Új hozzászólás Aktív témák
-
Yutani
nagyúr
válasz
maxika2004
#35363
üzenetére
Esetleg BIOS-ban nézd meg, hogy milyen beállításokkal megy a memória. Mindent vissza kellene állítani alapba, esetleg egy "load default bios setup" segítene.
-
Yutani
nagyúr
válasz
gtamate2
#35054
üzenetére
Volt FX-8350-em, majd másfél év után eladtam (jó volt, csak ki akartam venni belőle a pénzt, amíg ér valamit a cucc), majd lett Phenom II X4-em, azt pedig fél év után adtam el (Borderlands 2 alatt még 4 GHZ-en is dadogott sok esetben és nem hajtotta ki full HD-ban a HD 7870-et) és beteljesítettem egy nem túl régi keletű sötét vágyam egy 2500K-val.

-
-
Yutani
nagyúr
Nem bírtam magammal, és a 2400-et lecseréltem egy 2500K-ra. Elég érdekesen tuningolja az MSI alaplapom. Automata OC-val 42-es szorzón és 1.3V-on hajtja. Ha a szorzót visszaveszem 38-ra, akkor is 4200-on hajtja. Valahogy ez nem olyan, mint az AMD-nél az OC.

-
Yutani
nagyúr
válasz
scream
#35021
üzenetére
Ahogy olvasom, a H-s lapokon sem a szorzót, sem a Vcore-t nem lehet állítani, tehát abszolút anti-tuning cuccok. Persze lehet kivétel, ha a lap gyártója valamilyen workarounddal megoldja ezt vagy azt.
Ezeken a lapokon már a chipset csak egy IC-ből áll. Ha olyan 55-60 fokon megáll a hőmérséklete passzívban, tökéletes. Szerintem.
-
Yutani
nagyúr
válasz
Speed®
#34961
üzenetére
Köszi a tippet, de nekem ez is elég. A CB15 alapján 30%-kal jobb az IPC-je, mint a Phenom II-é, tehát így is jelentős sebességnövekedés van ahhoz képest.
Persze mindebből semmit nem érzek desktopon, Borderlandban is csak annyit, hogy kevésebbszer esik le az FPS a 30-as tartományba, ami már látható FRAPS nélkül is.
-
Yutani
nagyúr
válasz
customer114
#34831
üzenetére
Persze, a turbo menni fog, mégpedig így:
Alap órajel: 3300 MHz
Turbo órajel:
1 mag: 3700 MHz
2 mag: 3600 MHz
3 mag: 3500 MHz
4 mag: 3400 MHz -
Yutani
nagyúr
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy ha egy non-K i5 procit tuningolunk, akkor működhet mellette a Speedstep és egyéb energiakímélő feature?
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemzés Megateszt: Intel CPU-k Nehalemtől Skylake-ig
- Elemzés Intel Sandy Bridge teszt
- LEGO klub
- MIUI / HyperOS topik
- Renault, Dacia topik
- Az eddigi legolcsóbb, 3D V-Cache-t használó CPU-ját hozta forgalomba az AMD
- Hobby rádiós topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Nyaralás topik
- Bluetooth-headsetekről általában
- MWC 2026: A HMD digitális tárcát, videóhívást és AI-t hoz a butatelefonokra
- Filmvilág
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új Kipsta agility 100 focicipő (43-as)
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Beszámítás! Sony PlayStation 5 825GB SSD lemezes konzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



