-
Fototrend
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
JozsBiker
aktív tag
válasz
DrojDtroll #472 üzenetére
Még esetleg azt is nézd meg a gépeden, hogy az Arduino -s USB porthoz az a COM port szám van-e rendelve amit gondolsz.
-
JozsBiker
aktív tag
válasz
DrojDtroll #472 üzenetére
Ha van rá lehetőséged próbáld meg másik gépről ill. másik madzaggal. Ha abszolút semmi életjelet nem ad próbáld ki esetleg külső tápról is.
Persze sajnos maga az Arduino is meghibásodhatott, pl. ha sztatikusan feltöltődve oda nyúltál ahova nem kellett volna. -
JozsBiker
aktív tag
Időközben (én is) szanaszét szívattam magam. A tapasztaltabbak biztos mosolyognak, de hátha valaki okul belőle.
Nemrég rendeltem egy HC-06 bluetooth modult, és persze szerettem volna ki is próbálni. Kerestem egy szájbarágós videót ami alapján életre tudom kelteni, ezt találtam:Összeraktam eszerint a kapcsolást, feltettem az appot, összelőttem, és ... sehogy sem akart rendesen működni. Utánakeresgéltem a neten, és először akkor izzadtam le mikor azt írták, hogy a BT modul Rx ágának bizony túl sok az 5 V -os szint amit az UNO panel ad, hanem le kell osztani 3,3 V -ra. Na, gondoltam, el is küldtem az újdonsült BT modulomat. De kiderült hogy kibírta. ( Sőt, azóta már láttam több példában is közvetlenül összekötve, szóval nem tudom mi az igazság. )
No akkor mi lehet a gond, hiszen mindent úgy csináltam ahogy a videóban van, ill. a benne hivatkozott oldalon. Furán villogott a 13 -as pin -en levő led amikor 1 -et küldtem, és a vett adatban is duplán szerepelt a "LED: on". De miért ? Aztán mikor a kiküldött adatot egyszerűen visszafordítottam a vételbe és a soros monitor ablakon megláttam, megvilágosodott. Ezt láttam:42
49
50
124
57
57
124
57
57
124
49
35Vagyis amikor én azt hittem hogy egy 49 -es ASCII kódú '1' megy ki, akkor a fenti számsort kapta a panel. Nosza, nézzük meg mi van ha 0 -t küldök:
42
49
50
124
57
57
124
57
57
124
48
35Látható, hogy benne van a 48, azaz a 0 ASCII kódja, node a videóban szereplő rövidke program ezt a kódsort gyakorlatilag nem kezeli le, szinte csak a véletlen műve hogy működik a led kapcsolgatás.
A korrekt Arduino kódot ittlehet megtalálni. Pöttyet összetettebb azért.
-
JozsBiker
aktív tag
A rajz szerint érdekes módon éppenhogy az USB táp ágában van a védelem ( lásd rajz közepén az USB csati utáni F1 jelű 500 mA -es fuse ). Illetve nem is érdekes módon, mert az az oka, hogy ne terhelhesd túl amire rádugod, mondjuk a számítógépet.
Egyébként ha a 12 V -ról tényleg jól működik a ketyere akkor elméletileg megoldható amit írsz, hiszen az USB 4 eréből a tápot kell csak valahogy elnyisszantani ( lásd rajzon hogy miről beszélek ), az adat adás és vétel, valamint a föld maradjon. De felelősséget nem vállalok :-) -
JozsBiker
aktív tag
Nem tudom a megoldást, de itt
a rajza, alul van egy komparátor és egy FET, ami elvileg úgy működik, hogy a komparátor kimenete kapcsolgatja a FET -et attól függően, hogy jön-e az USB felől feszültség vagy sem. Tulajdonképpen ez határozza meg, hogy az áramkör az USB tápról vagy külsőről működik.
Persze ezzel még nem magyaráztam meg semmit, hiszen - ha jól értem - amikor melegszik csak az USB van rádugva a panelra. A rajz bal felső sarkában vannak a táp IC -k, elvileg üzemszerű hogy az 5 V rájusson a kimenetükre. -
JozsBiker
aktív tag
A dolog lényege, hogy a ketyere léptet egy számlálót ezredmásodpercenként onnan hogy feszültség alá helyezed, egész addig míg ki nem kapcsolod ( jó, nyilván ha a számláló megtelt akkor nullába fordul és onnan folytatja, de az jó sok idő, kb. 50 naponként következik be ). Az időmérés úgy zajlik, hogy amikor el akarod indítani a mérést kiolvasod ennek a számlálónak a pillanatnyi értékét egy változóba a millis() függvénnyel. Ezzel tulajdonképpen "elmented az aktuális időt". Ezután pedig csak annyi a dolog, hogy figyeld, hogy a millis() -el kiolvasott érték és az általad a változóba elmentett érték ( tehát tulajdonképpen az aktuális idő és a lementett időpont ) különbsége elérte-e már az általad kívánt értéket, azaz a Te esetedben az 15000 ms -ot.
Nem kell várakozó ciklusban figyelni, elég ha a loop -on belül van egy lekérdezés és ha még nem teljesül a feltétel mehetsz tovább, a loop maga úgyis ciklikusan végrehajtódik. ( A belinkelt példát tényleg érdemes végigbogarászni, még ha az angol magyarázó szöveg nem is világos, a programot lehet értelmezni. ) -
JozsBiker
aktív tag
Úgy látom még nem volt itt téma: vezérlés Android -os készülékről.
A videó végigvisz a teljes - nem túl bonyolult - folyamaton, különösebb angol nyelvtudás nélkül is össze lehet hozni:
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Dell Inspiron 15 5578 2in1: i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- 1-12 részletre.Új noblechairs EPIC műbőr FEKETE - FEKETE. 2 év garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Sapphire Nitro+ RX 6700XT 12GB Videokártya!
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest