-
Fototrend
iPad topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Auratech
őstag
Na végre... A 11 második publikus betája már engedelmesebb. Ki lehet pöckölni belőle az appokat..
Viszont inkompatibilitás miatt lehet visszateszem a 10-et, mert rakat app nem indul el, frissítést követelve a fejlesztőktől.. Ha persze vissza lehet..
Feltettem rá a developer betát, majd a publikus betát. Az egyik gépemen van 10-es backup.
A korábban feltett developer beta nem gátolja a visszarendezést 10-re? -
Auratech
őstag
válasz
Chereiose
#15340
üzenetére
Nekem van ilyen átalakítóm. Még a 4-hez vettem. Egy komplett arm minipc van benne 256mb rammal..
Sokat nyavajogtam, mérgelődtem a felbontás anomáliái miatt.., mikor egy lg optimus x2 tudja a fHD-t hdmi-n, natívan..
A konverter kütyü az ipad képét tömörítetlen 1600x900-ba kapja a csatin. (a csati adat-sávszélessége a korlát)
Azért ronda a betűkép..Azt skálázza fel fHD-re. Igazi almás neszeneked..öszvérmegoldás..
A kisebb pld 1280x720/800 felbontást natívan kitolja. Annak nem aliasinges a képe..
Az Apple tv megoldások jobbak, a laggot és a stabilitást kivéve..
A mai erőforrások lehetővé tennék (szoftveresen) a natív fHD megjelenítést, de tojnak rá..
A régi 30pin-vga adapter csak egy kábel volt, (abban még nem volt frame server..)
Lehetne már mondjuk 4K-s verziója annak a rohadék csatinak.., ami amúgy jól működik.. -
Auratech
őstag
válasz
B-L-A-C-K
#14204
üzenetére
Fiam feltette és azt mondja, megy neki. A parallax hátteret kikapcsolta, meg amit érdemes de például a képernyő forgatás animációja most sima, míg korábban 15fps-volt.. Nem szólt, hogy valami gond lenne. Suliban használja, levelezés, neptun, jegyzetek, filmnézés, face.. web..
-
Auratech
őstag
válasz
#05304832
#14135
üzenetére
Elfogadom a véleményed, de a fiam az iPad4-re feltette a 10-t és például a képernyő elforgatási animációja most szép sima, míg előtte darabos volt. Alap memóriakezelése is javult 30-50Mb mértékben. Nem lett lassabb, erőforrásigényesebb. Neki a 9 volt gagyi inkább.
Az Air2-n nem tudok mit mondani. Jó, aztán kész. Nem méregetem. A 3D-s Ess. Anatomy5 jól megy Air2-n.
Lehet, hogy az Air gpu-ja, ami elsőként lett Metal-API képes, nem lett optimalizálva a 10-hez. Frissítésekkel szokott ez javulni.
A 10-ről hasonló a véleményem, mint a 8-tól kezdve. Hiányolom a rendszerszinten, biztonságosan konfigurálható alapértelmezett alkalmazást adott adattípushoz, A jó átjárást a programok, funkciók közt, például olyan felhasználási mód-kombókat, mint a workflowban. A hülye ikonok helyett gyárilag felkínált egyéb elrendezéseket. A mappaikonokat, hivatalosan mappát a mappában.
Az életszerű felhasználás tükrében a csatolmányok szabad választhatóságát, a tömörített állományok beépített kezelőjét. A nem ismert jelszavú wifi hálózatok, csatornaszámok... monitorozhatóságát.
Gamma, színhőmérséklet... szabad kalibrálhatóságát.
Ja és adott ujjnyomattal adott munkakörnyezet-desktop előhívását. Iroda, szórakozás, Médiaszerkesztés...
Gyerek-vendégfiók jól konfigurált biztonsági beállításokkal.. -
Auratech
őstag
A fiam iPad4-et frissített 10-re és jók a benyomásai. Elforgatáskor például a 9-cel ellentétben sima az animáció és a memóriából is több marad. Szóval nem kell kukáznia..
-
Auratech
őstag
válasz
Balázs0916
#13884
üzenetére
Nekem a beták után simán felment. Nem lehet, hogy előfeltétele az utolsó beta, mint frissítési alap, a GM esetén?
-
Auratech
őstag
Természetesen nem kérdés, hogy egy profi e-book olvasó előnyöket ad az olvasás terén. Viszont egy retina mini az üzemidőt kivéve nem annyival rosszabb, mint amennyivel többre képes. Sőt. Nekem évek óta semmi gondom ipadon olvasni, pedig szemüveges vagyok. Jó betűtípussal, megfelelő színbeállítással, háttérfénnyel nem rontja a szemet az iPadon olvasás..
-
Auratech
őstag
Szerintem a játszótérhez közel eső kávézót, boltot kell neten megkeresni, oda küldeni egy plakátot a frankóval. Ha vélhetően arab anyanyelvű, vagy hasonló.. a tulajdonos, akkor a faluban található rendőrörsre kell leadni, jegyzőkönyvvért cserébe, amit te kapsz. A sógorok nem teszik el. Ha helyi lakos volt, aki elhagyta, esélyes, hogy kisszámü a közösség és tudhatnak róla. Ha csak átutazó, akkor a net a megoldás.
Anyám elhagyta a komplett kulccsomóját a telke környékén pár hete. Tegnap kapta meg a rendőrörsön.. -
Auratech
őstag
válasz
Gabesz1019
#13752
üzenetére
Ha azt nézem, hogy a tesóméknál még egy iPad2 napi használatban van, nincs miért aggódni.
Az Air2 teljesítménye közel a 9.7-es pro-hoz, metal apit teljesen támogatja a hardver, ram is ok. Talán a 16Gb-os verziót meggondolnám, de azért az is élhető, ha nem rakod tele pillanatok alatt... -
Auratech
őstag
A lighting-Hdmi átalakító tulajdonképpen egy arm procis miniszámítógép 255 mb rammal.
1600*900-as képet ad ki a lighting és azt skálázza fel fHD-re. Nem pixelpontos ezért és van késése is. szóval játszani nem ideális de azért nem lehetetlen vele. Nekem a legjobb képminőséget a 720p-s projektorra kötve, annak natív felbontását megcímezve adta 1280x720x60fps és avval a leggyorsabb is. 3 éve megvan..
Az újabb ios verziókkal javult a kimeneti minőség de nem natív fHd. Mozinál nem gond. szövegnél észrevehető.
Az Apple tv viszont jobb minőséget ad. Az filmek esetén fHd -
Auratech
őstag
válasz
SoldierL
#13533
üzenetére
Az általad vágyott eljárás nem egy atomstabil, garantált dolog. Mindig van némi rizikó.
iPad vásárlásakor (2012) eldöntöttem, hogy nem élek a winen, droidon addig próbálgatott hasonló logikájú megoldásokkal. Nem bántam meg, aztán, mikor fiamnak átadtam a régi 4-et, mondtam neki, hogy döntse el, vagy JB, vagy a családi megosztásban eddig megvett jópár ezer forint értékű app.
Nem okoskodásul mondtam. Sajnálom, hogy bajlódsz a dologgal. Remélem megoldódik! -
Auratech
őstag
Windows pc-n az usb drivereket érdemes átnézni. USB2 portba dugni az ipadot, ha lehetséges. Javasom a driverpack online szakértő módjának használatát és az alaplapi chipset, usb, .. drivereinek okos frissítését. Minden másból ki a pipát..
Nekem windowsos gubancnak tűnik a dolog.
Másik win gépen minden ok? Ha ott se, akkor kábelcsere. Próbaként. Meg ilyesmik. -
Auratech
őstag
válasz
Ragnar95
#13290
üzenetére
Jól optimalizálva egy 8500-as, 8700-as atommal, 4Gb/64 rammal/rommal élhető egy win10 tablet..
Például egy Telcast X98 pro..250 $ és fut rajta minden épkézláb x86 progi.. Lepróbáltam..
Én is iPad Airt javasoltam minimumként. A metal támogatása miatt tovább friss maradhat..
A napi gyakorlat dönti el, kinek mia legmegfelelőbb. Szerintem egy i5 wi10 sub/noti ssd-vel és Air2 élhető párosítás bármilyen szakon.. Már a tisztaszoft miatt is..
Egyedüli eszközként meg kinek mi van, mire jut. Van aki egy jobb fHd telón is megél.. -
Auratech
őstag
válasz
Ragnar95
#13280
üzenetére
A notebook persze nem rossz de egy iPad például jelentősen többet bír biztonságosan konnektor nélkül. Némán.
A hangrögzítéshez vannak príma, háttérben is futó alkalmazások, ami csak a hasznos, elhangzott dolgokat veszik fel időbélyeggel, a köztes csendeket nem, automatikusan használható beszédhangerővel.
Remek hatékony pdf, jegyzetkezelő appok vannak, (pld :LiquidText) amik pc-n nem elérhetők.
Esetileg mások jegyzeteit közvetlenül pdf-be lehet fényképezni, ami notival nem olyan egyértelmű. Pdf prowider..
Az iPad támogatja a bt billentyűzeteket. nem kell a legdrágábbakban gondolkodni. Nem feltétlenül kell olyat venni, ami takaró is egyben..
Oktatóprogramok tömkelege van ipadra. ibooks, srcibd, Tedisub, Duolinbgo, anatómiai atlasz, iTunesU, Learnist...szótárak, meg az integrált felhőszolgáltatások is jók. Ms. Office is megoldott.
Ami sokkal lényegesebb. Az ipad a 3-tól, de inkább a 4-től retina képernyője okán alkalmas tartós szövegolvasásra, ezerszer inkább, mint egy noti, amiből a fHd már elég húzósárú és kényelmetlen. Lapozható!
Egy jobb atomos wines tablet-hibrid szintén megfelelő lehet, ahol a vágyott win környezet megmarad. viszont sokkal kevesebb a célalkalmazás tanuláshoz.
Szerintem az iPadhoz könnyen, olcsón beszerezhető alkalmazások, szolgáltatások nagy előnyt jelentenek egyetemi környezetben. Fiam harmadéves az eltén. ipad4-gyel elvan. Igaz van egy netbookja is, de az csak az 500-as vinyó miatt izgalmas, amin tárol ezt-azt.
Műszaki területhez CAD és egyebek indokolt a wines noti de szerintem jegyzetkezeléshez, olvasáshoz még egy jobb noti mellé is hasznos, kényelmes egy iPad, mondjuk Air legalább.
Egy félkilós tablet érezhetően kényelmesebb egy másfélkilós subnotinál, cipelgetni. Ja és instant on. -
Auratech
őstag
válasz
kenny123
#11550
üzenetére
Persze. AVPlayerHD estén a média explorerben a feliratfájlra kattintva, alul a karakterkódolás típusa és választható megjelenítési módjai láthatóak. Szabány szerint a Central European-CP1250 páros a megfelelő, de lehet, hogy másik páros ad megfelelő szöveget. Ha a hosszú ű,ő jó, biztosan megfelelő.
-
Auratech
őstag
válasz
silmatauki
#11540
üzenetére
Azt gondolom, a ram méretét nem a képernyő pixeleinek száma dönti el, ha van is rá befolyása. Az általános teljesítményhez fejlesztett (desktop-szerű teljesítményt megháláló) alkalmazások sokkal inkább igénylik.
Az én általam használt stúdiós appok elbírnának akár 8Gb ramot is. Auria, PinnaclePro, SampleTank...
A processzor, gpu teljesítménye eldönti, mi futhat rajta, ami eddig desktop masinán azonos teljesítmény (kábé intel i3)mellett simán fut 2Gb ramon, de azért 16-mellett akadálymentesebb.. Persze bármi lehet. Egyelőre nem tervezek váltani, akármi is érkezik. Egy év múlva visszatérek a kérdéshez.. -
Auratech
őstag
válasz
buci30
#11538
üzenetére
Az Air3 A9X procija valószínűleg kisebb órajelen fog menni, mint a pro-ban. Az Air 2-4600-as geekbench értéke és a pro 5400-as értéke között nincs akkora mozgástér. Kérdés mekkora ram lesz benne. A szoftveres kompatibilitás miatt 4-re szavazok. Marketing szempontok szerint meg új proci de kisebb ram, hogy ne csak a plusz 2" miatt érje meg pro-t tartani.. Fene tudja. Az Air2 naprakész lesz még két évig legalább, a 16-os verziókat kivéve. Az új típus leginkább az Air tulajdonosokra tesz nyomást, hogy váltani lenne érdemes. kérdés, goy mekkora árkülönbözet lesz Air2- és 3 között...
-
Auratech
őstag
Azért nem mindegy, hogy sima youtube linket, levélcsatolmányt, vagy felhős letöltési hivatkozást kell érteni a kaptam egy videót alatt.
Tegnap én is kaptam egy (küldök egy zenét üzenet) zenét, ami youtube link volt, tehát egy weboldal címe.A 9-es IOS-nél jó esetben a videóra tattantva a felfele nyilas négyzeten tapizva felkínálja a letöltést és akkor simán a fotók ikon alatt található videók mappába kerül letöltve. A csapóra hasonlító ikon alatt csak a hivatalosan elérhető (megvett) tartalmakat látod alapesetben.
-
Auratech
őstag
válasz
bozsozso
#11413
üzenetére
Workflow-val valamennyire áthidalható a sandboxból következő áttételeken keresztüli megnyitás..
A közvetlen megnyitás pont azt a biztonságot csökkentené, ami az IOS esetén a stabilitás egyik eleme.
Az Outlook is hibásan jeleníti meg a cellaértékeket?
Eleinte engem is zavart, hogy minden összetettebb program kvázi oprendszerként működve kezeli a különböző fájlformátumokat... -
Auratech
őstag
válasz
bozsozso
#11406
üzenetére
Ne bőgj!
Telepítsd az Outlook alkalmazást. Alapból jobban jeleníti meg a táblázatot de a megjelenített tábla alatt felkínálja az excelben megnyitást is.
A védett táblákat le kell menteni és onnét nyitható.
Nálam párhuzamosan van fenn. Amúgy ipPadról írt levélben a csatolás az outlookból a legsimább. -
Auratech
őstag
Na én épp ezért raktam fapáncélba. Az iPa4-gyel átbukfenceztem egy rámnyitott kocsiajtó felett (bicajról). Kifejezetten jó gerincvédelmet nyújtott a tablet. Az Air2-vel esélytelen lenne deformálódás mentesen megúszni egy hasonló mutatványt. Nagyon vigyázok rá. Még két évig tervezem használni, aztán továbbadom, ha kell a csemetémnek...
-
Auratech
őstag
válasz
szabogabor10
#11240
üzenetére
Egyetértek. A Pro-nál erősebb, kompaktabb Air3 meggondolásra késztetné a Pro-t fontolgatókat, akiknek csak a nagyobb kép maradna jóval drágábban. Ha a Prónál kicsit gyengébb volna, akkor az szinte semmi előrelépés a ramot kivéve.
Én Az Apple helyében kiadnék egy Air2 sportváltozatot, nagyobb akkuval, vízállóan, beépített gps chippel... -
Auratech
őstag
válasz
LaptopSystem
#10955
üzenetére
Pc-n a vlc lejátsza a cd, video cd, dvd lemezképeket. Blurayt még nem próbáltam. iPadon nem próbáltam dvd isot elindítani.
"Play all files, in all formats, including exotic ones, like classic VLC media player." Ezt írja... De ez nem garancia.
Az ISO nem file formátum, hanem lemezkép, ami bármit tartalmazhat, amit lemezre írhatsz. Fájlokat, cd, dvd, bluray... lemezformátumot, telepítőlemezt...
Meglepődnék, ha egy win8 ISO-t behúznék a vlc-be, aztán a lejátszóban telepíteni kezdené....
-
Auratech
őstag
A kék fény hatásáról részletesen tudtam. Ébresztéshez kiváló egy feldimmelő kékes fehér fenyű +7000k lámpa az ágy végénél. A kékes fény lényege, hogy a zárt szemhélyon kersztül jobban beszűrődik azonos erejű fény, mint a sárgás-vörösesből, amit a bőr alatti erek-vér könnyen elnyel.
Az ios megoldása is tetszik. Majd kiderül, mennyire hasznos a napi gyakorlatban. -
Auratech
őstag
Nem hülyeség a 9.3 betaban az esti naplemente effekt de nem vagyok biztos benne, hogy a látható szín hőmérsékletének csökkenése bealtat.
-
Auratech
őstag
válasz
Chrystall
#10652
üzenetére
Windows hiba. Az exif adatokból a win. explorer nem(mindig) veszi ki az tájolás adatait és a bélyegképek készítésekor esetenként hibásan jeleníti meg, esetleg a thumbnail sérültnek is látszik, miközben megnyitva jó.
Ha pld másik gépen is következetesen hibás tájolású a kimásolt kép, vagy nem explorerrel, hanem pld Irfanviewvel, Adobe Bridge, Gimp.. Picasa... nyitod meg és másolod és úgy is hibásan tájolt, akkor lehet hogy az iPhone/iPad automata elforgatása nem adja át exponáláskor a jó tájolást.
Ez akkor szokott előfordulni, amikor a kép ellövése közben fordítod el a telefon iPadot vagy vízszintesen, amikor épp váltogatja a tájolást a giroszkóp..
Az ios mindig használja az exif adatokat a megjelenítéskor, előnézet során és úgy tájolja, ahogy elkészült.
Ha a win. shellbe integrált valamilyen fotós app, amihez társítva van a jpg megjelenítés, nem lesz hibás.. -
Auratech
őstag
válasz
vadászcsiga
#10520
üzenetére
Az lenne ám a új kánaán,
torrent menne az ájpadán.. -
Auratech
őstag
válasz
vadászcsiga
#10179
üzenetére
Szerintem az Air2 egyik programozói kényelmetlensége a három mag talán, ami ismeretlen az összes többi ios tablet, telefon esetében. (Most szakértő biztos cáfol, hogy az semmi gondot nem jelent)
Talán a pro sem véletlenül kétmagos. Bár nekem eddig semmi gondom az Air2-vel.
A kurva gps chipet igazán belerakhatták volna... akár csak dísznek, mint az NFC-t.. -
Auratech
őstag
Elindítom a media servert és betallózom a mappát, vagy ruterre dugott pendrivet, mint meghajtót a ruter beállításaiban.
A tableten én az AVplayer HD progit használom, amin a DLNA server funkciót használva megjelenik a ruterbe dugott pendrive tartalma és azt nézek, amit akarok. A HW gyorsítást érdemes kikapcsolni a lejátszóban a kodekek kezelése miatt..

-
Auratech
őstag
válasz
kenny123
#10141
üzenetére
Ha olyan ruter van otthon, amin van usb port, pld egy tplink wrd3500-, akkor simán ráteszel egy bármilyen pendivet és van "nas". 12e pénz a ruter. Én rátettem egy olcsó64-es pöcköt és gurul.
Ha esetleg nem árt egy új ruter, egy efféle megoldással ezt is meg tudod csinalni.
Wdr 3600-as már gigabites lannal és 2 usb-vel párezerrel több, mindenképp 20 alatt. Nyomtatót is rátehetsz... -
Auratech
őstag
- Mert szép nagy képernyője van és a kocsiban defasza lenne...
... Akkor k@rvára vigyázhatsz rá, ha tok nélkül fürdikézel vele a finom gőzben, pancsikolva...
Én elég mobil vagyok és elviselném, ha a HERE vagy a MapsMe net nélkül is hibátlanul dolgozna avval a 6$-os gps chippel, amit a kétzázezer forintos tabletbe nem bírtak beletenni.
Rengeteg alkalmazás használ helyszolgáltatást akár offline is. Arra se lenne fos.
Sosem értem a termékkört kialakítókat. Miért nem csinálnak fullos cuccot? 16Gb 2015-ben egy prémium tabletben, meg a GPS kihagyása... NFC mellőzése... Tényleg ebből jön a profit, ebből a hozzáállásból?
Nem az egységesen prémium hardver, szoftver, szolgáltatásból? Ami piacvezető? -
Auratech
őstag
válasz
istvan170
#9941
üzenetére
Elfogadom, hogy az IOS sok kívánnivalót hagy maga után. Más kérdés, hogy én nem az oprendszerért vettem tabletet, meg a fájlkezelésért(mondjuk az lehetne jobb egy cseppet..), hanem azokért az alkalmazásokért, amik más platformon nincsenek, vagy bénák. Audio-video-zenei alkalmazásra gondolok, mikkel nagyon elégedett vagyok és komoly munkát is lehet velük végezni)
Mozizni böngészni nekem is sokkal szimpibb egy Z2-3 Sony tablet, amit kis óvatossággal a kádba is bevihetnék és van benne gps chip. Csak Z3 tabival nem tudnék stúdiózni, laptopot kiváltva...
Amúgy a GPS chipet nagyon hiányolom az AIR2-ből.. (Miért csak 4G-s tabletbe tesznek gps chipet almáék, mikor az A(ssisted)-GPS egy hétre előre letölti a műholdak pályaadatait, minden mobilba épített chip esetén ki-bekapcsolható és az mehet offline is?) -
Auratech
őstag
Lehet, hogy szar az egész IOS. Adjátok el, mert csak egyre rosszabb lesz!
Szabaduljon meg a fájdalomtól!
Laggoló, elviselhetetlenül fos oprendszerrel szennyezett Air2-t olcsón átveszek! -
Auratech
őstag
válasz
milszab
#9770
üzenetére
A fórum bejegyzései statikusak. Érdemes ilyen esetekben akkor írni, mikor a ráfordított idő és figyelem ellenére a megoldás nem mutatkozik.
Nekem is többször volt olyan kérdésem, amire a megoldás előbb beugrott magamtól, mint a válasz.AVPlayer esetén az FTP kliens használata és az UPnp/DLNA, amivel lehúzhatod a filmet.
A Dropboxot, más felhő szolgáltatót nem javaslom "netről leszedett" filmek, albumok... átmeneti tárhelyéül sem, mert szűrik a tartalmakból a jogtalan elemeket. Letilthatják a fiókod egy időre... -
Auratech
őstag
válasz
univerzita
#9762
üzenetére
Szerintem nem. Nem. Az Infuse 3 fizetős verziója biztosan tudja.
-
Auratech
őstag
-
Auratech
őstag
Na végre láttam egy épkézláb összefoglalót a Pro-ról.
iPad Pro bemutató
Meglepve olvastam, hogy kétmagos az A9X. Brutális egymagos teljesítménnyel de multiban egyáltalán nem 1.8x gyorsabb az A8-nál. 3213/5480 Egymagos(szálas)-ban igen. Inkább azt vártam volna, hogy négymagos lesz. A leírás lényegében a méretből fakadó előnyöket járja körül és, hogy nem is túl nagy az új tablet.
Szívesen használnék ekkora tabletet, de most nem érzem azt a musthave rohamot, amit az Air2 megismerésekor iPad4 tulajként éreztem.
Az ikonokkal valamit kezdenie kellene az Apple-nek. Kezd nevetségessé válni, ahogy a képernyőn szorványosan ikonok fedezhetőek fel...
A nyomásérzékenységet, ujjlenyomat olvasót... használva lehetne egyfajta startikonja adott tevékenységtípusnak. Pld ikonérintés mellett egy adott ujjnyomat... -
Auratech
őstag
Már kíváncsian várom a Pro első véleményeit. Tesztjét...
A papírforma szerint 8000 pont feletti geekbench multi és 110000 feletti antutu pontját.
Ha a korábbiak szerint skálázódik a teljesítménye, élretör a mobil gépek között.
Már csak a prima alkalmazások kellenek, hogy minden ki legyen használva...b_alazs
Magyarországon a gariztatás népszokás. Nagyon sokan rá vannak állva, hogy a termékkel társuló jótállás szolgáltatásait jó magyar szokás szerint a lejárat utolsó pillanataiban véletlenül érkező meghibásodással arra használják, hogy gépünkön nagygenerált vagy akár cserét erőszakoljanak ki.
Ez külhonban töredék. Itthon statisztikailag bizonyítottan jelenlévő fogyasztói hozzáállás...
Drága dolgok esetén főleg, ami még furcsább, ha nem ismerjük a hazai viszonyokat. Dolgoztam kiskereskedelemben. Nem a hasamra csapok...
Főként az örökgaris cuccok (Oakley, Zippo...) dolgai furák... -
Auratech
őstag
A retina az a 3. iPad. Az méretben azonos a 4-gyel. Az egyetlen külső különbség, hogy a 3-nak 30 pólusú csati van az alján, míg a 4-nek lighting. Tehát a tokon szélesebb rés van alul. A ligthing csatinak nem gond.
A 3-hoz(retina) való tok más méreteiben nézve tökéletesen passzol a 4-re. A fiamnak adott iPad4-hez a T-nél vettem 4900-ért orig. gyári smart case-t. Ami legalább 3x annyi lett volna bárhol másutt.
Szerintem a cover esetén még annyi különbség sincs. Passzolni fog. A mágnes ugyanott van 2-3-4 esetében. -
Auratech
őstag
Újraindítás. Ha utángyártott kábellel használod lehet, hogy csak 1A-rel tölt. Ha ekkor valami megy a háttérben és a képernyő fényes, még merülhet is.
Szerintem szoftveres hiba lehet inkább, amit az újraindítás megoldhat.
Vagy kikapcsolás és a rádugott töltő ébressze fel..
Esetleg nyomj egy repcsi üzemmódot is, hátha valamilyen app a háttérben frissít(pld. térképet..) -
Auratech
őstag
válasz
Papa-Georgo
#9461
üzenetére
Szerintem ezt (majdnem biztos, hogy) minden lejátszó ios app tudja, amelyik az iTunesben feltölthető.
Egy pofás darab a McIntosh AP1 Audio Player.
A VLC a videó formátumokon kívül flac, monkey audio, ape, wmv és egyéb formátumokat is kezel, amit nem mindegyik. Ingyenes.
Én az Audiophile iPad appot használom a jó eq, beágyazott soundcloud, google music miatt.
Ingyenes tippem a VLC lenne. Magyarul is ért, háttérben is lejátszik, formátumkirály.
Amúgy az Infuse is tudja.. -
Auratech
őstag
válasz
november
#9136
üzenetére
Tartós de, hogy makulátlan legyen kell rá tok. Az nem gond, mert úgy is olyan vékony, hogy tokkal sem vastag, nehéz.
Akksi jól bírja. Mivel bika a proci, az alap böngészéstől langyos is alig lesz..
Rengeteg app válik ideiglenesen ingyenessé, vagy filléres árúvá. Szerintem ebben emeltebb a minőség, mint androidos platformon. Használom az AppsGoneFree és az AppZapp progit, amikkel a napi kedvezményeket, ingyenessé váló appokat mindig észreveszem..Kereshetem..
A másolás bármely közös felhőszolgáltatóval könnyed. Dropbox, One, Mega,, Pc-ről meg iTunes és külsős progik pár kattintással átjárhatóvá teszik a két platformot..
Monitorral a legjobb az Air play vezeték nélkül, Vezetékkel meg van HDMI kábel. Nem olcsó de csak egyszer veszed bármely lighting csatis eszközre. Én rendszeresen projektorral kötöm össze, egy 720P-s Acerrel.
Az igazsághoz tartozik, hogy nem natív 1080P a HDMI csati kimeneti felbontása, hanem 1600x900 van valahogy felskálázva. Ezt gyerekbetegségnek tartom és neheztelek az Apple-re. Amikor a tablettel hibátlan FHD, 2K, 3K videókat lehet csinálni. Meg 4K-t is. -
Auratech
őstag
válasz
kenny123
#8960
üzenetére
Gyakorlatilag ezen olvasok mindent. A tablet felbontása kiválóan alkalmas az olvasásra, mivel a nyomdai 300 dpi közelében van, mininél meg felette. A 6-8 ppi betűméret is olvasható, bár azt azért nem erőltetem.
A fényerőt a mellé tett könyvlaphoz érdemes beállítani és jót tesz a kisegítő lehetőségeknél a fehérpont csökkentése, ami az uv kibocsájtást is mérsékli.
Jobb olvasóprogramokban van lehetőség különféle színvilágú, szemkímélő színelrendezéseket használni.
Az iPados olvasást általában a médiatartalmakhoz illesztett fényerő rontja el, ami túl sok.
Kontrasztarányban jobb az amoled de ott meg a subpixel elrendezés tud enyhe szálkásságot okozni. Persze nem a QHD paneleken...
Egy jó epapír-olvasó nem pénzkidobás az ipad mellett sem. Mivel sokkal olcsóbb, gyakran könnyebb is, nincs akkora óvatoskodás a mindenkori használatkor, mint egy jóval drágább iPad esetén.
Én azért egy kindle vs olcsón megszerzett retinás mini esetén lehet, hogy az alma mellett döntenék... -
Auratech
őstag
Remélem nem elhamarkodottan nyilatkozom, de úgy tűnik, hogy a 9.1 beta3 fürgébb lenne a korábbiaknál. Air2-n. A váltási animációk érzésre jócskán begyorsultak. A reakcióidő is mintha csökkent volna. Persze nem méregettem, lehet, hogy csak illúzió...
-
Auratech
őstag
válasz
Ragnar95
#8755
üzenetére
Pontosan itt lép be a marketing. Ha mindenképpen frissítem, valami lassulni fog. Esetleg gépészkednem kell a kézi optimalizálással. Ezt nyilván kevesen teszik.. Vagy nem frissítem.
Ez a frissítési kényszer valamilyen fétis, hogy "naprakész" legyen az oprendszerem. Mint a frizura meg a kinézet. (külcsín, küllem, külalak, megjelenés...) Ez tolja szép lassan afelé a felhasználót, hogy új készüléket vásároljon. Tehetősek bármikor, csóróbbak kétévente. És megmarad a hardcore userek tábora is, akik még 6.01-en tolják és villám a 3GS is... Azok csinálják a legendákat, ami miatt izgalmas lesz a platform a kiscsikóknak.. -
Auratech
őstag
válasz
Ragnar95
#8752
üzenetére
Nem lassulnak a modellek. Az ios friss kiadása friss hardveren mindig fürge.
Az egyre erősebb vas megadja a lehetőséget a funkciók, szolgáltatások, felhasználói felület fejlesztésére, bonyolítására. A frissített régebbi eszközök megszabadítva az erőforrászabló újdonságoktól gyakran jobbak, mint a korábbi verziókkal.
Az optimalizációt az illesztett telepítőcsomagban kellene úgy testre szabni, hogy a megszokott felhasználói élmény ne sérüljön. Természetesen az ok az, hogy a régebbi vasakon mégis megjelenő új funkciók optimalizálatlanságuk miatt erősítik, arra terelik a felhasználót, hogy legalább 2 generációnként eszközt cseréljen.
A támogatási ciklus kitolása pedig erős márkahűséget kelt, ahogy az Oakley szemüvegek örökgarija is vagy a 3 éves garancia.. -
Auratech
őstag
Nekem eléggé rendben van Air2-n a 9.1. Egy teleszemetelt próbálkozós telepítgetés után visszaállítva, óvatosan pakolva pártucat appot szolgáltatást, fiókokat beállítgatva a próbaképp lefuttatott Geekbench átvitte a 4600-as ponthatárt.
Ami nyilván semmi nagyon komolyat nem jelent, de azért megnyugtató.
-
Auratech
őstag
Ha már tegnap backupoltam, most felteszem a 9.1-egy. Hátha sokkal jobb a 9-nél...
Hátha -
Auratech
őstag
A legnagyobb újítást nem is vettétek észre.
Azt, hogy a mappákban 4x4 ikon fér el egy oldalon a korábbi 3x3 helyett.
Ez 77.77777777777777777777777%-kal több ikon egy mappában! Vagy nem?
Azt amúgy fel nem fogom, miért csak 5x5 ikon fér el egy oldalon..
Vagyis alul 6 fér el és még állítva sem túlzsúfolt ,miközben felette 5x4 és igencsak szellős.
Elférne 6x6 is kényelmesen. Ha megnyomjátok kétszer a home gombot, láthatjátok, milyen lenne kisebb ikonokkal a rendszer.
A beállítások ikont meg szépen le lehetne tenni az 5cm hosszú, tökfölösleges AirDrop kapcsoló helyével megfelezve az alulról felhúzható vezérlősávba... -
Auratech
őstag
válasz
CharlieDrop
#8673
üzenetére
Rengeteg óraprogi van. egyszerűbb, okosabb. Biztos, hogy nem ez a legjobb, legügyesebb.
Ez a szín, elrendezés még a WP7 Omniámon nekem megszokott volt.
Az óraprogik egyetlen figyelembe veendő paramétere a fogyasztása. Némelyik brutálisan szipkázhatja az akkut, ami kellemetlen meglepetést okozhat.
Az a jó szín, ami minimális háttérvilágításnál is jól látható. Világos-sárgás számokkal...
Éjjel töltőre téve biztonságos csak...
Az auto fényerő felhúzhatja a beállított derengést és képes meríteni az akkut... -
Auratech
őstag
válasz
CharlieDrop
#8671
üzenetére
Big Clock2
-
Auratech
őstag
Feldobtam én is. Az új betűtípus tetszik. Elegáns. Az osztott képű multitask pár próba után véleményezve nekem egyelőre nem kell.
multitaskot kikapcsoltam. Csak a többujjas trükköket hagytam.
Siri javaslatait is kilőttem. Minek az. Meg egy csomó mást is..
A szövegbevitel pozicionálása tényleg jó és jól használható. -
Auratech
őstag
Nálam is feltűnt a 9. Asszem előbb azért az elmúlt órákban csinált iPados soksávos hangfelvételt learchiválom otthon, mielőtt frissítenék... Azért vakon nem bízom...
Ha nem teccik, jön a beta 9.1, akár..
Töltsétek jól az estéteket! -
Auratech
őstag
válasz
danilla
#8542
üzenetére
Köszi a pontosítást!
Úgy tűnik, Kissé felületes voltam... Akkor a split-sreen legalább stimmel...
Annyi mini van, hogy hamarosan kijön a hét törpe belőlük...Én mikroszálassal törlöm le, ami lehellgetve az ujjnyomokat is leviszi. A rongyot meg kábé hetente kimosom mosogatószerrel...
-
Auratech
őstag
Szerintem idén nem lesz Air3. A mostani palettán ott lesz a Pro. Az új minik megkapják az Air2 belsejét. A terméksor egyben van. A pro képességeit szerintem idén nem kapja meg egy új tízcollos tablet. Az gyengítené a pro piacát, ami gondolom most elég hangsúlyos. Csak spekulálok.
Az Air2 árcsökkenésében sem vagyok biztos. A miniknél biztosan a régi rend szerint lesznek olcsóbbak a korábbi generációk.
Az Air2 tulajdonképpen most ér oda az ios9-cel, hogy minden felhasználó számára elkülönül az Air-től, mivel a prón kívül csak ez és az Air2 belsejű Mini3 kap osztott képernyős multitaskot. -
Auratech
őstag
Ha az Air2-vel jól együttműködik a toll, esélyes, hogy beszerzek egyet..egyszer.
A pro nem apro. Mire beleteszem egy normális tokba ott vagyok kiló felett...
Nem feltétlenül kívánatos.
Akkor már inkább egy i7-es 8 Gb-ram, Nvidiás, érintős Transformer flip 280-ért... ssd-vel az Air2 mellé...
Ez a cucc grafikusoknak passzolna, ha nem felhős appokat erőltetne az Adobe hozzá. A normális, hivatalos használathoz Adobe id, cloud a minimum. Sajnos.
A tollas, 400e környéki ár már külföldön sem reflexszerű kiadás...
Az iPad pro szerintem épp a készülő Surface4 malmára hajtja a vizet, ami akár előbb megjelenik. Gyerekbetegségeit kábé kinőve. Skylake proci, 256 ssd, nagy kép, felbontás, toll, billenytyű, fullos win10...
Az iPad pro mellé csomagolni kellene olyan felhasználói szoftvereket, ami elegáns, kulcsrakész megoldásokat adhat adott területen... -
Auratech
őstag
Kábé én is így gondoltam.
A pro is megkapja az új telefonok keményebb üvegét?
A toll mellett igazán nem lenne nagy bonyodalom egy egér sem... jb. nélkül... -
Auratech
őstag
Mekkora memóriát kap a pro? 2Gb? Ezt még nem hallottam megerősíteni.
Véleményem:
- Kisebb kávákat fabrikáltam volna, hogy elegánsabb legyen. Az Air2 képernyő/káva arányait javítani kellett volna, nem csak felnagyítani. Alul a home gomb vastagságát kellett volna elhelyezni és felül is. Jó centivel nagyobb most a pro, mint a szükséges.
- Négy hangszóró: diszkózni kevés, hallgatni sok. 4 mikrofon is van?
- Teljesítmény cpu oldalon van előrelépés, hány mag, mennyi Ghz? szerintem 4 és kábé 1,8, vagy 3x 2.2Ghz.
- Gpu-a megnövekedett képméretet leköveti és cseppet rátesz. Szóval nem lassabb az Air 2-nél. Ez jó.
- Toll. Személy szerint favorit. A Wacoom 77$-os tolla mellett ez érzékenyebb és dőlésszöget is érzékel.
Ez bőven profi. Aki használja, tudja, milyen príma. Ennyi az ára, megéri, kész. Többieknek érdektelen.
A lag azért lényeges. A bemutatón általában lassan dolgoztak vele... Legyen villám...
-IOS9 - Air2-vel jó vagyok rá teljesen, ugye?
Mini4- jó, hogy kisebb és egy 4G-s verzióban el tudnám képzelni a bicajomra téve de annyit nem ér.
Az Air-2 teljesítményét nem használja ki az átlag mini retina használó. Elég a mini3 is bőven..
Telefonok: Szarok. Nagy a káva. kicsi az akku. feleslegesen sok a cpu-gpu erő- csak fogyasztja az áramot.
Vártam volna egy káva nélküli csupakép iPhone-t, ehelyett jött arany-rózsaszín keret rettenet... -
Auratech
őstag
válasz
CharlieDrop
#8433
üzenetére
Nagyon jó!
-
Auratech
őstag
válasz
SidCorky
#8411
üzenetére
Képszerkesztésre több jó app van. A Photogene príma raw szerkesztő, konvertáló Photogene4
A Photoshop express megnyitja a raw képeket de nem azonos a funkcionalitása.
Kiváló képszerkesztő az Instaflash Pro. Fény-, színkezelésben szinte lightroom szintű a repertoár.
shadows, highlights, light eq, exp, fill light, soft light, contr, tone eq, white bal, sat, vibr, color eq,... geometry, crop..
Aztán még remek a Pixelmator is psd kezeléssel, rétegekkel...
Wifis kamerával kiválóan együttműködik az iPad. nekem D3200-zal (adapterrel) Élőképes távvezérlés is lehetséges. Szóval rendben van a képszerkesztés. A képe gond nélkül használható arcszín tónus ellenőrzéshez.. 99%-ban színhelyes olyan 70% fényerőnél...Van olyan alternatív böngésző, ami képes Explorer 11 módban simán desktop szerűen dolgozni.
A Perfect Web. Gondolom facebook Messenger..
Az elrejtés trükközve megoldható újraindításig. elrejtés
Ami van, az a korlátozások rendje. Tehát engedélyezed a korlátozásokat és a beállításaiban összekattintgatod, hogy mit tiltasz le.
Például aktiválod a korlátozást, miután jelkódot rendelsz hozzá. Aztán a korlátozásoknál beállítva kikapcsolod amit nem kívánsz elérhetővé tenni. kiveszed a zöldet.
pld kicsiknek adva letilthatod a safarit, vásárlást, törlést, telepítést, kamerát...Jobb lenne ha például egyfajta parental kontroll, ahol a gyerek ujjnyomával belépve olyan környezet fogadná, amit beállítunk. Például az 5 lehetséges ujjnyom akár ötféle felhasználói felületet hozna elő.
Mint a virtuális desktopok.. -
Auratech
őstag
válasz
The.Bali
#8396
üzenetére
Vezetékesben nincs. Van még VGA túloldalú kábel, hasonló áron.
JB-ken átesett masina képes lehet olcsóbb kínai adapterekkel együttműködni.
Vezeték nélkül is van pár lehetőség.
Elsőként az Air play-Apple TV segítségével. Aztán DLNA app segítségével, például az ArkMC. Ez stram servert csinál az ipadból és alkalmas tv-re laptopra képes sugározni.
Az iMediaShare is tudja ezt, ha a tv okos, netképes, ugyanettől a fejlesztőtől van még a Flipps TV.
Állóképet, prezentációt pld a BeamAir progival pofonegyszerű. Ez azonos hálózatban lévő eszközre képes sugározni egyszerűen. -
Auratech
őstag
Bocsánat, ha meggondolatlanul feltételeztem a lezárt képernyőt említve.. Természetesen jogos az igény, hogy ne álljon meg a felvétel, ha a képernyő takarékra áll... Némely progival előfordul.
Az AAC modernebb PC-s médialejátszókon ismert almák világán kívül is. VLC, Foobar, MPCHC.. Mai telefonok viszik..
Fizetős progik között van jó pár, ami MP3-mat is tud, dropboxba ment, adott jelszintre aktiválva vesz fel-előadást felvéve a firkálással telt időt nem rögzíti, csak, mikor duma van...Ha érdekel, privátba küldhetek listát.. -
-
Auratech
őstag
Tegnap az évnyitón egy diák hozott iPadot (Air), hogy arról menjen egy szám, amivel fellépnek.
Beállítja, lepróbáljuk, minden ok. 5 perccel a fellépés előtt koppintok, hogy beélesítsem, aztán a facebook chat-tal ébred a képernyő.
zene sehol. Nem is tudtam a címét... Duplán kattintva, keresve a zenét megnyitott ablakként a háttérből előhúzva, láttam, hogy kábé 50 app sorakozik inaktívan egymás mellett.. 
Mivel volt net, a kapott üzenet előretolakodott.
Tanulság. Beállítatni a jelszó nélküli, le nem záródó képernyőt, repülős üzemmódot, és kilökdösni minden fost...
Vagy csak saját eszköz.. -
Auratech
őstag
válasz
Ragnar95
#8381
üzenetére
Az nPlayer aktuális változatában a DTS hangért újra fizetni kel az értékelések (aug 26, aug 27) szerint...
Jobb körülnézni, mi a tényállás. Amúgy jó progi lenne.
Filmes mindenes, ami a hangszabványokban sem válogatós az Infuse pro fizetős verziója..
Én az AVPlayerHD használom, ami szintén remek de az Infuse többek kedvence. -
Auratech
őstag
válasz
#99546112
#8371
üzenetére
Köszi! Világos.
A letöltésre nyomva a várható fájlméretnek megfelelő tárhelyet a safari "lefoglalta" a rendszerben, mint a pc-n az elindított p2p stream letöltés (torrent- még alig jött le valami, de a mappa,fájl mérete már a végleges fájlméretet adhatja). A virtuális tárhely foglalás aztán a leírt galibát okozta, amit a programok és a rendszer nem azonosan kezelt.. Jó dolog a visszaállítás..
Ez afféle letöltéssel előidézhető "tárhely-túlterheléses rendszer támadás"
Nehogy vírust írjanak belőle...
Ez olyan, mint a tegnap rendbetett pc, amin a temp... mappa... duzzadása miatt a C: -n 12Mbyte szabad hely maradt és a bootképernyő után a desktop és perifériák azonnal befagytak. -
Auratech
őstag
válasz
#99546112
#8368
üzenetére
Nincs mit. Ha már szót ejtünk róla, szeretném megkérdezni, hogyan nyomtál rá és miután rányomál, mi történt? Felkínálta a fájltipus megnyitását (pld. ISO) valamiben, vagy nagysemmi és mire észbe kaptál, valamilyen láthatatlan temp. állomany felduzzadt? Szóval csak okulásul érdekel, hogyan futottál bele ebbe a hibába.
Köszi! -
Auratech
őstag
válasz
#99546112
#8361
üzenetére
Ha nem kínálta fel a letöltéskor a megynyitás ...ezzel és .funkciót de közben megtelt a cache, akkor
beállítások
általános
használat
tárhely kezelése
safari
webhelyadatok
törléseHa valamilyen alkalmazással, letöltés segítővel, akkor annak a dokumentum mappájában találod
Ha konkréten nem találod, de az app hatalmasra duzzad, letörlöd és újratelepíted, pld az ftp-s appot, amiben megnyitottad volna...ilyesmit nézegenék... A használatban mindenképpen látszania kell, hol foglalja a helyet a cucc...
Esetleg a safarin belül az előzmények törlése...
Új hozzászólás Aktív témák
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Arch Linux
- iPhone topik
- BestBuy topik
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen okostelefont vegyek?
- Gyúrósok ide!
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- További aktív témák...
- BONTATLAN Új Ipad 9th 10th 11 gen. Air 6 7 , Ipad Pro Mini 7 IPADEK Azonnal DEÁK Térnél Átvehető.
- iPad Pro 13-inch (M4) WI-FI Cellular 512 GB
- ZEBRA XPLORE iX125R1 12.5" ÜTÉS ÉS POR ÁLLÓ Windows TABLET ( i5-6200, 8G/256/LTE/GPS ) GARANCIÁVAL
- IPAD Pro 12.9 2.Gen 512GB Wifi+CELLULAR, ÜZLETBŐL, 27% ÁFÁS SZÁMLA. GARANCIA
- iPad Air 13" M3 128GB Karcmentes Purple/2028.05.13.Gar./Akku 100%/p4641
- Új, Aktiválatlan iPhone 16 Pro (256 GB) (rendelhető)
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3453
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B360 i7 8700 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 650W
- Huawei P30 Lite / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest



zene sehol. Nem is tudtam a címét... Duplán kattintva, keresve a zenét megnyitott ablakként a háttérből előhúzva, láttam, hogy kábé 50 app sorakozik inaktívan egymás mellett..

