Új hozzászólás Aktív témák
-
tiv83us
veterán
válasz
Printszkrín
#488
üzenetére
Miert fontos a sotetebb uveg?
-
tiv83us
veterán
Annyit azert leirok, amiket az elmult egy napban tapasztaltam a Leoval.
Eloszoris a Spaces nagyon franko dolog, hasznos, kenyelmes es jo, hogy nem kell 1000 ablakot egy 13"-as kepernyore rendezgetni.
A TimeMachine-t meg nem uzemeltem be, varom hogy megerkezzen a Newegg.com-rol a 360G-s kulso vinyom, arra megy majd a backup.
A Safari 3.0 suhan mint az allat, van benne egy nagyon franko funkcio, amivel tok egyszeruen Widgetekkent hasznalhatsz egyes weboldalak reszeit, nem is tudom hogy magyarazzam el, talan a kep segit...Tehat peldaul ha a Logout.hu fooldalan kijelolok egy reszt /lasd fent/, azt kirakja nekem widgetkent es egy gombnyomasra csak az a resz elougrik, frissul, es egy kattintassal mar oda is direktal az oldalra. Ugyanez a Yahoo mail-nel is.
A Finder is nagyon pofas es gyors lett, a QuickLook jo dolog, bar sok hasznat meg nem vettem.
Nekem a 3D-s Dock is nagyon tetszik, a Stocks is egy tok jo dolog, kenyelmes.
Hat egyelore ennyi, majd osszefoglalom valamikor, ha kicsit tobbet tapasztalgatom a rendszert. -
tiv83us
veterán
válasz
#06658560
#481
üzenetére
"Egy hét ismerkedéas után egy összehasonlító elmezést a korábbi cicához képest megejtenél? miben nyújt neked többet, miben lépett előre. Ergo volt-e értelme az upgradenek. mennyit tudsz kihasználni belőle, stb..."
Of korz, de ahogy mondtad egy het minimum kell hozza, amig atragom magam a "300+" uj ficsoron /amibol jo ha 10-15-ot megtalalok, illetve tenyleg forradalmi
/.#482: Igen, a kedvesem mar meg is tette, holnap viszont el is vegzem a tobbi operaciot.
Milyen gyakran ontozzem? -
tiv83us
veterán
válasz
Printszkrín
#478
üzenetére
Kosz az infot.
A Leopard meg ugy befagyott mint a picsa, el is szallt egy 600 megas letoltesem

-
tiv83us
veterán
Nos, par oraval az apple.com cimlapjan levo visszaszamlalas lejarta elott 5-6 oraval hazhoz is erkezett az uj operencias rendszer, ha ugy alakul, talan meger majd egy ujabb irast...
ps: Szorri a fos minosegert.
-
tiv83us
veterán
No, felmentem az apple.com-ra, latom ma delelott FedEx 2nd day shipping-el feladtak a legujabb nagymacsekot, a Fedex szerint, meg a visszaszamlalas elott a kezeim koze kaparinthatom olyan delelott 10:30 korul

-
tiv83us
veterán
válasz
#06658560
#405
üzenetére
Lehet, hogy emeszt az eroforrasbol az oprendszer design-ja, de amig igy meg tudjak oldalni, hogy a rendszer is gyors legyen es a rendszer is csilli-villi, hat miert is elleneznem. A nejem G4-es Mac-e 512MB-al gyonyoruen, akadasmentesen futtatja a Tigert, igaz neha porog a kis gomb, ha sokat taszkol, dehat ennyi belefer. Raadasul a Leopardot meg gyorsabbnak igertek, hat ugy legyen, nekem nem letfontossag a tukrozodes meg a 3D-s dock, de ha van, akkor legyen, annak tetejeben meg mutatos is.
-
tiv83us
veterán
En sosem mondtam, hogy legcoolabb meg franko, van hibaja - nem kerdes - , de neke nagyon bejon a mukodese, az egyszerusege, hogy miota megvan a MacBook-om, masfel eve, egyszer nem kellett ujratelepiteni.
Tudom, van aki "eleterzes"-ezik, meg ez+az. en ezt lefXsom,/ bar van benne valami/ engem ez a gep kiszolgal, szamomra design-os is, hat nekem ennel nem kell tobb.
A Finder nekem is problemat okozott kb 15 percig. aztak rajottem, hogy tulprobaltam csak bonyolitani, egyszeru mint a pofon

-
tiv83us
veterán
"ettől még aki jól érzi magát Windows-on az nem hiszem, hogy begyöpösödött suzuki tuningoló lenne, az ilyen jelzőket - mindkét oldalról - csak az idióták dobálnak egymásra, mert ízlésekről kár vitatkozni"
Ezt en is olvastam es nem is ertek vele teljes mertekben egyet.
" és elsősorban nagyon látványos, "cool" felülettel nyeri meg az embereket."
Ezzel viszont abszolut nem, nalam nem a kinezet, a design szamit, hanem a hasznalhatosag. Sokaknal biztos nincs igy. Aki meg divat Mac-es, az nem is fogja soha ugy hasznalni a Mac-et, mint egy pro, csak anyuci fenykepeibol fog torzonborz kepeket eloallitani. Persze az sem egy utolso dolog, hogy az oprendszer szep vizualisan, elvegre senki nem dolgozna szivesen egy 3.1-es feluleten.
-
tiv83us
veterán
Szia moonman,
Sok erdekes dolgot leirsz, de akarmennyire is nem az ultimate ujitasokat tettek bele a Leopardba, azert egy igen jo es jol osszerakott rendszer.
Mint ahogy fentebb irtam, 2 percnel tovabb nem hasznaltam a Vistat, ezert nem is akartam ilyen osszehasonlitgatos cikket irni, mivel milyen alapom lenne ra.
Nem tudom azt irni, hogy a Vista szar, vagy jo, mert nem ismerem.
Viszont az eddigig OS X-ek nekem nagyon bejottek /mint irtam 16 evig PC, 3 eve Mac/ es en boldog vagyok vele.
Nem szeretnem ha a ket tabor osszeugrana emiatt. -
tiv83us
veterán
De, koszi, hogy szoltal

12 sor utan az ember ejjel kettokor mar/meg nincs a toppon

ps: Kb akkor valtoztattam meg...de most hogy szoltok, a "lunch" is jo lenne

BTW: mi a velemenyetek a Guide Videorol amit linkeltem?
-
tiv83us
veterán
válasz
dekoninck
#356
üzenetére
Nem igaz, pretty much a topik tagjainak ugy 70-80%-al egymasnak ugrott, amit nagyon szeretnek elkerulni, foleg azt, hogy idolegesen /netan vegleg/ ki kelljen hogy tiltsak valakit.
Sracok, beszeljunk a temarol. Ha valakinek szemelyes gondjai vannak egymassal, beszeljetek meg priviben! -
tiv83us
veterán
Tenyleg sracok ne csinaljatok mar ezt, kinek a pap, kinek a papne. A cikket nem propagandabol irtam, nem osszehasonlitasnak, nem azert, hogy Win vs Linux vs OS X legyen belole. Tudom vannak mindketto /harom/ mellett erverk, ellenerver, de ne tepjuk egymast, mindenki azt hasznalja ami jo. En tavaly szeptemberben bekapcsoltam a MacBook-om, azota install CD-t nem latott, nem fagyott. Neke, ez tetszik. Van akinek a Vista jon be. Kar ezen vitazni - bar megmondom oszinten erdekes dolgokat olvasok - de ne flameljunk, ha nagyo szukseges hozzuk fel az erveket, tamasszuk veluk ala a mondanivalonkat, de ne szidjuk egyik tabort sem.
-
tiv83us
veterán
válasz
dekoninck
#352
üzenetére
Sajnos a biologiai oram ilyen. minden nap 4-kor kelek hajnalban, 5kor kezdodik a muszokaom, csakhat a hatulotoje, hogy mikor szabados vagyok akkor is mar felebredek hajnalok hajnalan automatice.
Mindjart belenezek a blogodba, de szeretjuk nagyon az ilyesmi irasokat, kalandokat, kulfoldi kulturarol, nyugodtan irj es majd a mi telapon mek akar cimlapra is kiteszi, ha erdekes

Na de ne offoljunk ide tobbet. -
tiv83us
veterán
válasz
dekoninck
#349
üzenetére
En nagyon Sonys voltam, de 3 gep utan nagyon kiabrandultam..

Pedig esztetikailag jo gepek, jol kezeljhetoek jo a supportjuk, de behalt, szetesett mind nehany honap utan...
Ha neadjisten (
) PC-re kene valtanom, akkor valoszinuleg vennek egy kozepes kategoriaju Dellt. Egyik jobaratomnak is Vaio-ja van, azota mar o is kulon monitoron nezi a kepet, mivel a laptop kepernyoje eleg pszichedelikus kepet ad 
ps: Hatalmas almom Japanba kijutni, ha van kedved irhatnal rola egy cikket a Logoutra, nagyon erdekelne

-
tiv83us
veterán
válasz
dekoninck
#345
üzenetére
Mar a hetedik soromet bontom, ugyhogy segitsi, Te most tenlyeg Japanban vagy, vagy en kezdek homalyosodni?

Megfogom irni a beszamolot, mar ket napja elorendeltem a Family Pack-et a Leobol, elvileg 26.-an este mar az apartmanom ajtaja elott kell, hogy igyeljen /ami nalatok mar 27., foleg ha Japanban vagy
/, szerintem egy napig minimum eljatszogatok vele, hogy tudjak irni egy epkezlab, nagyjabol atfogo cikket.Egyebkent megmondom oszinten, eddig 3 Sony Vaiom volt /igaz nem subnotik/ egyik sem tartott tovabb 1 evnel, pedig nem vagyok egy hires jatekmaster, illetve rugby-zni se szoktam a laptopokkal, de az egyikrol a gombok kezdtek hullani, a masiknak a kepernyoje mondta fel a szolgalatot, ra ket hetre a vinyo fosott be, a harmadiknal meg az akksi mondta fel a szolgalatot 5 honapos hasznalat utan. Lehet csak en vagyok peches, de soha tobbe Sony...

-
tiv83us
veterán
válasz
dekoninck
#342
üzenetére
Tobbe-kevesbe meg is ertem, mivel odaat Nalatok igen elkerik az arat egy kisebb kategoriaju Mac-nek is. Kedvesem jelenleg egy G4-es Mac Mini-t hasznal, en egy C2D MacBook-ot, mind a ketten tokeletesen elegedettek vagyunk es hat ugye ez lenne a lenyeg.
Ugyan a Mini mar kezd egy kicsit keves lenni. ugyhogy Karacsonyra ugy dontottunk befektetunk egy "24-es iMac-re asztali gepnek, MB-m pedig marad mobil gep. Gondolkoztam is anno. hogy Pro legyen belole, nem is nagyon az ara tartott vissza, hanem a merete es az, hogy ugysem tudnam kihasznalni...Zenere, netre, levelezesre, videovagasra, amator-szintu kepszerkesztesre ez is boven eleg es nekem fontos volt, a mobilitas, mivel sokat vagyunk uton.
Most csunya fiu leszek, de mindenki torolje a segget azzal a wc papirral, ami szamara a legpuhabb es jol erzi magat tole
En ezt valasztottam, inmaron 2-3 eve es azota is nagyon boldog vagyok vele.Mivel az irasom a mai reggel alkalmaval meghaladta az 2500 feletti olvasottsagot, igy ha lesz ra igeny, 27.-en /26.-an hozzak hazhoz/ irok egy elso kezbol szerzett tapasztalatokbol meritett sokkal reszletesebb cikket

ps: Szorri a helyesirasert, de jelenleg korom sotet van, 4:44 hajnal es mar az 5. soromet kortyolom belfele

-
tiv83us
veterán
válasz
dekoninck
#337
üzenetére
Van a szart /mar bocs/, 16 evig PC-t hasznaltam, 3 eve vagyok Mac-es es nem azert, hogy "sznoboskodjak" hanem mert beleszerettem a rendszerbe, az OS X-be /most ne gyertek azzal, hogy "dehat ilyen meg olyan chipsetes PC-re is fel lehet hackelni, nagy cucc..."/ mert epp ez a lenyege a dolognak, megveszed, kibontod, es mar a kezed alatt is van egy stabilan es gyorsan mukodo rendszer, egy igen gazdag programcsomaggal. Megmondom ha eddig 2 percet hasznaltam a Vistat, akkor sokat mondok, ezert nem is fikazom, de egyszeruen nem is erdekel, a Mac minden /szamitastechnikai!
/ vagyamat kielegiti. Nem is szerettem volna, ha MS vs Apple topikka fajul a dolog. de amig erdekes/ertelmes ervekkel megy a vita szivesen olvasosm.
En olyan ember vagyok, aki el tudja fogadni ha szar van a csalafintaban mindket reszrol, ezert is irtam a Leopardrol, nem pedig a Mac VS. PC temarol. -
tiv83us
veterán
-
-
tiv83us
veterán
Ne haragudj, de az user mar tenyleg nagyon primitv, ha ilyeneket nem tud osszehozni.
En mint nem egy professzionalis juzer, annyi, de annyi fele routerre konfiguraltam Mac-et es annnyi halozatra konfiguraltam fel es annyi ilyen "nagyon bonyolult" muveletet hajottam vegre, hogy nem tudok mast mondani, akinek ez nem megy, az vegyen casio calculatort, vagy malmozzon. Sorry
us: Sorry, talan a primitiv eros volt, akkor viszont hardware problema lehet az unokatestverednel.
-
tiv83us
veterán
-
tiv83us
veterán
-
tiv83us
veterán
Hmm, a kepek valoban eltuntek, nem ertem miert, reggel meg jok voltak.
Na majd megoldom valahogy, csak szusszanok egyet a 10 oras melo utan. -
tiv83us
veterán
válasz
drankenhal
#1
üzenetére
Koszi az epito-jellegu hsz-t, mire felkeltem, mar valaki javitotta. Meg en is gepelhetek el dolgokat, nahat...Gyerek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Dobozos DELL Inspiron 16 Fémházas Multimédiás Laptop 16" -30% Ryzen 7 8840U 8mag 16/1TB FHD+ IPS
- HP ZBook 17 G3, 17,3" FHD, I7-6820HQ CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, 4GB Nvidia, W11, Számla, 1 év garanc
- HP ZBook 17 G3, 17,3" FHD, I7-6820HQ CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, 4GB Nvidia, W11, Számla, 1 év garanc
- HP ZBook 17 G3, 17,3" FHD, I7-6820HQ CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, 4GB Nvidia, W11, Számla, 1 év garanc
- HP ZBook 17 G3, 17,3" FHD, I7-6820HQ CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, 4GB Nvidia, W11, Számla, 1 év garanc
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 2 Yoga Ryzen3 5400U Refurbished - Garancia
- HP EliteBook 745 G6 14" Ryzen 5 pro 3500U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 13600KF 16GB DDR4 500GB SSD RTX 3060Ti 8GB RAMPAGE Shiva CM 700W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
/.




) PC-re kene valtanom, akkor valoszinuleg vennek egy kozepes kategoriaju Dellt. Egyik jobaratomnak is Vaio-ja van, azota mar o is kulon monitoron nezi a kepet, mivel a laptop kepernyoje eleg pszichedelikus kepet ad 


