Új hozzászólás Aktív témák
-
Vekko
aktív tag
Üdv!
Dell Inspiron 15R N5110 laptopom van. Olyan problémán van (több rendszeren, több routerral kipróbálva), hogy wifin a net elérés valamiért random lecsökken 1.3 MBps-re, miközben 5 MB körül kellene teljesítenie. Most kitapasztaltam ki a hiba jelenségnél, hogy a wifi adapter állapotát megnézve 150 Mbps-et mutat a sebességnél. Ilyenkor letiltom és engedélyezem és a hiba megszűnik, ilyenkor 65 Mpbs-et mutat.
Dell.com-ról leszedett hivatalos win7es és win8as driverrel is ezt műveli (sőt azokkal a driverekkel még el is tűnnek a wifi hálózatok néha), jelenleg fel se tettem drivert, és azt használom amit a win 8.1 feltett magának.
Dell 1702-es wifi kártya van benne.
Mi lehet a megoldás? -
Vekko
aktív tag
Sziasztok,
INSPIRON N5110-es másfél éves lapom van (core i3 2310M, gt 525m), az a problémám, hogy a gép egy ideje nagyon melegszik játék alatt, kb. 10 perc után eléri a processzor a 85 fok utáni prochot-ot és lelassítgatja egy egyszerű 10 éves call of duty 1 játék alatt minimum grafikán is. Szeptemberben volt benne egy teljes hűtéscsere, és decemberben is volt egy ssd beszerelés, tehát nem hinném, hogy nagyon poros lenne belül + normál állapotban netezés mellett 55-60 fokos (ami ha jól tudom normális). Természetesen sík, kemény felületen tartózkodik a laptop. Szerintetek mi lehet a baj?
-
Vekko
aktív tag
Ennél azért az orvos tudomány picit komplikáltabb. Ha esetleg volt valakinek hasonló esete és rá megoldása, akkor elég hamar megoldható a probléma.

-
Vekko
aktív tag
Sziasztok,
Dell Inspiron 15r n5110 (i3, hd3000+gf gt525) laptopom van. Már másodszor tettem fel a win8-at rá (közöttük win7 volt, amin nem fordult elő a probléma) és mindkét alkalommal kb. 1 hónap után, semmilyen új szokatlan program telepítése nélkül a következő probléma fordul elő: legtöbbször filmnézés közben, 5-6 alkalommal 0,5 másodpercenként mintha lecsökkenne/megszűnne a processzor órajele. Az egér beakadozik, a hang egy-egy gépies pittyegéssé alakul. Mindezt nagyon random módon. Melegedés kizárható, ismerem már hogyan viselkedik a gép ha esetleg eléri a 85 fok utáni prochot-ot.
(Anno 1 éve win7 alatt is voltak hasonló problémák, de csak avast vírusirtó használata mellett és sokkal hosszabb és sűrűbb volt a jelenség, mikor az utorrent futott szinte mindig, ez azóta megszűnt de a mai napig nem tudom miért viselkedett így avast mellett.)
(összes szükséges driver fent van a hivatalos oldalról)
Remélem nem hagytam ki semmit. Szerintetek mi lehet a gond?
+sikerült elkapni feladatkezelőben, hogy a jelenségnél a system emelkedik fel 16 % körüli proci használatra
-
Vekko
aktív tag
Sziasztok!
N5110-em van, azaz ahhoz, hogy hdd-t cseréljek szét kell bontani kb. az egész laptopot, ha ezt megtettem sikeresen de 1 hónap múlva fellép egy ettől független hiba és ki kell hívnom a next bussines day garisokat akkor ebbe beleköthetnek vagy szereljem előtte vissza a régit?
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Pedzegeti az új Xbox irányát a Microsoft
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Rezsicsökkentés, spórolás (fűtés, szigetelés, stb.)
- Elemlámpa, zseblámpa
- OLED TV topic
- MasterDeeJay: RAM gondolatok: Mennyi a minimum? DDR3 is jó?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- 271 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285H, RTX 5070
- HP 255 G8 - 15.6" FullHD IPS - Ryzen 5-5500U - 8GB - 512GB SSD - Win11 - MAGYAR - ÚJ AKKU
- 269 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285H, RTX 5060
- 268 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285HX, RTX 5060
- Makulátlan hófehér Lenovo,FullHD IPS, core i5 ,GTX 2/6GB 128bit VGA,8-32GB DDR4 RAM/SSD+HDD,Win.11
- AKCIÓ! BESZÁMÍTÁS! Részletfizetés 0% THM ÚJ RTX 5090 több típusban 3 év garanciával 27% áfával
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akks
- HIBÁTLAN iPhone 14 Plus 256GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4561, 100% AKKSI
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Gamer PC AMD Ryzen 3500X/16GB DDR4 /Nvidia 1650 4 GB/256 GB SSD + 1 TB HDD 6 hó garancia, számlával!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


