Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Gyuri16 #1977 üzenetére
Alapvetően szerintem mindannyian egyetértünk.
A legjobb egyébként az, ha az ember rengeteget gyakorol egyedül.
Én pl. C++-t prog2-ből akkor kezdtem el megérteni, amikor készítettem a szoftver laborból feladott házimat, amivel extra sokat szarakodtam, hogy a lehető legszebb legyen, szerencsére az ellenőrzésnél a laborvezető srácnak nagyon tetszett a megoldásom, azt mondta, ennél szebben nem igazán lehetett volna megoldani.
Az előadás, a gyakorlatok és a labor is önmagában kevés lett volna, mert tök más, amikor valaki elmagyarázza, hogy mit kell csinálni, és mivel lehet szopni, mintha te magad szívsz annyit egy feladattal, hogy attól már önmagában a fejedbe verődik a megoldás módja.
De ezt nálunk az előadó hangsúlyozta is, hogy rengeteget gyakoroljunk, különben nem fog menni, hiába járunk be szorgalmasan előadásokra.A tárgyra visszatérve a lényeg egyébként az, hogy a papíron programozáshoz felesleges foglalkozni az include-olásokkal és a csodás hibaüzenetekkel - nálunk pl. prog2-n kifejezetten kihangsúlyozta az előadó, hogy ne szarakodjunk a ZH-n az include-olgatásokkal meg a using namespace-ekkel, mert azt úgysem fogják értékelni, senkit sem érdekel, hogy oda tudok írni minden program elejére két-három mindenképp szükséges sort.
(#1976) Karma: pedig szerintem Szebi előadásai eléggé gyakorlatiasak és érthetőek voltak, nekem kifejezetten tetszettek az órái meg a stílusa. Az volt az egyetlen olyan előadássorozat ebben a félévben (a gyakorlatokon, laborokon kívül), aminél minden órán ott voltam, mert tényleg érdekelt, és követhetőnek tartottam. Sok olyan előadás volt, amire egyszerűen sajnáltam az időt. Viszont Szebinél elég sokat tanultam, főleg az jött be, hogy nem teljesen elszállt idióta programokat vettünk, hanem gyakorlatban is bármikor előforduló programrészleteket beszéltünk meg (az elméleti anyagon túl), hogy mit miért, hogyan kell csinálni.
Azon jót szakadtam, amikor mondta: "a szünet előtt csak egyetlen nagy kérdést szeretnék Önöknek feltenni. Megtalálja-e az egér a sajtot?".(ennek az ea-nak a végefelé - backtrack algoritmusok)
Egyébként nekem egyetem előtt közöm nem volt a programozáshoz, mégis itt szedtem össze a tudás nagy részét, persze tudom, hogy még mindig nem tudok semmit az egészről. Persze az sokat segített, hogy rengeteget gyakoroltam magamtól, meg weblapfejlesztés közben is elég sok programozási kérdés merül fel más nyelveknél, így abból is lehet építkezni.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- Deeepdaaark
- Kerékpárosok, bringások ide!
- ZIDOO médialejátszók
- Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
- Diablo IV
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- GeForce RTX 5050 kártyák az MSI portfóliójából
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- További aktív témák...
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook Laptop 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD IPS MATT
- Eladó Lian Li O11D MINI-X gépház
- Lenovo ThinkPad P17 Tervező Vágó Laptop -50% 17,3" i7-10750H 32/512 QUADRO T1000 4GB
- FSP DAGGER PRO ATX3.0(PCIe5.0) 850W Sfx tápegység
- Eladó PNY GeForce RTX 4070 Ti SUPER 16GB OC XLR8
- BESZÁMÍTÁS! GigabyteA620M R5 7500F 32GB DDR5 500GB SSD RX6700XT 12GB Bitfenix Nova Mesh Enermax 750W
- Telefon felváráslás!! Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, Xiaomi 11 Lite
- DELL, HP gyári töltők, sok db. 7,4x5mm - 4,5x3mm + USB-C/Type-C 65W
- Keresünk dokkolókat
- 120 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest