-
Fototrend
Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)
-
(rögzített hozzászólás)
2024. március 1-től
● a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
● a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
● A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
● Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
● A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.
Aktív témák
-
leviske
veterán
válasz
4Grider
#26858
üzenetére
Nem azt mondtam, hogy bőkezűen bánnak a sávszélességgel, hanem azt, hogy meglehetősen nagy kapacitással rendelkeznek.
Bár közben utólagosa nyomtam egy tény csekkolást magamon és hülyeségeket írogatok megint. A 900 és 1800-as sávokban pont le vannak maradva. Sőt, laikusként úgy tűnik a DIGI meglévő frekvenciái nem jönnének rosszul a Voda számára. Bár ez még valamilyen formájú együttműködést nem zárna ki. -
leviske
veterán
válasz
Renwick
#26854
üzenetére
Bennem igazából két kérdés merült fel már korábban is:
1. Van-e joga az aukciót követően egy-egy szolgáltatónak harmadik fél részére bérbe adni a frekvencia használati jogot?
HA IGEN ->
2. A Vodafone, aki az elmúlt években és most is elég jól betárazott frekvenciákból és vergődik a kábeles szolgáltatásaival, nem lenne egy ideális partner a DIGI számára? Elvégre nem lenne precedens nélküli, hogy a Voda másik cég hálózatán kínál vezetékes szolgáltatást és nem lenne ez kisebb segítség, mint a tőlük bérelt plusz frekik a DIGI számára. -
leviske
veterán
válasz
DonMaster
#19145
üzenetére
Nem neki, hanem az államnak. Az állam azért nem fizet több pénzt, ha több a bevétel. Sőt, az állam semmiben nem reflektál egy-egy tisztviselő teljesítményére a fizetések kiosztásakor. Pedig mennyivel jobban teljesítene az ország, ha a minimálbértől csak akkor ugranának el, ha tényleg csinálnak valamit az ország előrehaladása érdekében...
(#19146) .tnm: +1
-
leviske
veterán
válasz
Dr Bubo
#19133
üzenetére
Ennek ellenére volt már 2016-ban olyan eset, hogy bíróságon támadta meg a döntést a Telekom/Telenor/Vodafone, ahogy most a DIGI is tett és az lett az eredmény, hogy 6 hónappal az aukció lezártát követően elvették a frekvenciákat a nyertestől.
Az NMHH-nál való fellebbezés egészen más, ott senki sem várta azt, hogy a pénzünkből bárki ne a saját zsebére döntene. A magyar nép szeret ilyen embereket a fejére húzni.
-
leviske
veterán
válasz
zoli62
#18717
üzenetére
Nem a DIGI dolga faragni ezen, ha az adott szolgáltató olyan alap műveletet nem tud végrehajtani, hogy a választható körzetszámok közé felveszi a +36-50-et. Több olyan oldal is van, ahol explicite visszajelzést adnak arról, hogy a használt rendszer nem ismeri a körzetszámot. A Google és Netflix pont nem ilyen.
Valószínűleg vannak olyan cégek, ahol a tesztidőszak lejártát követően teszik elérhetővé a DIGI-t.
-
leviske
veterán
válasz
orsib78
#18621
üzenetére
Ellenzéki oldalról ezt is lehetne ügyesen használni, mert az elmúlt években ez talán az első olyan korrupciós ügy, ami közvetve igen is eljut minden ember pénztárcájáig az országban (nem csak a sokak számára absztrakt gondolatként létező államkasszáig). Nem kell ehhez feltétlen a DIGI-t piedesztálra emelni, elég, ha a verseny korlátozására és az ebből fakadó magasabb árakra koncentrál valaki.
-
leviske
veterán
válasz
#71835392
#18597
üzenetére
Igazad van, elnézést. Viszont, ha véletlenül volna is érdeklődő az 1800MHz-es sávokra (amik miatt ilyen ügyben gondolom az NMHH nem ajánlana fel rendezést), szerinted drágábban tudnák bérbe adni, mint nyújtani rajta pl az 1000HUF-os mobilnet szolgáltatásukat?
Az országos lefedettség emlegetése kapcsán meg most Te értettél félre. A DIGI nincs messze attól, hogy a potenciális vásárlói köre mindennapi mozgásterét lefedje. Így volna létjogosultsága arra, hogy a meglévő otthoni ügyfelei számára azt mondja, hogy -teszem az- 1000HUF + hívásonként 5HUF/perc-ért cserébe kínálok nektek kiegészítő szolgáltatást, amivel az alapvető kommunikációt el tudjátok végezni amikor éppen úton vagytok hazafelé, stb. Erre pedig később ráépülhetnének a drágább és gyorsabb csomagok.
(#18593) RWhite: Részemről ez csak tipp volt. Mindenesetre a 1800MHz nem alkalmas lefedettség bővítésre. Ennyit laikusként megtudok állapítani.

(#18594) Renwick: Ebben igazad lehet, de meglepő volna, ha ezzel az eshetőséggel nem számolt volna a DIGI. A 900MHz meg(nem) szerzése sokkal markánsabb formában szabja meg lefedettség szempontjából a jövőképüket, mint a 700MHz. Ha anyagilag nem számoltak 900MHz-es blokkok szerzésével, akkor arra gondolom eleve számítottak, hogy jelentős arányban lesznek képesek előfizetőket átcsábítani a nagyoktól. Vagy tévedek?
(#18599) poli27: És ha lelövik a hálózatot, mikortól nem kell ezt fizetni. Mert gondolom magától nem esik le és azt is kétlem, hogy ezekre ne x időre lenne fix szerződés.
(#18616) orsib78: Azért lássuk be: egy olyan országban, ahol a rezsicsökkentés kampány téma, ott azért csak vicces, mikor az árak csökkenését akadályozza meg a kormány.
-
leviske
veterán
1. A podcast nem eltűnt az oldalról, csak átkerült a helyére, mert új struktúrát kapott az oldal.
2. Nem ezzel a képpel került ki, ez új. De egyébként az oldal időnként szokott ilyen harsány képekkel és címekkel előállni. Ez nem pártatlanság kérdése.
3. Az újságírói kvalitásait objektíven nem lehet egy, sokak érzelmeit felfokozó cikk kapcsán megítélni. Tény, hogy általában KT-nak van véleménye és ritka, hogy a legoptimistább eshetőséget vázolná a jövőt illetően, de ebben a tekintetben legalább kiszámítható.
Tudnék neked felhozni olyan szakmai újságírót, aki egyes cégekkel szemben optimista, másokkal szemben meg kimondottan pesszimista jövőképeket vizionál.
(#18585) kovlaj122: Egyrészt kérdés, hogy kinek az igénye az országos lefedettség. Az ország lakosságának majdnem fele Pest/Budapest területén belül tengeti napjait. Ezen az igényen már induláskor túllépett a cég.
Másrészt szerinted mennyiért vásárolná fel bármelyik nagy a meglévő hálózatot? A DIGI tudtommal Ericsson eszközökkel kezdte a kiépítést, nem Huawei alapon így a Telenornak és a Vodafone-nak kapásból használhatatlan szerintem. Ilyen helyzetben meg a Telekom erősen kétlem, hogy annyit adna a hálózatért, amennyi visszatermeli a DIGI-nek a befektetett pénzt.
Szvsz a visszatérülésben csak az segít, ha piacon maradnak.
(#18589) RWhite: A 800MHz-ről nem tudok. Az nem az AH területe még mindig? Mindenesetre ami a DIGI problémáit ténylegesen megoldaná, az a 2021-es 900MHz-es frekvencia aukció, hiszen az az elkövetkező években az egyetlen olyan alkalom, amikor ténylegesen a lefedettség javítása céljából szerezhetne frekvenciákat a cég. A 2100MHz csak a sávszélesség növelésére lenne alkalmas.
-
leviske
veterán
Szerintem még korai a pánik a DIGI mobil megszűnése körül. Ha nem is kapnak már frekvenciát a 2100MHz-es sávban, a 700MHz-ért valószínűleg úgyse harcoltak volna komolyan, a 900MHz (ami a 2G, 4G és 5G lefedettség miatt is fontos) újrafelosztása meg elvileg 2021-ben esedékes.
Legrosszabb esetben a DIGI mobil még mindig elvegetálhat az otthoni előfizuk kiegészítéseként 2021-ig. De volt már arra is precedens, hogy egy ilyen aukció kimenetelét tette semmissé az EB itthon (ugye akkor is kizárták a DIGI-t az aukcióból, másodjára meg szerzett frekit).
-
leviske
veterán
Az a baj a 700MHz-el, hogy 2G-n nagyon sok telefon nem tudja (egyáltalán van olyan, ami igen?), ahhoz pedig, hogy LTE hálózattal legyen nagy lefedettségük, szükséges a VoLTE-képes telefonok elterjedése az ügyfeleknél. Ez sem trivi, pláne, hogy olyan márkák, mint az Apple, kapásból kiesnek a szórásból megegyezés hiányában.
Ráadásul a 700MHz úgyis csak jövő év végén vehető használatba, amikorra már jön az LTE-re is alkalmas 900MHz-es sáv újraosztása (igaz?). Így én a helyükben inkább olyan frekvenciák megszerzésére koncentrálnék, amikhez vannak eszközeim és fél éven belül jogom is van használatba venni. Mert ugye addig nem nagyon tudnak kijönni tesztüzemből, amíg legalább a nagyvárosokban nincs tisztességes lefedettség tisztességes sávszélességgel.
(#17905) 4Grider: Elvileg az a hitel a romániai frekvenciapályázatra IS kellett. Így gondolom az anyavállalat felel érte, aminek azért több dél-európai (pl. spanyol, olasz) országból is származnak bevételei.
-
leviske
veterán
Sziasztok! Van itt olyan ember, aki kapott számlát azóta, hogy megkötötte a digi mobil előfizetését? Júniusban még gond nélkül megjött, az ebben a hónapban esedékes viszont még mindig nem futott be.

-
leviske
veterán
Na itt is jövök az IPv6 mizériámmal.
Ki mit tapasztal, ha teszteli az IPv6 kapcsolatát? Én IPv6 címet se kapok, pedig elvileg jól állítottam be a telót.Érdekelne, hogy ez a helyzet csak 29-es körzetben lévő celláknál van jelen, vagy mindenhol.
-
leviske
veterán
Van értelme egyébként az észrevételek/tapasztalatok bejelentésének az oldalukon? Mert én azt kaptam tőlük válaszul, hogy "Köszönettel vettük Társaságunkhoz érkezett megkeresését. A hozzánk beérkezett levelével kapcsolatban kérjük, engedje meg, hogy az alábbi tájékoztatást adjuk. Jelenleg teszt időszak zajlik a mobil szolgáltatásunkban.".
-
leviske
veterán
válasz
#71835392
#10049
üzenetére
A kolléga szerintem a heteken belül megtartandó frekvencia aukcióról beszél, ahol -ha minden igaz- újra osztható a 2100MHz-es sáv, hozzátoldott 15MHz-el, plusz tiszteletét teszi a 700MHz-es sáv és talán a 3500MHz környéke is.
Miután a 700MHz-es sávért komoly vérengzés fog menni, meg van az esélye, hogy a DIGI a háttérben be tud magának zsákolni egy nagyobb egybefüggő blokkot egy másik sávban. Egy olyan szolgáltatóból, aki hajlandó volt ingyen elindítani a szolgáltatását, nem lepne meg, ha fel lenne készülve egy komolyabb versenyre mondjuk a 2100MHz-es blokkokért.
-
leviske
veterán
Két kérdésem lenne srácok:
Az első az, hogy van itt olyan, aki be merte vállalni, hogy azonosító szolgáltatást irányítson az 50-es számára? Gondolok itt online 2 faktorosra, vagy bankira. Ott nem volt gond az SMS megérkezésével?
A másik kérdésem, hogy azokon a területeken, ahol a DIGI hálózata még mindig számnéven látszik, ott is elérhető már, vagy ott még nem üzemelték be?
-
leviske
veterán
válasz
wwenigma
#4557
üzenetére
Nem azt írtam, hogy agyonverte nézettségben.
Az utolsó oldal elég jól összefoglalja azt, amit írtam (mégha csak a totál nézettségre vonatkoztatva is). A TV2 már messze nem az a stabil második helyezett, mint a felvásárlás előtt. Nyilván a Tények zuhanó megítélésével nem tudnak mit kezdeni, de erre kb számíthattak is, mikor Fókusz 2-nek rendezték be.Anyagilag most az RTL se a piramisra (nézettség harmadik helyezett), se a pénzt vagy éveketre nem tud mit reagálni. Az csak ráadás, hogy a BK kiesett a top10-ből, ami a korábbi évek tapasztalatait nézve elég durva változás.
szerk: Na de ne ragadjunk ezen a témán. Mi az aktuális DIGI mobil indulási időpont? Március?

-
leviske
veterán
válasz
#08205312
#4540
üzenetére
Amennyiben összevetjük a TV piaci próbálkozásokat, 0-ról a MTVA-ból nem sikerült még most sem sikeres, sokakat elérő szócsőt faragni az RTL-énél kétszer nagyobb büdzsé ellenére sem. Ezzel szemben a TV2 már beelőzte nézettségben az RTL-t.
A mobil piacon ugyanez a helyzet. Rengeteget kell költeni és akkor sem jön gyakorlott stáb nélkül a siker, ha a digi mobil üzletágát veszik meg. Ezzel szemben a Vodafone-nak a TV2-höz hasonlóan csak egy állami megrendeléses löket kell ahhoz, hogy lenyomjon mindenkit.
Nagyobb befektetés, de ha van eszük, akkor a jelenlegi tapasztalatok alapján ebbe az irányba lépnek.
Aktív témák
● A politikai jellegű hozzászólások figyelmeztetés nélkül törlésre kerülnek!
● Az Összefoglalóban megtalálható, hogy mit ír a Digi ÁSZF a szolgáltatás és a SIM kártya használatáról. Az ezzel kapcsolatos hozzászólások törlésre kerülnek.
● A személyeskedő, sértő vagy flame jellegű hozzászólások törlésre kerülnek.
● Az iPhone-os SMS küldést boncolgató hozzászólások törlésre kerülnek.
Társtopikok:
● DIGI internet
● DIGI kábel TV
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Autós topik
- Tea
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Filmvilág
- Samsung kuponkunyeráló
- Harcművészet topic
- Suzuki topik
- Az eddigi legolcsóbb, 3D V-Cache-t használó CPU-ját hozta forgalomba az AMD
- További aktív témák...
- Ryzen 7 7800X3D +hűtött VRM-es B650M lap +32GB DDR5 kit! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre kiállítva)!
- MacSzerez.com - 2021 MacBook Pro 16" / M1 Pro / 32GB RAM / 512GB SSD / Astro / Garancia!
- MacSzerez.com - 2023 MacBook Pro 16" M3 Pro / 36GB / 512GB SSD / Magyar bill. / Garancia
- iPhone 16 128GB kék
- DDR4 SO-DIMM Laptop RAM-ok nagy tételben 8GB / 16GB
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4398, 100% Akksi
- AKCIÓS ! MacBook Pro 16" M1 Pro 32GB RAM 1TB SSD! 1 év garancia!
- BESZÁMÍTÁS! 64GB Kingston Fury Renegade 2666Mhz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Z790 i9 13900K 32GB DDR5 1TB SSD RX 7900 XTX 24GB Lian LI LANCOOL 207 ROG 750W
- 245 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Bár közben utólagosa nyomtam egy

Ki mit tapasztal, ha teszteli az IPv6 kapcsolatát? Én IPv6 címet se kapok, pedig elvileg jól állítottam be a telót.
