-
Fototrend
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
brd
nagyúr
tudom levan írva de pont ezaz már vagy 30perce olvasgatok és nem hogy többet tudjak hanem még "butább" lettem
Dehogy! Az igazi bölcsesség felé haladsz, most tudod meg, mennyi mindent nem tudsz. De miért nem kérdezel?
Pár szóban nem lehet leírni, nézd meg pl. a #8295-ben linkelt leírás hosszát (ha tudsz angolul, próbáld meg értelmezni is, szerintem párszor el fogod olvasni egyik-másik részét, mire tényleg megérted - már ha valóban érdekel
), és az jórészt csak a blokklánc/titkosítás (részben) működésének ismertetője, a címek használatát pl. szinte egyáltalán nem említi. De azért pár szóban:
A Bitcoin egy olyan tulajdon, amely matematikai alapokon nyugodva biztosítja a tulajdonoddal való rendelkezést, azt tőled senki el nem veheti, nem foglalhatja le (erőszakkal is csak akkor, ha nem vigyázol rá, vagy hihető jelentőséggel megfenyeget), és lehetővé teszi a(z Interneten való) nagyon alacsony költségű mozgatását. Az, hogy pénzként többé-kevésbé használható, a jó tulajdonságaiból fakad.
Ami nagyon fontos, mielőtt esetleg elkezded nagyobb összegekkel használni:
Ha küldesz valahová (nem saját címre) rész BTC-t, akkor is mentsd le a tárcádat (wallet.dat), mert küldésnél is generálódik egy új (saját) cím (ha nem minden BTC-t küldesz), és az eredeti címről küldött BTC-k azon része, amit nem másnak akartál küldeni, oda kerül (merthogy egy címről csak minden BTC-t lehet elküldeni, a részüket nem) de ezt a hivatalos program nem hozza külön a tudomásodra!
Tehát "A" címen van 3 BTC-d, "B" címre küldesz 1-et, akkor ez úgy fog kinézni, hogy a program csinál egy "C" címet is és ott lesz a 2 BTC-d, persze a program ugyanúgy fogja láttatni, mintha nálad lenne, csak nem az "A" címeden lesz. Ha ezt követően egy olyan mentést kell visszatenned, ami még az 1 BTC "B" címre való küldése előtt történt, akkor el is búcsúzhatsz a "C" címen lévő 2 BTC-dtől, mert nem tudsz majd vele rendelkezni.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Trollok komolyan
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- EarFun Air Pro 4 - a cél a csúcs
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Metal topik
- Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- További aktív témák...
- Dell Precision 7550 i7-10850H 32GB 512GB Nvidia RTX3000 6GB 1 év garancia
- Apple iPhone 11 64GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- iPhone 15 Pro Max 512GB 87% Esim-es verzió (3hónap Garancia) Kijelzőn pici folt!
- Beszámítás! Benq GW2480 24 60Hz FHD IPS 5ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Beszámítás! Asus TUF Gaming F15 FX507Z notebook - i5 12500H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 4GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Pár szóban nem lehet leírni, nézd meg pl. a
), és az jórészt csak a blokklánc/titkosítás (részben) működésének ismertetője, a címek használatát pl. szinte egyáltalán nem említi. De azért pár szóban: