-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tvamos
nagyúr
válasz
Mutterbever
#8593
üzenetére
Lehet, hogy ezek a "fejlesztoi" panalek jo kihivasok, de a te felhasznalasodra (hasznalni, es nem kiserletezgetni) lehet hogy egyszerubb, ha az a legnagyobb kihivas, hol vezesd el a tapkabelt... Ha nem kell az excel, en ilyet vennek. (Amugy lehet, veszek is, mert a Pi-nak az en felhasznalasomban 4000 ms a latency-je, nekem az nem tetszik.)
(#8595) vjozsef válasza Mutterbever (#8593) üzenetére
Azert ez a board nem olcso... 30? -
válasz
Mutterbever
#8593
üzenetére
Pl. Cubietrack (cubieboard 3)
Vagy barmi 4 magos, 1/2gb ramos cucc amin van SATA csatlakozo. Nem lesz olcso.
-
moli.hu
őstag
válasz
Mutterbever
#8593
üzenetére
en egy mini-itx-es x86-os alaplapot ajanlok, mini-itx topikban azonnal tudnak neked mondani olyat, ami megfelelo, kicsit dragabb egy pi teljes koltsegenel (ami 13 folott van), es elavulas utan is tudod meg majd hasznalni masra.
alapbol linuxnak szuksege van arra, hogy irjon a root-ra, persze minden megoldhato, raadasul eleg konnyen is, de minek, semmi gond sincs ezzel.
-
moli.hu
őstag
válasz
Mutterbever
#8585
üzenetére
dehat en arra a reszre (2/2, direkt irtam is) valaszoltam, amiben a lezarast kerdezted.
amit irtal, azokra alkalmatlan a pi. igazabol sima headless szervernek is alkalmatlan, annyira megbizhatatlan az usb-bug miatt - de ezzel sokan fognak vitatkozni, akiknel mas a csillagok allasa. a pi kb ugy aranylik a pc-hez, mint egy roller a gepjarmuhoz. vegulis tudsz mindkettovel haladni. -
tvamos
nagyúr
válasz
Mutterbever
#8585
üzenetére
Inkabb valami Androidos stick, RK3188-al, szerintem. Azon megy a hw gyorsitas, meg mindenfele nyalanksagok.
(#8587) vjozsef válasza weiss (#8581) üzenetére
Nekem egy kierdemesult notebook taprol (vagy akkupack-rol megy 16Wh) es ilyenem van hozza:
Teljesen jo....
Ja, es mindent osszeforrasztottam. -
válasz
Mutterbever
#8585
üzenetére
Ertetlenkedsz.
Ha egy mezei facebook oldalt megnyitsz tele van flash szarral, ugyaneu mar mindenhol.
-
azbest
félisten
válasz
Mutterbever
#8585
üzenetére
A normál sd kártyán is csak a készüléken és a szoftveren múlik, hogy figyelembe veszi-e a lezárást. A pi úgy emlékszem nem veszi figyelembe.
A kártya sebessége kapcsán fontos tudni, hogy a raspi kártyaolvasója 3.3V-os. A leggyorsabb módok viszont 1.8V-on üzemelnek. Ez azt jelenti, hogy a pi-be tett kártya nem fogja hozni azt a sebességet, amit egy modern olvasóval tudna.
Itt egy táblázat erről:
http://www.hjreggel.net/cardspeed/cs_sdxc.html
Szóval, ha tartják a specifikációt, akkor hiába kerül bele 95MB/sec-re képes kártya, akkor is legfeljebb 23-at tud, mert visszavált kompatibilis módra.Elvileg a B+-on ki van vezetve a másodlagos sd is a tüskékre, bár nem biztos hogy lehet is használni arra (a 27-28 és még pár talán). Nem tudom, hogy plusz hardverrel tudna -e kommunikálni azokkal a sebességekkel.
-
bambano
titán
válasz
Mutterbever
#8582
üzenetére
aki azt hiszi, hogy ez egy asztali pc helyettesítő cucc, az óriásit téved.
egy magos, alapból 700 MHz-en járó, desktop szinthez képest kőgagyi proci van benne, meg egy darab usb, azon lóg minden, az sd kártyától az ethernetig. -
moli.hu
őstag
válasz
Mutterbever
#8582
üzenetére
2/2: nem. de minek?
Új hozzászólás Aktív témák
- Steam topic
- Filmvilág
- Samsung kuponkunyeráló
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Építő/felújító topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Horgász topik
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- További aktív témák...
- Garanciális Gamer Számítógép, PC (RX 5700XT 8GB, R5 2600, 16GB RAM,SSD) Beszámítás! Posta ok (14)
- Garanciális Gamer Számítógép, PC (RX 580 8GB,I5-7500 16GB RAM, SSD) Beszámítás! Posta ok! (11)
- Eladó Konfig I5 8500 16GB DDR4 480GB SSD RX6600 8GB!
- HP ELITE 8000 SFF PC: passzív VGA HDMI, C2D E8400 + 4GB RAM
- Gamer PC i7-8700K RTX4060 garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

wassermann