Új hozzászólás Aktív témák
-
Akybron
aktív tag
És ami vicces, a TV-m is rendelkezik soros porttal. Alapvetően azért, hogy rendszerbe kötve lehessen őket pl. egyszerre ki-bekapcsolni.
usb-rs232 illesztőkre: prolific gyártmányokból ha csak 1 van a gépben tök jó. Ha több, akkor 2-3 port nyitás-zárás után magával rántja a kernelt is... Az FTDI chipesek már jók, pár éve még pocsék olt a driverük. TI-USB-re a gyártó maga mondta, hogy inkább az FTDI-t ajánlják.
Korlátozottan használhatók válaszidő kritikus helyeken. Az FTDI alap beállításokkal 16 msec késleltetést okoz hozzáférésenként. Ha egy program egyesével küldi ki a byte-okat, akkor 60 byte/sec a sebesség 115200 baud esetén is. -
Akybron
aktív tag
válasz
BlackSoft
#10
üzenetére
Egy rendes, jól nevelt ipari környezetbe szánt alaplapon minimum 2, de inkább 4 soros port is szokott lenni.
Az USB szép meg jó, de professzionális felhasználásra nem nyerő (nem is ajánlják ilyen célra). Otthoni gépbe átlagfelhasználónak viszont valóban felesleges a soros port. (Az más kérdés, hogy nekem van az alaplapon egy, meg még egy 4 portos kártya a gépben
)
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ Microsoft Surface Laptop 7 13.8" 2K - 120Hz Érintő - Snapdragon X Elite - 16GB - 512GB-2 év gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i5-G8 I 8GB I 256SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- 159 - Lenovo LOQ (15APH8) - AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060
- 32 GB-os DDR5 laptop RAM garanciával
- Apple iPhone 16 Pro 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
)
