Új hozzászólás Aktív témák
-
balaaa88
aktív tag
Thx. Megnézem, de lényegében 0 forgalom van, tehát a letöltések kimaxolják a sávszélességet, a feltöltéseknél, meg nincs forgalom. Ntop-al még nem néztem. De majd megsasolom. Csak tényleg érthetetlen, hogy ha minden https forgalom faszán működik, akkor pont ez miért nem...
-
bogabi
senior tag
Örülök, hogy megjavult. Én kb. 1 éve kérdeztem a Sophos partnerünket, hogy nem-e lenne érdemes váltani XG-re (a most meglévő SG-kre fel lehetne húzni az XG-t is), de azt mondta, hogy egyelőre nem erőltetné. Azóta lehet, hogy már kikalapálták azt is, hiba meg előfordul mindenhol.
A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
O365 Teams-nél van lehetőség arra, hogy UserB-nek adjak hozzáférést UserA fiókjához úgy, hogy UserB lássa UserA minden beszélgetését anélkül, hogy UserB-nek erről tudomása lenne? Vagy bármi más megoldás, hogy bele lehessen nézni egy ember beszélgetésibe a tudta nélkül?
Licencben vállalati standard verzió van. Ha esetleg valamilyen plusz licenc kell, az sem gond.
Az etikai, morális, stb. felvetéseket hagyjuk. Szorítkozzunk a technológiai lehetőségekre. Sajnos jó és alapos indok van rá, hogy miért lenne erre szükség.
Köszi!
-
DopeBob
addikt
válasz CsodaPOK #24903 üzenetére
Szia,
elvileg nem kell hozzá semmi extra. UserB a problémásabb inkább, Compliance modulban lehet elvileg ilyen "kereséseket" csinálni, oda jogot kell adni hozzá, azt viszont ott nem tudom lehet e szűrni, hogy csak egy ember adatait lássa.
Viszont a Teams-ben ugye tudsz törölni, egész beszélgetést nem, de lehet törölni az üzeneteket, az már azt hiszem, csak nagyobb csomaggal megy, hogy erre is működjön a litigation hold.
[ Szerkesztve ]
MZ/X
-
CsodaPOK
senior tag
válasz DopeBob #24905 üzenetére
Az eDiscovery-t néztem már felületesen, de nem igazán az, amit én keresek. A fő bajom vele pont az, hogy kereséseket kell definiálni, azaz tudnom kell (mármint nem nekem, hanem aki ezt akarja nézegetni), hogy mit keresek. Itt most nem ez a helyzet, hanem látni kéne folyamatában egy beszélgetési szálat. Meg egyébként query-t csak emailre tudtam futtatni, talált is valamit, de a riport amit kiköpött, használhatatlan volt.
Nekem olyanra lenne szükségem, mint pl mailbox esetében az EAC-ban adok UserA mailbox-ához Full Access jogosultságot UserB-nek, aztán akkor UserB megnyitja az OWA-t, Másik postaláda megnyitása és nézegeti UserA leveleit. Ezt kéne valahogy leképezni Teams-re.
-
veterán
válasz bogabi #24902 üzenetére
Hát még én hogy örülök! 3 napja nem aludtam rendesen, mert éjel is ezen pörögtem fejben. Nálunk is van SG, és ameddig csak lehet, szerintem marad is. Az XG-ben egy igazán jó dolgot találtam; user VPN kapcsolatnál meg lehet adni, hogy melyik IP-hez férjen csak hozzá a becstlakozó a LAN-ban, ami azért hasznos feature... Ezen kívül nagy különbség nincs, cserébe a GUI tegnap is kifagyott PCAP alatt, állítólag dokumentált sophos hiba. Még jó, hogy idővel önmagától észhez tért, és legalább azzal nem kellett szenvedni.
[ Szerkesztve ]
-
Varazslorane
csendes újonc
Sziasztok!
Nemsokára el végzek egy Rendszerüzemeltető-i OKJ képzést(2016 OKJ képzési rendszerben;heti 1 nap; 10 hónapban...), és ezzel mennyi esélyem van elhelyezkedni a szakmában?
Főleg elméletet tanítanak és Cisco Packet-TRacer-ben gyakorlat.Windows server...+(minimális programozás,adatbázis pont annyi ,hogy a vizsga sikerüljön )
Van esélyem egyáltalán elhelyezkedni (Protekció nélkül)?Vagy esetleg vannak olyan cégek ahol tárt karokkal várnak;és tovább képeznek? (Gondolok itt arra ,hogy adnak egy kis szakmai gyakorlatot)
A válaszokat előre is köszönöm![ Szerkesztve ]
-
válasz Varazslorane #24911 üzenetére
Hááát. Én több ismerettel és papírokkal sem érzem magam annyira biztosnak. Egyelőre ezeket mindenképp tanuld, valamint VM, konténer és tároló technikáknak is nézz utánna, otthoni labor virtuális gépekből sem árt, ha van, amit lehet, próbálj ki otthon.
Amire tuti gyúrnék, angol beszéd szinten és német, legalább valami alapszinten. Sok helyen a nyelv jobban számít, többire betanítanak. 5 éve pl nagyobb sanszal vettek fel itt keleten a multik bölcsész és "infó"könyvtáros lánykákat az angol és német nyelv miatt. Volt hogy előbb beszéltem hr-essel, szakmai teszt csak akkor volt, ha jól ment a bájcsevej.[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
Brownn
tag
Sziasztok!
Ha van 2 fiók a gépen, egy rendszergazda és 1 sima. Te hogyan tudod megnézni, hogy melyik fiókot szokta használni a felhasználó?
Mert arra gyanakszom h a felhasználó valahonnan megtudta a rendszergazda fiók jelszavát. Értem én h meg is lehet változtatni a pass-t. Nade na, valahol a windows nem naplózza mikor melyik fiókba vannak bejelentkezve?? Esetleg event log?Illetve ez azt is naplózza, h milyen alkalmazások lettek elindítva?
-
Brownn
tag
válasz Gargouille #24915 üzenetére
Köszönöm a segítséged, nem rossz ötlet.
Azonban sajnos nem biztos h járható út, mert csak az utolsó bejelntkezés időpontját mutatja.
A windows nem naplózza a bejelentkezések módját és h milyen fiók alól milyen programok voltak elindítva? Valamilyen egyszerűen kiolvasható módon?Köszönöm előre is a segítségeteket!
-
Gargouille
őstag
válasz Brownn #24918 üzenetére
Alapból szerintem max a login eseményeket tudod kinyerni az eventlog-ból, viszont lehet neked inkább ez a kis util lesz segítség: LastActivityView
Már régen használtam utoljára, de ha jól emlékszem ez viszonylag részletes betekintést ad és tök ingyenes. Egy próbát megér.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
mtz81
tag
A következő kérdésem lenne.
Adott egy szerver egy raid1-es és egy raid10-es (4 lemez) tömbbel.
Hogyan érdemes hyper-v -t futtatni rajta?
Hipervisor a raid1-en és vhd-k a raid10-en, vagy minden legyen a raid10-en?
[ Szerkesztve ]
-
Brownn
tag
válasz Gargouille #24919 üzenetére
és a bejelentkezéseket is logolja! ezer hála
-
Gargouille
őstag
Igazából mindegy, amit figyelembe érdemes venned, hogy az a lemez lesz intenzíven használva amin a vhd-k vannak, tehát ezt érdemes a gyorsabb tömbre raknod. Én általában szeretem ha egy helyen vannak a VM-emek állományai, elkülönítve a host oprendszertől, tehát én egy külön tömbre szoktam rakni konfigokat, vhdx-eket, snapshot-okat is.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
zolee001
őstag
Üdvözlet urak!
Kis problémám akadt a server managerrel (rsat),workgroup notin bármilyen managelni kivánt serverhez (workgroup,domain)történö csatlakozás winrm hibát dob
Természetesen manage as használatával,trusted hosthoz hozzá illetne hozzá nem adottakkal egyaránt
Értelemszerüen remote managment a servereken bekapcsolva,tüzfalak kinomban kikapcsolva
Clean install server telepitésnél ez a helyzet rögtön
Valakinek ötlet? -
Gabor_ka
csendes tag
Sziasztok!
Milyen routert ajánlanátok egy ~10 fős tervező cégnek?
Mire kell figyelni?
Köszönöm a segítségeteket! -
radi8tor
MODERÁTOR
-
-
Mázli01
kezdő
Sziasztok Urak
win 7 oprendszeren Csoportházirendben kivonatoló szabályban ami programot kitallózok neki és beállítom biztonsági szint (nem engedélyezettre) az nem engedi elindítani a felhasználó számára.
Ugyanezt az eljárást alkalmazva akarom a vezérlőpultban letiltani a programok telepítése és törlése "funkciót", hogy az átlag felhasználó ne tudja megnézni, h mik lettek telepítve és mikor.A probléma ezzel az h vezérlőpult béli elemet nem enged kitallózni a rendszer.
C meghajtóban windows mappában ezt megtalálom valahol? Vagy honnan lehet elindítani a programok telepítése és törlését sima fájlkezelőből?Köszönöm a segítséget
[ Szerkesztve ]
-
bogabi
senior tag
Sziasztok!
Az alábbi problémával küzdök már régóta, és sajnos eddig a vaksötét pincében kardozok a láthatatlan ellenséggel:
- adott egy tartományi hálózat (a tartomány jelenleg 2012R2 szinten van, de lehetne emelni 2016-ra), benne döntően W10 Pro gépekkel. Dokumentumok könyvtár GPO-val átirányítva a file serverre mindenkinél. W10 1903-as update után jött elő a problem (W7, W8.1 és W10 1903 előtti gépeken eddig nem tapasztaltuk): néhány usernél (java részben notebook használók, de asztali gépnél is előfordul) Office dokumentumok, PDF fájlok, általában a fájlműveletek néha teljesen lefagyasztják a gépet (elhalványuló Office alkalmazások, file kezelő, nem előhívható task manager, stb.). Van, hogy akár órákat is homokórázik a gép pl. egy Word, PDF, stb. megnyitásával. Mindegy, hogy a gép a tartományi hálózaton lóg, VPN-el otthon, vagy tartományon kívül az user otthoni hálózatán. Volt még SMBv1-es share-ünk, de azt menet közben megszüntettem (erre tippeltem), gépeken le lett véve az SMBv1 szolgáltatás is, de nem ez okozta. DFS-el mappeljük a hálózati meghajtókat, ezeket is pár usernél átírtam UNC path-ra, de nem javult meg tőle. Reseteltem a QuickAccess cache-t is próbából néhány kliensen, átmeneti javulást hozott, de aztán visszatért a probléma. Ha RDS-en jön be az user otthonról (az RDS farm W2016-os szervereken van), akkor eddig még nem tapasztaltuk a problémát. Kezdek kifogyni az ötletekből. User gépeken Windows logokban sajnos adott esetben semmi relevánsat nem találok - vagy elsiklok felette, nem tudom.
Tapasztalt már ilyet valaki? Ha igen, mi volt a megoldás? Minden ötletet szívesen veszek.
Köszi előre is!
A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.
-
Gargouille
őstag
válasz bogabi #24929 üzenetére
Vakon lövök, de a leírtak alapján nekem a DNS probléma az ami beugrik valamiért. Tartományi környezetben tipikusan akkor láttam ilyen megmagyarázhatatlan *"fagyásokat" amikor valami névfeloldási probléma volt a háttérben. Nem is feltétlenül azzal az alkalmazással ami épp térdelt.
* Amik valójában nem is fagyások voltak, csak az alkalmazás vagy az OS kimerevedve (vagy épp kifehéredve) a végtelenségig várt a meg nem érkező válaszra. Ha DNS gond van, akkor sok esetben a loginkor is szokott jele lenni, lassan tölt be a profil.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
bogabi
senior tag
válasz Gargouille #24932 üzenetére
Néztem a DNS-t is, de nem találtam benne hibát (ami nem jelenti azt,hogy nincs...). De akkor hová tegyem az otthoni fagyásos történeteket? Otthon nem a belső DNS szervertől kapja a névadatokat, ráadásul egy Outlook-ban csatolt melléklet (Word, PDF, Excel, stb.) megnyitásakor cached Exchange módnál már a saját gépen van pl. a levél, onnan kéne megnyitnia. Vagy pl. olyan esetben, amikor otthon (vagy akár tartományi hálózaton) egy C-n (vagy Windows Desktopon) lévő fájl megnyitásakor kezdi el megfejteni az élet értelmét a gép? Roaming profile nincs, tehát a Desktopot nem a szerveren keresi. Az a baj, hogy egyelőre nem látom az összefüggést ezekben az esetekben.
[ Szerkesztve ]
A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.
-
Gargouille
őstag
válasz bogabi #24933 üzenetére
Nyilván nem könnyű ezt megfogni (és lehet nem is ez okozza a gondot nálatok), de például tipikus szitu, hogy a domain tag gépen - mondjuk otthoni környezetben - mikor megnyílik az intéző akkor automatikusan keresni kezdi például a csatolt hálózati meghajtót vagy az eltárolt hálózati kapcsolatot, de mivel a helyi DNS nem tudja feloldani, így "kirakja a homokórát". Írtad például, hogy a Dokumentumok mappát a szerverre irányítottad, akár ennek is lehet köze hozzá.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
bogabi
senior tag
válasz Gargouille #24934 üzenetére
Igen, ez így van - elvileg okozhatja, de hogy ez okozza-e, azt eddig még nem sikerült megállapítani. Én úgy gondolkodom, hogy ha bent van a gép a tartományi hálózaton, akkor DHCP-n megkapja a DNS kiszolgálókat, és azokkal dolgozik. Otthon a home router-től fog IP címet kapni, az meg nyilván saját magát (vagy adott esetben egy előre beállított - pl. Google DNS -címet) fogja adni a kliensnek DHCP-n. GPO-ban nincs semmilyen extra DNS beállítás, ami esetleg otthoni hálózatban probléma lenne - az, hogy a Windows lelki világa mélyen belül hogyan viseli tartományi gép esetében azt, hogy nem látja a tartományi DNS szervereit, hanem be kell érnie az otthoni router által odaadott DNS szerverekkel, egyelőre nem látom át - de csodálkoznék, ha ez problémát okozna. Az biztos, hogy 1903 előtt ilyen problémánk nem volt, azóta meg tökmind1, melyik verzió van a gépeken (úgy értem, 1903 vagy újabb), mindegyiknél előfordul.
[ Szerkesztve ]
A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.
-
Gargouille
őstag
válasz bogabi #24935 üzenetére
"az, hogy a Windows lelki világa mélyen belül hogyan viseli tartományi gép esetében azt, hogy nem látja a tartományi DNS szervereit, hanem be kell érnie az otthoni router által odaadott DNS szerverekkel, egyelőre nem látom át - de csodálkoznék, ha ez problémát okozna."
Sajnos ez tud problémát okozni, mivel például az otthoni hálózatban lévő DNS nem fogja tudni feloldani a tartományi neveket, mondjuk például ahová a hálózati meghajtók mutatnak, vagy az átirányított Dokumentumok mappa. Persze ha feloldaná, akkor sem működne otthon.Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
bogabi
senior tag
Eddig még nem próbáltam, de a következő lépések egyike ez lesz.
@Gargouille: igen, ez igaz, de nekem azt súgja valami, hogy akkor rengeteg gépnél kellene, hogy ez előjöjjön - többek között a saját notimon is, de nálam eddig nem jelentkezett (meg a gépek túlnyomó többségénél se - és néhány gépen akkor is megvan a hiba, ha a tartományi hálózatban van - de valóban, egy "beragadt/hibás" DNS beállítás akár okozhatja is). Meg ez elég nagy hiba lenne a Windows részéről, hogy ha a tartományi DNS hiánya ilyen problémát okozna - de sose lehet tudni, utánajárok, köszönöm!
@Tuib: igen, 2016-os fileserver clustert használunk 2 taggal, de nálunk nincs bekapcsolva a continuous availability, mert még a 8.3-as filenevek nincsenek kivezetve, pár régebbi programnak eddig még kellett - de köszi Neked is, ez is egy lehetőség, amit érdemes megnézni!
A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.
-
qwertly
addikt
Sziasztok!
Tudna valaki tanácsot vagy konkrét tippet, adni..
Iskolánkban a szerver [SuliXerver] a kliens gépek pedig win7 és win10 egy frissítéssel elszálltak a hálózati mappák a win10 alatt. Ez kb. tavaly történt,nem volt nagy jelentősége google driver ment a megosztás. Plusz a szupport is igért megoldást.. Win7 tökéletesen működnek a hálózati megosztás. Igy a win10 frissítés vágta haza mert ott is müködött elsőnek.Volt már másnál is ilyen és ha igen hogyan tudta megoldani? Köszönöm előre is -
-
qwertly
addikt
válasz F.E.K.. #24941 üzenetére
Szia lejárt az idő már nem tudtam szerkeszteni..
Sajnos ez nem jó mert már bevan kapcsolva...
De biztos valamelyik windows 10 frissítés kavart be,mert
régen működött a hálózati meghajtók elérése. És most igy
működik a win7 alatt.
DE mivel egyre több a win10 kliens így mindenképpen kell a
megoldás. Pláne ha jönnek vissza a diákok. -
-
qwertly
addikt
válasz kraftxld #24945 üzenetére
Szia!
Igazad van, az lesz szerintem már nyáron.
DE nagy gond min. 6 éve nyúzom ezt a rendszert.
És most jelölték ki az iskolát infó érettségire igy addig már nincsen
mód variálni. Régebben nem is volt vele gond.
Egyik win10 frissítés vágta haza a rendszert.
És biztos vagyok mások is használnak a sulixot mert a maga módján
nincsen vele gond. Igy szívesen venném azoknak a tanácsát akiknél
a win10 működik rendesen. Hogyan érték el vagy, én rontottam volna el
valamit??? -
-
Mázli01
kezdő
Sziasztok,
Valaki el tudná magyarázni mi a különbség a csoportházirend biztonsági beállításoknál alapszintű felhasználó és a nem korlátozott között?
[link][ Szerkesztve ]
-
Gargouille
őstag
válasz Mázli01 #24948 üzenetére
Az okosabbak majd kijavítanak, ha pontatlan vagyok, de a "Nem korlátozott" azt jelenti, hogy azokkal a jogokkal fog futni a program, amivel a user rendelkezik. Vagyis ha például admin jogú a user, akkor azzal. Míg az "Alapszintű felhasználó"-nál hiába van mondjuk admin joga a usernek, aki a programot indítja, a program akkor is csak egy alapszintű jogosultsággal fut.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Mázli01
kezdő
válasz Gargouille #24949 üzenetére
KÖszönöm szépen
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó Nintendo Switch V2 rengetek kiegészítővel + eladó játékok
- DARTH MALAK GAMING PC // Core i7 930 // 8GB DDR3 // SSD+HDD // MSI GeForce GTX770 Twin Frozr 2GB
- Eladó 23.8" MSI PRO MP243X
- Lenovo Legion 5 Pro - 16" 2K IPS 240Hz, i7-13700HX, nVidia GeForce RTX 4060, 16GB, 512GB SSD - GARI
- Logitech G923 Xbox + Váltó ! 1 hónapos! KARCMENTES, HIBÁTLAN! Garanciás!
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest