Új hozzászólás Aktív témák
-
gainwardgs
veterán
válasz
->Raizen<-
#31191
üzenetére
Jaja főleg ha feltolod 400%-os scale-re

-
cskamacska
addikt
válasz
->Raizen<-
#31191
üzenetére
Annak oka van. Pont elsikkadt valahogy ez a Wolfi dolog, pedig nagyon kemény:
Én poénkodtam anno egyet, hogy az 580 majd jól behozza az 1070-et, de ez sikerült is.
Tyű, mondom, rájunk szakadt a FineWine, a Poor Volta meg értelmet nyert. És akkor a ruszki GameGPU teszt még finom volt és nőies, mert lengyel kebelbarátainknál lett ez még emígyebb is, ni:
Abu az AMD találgatós topikban meg is kommentelte hogy ezmiez:
"Ja, figyelni kell erre, mondták a fejlesztők, hogy minimum 4 GB-ra konfigurálták a grafikát NV-n. Tehát minden GeForce, ami 4 GB alatt van eléggé szenvedni fog maxon. Az AMD-n elég 3 GB is, nem mintha sokat segítene, mert ilyen hardverük pont nincs."
"A DX11-ben mindig az AMD gazdálkodott jobban a memóriával. Az NV sosem kutatta a hatékonyabb felhasználás lehetőségét. Az AMD viszont még a kutatásokkal is nüansznyi előnyt hozott össze. Az explicit API-ban pedig a program határozza meg, hogy mi mennyire jól gazdálkodik. Az id tech 6.x-re ugye jellemző, hogy nem egy Vulkan API-t használ, hanem egy szabványos implementációt az NV-re, és egy speciálisat az AMD-re. Utóbbi csak a GCN-en tud futni, és számos előnye van a szabványos módhoz képest. Cserébe a legkevésbé sem szabványos. Még az a különbség, hogy a szabványos mód VK_KHR_dedicated_allocation kiterjesztést használ, de erre igazából csak az NV és Intel hardvereknek van szüksége. Az AMD hardvereknek szükségtelen, tökéletesen elvannak nélküle is, így a speciális implementációból ez hiányzik."
Nos, megkövetem Petykemanót, úgy nézki AMD-nél is került "vérprofi driveres gárda, meg
DX11/OpenGLVulkan-nak kedvező felépítés"

-
füles_
őstag
válasz
->Raizen<-
#31191
üzenetére
A grafikai bugokat valószínűleg a driver okozza, a durva sebességcsökkenést pedig a kevésnek mondható VRAM mennyiség idézheti elő. Egy RX 480-on simán megeszik 6.5GB VRAM-ot max beállításokon, neked meg csak 3.5GB van (normális sebességgel). Próbálj meg visszábbvenni a beállításokból, és a VRAM zabáló effekteket kapcsold ki.

-
imi123
őstag
válasz
->Raizen<-
#31191
üzenetére
Legújabb driverrel nyomod?mert akkor ne csodálkozz.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- GIGABYTE XTREME RTX 3080 Ti 12GB GDDR6X Videokártya!
- EVGA FTW3 ULTRA RTX 3080 Ti 12GB GDDR6X Videokártya!
- EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING 10GB GDDR6X (10G-P5-3897-KR) Videokártya
- 27% - GIGABYTE RTX 3080 Ti OC 12GB GDDR6X GAMING Videokártya! BeszámítOK
- Sapphire PULSE AMD Radeon RX 7900 GRE 16GB - Csere is
- Újabb 20 db Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 (6th Gen) - i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, multitouch + TOLL
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i5-8GEN I 8GB I 256GB I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- AKCIÓ! Apple Pro Display XDR 32 6K Nanotexturált üveg monitor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 11 128 GB Fekete 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Tyű, mondom, rájunk szakadt a FineWine, a Poor Volta meg értelmet nyert. És akkor a ruszki 



