-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
zetor2000
addikt
"amikor egyszer csak egy primitív sw hiba miatt leáll az egész"
Ez mekkora lenne!
Vagy bármi más miatt fagyás/újraindulás lenne, esetleg valami komplex, pl. 10101010 vagy 11111111, esetleg "guest" kóddal admin/engineering/god mode-ba lehetne kapcsolni, aztán pedig leállítani az egész rendszert.Ez olyasmi, mint a Galaxis Útikalauzban, amikor megtámadják a földet:
"A lény rezgett émelyítően forrongó gőzében. E pillanatban suhantak át a konferenciatermen Arthur szavai: "Én is nagy gondban vagyok az életstílusommal."
Sajnos a mondat a VI’hurgok nyelvén az elképzelhető legszörnyűbb sértést jelentette, melyre kizárólag egy több száz évig tartó háború nyújthat elégtételt. Idővel persze, miután a pár évezrednyi háború megtizedelte a galaxisukat, a harcban álló felek rájöttek, hogy szörnyű félreértés áldozatai. A két szemben álló hadiflotta egykettőre napirendre tért az
egyéb nézeteltérések felett, hogy nyugodtan megindíthassák közös támadásukat a mi Galaxisunk ellen, melyet időközben egyértelműen a sértő megjegyzés forrásaként azonosítottak. További hosszú évezredek teltek el, míg a félelmetes harci hajók - átszelvén a kozmikus ürességet - süvöltve rázúdultak az első, elibük kerülő bolygóra. Ez történetesen a Föld volt, ahol a méretarányok számításában elkövetett szarvashiba következtében az egyesült csatahajóflottát felnyalta egy arra járó kiskutya. Akik az ok és okozat szövevényes kölcsönhatását tanulmányozzák a világegyetemben azt állítják, hogy minduntalan ilyen dolgok történnek velünk, de nem tehetünk ellenük semmit.
- Ilyen az élet - mondják."
-
zetor2000
addikt
-
sh4d0w
félisten
"A Skynet leigázza az emberiséget, rabszolgaként dolgoznak"
Ez megvolt a Terminator Lore-ban...
-
bteebi
veterán
"amikor egyszer csak egy primitív sw hiba miatt leáll az egész"
Ez mekkora lenne!
Vagy bármi más miatt fagyás/újraindulás lenne, esetleg valami komplex, pl. 10101010 vagy 11111111, esetleg "guest" kóddal admin/engineering/god mode-ba lehetne kapcsolni, aztán pedig leállítani az egész rendszert. -
emelhu
aktív tag
-
emelhu
aktív tag
-
bteebi
veterán
-
zetor2000
addikt
-
bteebi
veterán
-
sh4d0w
félisten
-
koxx
MODERÁTOR
Ne legyünk már ennyire fogalmatlanok...
Igen, nyilván 1900-ban nem volt még digitális tábla, ahogy az Y2K bug is közismert annyira, hogy egyszeri, informatikát már legalább a TV-ben látó usernek leessen, hogy a fotó 2000-ben készült, csak a tábla szoftvere nem volt erre felkészülve.
Sült galamb szájba röptetve
Van pár ember itt akinek meghaladta a felfogó képességét ez a fotó
-
Lenry
félisten
Ki kellene találnom, hogy az 1900 helyett valami másnak kellene ott állnia?
Ne legyünk már ennyire fogalmatlanok...
Igen, nyilván 1900-ban nem volt még digitális tábla, ahogy az Y2K bug is közismert annyira, hogy egyszeri, informatikát már legalább a TV-ben látó usernek leessen, hogy a fotó 2000-ben készült, csak a tábla szoftvere nem volt erre felkészülve.
Sült galamb szájba röptetve
-
lomposfarkas
aktív tag
Nem az üdvözlő szöveg volt a lényeg, hanem alatta az 1900-as dátum, a híres Y2K porbléma, ami hasonló volt, mint a négy nappal ezelőtti szökőnap-porbléma. Ééérted! Nehezen hihető, hogy az itt hozzászólók sokasága nem hallott még a Y2K-ról, vagy ha igen, akkor nem tudja fejben összekapcsolni azt ezzel a mostani hasonló dátum-hibával. Mégis, egy informatikai fórumon?!? Nem volt olyan régen...
Ki kellene találnom, hogy az 1900 helyett valami másnak kellene ott állnia?
-
JasL
őstag
-
btprg
senior tag
-
Skynet258
veterán
-
janeszgol
félisten
Vajon a Skynet is megáll szökőévkor (febr. 29)?
-
azbest
félisten
-
Postas99
őstag
Nem az üdvözlő szöveg volt a lényeg, hanem alatta az 1900-as dátum, a híres Y2K porbléma, ami hasonló volt, mint a négy nappal ezelőtti szökőnap-porbléma. Ééérted! Nehezen hihető, hogy az itt hozzászólók sokasága nem hallott még a Y2K-ról, vagy ha igen, akkor nem tudja fejben összekapcsolni azt ezzel a mostani hasonló dátum-hibával. Mégis, egy informatikai fórumon?!? Nem volt olyan régen...
Valszeg sokan a Z generáció tagjai. Nekik nem kellett ezzel szembesülni.
-
Pötyi
őstag
Nehezen sikerült megfejteni az idegen nyelvű képet, a fordítógép szerint magyarul kb. azt jelenti, hogy: üdvözöljük Nantes központi iskolájában. Kedvesek, de hogy jön ide egy iskola, még ha központi is...? A cikkben a bolygó túlsó felén fekvő benzinkútról írtak. Talán oda jártak tankoltak a diákok.
Nem az üdvözlő szöveg volt a lényeg, hanem alatta az 1900-as dátum, a híres Y2K porbléma, ami hasonló volt, mint a négy nappal ezelőtti szökőnap-porbléma. Ééérted! Nehezen hihető, hogy az itt hozzászólók sokasága nem hallott még a Y2K-ról, vagy ha igen, akkor nem tudja fejben összekapcsolni azt ezzel a mostani hasonló dátum-hibával. Mégis, egy informatikai fórumon?!? Nem volt olyan régen...
-
lomposfarkas
aktív tag
Nehezen sikerült megfejteni az idegen nyelvű képet, a fordítógép szerint magyarul kb. azt jelenti, hogy: üdvözöljük Nantes központi iskolájában. Kedvesek, de hogy jön ide egy iskola, még ha központi is...? A cikkben a bolygó túlsó felén fekvő benzinkútról írtak. Talán oda jártak tankoltak a diákok.
-
Meridian
senior tag
Nem chatGPT-vel kellett volna megíratni a kurrens kódot
-
Lenry
félisten
-
Dr. Akula
félisten
-
Joczeek
addikt
Kösz, sajnos egy légiós fröccs után transz létben voltam, így nem állt módomban translate-et használni.
-
koxx
MODERÁTOR
-
flexxx2
őstag
ahogy olvasom a topicot, olyan érzésem van h. az indító kép nem várt IllegalArgumentException kivételt okozott

-
azbest
félisten
aki nem érti, legközelebb olvassa el a cikket, vagy legalább a topic címét, hogy mi az indító téma, ahelyett, hogy random helyekre beírogat, hogy nem érti miről szól a beszélgetés. Jaj bocs... véééleetleenszerűűű.
-
Lenry
félisten
-
azbest
félisten
Ma mesélte a pultos a közeli kínai kajáldában, hogy tegnap nem működtek a termináljaik. A bank azt mondta biztos az üzletben a hiba... aztán délután 4-ra valahogy megoldódott.
-
body007
addikt
-
Joczeek
addikt
-
-=MrLF=-
senior tag
-
ddekany
nagyúr
-
kavalkád
senior tag
-
Dr. Akula
félisten
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Bittorrent topik
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- HIBÁS ÉRINTÉS NEM MEGY Surface Pro 8 i7-1185G7 16GB RAM 256GB SSD 5G LTE szép állapot
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T430 - i5-3GEN I 8GB I 256SSD I 14" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy A54 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol extrákkal garanciával hibátlan működéssel
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Vagy bármi más miatt fagyás/újraindulás lenne, esetleg valami komplex, pl. 10101010 vagy 11111111, esetleg "guest" kóddal admin/engineering/god mode-ba lehetne kapcsolni, aztán pedig leállítani az egész rendszert.
Nem ma volt.
