Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
Euromail
#27657
üzenetére
A.reddites linken erről biztos több info van.
Ez egy webshop statisztikája (elvileg)
Ebben a boltban a vizsgált árszegmensben az amd R5 és R7 48%-os részesedést ért el. Eddig.
Nem igaz, hogy ryzentől senki se vesz intelt, de az se, hogy a kutyának se kell, csak áll a polcon. Hogy az amd várakozásainak megfelelnek-e az eladási számok, azt tőlük kell megkérdezni. Ha jól megy, talán kérkednek a számokkal május 16. FaD alkalmával. -
-
Petykemano
veterán
válasz
Euromail
#26988
üzenetére
A kép, amit megosztottál azt bizonyítja, hogy a Far Cry Primal játékban Ultra, stbstb beállítások mellett az i5 3570K 4,2Ghz húzva jobban kihajtja a Fury X-et, mint a R7 1700. (3Ghz alap és 3.7Ghz-es turbó órajel)
A cikk nem arról szólt, hogy a Ryzen jobban kihajtja az AMD kártyákat.
Hanem arról, hogy hasonló teljesítményű AMD és NVidia kártyákat véve a Ryzen bottleneck lehet az Nvidia kártyának a driver működése miatt, az AMD driver viszont nem. És ugyanahhoz az nvidia gpuhoz egy intel cpu sem.
Akkor lenne tiszta a kép, ha az általad hivatkozott grafikonok mellé tudnánk tenni mondjuk egy 980Ti-t is ugyanezzel a két cpu-val meghajtva. És még akkor sem az lenne a cikk tartalma szerinti kérdés, hogy jobb-e a 980Ti+3570K, mint a 1700+FuryX, hanem hogy nagyobb különbség van-e a 980Ti-vel használt 3570K és 1700 között, mint a FuryX mellett használt 3570K és 1700 között.
Aztán az eredményből azt is ki kell szűrni, hogy a tesztelt program mekkora terhelést tesz az elsődleges program szálra. Mert ha sokat, az eleve bottleneckezheti az AMD drivert (DX11-ben) és akkor a két proci teljesítménye közötti különbség AMD kártya esetén inkább magyarázható az egyszálas teljesítménnyel.
Végülis eljutottunk a lényeghez: DX11-ben AMD GPU esetén az egyszálas AMD DX11-es driver okozhat CPU bottlenecket. Ha egyszálas teljesítményben jobb intel CPU-val hasonlítjuk az AMD cpu-t, akkor ezért maradhat alul. (Pontosabban ez attól függ, hogy a játék mekkora terhelést tesz az elsődleges szálra)
Nvidia kártya esetén pedig azért, mert az nvidia driver sokat kommunikáltat CCX-ek között és ez jelent bottlenecket.Mindkét esetben az intel CPU jön ki győztesen.
Szerintem így a cikkben található megállapítás nem mond ellent a grafikonodnak.(egyébként a tesztben nem RX 480 8GB-ot használtak?)
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Xbox Series X|S
- Call of Duty: Vanguard
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- The First Descendant (PC, PS4, PS5, XO, XSX)
- Hobby elektronika
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Milyen monitort vegyek?
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Új Dell 5330 Latitude 13.3 FHD IPS Touch i5-1235U 4.4Ghz 16GB 512GB Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- 32 GB-os DDR5 laptop RAM garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700K / RTX 2060 6GB / 32GB DDR4 / 500 SSD
- Sony MHC-V43D Aktív hangfal, party hangszóró
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest






