-
Fototrend
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
_Dumber_
őstag
válasz
Laszlo733
#7009
üzenetére
Ezt a dock-ot ki tudnánk vesézni?
Szeretnék egy mini laptopot (Zenbook 13), 2 bazi nagy monitorral. Mielőtt végleg lemeríteném a pénztárcámat tesztelnék, de nem igazán jön össze.
Jelenlegi config: Probook 470 G4 + egy mediamarktól kölcsönvett Digitus dokkoló USB-C porton (még pár napig van "kölcsönben" )
A dokkolón minden más működik (USB-k, füles, LAN)Archwiki-n végigmentem (remélem), displaylink telepítve, modprobe udl megvolt , evdi-git fent van..
[dumber@Gabor-HP] ~ % xrandr --listprovidersProviders: number : 1Provider 0: id: 0x48 cap: 0xb, Source Output, Sink Output, Sink Offload crtcs: 4 outputs: 5 associated providers: 0 name:IntelNem létszik a külső VGA, DP, HDMI..
Első kérdés: Minden USB-C porton kellene működnie?
Ha igen, mit ellenőrizzek? -
Frawly
veterán
válasz
Laszlo733
#7009
üzenetére
Akkor ezek szerint kernelfrissítés okozta, nem fordítottak bele valami modult, amit külön modulként kellett telepítened. Ez simán lehetséges, mint írtam, a dokkokhoz nem értek, sose használtam dokkot. Engem már az is meglep, hogy akármilyen driver meg kernelmodul kell nekik, hiszen ezeknek lényegében csak port replicatoroknak kéne lenniük, kivezetve azokat a portokat, amiket a gép elve dokk nélkül is támogat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- SzoftverPremium.hu
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
BoB
