Új hozzászólás Aktív témák
-
pajinka
tag
BTW: látta már valaki idehaza? Ha igen, mennyiért?
-
pajinka
tag
A gond az 1900GT-vel ott van, hogy én pl sehol nem láttam üzletekben, és ha lehet választani, inkább olyan kártyát szeretnék ami kevesebbet fogyaszt, hűvösebb -> halkabban mehet a hűtés, és később esetleg költséghatékonyan kitolhatom az élettartamát crossfire-rel, amikor a párja már nevetséges olcsó lesz (bár ha jól emlékszem az x1900es sorozat a 6.11 Catalyt óta madzag és master card nélkül is tudja a CF-et, csak valamivel lassabb).
Dawee: valószínűleg igazad van, de a remény hal meg utoljára, és szeretném előbb a kőkemény teszteket olvasni erről! Aproposz: x1650xt-ről mikorra várható?Ülök a tűkön rajta!
[Szerkesztve] -
Daweee
őstag
A húzhatóság már ott elbukott, hogy erre teszik a rosszabbul sikerült RV570-eket, amik nem bírják a pro-nak előírt órajeleket
opr: Ha úgy vesszük, 7900gs vs X1950pro, és 7900GTX vs X1950XTX (8800-at ne keverjük ide, lesz majd R600) Akkor az ATI nincs annyira elmaradva... -
HERR Z
veterán
csak azt nem értem miért várja ennyire a nép mint a messiást.....most piacon lévő x1900gt 38-40 rugó vagyis ahol ez a x1950gt lesz....és mivel roszabb másabb?semmivel, max a +5-10 fok, de az meg a leszarom kategória....a rev2-es gt is elsuhan x1950pro órajeleken vagy még fölötte, és már megvehető....
aki ilyenbe gondolkodik annak meg a crosffire sztem mind1, az szólna max az rv570 mellett -
pajinka
tag
Szerintem meg kár nekikezdeni a sopánkodásnak, a piac majd szépen beárazza ezt a kártyát is, ahogy pl itt a PH!-n is találni már PRO-t 42k körül, iceq3-as 1650XT-t 35 körül. Inkább azon filóznék, mennyirehúzható a kari, mert ha árban becsusszan a Pro alá, de húzható, akkor best buy.
Addig meg várok az alaplapi integrált kártyámmal, és játszom Heroes V-öt ami ezen is k*rva szép.
[Szerkesztve] -
serito
senior tag
válasz
Komplikato #21 üzenetére
Nem a Dx9-es kártyákra gondolok (ha megnézted nekem is Ati x1950xt van) hanem, hogy egy kicsit lemardt mert még nem jelentette meg a DX10-es kártyáit. Olvastam az R600-ról szóló cikkeket és teszteket, ahol a 8800GTX is alul maradt kb 10%-al és türelmetlen vagyok kicsit.
-
Egyik dolog az, amit Komplikato mondott, másik meg az, amiről sokan hajlamosak elfelejtkezni, mégpedig az, hogy az ati (amd) is a nagyobb profitra hajt, ezt pedig nem a felsőkategóriából szerzi (főleg).
Mindíg is a közép-felsőközép, illetve az alsókategória hozta a legnagyobb profitot, mondjuk az is igaz h most egyikben se szerepelnek valami túl fényesen atinál... (7300gt, 7600gt, 7900gs, 8800gtx)
Nade nem kell őket félteni -
Daweee
őstag
ügyesek vagytok fiúk, megint megcsináltátok
Ennyiért hülye aki ilyet fog venni... Ok hogy raktárürítés, de ez valhogy nem életképes ilyen formában. Minimum úgy kéne adni mint anno a 7900GTX vs GTO-t árban, akkor lenne értelme. Esetleg OEM-nek befogni, az ott vásárlók nagyobbik részének nem sok fogalma van róla hogy az ő ''gémer'' gépébe milyen karit raknak... -
serito
senior tag
Az Ati-nak inkább a felsőkategóriás kártyáit kellene jobban fejleszteni, mert elég nagy lemaradásban van a konkurenciával szemben.
-
ftc
nagyúr
válasz
janpotocki #18 üzenetére
ok
-
macilaci78
nagyúr
Persze, leürítik a raktárakat és üresen várják majd a még sehol sincs R600-at?
Mit fejlesztgetneke ezeken a rohadt X1xxx-es sorozaton is? Mi jön még? X1975xt? Adjanak ki végre valami tényleg újat, mert sem a DX9, sem az AGP fronton nincs már mit nyomni. Felesleges bele pénzt és energiát ölni. -
ftc
nagyúr
válasz
janpotocki #14 üzenetére
dailytech....[link]
Expect the Sapphire X1950 GT to hit retail later this week with pricing around $179.
nekem ez azt elenti,hogy 179 dolcsi körül...ugye a dollár jel = euro jellel... -
waverider
senior tag
erre sem raktak HDMI-t
-
Komplikato
veterán
A ruszki oldalakon megadott USD-s árak alapján az X1950GT (256MB!) ára 37-38.000 HUF körül van, az X1650XT-é meg 33-35.000, az X1950pro pedig 43-44.000. Más tészta, hogy van belőle 512MB-os ami az X1950pro (256MB!) árával van egálban.
Azt meg már 1x linkeltem, hogy kínában az Unika pl. 25.000HUF körüli kínai pénzért árulja a saját kártyáját. (Viszont ott egy X1950pro is 32.000 körül van csak!) -
arpeen2
senior tag
Nekem Sapphire X1900GT-m van ami ha jól látom fullra ugyanazt tudja mint ez az X1950gt. Tud valaki különbséget a két kártya között? Én nem találtam.
-
Ace Ventura
addikt
Nem is értem ezt az egészet.
Ennek a kártyának nincsen helye a piacon.Árban nem is lehet hova pozicionálni, mert pár ezer forinttal már rendes 1950 prot vesz az ember.A 35 K lenne reális ár érte. -
troland26
őstag
Azt még elfelejtettem hozzá fűzni, hogy ismét szemtanúi lehetünk az Ati érdekes üzlet politikájának, mint már anno is említettem az Ati így vonja magára a vásárlók figyelmét, hogy a már meglévő termékeit lebutítja és ad neki egy másik nevet, sajna ez már nem az első eset nem tudom de, nagyon nagy gáz lehet az R600 körül
-
troland26
őstag
hát valóban soknak tűnik az ára , úgy kéne gondolkodni mint Nvidia-éknál lsd 7900gt 7900gs , ha az ati nem csökkenti a karesz árát a kutyának sem fog kelleni
-
Ste
addikt
nem látom sok értelmét ennek a kártyának
nem lesz sokkal olcsóbb, viszont valószínű lassabb lesz annyival, hogy ne érje meg megvenni -
Retekegér
MODERÁTOR
Nem tudom ki hogy van vele, de ez az ár még nem az igazi...
Mod.: gyors kalkuláció: ~44 k, nos ezen az áron egy X1950Pro még mindig jobb alternatívának tűnik
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6800 XT 16GB Garanciával!
- Asus DUAL-RTX5070-O12G nVidia 5070 12GB GDDR7 OC videokártya bontatlan dobozában eladó!
- GIGABYTE RTX 5080 16GB GDDR7 GAMING OC - Új, 3 év garancia - Eladó
- Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB Garanciával!
- Gigabyte Geforce GTX 1070 G1 Gaming 8GB Garanciával!
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓóóÓS!!! DELL Precision 7540 i7-9850H Quadro T2000 32GB 1000GB 1 év garancia
- Új FULL HD webkamera + Számla
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Yellow -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3125, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest