Új hozzászólás Aktív témák
-
pcnet
addikt
Ma írtam, hogy 97%ról 96 majd pár nap múlva 95%ra esett az akku kapacitásom. Mára már 94%. Tudom-tudom, ne néztem, de normális ez az egy hét alatt -3%???
-
semmiho
tag
Ejh, érdemes volt várnom úgy nézem: sportolásnál is jól használható, könnyű és kicsi telefont szerettem volna. Majdnem vettem egy SE 2020-t, csak még halogattam kicsit. Szerencse, mert azért nagyobb, mit ami nekem még ideális volt (régi 5 SE-m van még mindig ezért).
Arra számítottam, Android fronton jön az alternatíva, de az új iPhone 12 Mini úgy néz ki, mindent ad, amire szükségem lehet - na jó, az akksi ebben is gyengén muzsikál majd úgy nézem. Bár azt kell mondanom, én már annak is örülök, ha 1 napot kíbír egy teló 1 töltéssel, napi 30 perc használattal... (már a 2. 5SE-m se bír ennyit)
-
macskea
őstag
válasz
Totheground #288 üzenetére
Mit vegyek azon magamra ÉN, hogy TE nem értetted meg, amit írtam?
Arra reflektáltál, amik a te fixációid ezzel kapcsolatban, nem arra, amit én gondolok. -
Zozo0525
őstag
Sziasztok. hamarosan csatlakozom hozzátok
azt szeretném kérdezni valahol olvastam pitaka tokhoz jár üvegfólia is, vagy rosszul emlékszem? ha ezt megrendelem van hozzá?
https://www.alza.hu/pitaka-aramid-fekete-szurke-vedotok-az-iphone-8-keszulekhez-d5255765.htm?kampan=adrmk_hu-dynrmk_product-detail_c_1007644__none_427306930209&gclid=Cj0KCQjw7ZL6BRCmARIsAH6XFDJsJ7IZ8V6BUHf3_DiFSe4Etk2s5uPJUSIOc31Ajf1ZBo7p6F5mk5EaAvhtEALw_wcB#parametry (vagy tegyem fel a kereskedőnek?)
-
wandor0930
aktív tag
Szerintem Skylake ez pont az a használat ahol kijön a takarékosabb SoC előnye.
Hisz nincs benne semmi teljesítményigényes feladat ami koppra járatná.Amugy meg nagyon sokat tud számítani az is hogy milyen a hálózat, 4G-ről fel-le ugrál-e illetve a wi-fi és a bluetooth használat.
Nekem általában 1,5-2 napot elmegy, (munkában is tudom tölteni illetve powerbank is van nálam általában szóval nem kell attól félnem hogy nem tart ki ezért nem dobom töltöre 50%nál) ez kb. 4 óra körüli kijelzőidőt jelent, persze van hogy aktívabb vagyok akkor ezt egy nap alatt is összehozom.
Nekem összességében ez a kompromisszum belefér. Nem egy péklapátot kell magammal hordanom, kényelmesen egy kézzel tudom kezelni és a koncepciót is értem és elfogadom ami alapján ez a telefon elkészült.
-
-Skylake-
addikt
válasz
#86564352 #1514 üzenetére
Csak eseti jelleggel használok VPN-t , ez privát telefon. Csak ha valami olyat akarok megnézni ami régiókódos vagy ilyesmi , konkrétan mióta visszajött akkucseréből még egyszer sem lett elindítva a vpn, mert azóta ezen a készüléken egyszer sem kellett. Ez pontosan annyi amennyi látszik, böngész közben spotify imessage-el és telegrammal megszakítva néha.
-
col
addikt
Ebben a "Titanic szerű" merülésben nekem sem gömbölyű valami.
-
pokmky
tag
válasz
-Skylake- #1506 üzenetére
Én nem tudom mit csinálsz, de amikor nagyon nem volt semmi dolgom melóban és egész nap nyomkodtam, akkor is 52%-al vittem haza 8+óra után kilencvennéhány százalékról indulva, mert előző nap töltöm, nem egész éjjel.
Konkrétan most szedtem le töltőről 96%-nál és nincs még hat óra sem. Holnap 65-70%-al fogom hazahozni kb.
Nem értem mi a frászt lehet egész nap HD videókat nézni vagy ilyesmit csinálni egy telefonon, mert más magyarázat nincs már erre.
-
-Skylake-
addikt
Én is netezek , emailezek. Offline spotify ( le vannak töltve a zenék , nem streamelem) és ennyi. Annyira ennyi, hogy ahogy láthatod te is konkrétan majdhogynem nincs is semmi más futó alkalmazás.
Konkrétan itt van minden telepített alkalmazásom :
Visszakerestem emailek között , 2020.06.04-én ( pont egy héttel ezelőtt) délután 1400-kor vettem át az iStyle-ban akkumulátor csere után. Két óra screen on time és 50+%-ot merült , ez nettó safari-sms-zene. Szerintem ezen nincs mit szépíteni. Fényerő automata , Truetone ON. Ahol a képen töltést jelez az azért van , mert miközben írtam a hsz-t feldobtam gépre hogy átrángassam a screenshotokat.
-
col
addikt
Nekem van egy i 6 plus és egy i 7 plus is a SE 2 mellett. A két péklapát elmegy nekem is 2+ napig (pedig azok kijelzője elég "éhes" darab). Az Se 2 is most épp a 60 óra felett jár.
És ismét mondom a saját felhasználói szokásaim mellett. Nem az asztalomon tesztelem videókkal, zenével, egyéb benchmarkokkal. Csak HASZNÁLOM. -
col
addikt
válasz
-Skylake- #1501 üzenetére
Köszi, nem is célom a veszekedés és az "okoskodás". Pusztán azt írtam le, ahogy én gondolom, talán kicsit többet tudva az átlagembernél erről.
Nézd, azt te is tudod, hogy az aksi azért a kapacitása függvényében jelenleg erősen méretfüggő, mert amíg nem lesz jobb technológia, addig ekkora helyre nagyobb kapacitású erőgépet, ami méretnövekedéssel is jár már, nem nagyon lehet bepréselni.
Igen ez a kompromisszum, sajnos. Ha ki akarjuk használni a proci tudását, akkor valamiben engednünk kel.. Kevesebbet használjuk, vagy gyakrabban töltjük. Szerintem kb ez a kopasz igazság. És nem hiszem, hogy mindig és mindenki fullra járatja, hiszen azért kevés az a helyzet, amikor ez valóban kell. ha kell, tudja, cserében eléggé falánk lesz. -
-Skylake-
addikt
A hsz-ed korrekt. Viszont egy gondolat :
"De azt senki nem érti, hogy ezeket jelenleg ezekkel a technológiákkal nem lehet a végtelenségig tolni. Sőt..."
De , ezt mindenki érti. Épp ezért probléma amikor a "1815" szám látszódik az akku mellet. Mert ennek a számnak köze nincs a "végtelenségig" toláshoz, ez pont a másik irány , amikor azt nem értjük , hogy miért kell ilyen alacsonyra menni. Az pedig , hogy neked egy telefon kommunikációs eszköz azzal semmi gond , de egyrészt ez nagyon tág ( mert a böngészőben híreket olvasni is kommunikáció) másrészt pedig azt szerintem mindketten érezzük, hogy nem a hanghívás indokolja az A13 Bionicot. Tehát ez szép és jó, de az említett készülék egyértelműen nem "telefonálásra" van tervezve , mert konkrétan a teljes mobil szektor legerősebb SoC-ját használja.
-
-Skylake-
addikt
válasz
Tibee86 #1498 üzenetére
"Én kérek élnézést, hogy azt merem feltételezni, hogyha van két azonos készülék, csak az egyikben egy energiatakarékosabb processzor van, akkor az tovább fogja bírni, de semmiképp nem fog gyengébben teljesíteni."
Nem.
Nem , mert nem arról van szó, hogy az A11 az ugyan azt tudja mint egy A13 csak az A13 gyártástechnológia/optimalizálási előnnyel bír ezért kevesebbet fogyaszt , hanem arról van szó , hogy az A13 gyártástechnológia/optimalizálási előnnyel bír , MIKÖZBEN nagyobb teljesítményre képes. Tehát igen , takarékosabb amúgy a chip csak messzebb tud elmenni. Azt az előnyt amit energiafelhasználásban tud azt elégeti azzal, hogy nagyobb számítási kapacitásra képes. A fogyasztási előnyök , amikor kilóméteres betűkkel írják a Keynote-on, hogy "akár 30%-al kisebb fogyasztás" azok az AZONOS teljesítményszintre vonatkoznak. Ha nem arra vonatkozna, hanem önmagában nettó a chipre , akkor már 2017-ben ott tartottunk volna, hogy a SoC termeli az áramot , mert minden évben "akár 30%-al jobb energiamenedzsment" van.
-
col
addikt
válasz
-Skylake- #1495 üzenetére
Na figyelj akkor jobban. Nem azt mondtam, hogy a nekem nem tetsző tesztekkel nem foglalkozok, hanem általában nem az befolyásol. (Kicsit én is értek az elektronikához, mert ez a végzettségem, híradástechnikai mérnök vagyok. Képes vagyok kiszámítani egy adott fogyasztó teljesítményét és megsaccolni a technikai paraméterek alapján az tulajdonságait, amit elvárhatok reálisan tőle.
) Ahogy írtam, nekem a saját mindennapi használatomat figyelembe véve nincs gondom ennek az aksijával sem. Nyilván ha én is állandóan videót néznék rajta és pihenésképpen játszanék, de közben zenét is hallgatnék, akkor nekem is kb max fél naponta kéne töltenem.
Nekem az az egyetlen gondom, ha valaki mindenben a keserűt keresi, mert akkor még a mézben is képes azt megtalálni. Volt már jópár telefonom, és mindig tudtam kompromisszumot kötni. Nekem a telefon nem multimédiás centrum, hanem egy kommunikációs eszköz, amit ha kell egyéb okos dolgokra IS tudok használni (fénykép, videó készítés, ezek megnézése, levelezés, dokumentum szerkesztés, stb.) De tudom, hogy nem végtelen a lehetőség és a tűrőképessége semmilyen téren. tehát ha valaki azt gondolja és azt várja, hogy a Nokia 1611-es üzemidőket hozza ki ebből pl. de a mai okostelefon dolgokat használva, azt csak sajnálom. Mindig az üzemidő és aksikapacitás a központi téma. De azt senki nem érti, hogy ezeket jelenleg ezekkel a technológiákkal nem lehet a végtelenségig tolni. Sőt... -
Tibee86
nagyúr
válasz
-Skylake- #1493 üzenetére
Teljesen hidegen hagy az SE üzemideje, be lett linkelve egy videó, ahol a 8 tovább bírta, erre válaszoltam. Vagy linkeljek 20 másikat, ahol a 8 előbb kapcsol ki?
Erre bedobod érvként, hogy "Mivel a két készülék fogyasztói a SoC-ot leszámítva teljesen azonosak , így az üzemidő eltérést csak ez jelentheti a két készülék esetében. Az SE2-ben a SoC kisebb csíkszélesség mellett jobb energiagazdálkodást ad és mellette nagyobb teljesítményt."
Én kérek élnézést, hogy azt merem feltételezni, hogyha van két azonos készülék, csak az egyikben egy energiatakarékosabb processzor van, akkor az tovább fogja bírni, de semmiképp nem fog gyengébben teljesíteni.
A többire nem tudok mit reagálni, mert olyan dolgokról beszélsz, amiről szó se volt. -
-Skylake-
addikt
Szerintem az üzemidő akkor számít amikor használom a készüléket nem akkor amikor nem. Ha az i8 készenléti fogyasztása mondjuk 6% / óra (ennyi egyébként szerintem talán nincs , de ezt nem tudom pontosan) , az SE2 meg mondjuk 1% / óra , akkor is mindkettő meghal ha 8-12ig nyomkodom.
-
pokmky
tag
-
-Skylake-
addikt
Ja értem , ha a teszteredmény szar akkor figyelmen kívül hagyható, ha jó akkor meg azzal reklámozunk hogy jó. Intel után szabadon...
Egy SoC + kijelző páros fogyasztása objektíven mérhető adat , nem függ sem a vallásodtól sem a lelki állapotodtól. Teljesen lényegtelen, hogy téged egy teszteredmény érdekel e vagy sem, a valóság az a teszt eredménye. Ha 500mAh fogyasztóm van 2000mAh akkun, akkor pont 4 óra az üzemidő és halálosan mindegy, hogy téged ez az adat érdekel e vagy sem , ez az adat egzakt és megkérdőjelezhetetlen , mert az elektronika szabályai szerint ki lett mérve. A tesztek pedig "azt számítanak" , hogy az alapján lehet következtetéseket levonni dolgokról. Pl iPhone 8 vs iPhone SE2 üzemidőről.
Az meg egyébként egyáltalán nem baj, ha te ezt veszed mert ez tetszik (nekem is i8 van attól független , hogy hulladék az akkumulátora) , de a valóságot ne kérdőjelezzük meg. Én sem mondom, hogy csodálatos az i8 üzemidő csak azért , mert azt vettem. Azt vettem , de elfogadom, hogy pocsék az üzemideje. Ezt kéne itt pár emberek elfogadnia magába, hogy mindenki szíve szerint vásárol azt ami épp jól esik , csak ne akarja megmagyarázni a világnak hogy minden teszt téved , maga a gyártó is téved , mert nem tévednek.Az Apple pont azért adta meg az üzemidőt azzal a mondattal , hogy "Hasonló mint az i8" , mert ezzel nem árulta el közvetlen, hogy rosszabb , viszont van a mondatban annyi tartalék, hogy nem is hazudtak vele, mert ha az i8-on valami 10 óra , az SE2-n meg csak 9óra 13perc , akkor ez jogilag értelmezhető "hasonlónak" , így nem lehet belekötni.
-
col
addikt
válasz
-Skylake- #1493 üzenetére
Na és akkor most...?
Mellesleg ki a kutyám... protkóját érdekelnek tesztek? A kezemben a telefon, használom és nem méricskélem ide-oda. Nem hasonlítgatom máshoz és mással, mert EZ van a kezemben, ezt vettem, ezt használom, mert ez tetszik.
(Amúgy írtam már, nem bízok ezekben a tesztekben, mert mindegyik szubjektív. Ennyi.)
Persze ha ovisok akarunk lenni és méregetjük egymás... telefonját, akkor hajrá. De tényleg mit számítanak a tesztek? Azt használjuk, vagy a telefont? -
-Skylake-
addikt
válasz
Tibee86 #1492 üzenetére
Én amúgy tényleg nem értelek titeket. Adott két eszköz , egy iPhone 8 és egy iPhone SE 2020. A két készülék majdnem mindenben teljesen azonos , azonos méret , pontosan ugyan az a kijelző és pontosan ugyan akkora akkumulátor , 1815 mAh. Mivel a két készülék fogyasztói a SoC-ot leszámítva teljesen azonosak , így az üzemidő eltérést csak ez jelentheti a két készülék esetében. Az SE2-ben a SoC kisebb csíkszélesség mellett jobb energiagazdálkodást ad és mellette nagyobb teljesítményt.
Mit vártok ? Őszintén , mi a jó ég indokol ebben a készülékben jobb üzemidőt ? Maga a gyártó az SE bemutatóján és a termékoldalon is azt adja meg , hogy idézem " Az iPhone 8-hoz hasonló üzemidő ".
Apple.com termékoldalak :
iPhone 8 : Video Playback : 13h , Audio Playback : 40h
iPhone SE : Video Playback : 13h , Audio Playback : 40hGSMarena Endurance Rating :
iPhone 8 : 66h
iPhone SE2 : 59h
(azonos teszten mérve, szoftverrel , emberi beavatkozás - és önigazolás - nélkül)Maga a gyártó , az Apple mondja azt a saját készülékéről , hogy az "iPhone 8-hoz hasonló üzemidő" ,(ami egyébként fölé becslés inkább , különben azt írnák , hogy jobb üzemidő , ahogy azt a 11 Pro vonalnál is használják az Xs-el szemben) és akkor jöttök és megmagyarázzátok , hogy nem igaz , az Apple kisebb üzemidőt ad meg mint a valós ( ??? ) és az azonos módon elvégzett tesztek is tévednek. Miközben tudjuk, hogy egy nagyobb teljesítményű SoC-ot leszámítva ugyan azt a hardware-t hajta ugyan az az akkumulátor.
Tényleg nem érzitek ha átgondoljátok a tényeket , hogy tévedtek ?
Az SE üzemidő szar és ennyi. Nekem iPhone 8-am van , szar az is (szó szerint 6 napja , hivatalos Apple szervizben cserélt 100%-os akku), sehova nem megyek powerbank nélkül mert egyszerűen nem lehet rá alapozni egy sima munkanapot mert egyszerűen nem bírja ki ha használod is. Az SE ugyan ezt az akkut használja , mitől lenne jobb ? A fizikát az Apple sem tudja átverni, ha rárakod a fogyasztókat 1815mAh-ra , akkor abból sosem lesz jó üzemidő , mert ez egy rettenetesen kicsi akku. -
Tibee86
nagyúr
válasz
FіkuszKukіsz #1489 üzenetére
Nyilván mindenki azt a videót látja csak amelyiket szeretné. A youtube teszteken ~90%-ban jobb az új SE, mint a 8. Te kerestél egyet, ahol épp nem.
-
válasz
FіkuszKukіsz #1489 üzenetére
A legerősebb cpu egy hoki akksival teljesítményigényes dolgokra (is) használva gyorsan merül..? Hogy mik vannak..?
-
col
addikt
válasz
FіkuszKukіsz #1489 üzenetére
Akkor ebből vonj le (alaptalan és nem reális) ítéletet.
Tudod az ilyen kísérletekkel mindig azt lehet bizonyítani, ami az érdekünk. Én nem ezek alapján döntök, max megnézem és annyi, hanem a saját tapasztalataimra alapozva. Amúgy lehet találni olyan tesztet is, ami pont ennek az ellenkezőjét hozza ki. Ennyi(És köszi én most kimászok ebből a "homokozóból", meguntam ezt a játékot.)
-
FіkuszKukіsz
őstag
Gondolom nem az SE-re értetted, hogy 85 %-os akksija? Ez egy vadi új SE és az lett az utolsó Úgy érted a többinek öreg az akksija? Eléggé logikátlan lenne. Vagy ha így van, akkor még inkább alátámasztaná azt, hogy gyenge akksiban az SE.
Nálam egy sima 6-os elment napokig, ha nem nyúltam hozzá. Mindenkinek más a szokása. Ezért szoktak képernyőidőt mérni. Ez az. Itt utolsó az SE. -
col
addikt
válasz
FіkuszKukіsz #1487 üzenetére
Ezek a tesztek nagyon látványosak, csak nem megbízhatóak. Pl. azt senki nem tudja, milyen "öregek" az aksik. Lehet az egyik 85%-os, a másik 95%-os, stb. És értelmetlen is szerintem így összehasonlítani, mert mindenkinek mások a szokásai és nem hiszem, hogy ezeket is lehet ezzel modellezni. Nekem most épp 55 órája megy az utolsó töltés eltelte óta és még 25% az aksiban.
-
pokmky
tag
válasz
FіkuszKukіsz #1481 üzenetére
A bencsmarkolós eredményt nem venném figyelembe, mivel zsebben hordva biztos nem azt futtatod rajta. A maximális terhelés egy dolog, de az üresjárat és a részterhelés az, amiben jobb az új SOC, ezért baromság ez a teszt.
-
Zozo0525
őstag
Sziasztok
Iphone 8 telóm van, gondolkodom egy SE cserén a kérdésem van aki 8-l cserélt? ami fontos lenne az a fényképezőgép és az akksi üzemidő. tetszik a kompakt méret... vagy gyűjtsek kicsit még valami másra? -
-Skylake-
addikt
Azert amikor azt latod, hogy egy ceg arul telefont 180ezer forintert es 500ezer forintert is, szerintem egyertelmunek kellene lennie, hogy a celja az 500ezer forintos telefon eladasa. Nyilvan az sem veletlen , hogy pont egy ennyire kicsi iPhone lett ennyire olcso, az Apple is latja, hogy az emberek nagy telefont akarnak es nem lesz hulye, hogy konkurenciat allitson a sajat nagy modelljeinek. Ezert nincsen iPhone 8+ hazban uj SE , csak a sima 8 hazaban.
-
wandor0930
aktív tag
igen, 5,4"-ra várják az kb a régi meg az új SE között van.
Az a baj hogy full kijelzővel már az is nagynak tűnik, bár barátibb lépcső mint egyből 6"+-ra ugrani.
Persze nálam kérdés az ár is, mert lehet akármilyen kicsi 3-400e forintot nem adok telefonért. Most az új SE-vel szerencsére elvagyok 2-3 évre szóval egyenlőre nem fáj emiatt a fejem. -
nord_
veterán
válasz
wandor0930 #1470 üzenetére
Állítólag az új, kis iPhone kisebb lesz, mint a mostani SE.
-
nord_
veterán
válasz
wandor0930 #1466 üzenetére
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
wandor0930 #1466 üzenetére
Jaja, rákényszerítik az embert a nagyobbra azzal hogy csak butafone van ilyen méretben.
-
#38464487
törölt tag
Sziasztok!
A debreceni media marktba kivan már téve a készülék ? Meg szeretném nézni milyen.
-
col
addikt
válasz
GalaxyS9 #1459 üzenetére
Nem, nincs sok különbség a kezelésében legalábbis. Kicsit jobban kell figyelni a gépelés során, mert kisebbek a "billentyűk", de megszoktam már. A képe, kijelzője és az egész telefon viszont nagyon egyben van, gyorsabb is jóval. Nekem még az aku idővel sincs gondom, ahogy én használom, minimum másfél napig bírja majd. Kedvezőbb is a mérete, mert könnyebben tudom kezelni egy kézzel, illetve a "szállításnál" is egyszerűbb, könnyebb eltenni zsebbe, stb. A régi tepsik ebből a szempontból macerásabbak voltak.
Nagyon jó vétel és teljesen örülök eddig, hogy váltottam és ezt vettem.
-
col
addikt
Üdv a tisztelt tagoknak.
Csatlakozom a társasághoz, tegnaptól egy Se 64 fekete (Telekomnál vásárolt) készülék tulaja vagyok.
Alapvetően egy 3 éves 7 Plus utódja lett, illetve van mellette egy céges 6 Plusom is.
Eddig tetszik, a "költözés" is remekül ment. -
nuke7
veterán
csak engem idegesít rohadtul, hogy se jack se normális méretű akksi nincs benne..?!
Mert ok, a jack sok helyet foglal, rakjanak oda inkább akksit... de ez nem sikerült... akkor jó lenne egy jack csati... -
fuze
őstag
Újra kellett indítani. Bekapcsolás és konfigurálás után tettem csak be a sim kártyát és biztos rosszul jelezte ki. Nem csoda, hogy nem volt vele gondom, mert ott ahol 1 egységet mutatott, most maxon van.
Ráadásul most látom, hogy nem ez az a topic amit mindenki használ.
-
fuze
őstag
Sziasztok!
Nalam a térerő általában egy egység ott, ahol egy xiaomi redmi note biztosan több volt. Ez normális? Bár gondom nem volt vele és csak péntek óta van meg. -
BBke
tag
Megvan az SE
Viszont nem tudok Bluetooth kapcsolatot létrehozni az S7-el. A kódot mind a két eszközön elfogadom, látják is egymást de azt írja az SE hogy: Nem kapcsolódik. Pedig a párosítás megtörtént. A költözés Androidról iOS-ra sem sikerült.
Mit csinálok rosszul? -
judas13
addikt
válasz
wandor0930 #1438 üzenetére
Pontosabban a listán van (jó) pár -Majkához hasonló - multimilliomos előadó, szereplő húzónév akiktől tényleg pofátlan, dicstelen tett volt azt az összeget lenyúlni az arra rászorultak elől. Nagyon sokan háttéremberek, nem felkapott elôadók voltak akik végülis hozzájutottak ehhez az összeghez.
-
Gabibácsi
őstag
válasz
wandor0930 #1438 üzenetére
Nyilván, hiszen ő nem kapott akkor. Mondjuk o pont befutott celeb, csak szar .
-
Viszlát
addikt
Bocs, hogy magamtól idézek, illetve nem túl stílszerű az ugye én megmondtam, de: A hozzászólóról pár sor után kiderült, hogy olyan torz világkép és értékrend szerint gondolkodik, amire teljesen felesleges szót pazarolni, úgy kuka ahogy van.
-
-Skylake-
addikt
Kifejtem.
Azért rakja össze a milliárdos , a pedagógus és a diák más-más összegből a fogyasztói kosarát , mert más-más összeg áll rendelkezésre. A milliárdos nap mint nap tud venni egy új opel corsa-t, a pedagógus már csak évek alatt összespórolt pénzzel és vagy hitellel tud venni egy új corsa-t , egy diák pedig a legtöbb esetben nem tud venni új corsa-t. Na most ezt nem én találtam ki, hanem Te vezetted fel , csakhogy ebben a példában Te az vagy aki ellopja a szalonból ezt az új corsat. Mert a milliárdos ugyan járhat S mercivel , a pedagógus már elég ritkán épp ezért ennek egyenes következményeként simán csak nem látsz pedagógust S mercivel járkálni. Nem lopja el az S mercit , hanem mivel nem teheti meg hogy azt válassza , mást választ. Ha azt mondod (ezt csak abszolút teoretikusan), hogy Neked nincs annyi pénzed, hogy kifizess egy programot vagy egy szolgáltatást , akkor a Te saját példád szerint azt nem vehetnéd igénybe , de Te mégis igénybe veszed. Arról beszélsz, hogy különböző jövedelmű emberek különböző javakra költenek , miközben Te magad személyesen ezekre a javakra nem költesz , csak igénybe veszed.
Mi , akik ezért fizetünk (én személyesen havonta fizetek Spotify Family/Tidal Family/Youtube Family/Netflix Family/HBGO/Origin Access/XBOX Pass , stb...) azt, hogy Te ezekhez ingyen jutsz hozzá azt mi fizetjük ki Neked. Ezt így érted ? Nem személyesen helyetted fizetek , hanem én tartom el a rendszert ami biztosítja azt a tartalmat amit Te jogosulatlanul használsz. Ugyan úgy ahogy pl a társadalombiztosítás is működik , ott is a befizetők fizetik be annak az alig néhány százezer embernek is az ellátását akik ugyan igénybe veszik a rendszert , de ezt semmilyen módon nem kompenzálják. Te sem kompenzálsz semmit , én kompenzálok helyetted , én fizetem ki azt a fenntartási költséget ami létrehozza Neked a tartalmat.
Nem a tartalom konkrét ellopásával van a probléma , hanem azzal a szemlélettel amit mögé társítasz. Mert egyszerűen nem érted meg, hogy ez neked nagyon nagyon , de NAGYON nem jár. Egyáltalán nem jár , sem a film nem jár , sem a crackelt photoshop , sem a zene , sem a könyv , semmi. Ezek pénzre cserélhető javak , ha szükséged van rá, akkor pénzért megvásárolhatod vagy bérelheted. Egy szót nem szóltam volna , egyet sem, ha ezt úgy vezeted fel, hogy a lehetőségeidhez mérten próbálod kompenzálni azt amit csinálsz , első körben mondjuk azzal hogy ezt csöndben csinálod. Nem , Te nem ez az ember vagy, Te az vagy aki büszkén vállalja, hogy nem hajlandó fizetni. Nem nem tud, nem hajlandó.
Azt javaslom a jövőben ezt a hozzáállást ne reklámozd , se itt se sehol és még véletlenül se nekem személyesen , de köszönd meg magadban legalább egy rövid gondolat erejéig mindazoknak az embereknek a fizetési hajlandóságukat, akik eltartják helyetted azt a rendszert amiből Te pontosan ugyan olyan (sőt) arányban részesedsz mint ők , de a rendszernek nettó haszonélvezője vagy , mert bele nem raksz semmit , csak kiveszel.
"a szegény "csóró" művészek életéhez"
Ez pedig teljesen irreleváns. Teljesen irreleváns az, hogy egy művész nyomorog vagy privát repülővel jár a pékségbe is. Amit ő árul annak van egy ára. Egy lemez X forintba kerül. Akkor is ugyan abba az X forintba kerül , ha elad belőle 250 millió darabot. Az, hogy neked egy szolgáltatásért fizetned kell e vagy sem az égvilágon semmilyen relációban nincs azzal, hogy aki árulja mennyit keres. A világon semmi összefüggés nincsen.
-
nji
aktív tag
-
nji
aktív tag
válasz
-Skylake- #1389 üzenetére
"Előre is bocsánat , de konkrétan
FÉREG
hozzáállás ez így. " - szerintem ez már személyeskedés, én sem minősítettem az Apple felhasználókat.
Mint ahogyan korábbi "támadásokra" is leírtam, az adathordozókon keresztül fizetem meg a hozzájárulást, mert nem egérmozin nézem a filmeket. -
nji
aktív tag
válasz
hangyász2 #1384 üzenetére
"Fussa" mindenre csak nálam más a prioritás.
Az atris jus "adót" a rengeteg winyómon és óriási SSD-ken keresztül fizetem meg, mert arra is "fussa" (nem részletre és nem hitelből).
Szerencsére nekem nem kell méregdrága telefon előfizetéseket vennem, mert a minimálbérem ellenére ájfost akarok mutogatni, de nincs rá pénzem egy összegben.
Minden készülékemet normális boltból vásárolom, egy összegben, nem 24 havi részlettel és nem nulla THM-mel. -
nji
aktív tag
Lehet, hogy csak a Spotify volt. A többi csak "helyettesítő termék". Androidon használtam reklámokkal.
Esetleg tudnátok ajánlani olyan alkalmazásokat, amelyeket érdemes megvenni? Mert kipróbálás lehetősége nélkül elég nehéz eldönteni, maximum ha fórumokon olvasok ezekről vagy YouTube alkalmazás ajánlásokat nézek.
-
nji
aktív tag
válasz
Totheground #1382 üzenetére
A fogyasztói kosarát mindenki maga rakja össze.
Más a milliárdos vállalkozóé, a pedagógusé, a diáké stb.
Ezért szerintem nem lehet senkit megszólni.
Kb. 60-80 TB-nyi winyóm és SSD-m van, bőven fizettem artis jus hozzájárulást a "művészeknek". -
Ngtx
aktív tag
Megtekintettem ma a Médiába ezt a csoda telefont.
Szuper hardver, kamera meg minden, de a 98%-os akku kapacitás szinte beszél.
Persze nem mérvadó teljes mértékben, mert össze vissza éjjel nappal fut rajta minden, de na.
Lesz még sírás az üzemidővel úgy gondolom.Szerk: Mióta vannak kiállítva ilyen helyeken? Tudja valaki?
Bocsi a választ, újat akartam írni. -
Gabibácsi
őstag
Fura, én bemegyek a boltba, és megveszem a telefont
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! 3TB Western Digital WD RED SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" i7-1265U 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- Playstation 4 Slim 11.00 GoldHEN 500GB - Előre telepített PS4 játékokkal
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! ASUS PRO WS W790E-SAGE SE alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest