Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82595328

    törölt tag

    válasz Kansas #148 üzenetére

    Annál láthatólag többet, mint te amennyi tisztességesen karban tartott Windows-t...
    Bocs, de el nem tudom képzelni, hogy egy friss win telepítés + driverek + update után mégis mi a f@szt kellene csinálnom még, hogy szerinted jól karban tartott legyen. Ja és pont ugyanezt csinálom Linuxon is. Ellenben te azt állítod, hogy én vagyok béna, mert a saját gépemen a Win szubjektívan és objektívan is jobban terheli a rendszert mint a Linux. Amit nem értek, miért fáj ez neked? Ez az elmúlt majdnem 20 évben - amióta dualboot-osak a gépeim - így volt. Talán az Xp volt kivétel. De ott nLite-tal csináltam telepítőt. Futtassak a háttérben pár virtuális gépet, csakhogy neked legyen igazad? Nem fura, hogy jobban tudod mi történik a gépemen mint én?! Kicsit magadba szállhatnál. Nem kell válaszolnod. Azt sem értem minek kellett hozzászólnod. Egyértelműen nem neked szántam, amit írtam.

  • #82595328

    törölt tag

    válasz Kansas #145 üzenetére

    Erre csak annyit tudok mondani, hogy mikor hazavittem a gépet (előtelepített Win11 volt rajta), bekapcsolás, elkezdte letölteni a frissítéseket, => a gép olyan forró lett, hogy azt hittem kigyullad, és úgy zúgott mint a porszívó. 5 perc se kellett, hogy megbánjam, hogy megvettem. De gondolom ez is az én hibám volt, rossz gombbal kapcsoltam be. Vagy gyárilag szarul telepítették. Vagy valami ilyesmi. :W

    de talán érted ennyiből, mire akarok kilyukadni.
    Annyi lejött, hogy még életedben nem használtál linuxot. Ez nem baj, csak így nincs miről beszélnünk. Amúgyis leírtam már, amit akartam. Remélem akiket érint a téma, ők hasznosnak találták.

  • #82595328

    törölt tag

    válasz Kansas #143 üzenetére

    Bocs, de szerintem rosszul közelíted meg a dolgot.
    Nem tudom van-e még olyan aktívan fejlesztett linux ami elfér egy floppy-n, de beágyazott rendszereken: pl routereken is fut linux. Azaz olyan hardvereken, amik messze a Windows rendszerkövetelménye alatt vannank. Szóval kezeljük már tényként, hogy egy átlag desktop linuxnak kisebb a rendszerterhelése mint a legújabb Windowsnak. Ez mindig is így volt. Legalábbis a Vista óta biztosan. De szerintem ez már offtopic.

  • #82595328

    törölt tag

    válasz Kansas #141 üzenetére

    1. Pont erről beszélek, nem ugyanaz a terhelése a két oprendszernek. Win11 alaptelepítés + minden frissítés fenn van. Mégis milyen beállításra gondolsz? Max a Steam kliens szokott futni a háttérben, most a tesztelés céljából azt is kilőttem.
    A Win 60 fokkal indul, egy nyitott böngészőablaknál 35-40 fok.
    Linuxon 35 fokkal indul ez lement 28-32 fokra. Nagyobb terhelésnél is marad ez az eltérés. Persze tudom én csinálok valamit rosszul. :))

  • #82595328

    törölt tag

    válasz King Unique #41 üzenetére

    2 dologban is teljesen igazad van.
    1. Linux huszároknak semmi keresnivalója egy windows-os topicban.
    2. A mai hardvereknél a Windows tárhely és a memória igénye (szinte) lényegtelen

    Viszont ami nem mindegy, az a rendszerterhelés(fogyasztás) => melegedés.

    Nemrég vettem egy mai "karcsúsított" gépet, amin a Win11 kb. 10 fokkal melegebb (érzésre is) ugyanolyan terhelés mellett mint a linux. (Meg ennyivel hangosabb is). - Értsd linux alatt hideg és csendes, Windows alatt melegszik és hangos. - Ez viszont szerintem már nagyon nem mindegy. Márcsak a gép élettartama szempontjából sem. Ez szerintem már jogos érv a linux mellett egy olyan topicban, ahol arról beszélünk, hogy egy rakás gépet nem lehet majd Win11-re frissíteni. Friss linux viszont mehet rá.

Új hozzászólás Aktív témák