Aktív témák
-
Loretto
veterán
6800 topicban volt erről szó, keress rá benne, további kérdések pedig legyenek abban a gyűjtőtopicban.
Ezt zárom. -
petyax
aktív tag
A passzív hűtés tuti nem, mert alig langyos a borda, egy 5V-os 9cm venti hűti és a gép is jól szellőzik. Meg a többi lapban nincs probléma.
Én is inkább az nf3 és 6800gt összeférhetetlenségére gyanakszok, de akkor a játékok 90%-a miért megy hibátlanul, minden probléma nélkül?
-
Pompi
nagyúr
Nem tudom pontosan, hogy ez miben nyilvánul meg, de a 6800 topicban többször volt róla szó, hogy a 6800 széria nem igazán működik együtt az nforce3 chipszettel. Lehet, hogy ebben az esetben is erről van szó...
-
petyax
aktív tag
Tuning nélkül próbáltam már, AGP aperture size-t is próbáltam már 256-on. Újabb drivereket használok, nem tudom, hogy az 5.10-est néztem-e már, d meg fogom próbálni, hátha segít. Már többször kivettem, beraktam, másik gépben nf2, ill P4-es lapokban néztem, teljesen OK.
Köszi a segítséget. Valakinek még valami ötlete?
-
bbchris
senior tag
Próbáld meg úgy hogy minden alapon megy azaz semmi tuning nincs . Nekem a Chaintecnél egy olyasmi baj volt hogyha nekiálltam húzni a vidkarit akkor belassult az fps bár ilyen hibát akkor sem csinált ( ugye annak idején az a szar Chaintech amit sokan lehordtak pedig k*rva jó a lap ) . Meg próbáld meg azt is hogy az AGP aperture size -ot 256-ra állítod . Nem tudom hogy milyen drivert használsz az alaplaphoz nekem az 5.10-es vált be a legjobban mármint az NForce driverra gondoltam . Vagy csak vedd ki a vidkarit az alaplapból és tedd vissza . Sajna más tippem nincs .
-
petyax
aktív tag
Sziasztok!
A következő lenne a problémám.
A kártya egy ASUS V9999 6800GT (128Mb) kari passzív zalman hűtéssel.
Előző lapom egy ASUS A7N8X-X volt 2500@3200+ procival és nagyon jól ment a kártya 350/700 helyett 410/870 -en. Semmi probléma nem volt.
Új alaplapom ASUS K8N-E Deluxe + 3200 A64 (2420Mhz-en). A gép tljesen stabil, semmi probléma vele. A videókari nem bírja úgy a tuningot mint a másik lapban, de nem is baj.
Egy rakás játék teljesen jól fut: FABLE, NHL 2006, Quake 4, DOOM 3, GUN...
VIszont azt vettem észre hogyha fekete háttéren van színes valami 2D-ben, akkor van a probléma. Internet Explorerben pl. republic.hu oldalon a fórumban szétesik a kép. (fekete háttéren színes betűkkel) és másik olyan weblapnál is tapasztaltam, ahol hasonló a felállás.
NFS - Most Wanted: Teljesen jól fut a játék, viszont amikor a játék előtt tölti (fekete háttéren villogó sziréna), egy csomószor belassúl és szétesik a kép. Ha átjut ezen és már megy a játék, akkor semmi probléma 1024*768 minden maxon teljesen OK.
Már próbáltam 4x AGP-vel, Fast Write kikapcs + 0.2V AGP-nek, driver csere hegyek, de sajnos mindig ugyanaz.
Köszi szépen minden segítséget.
Péter
IT
Aktív témák
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- AMD APU (AM4 és AM5) topik
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Intel Dual Core 2000 felhasználók barátságos offolós topikja
- MWC 2026: Műholdakkal tömné ki a Telekom a lefedettségi réseket
- Okos Otthon / Smart Home
- Háztartási gépek
- iPhone topik
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3919
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Nintendo Switch OLED 64GB játékkonzol extrával garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4418
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

