Aktív témák
-
Qru
MODERÁTOR
Zártam a témát.
-
válasz
veilside03
#1
üzenetére
3. képet linkelj,
1. Hard Disk Sentinel-ről
2. SSDOK-ról
3. Crystal Disk Mark-ról, úgy mérve, ahogy az 1.pontban van.A választ már ne ide írd, hanem ebbe a topikba, ez zárva lesz.
-
veilside03
csendes tag
Sziasztok. Van egy több, mint 1 éves Kingston SH103S3120G, 120GB-s SSD-m. Mostanában feltűnő hibákra lettem figyelmes, amit először nem az SSD-nek tudtam be. a VGA HDMI csatlakozóján keresztül kötöttem a TV-re, sercegett a hang és belassult a videó/zene, játék alatt is produkálta a hibát, mindenhol. Lett cserélve alaplap és videokártya is, de a hiba megmaradt. Minap a HDD Regenerator programmal ellenőriztem a lemezeket, és egy érdekes dolgogra lettem figyelmes, miszerint azonnal mentsem le az adataimat, és rengeteg féle hibaüzenetet produkált (képeken) + a progi szerint közös csatornán van a SSD + HDD kombóm, pedig nem is, hisz mivel mindegyik külön SATA kábelen külön SATA csatlakozóra van kötve, nem lehetnek közös csatornán. Biztonság kedvéért átkötöttem az egyiket SATA0-ba a másikat SATA5-be, de minden kombinációban ezt írja. Ez fals diagnózis lenne, vagy van valami értelme (a közös channel dolognak)?:
Nem tudtam mire vélni a dolgot, lefuttattam egy SSD tesztelő progit is, és itt is meglepő problémába ütköztem, ERROR-t kaptam (kép), ráadásul az írási sebesség bőven elmarad az elvárt sebességtől (555 MB/s):
Újratelepítettem a gépet, gondolván lehet, hogy csak szoftveres baj. Sajnos nem, ugyan úgy előjönek a pop-up ablakok a hibákkal, és ugyanúgy hibát ír az SSD teszter progi.
CrystalDiskInfo progi még kb. 9 évnyi élettartamot becsül neki, HDSentinel nem talál problémát, HDD Regeneratorral próbáltam javítani, de ezek ellenére nem érzékel hibás szektorokat, blokkokat.
A bootolási folyamat jónak tűnik, elég gyorsan bekapcsol a gép. De kezdek félni, visszaküldjem gariba? És ha visszadobja a szervíz, hogy ez jó? Másnál volt ilyen jelenség?
Aktív témák
- Az eddigi legolcsóbb, 3D V-Cache-t használó CPU-ját hozta forgalomba az AMD
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- 9 módszer, hogy tovább bírja a telefonod (és 2 legenda, ami nem igaz)
- Filmvilág
- Formula-1 humoros
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5420 14" Touchscreen i5-1135G7 16GB 512GB 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Seagate Barracuda ST4000 SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4567
- HP EliteBook 830 G8 13,3" i7 -1185 G7, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Dell Precision 7550 i7-10850H 32GB 512GB Nvidia RTX5000 16GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
