-
33534 - 33401
33534 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-11-27 19:39 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr V
addikt
-
zeon.hu
nagyúr
-
Bajgunar
senior tag
-
zeon.hu
nagyúr
-
Dan-szan
senior tag
-
Bajgunar
senior tag
-
Dan-szan
senior tag
-
stuka20
senior tag
Néztem , de nekem egyelőre menetrögzítő sincsen. Szóval, ha még meg is vamoljak, akkor is jobban jövök ki, mintha idehaza venném mindegyiket. Márha megáll 50-ben.
-
cigam
titán
-
stuka20
senior tag
-
Graphics
Jómunkásember
Hm. 70mai alis oldaláról vettem. Az volt a legrágább, mást nem is találtam. Fura volt nekem is, mert amúgy semmi opció nem volt semmire.
Ahogy nézem jól ki van számolva. Mert ez kínából jön és nem lett áfa fizetve (124ezer - 24ezer). Ha a lengyel raktárasat veszem, akkor 170ezer lenne. Vagy ha megjön nekem is, akkor vám+áfa és 170 ezer lesz.
Ahogy nézem más nem is árulja. De egyébként volt rá kupon is, azzal még lejött 16ezer. Így a 124ezer helyett 84ezret fizettem.De meg tudod nézni, hogy milyen szállítási móddal jött?

-
Bajgunar
senior tag
Hm. 70mai alis oldaláról vettem. Az volt a legrágább, mást nem is találtam. Fura volt nekem is, mert amúgy semmi opció nem volt semmire.
Ahogy nézem jól ki van számolva. Mert ez kínából jön és nem lett áfa fizetve (124ezer - 24ezer). Ha a lengyel raktárasat veszem, akkor 170ezer lenne. Vagy ha megjön nekem is, akkor vám+áfa és 170 ezer lesz.
Ahogy nézem más nem is árulja. De egyébként volt rá kupon is, azzal még lejött 16ezer. Így a 124ezer helyett 84ezret fizettem.Most ez végül mi lett, up03-al?
-
stuka20
senior tag
Több eladónál kell nézni a termék árát s a fizetésnél látod. Ha hiányzik az a ~23k, akkor ott nincs benne áfa. Ergo meg lesz majd vámolva, s megy majd rá neked ~25-27k áfa... Amelyik eladónál ~23k-el dragább. S pl EU (mondjuk Lengyel, Sa) raktarból jön. Akár + szallítással is (de ez is lehet ingyenes is, csak be van építve árba...). Akkor az már nem lesz megvámolva. Mivel kifizetted az áfát. Kb ennyi.
Hm. 70mai alis oldaláról vettem. Az volt a legrágább, mást nem is találtam. Fura volt nekem is, mert amúgy semmi opció nem volt semmire.
Ahogy nézem jól ki van számolva. Mert ez kínából jön és nem lett áfa fizetve (124ezer - 24ezer). Ha a lengyel raktárasat veszem, akkor 170ezer lenne. Vagy ha megjön nekem is, akkor vám+áfa és 170 ezer lesz.
Ahogy nézem más nem is árulja. De egyébként volt rá kupon is, azzal még lejött 16ezer. Így a 124ezer helyett 84ezret fizettem. -
Bajgunar
senior tag
Több eladónál kell nézni a termék árát s a fizetésnél látod. Ha hiányzik az a ~23k, akkor ott nincs benne áfa. Ergo meg lesz majd vámolva, s megy majd rá neked ~25-27k áfa... Amelyik eladónál ~23k-el dragább. S pl EU (mondjuk Lengyel, Sa) raktarból jön. Akár + szallítással is (de ez is lehet ingyenes is, csak be van építve árba...). Akkor az már nem lesz megvámolva. Mivel kifizetted az áfát. Kb ennyi.
-
Graphics
Jómunkásember
Függ a szállítási módtól. ( és értéktől is)
Aliexpress topicban tudnak segíteni, de ha Standard vagy Selection shippinggel rendelted, vagy EU raktárból, akkor nincs egyéb költség. ( ha nem így akkor az baj )
Rendelés előtt kellett volna ezt megkérdezni

De miért kérne a posta pénzt? Nem fizetted ki előre?
Itt több dolog nem világos sajnos.
-
stuka20
senior tag
Alin mióta vonja le az árból az áfát? Azt írja beszéljem meg az eladóval. 23ezer forintot ír. Vajon ennyit kér majd a posta is, amikor beérkezik?
-
stuka20
senior tag
-
simonjoe
őstag
-
sambenez
Topikgazda
Megéri 70mai-hoz a 4G kit (up04)? Használja valaki? Nekem előző autómba volt, de zavart, hogy elől van az a kis kör alakú egység. Az értesítést nem volt rossz, de igazából pár naponta kivettem az sd kártyát és megnéztem volt e valami érdekes esemény. Az up03 csak 10ezerrel olcsóbb. Nem tudom melyiket vegyem majd.
Ha volt akkor neked kellene tudni a legjobban, hogy megéri vagy sem.
Azt a kör alakú egységet nem tudod a műszerfal alá rakni? -
Graphics
Jómunkásember
Na pénteken végül rendeltem egy T800e-t.
Kíváncsi leszek hogy tudom jól rögzíteni, mert szélvédőre ragasztott tükröm van, lehet nem a legjobb.
-
stuka20
senior tag
Megéri 70mai-hoz a 4G kit (up04)? Használja valaki? Nekem előző autómba volt, de zavart, hogy elől van az a kis kör alakú egység. Az értesítést nem volt rossz, de igazából pár naponta kivettem az sd kártyát és megnéztem volt e valami érdekes esemény. Az up03 csak 10ezerrel olcsóbb. Nem tudom melyiket vegyem majd.
-
DigitXT
félisten
Az lehetséges, hogy memkártya nélkül nem hajlandó frissülni egy 70mai?
Sikeresen kapcsolódott, beüzemeltem, applikációban is minden rendben, beállítgattam, adott élőképet is, sőt újra is indítottam.
Aztán az app talált firmware frissítést (1.0.xx-ről 1.2.xx-re), appba le is töltötte, de a kamerára nem tölti át.
M310 Plus 3K az alany.
Azt írja áttöltés sikertelen, ellenőrizzem a stabil kapcsolatot. Stabil, gyak. a telefonra tettem a kamerát, nézem a wifit, a kamerához kapcsolódik (élőképet ad)Az A500 Pro Plus+ anno simán ment, és az A810S is, igaz mindkettőt már memkártyával a hasában frissítettem. Ez az egy különbség van a mostanihoz képest. Ebből gondoltam hogy a kártya kellhet neki? Ha nem, akkor mi más lehet a gond?
Simán lehet, hogy előbb a kártyára kellene írni a firmware-t, hogy onnan frissítse magát.

-
BlacKSouL
addikt
Az lehetséges, hogy memkártya nélkül nem hajlandó frissülni egy 70mai?
Sikeresen kapcsolódott, beüzemeltem, applikációban is minden rendben, beállítgattam, adott élőképet is, sőt újra is indítottam.
Aztán az app talált firmware frissítést (1.0.xx-ről 1.2.xx-re), appba le is töltötte, de a kamerára nem tölti át.
M310 Plus 3K az alany.
Azt írja áttöltés sikertelen, ellenőrizzem a stabil kapcsolatot. Stabil, gyak. a telefonra tettem a kamerát, nézem a wifit, a kamerához kapcsolódik (élőképet ad)Az A500 Pro Plus+ anno simán ment, és az A810S is, igaz mindkettőt már memkártyával a hasában frissítettem. Ez az egy különbség van a mostanihoz képest. Ebből gondoltam hogy a kártya kellhet neki? Ha nem, akkor mi más lehet a gond?
-
Sgt. Chris
aktív tag
-
Graphics
Jómunkásember
Őőőő...tud valaki megbízható A810 beszerzési helyet, ami gyors, és alacsony árú. Vagy egy elhullott A800S után mit javasolnátok? Maradt egy RC06-os kamera, amit felhasználnák az új front kamera mellé...
Én úgy olvasom, hogy A810-zel nem kompatiblis.
A200, A400, A510, A500S , A800 és A800s, amihez passzol az RC06
Én ezekből A510-est vennék. Aliról, lengyelből.
Lehet kuponozni, VIOSS12 pl.
Euróban fizetve nekem 78 Eurora jönne most az ki.
-
Sgt. Chris
aktív tag
Őőőő...tud valaki megbízható A810 beszerzési helyet, ami gyors, és alacsony árú. Vagy egy elhullott A800S után mit javasolnátok? Maradt egy RC06-os kamera, amit felhasználnák az új front kamera mellé...
-
vacs
veterán
-
Graphics
Jómunkásember
-
zeon.hu
nagyúr
-
vacs
veterán
-
h1mpi
félisten
Nekem Viofo van. Szivargyújtóra kötöttem (elvezettem az USB-t a műszerfal mögött), de mivel az autó fixen kint hagyja a feszt, ki kell húznom, ha nem akarom, hogy megegye az akkut parkolás közben. Ennek következtében az is kézi vezérlés, hogy vissza kell dugni a felvétel megkezdéséhez. Ez nem mindig jut eszembe, aztán richtig akkor nem fog menni, amikor kéne. Vica versa, ha eszembe is jut, nem mindig indul el a kamera, elsőre. Hallani, ha nem indult, mert nem játssza le a bejelentkezési hangot: én se látom (a tükör mögött). Magával a képminőséggel én elégedett vagyok, a felvétel letöltése viszont kábeles, mivel ebben nincs wifi. Hang minősége sem rossz. Bár ahogy rezeg, belezörög a mikrofonba...
Ui: mi ebből a tanulság? Be kellene kötni rendesen, egy olyan tápra, ami gyújtáson indítja, megbízhatóan, s nincs olyan, hogy néha nem indul el az USB betápra, mert olyan a kedve. Tavaly a Hungaroringen volt bevetésen. Sikerült jobb időt menni a tesztpályán, mint a TC.
Nekem be lehet állítani, hogy 5 perc után lekapcsoljon a kamera.
-
need
addikt
Sziasztok..
Most néztem éppen egy videot.. lényegében első hátsó kamera a téma.. ott a srác arról panaszkodik hogy elég rossz a hátsó kép minősége a sötétíttet üveg miatt.. hát nekem is le van sötétítve.. csak most eset le a dolog.. a srác videoját eléggé látványos volt.. na most ez tényleg így van..? Ha a hátsó ablak sötétített akkor nagyon sok értelme nincs a hátsó kamerának..!?!
baromságot írtam mert akkor én sem látnánk a belső vissza pillantó tükörből.. -
h1mpi
félisten
-
Graphics
Jómunkásember
Senkit nem akarok megsérteni, de szerintem a 70mai kamerák túl vannak hájpolva.
Van egy A510-es kamerám (autóval együtt kaptam) és nem lehet sehogy kikapcsolni a kamera indításakor hallható erős sípoló hangot, plusz az Android app és a kamera néha elfelejtik egymást újra kell párosítani.
Ezzel szemben a szüleim autójába egy Viofo kamerát vettem, évek óta néma csendben és tökéletesen teszi a dolgát.
És a Viofo app nem dobta el a kamerát, pedig hónapok óta nem "találkoztak"
Szerintem a Viofo kiforrottabb szoftver/firmware szinten.Teljesen néma az A510, most néztem meg direkt.
Amúgy itt lehet kapcsolni és némán indul.
Szóval teljesen oké.
és ki lehet kapcsolni az induláskor hangot. Kipróbáltam.
-
jano_77
nagyúr
Nekem Viofo van. Szivargyújtóra kötöttem (elvezettem az USB-t a műszerfal mögött), de mivel az autó fixen kint hagyja a feszt, ki kell húznom, ha nem akarom, hogy megegye az akkut parkolás közben. Ennek következtében az is kézi vezérlés, hogy vissza kell dugni a felvétel megkezdéséhez. Ez nem mindig jut eszembe, aztán richtig akkor nem fog menni, amikor kéne. Vica versa, ha eszembe is jut, nem mindig indul el a kamera, elsőre. Hallani, ha nem indult, mert nem játssza le a bejelentkezési hangot: én se látom (a tükör mögött). Magával a képminőséggel én elégedett vagyok, a felvétel letöltése viszont kábeles, mivel ebben nincs wifi. Hang minősége sem rossz. Bár ahogy rezeg, belezörög a mikrofonba...
Ui: mi ebből a tanulság? Be kellene kötni rendesen, egy olyan tápra, ami gyújtáson indítja, megbízhatóan, s nincs olyan, hogy néha nem indul el az USB betápra, mert olyan a kedve. Tavaly a Hungaroringen volt bevetésen. Sikerült jobb időt menni a tesztpályán, mint a TC.
én saját kezűleg kötöttem rá a biztire az A810-t mindezt úgy hogy totál nem értek az autóhoz, csak használom - és észlelem, ha vmi nem stimmel, de szerelőhöz viszem és csináltatom. Kerestem YT-on videót és az alapján én is meg tudtam csinálni a kábelezéssel együtt - nem nagy dolog ezek alapnán.
-
need
addikt
Kereslek privátban..
-
need
addikt
Köszönöm szépen a segítségedet.. vissza keresem akkor kártyákat..
-
DigitXT
félisten
Köszönöm mindenkinek a segítséget..
De vannak még itt kérdések..

Ezek a kamerák hogy működnek..?
Vagy is én nem akarok parkoló szenzort meg semmit..
Azt akarom hogy ha a gyújtást rá adom akkor műxik ha nincs rajta a gyújtás akkor meg off.. vagy minden esetben ki kell húzgálni..?A kártya a következő..
Milyen 128 vagy 256 GB kártya az ajánlott..?Nekem Viofo van. Szivargyújtóra kötöttem (elvezettem az USB-t a műszerfal mögött), de mivel az autó fixen kint hagyja a feszt, ki kell húznom, ha nem akarom, hogy megegye az akkut parkolás közben. Ennek következtében az is kézi vezérlés, hogy vissza kell dugni a felvétel megkezdéséhez. Ez nem mindig jut eszembe, aztán richtig akkor nem fog menni, amikor kéne. Vica versa, ha eszembe is jut, nem mindig indul el a kamera, elsőre. Hallani, ha nem indult, mert nem játssza le a bejelentkezési hangot: én se látom (a tükör mögött). Magával a képminőséggel én elégedett vagyok, a felvétel letöltése viszont kábeles, mivel ebben nincs wifi. Hang minősége sem rossz. Bár ahogy rezeg, belezörög a mikrofonba...
Ui: mi ebből a tanulság? Be kellene kötni rendesen, egy olyan tápra, ami gyújtáson indítja, megbízhatóan, s nincs olyan, hogy néha nem indul el az USB betápra, mert olyan a kedve. Tavaly a Hungaroringen volt bevetésen. Sikerült jobb időt menni a tesztpályán, mint a TC.
-
sambenez
Topikgazda
Köszönöm mindenkinek a segítséget..
De vannak még itt kérdések..

Ezek a kamerák hogy működnek..?
Vagy is én nem akarok parkoló szenzort meg semmit..
Azt akarom hogy ha a gyújtást rá adom akkor műxik ha nincs rajta a gyújtás akkor meg off.. vagy minden esetben ki kell húzgálni..?A kártya a következő..
Milyen 128 vagy 256 GB kártya az ajánlott..?Attól függ. Ha az autó leveszi a feszt a szivargyújtóról akkor nem kell kihúzni. Általában leveszik.
A milyen kártya témában meg kicsit olvass vissza, kb 30-40 hozzászólással ezelőtt pont erről volt szó. -
h1mpi
félisten
Senkit nem akarok megsérteni, de szerintem a 70mai kamerák túl vannak hájpolva.
Van egy A510-es kamerám (autóval együtt kaptam) és nem lehet sehogy kikapcsolni a kamera indításakor hallható erős sípoló hangot, plusz az Android app és a kamera néha elfelejtik egymást újra kell párosítani.
Ezzel szemben a szüleim autójába egy Viofo kamerát vettem, évek óta néma csendben és tökéletesen teszi a dolgát.
És a Viofo app nem dobta el a kamerát, pedig hónapok óta nem "találkoztak"
Szerintem a Viofo kiforrottabb szoftver/firmware szinten.Most vettem egy A510-et full kussban van, probáld a firmwaret frissíteni vagy kapcsold ki az indítási hangot.
-
need
addikt
Köszönöm mindenkinek a segítséget..
De vannak még itt kérdések..

Ezek a kamerák hogy működnek..?
Vagy is én nem akarok parkoló szenzort meg semmit..
Azt akarom hogy ha a gyújtást rá adom akkor műxik ha nincs rajta a gyújtás akkor meg off.. vagy minden esetben ki kell húzgálni..?A kártya a következő..
Milyen 128 vagy 256 GB kártya az ajánlott..? -
Mersant_le
csendes tag
Senkit nem akarok megsérteni, de szerintem a 70mai kamerák túl vannak hájpolva.
Van egy A510-es kamerám (autóval együtt kaptam) és nem lehet sehogy kikapcsolni a kamera indításakor hallható erős sípoló hangot, plusz az Android app és a kamera néha elfelejtik egymást újra kell párosítani.
Ezzel szemben a szüleim autójába egy Viofo kamerát vettem, évek óta néma csendben és tökéletesen teszi a dolgát.
És a Viofo app nem dobta el a kamerát, pedig hónapok óta nem "találkoztak"
Szerintem a Viofo kiforrottabb szoftver/firmware szinten.a 70mai A810 is siri csendben van, es soha nem kellett meg ujraparositani sem. az altalad emlitett A510 nem kerul 40 ezerbe es ezt mered 1 sokkal dragabb viofohoz.
-
sambenez
Topikgazda
-
sambenez
Topikgazda
Senkit nem akarok megsérteni, de szerintem a 70mai kamerák túl vannak hájpolva.
Van egy A510-es kamerám (autóval együtt kaptam) és nem lehet sehogy kikapcsolni a kamera indításakor hallható erős sípoló hangot, plusz az Android app és a kamera néha elfelejtik egymást újra kell párosítani.
Ezzel szemben a szüleim autójába egy Viofo kamerát vettem, évek óta néma csendben és tökéletesen teszi a dolgát.
És a Viofo app nem dobta el a kamerát, pedig hónapok óta nem "találkoztak"
Szerintem a Viofo kiforrottabb szoftver/firmware szinten.Ezt senki nem vonja kétségbe. Csak árban majdnem 2x annyi. Mindenkinek magának kell eldönteni mit választ, csak ezért írtam a 70mai-t.
Nekem mellesleg jó is hogy hangot ad a kamera bekapcsoláskor, legalább tudom hogy elindult mivel nem látom mert a tükör eltakarja. -
vacs
veterán
Senkit nem akarok megsérteni, de szerintem a 70mai kamerák túl vannak hájpolva.
Van egy A510-es kamerám (autóval együtt kaptam) és nem lehet sehogy kikapcsolni a kamera indításakor hallható erős sípoló hangot, plusz az Android app és a kamera néha elfelejtik egymást újra kell párosítani.
Ezzel szemben a szüleim autójába egy Viofo kamerát vettem, évek óta néma csendben és tökéletesen teszi a dolgát.
És a Viofo app nem dobta el a kamerát, pedig hónapok óta nem "találkoztak"
Szerintem a Viofo kiforrottabb szoftver/firmware szinten. -
need
addikt
70mai a810s set akkor ebből a szempontól is jó lenne.. annyi hogy ezen hátul csak full HD a kamera..
-
sambenez
Topikgazda
Sziasztok..
Nézzétek el nekem de még nem nagyon vagyok képben a Dashcamokkal.
A választottam VIOFO A229 PLUS 2CH de nem fix ha valakinek van ettől jobb választás
arra is nyitott vagyok.. első hátsóban gondolkozom..Nem tudom mennyire van jelentősége ennek a Sony Starvis2 ennyire jó vagy csak nagy a Hype ez alapján döntöttem a Viofo mellet..
Igen a Starvis2 ennyire jó. A Viofo is jó, ez egy jó választás. Ez a típus is jó, ha nem akarsz 4K felbontást.
De a 70mai A510 set nagyjából ugyanezt tudja kb fele áron. De annak a hátsó kamerája csak full hd. -
need
addikt
Sziasztok..
Nézzétek el nekem de még nem nagyon vagyok képben a Dashcamokkal.
A választottam VIOFO A229 PLUS 2CH de nem fix ha valakinek van ettől jobb választás
arra is nyitott vagyok.. első hátsóban gondolkozom..Nem tudom mennyire van jelentősége ennek a Sony Starvis2 ennyire jó vagy csak nagy a Hype ez alapján döntöttem a Viofo mellet..
-
vacs
veterán
-
jano_77
nagyúr
-
h1mpi
félisten
-
h1mpi
félisten
Igen pár éves, néztem a táblázatot pont ezért is lepődtem meg, mert elvileg az U3 V30 kártyának elégnek kellene lennie. Akkor nem úszom meg egy új kártya vételét....
-
sambenez
Topikgazda
-
Graphics
Jómunkásember
-
h1mpi
félisten
Ezzel mi baja lehet az A510-nek? Pár perc után nyafog, hogy nem elég gyors neki
-
Dr V
addikt
Sziasztok!
Még mindig az A810 az ajánlott v van más alternatíva, jobb azóta?
-
Sgt. Chris
aktív tag
Üdv! Van egy A800S kamerám +RC06-os hátsó, kb. 5 éve tette a dolgát. Tegnap azt vettem észre, hogy nem villan fel a kocsi indításakor. Próbáltam kézzel bekapcsolni, de semmi. Lehúztam a tápról, majd vissza, de semmi. Kivettem a memóriakártyát és anélkül sem. Behoztam és kipróbáltam külső akksiról, PC USB portjáról, de me se rezzen. Se csippanás, se villanás. Lehet még valamit tenni, hogy teszteljem, mit történt vele?
-
jano_77
nagyúr
-
luciferk
senior tag
-
jano_77
nagyúr
-
zeon.hu
nagyúr
Én hetente legalább 5-6 órát rögzítek rá (SanDisk Extreme) 2 éve és semmi baja.
Az elődje (64GB) évek óta használatban van a korábbi kamerában, szintén jól elvan. -
jano_77
nagyúr
igen ez tiszta, csak nem tudom mennyi körbe érést bír ki egy kártya és emiatt kérdeztem.
megrendeltem a Rufusz Computernél a 128GB, most megyek érte.
-
Bajgunar
senior tag
Kb ~2-3 hónapja van kamerám.
Naponta 2x ~2km-t tuti megyek. Meg hétvégente persze nagyobb köröket. Eddig nem volt problémám. Értelemszerűen ha betelik, kezdi a régebbi felvételeket felülírni. -
sambenez
Topikgazda
Inkább a kártyának. Ezért is érdemesebb endurance minősítésű kártyát venni.
-
Graphics
Jómunkásember
Kis tapasztalat.
A510 kapcsán + Patriot EP 256GB-os kártya.
kb másfél óra után a nagy melegben eldobja a kártyát, hogy alacsony teljesítményű, valószínűleg melegedéssel egy ritmusban csökken az írási teljesítménye vagy a kártyának, vagy a kamerának.
-
jano_77
nagyúr
-
jano_77
nagyúr
ne is mond....sokkot kaptam mikor megnéztem, hogy egy ilyen kártyám volt csakj 256GB-os - akkor 19.990-ért vettem, most 50K körül van legjobb áron!
Lehet elviszem a kocsit inkább szerelőhöz, hogy szedje szét a kézifékkar burkolatát, mert szerintem ott lesz vhol alatta.
-
Bajgunar
senior tag
-
jano_77
nagyúr
-
sambenez
Topikgazda
Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 70mai A810 első hátsó kamerám és ma sajnos történt egy malőr, mikor a memória kártyát szerettem volna vissza helyezni bele.
Megesett, hogy kiesett a kezemből és olyan helyre a kocsiban, hogy nem látni sehol, nem találom. Nem emlékszem, hogy milyen kártya volt, talán Samsung, de most abban kérnék segítséget, hogy milyen kártyát javasoltok bele, mit éri meg ma venni? Tudom, hogy az autós kamerákba speckó kártya kell.
Én mindig valamilyen endurance minősítésű kártyát javaslok.
De ha használod a keresőt találsz több féle javaslatot is. -
jano_77
nagyúr
Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 70mai A810 első hátsó kamerám és ma sajnos történt egy malőr, mikor a memória kártyát szerettem volna vissza helyezni bele.
Megesett, hogy kiesett a kezemből és olyan helyre a kocsiban, hogy nem látni sehol, nem találom. Nem emlékszem, hogy milyen kártya volt, talán Samsung, de most abban kérnék segítséget, hogy milyen kártyát javasoltok bele, mit éri meg ma venni? Tudom, hogy az autós kamerákba speckó kártya kell.
-
zeon.hu
nagyúr
Nincs most valahol akció 70mai első + hátsó kamerára?
Lehetőleg A810 vagy hasonló képességű.
(Kollégám még mindig keresi) -
sambenez
Topikgazda
Nekem meg több mint 10 éve van akkus kamera a kocsiban, és soha egyikkel sem volt semmi probléma.
-
cigam
titán
Üdvözletem.
Ha a kocsiban hagyom például a napszemüveget, az első szélvédőnél, akkor az olyan forró lesz, hogy szinte éget. A jobb minőségű kondenzátoros kamerák tényleg bírják az extrém hőt? AI szerint igen, de érdekelne konkrét tapasztalat. Én Viofo a229 plus-ban gondolkodom vásárlás ügyileg. Fixen a kocsiban maradna egész évben.Köszönöm
50 fok feletti meleget egyik Ni, Li akkumulátor sem szereti. Nekem is kondenzátoros kamerám volt. Az ördög nem alszik, és szinte semmi előnye a saját akkumulátornak. 1-el kevesebb a hibalehetőség, ha nincs benne akkumulátor.
-
stuka20
senior tag
Üdvözletem.
Ha a kocsiban hagyom például a napszemüveget, az első szélvédőnél, akkor az olyan forró lesz, hogy szinte éget. A jobb minőségű kondenzátoros kamerák tényleg bírják az extrém hőt? AI szerint igen, de érdekelne konkrét tapasztalat. Én Viofo a229 plus-ban gondolkodom vásárlás ügyileg. Fixen a kocsiban maradna egész évben.Köszönöm
Korábbi autómban 70mai a810 volt. 3 évig csillaggarázsos volt és ritkán álltam fa alá árnyékos helyre. Semmi baja nem lett.
-
Debilon
addikt
Üdvözletem.
Ha a kocsiban hagyom például a napszemüveget, az első szélvédőnél, akkor az olyan forró lesz, hogy szinte éget. A jobb minőségű kondenzátoros kamerák tényleg bírják az extrém hőt? AI szerint igen, de érdekelne konkrét tapasztalat. Én Viofo a229 plus-ban gondolkodom vásárlás ügyileg. Fixen a kocsiban maradna egész évben.Köszönöm
Viofo A119-et használok hosszú évek óta, legnagyobb kánikulákban és fagyban is a kocsiban van, csak akkor veszem ki néha, ha éle kell menteni felvételt
semmi baja nincs
-
deedee
őstag
Üdvözletem.
Ha a kocsiban hagyom például a napszemüveget, az első szélvédőnél, akkor az olyan forró lesz, hogy szinte éget. A jobb minőségű kondenzátoros kamerák tényleg bírják az extrém hőt? AI szerint igen, de érdekelne konkrét tapasztalat. Én Viofo a229 plus-ban gondolkodom vásárlás ügyileg. Fixen a kocsiban maradna egész évben.Köszönöm
-
Ziyan
aktív tag
Ha valakit érdekelne, ingyen adok egy régről kimaradt BlackVue Power Magic Pro-t, csak el kell jönni érte Szentesre
2019-es vásárlás, bontatlan, dobozában, plusz beépítő relével, nekem végül nincs szükségem ilyen beépítésre. Szivargyújtó vége van, és állíthatóak a feszültség/idő korlátok. -
FireFox1996
addikt
Nem tudom mit vegyek. A810 volt. Néztem az A810s-t, az omni-t és a t800. Utóbbi a 4k hátsó kamera miatt érdekel, de a fülke kamera meg annyira nem. Az omni-t annyira nem kedvelik a neten (értékelések). Bár nem tudom, hogy az omni, az X800 az az első omni vagy már egy sokkal újabb. Mondjuk az brutál, hogy itthon az omni 200E, Aliról meg 118E 4g kit-tel és hátsó kamerával.
Ha most kell cserélném, akkor T800-at venném, szintén azért mert 4K a hátsó. És a belső engem sem érdekel.
Most A810-et használok.
De én még várok, mert csak lesz olyan, ami belső kamera nélkül és 4K-s a hátsó. -
stuka20
senior tag
Nem tudom mit vegyek. A810 volt. Néztem az A810s-t, az omni-t és a t800. Utóbbi a 4k hátsó kamera miatt érdekel, de a fülke kamera meg annyira nem. Az omni-t annyira nem kedvelik a neten (értékelések). Bár nem tudom, hogy az omni, az X800 az az első omni vagy már egy sokkal újabb. Mondjuk az brutál, hogy itthon az omni 200E, Aliról meg 118E 4g kit-tel és hátsó kamerával.
-
soldi3r
veterán
Skoda. Megnéztem, érdekes, kellemetlen, de biztos van jó magyarázat.
Tehát a Superbben van 5 db USB-C aljzat: 2 db 45W-os aljzat középkonzolban, ami tölt is, adatot is visz. Van hátulra a kartámasz hátulján 2 db 45 W-os, ami csak tölt, adat nincs, és van a tükörházban (kamerának) egy ami max 15W-os, csak tölt, adat nincs. A tükörházban lévő is ugyanúgy C-protokolt vár el, bár nem hiszem hogy max 15W-ra mást is tudna mint 5V(de lehet), és a 70mai kamerák meg nem kommunikálnak a töltöportjukon, (mivel nem is feltételezi a kis kínai, hogy valaki esetleg nem a hozzá adott szivargyújtóval használná...haladnak a korral...csak akkor mi a tökömnek váltottak C aljzatra...)amire az autó aljzat inkább letilt, és még 5V-ot sem ad ki.
Ha jól látom egy működő példán, egy USB-C>USB-A adapterbe dugott USB-A>USB-C kábel viszont megoldja a problémát, és úgy már hajlandó működni.Kínai autókban csak szivargyújtó aljzatok vannak?
Nem mondanám kommunikációnak, de tudtommal az USB-C szabvány írja elő a "CC resistor" meglétét. Ezt a kínaiak kihagyták a kamerából. Pár száz Forintért van 5.1K ellenállás.
-
Dan-szan
senior tag
UP03 és UP06 ~ugyannazt tudja. Annyival több az UP06, hogy van rajta egy kijelző. Ez kb netto felesleges. Telóval kapcsolódva kamerára látható, állíthatod az akkuvédelem szintjét, feszültséget, stb...
UP04 annyival több, hogy tehetsz bele sim kártyát, s online kapcsolatban vagy a kamerával távolról. Azonnal küldi ütésre, mozgásra a jelzést. Aztán online tudod nézni a kamera képét.Köszi, így már kezdek tisztábban látni.
-
BlacKSouL
addikt
Skoda. Megnéztem, érdekes, kellemetlen, de biztos van jó magyarázat.
Tehát a Superbben van 5 db USB-C aljzat: 2 db 45W-os aljzat középkonzolban, ami tölt is, adatot is visz. Van hátulra a kartámasz hátulján 2 db 45 W-os, ami csak tölt, adat nincs, és van a tükörházban (kamerának) egy ami max 15W-os, csak tölt, adat nincs. A tükörházban lévő is ugyanúgy C-protokolt vár el, bár nem hiszem hogy max 15W-ra mást is tudna mint 5V(de lehet), és a 70mai kamerák meg nem kommunikálnak a töltöportjukon, (mivel nem is feltételezi a kis kínai, hogy valaki esetleg nem a hozzá adott szivargyújtóval használná...haladnak a korral...csak akkor mi a tökömnek váltottak C aljzatra...)amire az autó aljzat inkább letilt, és még 5V-ot sem ad ki.
Ha jól látom egy működő példán, egy USB-C>USB-A adapterbe dugott USB-A>USB-C kábel viszont megoldja a problémát, és úgy már hajlandó működni.Kínai autókban csak szivargyújtó aljzatok vannak?
-
sambenez
Topikgazda
Adott egy Superb mk4. Van 45 Wattos adatátviteles USB-C aljzata is, és a tükörházban a kameráknak dedikált, csak töltésre való 15W-os USB-C aljzata is.
70mai a810s kamera nem hajlandó még bekapcsolni se egyik aljzatról sem, se egy premiumcord 4.0 thunderbolt, se egy vention 2.0 kábellel....
Mindkét kábelről minden más tölt (telefon, tablet, kiskompresszor, powerbank, telefonok még 3100mAh felett is (Ampere szerint), de ez a qrva kamera nem....ilyenkor azért elmondok pár keresetlen szót a kínai jó édesanyjukra) meg az usb c szabványnak hazudott 12-féle belerejtett f.szságra. Pedig esküszöm nem lenne nagy igényem: egy 30-max 50 centis c-c kábel, amivel hajlandó menni ez a szemétláda a tükörháztól, és nem kell 5 méteres gyári kábeleket tekergetni, dugdosgatni, a kartámasz alól kihozva szanaszét a műszerfal körül, meg lógatni tükrön, szélvédőn keresztbe kasul. Ugyanis csak a középső kartámasz alatt van szivargyújtó, ahonnan persze a saját töltő+kábelével megy simán.
Van ötlet mivel hajlandó vajon működni ami az igényeimnek is megfelel? Miért nem megy azokkal a kábelekkel, amik bármi másnak meg tökéletesek?#32550-es hozzászólásban van említve ugyanez a gond, Az is Skoda.
-
cigam
titán
Adott egy Superb mk4. Van 45 Wattos adatátviteles USB-C aljzata is, és a tükörházban a kameráknak dedikált, csak töltésre való 15W-os USB-C aljzata is.
70mai a810s kamera nem hajlandó még bekapcsolni se egyik aljzatról sem, se egy premiumcord 4.0 thunderbolt, se egy vention 2.0 kábellel....
Mindkét kábelről minden más tölt (telefon, tablet, kiskompresszor, powerbank, telefonok még 3100mAh felett is (Ampere szerint), de ez a qrva kamera nem....ilyenkor azért elmondok pár keresetlen szót a kínai jó édesanyjukra) meg az usb c szabványnak hazudott 12-féle belerejtett f.szságra. Pedig esküszöm nem lenne nagy igényem: egy 30-max 50 centis c-c kábel, amivel hajlandó menni ez a szemétláda a tükörháztól, és nem kell 5 méteres gyári kábeleket tekergetni, dugdosgatni, a kartámasz alól kihozva szanaszét a műszerfal körül, meg lógatni tükrön, szélvédőn keresztbe kasul. Ugyanis csak a középső kartámasz alatt van szivargyújtó, ahonnan persze a saját töltő+kábelével megy simán.
Van ötlet mivel hajlandó vajon működni ami az igényeimnek is megfelel? Miért nem megy azokkal a kábelekkel, amik bármi másnak meg tökéletesek?Olvass vissza! Tipikus Skoda probléma.
-
BlacKSouL
addikt
Adott egy Superb mk4. Van 45 Wattos adatátviteles USB-C aljzata is, és a tükörházban a kameráknak dedikált, csak töltésre való 15W-os USB-C aljzata is.
70mai a810s kamera nem hajlandó még bekapcsolni se egyik aljzatról sem, se egy premiumcord 4.0 thunderbolt, se egy vention 2.0 kábellel....
Mindkét kábelről minden más tölt (telefon, tablet, kiskompresszor, powerbank, telefonok még 3100mAh felett is (Ampere szerint), de ez a qrva kamera nem....ilyenkor azért elmondok pár keresetlen szót a kínai jó édesanyjukra) meg az usb c szabványnak hazudott 12-féle belerejtett f.szságra. Pedig esküszöm nem lenne nagy igényem: egy 30-max 50 centis c-c kábel, amivel hajlandó menni ez a szemétláda a tükörháztól, és nem kell 5 méteres gyári kábeleket tekergetni, dugdosgatni, a kartámasz alól kihozva szanaszét a műszerfal körül, meg lógatni tükrön, szélvédőn keresztbe kasul. Ugyanis csak a középső kartámasz alatt van szivargyújtó, ahonnan persze a saját töltő+kábelével megy simán.
Van ötlet mivel hajlandó vajon működni ami az igényeimnek is megfelel? Miért nem megy azokkal a kábelekkel, amik bármi másnak meg tökéletesek? -
sambenez
Topikgazda
-
Bajgunar
senior tag
Kompatibilis 70mai kamerák listája
70mai Dash Cam Omni (X200)
70mai Dash Cam Omni 4K (X800)
70mai Dash Cam 4K A810
70mai Dash Cam 4K A810 Lite
70mai Dash Cam A510
70mai Dash Cam T800 / T800E
70mai Dash Cam M800
Főbb funkciók, amiket a 4G Kit elérhetővé tesz
Valós idejű távfelügyelet: Élő kép és 360 fokos forgatás (Omni modelleknél) a 70mai applikáción keresztül.Azonnali értesítések: Parkolás közbeni ütközés vagy gyanús mozgás esetén azonnali riasztás érkezik a telefonra.Autókereső és útvonalkövetés: Beépített GPS segítségével pontosan látható az autó helyzete.Akkumulátorvédelem: Automatikusan lekapcsolja a kamerát, ha a jármű akkumulátorának feszültsége 11,8V (vagy 24V-os rendszernél 23,6V) alá esik, így nem meríti le az autót. -
cigam
titán
UP03 és UP06 ~ugyannazt tudja. Annyival több az UP06, hogy van rajta egy kijelző. Ez kb netto felesleges. Telóval kapcsolódva kamerára látható, állíthatod az akkuvédelem szintjét, feszültséget, stb...
UP04 annyival több, hogy tehetsz bele sim kártyát, s online kapcsolatban vagy a kamerával távolról. Azonnal küldi ütésre, mozgásra a jelzést. Aztán online tudod nézni a kamera képét.Az omni-n kívül más kamerákkal is működik? Csak mert a többi kameránál nem olvastam ilyen 4G-t támogató üzemmódokról.
-
Bajgunar
senior tag
UP03 és UP06 ~ugyannazt tudja. Annyival több az UP06, hogy van rajta egy kijelző. Ez kb netto felesleges. Telóval kapcsolódva kamerára látható, állíthatod az akkuvédelem szintjét, feszültséget, stb...
UP04 annyival több, hogy tehetsz bele sim kártyát, s online kapcsolatban vagy a kamerával távolról. Azonnal küldi ütésre, mozgásra a jelzést. Aztán online tudod nézni a kamera képét. -
Dan-szan
senior tag
-
cigam
titán
Üdv.
Bár olvasom a topikot, de nem mindennel vagyok teljesen tisztába
.
Kamera vásárlás a cél, semmi extra igény nincs szerintem, jól csinálja azt amire kitalálták.
A810s + hátsó kamera szett a kiszemelt. Namost az ehhez vehető hardwire kitek közül melyik kell, ha kell , és mi a lényegi különbség? Itt van némi zavar nálam.
- UP06
- UP04
- UP03Ott van a leírásukban, csak el kell olvasni.
UP06 = parkoló mód + állítható akkuvédelem
UP04 = parkoló mód + fix akkuvédelem + 4G LTE modul (omni kamerához) -
Dan-szan
senior tag
Üdv.
Bár olvasom a topikot, de nem mindennel vagyok teljesen tisztába
.
Kamera vásárlás a cél, semmi extra igény nincs szerintem, jól csinálja azt amire kitalálták.
A810s + hátsó kamera szett a kiszemelt. Namost az ehhez vehető hardwire kitek közül melyik kell, ha kell , és mi a lényegi különbség? Itt van némi zavar nálam.
- UP06
- UP04
- UP03 -
stuka20
senior tag
-
Graphics
Jómunkásember
Nem kell túl durva, nekem a Patriot EP van, az is jó hozzá.
De nezz szét Gigaplazan.
100/80 körüli első hátsó kamerával viszi simán
-
Bajgunar
senior tag
SAMSUNG PRO Endurance 128GB
Ilyet vegyél. Ne EVO Plus-t. -
h1mpi
félisten
Sziasztok, Egy A510-hez milyen sdxc kártyát vegyek, ami bírja a strapát? Kell a 128GB vagy elég egy 64GB-os?
A SANDISK SDXC 128 GB Extreme PRO + Rescue PRO Deluxe és a SAMSUNG EVO Plus microSD memóriakártya, 160/120 MB/s, 128 GB (MB-MC128SA/EU) jött szembe 17-22e Ft között.Köszi!
-
sambenez
Topikgazda
Köszi. Ez mindent elmond nekem arról hogy költsem-e valaha a saját pénzemet 70mai kamerákra. Supporttól kiimádkózható firmware önmagában hatalmas red flag. De az hogy a semmitől ennyire hullanak ezek az eszközök, és kb semmi értelmes support nem áll mögötte, az véglegesen eldönti a dolgot.
Kb 15 éve használom a 70mai kamerákat és az elődjét a yi dash cam-ot. Soha egyikkel sem volt semmi bajom.
Persze neked nem kell emiatt erre költeni a pénzed, csak a tisztánlátás végett. -
Graphics
Jómunkásember
Köszi. Ez mindent elmond nekem arról hogy költsem-e valaha a saját pénzemet 70mai kamerákra. Supporttól kiimádkózható firmware önmagában hatalmas red flag. De az hogy a semmitől ennyire hullanak ezek az eszközök, és kb semmi értelmes support nem áll mögötte, az véglegesen eldönti a dolgot.
Jól felszívtad magad.

Te ne költsd.
Én két 70mai-t is használok már több mint egy éve. Az A510-esből például az első mintapéldányok közül kaptam és azóta is tökéletesen működik és nincs vele semmi FW gond.
Van egy hibás példányod és tőlünk vártál megoldást rá.
"Hozzájutottam egy 70mai A800S-hez ami bootloopolt." - Tudtad, hogy hibás.Ha hardveres a hiba, akkor hiába megy a könyörgés a FW után, nem lesz megoldva vele.
Tehát már alapból sem kellett volna a pénzed rákölteni.
-
WZP
aktív tag
Köszi. Ez mindent elmond nekem arról hogy költsem-e valaha a saját pénzemet 70mai kamerákra. Supporttól kiimádkózható firmware önmagában hatalmas red flag. De az hogy a semmitől ennyire hullanak ezek az eszközök, és kb semmi értelmes support nem áll mögötte, az véglegesen eldönti a dolgot.
-
stuka20
senior tag
70mai menetrögzítők képesek arra, hogy ha menetközben történik valami esemény, akkor ha megnyomok egy gombot azt külön lementi mondjuk külön mappába?
-
Graphics
Jómunkásember
Valaki esetleg használ T800e-t?
-
WZP
aktív tag
Próbáld meg újra felrakni a firmware-t.
Netről nincs másik (akár régebbi) firmware?
pl. itt csomó FW van: [link]
(Először a legrégebbit tenném fel, aztán ha nem megy, akkor a következőt...)Ezt, és a hivatalos supporttól kapott firmwart már egymás után beflasheltem párszor, sajnos nincs változás.
#stuka20: Egy pajtásom vette, és ő használta. Nála ment tönkre. Mivel tőle az IT messze áll, nekem adta hogy szórakozzak vele, hátha életre tudom kelteni.
Kezd az a gyanúm lenni egyébként hogy szenzorhiba(vagy szalagkábel szakadás a szenzorhoz). Néhány helyen említik a neten hogy ilyen tünetekkel járhat. Szétszedem majd és megnézem ha lesz időm.
-
stuka20
senior tag
-
FireFox1996
addikt
Próbáld meg újra felrakni a firmware-t.
Netről nincs másik (akár régebbi) firmware?
pl. itt csomó FW van: [link]
(Először a legrégebbit tenném fel, aztán ha nem megy, akkor a következőt...) -
WZP
aktív tag
Első nem játszik mert ugye nincs menüm, csak 70mai logót nézem.
Másodikat megcsináltam.
Harmadik és a negyedik ugyanaz mint az első. -
FireFox1996
addikt
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, mert azt hiszem már minden próbáltam ami eszembejutott.
Hozzájutottam egy 70mai A800S-hez ami bootloopolt. Supporttal való levelezés után nagy nehezen hozzájutottam egy FW_DR2800 firmware-hez. Sikeres beflashelés után még jópár percig újraindulgat, majd ad egy startup hangot a kamera, és folyamatosan világít kéken a led. Gombok nyomkodására van hang, de a kijelző továbbra is 70mai logón áll.
Próbáltam applikációból rácsatlakozni, és látom is a kamera wifi hotspotját, de nem 12345678 vagy 00000000 a jelszó, így nem tudok csatlakozni. A kamera menürendszeréhez ugye nem férek hozzá, így ott nem tudom megnézni. Factory reset feltételezem az "új" firmware flasheléskor megtörténik, de ha nem, akkor se tudom megcsinálni, mert gomb kombinációt nem találtam rá, menürendszer meg ugye nincs.
Valakinek valami tipp ? Ez hardveres hiba lesz már ? Ha csak szoftveres, van valami mélyebb szintű, vagy recovery firmware amit kipróbálhatnék ? Sajnálnám kidobni ha menthető.
Köszi!
-
WZP
aktív tag
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, mert azt hiszem már minden próbáltam ami eszembejutott.
Hozzájutottam egy 70mai A800S-hez ami bootloopolt. Supporttal való levelezés után nagy nehezen hozzájutottam egy FW_DR2800 firmware-hez. Sikeres beflashelés után még jópár percig újraindulgat, majd ad egy startup hangot a kamera, és folyamatosan világít kéken a led. Gombok nyomkodására van hang, de a kijelző továbbra is 70mai logón áll.
Próbáltam applikációból rácsatlakozni, és látom is a kamera wifi hotspotját, de nem 12345678 vagy 00000000 a jelszó, így nem tudok csatlakozni. A kamera menürendszeréhez ugye nem férek hozzá, így ott nem tudom megnézni. Factory reset feltételezem az "új" firmware flasheléskor megtörténik, de ha nem, akkor se tudom megcsinálni, mert gomb kombinációt nem találtam rá, menürendszer meg ugye nincs.
Valakinek valami tipp ? Ez hardveres hiba lesz már ? Ha csak szoftveres, van valami mélyebb szintű, vagy recovery firmware amit kipróbálhatnék ? Sajnálnám kidobni ha menthető.
Köszi!
-
soldi3r
veterán
Találtam két hasonlót. 70mai A500S és a Mio J35. Van érdemi különbség a kettő között?
-
Bajgunar
senior tag
El kell dönteni kinek mennyit ér és főleg mire kell. Nekem fontos volt a távoli elérés, a szerverre mentés és a jó képminőség. Egy dologgal nem számoltam, hogy az új autó akku menedzselése nem igazán kamerabarát.
#33418 Bajgunar:
Azért megnézném a 810-es kamare képét alacsony fényviszonyok mellett, mert azért ebben és úgy általánosságban a képalkotásban a BlackVue verhetetlen. Előtte A800-as kamerám volt, de amikor megláttam a képét a mostaninak, hát finoman szólva is leesett az állam. LTE modem meg csak azért, hogy "szóljon" neked ha nem vagy az autódnál, és csak a kártyára rögzít, nincs felhő szolgáltatás hozzá, na az a Total bullshit!! Csak gondold végig mennyit is ér így. Persze több mint a semmi.#33417 mentor_4:
Igazából nem lenne ez rossz egy saját akkuval, de így már akkora összegre rúgna a szett ára, hogy az szerintem irreális erre a célra. Ennek ellenére gondolkodom rajta.
Mivel sokat utazom, szeretném az autót is biztonságban tudni, viszont annak indíthatóságát nem áldozhatom fel a kamera oltárán így valszeg akku is lesz. Pár napja Donovaly mellett túráztunk és az autót egy erdősáv szélén hagytuk. Pár óra után jött az üzenet mozgásra, ránéztem, pár Quados srác nézte az autót. A kocsi appján bekapcsoltam a kürtöt, volt riadalom, szétfröccsentek. Ez is egy lehetőség vele.
Szerintem a képminőséggel nincs gond. Azt nem láttam AZ a kamera milyen képet csinál. De az, h felhőbe ment, meg a dudát el tudom indítani távolról. Ez számomra nem ér +~230k-et
Riasztásra küld értesítést. És felveszi. Amit persze nem távolról, hanem bt, wifi vissza tudsz nézni. Addig csak a riasztásról egy idő, meg lokációt látsz. Nah. Nem felhőbe tette... Bumm. De a riasztáskor egyből tudod nézni élőben. Hát ha ez megért +230k-et. Szíved joga. Mindenki maga dönti el.
Nekem már ennek, ez a tudása sem ér (szerintem) ennyit. Dehát. Valamennyi haszonnak csak kell rajta lenni... Megvenném a legújabb T szériát is, a 360°-os látószögével. Vagy a dóm-ot. De, hogy azok sem érnek 100k-nél többet, csak mert van benne még egy kamera, vagy az az egy forgatható. Egy hozzá írt app-al. Meg mozgáskövetéssel.... Kicsit már túlon, túl,, túlárazott.
Na de mindegy. ~70k-ért ez számomra tökéletesen, bőven sok volt. -
lappy
őstag
-
sambenez
Topikgazda
El kell dönteni kinek mennyit ér és főleg mire kell. Nekem fontos volt a távoli elérés, a szerverre mentés és a jó képminőség. Egy dologgal nem számoltam, hogy az új autó akku menedzselése nem igazán kamerabarát.
#33418 Bajgunar:
Azért megnézném a 810-es kamare képét alacsony fényviszonyok mellett, mert azért ebben és úgy általánosságban a képalkotásban a BlackVue verhetetlen. Előtte A800-as kamerám volt, de amikor megláttam a képét a mostaninak, hát finoman szólva is leesett az állam. LTE modem meg csak azért, hogy "szóljon" neked ha nem vagy az autódnál, és csak a kártyára rögzít, nincs felhő szolgáltatás hozzá, na az a Total bullshit!! Csak gondold végig mennyit is ér így. Persze több mint a semmi.#33417 mentor_4:
Igazából nem lenne ez rossz egy saját akkuval, de így már akkora összegre rúgna a szett ára, hogy az szerintem irreális erre a célra. Ennek ellenére gondolkodom rajta.
Mivel sokat utazom, szeretném az autót is biztonságban tudni, viszont annak indíthatóságát nem áldozhatom fel a kamera oltárán így valszeg akku is lesz. Pár napja Donovaly mellett túráztunk és az autót egy erdősáv szélén hagytuk. Pár óra után jött az üzenet mozgásra, ránéztem, pár Quados srác nézte az autót. A kocsi appján bekapcsoltam a kürtöt, volt riadalom, szétfröccsentek. Ez is egy lehetőség vele.
Az A800 még nem starvis2-vel volt szerelve, az A810 viszont igen. Sokkal jobb a képe minden szempontból.
-
simonjoe
őstag
Köszi a részletes vélemyént róla. Ez sokat segít abban, hogy átgondoljam, hogy nekem megér e ennyi pénzt. Ugyanis nekem a legfontosabb dolog az a parkolóőr, de már a xiaomi a810-nél is alig pár óra volt vagy annyi sem, mert ez is rögzített minden neszt, még az esőcseppeket is. Így én is azt vártam volna el egy ilyen drága készüléktől, hogy tovább bírja, mint olcsóbb konkurensei. + a tiszta kép ami nagyon vonzott, főleg a 4k-s hátsó kamerával együtt.
De megnyugodhatunk, mert ha már kiadunk érte 300ezer forintot, ők még 160 ezerért adnak + akkumulátort,a mivel meg lehet hosszabbítani a kamerák működési idejét. Igen ám, de ha van hátsó kamera is, akkor már annyira nem vagány a cucc.
El kell dönteni kinek mennyit ér és főleg mire kell. Nekem fontos volt a távoli elérés, a szerverre mentés és a jó képminőség. Egy dologgal nem számoltam, hogy az új autó akku menedzselése nem igazán kamerabarát.
#33418 Bajgunar:
Azért megnézném a 810-es kamare képét alacsony fényviszonyok mellett, mert azért ebben és úgy általánosságban a képalkotásban a BlackVue verhetetlen. Előtte A800-as kamerám volt, de amikor megláttam a képét a mostaninak, hát finoman szólva is leesett az állam. LTE modem meg csak azért, hogy "szóljon" neked ha nem vagy az autódnál, és csak a kártyára rögzít, nincs felhő szolgáltatás hozzá, na az a Total bullshit!! Csak gondold végig mennyit is ér így. Persze több mint a semmi.#33417 mentor_4:
Igazából nem lenne ez rossz egy saját akkuval, de így már akkora összegre rúgna a szett ára, hogy az szerintem irreális erre a célra. Ennek ellenére gondolkodom rajta.
Mivel sokat utazom, szeretném az autót is biztonságban tudni, viszont annak indíthatóságát nem áldozhatom fel a kamera oltárán így valszeg akku is lesz. Pár napja Donovaly mellett túráztunk és az autót egy erdősáv szélén hagytuk. Pár óra után jött az üzenet mozgásra, ránéztem, pár Quados srác nézte az autót. A kocsi appján bekapcsoltam a kürtöt, volt riadalom, szétfröccsentek. Ez is egy lehetőség vele.
-
Bajgunar
senior tag
-
lappy
őstag
Vettem aliról, kuponozva 70mai a810s -t, 4G kit-el együtt!!! , ~69000 volt +2500 lengyelből szállítás.
Kell ennél több? Kell ezért ~300k-et kiadni??? Total bullshit. Netto felesleges. Mozgásra, ütésre érzékel, küldi értesítést. Appból egyből látod. Videókat meg rögzíti kártyára. (Nah, kártya még 17k volt dvdolcso.eu-ról). És maradt ~200k+ -em
Ez miért nem jó választás? 67eFt 70mai a810s -t, 4G kit + UP03 kábel
-
Bajgunar
senior tag
Vettem aliról, kuponozva 70mai a810s -t, 4G kit-el együtt!!! , ~69000 volt +2500 lengyelből szállítás.
Kell ennél több? Kell ezért ~300k-et kiadni??? Total bullshit. Netto felesleges. Mozgásra, ütésre érzékel, küldi értesítést. Appból egyből látod. Videókat meg rögzíti kártyára. (Nah, kártya még 17k volt dvdolcso.eu-ról). És maradt ~200k+ -em
Ez miért nem jó választás? -
mentor_4
tag
Kicsit vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Már az elején leírom a verdiktemet, nem adnék és nem is adok többet ennyi pénzt egy autós kamera szettért. Az a funkciót, amit egy jobb 70mai szett is tud, fele vagy harmadáron, tökéletesen megfelel erre a feladatra.
A képe tökéletes, sosem láttam még ilyen tiszta éles és jól nagyítható felvételeket, mind nappal, mind éjszaka. Pozitív dolog a kis áramfelvételű (power saving ) üzemmódja, ami az akku tekintetében ez az eszköz szinte láthatatlan. Ebben az üzemmódban is rögtön reagál, ha valami incidens történik. Már előtte egy 3 másodperccel lehet látni a történéseket, ne kérdezzétek, nem tudom megfejteni hogy csinálja, de így működik. Ilyenkor sajnos annyira energiatakarékos, hogy leülteti az ELTE modult, ezáltal a távoli elérés-ránézés sem működik. Ha a mozgásdetektálásra van állítva a parkoló üzemmódja, ami nekem fontos, hisz ha kirándulunk, az autó sokat van magára hagyva a lehető legszarabb helyeken, akarom időnként látni. A mozgásdetektálás ugye képtartalom változást jelent, ami azt hozza, ha egy bokor megmozdul mert löki a szél, azonnal jön a push. Ennyi pénzért már lehetne analitika benne, ami tud különbséget tenni ember és egyéb dolgok között. Ez nagy sérelmem. Ráadásul ebben a módban „rágja” az akkut rendesen, nem mértem, de a 12V-ra beállított küszöbértéket néhány óra alatt eléri és szintén jön az üzenet róla. Az autó BMS rendszere nem igazán tölti fel az akkut 12,7V fölé, így nem sok mozgásterem akad időben, ha így van beállítva. A vásárlásnál két dolog volt a fő szempont, az egyik az alacsony áramfelvétel, a másik a távoli elérés, nos a kettő sajnos üti egymást. Ami pozitívum még, hogy az incidenseket feltölti egy felhőbe, amit elérsz és közvetlen le tudod tölteni. Itt viszont azt látom, hogy zabálja a netet. Nekem 15GB-os havi mobilnetkeretem van, ami ez idáig több mint elég volt, most éppen-épen benne vagyok a keretben. Ja, és egy 10GB-os tárhelyért a BlackVue szerverén és azért, hogy korlátlan hozzáférjek, fizetek 2500HUF/ hó. Azt nem írom, hogy megbántam, mert már nem tudom visszacsinálni, tanultam belőle, hisz az én hibám, nem jártam ezt a vásárlás előtt jól körbe.
köszi!
nagyon gondolkodom egy 4G/LTE képes dashcamen
de a beszámolód alapján ez a típus off
vajon a többi típus is ennyire szívja az akksit távoli elérés módban?
-
soldi3r
veterán
Van egy 70mai kameram, tipusat nem tudom, de konkretan a legelso, ami megveheto volt. Kezd mar neha furcsa dolgokat csinalni, ugyhogy lecserelnem. Az M310 jott velem szembe, ami hasonlo, illetve a Mio J35, ami kb egy GPS-szel tobb. Esetleg melyiket erdemes meg megnezni?
-
stuka20
senior tag
Kicsit vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Már az elején leírom a verdiktemet, nem adnék és nem is adok többet ennyi pénzt egy autós kamera szettért. Az a funkciót, amit egy jobb 70mai szett is tud, fele vagy harmadáron, tökéletesen megfelel erre a feladatra.
A képe tökéletes, sosem láttam még ilyen tiszta éles és jól nagyítható felvételeket, mind nappal, mind éjszaka. Pozitív dolog a kis áramfelvételű (power saving ) üzemmódja, ami az akku tekintetében ez az eszköz szinte láthatatlan. Ebben az üzemmódban is rögtön reagál, ha valami incidens történik. Már előtte egy 3 másodperccel lehet látni a történéseket, ne kérdezzétek, nem tudom megfejteni hogy csinálja, de így működik. Ilyenkor sajnos annyira energiatakarékos, hogy leülteti az ELTE modult, ezáltal a távoli elérés-ránézés sem működik. Ha a mozgásdetektálásra van állítva a parkoló üzemmódja, ami nekem fontos, hisz ha kirándulunk, az autó sokat van magára hagyva a lehető legszarabb helyeken, akarom időnként látni. A mozgásdetektálás ugye képtartalom változást jelent, ami azt hozza, ha egy bokor megmozdul mert löki a szél, azonnal jön a push. Ennyi pénzért már lehetne analitika benne, ami tud különbséget tenni ember és egyéb dolgok között. Ez nagy sérelmem. Ráadásul ebben a módban „rágja” az akkut rendesen, nem mértem, de a 12V-ra beállított küszöbértéket néhány óra alatt eléri és szintén jön az üzenet róla. Az autó BMS rendszere nem igazán tölti fel az akkut 12,7V fölé, így nem sok mozgásterem akad időben, ha így van beállítva. A vásárlásnál két dolog volt a fő szempont, az egyik az alacsony áramfelvétel, a másik a távoli elérés, nos a kettő sajnos üti egymást. Ami pozitívum még, hogy az incidenseket feltölti egy felhőbe, amit elérsz és közvetlen le tudod tölteni. Itt viszont azt látom, hogy zabálja a netet. Nekem 15GB-os havi mobilnetkeretem van, ami ez idáig több mint elég volt, most éppen-épen benne vagyok a keretben. Ja, és egy 10GB-os tárhelyért a BlackVue szerverén és azért, hogy korlátlan hozzáférjek, fizetek 2500HUF/ hó. Azt nem írom, hogy megbántam, mert már nem tudom visszacsinálni, tanultam belőle, hisz az én hibám, nem jártam ezt a vásárlás előtt jól körbe.
Köszi a részletes vélemyént róla. Ez sokat segít abban, hogy átgondoljam, hogy nekem megér e ennyi pénzt. Ugyanis nekem a legfontosabb dolog az a parkolóőr, de már a xiaomi a810-nél is alig pár óra volt vagy annyi sem, mert ez is rögzített minden neszt, még az esőcseppeket is. Így én is azt vártam volna el egy ilyen drága készüléktől, hogy tovább bírja, mint olcsóbb konkurensei. + a tiszta kép ami nagyon vonzott, főleg a 4k-s hátsó kamerával együtt.
De megnyugodhatunk, mert ha már kiadunk érte 300ezer forintot, ők még 160 ezerért adnak + akkumulátort,a mivel meg lehet hosszabbítani a kamerák működési idejét. Igen ám, de ha van hátsó kamera is, akkor már annyira nem vagány a cucc.
-
simonjoe
őstag
Kicsit vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Már az elején leírom a verdiktemet, nem adnék és nem is adok többet ennyi pénzt egy autós kamera szettért. Az a funkciót, amit egy jobb 70mai szett is tud, fele vagy harmadáron, tökéletesen megfelel erre a feladatra.
A képe tökéletes, sosem láttam még ilyen tiszta éles és jól nagyítható felvételeket, mind nappal, mind éjszaka. Pozitív dolog a kis áramfelvételű (power saving ) üzemmódja, ami az akku tekintetében ez az eszköz szinte láthatatlan. Ebben az üzemmódban is rögtön reagál, ha valami incidens történik. Már előtte egy 3 másodperccel lehet látni a történéseket, ne kérdezzétek, nem tudom megfejteni hogy csinálja, de így működik. Ilyenkor sajnos annyira energiatakarékos, hogy leülteti az ELTE modult, ezáltal a távoli elérés-ránézés sem működik. Ha a mozgásdetektálásra van állítva a parkoló üzemmódja, ami nekem fontos, hisz ha kirándulunk, az autó sokat van magára hagyva a lehető legszarabb helyeken, akarom időnként látni. A mozgásdetektálás ugye képtartalom változást jelent, ami azt hozza, ha egy bokor megmozdul mert löki a szél, azonnal jön a push. Ennyi pénzért már lehetne analitika benne, ami tud különbséget tenni ember és egyéb dolgok között. Ez nagy sérelmem. Ráadásul ebben a módban „rágja” az akkut rendesen, nem mértem, de a 12V-ra beállított küszöbértéket néhány óra alatt eléri és szintén jön az üzenet róla. Az autó BMS rendszere nem igazán tölti fel az akkut 12,7V fölé, így nem sok mozgásterem akad időben, ha így van beállítva. A vásárlásnál két dolog volt a fő szempont, az egyik az alacsony áramfelvétel, a másik a távoli elérés, nos a kettő sajnos üti egymást. Ami pozitívum még, hogy az incidenseket feltölti egy felhőbe, amit elérsz és közvetlen le tudod tölteni. Itt viszont azt látom, hogy zabálja a netet. Nekem 15GB-os havi mobilnetkeretem van, ami ez idáig több mint elég volt, most éppen-épen benne vagyok a keretben. Ja, és egy 10GB-os tárhelyért a BlackVue szerverén és azért, hogy korlátlan hozzáférjek, fizetek 2500HUF/ hó. Azt nem írom, hogy megbántam, mert már nem tudom visszacsinálni, tanultam belőle, hisz az én hibám, nem jártam ezt a vásárlás előtt jól körbe.
-
stuka20
senior tag
Bocsánat mindenkitől nem 360, csak 330eHUF volt!!!
Valamiért bekattant a 360. Most néztem meg a bolt lapján a konfigot. De holnap megkeresem a számlát.
Több összetevős a tudása. Megtaláljátok a gyártó oldalán, had ne írjam le. Jelenleg én nem találtam ehhez még csak hasonlót sem. Csak néhány, kicsi az áramfelvétele parkoló módban, 1mA. Ezredmásodpercek alatt "ébred" ha akció van, háromféle parkoló mód, bárhonnan rá tudsz nézni a kamerák képeire, felhőbe rögzíti a fontos fájlokat, amit bárhonnan elérsz. És akkor a fizikai felépítéséről nem írtam. Kétirányú hangja van, én is tudok távolról beszélni a kamerába, stb. Ezért a pénzért tettek bőven a citerába!Mik a tapasztalatok a menetrögzítővel eddig?
-
oszy
veterán
-
FireFox1996
addikt
-
Bajgunar
senior tag
12V direktet raktam be. Mivel az volt 4G-hez. Vettem két mini biztosíték elosztót, összeforrasztottam, le -zsugorcsőztem, bele 2db 5A bizti, a kamera ágra, ami bennt volt meg vissza a bypass ágra. Kikerestem melyik állandó, melyik kapcsold bizti azt bedugtam.
Obd pl nekem azért sem jó, mert középen van könyöklőben. Na oda sehol se tudom elsugni a kábelt, meg lecsukni hogy ne nyomja a kábelt. Így meg faragni sem kellett.
Obd akkor jó, ha ott van ahol a bizti tábla. Sztem. -
dokee78
félisten
-
lappy
őstag
Melyiket éri meg inkább alkalmazni
70mai OBD-II Hardwire Kit
Vagy
70mai Hardwire Kit 12V USB -
FireFox1996
addikt
Ha 2cm-re tudok megállni a fal előtt, vagy a másik autó sege/orra előtt, akkor ezt hogyan foglalmazzam? Írjam inkáb 20 miliméteres pontosággal!?
Kamera nélkül csak ki-beszállásal tudtam volna, és néha azért jó, ha nem 20cm-re állsz meg előtte, mivel a kocsid nagyon belóg az útra. Egy hosszú autóval 15-20 cm ide-oda már sokat számít nálam. -
sambenez
Topikgazda
-
luciferk
senior tag
"Bár a multimédiám tud kamera képet fogadni. Csak az plusz meló és kábelezés.
"
Nekem kereken 5 évembe került, hogy rávegyem magamat, hogy beszereljem a tolatókamerát a multimédiába, szépen kábelezve a műanyagok mögött
Az eredmény, meg a haszna miatt úgy tűnik, hogy nagyon megérte, nem kell kiszállnom a kocisiból amikor tolatok falnak vagy másik kocsinak, és centiméteres pontossággal tudok tolatni
Centiméter pontosság, ez akkor egy csoda tolatókamera.🤔
-
oszy
veterán
"Bár a multimédiám tud kamera képet fogadni. Csak az plusz meló és kábelezés.
"
Nekem kereken 5 évembe került, hogy rávegyem magamat, hogy beszereljem a tolatókamerát a multimédiába, szépen kábelezve a műanyagok mögött
Az eredmény, meg a haszna miatt úgy tűnik, hogy nagyon megérte, nem kell kiszállnom a kocisiból amikor tolatok falnak vagy másik kocsinak, és centiméteres pontossággal tudok tolatni
Nekem a mostani is tolatókamerás, csak ahogyan írtam is, mintha kicsibe vágná ki a képet. Emiatt keresnek nagyobb látószögű kamerát.

-
FireFox1996
addikt
Van egy 70mai Rearview Dash Cam Wide + HD Backup Camera kombóm. Tükör és kamera egyben. Ezt szándékozom lecserélni, de nem akarok vagyonokat költeni rá.

Mikor tolatókamerára vált, nagyon kivágja a képet és nekem ez nem tetszik. Valami nagyobb látószögűt akarok.
Esetleg létezik ehhez kapcsolható ilyen látószögű kamera, mert akkor csak a hátsót kellene cserélnem. Egyébként a többi részével nincs gond. Bár néha jó lenne gps adat és sebesség kijelzés a videóra.Bár a multimédiám tud kamera képet fogadni. Csak az plusz meló és kábelezés.
"Bár a multimédiám tud kamera képet fogadni. Csak az plusz meló és kábelezés.
"
Nekem kereken 5 évembe került, hogy rávegyem magamat, hogy beszereljem a tolatókamerát a multimédiába, szépen kábelezve a műanyagok mögött
Az eredmény, meg a haszna miatt úgy tűnik, hogy nagyon megérte, nem kell kiszállnom a kocisiból amikor tolatok falnak vagy másik kocsinak, és centiméteres pontossággal tudok tolatni
-
oszy
veterán
Van egy 70mai Rearview Dash Cam Wide + HD Backup Camera kombóm. Tükör és kamera egyben. Ezt szándékozom lecserélni, de nem akarok vagyonokat költeni rá.

Mikor tolatókamerára vált, nagyon kivágja a képet és nekem ez nem tetszik. Valami nagyobb látószögűt akarok.
Esetleg létezik ehhez kapcsolható ilyen látószögű kamera, mert akkor csak a hátsót kellene cserélnem. Egyébként a többi részével nincs gond. Bár néha jó lenne gps adat és sebesség kijelzés a videóra.Bár a multimédiám tud kamera képet fogadni. Csak az plusz meló és kábelezés.
Új hozzászólás Aktív témák
-
33534 - 33401
33534 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- szinteÚJ Lenovo LOQ 17 Intel Core i7-13650HX, 24GB, 1TB, RTX 5060, FHD165Hz Gar.: 2028.11.05.
- ÚJ könyv: Walter Isaacson Elos Musk - keménykötésű
- BombaÁr! HP ZBook Power G10 i9-13900H 32GB 1000GB RTX A1000 FHD 400nit 100%sRGB 1 év garancia
- MacBook Air 15" (M3, 8 GB RAM, 512 GB SSD)
- Ryzen 7700X / RTX 4070 Ti Super / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 800w GOLD! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest







)
és ki lehet kapcsolni az induláskor hangot. Kipróbáltam.


"
