-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
peppe79
senior tag
válasz
Piftuka #57197 üzenetére
Nem mintha ezen múlna, de azt azért érdemes tudni, hogy a Sebo-nál annak idején lenyúltak pár ötletet, a jóval nagyobb múltra tekintő Vorwerktől.
A Vorwerk első cilinderes porszívója a Tiger 250 volt. 1980-ban mutatták be, és ezen már akkoriban ott volt az elektromos fej, a gumírozott "öv" a készülékházon, a click-es csatlakozás, illetve a vízszintesen 360 fokban elforgatható gégecső csonk is. 5 év garancia volt a készülékre, az alkatrészellátást pedig 25 évig (!) biztosították. Hol jártak ekkoriban a többiek? 1988-ban jött aztán a feljavított Tiger 251, H(EPA) szűrővel, és aktívszén szűrővel. Én ez utóbbi típust használtam, mindvégig az eredeti, gyári alkatrészekkel (a hosszú évek alatt még csak a gégecső sem repedt meg!!!). Ez volt a legstrapabíróbb porszívóm, de pár éve eladtam.
A Sebo első cilinderes porszívóját 1995-ben mutatták be. A céget amúgy 1978-ban alapította két német mérnök: Heinz Kaulig és Klaus Stein. Érdekesség, hogy Klaus Stein azelőtt a Vorwerknél dolgozott. Micsoda "véletlen", hogy hasonló ötletekkel rukkoltak elő... -
Zeki
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Mobil flották
- Hegesztés topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Witcher topik
- AI-alapú böngészőt telepítenének gyárilag az új mobilokra
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kaspersky Antivirus és Internet Security Fórum
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest