-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
stickermajom
addikt
válasz
szőröscica
#63578
üzenetére
Minden pirosnál állórajt, parkolni csak kézifékkel?
-
stickermajom
addikt
válasz
rbalint88
#63533
üzenetére
Akkor nem én voltam a hülye TS860-nál. Harmadik télen már covid volt úgyhogy nem mentem vele sokat, de utána repedt és taknyosnak érződött. Kollégák azt mondták az nem lehet, mert ez “prémijum”!
Most kiváncsi leszek a Michelin X-Ice Snowra, azt olvastam értékelésekben, hogy kopás és öregedés szempontból is nagyon jó. -
stickermajom
addikt
Én el voltam hűlve az ártól, de 6030D is mondta, hogy mostanában Mo-n is ilyen 20 ezrek repkednek ilyesmire. Innen nézve annyira nem is vészes akkor a 23k, papírral, 3 hónap garival a szerelésre.
Amúgy ha már helyzetjelentés: Quebec-ben most nyáron rengeteg A/T gumit látok, illetve 4S-t. Hagyományos nyári nem sok van. Télen viszont itt alap a téli, sőt rengetegen járnak studded gumikkal. Én is gondolkoztam rajta, mert sokat járok majd kevésbé takarított helyekre, de ki van tiltva az összes parkolóházból a városban, az meg azért fájna. Majd az AWD megoldja, vagy valaki kihúz ha kell.
-
stickermajom
addikt
Elég gyorsan megjöttek a téligumik, szombat éjszaka adtam le a rendelést. Láttam hogy akciós és úgy voltam vele most még van ideje ideérni.

Michelin X-Ice Snow lett 225/65R17 méretben. Három DOT2624, egy 2524, szóval nem a túltárolt készletet szórták ki akcióban. Ha lesz időm jövő héten felszereltetem a felnire aztán valamikor októberben saját kezűleg felrakom az autóra a négyévszakos helyére.
-
stickermajom
addikt
Bedobom ide is a kérdést.
17x7J ET55 helyett 17x7J ET40-et vennék azonos méretű gumikkal. Tegyem, ne tegyem? 15mm-t jönne kifelé a kerék, az nem kevés.
-
stickermajom
addikt
Srácok, Quatrac 5-ön van Outside felirat, vagy csak Inside?
-
stickermajom
addikt
No, meg is jött a Quatrac 5 a kicsire. Bekerül a garázsba pihenni, amíg autó is lesz hozzá.
Az Astráról még nem döntöttem el, hogy merre tovább. -
stickermajom
addikt
-
stickermajom
addikt
Sziasztok!
165/70 R14 méretben szeretnék venni a közeljövőben négyévszakos gumit. Agglomerációs harcra kell, minél halkabb annál jobb jeligével. Havas teljesítmény annyira nem fontos, nem fog hegyeket látni.
Illetve átmásolom a másik topikból a kérdésem, itt relevánsabb:
Szerintetek mennyiért lehet eladni 4 GM acélfelnit, TPMS-sel, TS860-nal és gyári K Astra dísztárcsával? Három szezont futott a gumi, ~16000 km van benne. Illetve vajon a Michelin EnergySaver 30k-val mennyit érhet magában? Mindkét szett 205/55 R16 méretű.
Utóbbi méretben is keresek négyévszakost, egyelőre Quatrac-kal szemezek. Előfordulhat, hogy havat is látna.
-
stickermajom
addikt
válasz
MasterMark
#41610
üzenetére
A 100V jól szerepelt az AutoBild idei tesztjében, ezért mertem megkockáztatni: [link]
Én úgy tudom a Michelin B márkája, szóval annyira budget nem lehet. -
stickermajom
addikt
Na megjött muter Swiftjére a Kléber Krisalp HP3 gumibrokertől. DOT 3420, szépnek szép, egyebetnemtudokelmondani. Már csak a TPMS-t várom Aliról és megvagyunk.
-
-
stickermajom
addikt
Srácok, új Swiftre (175/65R15) merrefelé kacsintgassak téli gumi ügyben? Barum Polaris 5, vagy egy jó Kleber Krisalp HP3? Hegyen lakik a tulaj, hó is szokott lenni, pár hetente lesznek vidéki hosszabb utak is.
Illetve, ha már új Swift: milyen acélfelnit kéne hozzá venni TPMS-sel? Márkaszerviz 170-ért adna komplett szettet, de nem tudom milyen gumival. Eddigi tapasztalataim alapján kijön ez olcsóbban is.
-
stickermajom
addikt
Sziasztok!
Le vagyok maradva gumi témában. 155/70R13-ban mi most a best buy télre? Napi 2x20km vidéken falvak között és telekre járás egy 1,3 kocka Swifttel.
-
stickermajom
addikt
válasz
Motion_Blur
#30081
üzenetére

K Astra. De itt sem értem, 2,5 bar-nál már bőven kényelmetlen.
-
stickermajom
addikt
válasz
Motion_Blur
#30011
üzenetére
Én is kipróbáltam, hogy működik az ABS.
Kellett vagy 800 km, hogy elkezdjek bízni a TS860-ban, most már rendben van szárazon és reggel a jégen is kiszámítható volt. -
stickermajom
addikt
Na akkor Király Gumi tapasztalat, ha valaki később majd keresi: 3 nap alatt megjött a cumó a Marsohoz, bár ma nekem kellett őket felcsörögni, hogy mi újság. Ha nem hívom őket, akkor valószínűleg tolódott volna hétfőig.
Kleber Krisalp HP3 lett, DOT3918 és már fenn is van az autón. Látszik, hogy a PremiumContact5 felkeményedett nagyon a hidegben, sokkal halkabb a téli. -
stickermajom
addikt
Tikogumi, vagy kiralygumi.hu-rol rendelt már valaki? Ezeknél 22 körül jönne ki a Kleber téli, de nem túl bizalomgerjesztő az oldaluk. alkatreszmost.com-on is van 21850-ért, de az meg főleg neccesnek néz ki.
-
stickermajom
addikt
Bizony. El is mondták, hogy hú ez most a készlet erejéig van csak, mert akciós. Jó sokáig lesz készletük belőle.

Ezustroka, a Barum szerintem nem rossz, de azért van annál jobb is. 185/60-as méretben Kleber HP3 van 16 körül, látod nekem is azt ajánlották itt.
Én megrendelném most a felnit, illetve a gumit és kérnék időpontot összeszereltetni. Ha megvan az autó, akkor max egy óra sorbanállás után bármelyik gumis feldobja szerintem pici pénzért a már kész kerekeket. -
stickermajom
addikt
-
stickermajom
addikt
205/60R16-ban Barum Polaris 5 legyen 20k/db-ért vagy Hankook W320 22k/db-ért? Feljebb most nem mennénk árban.
-
stickermajom
addikt
Én megpróbáltam, de marad a W320.
Összegben 340 vs. 215/100km lett volna a CC javára. -
stickermajom
addikt
válasz
Kornel
#29685
üzenetére
Nincs valami tuti tipp CC+ beszerzésre? Az általam ismert oldalakon nincs, a többit nem ismerem. Jó lenne pontos árral számolnom. Árukereső alapján CC+ az A005 árában van ebben a méretben, de nem tudom egy "akciosgumik.com" mennyire megbízható..
Az F-re amúgy valószínűleg tavasszal felkerült volna egy négyévszakos amúgy, kérdeztem is itt már. Azzal már nagyjából sikerült meggyőznőm, akit meg kell.

-
stickermajom
addikt
Közben újra felmerült a 4 évszakos nálunk, most 205/55R16 méretben (azt hiszem ez a J Astra gyári mérete) kéne valami nem túl drága. Quatrac 5 esetleg erre is? 23k körül már van.
Napi 50km M0-n Csepel és Biatorbágy között. Rosszat nem szeretnék, akkor inkább marad a téli-nyári csere. Kleber lesz, ha téli.Ha a nyári lekerül, talán tavasszal el lehet adni 50 körül. (Nem tudom mi van rajta.)
-
stickermajom
addikt
válasz
Titmouse09
#29588
üzenetére
Kíváncsi leszek a tapasztalataidra, én egyelőre nem vagyok elájulva.
-
stickermajom
addikt
Megvolt az első 500km a TS860-nal szárazon. Nem egy kanyarvadász, még az Energy Saverhez képest sem, cserébe nem is hangosabb annál. Lehet a nyomással kell variálnom, vagy kell még neki kis idő, hogy összeálljon, mindenesetre örülök, hogy nem a 20 fokban raktam föl.
-
stickermajom
addikt
"Nekem kijott nyaralas alkalmaval mindket hatson jo nehany drot. Egyiket lecsereltem a potkerekkel a masikkal meg oda vissza mentem ugy 2800km-t. 4 szemely +csomag. Kicsit razott amig ki nem kandikalt a drot. Aztan siman ment. A gumi egy idos volt az autoval 2002-bol. A masik automat amit vettem 2000-es gyartas. Azon is a nyari gumi szett 2002-es. Profil melysege mint az ujnak. Ugy fogja az autot szarazon vizen mint barmelyik uj. A lenyeg a tarolasa es nem a kora. Ha kint egeti a nap 2 evig a gumisnal akkor szarra fog repedni ha autora kerul. Ha egy huvos pincebe tarolod 10 ev mulva is olyan mint amikor kihoztad az uzletbol."
Ezt így itthagyom egy FB csoportból. És ezek jönnek szembe az utakon.

-
stickermajom
addikt
válasz
Motion_Blur
#29300
üzenetére
Ez a maszkoló szalagos megoldás király!
-
stickermajom
addikt
válasz
Motion_Blur
#29245
üzenetére
Vasárnap estig kibírhatná az eső.

-
stickermajom
addikt
válasz
speedernet
#29187
üzenetére
De a Zsu csak a Sparkra írja, szóval nem tudom.

-
stickermajom
addikt
válasz
stickermajom
#29114
üzenetére
Na, nem kellett leszednem végül.
Valóban tőcsavaros. Bár J-re találtam csak adatot 7zap-on, de szerintem nem változtattak J-K között. 12x1,5, 23 mm magassággal. 19-es kulcs kell hozzá. 9598799 a gyári cikkszám, Zsu-nál kemény 217 Ft a Febi Bilstein darabja.
-
stickermajom
addikt
válasz
focvis
#29099
üzenetére
Őszintén szólva fogalmam sincs, FB csoportban láttam csak, hogy 12x1,5, aztán gugliztam. Nem értem amúgy, hogy a sok nagyon hasznos információ (hogyan kösd be magad, hogyan használd a klímát) mellé ez miért nem fért bele a kezelésibe.
Az az elképzelés amúgy, hogy télire mindent külön veszek, hogy szép maradjon a gyári szett.
Ha 22-es, mint footy-nak, akkor én is megszívom, 21-ig vagyok kompatibilis.

-
stickermajom
addikt
Gyors kérdés: K Astrához, ha külön csavarszettet szeretnék télre, erre van szükségem?
-
stickermajom
addikt
válasz
Motion_Blur
#28631
üzenetére
Milyen nyomatékkulcsot rendeltél?
-
stickermajom
addikt
válasz
zsole84
#28417
üzenetére
Ha nem érted, hogy a különböző gumi miért veszélyes, csak sajnálni tudlak.. Az, hogy egy jogszabály mit enged meg, nem jelenti azt, hogy az biztonságos és helyes.
Ahogy látom, egyedül te okoskodsz a topicban jelenleg. A kérdésre megkapta a választ, illetve többen leírták a véleményüket. Csak nem hasonlóan "gondos gazda" vagy te is, hogy ennyire a szívedre vetted?

-
stickermajom
addikt
válasz
blakey
#28406
üzenetére
Nem is a büntetés a gond, hanem hogy nem fogják fel az emberek, hogy ez a közlekedés dolog egy közösségi biznisz. Ha csak a saját életét veszélyeztetné, üsse kavics, joga van hozzá..
Összesen négy tenyérnyi kapcsolata van az autónak az úttesttel. Ezen fillérb*szóskodni..
-
stickermajom
addikt
válasz
mettyuz
#28331
üzenetére
Ha alu van alapból, akkor az nem biztos, hogy fogja szeretni a síelést. Hólánc, illetve a jégbordák megkarcolhatják. Én ezért vettem acélt télre.
Ha acél van, akkor igazából lehet átgumiztatni minden szezonban spórolásból, de az oldalfal annyira nem szereti. Viszont előbb fogsz szerintem új gumiszettet venni, mint hogy ez problémát okozzon. -
stickermajom
addikt
válasz
mettyuz
#28325
üzenetére
Ami tuti: márkaszervizben nem éri meg felszereltetni. Dupla-tripla ár ugyanazért a szolgáltatásért.
Én vettem amúgy egy szett felnit TPMS-sel, külön felnin van a nyári és a téli. Egyszerűbb így, illetve elvileg a gumi sem szereti annyira az állandó átszerelést.TS860 főleg városra szerintem túlzás, Kleber HP3, vagy akár egy Barum Polaris 5 is megfelelő lehet.
-
stickermajom
addikt
válasz
kisza25
#28292
üzenetére
Ha nem gondolkoznék pozitívan már megőrültem volna.

Más téma: adott asszony F Astrája. Tavaly vettünk egy szett Polaris 3-at rá, tavasszal kéne egy szett nyári is. Szerintetek érdemes lenne eladni most a télit és valami négyévszakosra váltani inkább?
Nincs külön felni, szezononként átgumiztatjuk. Napi 2x20-25km ingázás, részben a nulláson körbe. Hosszabb útra általában a K-val megyünk. 175/70R13 elvileg. -
stickermajom
addikt
Na a vásárlás helyén természetesen egyik TS860-nak sincs baja.
Most vagy az van amit kisza is említett és csak szállítás közben megnyomódott, amit az egy heti keréken levés megoldott, vagy nem tudom. Minden esetre én sem látom már azon a kettőn.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen monitort vegyek?
- Gaming notebook topik
- TCL LCD és LED TV-k
- Renault, Dacia topik
- LEGO klub
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség! 2 Ahogy én csinálom.......
- EAFC 26
- További aktív témák...
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
- Hp Zbook 15 G5 15,6" FHD/ i7-8850H, 32GB, 512GB SSD, Quadro P2000- HUN / számla-garancia
- 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080 (ELKELT)
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M1 Max 32GB RAM 1TB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- HP AI Laptop 15 - Intel Core Ultra 7 255U 16GB 1000GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

".



Rögtön egy tízessel drágább a gumi darabja.


