-
Fototrend
Ajánlott ingyenes Windows programok

Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
rlazol
veterán
Sziasztok!
Cseréltem a konfigom, lásd adatlap. A videókártya és a monitorok nem változtak.
Volt egy programom az ASUS monitoromhoz (vagy csak akkor találtam?) a duplamonitor megfelelő elosztásában segített. Indítás után megjelent egy kis ikon minden program jobb felső sarkában, az egeret odamozgattam és tudtam választani, hogy melyik monitor melyik részében legyen az adott program. Sajnos a nevét elfelejtettem, azt hittem simán letöltöm az ASUS oldaláról de nem találom.
A ScreenXpert csak ASUS gépekre megy, a DisplayWidget pedig nem azt csinálja.
Emlékeim suzerint ASUS program volt, de már semmiben se vagyok biztos - mi lehetett ez? Köszönöm a segítséget! -
rlazol
veterán
Sziasztok!
Adott kb 50 kép, nekem meg kéne tanulnom felismerni mi van rajtuk. Van olyan program ami random tudja őket mutogatni? Próbáltam a Win Media Centerrel de csak idegbajt kaptam tőle.

Win7 alá kéne. Irfanview a default képnézegetőm.köszi
-
rlazol
veterán
sziasztok,
olyan progit keresek, amivel le tudom ellenőrizni, h a hardveres RAID1-em tényleg működik-e és a két winyó valóban egymás tükörképe-e, anélkül, h a tömböt megbontanám.
Tudtok ilyet?
köszi. -
rlazol
veterán
válasz
Csapi007
#1728
üzenetére
VirtualDub - nem állítom, h gyors meg minden, de sajna ehhez mindenképp újra kell renderelned a videót.
Még ennyi jut eszembe, h vannak progik, amikkel szét tudod szedni az mpeg/avi-t m2v és wav részekre, a wav-ot SoundForge-ban behíva meg tudod emelni a hangerőt. De után újból össze kell renderelni őket, szóval annyival nem gyorsabb, sőt. talán a Dub egyszerűbb is. -
-
rlazol
veterán
válasz
hitman,
#1709
üzenetére
Inkább nem, mint igen...
Alapvetően a dolog relatív és minden a hordozó felbontásának és az elsődleges nézőkének a viszonyától függ.
Ha van egy analóg filmed (persze nem egy sima VHS-ről beszélek, hanem spciális, profi anyagról), annak a natív felbontása lényegesen nagyobb, mint amit az alapból kihoznak belőle. Így ott elképzelhető. Persze ehhez labor kell, és spec stúdió, de alapvetően igen. Amit a filmeken látsz ilyen esetben kb úgy kell elképzelni, h nem a szabvány 720*576-ban digitalizálták be hanem mit tudom én 5000*4000-ben. Hangsúlyozom, h ehhez az kell, h a kiindulási anyag natív felbontása ekkora legyen. Ha van egy VHS vagy Hi-8 anyagod, ott hiába állítod be a a hatalmas felbontást, abban plussz infó nem lesz. Ott ez csak interpoláció, mint a digitális fényképezőgépeken a digitális zoom. Vagyis gyakorlatilag ugyanazt a hatást éred el, ha azonos felbontású, de nagyobb fizikai méretű monitorral nézegeted.
TVből szintén nem megy, mert ott nekünk egy adott felbontásban küldik el, hiába tudna adott esetben többet a felvevőgép.
Ugyanez áll a digitális anyagra. Ha a felvételkor az érzékelő felbontása nagyobb, mint amiben alapvetően nézzük a filmet, akkor igen, rá lehet nagyítani. Ha nem - nem.
Egy program se tudja kitalálni, h mi van a rendszámtáblára írva, ha az érzékelő csak egy fehér pixel nagyságúként rögzíti. Ha viszont 1 Megapixel a rendelkezésre álló adat a rendszámtábláról, de a kijelzőnkön csak 1 fehér pixel világít, akkor értelemszerűen le lehet kérni a teljes anyagot. -
rlazol
veterán
Magic Recovery
-
rlazol
veterán
válasz
question man
#108
üzenetére
ha különböző a kiterjesztésük, akkor nem koveterre vagy chainerre van szükséged.
talán a windows movie maker is képes rá
amúgy Adobe Premier tutira
vagy a Studio 8
ha küllönböző a felbontás, fps is, akkor dőleg az uccó kettő.
Új hozzászólás Aktív témák
- Huawei P10 - pisztácia nem is volt
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- One mobilszolgáltatások
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Samsung kuponkunyeráló
- Filmvilág
- Bittorrent topik
- Eredeti játékok OFF topik
- Az eddigi legolcsóbb, 3D V-Cache-t használó CPU-ját hozta forgalomba az AMD
- MWC 2026: Kezünkben a frissen bemutatott Motorola Edge 70 Fusion
- További aktív témák...
- 187 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5070 (ELKELT)
- iPhone 11 64GB 100% (3hónap Garancia) - AKCIÓ
- iPhone 12 Pro 128GB 100% (3hónap garancia) - AKCIÓ
- Új Dell 14 Precision 5490 WUXGA IPS Ultra 7 165H 32GB 1TB Intel Arc + Nvidia RTX 2000 Win11 Garancia
- iPhone 17 256 GB Levander - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - Számlás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest







