Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pethob

    aktív tag

    válasz makszi #48130 üzenetére

    "Lányom egyetemre megy szeptembertől külföldre. IPAD vs Macbook Air közt vacilálunk"

    Ha kézírással tervez jegyzetelni - amire egy korszerű egyetemi képzésben már nincs akkora szükség mint 20-30 éve, amikor az egyetem lényegében csak erről szólt, de ugyanakkor egy jó egyéni tanulási módszer lehet - akkor egyértelműen iPad. Jegyzetelni a 11"-os változatokon kényelmes, a 13"-os túl nagy.

    Minden másra Macbook Air jobb és olcsóbb, de arra nem lehet kézzel írni. Szerintem az általad írt képzés iPad-el is teljesíthető. A kérdés tehát tényleg az, akar-e kézzel jegyzetelni? (Vagy rajzolni.)

    (Az én lányom 98%-ban egy iPad Air 5-öt (M1-es) nyúz. 256GB-os, mert a korábbi 128 GB-os tabletét ő kinőtte. A 2% az az a néhány alkalom, amikor valamiért leül a közös családi géphez dolgozni. Főleg a nagyobb monitor miatt. Saját windows-os laptopja van (az iskolától) azt szinte soha nem használja.)

    Én a helyedben vennék most egy tabletet, és szeptemberig látni fogja, hogy ez önmagában elég vagy sem. (Távolról azt feltételezem, hogy ő most tablet-et szeretne.) Ha tényleg kézzel írt jegyzetekkel fog tanulni, azt laptopon úgysem lehet, és akkor tabletre úgyis szüksége lesz. Laptopot meg ráértek akkor venni, felmerülnek feladatok, amit a tablet nem tud. Szerintem nem lesz ilyen.

    IPad Pro-t feleslegesnek érzem a feladatra, az iPad Air (akármelyik méretben) bőven elegendő. Ha csak a jegyzetelés lesz a cél, akkor az alap iPad is.
    Háttér tár min 256 GB!

    Az iPad Air-hez sajna meg kell venni az Apple Pencil Pro-t... :(( Most váltottak technológiát, a régebbi modellekhez való tollak nem kompatibilisek.

    Gépeléshez nem az iPad-es Magic Keyboard-ot javaslom, hanem az asztali gépekhez való Magic Keyboard-ok közül valamelyik kisebbik, numerikus billentyűzet nélküli darabot. Akár használtan. Igazán hatékonyan teljes méretű billentyűzeten lehet gépelni, a 11"-os iPad-es Magic Keyboard-on szűkített gombok vannak, nekünk ezért nem vált be. (Van egy fehér eladó...)

  • bmakszim

    őstag

    válasz makszi #48130 üzenetére

    Én az első félévben próbálkoztam iPaden ceruzával jegyzetelni matek szakon, de nem tudtam megszokni. Hangos, kényelmetlen és olvashatatlanul rondán írtam vele. A kezem is hamar elfáradt a nehéz, kényelmetlen ceruzától. Más előnye meg nincs az iPadnek a MacBookkal szemben, szóval én a Macre szavaznék. Tokkal, billentyűzettel már a súly/ár előnyét is elveszti az iPad Pro.
    De a legjobb, ha ezt a lányoddal beszéled meg, hogy ő mit szeretne inkább. Még akkor is ha esetleg ajándéknak szánnád. Nem 5 éves már, hogy meglepetés kell legyen.

  • Coulson

    tag

    válasz makszi #48130 üzenetére

    Amennyiben szüksége van a Microsoft Office csomagra is, akkor az iPad-en majdnem olyan, de mégsem, mint a MacBook-on. Itt a MacBook nyer.
    Jegyzeteléshez a képernyőn megjelenő billentyűzet is megfelelő lehet az iPad-en (én is csináltam, a gyári jegyzetek alkalmazásban), de egy billentyűzettel az iPad nyer.
    A jegyzetelés kiegészítéséhez vagy csak a kényelmesebb használathoz a Pencil szerintem felesleges. Kézírással az iPad-en jegyzetelni nem a legkényelmesebb (nekem legalábbis nem volt az).
    Az iPad-en egyszerűbb a jegyzetek olvasása, mint magad elé tenni a Macbook-ot.

    Bár az iPad felé húz a szívem, mert egy fantasztikus eszköz, de lehet, hogy egy MacBook racionálisabb döntés.

Új hozzászólás Aktív témák