aktívabban kihasználni az extra szolgáltatásokat, de nagyon érzem a különbséget. Persze (majdnem) mindent meg lehet csinálni Gnome alattis, csak kevésbé egyszerűen, gyorsan vagy áttekinthetően.
-
Dave™
nagyúr
válasz ubyegon2 #66653 üzenetére
Nekem kicsit kusza, szerintem lehetne kicsit jobban részletezni a különbségeket, esetleg több screenshot stb. A weboldal többi részéről sincs túl jó véleményem, szerintem nem sikerült valami jól a ráncfelvarrás.
szerk: a KDE felhasználóbarátsága szerintem kétélű fegyver, egyrészt alapból erősen emlékeztet sok megoldása a Windowséra, emiatt jogos, de a kismillió egymást átfedő opció és beállítás nem feltétlen kezdőbarát, könnyen el lehet bennük veszni. A panel kezelése is kicsit komplex tud lenni elsőre szerintem.
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz Shyciii #66556 üzenetére
Nem véletlenül az otthoni home userek, vagy átlagos felhasználók használnak KDE, Gnome és társait, és a profi programozók, videó/audió mérnökök stb. meg windows tiling rendszert.
Suse, Fedora, RHEL, CentOS stb. Az a közös bennük, hogy mind nagyvállalati környezetbe szánt, enterprise disztribúciók komoly workstationökre, és mind valamilyen elterjedt DE-vel jön.
-
Dave™
nagyúr
Tök jópofa a Manjaro letöltési segédlete, ki lehet választani, hogy például kezdőbarát vagy hatékony legyen az erőforrásokkal az adott változat. Na ez utóbbi paraméter esetén csak kettő opció tűnik el a rendelkezésre álló 15-ből, a Gnome, és a Gnome preview
-
Dave™
nagyúr
válasz anorche1 #66142 üzenetére
Nem tudom mit csináltál, csak tippelek: beraktad a panelre a global menu widgetet, ami mint a neve is mutatja globális menüt csinál, tehát a panelen mutatja a programot menüjét, nem a programokban. Egyszerűen eltávolítod a global menu widgetet és kész, vagy ha nem ez volt a gond, akkor a /home/user/.coonfig mappa alól kell törölni a "plasma-org.kde.plasma.desktop-appletsrc" nevű fájlt, ha jól emlékszem, és ezzel visszaáll az alap panel.
-
Dave™
nagyúr
válasz kemotox #65829 üzenetére
Jól van, ha már így beleálltál, akkor mutasd azt a konzolos fájlkezelőt, amivel megoldod a fentieket amiket írtam. Konkrét szoftvert, konkrét parancsokkal. Már a file preview esetén elvérzik a dolog, de folytasd csak, ne engedd el.
colomb2: a KISS-szel nincs semmi gond (igaz a KDE pont nem követi a legkevésbé sem), csak egy-egy "komplexebb" feladatot sokkal több lépésre kell lebontanom, én meg szeretem összevonni őket. Pl. ha van sok fájl egy mappában, és csak párat - pl. metaadatok alapján kiválasztva - szeretnék konvertálni, tömöríteni akármi, akkor Dolphinban ez pár kattintás, a KISS-szel meg lehet pötyögni meg különböző szoftvereket használni ehhez a nem túl extra feladathoz. Munkához rendszeresen használok terminált, főleg scriptekhez, de a fentihez kétlem, hogy ez lenne a kényelmesebb megoldás. Akinek mégis, szíve joga, de ne mondd, hogy gyorsabban megcsinálod konzolban, mert nem hiszem el.
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz ubyegon2 #65827 üzenetére
Az nekem is feltűnt, hogy nem érdekli miről van szó, csak így kár belefolyni, mert teljesen félremegy a diskurzus. Azzal nincs bajom hogy ki mit preferál, a funkcionalitás viszont elég objektív dolog. A háttérben kód fut megjegyzés viszont még a kezdő topikban is eléggé lenéző szerintem, ismeretlenül legalábbis mindenképpen.
-
Dave™
nagyúr
válasz kemotox #65820 üzenetére
Köszönöm, hogy hülyének nézel. Olvasd vissza honnan indult a dolog, aztán nézd meg hova lyukadt ki. Annyit mondtam, hogy funkcionalitásban a Dolphin magasan veri a konzolos megoldásokat, de tény, hogy ha pl. nincs grafikus környezet, akkor kiválóan lehet azokat is használni, igaz nem ennyire sok funkcióval. Erre jött az, hogy de írhatok magamnak pythonban plugineket, meg ugye tudom, hogy a háttérben kód fut. Azt hiszem mára ennyi elég volt ebből a témából.
ui: kíváncsi vagyok hányan írtak a jelenlévők közül maguknak file manager plugineket, gondolom nem egy sűrű jelenség.
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
válasz Shyciii #65817 üzenetére
Nyilván lehet ilyeneket találni, de szerintem kijelenthető, hogy funkcionalitásban és bővíthetőségben nem egy kategória a Dolphin meg akármelyik konzolos. A preferencia más kérdés, meg nyilván ha nincs más csak konzol akkor tökéletes tud lenni egy ilyen. Én majdnem mindig NAS-on vagy cloudon keresztül küldözgetek, ha mégsem, akkor meg ott a KDE connect. Az megoldja.
-
Dave™
nagyúr
válasz Rimuru #65815 üzenetére
Nem tudom, szkeptikus vagyok, pl. nem látom hogy tudna rendezni részletek alapján (pl. bitrate, vagy képméret), nem látom hogy van-e olyan plugin mint pl. a KIM (méretezés, tömörítés, konvertálás előre beállított értékekkel), szerkeszthető toolbar funkcionalitás is hiányzik gondolom (vagyis gyors elérés a sűrűn használt dolgoknak) stb. Néhány alap dolgot elhiszem, hogy tud, de ne már hogy ez egyenértékű egy Dolphinnal. A kép előnézet önmagában még nagyon karcsú, Dolhpin alatt elég sok mindent elmond róla ezen kívül, és nem csak képekről.
-
Dave™
nagyúr
válasz Frawly #65811 üzenetére
Én a fordítottját nem tudom elképzelni, hogy miért jó valakinek - ha már adott a rendes GUI - hogy karakteres fájlkezelőt használ (konzolon oké). Egy rakat dologtól elesel vele, például a különböző nézetek , rendezési/szűrési feltételek, gyors elérések, előnézetek, részletek, bővítmények - ezek mind kiesnek. A Nautilus valóban fapados, de a Dolphint azért nagyon nehéz megszorongatni funkcionalitás és használhatóság szempontjából - szerintem.
-
Dave™
nagyúr
válasz Flowtation #65793 üzenetére
Én már évek óta így csinálom, igazán csak így van értelme. Van pár kivétel, ez pedig az MS Office munkában, de még ott is elég lenne többnyire a LibreOffice és mondjuk xlsx-be menteni vagy prezentációt/doksit PDF-be. Utóbbit szoktam is rendszeresen. Amivel nem tudok kibékülni az a GIMP, ahelyett kellene valami egyszerűbb, funkcionálisabb, csak lusta vagyok keresni
-
Dave™
nagyúr
válasz ontheground #65283 üzenetére
A PDF tudja mindkettőt, de felesleges raszterizálni előre, bármikor lehet belőle exportálni. A Gimp számomra is gyötrelem, de az Inkscape nagyon jó szoftver, jó pár logót terveztem már benne, meg ismerek olyat aki azzal futott be.
-
Dave™
nagyúr
válasz ontheground #65278 üzenetére
Vektoros formátumot legközelebb célszerűbb lenne vektorgrafikus programmal szerkeszteni, pl. Inkscape-pel. Tud PDF-be exportálni. Úgy sokkal gyorsabb
-
Dave™
nagyúr
válasz ubyegon2 #65232 üzenetére
Csak a KDE-t és a Gnome-ot használtam. Nekem mindkettő jobban bejött mint más rendszereken az adott környezet, főleg a testreszabás és kibővítés miatt. Anno egyébként a Surface-en nekem sem ment a Wifi (Ubuntun igen), átmásoltam a drivert aztán kapásból ment ott is. Szerintem ne futamodj meg, küzdj még a KDE-vel kicsit
-
Dave™
nagyúr
válasz Plasticbomb #65226 üzenetére
Ez sokszor ugyanígy van Windowson is. Ott sincs mindig hibaüzenet, vagy ha van is egyáltalán nem biztos, hogy előrébb vagy vele. Ha már kicsit ismered, és nem csinálsz túl speciális dolgokat, akkor nem kell terminál és megy ahogy kell. Én csak munkához használok, shell scriptek, ssh meg ilyesmi (illetve persze hibakeresés), egyébként "szórakozásból" sosem. Az viszont igaz, hogy ehhez azért kell egy minimális ismerete az adott környezetnek. Ahogyan bármelyik rendszeren.
-
-
Dave™
nagyúr
válasz Zoli1222 #65204 üzenetére
Mindenki így kezdi, de nagyon sok múlik azon, hogyan állsz hozzá a dologhoz. Ha folyton a Windowsos módszereket, berögződéseket erőlteted, akkor az kudarcra lesz ítélve. Szerintem így érdemes csinálni, ha komolyan gondolod: első rendszernek Ubuntu, szimplán azért mert az a legelterjedtebb és ahhoz találni a legtöbb leírást, segítséget. A Windowsos szoftverek helyett pedig alternatívákat kell keresni, itt: alternativeto.net
-
Dave™
nagyúr
-
Dave™
nagyúr
Van annak valami gyakorlati haszna, hogy Fedorát használsz? Értem ez alatt, hogy külön telepíted a non-free codececet hogy videót tudj lejátszani, nem tűnik túl kényelmesnek. Torvaldsnak pedig abban igaza van, hogy ez tartja vissza desktopon a terjedését, de ez a szabadság ára. A kettő együtt nem nagyon megy.
szerk: nekem is teljesen megfelel desktopon, munkára is, immár harmadik éve. Valahányszor leülök egy Windows elé (akár csak VM-ben), újfent felerősödik bennem ez az érzés.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- EA Sports WRC '23
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- PlayStation 5
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Asszociációs játék. :)
- Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" és "Haswell Refresh / Devil's Canyon" (LGA1150)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
- NORTON 360 for Mobile! 1 eszköz, 1 év! DOBOZOS, BONTATLAN!
- AKCIÓ! Microsoft szoftverek, vírusírtó szoftverek, egyéb szoftverek széles választéka!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Surfshark Starter VPN 3 hónap / Végtelen eszköz / Előfizetés hosszabbításra is alkalnas Kupon
- Forza Horizon 4 Ultimate Edition -t keresek PC-re
- Surfshark Starter VPN 1 év / Végtelen eszköz / Előfizetés hosszabbításra is alkalnas Kupon
- Retró játékok eladóak
- Windows Server 2016, 2019, 2022 Standard, Datacenter, Essentials termékkulcsok - MEGA akció!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest