Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Ármester

    válasz envagyok #94428 üzenetére

    A blogomból idézve :
    A lap annyiból is különleges hogy billentyű nélkül nem indul, se kép se hang, ezt megtudtam viszont hogy nem általános, más XT lapok elindulnak bill nélkül, legfeljebb hibajelzést adnak. Gondot nem okoz, bill úgyis kell a használathoz.Tehát az első próba fekete képernyőt adott, majd azért előkerítettem az egyetlen XT billemet, csatlakoztatás után azonnal indult a rendszer.

    Az alkatrészekhez még néhány magyarázat. Sokan nem tudják hogy a 16 bites ISA VGA- k jó része megy XT- ben, a 8bites részt bedugva. Valamint azt már én is később tudtam meg hogy a 720- as floppy megléte sem követelmény, kezeli az 1.44MB- os FDD- ket is akár 1.44MB- os lemezzel is. A lemezen az írásvédő kapcsolóval ellentétes oldalon levő kis lyukat kell leragasztani, és máris 720k- s kapacitású lesz, melyet már megformázhatunk 386/486 gépben is, az XT olvasni fogja.

    Tehát bekapcsolás+720k- s rendszerlemezről bootolás majd HDD fdisk+format c: /s /u után lejött a rendszer a hibátlannak bizonyuló WD monstrumról :

    Hangkártya : no igen, nem egyszerű - pld egy ilyen SB CT1350B - ezt Bacsistól kaptam, kora ellenére perfekt, a fentebb linkelt blogban látni hogy azonnal sikerült telepítenem.

Új hozzászólás Aktív témák