Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Azaz az EU tálcán kínálja az itt lakók privát szféráját. Vagyis, ha visszaélés történik usákia részéről, akkor semmit sem tudunk tenni, mert az EU bepucsított?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • bambano

    titán

    elmennek ezek a ...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • 8th

    addikt

    "arra épít, hogy az amerikaiak megígérik, hogy tiszteletben tartják az európai adatvédelmi szabályokat"

    Pont arról híresek...

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • Lathronos

    őstag

    válasz Apollyon #1 üzenetére

    Ez van. Továbbá a kamerával és mikrofonnal ellátott laptopjainkat, telefonjainkat és egyéb eszközeinket is feltörhetik, ha unatkoznak valóság show-t csinálhatnak az életünkből következmények nélkül, ezzel együtt kell élnünk. A személyiségi jogok, a magánélet védelme manapság már nem létező fogalmak, a demokrácia meg már a fogalom megszületésekor is naiv gyermekeknek szóló esti mese volt.

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • Ku'leth

    tag

    válasz 8th #4 üzenetére

    Kecskére káposztát.

    Persze lehet hogy a "becsszóra" valami új biztonsági protokoll vagy titkosítás. ;]

    A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

  • Narxis

    nagyúr

    Itt már csak egy forradalom segíthet! :W Vagy kilépünk az EU-ból. Nem azért jó az összefogás, az egység vagyis az EU mert akkor könnyebben tudjuk érvényesíteni az érdekeinket? Na ennyit erről! :(((

    Thanos was right.

  • bambano

    titán

    válasz 8th #4 üzenetére

    érdekes, hogy hogyan ígérhetik meg ezt, mikor az ellenkezőjére törvény van náluk...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • AcélAgyar

    tag

    Azért az vicces, hogy az EU-t gyakorlatilag az egész világ szívatja vagy zsarolja: Putyin, USA, Erdogan, Szaúd-Arábia. Van még valaki aki nem rúgott bele? Közben a vezetők azzal vannak elfoglalva, hogy migránsokat telepítsenek az államokba, csak így tovább :W

  • #06658560

    törölt tag

    válasz AcélAgyar #9 üzenetére

    Mivel mindenki olyannal van elfoglalva, hogy hogy lehetne belülről ellene tenni bárminek, ami "Brüsszelből" jön, nem értem, mit csodálkozol? A nekünk ne diktáljanak onnan mentalitással soha nem lesz politikai ereje az EU-nak ahhoz, hogy hatásosan fellépjen bármely külső politikai erő ellen.

  • Gilberto

    aktív tag

    válasz #06658560 #10 üzenetére

    Azért az is hozzátartozik, hogy egy csomó dilettáns idióta van Brüsszelben. Kezdve egy olyan bizottsággal, amit nem is emberek választottak, és ök mondják meg, hogy mi legyen Európa sorsa. A menekülteket is kiválóan kezelik. Lassan két éve, hogy csak vakargatják a tökeiket, miközben Európa folyamatosan gyengül. Ld. Brexit, az se véletlen.

    PSN: Gilberto2k10 (PS4)

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Gilberto #11 üzenetére

    Akkor tessék mutogatni a tényleges felelősökre, az egyes tagországok miniszterelnökeire és egyéb minisztereire. Magyarul mégiscsak az emberek választották őket is!

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Narxis #7 üzenetére

    Aham, az jó lesz. Lásd Brexit. Kilépsz az EU-ból, de mivel a legfontosabb gazdasági partner maga az EU, így két opciód van, vagy elfogadod, hogy nincs beleszólásod az EU működésébe, de betartod az általa hozott döntéseket, vagy pedig megpróbálsz a gazdasági erőd alapján tárgyalásos módszerrel jobb feltételeket kiharcolni.

    Na most egy 10 millió lakosú, nem túlságosan jól eleresztett ország esélyesen nem fog tudni jobb feltételeket kiharcolni, mint amilyenekkel most rendelkezik. Sőt, pont, hogy az EU tagországok tudtak eddig is különféle szabályozás alól kimenteni magukat (Francia mezőgazdasági támogatás, a Svéd vagy Brit Euro-bevezetés alóli menetesség, és a többi).

    Persze lehet igazán tökönszúrni magunkat, hogy nem kell az EU, majd mi jóóólll megmutatjuk, hogy milyen ügyesek is vagyunk magunk, nem vesszük mi át az EU szabályait, és majd pislogunk, ha útlevél kell a határon, illetve vámtarifát kell fizetni, ha az EU-ba vagy az EU-ból akarunk bármit is importálni vagy exportálni...

    Gilberto: Azért az is hozzátartozik, hogy egy csomó dilettáns idióta van Brüsszelben.

    Szerintem azokból Budapesten is akad... :U

    Kezdve egy olyan bizottsággal, amit nem is emberek választottak, és ök mondják meg, hogy mi legyen Európa sorsa.

    Nem emberek választották őket? Hanem kik, a gyíkemberek? :DDD
    A bizottságot felállították, konkrétan az Európai Parlament.

    Ld. Brexit, az se véletlen.

    Jah, ha hülyeségekkel traktálják a népet, akkor ilyesmik történnek...

    Szerk.: Megjegyzem Európa tényleg gyenge, de erről a széttagolt, nemzeti érdekeket szem előtt tartó politikusok tehetnek. Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit - így lehet kikerülni az olyan helyzeteket, amikor valódi döntés nem születik egy témában, mert az érdekek túlságosan is ellentétesek, és kevés a kompromisszumkészség.

    Csak hát akkor meg lehet sírni, hogy a fejünk felett döntenek, és jajj, de anti-demokratikus is ez...

    Akkor most mit is akarunk?

    Azt, hogy Európa erős legyen, vagy azt, hogy a nemzetek továbbra is különálló erőt képviseljenek?

    Persze tudom, igazából mindenki azt szeretné, ha Európa azt képviselné, amit éppen Ő gondol... De ez ugyebár nem így működik... Vagyis így nem fog működni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • AcélAgyar

    tag

    válasz #06658560 #10 üzenetére

    Tekintve, hogy az uniós vezetők finoman fogalmazva is idióták, az ötleteik pedig még rosszabbak, ezen nincs mit csodálkozni. Jön egy népvándorlási hullám, erre kitalálják, hogy majd kötelezően szétosztják a békevallás követőit, a fél hülye kancellár asszony az alkoholista bizottsági elnökkel és az érettségével sem rendelkező bunkóval versenyeznek a behódolás terén. Ki akar ezekhez tartozni?

    [ Szerkesztve ]

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Jó hát mi lehet kis ország vagyunk de az is látszik, hogy beleszólásunk sincs a dolgokba. 2 sebességessé vált az EU, vannak a nagyok meg vannak a kicsik. Ennyi.

    Thanos was right.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Narxis #15 üzenetére

    Van beleszólásunk, ott ülnek a képviselőink az Európai Parlamentben, és a kormányfők találkozóin képviselik az ország érdekeit.

    Az tény, hogy nem tudjuk olyan erővel képviselni az érdekeinket, mint mondjuk Franciaország vagy Németország, de ugyebár ez logikus is, hiszen sokkal több lakosuk van, sokkal nagyobb gazdasági erőt is képviselnek.

    De még egyszer: ha az EU-n kívülről próbálnánk meg az érdekeinket képviselni, akkor még ennyire se menne. Egy Norvégia sem képes erre, de gazdasági okokból mégis rá van szorulva az EU szabályozásra. Csak éppen alakítani nem tud rajta, mert nem az EU tagja. Pedig mennyivel nagyobb gazdasági erőt képvisel, ugyebár...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Lathronos

    őstag

    válasz Narxis #15 üzenetére

    "vannak a nagyok meg vannak a kicsik"

    Pontosan. Vannak a nagy alfák akik b@sznak, és vannak a kis hazánkhoz hasonló mikroszkopikus tagállamok akiket ők b@sznak. Ezt hívjuk hierarchiának, és sajnos mi valahol a tápláléklánc legalján vagyunk.

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Narxis #15 üzenetére

    Ha a magyar kormány nem a rosszszomszédi viszony erősítésen fáradozna, akkor közösen fel is tudnának lépni ellenük, nagyobb lenne a súlya a szavuknak. Valamint aki kétféle stílusban beszél egyszerre, azt nem csoda, ha nem veszik komolyan.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #13 üzenetére

    "Megjegyzem Európa tényleg gyenge, de erről a széttagolt, nemzeti érdekeket szem előtt tartó politikusok tehetnek."

    Nem hinném. Sokkal inkább hogy totálisan inkompetens idióták gyülekezet vezeti az eu-t. Ha megnézel bármelyik eu parlament közvetitést, az fog az eszedbe jutni hogy az elmegyógyintézetben lévő Napóleonok és Jézusok hitvitája
    hozzájuk képest atomfizikai magasságban van...
    Ahogy irták korábban, egy félrészeg alkoholista, egy érettségi nélküli bunkó meg egy meghülyült kancellár vezeti az egész kócerájt... Már csak egy Néró hiányzik aki még fel is gyújtaná Brüsszelt és akkor minden a helyén lenne (bár lehet megteszik ezt a bevándorlók).

    "Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit - így lehet kikerülni az olyan helyzeteket, amikor valódi döntés nem születik egy témában, mert az érdekek túlságosan is ellentétesek, és kevés a kompromisszumkészség."

    Ehhez viszont felhatalmazás kéne, ehhez meg közvetlen választás. Meg aztán, egy új szavazás sem ártana az EU-ról mert ez az EU már nem az lenne amelyikhez csatlakoztunk.

    "Ld. Brexit, az se véletlen.

    Jah, ha hülyeségekkel traktálják a népet, akkor ilyesmik történnek..."

    Azért remélem tisztában vagy azzal hogy normális esetben a sarkon szónokló félhülyéknek maximum néhány száz követője szokott lenni. Ha nem igy van, akkor bizony ott valami k.rvára el van b@szva. A hülyékre akkor szokott igény lenni amikor már teli a padlás a megoldatlan/elhallgatott problémákkal és az okosok magas lóról arcoskodnak az emberekkel.

    "Azt, hogy Európa erős legyen, vagy azt, hogy a nemzetek továbbra is különálló erőt képviseljenek?"
    Is-is. Európa túlzottan is széttagolt ahhoz hogy bármikor is USA szerü unió legyen.

  • attiati

    veterán

    "Európa meghajlott** az USA előtt"

    ** meghajolt

    meghajolni ≠ meghajlani
    valakinek az akarata előtt hajol meg és nem meghajlik tőle. A fűszál hajlik meg.

    [ Szerkesztve ]

  • KisDre

    senior tag

    válasz attiati #20 üzenetére

    iPhone 6 szindroma hogy meghajlott az EU a farzsebben :D

    KisDre.artstation.com

  • pomorski

    őstag

    válasz attiati #20 üzenetére

    Óó basszus, nemrég leadtam egy anyagot, abban is így írtam... rosszul....

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #8 üzenetére

    Mondtam én már a másik topikban is, hogy korai az ilyen-olyan törvénytelen használat jelzőkkel dobálózni... :D
    Már csak az itthoni törvények adu maradt...az meg kb. semmit nem oszt nem szoroz ebben az ügyben.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Cifu #13 üzenetére

    "Sőt, pont, hogy az EU tagországok tudtak eddig is különféle szabályozás alól kimenteni magukat (Francia mezőgazdasági támogatás, a Svéd vagy Brit Euro-bevezetés alóli menetesség, és a többi).": ebben a gondolatban az a tévedés, hogyha egy ország nem eu tag, akkor nem is kell kimentenie magát az eu-s szabályok alól, mert nem hozhat az eu rá kötelező szabályokat.

    most konkrétan amelyik ország nem eu tag, annak nem kell ezzel az ökörséggel foglalkozni, amiről a poszt szól.

    "Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit": ez hatásos módszer lenne arra, hogy még kevesebb ember érdekeit érvényesíthessék. most mégiscsak blokkolni tudják a kicsik a nagyokat, ha meg megnyirbálják a látszólagos egyenlőséget, akkor egy-két nagy korlátlanul érvényesíthetné az akaratát, a többinek meg coki.

    a valódi probléma az, hogy szerintem az eu érdekeit senki sem képviseli. mindenki a saját érdekeit képviseli az eu-n belül, ami eléggé mást jelent. emiatt
    "Azt, hogy Európa erős legyen, vagy azt, hogy a nemzetek továbbra is különálló erőt képviseljenek?" nem is azt akarják, hogy európa erős legyen, hanem ők erősek legyenek az eu-n belül.

    emellett komolyan támogatom azt a hozzászólást, hogy az eu vezérkara idióta csürhe.

    (#10) Kopi31415: lehet, kevésbé lennének elfoglalva azzal, hogy hogyan ássák alá a brüsszeli döntéseket, ha azok a döntések a józan észről szólnának...

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz attiati #20 üzenetére

    jól van az. az akarata nem hajolt meg, ráültek a fejére és addig ütötték, amíg meghajlott :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #23 üzenetére

    Szóval akkor most ennek örülni kell?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #26 üzenetére

    Nem, csak egy másik topikban feszegetett dolgokra reagáltam ezzel.

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Narxis #7 üzenetére

    Értem én a logikádat, tehát kilépünk az EUból, aztán mondjuk az USAnak, hogy jól szabályozd meg ezt az egészet, mert mi nem alkuszunk mint a puhány EU!!! Már látom is ahogy Obama/Clinton/Trump személyesen intézkedik az ügyben és kér elnézést! Teljesen valószerű, valóban lépjünk ki, az a megoldás!

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Lacces

    őstag

    válasz Cifu #13 üzenetére

    "Nem emberek választották őket? Hanem kik, a gyíkemberek? :DDD
    A bizottságot felállították, konkrétan az Európai Parlament
    ."

    Úgy érti, hogy nem közvetlenül az európai unió tagállamainak a szavazati joggal rendelkező állampolgárai választják meg szavazás útján.
    Mint Magyarországon a Köztársasági elnököt sem a szavazati joggal rendelkező magyar állampolgárok választják meg. (Hanem a Parlamentbe bekerült képviselő politikusok, akiket meg persze a magyar állampolgárok ülteték oda, azért, hogy napi 8 órában az ő érdeküket képviselje - így viszont igaz, hogy közvetve van megválasztva a köztársasági elnök a magyar állampolgárok által)

    "Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit - így lehet kikerülni az olyan helyzeteket, amikor valódi döntés nem születik egy témában, mert az érdekek túlságosan is ellentétesek, és kevés a kompromisszumkészség."
    Igaz, hogy van egy folyamatos integráció, de a központi hatalom megvalósítására nagyon kevés az esély. Ezt a lehetőség anno W. Churchil említette meg, hogy létre kell hozni az "Európai Egyesült Államok" egyfajta konföderációját. (Ha jól tudom a Britek többször tettek ilyen javaslatot az EU-nak, de az EU inkább marad annál amiből "kialakult", nem akar több lenni egy gazdasági társulásnál szerintem)

    Amúgy meg örülni kellene ennek a hírnek, mert az USA legalább a szemünkbe mondja, hogy szétlopkodja az adatokat, addig Orosz anyácska meg a hátunk mögött csinálja mindezt sunyiban :D

    [ Szerkesztve ]

  • Yeffy

    veterán

    idióta bábokcsicskák. :((( kinek melyik tetszik jobban
    miért is nem vagyok meglepődve a végkifejleten... :(

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • bambano

    titán

    válasz Lacces #30 üzenetére

    "Orosz anyácska meg a hátunk mögött csinálja mindezt sunyiban": ez önmagában igaz, csak gondolom a te gépeden sem okno gyeszity van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #28 üzenetére

    Pontosan tudom hogy mire céloztál, olvastam azt a topikot is. Arra gondolsz, hogy most már nem lehet jönni azzal az """""egyetlen""""" érvvel az ms ellen, hogy törvénytelen amit csinál. Mert most már az adatszivattyúzás gyakorlatilag törvényes, vagy lesz, függetlenül attól hogy legalja, féreg dolog.

    Ja és ugye nem csak ms, hanem gúgli, faxbúk, meg még akik most örömkönnyeket ejtenek.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cathulhu #29 üzenetére

    Röhej, hogy ketten is a kilépésre ugrottatok. Nem kell kilépni ha az EU végre az EU polgárok érdekeit védi. Be ne szarjatok mert megemlítettem, hogy legvégső esetben akár ki is lehetne lépni. Nyilván erre 0 az esély, tudom, hogy ilyen a közeljövőben nem lesz de akkor meg az EU igen is legyen az EU-s polgárokért és nem másért vagy másokért.

    Thanos was right.

  • noPublicFG

    senior tag

    Mindenki tudja, hogy a világon három (négy?) nagyhatalmi tényező van. Az egyik az usa, amit szerintem nem is kell taglalni, a másik Kína, amit megint nem szükséges. A harmadik, bár egyre fakuló, a közelkeleti olajbárók. A negyedik a néha fel fel bukkanó nagyberuházók (Hongkong, Sidney).
    A megavállalatokról direkt nem teszek említést, mert azok gazdasági tényezők, nem pedig politikai és gazdasági.

    Ezek mellett az EU csak egy piac, ahova be lehet ömleszteni az árut. Sajnos ez van. :(

    plus ça change, plus c'est la même chose

  • TeeBee73

    addikt

    válasz Ku'leth #6 üzenetére

    "Becsszóra" protokoll. :DDD
    Lophatom? :)

    "4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

  • Khan13

    senior tag

    válasz noPublicFG #35 üzenetére

    Oroszország? Amúgy az USA inkább a szájából él az utóbbi időben, illetve erőteljesen támaszkodik a nagyvállalataira. Azért elég kellemetlen volt, amikor nem volt pénzük üzemeltetni a közigazgatást, és zárva tartást rendeltek el. Persze katonaságra volt pénz, mert félelemből nincs hiány. Az USA-t jól pofán kéne csapni, hogy vegye már észre magát (na meg azokat is, akik bedőlnek nekik), amire az általad felsorolt "tényezők" lennének képesek, részemről beleértve az EU-t is.

  • Bozek

    nagyúr

    válasz AcélAgyar #9 üzenetére

    Érdekes, hogy a 2500 migráns kiveri a biztosítékot az embereknél, a 250.000 EU-n kívüli munkavállalóról szóló bejelentést meg mintha meg se hallotta volna senki...

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Lacces #30 üzenetére

    Pedig nem szükséges feláldoznunk a nemzeti identitásunkat ahhoz, hogy egy gazdaságilag, politikailag, katonailag egységes, erős Európában élhessünk. De mire ez eljut a tudat szintjéig Európában, azt már lehet hogy az unokáink sem fogják megérni, és addigra már csak az nem csinált meg minket hátulról aki nem akart.
    Egy machiavellista megközelítésre van itt szükség. Itt határokat feszegetnek, lépnek át pofátlan módon.
    És mi mindehhez asszisztálunk, hagyjuk hogy ők húzzák meg a határokat.
    Igenis balhézni kell nagy hanggal, és rá kell csapni az USA és az oroszok kezére, hogy á-ááá! Mi a f*szt képzelsz barátocskám?
    Ők is pontosan ugyanezt csinálják. Az európai embernek fel kell ismernie, hogy ez az egyetlen kiút a köcsögszerepből.
    Féltek a szankcióktól? BÁRMIFÉLE nyílt szankció az említett nagyhatalmak részéről csak az integrációs folyamatot gyorsítja, segíti elő. Ez a másik fontos dolog, amivel mindenkinek tisztában kell lennie.
    De egyenlőre még ott tartunk, hogy Európában fontosabb az amerikai és az orosz érdek, mint az európai érdek. Ezért lesz ez egy nagyon hosszadalmas folyamat, ha egyáltalán elindulunk valaha a jó irányba.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    Jöhetnek az európai felhőszolgáltatók:R. A guglialmaM$-t meg vmi kontinentális tűzfallal korlátoznám az adatkivitelben.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • peti_s

    addikt

    Az európai vezetők nem hülyék. Az európai vezetők az USA érdekeit nézik, ha így nézzük "jól végzik" a munkájukat. Ezzel az a probléma, hogy ez az átlag emberek egy részének nemtetszését vívja ki.
    A brexitre szavazók sem voltak hülyék, elegük lett abból hogy az EU diktál nekik, hogy gazdasági unióból politikai unió lett, és hogy mennyit fizetnek be az EU-ba.
    De az hogy politikai unió lett, és arrogánsan parancsolgat az egyes országoknak, a szuverén jogaikban sérti, a többi ország lakóinak sem tetszik. Németország, meg lehet nézni a nagy EU-Merkel összeborulás hova juttatta a Merkel támogatottságát, Ausztria, Franciaország, és természetesen K-Európa lakossága is ha lehetősége van rá, nemtetszését fejezi ki.
    A brexitnek szvsz negatív következményei az Egyesült Királyság részére nem lesznek, egy olyasmi társulási szerződésre számítok ami Izrael és az EU között van, igazából jobban jár mint amíg bent volt.
    De Juncker, és az EU vezetősége valamilyen szinten meg akarja büntetni az EK-t, meg van sértődve, és nem hogy tanulnának az esetből, még erőteljesebben rá akarják a tagállamokra kényszeríteni a döntéseiket, amivel pont az EU koporsóját építik tovább.
    Összegzésül, én úgy látom, hogy a politikai unió ötlete nem volt jó, sok dolog nem volt tisztázva, jött egy kis migránsválság, és lényegében nemzetállamokra esett szét az EU. Nem volt központi ötlet, irányítás ami a tagországok számára is elfogadható, az ilyen helyzetekben látszik hogy mennyire inkompetens ez a jelenlegi vezetés. Egy erős gazdasági uniónak sokkal több értelme lenne.

  • myckie2

    őstag

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Minden mondatoddal teljesen egyetértek. Végre valaki aki ugyan úgy gondolkodik mint én. :R

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz peti_s #41 üzenetére

    "...A brexitre szavazók sem voltak hülyék..."

    Mielőtt ilyen kijelentést teszel, nézz utána a hatterinformacioknak. A brexit után többszörösére emelkedett a UK-ben a "Mi az az EU" és "EU kilépés következményei" keresesek mennyisége. Hangsúlyozom: utána.

    Nem mellesleg a UKIP sem volt felkészült az esetleges győzelemre.

    Ennyit a hulyekrol.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz sh4d0w #44 üzenetére

    Te is nézz utána, mert ez nem UK keresési statisztika volt, hanem globális.

    ⭐ Stella

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #24 üzenetére

    "most konkrétan amelyik ország nem eu tag, annak nem kell ezzel az ökörséggel foglalkozni, amiről a poszt szól."

    Itt a hsz-.re gondolsz, amire válaszoltál, vagy a cikkre?

    Mert utóbbi esetén ugyanott lenne egy EU-n kívüli ország az USA-val szemben, mint egy EU-n belüli; egyformán nincs eszköze, hogy az USA szolgáltatások kémkedései ellen fellépjen.
    Az EU egyesített erővel (már ha lenne neki) fel tudna lépni az USA-val szemben adatgyűjtés terén. De nem teszi. Ezen az EU-ból való kilépés sem segít, legfeljebb nem is ront rajta.

    Egyébként én biztos vagyok abban, hogy az EU-n belüli ellentétek nehezebben kezelhetőek, mint a USA államok (szerintem kisebb) érdekellentétei, de messze nem olyan vészesek, hogy ne lehessen egy egységes EU-t létrehozni. Csak újra kellene gondolni az EU hatáskörét, és felépítését.
    pl. megyegyezhetnének az országok népszavazás után, hogy az EU milyen területeken lépjen fel egyesült erővel, de ha nincs ilyen igény, akkor maradhat a tagországok külön útjai, ahogy akarják.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Cifu

    nagyúr

    @bambano: most konkrétan amelyik ország nem eu tag, annak nem kell ezzel az ökörséggel foglalkozni, amiről a poszt szól.

    Ez pont egy kivétel az alól, amit említettem, de nem közvetlenül erre kívántam az idézett résszel reflektálni, hanem az EU-ból való kilépés felvetésére.

    ez hatásos módszer lenne arra, hogy még kevesebb ember érdekeit érvényesíthessék.

    Te egyből egy olyan feltételezett állapotot vizionálsz, amelyik a saját nézeteidet támasztja alá. Azt ugyanakkor gondolom te sem vitatod el, hogy a folyamatos párbeszédre épülő, húzd meg - ereszd meg politikával nem lehet erős Európát létrehozni. Az sem ideális állapot, ez sem az. Csak ha ez a jelenlegi, illetve egy csak gazdasági unió az, amit támogatsz, akkor utána ne siránkozz, hogy Európa politikailag gyenge...

    @Lacces: Úgy érti, hogy nem közvetlenül az európai unió tagállamainak a szavazati joggal rendelkező állampolgárai választják meg szavazás útján.

    Még nemzeti szinten sem történt hasonló. Magyarul még mondjuk a Magyar szavazati joggal rendelkező állampolgárok sem választották meg egy bizottság tagságát sem. Akkor miért is ez az elvárás egy EU bizottság terén?

    Ha jól tudom a Britek többször tettek ilyen javaslatot az EU-nak, de az EU inkább marad annál amiből "kialakult", nem akar több lenni egy gazdasági társulásnál szerintem

    A 'Britek' alatt inkább a Brit politika egyes szárnyai javasoltak ilyet, és akkor még nem létezett az EU. Amióta az EU tagjai, inkább a csak gazdasági unió felé terelték.

    Amúgy meg örülni kellene ennek a hírnek, mert az USA legalább a szemünkbe mondja, hogy szétlopkodja az adatokat, addig Orosz anyácska meg a hátunk mögött csinálja mindezt sunyiban

    A probléma az, hogy nem mondja, hanem egy biankó csekket töltünk ki, arra a ígéretre, hogy márpedig Ők tiszteletben tartják az EU érdekeit. Ez pedig egy ilyen jellegű megállapodásnál elfogadhatatlan.

    @cr33p: Pedig nem szükséges feláldoznunk a nemzeti identitásunkat ahhoz, hogy egy gazdaságilag, politikailag, katonailag egységes, erős Európában élhessünk.

    Yupp, ám sokan gyomra nehezen veszi be, hogy bármiben is egy nagyobb, össz-Európai érdeknek rendelje alá magát.

    Egy machiavellista megközelítésre van itt szükség. Itt határokat feszegetnek, lépnek át pofátlan módon.

    Pontosan...

    @peti_s: Az európai vezetők nem hülyék. Az európai vezetők az USA érdekeit nézik, ha így nézzük "jól végzik" a munkájukat.

    Ehhez képest az "európai vezetők" létrehoztak például egy Európai Adatvédelmi Felügyeletet, amely annak rendje és módja szerint meg is mondta a cseppet sem pozitív véleményét az EU-US Privacy Shield-ről.

    A brexitre szavazók sem voltak hülyék, elegük lett abból hogy az EU diktál nekik,

    Az EU egy unió. Az unió pedig úgy működik, hogy a tagállamok közös döntést hoznak, amelyet többségi szavazással kell meghozni. Az EU-US Privacy Shield megszavazásához is legalább 16 EU tagország, összesen legalább az EU lakosságának 65%-át képviselő szavazat kellett.

    Ebben egyébként éppen az a fonák helyzet, hogy Nagy-Britannia is egy unió, a Brit, Wales, Skót és Észak-Ír területek uniója. A Skót politika most éppen erre játszik most rá...

    De az hogy politikai unió lett, és arrogánsan parancsolgat az egyes országoknak, a szuverén jogaikban sérti, a többi ország lakóinak sem tetszik.

    Az, hogy mi szuverén jog, és mi közösségi jog, azt az EU tagállamai határozzák meg, és igenis mindenre van ráhatásuk. Példának okáért elviekben anno a briteknek át kellett volna venniük az SI mértékegységeket, de végül elérték, hogy ez mégse legyen kötelező érvényű...

    A brexitnek szvsz negatív következményei az Egyesült Királyság részére nem lesznek, egy olyasmi társulási szerződésre számítok ami Izrael és az EU között van, igazából jobban jár mint amíg bent volt.

    Izrael "külsős" társulási szabályozás alá esik, tehát kvázi minden gazdasági termékcsoportra egyenként szóló megállapodást kötött. Az EU-ba irányuló izraeli export termékeknek ugyan úgy meg kell felelnie az EU szabályozásnak, mintha egy EU-s tagországról lenne szó, csak éppen Izrael ezekbe nem szólhat bele. Éppen emiatt jó pár dolog eleve ki is esik a kosárból...
    Tegyük továbbá hozzá, hogy az EU politikai nyomásgyakorlásként is használja a gazdasági kapcsolatokat, hogy az Izraeli politikát befolyásolja például a Palesztin területeken létrehozott izraeli telepek miatt.
    Szóval ha ilyen szinten fog működni a Brit-EU politika, akkor az nagyon nagy visszalépés lesz a briteknek a jelenlegi helyzetből...

    Összegzésül, én úgy látom, hogy a politikai unió ötlete nem volt jó, sok dolog nem volt tisztázva, jött egy kis migránsválság, és lényegében nemzetállamokra esett szét az EU.

    Ez bizony így van, de a kérdés az, hogy innen merre tovább. Érdekes, hogy mind a mélyebb EU integrációt pártoló, mind az azokat ellenző politikai erők úgy vélik, hogy őket igazolják a történtek. Ami viszont előre vetíti, hogy túl nagy volumenű változás nem várható a jövőben...

    Én személy szerint azért bánom ezt, mert miközben érdekes módon mindenki sír az erősebb EU után, pont az ilyen hsz.-ekből láthatóan sokan úgy vélik, hogy márpedig az erős, egységes politikai irányítású EU hibás irány. Viszont ez esetben mégis mi az az irány, amit egy ilyen gondolkodásmódú ember elképzel? Beáll vagy az USA, vagy Oroszország mögé? Az mitől jobb, mintha egy erős EU politika jönne létre? Sokkal jobb, ha Washingtonból vagy Moszkvából mondanák meg, hogy mi a jó nekünk, mintha egy Brüsszelből? Ugyan miért?

    Azt felejtsük el, hogy nagyhatalmak nélkül bármiféle szavunk is lehet. Max. az az irány van, amit hajdan Kuba képviselt (és ad fel szépen lassan), illetve most Észak-Korea. Csodás jövőkép...

    Szerencsére nem vagytok olyan sokan már.

    Nos, nekünk legalább lenne egy víziónk, hogy lehetne az érdekeinket az olyan hatalmak ellen is érvényesíteni, mint az Egyesült Államok és Oroszország.

    A "másik oldalról" még víziót sem nagyon látok, csak tagadást, hogy jajj, de rossz ez nekünk, fúj-fúj... Amit én nem kicsit tartok demagógnak...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #79335424

    törölt tag

    Mi olyan nehéz ezen Brüsszelnek? A cikk is említi a jelenlegi jogi szituhoz vezető amerikai lobbit. Az EU miért egymagában harcol? Szerintem, ha egy kicsit körülnézne, akkor találna olyan potenciális partnert, akivel ebben az ügyben közösek az érdekei(nk). Ha felsorakozna mellé mondjuk Kína, meg egy-két nagyobb délamerikai ország (piac), az már nagy amerikai cégeket is tudna olyan érzékenyen érinteni, ami meghátrálásra bírná a döntéshozókat. Ott is minden az Anyegin múlik.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #47 üzenetére

    "Én személy szerint azért bánom ezt, mert miközben érdekes módon mindenki sír az erősebb EU után, pont az ilyen hsz.-ekből láthatóan sokan úgy vélik, hogy márpedig az erős, egységes politikai irányítású EU hibás irány."

    Felhatalmazás, felhatalmazás, felhatalmazás... (és most képzeld mellé azt az embert aki a developer szót használta anno :) )

    Ez az amit folyamatosan ignorálsz és megpróbálsz elkenni. Rengeteg dolgot lehetne tenni az EU-ban de ehhez felhatalmazás kéne, ahhoz meg közvetlen választás.
    Meg a felelőségek tisztázása, mert amig az EP egy kvázi politikai elfekvőként használt testület ahová már otthon vállalhatatlanná váló tagokat exportálják a országok, majd ezek választanak maguknak főbolondot és az egész testület fő munkáságga hogy meghatározzák a dinnye görbületét, addig ne várd azt hogy a tagországok lakossága majd érdeklődést fog mutatni ez iránt vagy hogy el fogja ismerni ezt a testületet. A dolgok furcsa iróniája amikor ez a bolondokból álló gyülekezet kezd el szavazni egy olyan témáról, amihez viszont még csak felhatalmazása sincsen semmilyen szerződés szerint, majd elvárja hogy az eu lakossága alkalmazza azt...

    Jelenleg azt látjuk hogy amire felhatalmazás van (pl. külső határok védelme) arra sz@rnak nagy ivben, amire nincs (pl. egy ország etnikai vallási összetételének erőszakos megváltoztatása) azt meg megpróbálják kierőltetni.

    Aztán meg megy a csodálkozás és már rettegnek a népszavazás szó felvetése esetén is, mert a felmérések azt mutatják hogy rengeteg eu országban rezegne a léc ha a bennmaradásról kéne szavazni...

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #06658560 #10 üzenetére

    Talán nem az alkoholista, korrupt, 70 évesen is vörös fejjel artikulálatlanul üvöltöző idióták politikai elfekvőjének kellene használni az EU-t, talán nem a „mi vagyunk az erősek és a demokraták, mi mondjuk meg nektek, szaros kis szegény rokonoknak, mi merre” hozzáállással kellene, kellett volna kezelni a dolgokat. Mert pl. a tőke és a szolgáltatások áramlása errefelé is szabad kb. a kilencvenes évek elejétől, de Németország és Ausztria a 2004-es csatlakozók munkavállalóinak szabad munkavállalását is akadályozta 2011-ig. Hát ennyit az EU-n belüli egyenlőségről, és az ellenzők egy részének miértjéről.

    (#13) Cifu
    Ugyebár a mintademokrácia UK egy hete éppen arról tett tanúbizonyságot, hogy bármilyen régi és stabil is a demokrácia egy országban, a politikusok minőségén ez egy cseppet sem elem.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz Cifu #47 üzenetére

    Nincs időm kimásolgatni egyenként mit írtál mi a válasz rá, remélem egyben is jó lesz.
    Te az EU-t úgy tekinted mint egy olyan uniót, ahol mindenkinek az az érdeke hogy az unió jobban teljesítsen, ehhez kéne egy erős központosított hatalom stb. Ezzel az a gond, hogy az EU legerősebb államai, lásd Németország, Franciaország, Egyesült Királyság, nem így gondolkodnak. A német a saját érdekét nézi, a francia szintén, az angol szintén. Ha a német növeli a versenyképességét az USA-val szemben, az neki jó, mi alig fogunk érezni belőle valamit, lesz pár új munkahely a Mercedesnél mondjuk. Nem ettől lesz előrébb az ország. Jöttél példával, hogy azért jó az unió tagja lenni mert akkor bele lehet szólni, hogyan alakuljanak a dolgok. Nos, a magyar kisebbség helyzete Erdélyben, Felvidéken, Újvidéken részre felhívnám a figyelmed, az EU nagy ívben szarik ránk. Reálisan kell látni a helyzetet, egy ilyen unióban nem tudjuk érvényesíteni az érdekeinket. Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók. Mert ez nem migráns, nem menekült, gazdasági bevándorló. Addig menekült valaki amíg az első biztonságos országba nem ér. Tudomásom szerint, sem Törökországban, sem Görögországban, sem Boszniában, sem Szerbiában, sem Horvátországban nincs háború. Az, hogy ők Németországba akarnak menni, csak gazdasági megfontolásból teszik. Innentől fogva így kéne a helyén kezelni a helyzetet, de erre az EU jelenlegi vezetősége alkalmatlan, a német politikai vezetés nem így gondolja, most az angolok kilépésével még inkább túlsúlyban lesznek, egy német-francia-holland-belga-dán-svéd-finn-luxemburgi összefogással lényegében átvihetnék ezt a bevándorlási politikát, ráerőltetve a többi államra is. Ha valami ennyire igen/nem, arra sosem jó az erőltetés, ezek a bevándorlók nem szolgálják Európa érdekét, erre majd a nyugat is rájön, sőt kezd lassan rájönni, de ez a "megoldás" amit a törökökkel csináltak, szánalmas, és Európát teljesen vesztes helyzetbe süllyeszti. (Meg amúgy is milyen jogon tárgyal Merkel az EU nevében ha már mindent úgy megbeszélünk. )

  • foodlf

    csendes tag

    válasz radi8tor #45 üzenetére

    arról sincs infónk, hogy éppen melyik brit keresett rá erre a britek közül.
    tipikus belemagyarázást folytat barátunk.
    ignored.

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz foodlf #52 üzenetére

    Szerencsere nem vagyunk baratok. Masreszrol nem kizart, hogy kozelebbrol latom a brit helyzetet, ergo nekem konnyebb lehet megitelni, hogy hulyek voltak-e a kiszavazok, vagy sem.

    https://www.coreinfinity.tech

  • peti_s

    addikt

    válasz sh4d0w #53 üzenetére

    Ezt bármennyire közelről láthatod, még nem lehet megítélni, mivel nem lehet tudni hogy milyen feltételekkel csatlakozhat majd egy Egyesült Királyság a közös piachoz. Csak feltételezni lehet, azt pedig bárhonnan. :)

  • Cathulhu

    addikt

    válasz peti_s #43 üzenetére

    Pedig jo lenne, ha az olyanok kopnanak ki, akik ezeket a demagog hulyesegeket terjesztik, mint te. Szerencsere nem vagytok tul sokan.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • vhw

    addikt

    válasz Cathulhu #55 üzenetére

    Tételesen milyen demagóg hülyeségeket is terjeszt?

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • Cathulhu

    addikt

    válasz vhw #56 üzenetére

    Hala az egnek nalam vannak turelmesebb emberek, akik mar korabban kifejtettek, olvass vissza.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • válasz Cifu #13 üzenetére

    "Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit."

    Hát persze, és a nyolc osztályt végzett, karrierista politikusok az EP-ben, na majd ők fogják megmondani a tutit. Mert már olyan sokszor bebizonyították hogy mennyire "alkalmasak" bármiféle komolyabb probléma megoldásában.

    Ha a gazdasági válságot nem vesszük ide (mert az ugye nem csak az EU-t érintette) akkor mondhatjuk hogy a migráns válság az első komolyabb gond ami az EU-t éri. És ezt is milyen jól megoldották az EU-s fejesek ugye? Locsolják a pénzt össze vissza, hazudoznak össze vissza, statisztikákat hamisítanak, számolatlanul tolják a pénzt ide/oda hogy úgy tűnjön mintha tudnák a megoldást a problémára.

    Tényleg, milyen jó lenne ha ezek a dilettáns barmok mondanák meg 500 millió embernek hogy hogyan éljenek és milyen szabályok szerint ...

    Én speciel azt szeretném hogy Európa elsősorban az európai emberek érdekeit képviselje. Legyen az magyar, olasz, román, stb.stb. teljesen mindegy, de ne a kongói négerek és a kamu szír menekültek legyenek már a legfontosabbak nekik, csak mert a németeknek a nácik miatt a lelkiismeretük azt diktálja hogy, na most aztán segíteni kell mindenkin. Egyébként milyen érdekes hogy az EU épp kezdett volna helyrerázódni, összecsiszolódni, erre pont jött egy migráns válság ami szépen szétzilálta megint az egészet, milyen érdekes.

    (ui; magánvélemény)

    A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

  • Rodi 4.80

    senior tag

    válasz Lacces #30 üzenetére

    "...Parlamentbe bekerült képviselő politikusok, akiket meg persze a magyar állampolgárok ülteték oda...)

    A képviselők kétharmadát nem is a választók választják meg, hanem listáról kerülnek be "csak úgy".

  • vhw

    addikt

    válasz Cifu #47 üzenetére

    "Nos, nekünk legalább lenne egy víziónk, hogy lehetne az érdekeinket az olyan hatalmak ellen is érvényesíteni, mint az Egyesült Államok és Oroszország."

    Az a vízió, hogy eljátszunk a gondolattal, mennyivel jobban lehetne csinálni, ha még több joggal, hatalmmal bírna a vezetés? (most ez a jelenlegi?)

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • #06658560

    törölt tag

    válasz peti_s #41 üzenetére

    Hogy néz ki egy erős gazdasági unió? Politikai unió nélkül?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Cifu #16 üzenetére

    De ha egységes, központosított vezetéssel van az EU, akkor ne legyen ilyen, hogy az egyik rész a másik kárára érvényesíti az érdekeit. ELeve úgy indul a dolog, hogy ha ennyire központosítottak leszünk, akkor a szociális ellátás (eü, nyugdíj, munkanélküli, minden) legyen kb. egyforma. Ne legyen olyan tagállam, ahol ezek szintje 5-10-szerese egy másik tagállaménak. Ugye, ez annyira azért nem tetszene a központosítást erőltet gazdagoknak.

    És hogy milyen szinten megy a demokrácia: nézz utána az EU-s alkotmány történetének!

    „Ld. Brexit, az se véletlen”>Szintén a demokráciához való hozzáállásról szól, amikor a demokrácia egyik legalapvetőbb megnyilvánulási formájával kapcsolatban jelentik ki, hogy a népszavazás rossz, mert a nép (még ha megtévesztetten is, de) nem azt akarja, amit az elit a saját és pénzelőik.

    „ám sokan gyomra nehezen veszi be, hogy bármiben is egy nagyobb, össz-Európai érdeknek rendelje alá magát.”
    Ezzel nem lenne baj, ha az össze-európai érdekeket nem az erősebb kutya határozná meg, hanem éppenséggel egyenlő felek egyeztetése alapján lennének meghatározva.

    (#18) Kopi31415
    A Benes-dekrétumok (tudod, kollektív bűnösség) eltörlése vagy a dél-tirolihoz hasonló székely autonómia érdekében felszólalni, vagy legutóbb az osztrák határellenőrzésre reagálásként bevezetett magyar határellenőrzés (A magyar-osztrák határszakaszon nincsen schengeni határ, Magyarország teljesen jogtalanul végez ellenőrzést – mondta a belügyminiszter, és arról is beszélt, hogy emiatt bekérette a bécsi magyar nagykövetet.>Érted? Ott nincs schengeni határ, de az osztrákok ellenőrizhetnek) a rossz szomszédi viszonyon való munkálkodás lenne? Érdekes szemléletmód.

    (#30) Lacces
    Azért van egy alapvető különbség. A közvetlenül megválasztott elnökök általában sokkal nagyobb hatalommal bírnak, ez az ú.n. elnöki rendszer. Általában itt is van miniszterelnök, de az sokkal jelentéktelenebb az államelnöknél. Lásd Franciaország. A közvetve megválasztott esetében ez pont fordítva van, gyakorlatilag egy korlátozott lehetőségekkel (törvények aláírása vagy visszautalása, AB elé utalása, ilyen-olyan szavazások kiírás, stb.) bíró majdnem csak reprezentatív poszt az államelnök. Az EU vezetők pedig az utóbbiból egyre inkább akarnak átcsúszni az előbbibe. Pedig a szlogen a „szerződések őre”, nem pedig a „szerződések parafálója és ratifikálója”.
    És ha már írod, miből alakult ki az EU: egy gazdasági érdekérvényesítő szövetségből. És az mag-EU az újonnan csatlakozottakkal szemben megtartotta ezt a hozzáállását.

    (#35) noPublicFG
    „A megavállalatokról direkt nem teszek említést, mert azok gazdasági tényezők, nem pedig politikai és gazdasági.”
    Hát, akkor itt már el is csúsztál. Mert a kommunista, ideológia vezérelte társadalmi berendezkedésen kívül minden mást a gazdaság, így a gazdaság meghatározó szereplői irányítanak.

    (#39) cr33p
    Csak ennek a kézrecsapós lehetőségnek akadálya a balfasz, 70 éve mindenben meghunyászkodó német mentalitás, akik az elődök valóban gyalázatos viselkedése miatt túlkompenzálnak, és ezt a kretén pszichés állapotukat a gazdasági erejüknél fogva az egész EU-ra rákényszerítik. Az agysebészek és atomfizikusok túlképzett tömegei tolonganak az állásokért Németországban.

    (#49) Porthoszx
    Nem feltétlenül kell közvetlen választás. De pl. kellene (nálunk is) visszahívhatóság. A többivel egyetértek.

    (#59) ethernith
    Hát, ez éppen sosem volt így ’89 óta, 2014 előtt kicsivel több, mint a fele került be listáról, azóta kicsivel több, mint a fele. De az alapelvben igazad van.

  • bambano

    titán

    válasz Cifu #47 üzenetére

    "Európa politikailag gyenge...": például az adatvédelem nem politikai kérdés. és ha megvalósulna az, amit te javasoltál, akkor sem európa lenne erős, hanem az az ország, amelyik a vezetőt adja.

    "Ehhez képest az "európai vezetők" létrehoztak például egy Európai Adatvédelmi Felügyeletet, amely annak rendje és módja szerint meg is mondta a cseppet sem pozitív véleményét az EU-US Privacy Shield-ről.": gigamegahiperüber rotfl. annak a cikknek a topicjában példálózol az adatvédelmi felügyelettel, amelyik cikk leírja, hogy végül telibesz.rták a komplett felügyeletet és annak véleményét? ekkora érveléstechnikai bakit még nem láttam.

    (#46) Bici "Egyébként én biztos vagyok abban, hogy az EU-n belüli ellentétek nehezebben kezelhetőek, mint a USA államok (szerintem kisebb) érdekellentétei, de messze nem olyan vészesek, hogy ne lehessen egy egységes EU-t létrehozni." és "pl. megyegyezhetnének az országok népszavazás után": lol. gondolom emlékszel még töriből, hogy milyen "népszavazást" tartottak az usában... észak-dél polgárháborúnak hívják a történészek, és kicsit szétpuskárolták az országot. ha az eu bajai ennél komolyabbak szerinted, akkor itt mi lesz, atomháború?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • prime77

    aktív tag

    válasz Narxis #7 üzenetére

    "Itt már csak egy forradalom segíthet! :W Vagy kilépünk az EU-ból. "
    Ha kilépünk itt eszement diktatúra lesz,ha csak rosszul nézel neked annyi.Lehallgatnak,megfigyelnek stb.
    Bár ez már szerintem ma is így megy.Csak még nem merik olyan nyíltan.
    Aki veszélyes a "rendszerre" annak lőttek.
    Haladunk a Csaucseszku rendszer felé.

  • Cifu

    nagyúr

    peti_s: Ezzel az a gond, hogy az EU legerősebb államai, lásd Németország, Franciaország, Egyesült Királyság, nem így gondolkodnak. A német a saját érdekét nézi, a francia szintén, az angol szintén.

    Pontosan ezért gondolom azt, hogy egy erős központi irányítás kellene, amelyben nem Németország, Franciaország, stb. érdekei, hanem az össz-európai érdekek érvényesülnek elsődlegesen. Törvényszerű persze, hogy egy ilyen rendszernél nem lehet mindenkinek az érdekeit egyformán nézni - de az már egy előrelépés lenne, ha nem nemzeti, hanem az össz-európai érdekek lennének a prioritási listán elől.

    Nos, a magyar kisebbség helyzete Erdélyben, Felvidéken, Újvidéken részre felhívnám a figyelmed, az EU nagy ívben szarik ránk. Reálisan kell látni a helyzetet, egy ilyen unióban nem tudjuk érvényesíteni az érdekeinket.

    Megbocsáss, de ahogy az előbb az Izraeli-EU kapcsolatok, most a kisebbségi helyzetek miatt kell azt mondjam, hogy olyan példával állsz elő, amelyet nem ismersz. Javaslom például ennek az ismertető írásnak az átolvasását.

    Ez megint egy olyan probléma, amely több tagország számára kínos jellegű, lásd még a Baszk kisebbség helyzete Spanyolországban (és Franciaországban). Ez megint egy olyan helyzet, ahol az EU-t ostorozod, holott valójában az EU tagállamok egymással ellentétes érdekei miatt van béklyóban a témakör - tehát ismét: az EU a tagállamok szövetsége, nem egy "független" hatalom, hanem a tagállamok döntik el, hogy az EU-ban mi legyen (ezért félrevezető a kormány politikája is, ugyanis nem Brüsszelnek kell üzenni, hanem a többi tagállamnak)...

    Pont ez is arra példa, hogy egy központi, független döntéshozó hatalom az ilyen helyzetekre orvosságot adhatna. Csakhogy ami innen nézve üdvözendő lenne, a másik oldalról (pl. Szlovákiai vagy Romániai, esetlegesen a jövőre nézve Szerbiai nemzeti önérzet) sértőnek neveznék, és adott esetben Ők lennének azok, akik a szuverén jogokba kívülről való beavatkozásnak tekintenék.

    Ezek azok az esetek, amikor el kell fogadni, hogy egy összességében igazságosabb rendszer működéséhez le kell mondani, át kell adni bizonyos döntési jogköröket egy független, remélhetőleg fair eljárást biztosító hatalomnak, aki az össz-európai érdekeket tartja mindenek előtt.

    Természetesen lehet azt mondani, hogy hát ez rossz irány, és nincs nekünk erre szükségünk, csak utána akkor ne mutogassunk újjal az EU-ra, hogy milyen gyenge, és mennyire nem képes az érdekeit érvényesíteni.

    Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók.

    Megkérdezhetem, miből gondolod ezt? Honnan tudod, hogy egy ilyen esetben milyen vezetés lenne? Milyen döntési mechanizmus?

    Feltételezel valamit a szerint, hogy a saját nézeteidet támassza alá. Ez az önigazolás.

    Én nem lennénk biztos abban, hogy Így vagy Úgy döntenének, de maga a döntési mechanizmus gyorsabb és gördülékenyebb lenne, mert most pont az a probléma, hogy megnyugtató döntés nincs, határozatok vannak, amiket így vagy úgy próbálnak összefércelni, hogy mindenkinek elfogadható legyen.

    Innentől fogva így kéne a helyén kezelni a helyzetet, de erre az EU jelenlegi vezetősége alkalmatlan, a német politikai vezetés nem így gondolja, most az angolok kilépésével még inkább túlsúlyban lesznek, egy német-francia-holland-belga-dán-svéd-finn-luxemburgi összefogással lényegében átvihetnék ezt a bevándorlási politikát, ráerőltetve a többi államra is.

    Ejnye, nem szép dolog ismét önigazolással jönni egy olyan témakörben, ami ennyire összetett.

    Még egyszer: én egy központi irányítású "Európai Egyesült Államokról", vagy még inkább egy legalábbis részlegesen teljes központi hatalmi státusszal rendelkező EU-t vázoltam fel eddig. Hogy az lehet egy erős, határozott, az érdekeit kellően képviselő EU-t tető alá hozni.

    Erre eljössz azzal, hogy hát az aktuális német-francia-stb. kormányoknak mi a véleménye EGY bizonyos témakörben.

    Hol van a metszése a két dolognak, mert én nem látom... :U

    Azt pedig megint tegyük hozzá, hogy továbbra is csak és kizárólag egy folyamatos ellenkezést látok. Az EU így rossz, az EU úgy rossz, de amúgy is rossz lenne az EU.

    Nem látom azt a reális jövőképet, amit felvázolnál, hogy ne így legyen, és egy egységes, erős, az érdekeit képviselni tudó Európa hogy is nézne ki.

    Vagy jó úgy, hogy majd puffogunk a sarokba, hogy márpedig Ők úgy se tudják, hogy mi a jó, de lényeg, hogy mi nem veszünk részt benne? Roppant hatásos ám...

    gyuribácsi88: Hát persze, és a nyolc osztályt végzett, karrierista politikusok az EP-ben, na majd ők fogják megmondani a tutit. Mert már olyan sokszor bebizonyították hogy mennyire "alkalmasak" bármiféle komolyabb probléma megoldásában.

    Ha ennyire szélsőségesen ki akarod forgatni a szavaimat, azt lehet persze tovább játszani, a Magyar parlamentben ücsörgő, hasonlóan karrierista politikusok csodás problémamegoldó képességeivel kapcsolatosan...

    Tényleg, milyen jó lenne ha ezek a dilettáns barmok mondanák meg 500 millió embernek hogy hogyan éljenek és milyen szabályok szerint ...

    Mesélj kérlek, hol írtam én le ilyesmit?
    Ugyanis én egy erős, központi hatalommal bíró EU-ról írtam. Egy szót sem említettem például az EP-ről, vagy arról pontosan milyen politikai berendezkedést gondoltam mögé.

    Végül is ez is hazugság, csak mennyivel jobb, amikor Te hazudsz arról, amit Én leírtam, nemdebár? :U

    Én speciel azt szeretném hogy Európa elsősorban az európai emberek érdekeit képviselje.

    Milyen érdekes, én is pont erről írtam...
    Vagy az nem számít?

    Egyébként milyen érdekes hogy az EU épp kezdett volna helyrerázódni, összecsiszolódni, erre pont jött egy migráns válság ami szépen szétzilálta megint az egészet, milyen érdekes.

    Ez már összeesküvés-elmélet, de igen, sajnálatos, hogy ilyen gyorsan és hatékonyan padlóra tudták küldeni az EU-t egy ilyen dologgal.

    Aztán most lehetne azon mélázni, hogy például épp a Brit birodalom kiépítése közben a britek hányszor játszották ki a különféle európai országokat egymás ellen, nehogy valamelyik annyira megerősödjön, hogy veszélyt jelenthessen a birodalomra.
    Most ugyanez pepitában, hiszen a többi nagyhatalomnak (legyen az az Egyesült Államok, Oroszoroszág vagy Kína) nem érdeke egy egységes kül- és katonapolitikával bíró Európai Közösség... :(

    @vhw: Az a vízió, hogy eljátszunk a gondolattal, mennyivel jobban lehetne csinálni, ha még több joggal, hatalmmal bírna a vezetés? (most ez a jelenlegi?)

    Egy vízió arról, hogy melyik irányba kellene továbbmennie az EU-nak ahhoz, hogy komolyabb politikai erő legyen.

    Mint felvetettem, lehet jönni az alternatívákkal, hogy mégis milyen jobb út van arra, hogy az európai érdekek megfelelő érvényesítő erőt kapjanak...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • vhw

    addikt

    válasz Cifu #65 üzenetére

    "Pont ez is arra példa, hogy egy központi, független döntéshozó hatalom az ilyen helyzetekre orvosságot adhatna."

    De mitől is lehetne "független", ha a személyzetet a tagállamok adnák? Ők hogy tudnának függetlenedni "gyökereiktől"?

    "Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók.

    Megkérdezhetem, miből gondolod ezt? Honnan tudod, hogy egy ilyen esetben milyen vezetés lenne? Milyen döntési mechanizmus?"

    Te miből gondolod, hogy a nagyobb hatalommal felruházott "független" vezetés majd
    a.) valóban független lesz?
    b.) közös eu érdekek tart szem előtt?

    Persze a puding próbája... de akkor már meg kell enni az egészet.

    "Mint felvetettem, lehet jönni az alternatívákkal, hogy mégis milyen jobb út van arra, hogy az európai érdekek megfelelő érvényesítő erőt kapjanak..."

    A jelenlegi mentalitással nem igen létezik ilyen.
    Nem igazán sok alternatíva van, amely nem kíván meg tisztességességet, becsületet, végtelen kompromisszumkészséget, megbízhatóságot, "hazafiságot" eu viszonylatban (ami önmagában nonszensz). Csupán ilyen hétköznapi dolgokra lenne szükség a jó dolgokhoz.
    Milyen kár, hogy ez évezeredek óta hiánycikk.

    Békés módon aligha lesz itt "USE", persze nem békés módon lehet erős, központi hatalom a kontinensen - csak arra - helyesen - "Birodalom"-ként hivatkoztak anno.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • UnA

    Korrektor

    válasz vhw #66 üzenetére

    "Békés módon aligha lesz itt "USE"..."

    Miért ne lehetne? A mai európai együttműködés a második világháborús évekből nézve valami hihetetlen fantázia-szüleménynek tűnne.

  • Bozek

    nagyúr

    válasz peti_s #51 üzenetére

    "Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók."

    Anélkül nem az lesz? Olvasgass.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Cifu #65 üzenetére

    De az össz-európai érdekeket ez a három (most már kettő) legerősebb állam határozza meg.

    „Törvényszerű persze, hogy egy ilyen rendszernél nem lehet mindenkinek az érdekeit egyformán nézni”
    Törvényszerű a f.szt! Lehetni lehetne. De nem nézik, mert megtehetik, még az egyenlőség álcája mögé bújva is.

    „de az már egy előrelépés lenne, ha nem nemzeti, hanem az össz-európai érdekek lennének a prioritási listán elől.”
    De a saját magad által leírtak alapján hogyan lesz össz-európai érdek a kevés erősek által keresztülerőltetett saját érdekből?

    „kisebbségi helyzetek”
    Mivel a németek megegyeztek a csehekkel és szlovákokkal a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatban, így pl. ennek a kollektív bűnösséget alapul vevő szabályozáshalomnak az eltöröltetésére semmi esély, annak ellenére, hogy az Európai Unió Alapjogi Chartájával ellentétes. És az EU szarik rá. Akkor miről is beszélsz?

    „Ez megint egy olyan helyzet, ahol az EU-t ostorozod, holott valójában az EU tagállamok egymással ellentétes érdekei miatt van béklyóban a témakör - tehát ismét: az EU a tagállamok szövetsége, nem egy "független" hatalom, hanem a tagállamok döntik el, hogy az EU-ban mi legyen (ezért félrevezető a kormány politikája is, ugyanis nem Brüsszelnek kell üzenni, hanem a többi tagállamnak)...”
    Hát, ha a EB az, amely kinevezett/megválasztott fő végrehajtó testület, nem a feladatát teszi, azaz nem a közös érdekeket képviseli, hanem az erősebbek felé dől, akkor bizony az EB-t kell támadni, sőt, csak azt lehet jogilag.

    „egy központi, független döntéshozó hatalom”
    De ez egy naiv idealista gondolat. Soha, sehol nem volt nem, hogy hatalom, de független se egyet döntéshozó sem.

    „Csakhogy ami innen nézve üdvözendő lenne, a másik oldalról (pl. Szlovákiai vagy Romániai, esetlegesen a jövőre nézve Szerbiai nemzeti önérzet) sértőnek neveznék”
    Nemzeti önérzet? Ez alapján lehetőség van jogsértésre? Ne viccelj már!

  • emelhu

    aktív tag

    Pedig az EU ebből is kijöhetne jól.

    A tények nem tagadhatók, az USA-ban vannak a központok.
    Ha elfogadjuk (mert ez van, ez a realitás) a jelenlegi helyzetet, de kidolgoznak egy 4-6 éves programot, ahol folyamatosan minden évben szigorítanak, akkor a eljuthatunk egy olyan végső állapotba, hogy bizonyos adatokat kötelező az EU területén tárolni és aki kivisz ilyet, az automatikusan bűncselekmény (vagyis börtönbe mehet, a cége meg bytenként 1000$ büntetésekkel lenullázódhat).

    Komolyan fellendülhetne az EU területén az IT ezzel.

    A legegyszerűbb példa: adatmentő felhő fizikailag is EU-n belül kell lennie, nem vihető ki az adat. Vagyis ide kell építeni az adatközpontokat és a tükrözéseket.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz emelhu #70 üzenetére

    Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Az adatokat kezelő cégek (pl. Google, Apple, Facebook, MS, stb.) ugyanis amerikaiak, így az ottani jogszabályok vonatkoznak rájuk.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz emelhu #70 üzenetére

    és akkor mi van, ha az adat az eu területén van? hint: semmi.
    az usákok törvénye szerint a hárombetűsöknek minden adathoz hozzá kell férniük, ami amerikai területen vagy olyan rendszeren van, amit amcsik üzemeltetnek.

    tehát az ms meg az amazon eu-s szerverközpontjaiba ugyanúgy bejárásuk van, mint az amcsi központokba.

    egy módon lehet ellenük védekezni: nem használsz amcsi cuccot. mindaddig nincs más elvi lehetőség, amíg a törvényeiken nem változtatnak. ehhez képest ez a biztonságos kikötő meg határ meg stb. egy darab sajtpapír.

    szerk: egyébként nem értem, minek nekünk amerika. a világ legfontosabb dolgát magyar technológián tárolják és terjesztik, a többinek ugyanez miért nem jó? :P :P :P

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • peti_s

    addikt

    válasz Cifu #65 üzenetére

    Az amiben te hiszel, amit mondasz egy idilli állapot. A német mindig a német érdeket fogja nézni, a francia a franciát. Egyik sem fog azért az országának picit is ártani, hogy egy magyar, vagy egy román jobban jöjjön ki a helyzetből. Jössz az önigazolásokkal amiket állítólag tettem, nos,amit te mondasz ha meg is valósulna, nem egyik napról a másikra, Juncker 2019ig marad. 2019ig ez a bevándorlóválság elég keményen el tud durvulni. Innentől fogva nem érzem úgy hogy hülyeségeket írtam volna. Lesznek még itt érdekes dolgok, Németországban a AfD erősödik, de a németek egy részének túlságosan jobboldali, az osztrákoknál a Hofer egy tehetséges jelölt, és szintén jobbról jön. Erősebb nemzeti vezetések vannak alakulóban, ez pont megint a te elképzelésed ellen megy. Ebből le kéne vonnia az EU vezetőségének, hogy a választópolgárok az EUban nem kérnek belőlük, az EU ellenes, bevándorló ellenes kormányokat kezdik egyre nagyobb arányban választani, és ott a brexit, teljesen egyértelmű jelzés. Ha ebből nem tanulnak, akkor ezt további országok fogják követni, majd a kilépettek fognak egy gazdasági együttműködést létrehozni. Én legalábbis így gondolom, ez feltételezés, majd úgy is meglátjuk mi lesz, de a UK külön tárgyal a V4-ekkel, ami jelzésértékű.

  • Bozek

    nagyúr

    válasz peti_s #73 üzenetére

    "az osztrákoknál a Hofer egy tehetséges jelölt"

    Beszállt a politikába az osztrák Aldi? :D

  • noPublicFG

    senior tag

    válasz Khan13 #37 üzenetére

    Az tény, hogy nyersanyagban gazdag és nagy kiterjedésű ország, de gazdaságilag jelenleg instabil. Ha bejön Putyin számítása, akkor a maffia-királyságokat egybe tudja kovácsolni és második virágkorát fogja élni a Szovjet unió, ha nem, akkor ennél is jobban szétesik.

    [ Szerkesztve ]

    plus ça change, plus c'est la même chose

  • nalaca000

    tag

    Hát ez az egész a következőt juttatta eszembe:
    - Fingani ér?
    - Nem.
    - Akkor csaltam.

    A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Továbbra is arról van szó, hogy helyetted senki nem fogja megédeni a magánáéletedet. Ha valamit tenni akarsz, akkor az neked kell megtenned. Persze ebben az esetben talán azon fog múlni minden, hogy mennyire tudsz lemondani, elszakadni az internet vívmányaitól. Vagy lehet hogy a TOR és hasonlóak használata tömegesen fog terjedni. Az EU vezetési, hatalmi rendszerét pedig teljesen át kell alakítani. Az ilyeneknek mint Juncker, semmilyen hatalmat nem kellene a kezébe adni. Sajnos amíg az EU X db tagállam eltérő önös érdekének egyeztetését és folyamatos kompromisszumkeresést jelenti, addig egy millimétert sem fog előrébb lépni semmiben. Minden nap hoznak egy döntést, amik mögött politikai, vagy gazdasági lobbyk állnak és nem az, hogy hogy lehetne jobbá, modernebbé tenni az életet az EU-ban. Persze ez EU nélkül is így lenne, csak akkor országos szinten. Sajnos túl hatalom összpontosul ma egy ország vezetése kezében és ezzel legtöbbször vissza is élnek. Ezen kellene változtatni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz peti_s #73 üzenetére

    Ennek a feloldása az lenne, ha európában kialakulna egyfajta "nemzeti" tudat, értve úgy hogy az emberek inkább európainak érezzék magukat és csak másodsorban mondjuk németnek vagy magyarnak (mint ahogy az usa-ban is az emberek elsősorban amerikainak érzik magukat és csak másodsorban jön hogy texasi vagy kaliforniai).

    Ehhez viszont még sokat kéne dolgozni, mert erősiteni kéne az összetartozás érzését, lecsökkenteni a jövedelemkülönbségeket, és legföképp kifelé egy egységes entitás képét sugalni (kb. én európai vagyok ti meg akik kivül vagytok nem).

    De ez most sok sebből vérzik, pl. elég nehéz úgy európainak érezni magunkat, ha eközben az utolsó jött ment afrikai hajléktalan is bejöhet az eu-ba bármiféle papir és ellenörzés, mert ő menekült. Tetszik érteni, menekült, 10 biztonságos országon át 5 ezer km-ről jövő ember akinek nincs papirja sem arró hogy ki ő, de őt nem lehet megállítani ellenörzésre, igaz otthon levágott fejekkel pózolt a facebookon, de hát szegény ártatlan menekült...
    Na igy senki nem lesz büszke arra hogy európai mert akkor arra is büszkének kéne lenni hogy az eu teli van afrikai terroristákkal...

    A jövedelemkülönbség dettó, amig egy német 10x annyit kap ugyanazért a munkáért mint egy magyar vagy román, addig a német német lesz a magyar meg magyar egymás szemében.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz #82729984 #78 üzenetére

    Sajnos, ma inkább ciki az európai gondolkodásmód. A nacionalizmus a "divat". Kamionosként elég sokfelé járok, és a privát életemben is három ország között ingázom. Szerintem is nagyon hiányzik, hogy az emberek kicsit tágabb térben gondolkodjanak a "hazájukról". Ehhez viszont el kéne jutni más helyekre, kapcsolatokat építeni. Akkor rögtön kiderülne, hogy ott sem marslakók élnek, hanem hozzánk hasonló emberek.

  • wednesday

    őstag

    válasz #82729984 #78 üzenetére

    "Ennek a feloldása az lenne, ha európában kialakulna egyfajta "nemzeti" tudat, értve úgy hogy az emberek inkább európainak érezzék magukat és csak másodsorban mondjuk németnek vagy magyarnak"

    Szerintem ez rossz megközelítés. Úgy kéne hozzáállni, mint a sejtek, élőszervezetek felépítéséhez

    Akkor tudsz tágabb dolgokat elfogadni, ha kicsiben minden rendben van. Legyen rendben a családod, a környezeted, a településed az országod, és akkor jöhet az országok közössége.

    Igaz vannak országon belül is különbségek, de ha akkorák lennének, mint országok közötti, akkor az adott ország szerintem szétesne darabokra. Csak az előnyös szimbiózis a megoldás. Most sem azért recseg az EU mert még vannak emberek akik németnek meg franciának, magyarnak érzik magukat (ráadásul nem sokan vannak már). Teljesen más okozza a bajt.

  • eren1

    újonc

    válasz #82729984 #49 üzenetére

    A mi kis kócerájunkat egy éjjel-nappal hazudozó, időnként a grazi klinikán kezelt diktátor vezeti.A
    magyar parlament egy kvázi politikai elfekvőként használt testület ahová a legtöbbször vállalhatatlanná
    váló tagokat exportálják a pártok (tisztelet a kivételnek), majd ezek választanak maguknak főbolondot
    (köztársasági elnök) és az egész testület fő munkáságga hogy meghatározzák milyen ütemben nyomják meg a kötelezően előírt szavazógombot, ne várjuk azt hogy az EU lakossága majd érdeklődést fog mutatni ez iránt vagy hogy el fogja ismerni ezt a politikus tolvaj bandát.
    A dolgok furcsa iróniája amikor ez a bolondokból álló gyülekezet kezd el szavazni egy olyan témáról,
    amihez viszont még csak felhatalmazása sincsen semmilyen törvény vagy a saját maga által összehozott alaptörvény szerint, majd elvárja hogy az eu lakossága ezt elfogadja...

  • válasz eren1 #81 üzenetére

    Ezért megérte regisztrálni. Vége van a tüntikézésnek a városligetben?

    A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

  • Raysen623

    addikt

    Nos nekem olybá tűnik a nagy Európa törzsi vezetői ismét alulmulták önmagukat, mivel képtelenek voltak felülemelkedni törzsi vezetői státuszuk gátjain. Elolvasva a hozzászólásokat, nem csak ők nem tudnak ezen felülemelkedni. Slussz poén az egészben, hogy ráadásul azoknak kell érvelniük továbbra is a topicban, akiknek van elképzelésük a hogyan továbbról és nem csak a csomót keresik a kákán. :D

    Külön mosolyogtató látni a hazai nacionalista "gondolkodók" éretelmezési gondjait az EU mint szervezet működéséről. Egyetlen egy dolgot találtak el: jelenleg az EU egy gazadasági társulás leginkább. Többre azért nincs mód, mert sokan továbbra is törzsi jellegekben gondolkodnak és képtelenek európaiként viselkedni közös problémákat illetően. Ennek tökéletes példája a menekültválságként induló, majd migrációs válsággá is felfejlődő összeurópai problémakör. Egyszerűen képtelene volt az európai vezetés egy valamire való egységes procedúrát kitalálni. Pedig szükség lesz rá hosszútávon, mert több volt világbirodalom létrehozója is Európát erősíti jelenleg is (pl. UK és Franciaország). A gonosz USA ugyebár már több évszázada szembesült ezzel a dologgal és mára megtanulták kezelni és előnyt kovácsolni belőle. Ez az egyik alappillére a mai modern USA erejének. Tudom ez elég meredek, de tessék végiggondolni és ne jöjjön senki az ertnikai problémákkal mert azok vannak, voltak, lesznek.

    Szóval amíg Európának nincs közös: pénzügyi, gazdasági, katonai, biztonsági és határvédelme legalább, addig az USA képes lesz érvényesíteni érdekeit. Az angolszász kapocsról már nem is beszélve, mert az angolok mai napig abban a hitben élnek, hogy amerika velük van a történelmük miatt. Hiába szól rájuk már sokadik alkalommal az amcsi vezetés, hogy ezt a baromságot felejtsék el, továbbra is kitartanak mellete. Ebből a szempontból a brexit egy megérdemelt bünti lesz az angoloknak, mert ugyan a UK szétesik, de ezzel is erősítik az EU-t.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz bambano #72 üzenetére

    Az amcsi cég csinál EU vállalatot vagy kockáztatja, hogy törvénytsért.
    Valahogy a kínai piacért is megcsinálták, pedig ott az EU elvárásoknál sokkal alkalmazkodóbbaknak kellett lenniük!
    Azért kell fokozatosság, hogy először az olyan felhő szolgáltatásokat szorítsuk meg (mint pl. egy egyszerű adatmentés és archiválás), amit ha az usa cég nem tud EU konform módon végezni, akkor átadja a piacot és kész. Mert pillanatok alatt kiváltható EU céggel. (Azért tőke, cégkultura és szakember is akad europában, szárnyalhatnak is ha versenyelőnyt kapnak, mert ha egy nagy cég (az usa cégek) átadják a terepet, akkor pillanatok alatt betölti a helyét.)
    Ha meg a hardver és a cégek beindulnak (felépül a műszaki és szakmai háttér) egyre nagyobb és összetettebb feladatokban lehetnek versenytársai az usa cégeknek, így egyre nagyobb és összetettebb feladatnál lehet jogi korlátokat adni, nem habókra hanem valós fegyverként: alkalmazkodsz vagy kiszállsz a piacról.
    Egy eltökélt és következetes EU esetén kétszer is megfontolnák, hogy feladják-e ezt a piaci szegmenst.
    Egyrészt összemérhető a bevétel innen az USA-beli bevételeikkel.
    Másrészt a nagy (kvázi) világmonopoliumuknak hamar vége, ha kialakul egy árnyék szolgáltatói kör akikkel versenyezni kell és EU technologia, de akár orosz vagy kínai nyeli el a piac egy nagy részét, ahonnan terjeszkedhet világszinten.

    Sokáig azt hitték az USA-ban, hogy ők az autó világhatalom, ma meg már csak egy kis pont ezen a terepen.
    Szerintem az okos managerek ezerszer meggondolják, hogy a kialakult piaci előnyükből bármit is feladjanak, beengedjék konkurens szolgáltatások "lábát" erre a piacra. [farkas és a malacok... csak az egyik lábát teszi be]

  • emelhu

    aktív tag

    válasz #79335424 #71 üzenetére

    Kínában is amcsi cégek... de nagyon kiváncsi lennék mekkora szabadságfoka van a kínai adatokra a kínai guglinak?
    Persze csinálhatnak helyi céget, ami már nincs az amerikai jog hatája alatt, hanem csak és kizárólag EU.
    Ettől még a Google USA és a Google EU komoly adatforgalmat és üzleti kapcsolatot építhet ki egymás között, de be kell tartani mindkét cégnek a saját jogi és fizikai területére vonatkozó szabályokat.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz emelhu #85 üzenetére

    Erről van szó. Ha elég nagy a különben bebukandó piac, akkor alkalmazkodnának a cégek.

  • bambano

    titán

    válasz emelhu #84 üzenetére

    ez egy olyan hsz volt, amiben a feltételekből jól látszik, hogy az egészről halvány lila gőzöd sincs.
    két dolog:
    "ha az usa cég nem tud EU konform módon végezni": nem tud, amerikai törvény van rá, hogy nem tud. ezt kellene végre a sok writeonly fórumozónak felfogni, hogy az amcsi és az európai törvény szöges ellentéte egymásnak, vagy egyiknek felelsz meg, vagy másiknak, és ez kizáróvagy függvény volt. tehát nincs ha, meg talán, meg semmi ilyesmi, hanem kijelentő mód van. nem tud. egy amcsi cég sem olyan hülye, hogy a saját törvényeit megszegje, mert azért nagyon hamar elkapják. Az sem működik, hogy az amcsi cég csinál egy eu-s leányvállalatot, mert arra is vonatkozik a törvény. A kínaiak meg úgy oldják meg az ilyen problémákat, hogy minden külföldi vállalatalapítási szándéknál feltétel, hogy 50-50% külföldi-kínai vegyesvállalat legyen, így nem tudják kizárólag külföldi igények szerint irányítani. Majd ellopják a know-how-t, építenek maguknak sajátot és elzavarják a külföldit.

    "egyre nagyobb és összetettebb feladatokban lehetnek versenytársai az usa cégeknek": a világ egyik leglátogatottabb rendszerét magyarok kalapálták össze. következésképp biztosan van megfelelő szaktudás bármihez.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • kymera

    senior tag

    válasz 8th #4 üzenetére

    Igen , arról - ezt tanúsíthatja Snowden is :D

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Új hozzászólás Aktív témák