Új hozzászólás Aktív témák
-
z123456789
addikt
válasz
Merseyside
#27697
üzenetére
Hallgatlak.

Akkor is működik, ha nem vagy ott? És kedvesen kínálják neki? A zsíros kenyeret, szaftos húst?

-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#27686
üzenetére
(#27686) bajnokpityu
Azért is vagyok úgy az elektromossal, hogy előtte azért megnézném a kutyámon. Feleslegesen nem akarok pénzt kilapátolni az ablakon.
(#27689) Merseyside
Szerintem csak elektromossal. Természetesen egy idő után az ösztön azon is felülkerekedne, de az elektromossal úgy is tudsz jelezni, ha nem mellette állsz, (mondjuk ablakból, elbújva), és így akkor sem fogadja el a kaját, ha nem vagy ott. -
z123456789
addikt
válasz
Merseyside
#27682
üzenetére
Kicsattan.

Köszi a kérdést.
Beszéltem a mi dokinkkal is, szabin volt, azért nem értem el. Azt mondta, hogy nyugodtan elhagyhatom már a cseppet ha nincs tünet. Igazából pont elfogyott, szóval megnyugtatott.
-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#27674
üzenetére
Vagy túlreagálja. Amikor azt írod, hogy úgy érzi, megtámadták, akkor az szerintem pont ennek a jele. Nem hinném, hogy pont te ne tudnád használni.

Nem fájdalmat növelünk a szögessel, hanem egy hierarchikus, vezetői figyelmeztetésre szolgáló eszközt vetünk be. Ha a falkatag nem azt csinálja amit a vezető mond, akkor nyakon harapja. hol van a szögessel való rántás egy ilyen tűéles harapástól? Ráadásul amelyik kutya tényleg működik vele, az a második, harmadik rántásból tanul, és már csak a jelzés értékű póráz húzás, illetve a figyelmeztető szó is elég.
-
z123456789
addikt
Jár valaki ide?
-
z123456789
addikt
A lassú felszívódással vitatkoznék, mindenféle utána olvasás nélkül is. A patkány belepusztul pár órán belül, ami nekem nem olyan lassú felszívódást jelent. Kutyánál meg kb 1 hét ez. Ezt mondta a doki is.
Amikor hazaértem láttam a kutyán hogy nincs rendben. reflexei a béka segge alatt. A labdára olyan lassan kelt fel, hogy egyből láttam nincs rendben. Meghánytattam, a rendelőig még bágyadt volt, a rendelőben meg egy idő után már egyre virgoncabb lett. Másnap meg megint szétszedte a labdát, és visszajöttek a reflexek. Mondjuk az még aznap este. Nem tudom mit evett sajnos, mert csak a műanyag átlátszó doboz maradt meg.
Meglátjuk, természetesen nézem mi történik vele, de nem hiszem, hogy akihez vittem, ne ismerte volna fel. Nagyon sok kutyás hordja oda az ebet, ő is kutyákra van ráállva leginkább, nem lovakra stb...
De kösz a figyelmeztetést. -
z123456789
addikt
(#27635) bb0t
Felelőtlenség. Nyitva maradt a pince ajtó. Még jó, de azért tehetett is volna egy kicsit többet. Elbeszélgettem vele, hogy ez nem így működik, remélem nem lesz legközelebb, de ha még is, akkor nem így fogja kezelni a szitut.
Rendben, kösz a tippet.(#27636) bajnokpityu
Ezt is jó tudni, köszi. Csak nálunk már szerintem nem segített volna több okból:
-eltelt több mint egy óra, és elvileg az már a határ egy ilyen méregnél, szóval a hánytatással sem biztos, hogy sokat segítettem. Pláne, hogy fatti ráküldött 2 liter tejet még a méregre.
-se az állandó dokim, sem a helyi állat doki nem vette fel a telefont, így gyorsan kerestem egy klinikát (újabb szimpatikus hely, és doki
). Ebben a lényeg az, hogy az idő csak telt.
Szóval a vége az lett, hogy kocsiba be, aztán go! (Ca 25 km, pénteki melós csúcsban.)A kajamegtagadást én is megtanítanám, de szerintem ha nincs temérdek időd, akkor azt csak elektromossal érheted el eredményesen. Az elektromos a gyenge láncszem nálam jelenleg.

Ma már amúgy semmi nem látszik rajta, kicsattan, már játszottunk, tanultunk, ettünk, vitamint kaptunk, szóval remélem nem lesz tényleg semmi gond.

-
z123456789
addikt
Nos, amikor a kutyád rágcsáló mérget eszik, faterod meg próbálja tejjel semlegesíteni (2 liter) ahelyett, hogy az orvost hívná, és megvárja míg hazaérsz, majd kiadja az ukászt, hogy "beszélned kell az állatorvossal, mert mérget ettek a kutyák",
- ne ess pánikba, hanem kérdezd meg mennyi ideje történt, és ha
a.) egy-két órán belül, hánytasd (sós víz le a torkán, azt hiszi húsleves), majd vidd el dokihoz, és/vagy adj neki valami hasonló kivonatot, K vitamint!
b.) több mint egy-két órája, irány a doki, és kérd a K vitamint!
Majd adagolhatod 5 napon át, hogy ne vérezzen el a kutyád belülről.
Whááá!
Ja, és baszarintsd csak le fatert, hogy legközelebb ilyen ne forduljon elő!
Ne is mondjatok semmit...
-
z123456789
addikt
Ma voltunk kutyás fogat hajtáson Véneken. Életemben először láttam grönlandi kutyát. <3 Nagy kedvencem az a kutya, és nem hittem, hogy valaha láthatok majd. Azt mondták, hogy MO-n ez a kettő van csak jelenleg.
De gyönyörűek voltak a malamutok is. Volt egy komplett falka 8-10 kutyából, mind farkas. Whááá. Megőrültem értük.
-
z123456789
addikt
válasz
Rivaul
#27586
üzenetére
Ennek valami ilyesmi lenne a módja. Pláne bull típusuaknál. Jól csináltad.
Szerdai városi foglalkozáson volt kutyacsere. A második alkalmas menhelyes felnőtt amstaff (amit egy drága galamblelkű srác választott magának ) séta közben egy regula alkalmával engem is meg akart harapni. (Ja, hozzáteszem, a kutya előttem már az oktatónál volt, mert a srác a kezét masszírozta, amit 10 perccel előtte harapott meg. A saját kiválasztottja. Volt két másik domináns shar-pei. Egyfolytában a konfliktus volt közöttük, és amikor ki akart támadni, én rántottam egyet rajta, amit úgy gondolt, hogy megtorol. Szerencsére jól működtek a reflexeim, egyből olyan pozícióba kényszerítettem, ahonnan támadni nem tudott, max gondolkozni...
(#27587) fattyu +1

-
z123456789
addikt
Mert belesuttogtad a fülébe amikor aludt, hogy "a Platinum ROSSZ!"
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nekem dolgozik vele. Mondjuk már nélküle is megcsinálja. Mostanság a főbb szempont - ha van nálam jutalom - az az, hogy lábnál rám figyeljen, ne ide-oda. Néhány feladat után kap már csak amúgy.
És mivel otthon is foglalkozom vele, nyilván nem lehet mindig kiéheztetve. Szóval ha épp kapott reggelit, akkor is elveszi tőlem, nem fintorog.
-
z123456789
addikt
válasz
zolynet
#27555
üzenetére
(#27555) zolynet
Ha jó tőle a kutya, akkor megértem.
(#27556) Rivaul
Előző kutyámat én is azzal etettem. Malamut volt. Munkakutyáknak szánt változatot etettem vele. Nem tapasztaltam gondot én sem.Most már csak nyerset kap, Platinumot meg ha suli van, és jutalom falat kell.
-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#27543
üzenetére
Nem tudom elképzelni ezt a higgadtságot.
Példálózzunk, hátha sikerül megértenem.
Szóval, tegnap a feladat az volt, hogy a tizen x gazda láb mellett tartja a kutyákat. Adott jelre mindenki bekapcsolja őket, megy a huzavona, segéd szaladgál, ingerel.
Majd adott jelre 5mp-en belül mindenki némít, lábhoz rendel. Ez sokaknak nem sikerült. Mármint a némítás. A láb még csak-csak, de volt amelyik szinte abba sem hagyta az ugatást. Nekünk ment flottul, de továbbra sem mondanám higgadtnak a kutyámat, mert látom a fülét, szőrét, robbanna leginkább.
Ezt jó hallani, már nem vagyok szkeptikus amúgy, pár hónapja még nem hittem volna, hogy egyáltalán bekapcsol. Szóval szerintem sem lesz gond.
Abban is 100%-osan biztos vagyok, hogy ereszteni fog, csak előbb el kell érnünk, hogy legyen mit eleresztenie.
Ezzel nincs probléma, már rég betanítottam neki kajával, labdával.Szóval milyen az, amikor higgadtan fog? (Azt értem, hogy lenyugtatta az ÖV-zés)
-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#27539
üzenetére
Ő egy ÖV faj, biztos tenyészetből.

Az én ebem meg egy keverék, egy bolhafészekből, "braziloktól". Ha most vennék, szerintem mali/nj keveréket vennék, szolgálati kutya szülőktől. Van 3-4 db a sulinkban, igazi farkaskutyák.
Mi is szeretjük az ÖV-őt, de nem biztos, hogy erre született a kicsike. Ahogy írtam, korábban behúzódott mögém, most meg szépen figyel, mellettem, amíg meg nem kapja a parancsszót. Érdekli, tetszik neki, de inkább mondanám izgatottnak, mint nyugodtnak. Nem is tudom elképzelni, milyen lehet egy kutya lenyugodva ÖV alatt.
-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#27537
üzenetére
Köszönöm!

Még nincs akkora önbizalma. Túlságosan nagy benne a félelemből adódó agresszió. De szépen jön fel. Első pár alkalommal pusztán a szituációtól is menekült. Utóbbi alkalmakkor már megfogta a csibészt, de nem tartja a kart meg, elengedi egyből amint megvan, és a segédet figyeli. Zsákmányszerző ösztön kontra védelem 30%-70%. A zsákmányszerzést még emelni kell. Azt mondják idővel meg lesz az is.
Extrém? A szó kicsit túlzás valóban, egyszerűen ezt a nevet adta a suli neki. Egy elhagyott ipari területen zajlik a képzés, akadályok, épületek, autók között, benne, ablakon át, több segéddel is akár, váratlan helyzetek, szituációk, egyéb zajhatások ilyesmi. Nem voltam még sose, csak videót láttam róla. (Amit nem találok, mert facebook-os feltöltés sajna
). Nagy az érdeklődés, mindig szoktak menni páran, és nekik tetszett eddig.
Az én kutyám öröklött tulajdonságai kérdésesek, mivel azt sem tudom, kitől örökölte volna. Keverék, irtó kétséges beszerzés stb... "Tesztkutya", amint már írtam.
-
z123456789
addikt
(#27531) rwin5
Köszönjük.
Ja, tegnap nálunk is full house volt. Kezdőn, haladón. Ideális idő kutyázni a kevésbé kitartóknak is.
Alakulgatunk, igen.
(#27532) bb0t
Már vártam.
Köszi. 
Nyertünk egy egy alkalmas extrém örző-védő foglalkozást, vagy választhatóan agility foglalkozást. Sajna extrémre még nem vagyunk készen, agility meg nem vonz. Talán később váltom be majd.

-
z123456789
addikt
Háhá! Életemben sose nyertem semmiben, tegnap a suliban egy instant helyben maradási versenyben elsők lettünk (holtversenyben).
Ca. 15 percig tartott az egész, mérsékelt ingerekkel megspékelve, kb egy tucat ebbel összemérve. A második helyezett pumi a végén már egyfolytában ugatott, de rohadt idegesítő volt.
Aztán az oktató "hozzám" parancsa véget vetett a helyben maradásnak. Mindkét kutya egyszerre állt fel, és indult el a tömeg felé, ahol rejtőztünk (reflektorokkal szembe, szóval csak körvonalakat láttak a kutyák a ~25 fős tömegből.) Pedig gyakoroltam már többször is, nem éppen mérsékelt ingerekkel ezt is. Ott működött. Ha valaki hívta, mindig rám nézett, és várta, hogy mi legyen? Mondjuk az nem negyed órás szokott lenni, az tény.
Lényeg, hogy nagyon büszke vagyok rá.
-
z123456789
addikt
A pitek között amúgy is rengeteg a hibásan szelektált.
Torz fajtatulajdonság pl. az is amelyik jelzés nélkül támad. És azért támad jelzés nélkül, mert a viadalok során az egy hátrány volt, ha a másik kutya tudta a jelzésből, hogy támadás fog következni. Ezért azokat kiszórták, amelyek morgással jelezték a támadás szándékát. A csonkításoknak is valószínű ilyesmi szerepe volt. Álló fül, és a nem csóvált farok, nem éppen a barátkozó szándékot jelenti. Ha a fül áll, akkor az támadó jelzés, így nem is volt más választása a másik kutyának, minthogy védje magát. A védekező kutyában meg amúgy is nagyobb az agresszió mint a határozottan támadó kutyában. Kész is a baj. Ha meg nincs farok, nincs mit csóválni, nem tudja jelezni a baráti szándékot.
Gonosz mód rafinál tud lenni az ember... :S -
z123456789
addikt
válasz
Rivaul
#27474
üzenetére
Fiatal még. Az én kutyám 1,5 éves, de sokszor nálam is ezt csinálja. Ha ember, ha kutya, még akkor is ha a másik kutya kevésbé társasági, és csak a prédát látja benne. Jövés, menésnél, reggeli kelésnél fapofa vagyok vele, ennek ellenére izgatott, és elég nehéz szabályozni néha. Ahogy idősödik, egyre jobb, de azért még néha kajla az ilyenek miatt találkozásoknál.
-
z123456789
addikt
válasz
Directors
#27096
üzenetére
Ne zárd be a kennelbe! Egyelőre csak próbáld rászoktatni, hogy a kennel nem olyan rossz hely. Mondjuk dobálj be neki virsli darabokat, ha beférsz, akkor játssz vele bent is, kint is, mintha mi sem lenne természetesebb a kennelnél.
Mikor kijössz, előtte hagyj ott valamit, ami leköti a figyelmét, mondjuk kaja, vagy egy játék, amit szeret. Ha szerencséd van, akkor lefoglalja magát vele, és elnyugszik, mikor kimész. De nem így lesz.
-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#27065
üzenetére
Az, hogy így döntöttem. Azt én honnan tudjam, hogy a kutya felszabadul? Meg azt, hogy egészségesebb? Ha kivennék a májam, meg a tüdőm, akkor nekem sem lehetne máj meg tüdőrákom igaz? Ettől függetlenül nem biztos, hogy boldogabb lennék. A természetben van + meg - . Ő is oda született valamelyik csoportba. Nem módosítom a testét, csak azért, mert "állítólag" jobb lesz neki.
-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#27063
üzenetére
Nem hiszek ebben, ahogy a tápos dolgokban sem, ahogy a nyers kajás dolgokban sem. De mások vagyunk.
-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#27044
üzenetére
Ha nem haragszol, akkor én maradok felelőtlen kutyatartó.
A korábbi hozzászólásaimból meg levághatod, hogy nem azért, mert épp hű de emocionálisan nevelem a kutyát. -
z123456789
addikt
válasz
philoxenia
#26927
üzenetére
-_-

-
z123456789
addikt
válasz
Daffni2
#26924
üzenetére
Mindkét részről.

Ja, alap esetben, ha ott vagyok (néha akkor is ha nem) nálunk sincs kaja elfogadás. Nálad annyival eredményesebb a dolog, amennyivel jobb módszernek bizonyul az E nyakörv. A sok szöges húsdarab post-olgatás miatt erőltetem én is azt, hogy mástól ha lehet, ne fogadjon el kaját. Persze ezt szerintem, és tájékozottabb emberek szerint is csak elektromossággal lehet elérni. Ettől függetlenül már ott tartunk, hogy néha ha más ad neki enni, a parancsszó kimondása után rám néz, várja, hogy biccentsek, vagy bárhogy jelezzek, tényleg szabad enni. Sőt, ha én adok enni neki, van olyan, hogy tőlem is megerősítést kér még egyszer, pedig elég határozottan adom ki a parancsokat.
Azt szeretném elérni én is amit leírtál. Így érezném teljes biztonságban a kis dögöt.

-
z123456789
addikt
(#26912) pjen
Te kiforgatod a szavaimat. És még mindig nem válaszoltál egy kérdésemre, ergo kimenekültél az értelmes vita elől. De csak nevetségessé teszed magad. Már más is leírta neked, de úgy látszik azt sem értetted meg (ha megértetted volna, akkor nem kéne válaszolnod az előzőleg említett kérdésemre). Szövegértés 1-es.
Mi is változott? Nem mondtam ellent magamnak sehol. Már egyszer meggyanúsítottál ezzel, kértelek idézd, az sem jött össze. Ja, az ugyan az amit más megmagyarázott, csak nem értetted úgy sem. De bíráskodsz, oktalanul, és okítón.(#26900) Daffni2
Bármilyen módszert használsz. Ha egy hétig nem kap a kutyád enni, cseszheted, annak fog szót fogadni, aki a kaját ajánlja fel neki a feladat elvégzéséhez.(#26910) pjen
Cirkuszban állatkínzás folyik. Ütik-verik az állatokat, olyan testhelyzetekbe kényszerítik őket, ami eltér a hasznosságtól stb... Milyen állatorvosi vélemény?(#26911) monti0222w
Pontosan. A kutyáknak rendkívüli módon tud tágulni/szűkülni a gyomruk, attól függően, hogy hogyan jutnak táplálékhoz. Kicsit hasonlítanak ősükre. A farkasra.
(#26918) philoxenia
Miért hasonlítod az embert a kutyához? -
z123456789
addikt
Milyen egy hétről beszélsz?
Pénteken és szombaton nem kap enni. Vasárnap kutyasuli, mindig, suli után vacsora. Valamikor szombaton is kutyasuli, ami alatt kap elég jutalom falatot, majdhogynem a napi adagját. Ha nincs szombaton kutyasuli, akkor az itthoni foglalkozás ideje alatt Platinum prémium tápot kap jutalom falatként. (Mindig azt használok jutalom falatnak) Azzal majdnem hogy meg is kapja a napi adagját. Jó egy órát szoktam foglalkozni vele. Ebben van feloldás, játék is, illetve feladatok begyakorlása. Szóval az eléggé kisarkított, hogy nem kap enni. Nem odateszem elé, hogy tessék ezt a két szép szemedért, hanem elvárom tőle a fegyelmet, és a feladatok végrehajtását. Sokan vannak, akik aznap nem adnak neki enni. Minden az, csak nem motiváció, amit bemutatnak a kutyák. Legalább 2 nap kell. Sőt. 3 nap lenne az igazi, majd 3. napon adni neki egy fél adagot, így a gyomorszűkület megáll, és újra beindul a kaja utáni vágy, és emésztés. 4. nap. Na akkor lenne motivált. Ezt már én sem csinálom meg, illetve, ezt minden héten nem is lehetne megcsinálni. Ez tény.
Miért ne lehetne kutyám, ha rajtad múlna? Ismerj meg, és utána mondj ilyeneket, ne egy PH-s avatar után! Nekem nem kell robot kutya, elég sokszor elérzékenyülök így is vele kapcsolatban. Nem kell aggódni.
Nálunk nincs futtató, itt minden egy nagy futtató, a kutya szabad, ameddig a szem ellát.
-
z123456789
addikt
Miért böjtölnék? Nem vagyok én szőröstalpú muszlim. Én tudok élni ebben a világban, mert ebben nőttem fel, és a saját fajtám alakította ilyenre. Ergo meg tudok tanulni figyelni az alap veszélyekre, amit a fajtám épített körém. Nincs szükségem arra, hogy aki nevel, drasztikus úton érjen el nálam szót fogadást.
Ez részedről egy erős okoskodás ugye tudod? Olyanról beszélsz, amit nem csináltál soha. Már miért ne lehetne póráz nélkül? Ott viszem póráz nélkül ahol akarom, és ahol tudom, hogy szót fogad. Egyelőre nem mindenhol. Mi az a futtató?
Ne viccelj már, póráz után ketrecbe?
Az összes kutyás ismerősöm tudja, hogy nem kap enni suli előtt, pontosítok, az összes ismerősöm tudja. Ez csak szerinted jelent problémát, mert te másképp gondolod, és más tanácsát követed. Mi az hogy ne lássák, hogy éheztetem? Miért szerinted látszik rajta? Vagy hogy képzeled el ezt az egészet?
Link
-
z123456789
addikt
Miért ne lenne ereje, azért mert akár egy hétig nem eszik? Nem akarom pórázon tartani.
(#26884) bajnokpityu
Ne felejtsük el, hogy a kutya ösztönlény. Annak engedelmeskedik, akinél a kaja van. Képezheted akármivel, egy hétig hagyd ott valakinél, és tiltsd le a kaja elfogadásáról! Nem hiszem hogy menni fog.
Amúgy nálunk sincs probléma, mert megcsinál mindent. Teljesen jó súlyban van, ellentétben a telezabáltatott, szófogadatlan kutyákkal. Rettentően motivált a suli előtt, alatt, utána pedig jön a könnyed vacsora, és a többi napon szintén kap enni, ha foglalkozom vele, ha nem. Imád, abszolút prioritást élvez kettőnk kötődése bárkivel szemben, ezt sokan mondják is. Ráadásul a múltkor dicséretet kaptam az oktatónktól, amiért nagy távolságból sikerült fekvésből felültetnem többször is, mondván, hogy kiegyensúlyozott a kapcsolatom a kutyával. Azt mondta, ő nem tudja mindig elérni ezt a kutyájánál (szolgálati képzésű bull), mert egy kicsit "terrorisztikusabb" a kapcsolata a kutyájával, nagyobb fegyelem, nagyobb elvárások.
A kutyának egy irányítóra van szüksége, szerintem így lehet hosszú élete, és nem feltétlenül boldogtalan egy irányított kutya, ha abból indulunk ki, hogy a falka megöli, kitaszítja, ha gyenge. Én ilyenkor törődöm vele, nem falkaként működünk. Legjobb példa erre a múltkori jégvihar. (Nem tudom máshogy hívni, rettentő volt.) Megijedt egy kicsit a lezúduló jégtől, de utána hajnali egyig néztem vele a vihart, holott 5kor már kelnem kellett. Mellettem ült, és nem akart elbújni sehova. Nem is engedtem volna. Úgy gondolom egyfajta megerősítést kapott tőlem, hogy nincs semmi baj a zaj, és fényhatással, gazdival megoldjuk. -
z123456789
addikt
válasz
VANESSZA1
#26872
üzenetére
Csütörtök este kapott utoljára enni. Holnap kap, amikor foglalkozom vele jutalomfalatként a napi tápadagból. A munka végén, meg megkapja a maradékot. Ez általában este szokott lenni. Kutyasuli lett volna, de megvariálták a hétvégét, és így most nem megyünk, de a foglalkozás nem marad el vasárnap este, csak privát lesz. Általában minden hét így zajlik.
-
z123456789
addikt
Írtózatos jégvihar volt a Kisalföldön kb 1 órája. Kedvencekre odafigyelni! Öklömnyi jégdarabok estek...

-
z123456789
addikt
válasz
monti0222w
#26850
üzenetére
(#26850) monti0222w
Éhes kutya mindent megeszik.(#26851) Siriusb
+1 -
z123456789
addikt
Nem akartam ezt mondani, de valóban néha azt látni, mintha a kutya rád várna.

Illetve, hogy tudna jobban pörögni. Nem téma. Egy agilityn rövid, robbanékony sprintek kellenek, ha jól látom nem? Akkor a sima futással ezen tudsz segíteni, de igazából amit ott csináltok a kutyával, az egy egyenetlen futás. Ha agilityt gyakoroljátok, simán fogsz te is fejlődni. Sújt hagyd a picsába szerintem is. Ha nem jó a cipőd, vagy kicsit érzékenyebb az izületed, akkor még tönkre is vághatod magad.
Sőt, szerintem kutyával futkározz, és idomulni fogtok egymáshoz. Kuyta egyből érzi, ha gyorsulsz, lassulsz.
-
z123456789
addikt
válasz
Merseyside
#26805
üzenetére
Tégla:

-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#26731
üzenetére
Ezt nem tudhatom előre. De nem félnék neki állni. Viszont azért, hogy otthon legyen egy robotom, azért nem kellene mali. Ha tényleg olyan munkakörben dolgoznék, nem sokat gondolkodnék. Bár rendőrön, és katonán kívül máshova nem tudom hova kellene ilyen természetű kutya. Ahhoz én meg már öreg vagyok.

-
z123456789
addikt
Hát az agility annyira nem munka. Te munkakutyákról beszéltél. Szóval oda, elhiszem hogy nem való.
Lehet hogy bull tulajok leírnak valamit, de attól még nem lesznek kutyakiképzők, és akár mellé is foghattak a tenyésztővel. Nálunk ha nem 1000x, akkor egyszer sincs elmondva az idegrendszer fontossága, illetve az, hogy kinek nem való ilyen kutya. A mi oktatónk ezt a fajt preferálja (pitbull), de megmondta egyértelműen, hogy egy jó alomból származó NJ ezerszer okosabb. Ennek ellenére nem szereti őket. A malira meg azt mondja, hogy az egy köcsög egy kutya.
Kitartó, de rohadt egy akaratos. Nem mintha ez problémát jelentene neki. Staffokra mondta ő is, hogy volt egy hullám, mindenki azt vett, de ő is azt mondta, amit múltkor írtál: lomha, lassú.
Az hogy mennyire divat a staff, abban jobban egyet sem érthetnénk. De ettől még a fajtát nem kell leírni!
Pit: tudomásom szerint a tengeren túlon is elég nagy számban használják rendőrségi kötelékekben. -
z123456789
addikt
-
z123456789
addikt
válasz
Siriusb
#26641
üzenetére
(#26641) Siriusb
Nyomasd csak a Bravectot! Már én is használom 1,5 hónapja, féreghajt, szívféregre is jó. Már sokszor leírták a többiek is, hogy mennyivel jobb egy babesiás kullancs fertőzése? Semmivel...Szóval szerintem ne aggódj!(#26642) ¤Envy¤
Mondjuk a Kong pont nem olcsó, de azt nem tudja szétrágni egy könnyen. Ebből léteznek kamu verziók is, én is kaptam egy ilyet egy kollégámtól. Azt sem tudta szétrágni. Habár nálunk átlagos a rágási kényszer amúgy is.(#26648) Dorian
Dettó.
Visítok. Nálunk ugyan ez. 
-
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#26595
üzenetére
-
z123456789
addikt
válasz
philoxenia
#26559
üzenetére
Nem kötni akartam, csak nem tudtam, hogy mit akartál a linkkel...csak sejtettem.

-
z123456789
addikt
válasz
philoxenia
#26557
üzenetére
Az egész műsort hozza be.
-
z123456789
addikt
válasz
Merseyside
#26555
üzenetére
Szerintem is érdemes volt meghallgatni.

-
z123456789
addikt
Tegnapi Közelről című Kossuth Rádiós műsorban, beszélgetés volt a nyertes Mali gazdájával. Illetve egyéb másról is beszéltek röviden, kutyás témában, méghozzá az az oktató is, akihez járok.
Médiatárból lehívható a beszélgetés. -
z123456789
addikt
válasz
bajnokpityu
#26546
üzenetére
Úgy próbáltad már, hogy te bemész a vízbe, és utánad megy-e? Csak mert az enyém elsőként úgy ment bele a vízbe, hogy elkezdett aggódni értem, amint befele siklottam a kajakommal.
Ki akart menteni a szentem, aminek az lett a végeredménye, hogy majdnem felborított. Nem volt épp nyár, hanem leginkább tél közepe. 
-
z123456789
addikt
válasz
philoxenia
#26511
üzenetére

-
z123456789
addikt
válasz
Andris837
#26486
üzenetére
Gratula hozzá!

Ilyen kutyaszalámikat szerintem kerüld! A húsnak kinéző konzervek, és kutyaszalámik nagy része csak víz, semmi tápanyag nincs benne. Egy ajánlott prémium táppal nagyon nem lőhetsz mellé. Azokban elvileg tényleg benne van minden. A kutya viselkedésén, szőrén, ürülékén látszik, hogy milyen kaját kap, vagy hogy mennyire jó neki. A kutya etetésének kikísérletezése kicsit hosszadalmas idő. Egy idő után tudni fogod, mi a jó neki. Az átmenetek között figyelj oda, hogy ha mondjuk váltasz tápot, vagy etetési módot. Vannak akik nyers kajával etetik a kutyát. Hús (disznó csak minimum 1,5 óra főzés után, többi mehet simán), zöldségek, gyümölcsök, tojás. Van aki táp és hús/zöldség/gyümölcsöt ad egyszerre (ebben az esetben az én legjobb tudomásom szerint a nyers dolgokat minimum 10 perces lobogó vízben kell főzni, és így együtt tudja emészteni a táppal, ellenkező esetben okozhat problémát az emésztőrendszerének.)
Ő milyen fajta amúgy? Pit?
-
z123456789
addikt
válasz
Merseyside
#26480
üzenetére

-
z123456789
addikt
válasz
Rivaul
#26455
üzenetére
Na ez tényleg egy jó játék, nem is értem miért nem ajánlottam, én is szoktam így játszani vele, csak az elején inkább a földön húztam előtte. Ja, és én egy bambuszkaróra kötöttem, ca. 2/2,5m hosszú, jól meg lehet vele növelni a kutya útját, még te csak egy helyben toporogsz, és forgolódsz.
Jó ötlet. 
Új hozzászólás Aktív témák
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Facebook és Messenger
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- E-roller topik
- OLED TV topic
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Filmvilág
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A04s / 3/32GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 152 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-12450H, RTX 4060 (ELKELT)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Kuriózum: Ozark Trail (amerikai) fejlámpa 600 lumen
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





Whááá!

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




Ennyire szelíd volt? Nem féltél, hogy esetleg veszett? :S Akkor merészkednek ennyire közel nem?
