Új hozzászólás Aktív témák
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
MasterDeeJay
#28647
üzenetére
TrueNAS tud dedupot (ZFS dedup). A community verziója ingyenes. Telepítheted közvetlen a vasra vagy pl. a vasra teszel egy Proxmox-ot és mehet egy VM-be a TrueNAS.
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
bolvar
#28636
üzenetére
Volt, de még Server 2016 időkben. Meglepően stabil volt. Eléggé szét lett tesztelve, összeborítottunk mindent, amit csak lehetett, de mindig összeszedte magát.
GUI-ból akkor nem sok mindent lehetett csinálni, kb minden PS-ből ment.
Baj nem volt vele, de egy pillanatra se mondom, hogy visszasírnám.
Figyelj arra, hogy certified hardver legyen: a szerver is, diszkek is, vezérlő is (kb itt bukik meg a "storage-on spórolás") és Datacenter licenc kell hozzá. -
CsodaPOK
senior tag
válasz
tototos
#28632
üzenetére
A Microsoft nem .hu domain regisztrátor.
A levelezést, DNS-t, stb-t, át tudod vinni O365-be, de a domain kezelését máshol kell megoldanod. Ez maradhat az ATW vagy a fenti listából választasz egy másik szolgáltatót és áttranszferálod hozzá a domain-t. -
CsodaPOK
senior tag
válasz
bolvar
#28396
üzenetére
Sendy+AWS: helyben telepített cucc, integrálódik az AWS-el (azon keresztül küldi ki a leveleket).
Sendgrid, Brevo (régi nevén Sendinblue): teljesen online megoldások.
A nem valid email címekre eléggé ugrik mindegyik, ezért előbb ajánlatos az emailistverify-on ellenőrizni a listákat.
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
Antonio989
#27956
üzenetére
Kérdezd meg őket: [link]
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
ITDoki
#27834
üzenetére
Technikailag mindig lesz kerülő megoldás. Szélmalomharc ez ellen technikai eszközökkel küzdeni.
Amit tehetsz:0. Élhető üzleti folyamatok kialakítása.
1. Tudatos felhasználó oktatás, ahol abból az irányból van megközelítve a probléma, hogy magának a felhasználónak a személyére vonatkozólag milyen hátrányai (pénzügyi, büntetőjogi) származhatnak abból, ha nem tartják be az előírásokat.
2. A fejlesztőket addig ütni, amíg nem csinálnak normális, kényelmes megoldást a felhasználók számára. (Pl. jelszó helyett biometrikus azonosítás.)
3. Nagyon szigorú és következetes vezetői fellépés. Tájékoztatás, figyelmeztetések, bónuszmegvonás, elbocsátás, stb. (Ha az előző három pont már teljesült.)
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
SirRasor
#27415
üzenetére
Az a baj, hogy nem

Ahogy kraft kolléga is írja, ezzel a metódussal nem lesz bootolható az ISO.
Igen, ott van a scipt-ben a -bootfile kapcsoló, de az a gépre telepített WAIK-ba nyúlna bele és a Windows-os boot fájlokat pakolná hozzá az image-hez. Ez ESXi-nél annyira nem járható
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
Arra van valakinek ötlete, hogy PowerShell-ből hogy tudnék belenyúlni egy ISO-ba?
Egy ESXi ISO-val kellene mahináljak egy picit. "Csak" annyi lenne a feladat, hogy megnyitom az ISO-t, belerakok egy fájlt, felülírok egy másikat és elmentem az új ISO-t.
Persze bootolható is kell maradjon az új/elmentett ISO fájl.Esetleg az is jó lehet, ha valamilyen ISO mahinátor tool-t meg lehet szólítani PS-ből vagy parancssorból.
Google valahogy nem volt a barátom e feladatban

Köszi a segítséget!
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
DopeBob
#25350
üzenetére
Én ezeket a CNAME rekordokat szoktam felvenni (magyar domain-nél) és eddig még nem hisztizett:
Name: selector1._domainkey
Value: selector1-<domainneve>-hu._domainkey.<initdomain>.onmicrosoft.comName: selector2._domainkey
Value: selector2-<domainneve>-hu._domainkey.<initdomain>.onmicrosoft.comHülye kérdés: vártál eleget, hogy frissüljön a DNS és elterjedjen minden szerverre az új rekord? Illetve talán olyanba futottam már, hogy este vettem fel a rekordokat, lekérdeztem minden DNS szervert, ott volt a rekord, de az O365 "nem akarta észrevenni" és csak másnap reggel fogadta el.
-
CsodaPOK
senior tag
(#25187) MasterDeeJay
Otthoni TP-Link router csinált nekem hasonlót. A kábeles LAN kapcsolatok elkezdtek akadozni össze-vissza, a WiFi működött gond nélkül. Újraindítás után egy darabig jó volt, aztán megint kezdte. Teljesen random volt, fogtam és kidobtam őket végül. Több évet mentek gond nélkül, majd szinte egyszerre kezdte el csinálni 2-3 db.
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
I02S3F
#25093
üzenetére
Próbálj kezdetben szorosan együtt dolgozni egy kollégával az éles helyzeteken. Ezen nem azt értem, hogy ő csinálja, te nézed, hanem te csinálod, ő pedig bátorít (vagy ad két pofont, hogy ne fossá' mán', kinek mi jön be
). Egy idő után megszokod az ilyen szitukat és ha megvan a szakmai magabiztosság, akkor a többi is jönni fog vele. -
CsodaPOK
senior tag
válasz
DopeBob
#24905
üzenetére
Az eDiscovery-t néztem már felületesen, de nem igazán az, amit én keresek. A fő bajom vele pont az, hogy kereséseket kell definiálni, azaz tudnom kell (mármint nem nekem, hanem aki ezt akarja nézegetni), hogy mit keresek. Itt most nem ez a helyzet, hanem látni kéne folyamatában egy beszélgetési szálat. Meg egyébként query-t csak emailre tudtam futtatni, talált is valamit, de a riport amit kiköpött, használhatatlan volt.
Nekem olyanra lenne szükségem, mint pl mailbox esetében az EAC-ban adok UserA mailbox-ához Full Access jogosultságot UserB-nek, aztán akkor UserB megnyitja az OWA-t, Másik postaláda megnyitása és nézegeti UserA leveleit. Ezt kéne valahogy leképezni Teams-re.
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
O365 Teams-nél van lehetőség arra, hogy UserB-nek adjak hozzáférést UserA fiókjához úgy, hogy UserB lássa UserA minden beszélgetését anélkül, hogy UserB-nek erről tudomása lenne? Vagy bármi más megoldás, hogy bele lehessen nézni egy ember beszélgetésibe a tudta nélkül?
Licencben vállalati standard verzió van. Ha esetleg valamilyen plusz licenc kell, az sem gond.
Az etikai, morális, stb. felvetéseket hagyjuk. Szorítkozzunk a technológiai lehetőségekre. Sajnos jó és alapos indok van rá, hogy miért lenne erre szükség.
Köszi!
-
CsodaPOK
senior tag
Kérdezd meg őket: https://www.interbolt.eu/
-
CsodaPOK
senior tag
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
MasterDeeJay
#24548
üzenetére
Unifi rendszerrel lehet építeni mesh-t (wireless uplink-re keress), de sztem ne csináld.
Én azt gondolom, hogy ez az a pont, ahol vezetői szinten el kell döntsék, hogy normális rendszert akarnak csinálni (ez esetben rendesen újrakábelezni mindent és gyakorlatilag újratervezni a teljes hálózatot) vagy menjen továbbra is a kókányolás.Ha épületek között kell átvinni a jelet vezeték nélkül, az nem gond. Pont-pont kapcsolatra az Airmax/LTU vonalon jó cuccai vannak a Ubi-nak. Illetve Unifi-ban is van building-building bridge, de azzal nincs tapasztalatom.
-
CsodaPOK
senior tag
Én olyat akartam csinálni egy helyen, hogy ha elindul a gép, kapjon IP-t egy dummy VLAN-ból, majd ha X user jelentkezik be, akkor kerüljön át a prod VLAN-ba. Ha Y, akkor marad a dummy-ba. Ha X kijelentkezik és Y be, akkor kerüljön vissza a dummy-ba.
Szórakoztam a dot1x-el, vannak leírások, hogy miként kell ezt összerakni. Technikailag működött, de nagyon bizonytalan volt. Sok idő volt, mire megtörtént a VLAN váltás, nem is mindig vette észre, hogy váltani kéne, stb. Elengedtem.
(Unifi hálózati infra volt és Windows Server környezet.)
-
CsodaPOK
senior tag
(#24463) benyo513
Vagy felteszel egy router VM-et, ami route-ol/portforward-ol.
Vagy External típusú switchet csinálsz. -
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
Csak infó, hátha hasznos lesz valakinek. Nem tudom mióta, de az O365-ben magyar nyelven is lehet support ticketet nyitni. Tegnap kellett nyissak egy ticketet, és a végén van olyan, hogy alternate language vagy valami hasonló legördülő mező. Csak poénból nyitottam le, hogy milyen nyelvek vannak, aztán ahogy görgettem, szembejött a magyar. Ha már ott van, kiválasztottam.
Végig magyarul leveleztünk, teljesen normális magyarsággal válaszoltak.
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
Az O365-ös "admin" műveletek másnál is belassultak mostanában?
Licenc növelést követően 10-15 perc, mire az új user létrehozásnál megjelenik, hogy van egy szabad licenc. Miután létrejött a user, van hogy fél óra, mire az Exchange Admin Center-ben megjelenik
Korábban ezek ilyen 1-2 perces dolgok voltak.
Köszi!
-
CsodaPOK
senior tag
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
SMTP levélküldésre ki-milyen szolgáltatót használ?
Nem tömeges hírleveles küldésre gondolok, hanem pl riasztó által küldött emailek, backup riportok, stb. Havi pár száz levél.
Sendgridet használtam eddig, de ők bejelentették, hogy az eddigi felhasználónév/jelszó páros januártól nem fog működni, helyette API key-t kell használni. Most generáltam egy ilyen API key-t, 83 millió karakter hosszú és pl a Paradox IP modul nem tudja kezelni ezt a hosszú krixkraxot. Supporttal chateltem, "haver így jártál" volt a válasz.Köszi!
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
sziszi-fuszi
#24169
üzenetére
Figyeld a hvaprót, ebay-t, stb-t. Sok helyen már kifele dobálják a 10G switcheket, időnként jó árat ki lehet fogni. Persze gari nem lesz, meg 10G-t legtöbbször optikával használják --> SFP fog kelleni.
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
sziszi-fuszi
#24174
üzenetére
Nincs semmi baj az SFP-vel. Amilyen gyártmányú az eszköz, olyan gyártmányú legyen az SFP. Plusz meg kell nézni a compatibility guide-t. Kis körültekintést igényel, de szvsz tök jó dolog és a meghibásodás elenyésző.
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
user12
#24141
üzenetére
Az ER-X elég rugalmas jószág, azt már raktam sok helyre és mindent meg tudtam vele oldani, amit akartam.
AirCube-t nem láttam még, de őszintén szólva wifi terén túl nagy elvárásaim nincsenek. Térerőben állítólag jó (valamelyest gyengébb, mint az UAP-AC-LR), sebességben ~350 Mbit/s körül hard limites (ennyit bír a hardver). Arról nem találtam pontos infót, hogy ez a 350 Mbit/s pontosan milyen scenárióban érvényes (router módban WAN <--> LAN, bridge módban vezeték <--> vezetéknélküli, vezetéknélküli <--> vezetéknélküli, vezetékes <--> vezetékes).
Ahova elsőként fogom rakni, ott igazából tökmindegy, hogy hol van ez a limit. Ahova másodikként fogom rakni, ott már számíthat, ezért vagyok úgy, hogy meglátom, hogy milyenek lesznek a tapasztalatok és az alapján lehet valami combosabbat rakok AP-nak.
Konfigolni meg sokat nem is akarok rajta. Szórja az SSID-t, menjen a wifi, azt joccak
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
CsodaPOK
#24134
üzenetére
Úgy néz ki, hogy az lesz a megoldás, hogy Edgerouter-X és Aircube AC. Legalábbis az egyik oldalon.
A másik oldalon meg szintén ER-X és attól függően, hogy az Aircube AC hogy teljesít
- vagy oda is azt rakok
- vagy Amplifi HD Mesh router-t bridge módban
- vagy controller nélkül egy Unifi AP-t. -
CsodaPOK
senior tag
Alapvetően az Amplifi-tól indultam én is, mert a két helyre, ahova most a cucc kellene ilyen "just works" típusú eszköz lenne a legjobb. Nem kell szánaszét tekergethető izébizé, nem is kell 72 millió feature. Néhány sarok pont van, amit tudnia kellene és joccak. Egyszer beállítom, aztán kb nem is akarok tudni róla, hogy ott van, csak tegye a dolgát.
UDM-re még alszok párat, lehet bevállalom, de most még inkább nézem az alternatívákat. -
CsodaPOK
senior tag
válasz
_kovi_
#24127
üzenetére
Nem mondtam, hogy bármi baj lenne a picicsibével, csak, hogy nálam tiltólistás. Elismerem a termékeiket, jó cuccok, de én nem szégyenlem bevallani, hogy nem értek hozzá és nem is akarok.
Homelabomban volt annó Mikrotik. Úgy, hogy csak időnként kellett hozzá nyúlnom, számomra egy átláthatatlan kínszenvedés volt a konfigurációja. Én alapvetően kattintgatós user vagyok, a GUI-s felülete nekem teljesen logikátlan volt és maga a menürendszer semmiben nem akart segíteni, hogy előbbre jussak. Folyamatos googlezás, mindenre huszonnyolc féle megoldási javaslat, amiből egy talán működött. Tény, hogy ha egyszer sikerült beállítani a cuccot, akkor utána nem volt gond vele, csak hát az oda vezető út...
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
I02S3F
#24120
üzenetére
Őszintén szólva a Cisco-t éppen csak a vicc kedvéért említettem meg. Nem zárkózom el alapvetően semmi elől (főleg ismerve, hogy itthon a garanciát gyakorlatilag bármikor a hajára kenheti az ember, ha a kereskedőnek éppen olyanja van...), de azért óvatos vagyok az ilyen dolgokkal. Ha esetleg van valami jó ajánlatod e téren, dobd át PÜ-ben és beszélünk róla. Köszi

-
CsodaPOK
senior tag
válasz
kraftxld
#24119
üzenetére
Leginkább az a gondom így vele, hogy ugye kettő lesz belőle és valamelyiktől mindig ~150 km-re leszek. Ha épp az szarakodik, ahol nem vagyok, akkor kicsit morci lennék csak emiatt autózni 1,5 órát. Meg hát nah, ha otthonra 100e-ért vesz routert az ember, akkor nem a 10e ft-os TP-Linkes szolgáltatási szintet várom el

Lehet inkább megvárok ebből valami Gen2-t
Amit írsz, hogy sok vas van a tűzben, azzal teljesen egyet értek. Sok a vas, csak mintha nekik se lenne fogalmuk, hogy melyikkel mit akarnak csinálni. Pl a products oldal meg a store oldalukon különböznek az elnevezések itt-ott. Switchből is van lite, pro, nem pro, gen2, nem gen2. És nem találni egy normális összehasonlító oldalt, hogy melyiket mire pozícionálja a cég, melyik miben tér el egymástól.
Fritz-ről annyit hallottam, hogy kb fél Németország ilyenekkel van teliszórva. Az ottani szolgáltatók nagyon nyomják. Egyet nyomkodtam is, de már rég volt (igaz azóta is használatban van és nincs panasz rá).
Nekem Teltonikával van nagyon jó tapasztalatom, igaz a felhasználási körülmény teljesen más. Szétnézek náluk is, hogy e célra van-e jó megoldásuk.
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
kraftxld
#24115
üzenetére
Otthonra kellene. Meguntam a random hülyeségeket produkáló TP-Linkeket és társait.
Ubit szeretem alapvetően, de ez a Dream Machine nem áll össze bennem. Leírások alapján nagyon fasza, tesztek alapján nagyon fasza, valós felhasználói vélemények alapján bugos használhatatlan hulladék.
Van pár cikk, hogy milyen feature-k hiányoznak belőle, azokat nem éreztem problémásnak. Site-to-site VPN, Remote access VPN-ben elvileg sokkal jobb mint az USG. IDS/IPS is elvileg jobb.
De nagyon sok panaszt olvasni a stabilitásra, meg a wifi térerőre is panaszkodnak sokan. És állítólag a support se áll a helyzet magaslatán.Úgy érzem, egyelőre kihagyom. De így gyakorlatilag az egész Unifi vonal is kiesik, mert az USG 3P-t már elég korosnak érzem hardverileg és VPN sebességben lófüttyöt nem tud kb. Meg nem akarok 23 féle eszközt külön-külön.
Amplifi szintén kiesett, nincs normális VPN. Ez a Teleport cucc nem lenne rossz, de hát Windows-ra nincs kliens (nem is értem a létjogosultságát így...)
EdgeMax meg nem erre van.Mikrotik tiltólistás nálam. Egy Cisco-t meg mégse vesz az ember otthonra

-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
Unifi Dream Machine-el van valakinek tapasztalata?
https://store.ui.com/collections/routing-switching/products/unifi-dream-machineKöszi!
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
bugizozi
#23961
üzenetére
Én azt mondom, hogy vannak dolgok, amit el kell engedni. Otthon saját szórakoztatásra eljátszadozik az ember, de cégnél, ahol ezek a rendszerek pénzt termelnek, ne tákolással keljen tölteni a munkaidőt.
Amikor nem értik, akkor én azt szoktam mondani, hogy "ahogy az ember, úgy a gép is öregszik. Az "agilis sales" pozira se a 99 éves Béla nénit veszitek fel."
Ha ezután se értik, akkor pedig fel kell állni, rájuk kell hagyni. Majd jön egy n+1-edik ember, aki megcsinálja félpénzért, lelke rajta, de én nyugodtan fogok aludni.
-
CsodaPOK
senior tag
(#23717) TomPoe
WinSCP? Asszem van portable belőle. -
CsodaPOK
senior tag
(#23673) gaborbol

-
CsodaPOK
senior tag
Sz.r ez a búvárquiti. Kis víz, aztán már nem is működik

-
CsodaPOK
senior tag

-
CsodaPOK
senior tag
Köszi mindenkinek a tippet. Utánanézek a felsoroltaknak

-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
Néhány fős kisirodának kellene remote access VPN megoldás, hogy távolról elérjék majd az irodát. Ki-mit javasolna, ami tud normális sebességet, nem hitvány tizenpár Mbit-et?
Valószínűleg Ubiquti router és switch lesz, de a kicsi USG-re azt írják fórumokon, hogy 15-17 Mbit/s a plafon.
Nem kell semmi router és hasonló funkció. Legyen két portja, egyik external láb, másik internal. És ne Linux hackelős tákombák megoldás legyen, hanem GUI-s kattintgatós.
Ja és persze 0 ft-ért vagy kicsit olcsóbban
Na jó, ennyire nem rossz a helyzet, de azért ne vigye el a cég 10 évnyi bevételét.(Én Windows Server SSTP VPN híve vagyok, de most lehet, hogy ez nem lesz opció és kellene valami alternatíva.)
Köszi!
-
CsodaPOK
senior tag
(#23303) Timer
Nulla alá nem lehet menni
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Én 1 licenccel használom.
-
CsodaPOK
senior tag

Köszi! -
CsodaPOK
senior tag
Igen, a HOL-on van 1-2 labor, amit végig fogok nyomogatni.
Főként az Edge témakörről kellene valami magyarázós szájbarágós tananyag. Erőst el vagyok veszve még, hogy miként ér össze az NSX-es meg a fizikai világ
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
NSX-T 2.4+ verzióhoz van esetleg valakinek jó tananyaga? Videós, bemutatós, laborozós vagy ha csak PDF könyv, már az is jó lenne.
Köszi!
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
Hallottatok már olyan szoftverről, ami képes elmenteni valamilyen módon, hogy milyen programok vannak nyitva és pl egy újraindításkor képes visszaindítani ugyanazt a környezetet, mint újraindítás előtt volt?
És mindezt olyan szinten, hogy ha mondjuk Outlookból meg van nyitva 30 db levél külön ablakban, akkor pl egy véletlen Outlook bezárást követően egy klikkre visszaindítja az Outlookot és a 30 db megnyitott levelet.Én kevés esélyt látok, hogy ilyen létezne, de hátha...
Köszi!
-
CsodaPOK
senior tag
válasz
Kiskutyák
#22669
üzenetére
Tesztelgesd...
Dobd el a RAID-et, másolj egyik vinyóra, másolj másik vinyóra.
Csinálj egy RAID tömböt egy vinyóval, másolj rá.
Csinálj egy RAID tömböt a másik vinyóval, másolj rá.
Próbálj másik alaplapi portot, próbálj másik kábelt.Ha a fentieken túl vagy, valószínűleg behatárolható lesz, hogy hol van a probléma.
-
CsodaPOK
senior tag
Cryptolocker like-olja az ilyen "mentési" megoldást

-
CsodaPOK
senior tag
válasz
MasterMark
#22501
üzenetére
Hba-nal nem is mehet a cache.
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Foxpost
- Chieftec-Prohardver nyereményjáték
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Metal topik
- Redmi Note 15 Pro 5G – a szokásosat?
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Óra topik
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A05s 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor Pad X9a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GIGABYTE RX 9070 XT 16GB GDDR6 GAMING OC ICE - Új, 2 év gari - Eladó!
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! iMac Pro Intel Xeon W2150B 64GB 1TB VEGA 64 16GB!!! 1 év garancia!
- Motorola Edge 40 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP ProDesk 600 G5 i5-9500 16GB 512GB 1 év garancia
- Dell Precision 5530 15,6" UHD touch, i7 8850H, 16GB RAM, 4GB VGA, 512GB SSD, jó akku, számla, gar
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest








