Új hozzászólás Aktív témák
-
nyunyu
félisten
válasz
nyunyu #11023 üzenetére
Utana meg kollega engem akart megverni, amikor beszoltam, hogy siman kap ilyen dugot meg hozza aljzatot, ugyhogy UTP egyik veget radugja a tapra, masikat a kameraba.
Saleses kollegat holnap kinyirom. (ha bent lesz
)
Bohoc kollegaval egyutt eppen az IP kamerat telepitik, csak nem ott van a konnektor, ahol a kamera, rovid a madzag.
Uzletkotonk sikeresen levagta a tap csatijat, hogy majd osszebuvoli a kamerakhoz meno UTP helyett hangfaldrottal, csak eppen azt nem jegyezte meg, hogy a keteres drot melyik fele melyik, raadasul mindketto fekete.Kollega altal kezebenyomott multimeterrel meg nagyon elakadt, elsore az jott ki neki, hogy a feliratos oldala a kabelnek a 0, masik a +5V, de ez nem lehet, biztos rossz a multimeter, vagy forditva fogja.
Kollega is probalta merni, de ot is belezavarta, igy este 1/4 11-kor telefonos segitseget kernek, magyarazzam el nekik, hogyan kell a multimeterrel merni, melyik szinu merodrotot melyik lyukba kell rajta dugni.
Jo, 5 perc utan felfogta, hogy semmi baja sincs a multimeternek, sot jo helyen vannak a drotok is.Utana azt is sikerult elmagyaraznom, hogy tapcsati belso felere dugja a pirosat, kulso palastjara a feketet, es ekkor mutat +5V-t a multimeter, nem -5V-t, akkor van polaritashelyesen bekotve.
Kovetkezo otletuk: 2 kamera van, de egy csokival kozositve a 2 hangfal kiallas.
Mi lenne, ha a tap feloli veget kettebontana, es rakotne mindket kamera tapjat, hogy 2 kamerahoz 2 (kozos) tap legyen.Hamargyorsan lebeszeltem rola, hogy ilyet max villanyasz muvel, szakember nem.
Ha nem eleg az egy tap, akkor inkabb keritsenek egy erosebb tapot, ami nagyobb aramot bir leadni.Azt persze nem arultak el, eppen hol vannak (meg mit isznak), de sejtem melyik lebuj lehet, fonokom multkori ceges "ugyfellatogatasunkkor" nagyon tukmalta rajuk a cuccot.
Persze ahogy ilyenkor lenni szokott, meg oda sem ultunk a pulthoz, de mar jott a kor palinka+sor, alkoholista kollegakat ennyire ismerik.
Szerintem ezt most is eljatszhattak, kollega hangjan hallhato volt mar a par vedoital hatasa.
Ugyan jozanul is hulye, de akkor legalabb tud gondolkozni, aztan nem kerdezi meg, hogy melyik a bal keze. (egyebkent jobbrol a masodik)
Baaaaaaaar, ha sales kollega ott olalkodik a kornyeken, akkor a (mas)feloras monologjai utan mar en sem mindig tudom, hogy fiu vagyok-e vagy lany, olyan eros agyzsugorito kepesseggel bir.
Új hozzászólás Aktív témák
- 2019 MacBook Pro 16" i9 Radeon Pro 5500M 4gb 32gb RAM 1TB SSD eladó!
- Újszerű HP 14s-dq5001nh - 14"FHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB - Win11 - Magyar - Garancia
- PCLab Gamer G-386 Ryzen 5 5600 / 32GB DDR5 / RTX 5060 - profi összeszerelés gamerekre hangolva
- Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB (Ezüst) Prémium ajándékcsomaggal Típusváltás miatt eladó
- Ghost of Yotei + előrendelői kód
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3022
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- GIGA AKCIÓ!!! AKTIVÁLATLAN iPad Air M2 11" WiFi + CELLULAR 512GB!!! KÉK
- Nagyakkus, mobilnetes - Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 1000GB 13.3" FHD 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő