-
Fototrend
Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
t.kristof
senior tag
Sziasztok!
A Yamaha Jog 3kj robogómban elszakadt a km spirál. Hogyan tudom kiszedni a spirált a fogaskerékből? Ki kell szednem hozzá a másik fogaskereket? Már csak azért mert ott egy szimering van, és akkor azt is vennem kellene hozzá.
Köszönöm a válaszokat! -
t.kristof
senior tag
Sziasztok!
Csütörtöki napon mentem dolgozni és a robogóm (Yamaha Jog 3kj) elkezdett fulladni. Próbáltam neki nagyobb gázt adni de akkor még jobban, majd később elinduláskor le is fulladt. Bebírtam rúgni (alapjárat magas volt) és mentem vele kb 2km-t, elkezdtem neki húzni hátha csak vmi kosz ment bele de menet közben lefulladt. Próbáltam rúgdosni de semmi..1x még beindult felpörgött de le is állt. Most szét kaptam karbi kitisztít stb..A gépen vákuumos benzincsap van és ha szívom a vákuum csövet akkor jön rendesen a benzin, de ha rádugom a karbira és próbálom beindítani akkor meg szinte nem is jön. Fecskendeztem benzint a karbiba/hengrbe be is imdult de lefullad ugyanúgy. Mi a sz**tól lehet ez? Eddig semmi baja nem volt a gépnek elsőre indult hidegen melegen. -
t.kristof
senior tag
válasz
huszi.gyb
#38414
üzenetére
Na szét kaptam a mocit. Először megnéztem a vákuumos benzincsapot, hogy mi a helyzet vele de azzal semmi gond nem volt. Aztán leszedtem a szívatót és látom, hogy zárt (kitolt) állásban van.
Feszültséget is mértem, az van rendesen... így vennem kell egy új szívatót. 
Más: Egyébként a mostani szívatón a csatlakozó kábeleken nincs a negatív ill. pozitív fázis feltüntetve semmilyen formában. Számít majd az újnál, hogy hogyan kötöm össze? (fázishelyesen) Vagy a rossz összekötés okozhatja a szívató halálát?
-
t.kristof
senior tag
válasz
wolfnet
#38412
üzenetére
A szivató ellenőrzéséhez érdemes levenni a karbit, így könnyebben hozzáférsz, de ez nélkül is ki tudod húzni. Két csavarral van felfogatva, ezeket kitekered, ezután ki tudod húzni. Széthúzod a csatlakozót és 12voltot csatlakoztatsz rá, de úgy is jó, ha kihúztad, akkor karbi vissza és elindítod a motort. Pár perc elteltével ki kell tolja a végét pár mm-el, de bőven észrevehető szabad szemmel (Én így próbáltam le az enyémet). (Ezt az egyik felhasználó írta)
-
t.kristof
senior tag
Másik fórumon találtam egy leírást, hogy hogyan is kell tesztelni az automata szívatót. Majd ha nem lesz ilyen meleg akkor neki esek+ kipróbálom úgy is, hogy megszívom a vákuum csövet. Ha úgy jön benzin és be is indul akkor az automata szívatóval van gond? (ha igen akkor ezt lehet javítani vagy csak cserélni szokták?)
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!

-
t.kristof
senior tag
válasz
DigitXT
#38402
üzenetére
Múltkor amikor szétkaptuk a karbit, volt benne benzin. Tegnap mentem a mocival és most próbáltam volna indítani de nem indul. Egy ütem volt, gondolom a karbiban lévő benzin miatt, utána semmi. Egyébként ez a vákuumos benzincsap hogy működik? Mi csinálja a vákuumot? Mert gondolom az lehet a baj, hogy "elengedi" a benzint, (lehet, hogy nagy baromságot mondtam) mert miután hengerbe fecskendezett benzinnel elindul, működik rendben
-
t.kristof
senior tag
Sziasztok!
Most olyan gondom van, hogy 1-2 nap állás után a motor nem indul csak úgy, ha benzint fecskendezek a hengerbe. Hogy tudnám megoldani ezt? Vákuumos benzincsap van rajta. (Jog 3kj) -
t.kristof
senior tag
válasz
molnarpeter
#38209
üzenetére
Ha így se jó akkor lehet vissza cserélem 70-esre a fúvókát. Beindítás után egy kis idő múlva vissza esik a fordulat, ezért gondolom, hogy jó a szívató.
-
t.kristof
senior tag
válasz
runner 125
#38204
üzenetére
Az az ismerős szerelő. Na mindegy, lemérem most a fogyasztását és ha jó akkor nem piszkálom.
-
t.kristof
senior tag
válasz
Dealer95
#38198
üzenetére
Ismerősnek is van egy ilyen Jog-ja csak neki a tárcsafékes változat(3ry), az ő motorja olyan 30-35 km/h sebességnél 1,5 2 litert fogyaszt.
@runner 125: Ha kiveszem a szivacsot akkor túl sok levegőt kap, nagyobb gázadásnál fullad. Nem hinném, hogy lyukas lenne, gondolom már láttam volna pár benzin cseppet a kasztnin vagy a földön. Autómata szívatós de nem lett ellenőrizve (őszintén azt se tudom, hogy merre van a motoron). Végnyomás se lett mérve. A motor hidegen/melegen első rúgásra indul.
-
t.kristof
senior tag
válasz
runner 125
#38192
üzenetére
Akkor írnám. Múlt hét csütörtökön vettem a gépet...Sokat evett igy elvittem egy ismerőshöz,hogy kipucolja a karbit + beállítsa az alapjáratot és a benzin/levegő arányát. Ahogy szétszedtük, mondta, hogy a fúvókának túl nagy az átmérője (70-es volt benne), ezért kicserélte a fő fúvókát 50-esre. A levegő szűrőt is cseréltük, meg elvileg falsot is szívott.. így viszont fulladt a gép ezért a levegő csavarját teljesen be kellett tekerni+egy kis szivacsot raktunk a szívócsonkra, hogy még kevesebb levegő jusson be. Működött is viszonylag normálisan de szerintem így nem jó az egész, mert még mindig sokat eszik. Rendeltem hozzá új légszűrő házat (a régi törött volt), ma fel is raktam és megpróbáltam beállítani az alapjáratot és a levegő csavart. Egy leírást találtam a neten miszerint a légfúvókát teljesen bekell tekerni, majd 1,5 fordulatot ki...ez az alap elvileg és ehhez kell állítani az alapjáratot. Beállítottam a 1,5 fordulatot, ezután az alapjárati jött, de azt akárhogy tekertem ki egy szintnél nem esett lentebb a fordulat. Most megint betekertem a levegő csavarját plusz raktam szivacsot és igy viszonylag jól megy a gép..nem fullad, jól húz. A fogyasztását nem tudom, ma tankoltam fel...Kérdés: Mekkora a gyári fúvóka benne? Hogy tudnám megcsinálni, hogy keveset fogyasszon? (munkába járásra kellene, nem ökörködni..)
Köszönöm a választ!
-
t.kristof
senior tag
Sziasztok!
Most vettem egy Yamaha Jog 3kj típusú robogót, és a karburátorát próbálnám belőni. Van itt valakinek hasonló motorja vagy szerelt már valaki ilyet?
Köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S23 128GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Apple iPhone 12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓS PRECÍZIÓS KÉSZÜLÉK! 7560 i9-11950H 32GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX A3000 6GB 1 év gar
- Lian Li LCD-s 360mm-es vízhűtés akciós áron eladó!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Nyílván 2. De elvileg mindegy, hogy hogyan kötöm..
Feszültséget is mértem, az van rendesen... így vennem kell egy új szívatót. 


nyogo83
sityupityu