Aktív témák
-
sp1r1t87
csendes tag
Természetesen bármit megtehetsz, bármilyen más libraryt használhatsz hozzá, de hát ezt nem is lehetne lekorlátozni sehogysem. Ha jól rémlik python sdk is van hozzá, de nem tudom mennyire hivatalos.
Megmutatni legközelebb szeptemberben tudom csak, mert eredetileg vidéki vagyok és jelenleg csak évközben járok fel heti 1x-2x.
-
sp1r1t87
csendes tag
Nem, én csak C++-ban kódoltam rá :-)
Az eszköz pontos, néha vannak mérési hibái, de azokat egy egyszerű zajszűréssel ki tudod javítani. És gyors is a cucc. Viszont a jelenlegi szoftverek szarok rá nagyon. De hát azért nem egy egyszerű feladat a gesztusok felismerése, így akadnak ebben is hibák (Bár hozzáteszem, hogy a gyári szoftverekben ezt nagyon elbaszták és lehet jobban is csinálni).Én látok benne jövőt, de persze az ilyen marketing fogások, hogy "az egér óta a legnagyobb találmány" meg ilyenek azok hülyeségek.
-
sp1r1t87
csendes tag
Én is így vagyok vele, hogy alapból a koncepció + a hardver jó.
A gond csak a jelenleg elérhető szoftverekben van, meg az APIja még egy picit hiányos. De szerintem ez hamar változni fog, ha elkezdenek rendesen kódolni rá külsős programozók.
Az android példája jut eszembe erről egyébként. Mikor kijött az első andriodos teló meg a hero, akkor az volt a csoda meg minden. Így visszatekintve pedig tele volt hiányosságokkal és sok idegesítő bugja volt de az emberek mégis szerették. Talán ezzel is így lesz. -
sp1r1t87
csendes tag
"Új vezérlő mozdulatokat lehet definiálni?"
Ha arra gondolsz, hogy vannak-e olyan szoftverek amiben lehet ilyet csinálni(mondjuk windows irányítására). Akkor nincs. És ha arra gondolsz, hogy az API támogat-e ilyet alapból. Nem. Viszont programozásilag megoldható, szóval csak idő kérdése, hogy megjelenjenek ilyen appok.
"Illetve az érzékelési szög mennyi lehet - milyen távolság lehet a két kéz között? - gondolom nem csak a közvetlen felette végzett mozdulatokat érzékeli."
Pontosat nem tudok mondani. A leap oldalán biztos le van írva. De azt el tudom mondani, hogy ezzel semmi gond nincs. Bőven elég az a terület ahol érzékeli a kezed és simán elkülöníti a két kezet is. Amivel egy pici gond van, de ez a használt technika miatt van, hogy természetesen csak akkor látja az ujjad, ha van rálátás. Szóval ha egymás felé rakod a két kezed akkor csak az egyiket látod. Talán ez megoldható lehet több leap motion alkalmazásával.... kiváncsi leszek mikor jönnek ki ilyen programok.
"Pl ha a normál esetben elhelyezkedő billentyűzet alá teszik, akkor simán elemelve a kezeket a billentyűzetről felfelé, úgy hogy a két kéz között megmarad a 'billentyűzetnyi távolság' akkor is funkcionál, külön tudja kezelni mindkét két mozgását?"
Ezt nem teljesen értem hogy érted.

"Az is kérdés, hogy ha a felhasználóval szembe helyezik el akkor hogyan működik?"
Youtuben vannak róla videók, nem próbáltam.
"Érdekes, hogy több róla szóló teszt cikkben is említik, hogy fárasztó a vele való mutogatásos irányítás.."
Valóban az. De ez inkább csak játékok közben érezhető. Úgy alapból ha nincs folyamatosan ott a kezed nem vészes.
-
sp1r1t87
csendes tag
Na szóval újabb tapasztalatok:
Pro:
- Az ingyenes corel rajzoló program hozzá jó szórakozás és egész használható.
- Nagyon gyors.Kontra:
- Fasza, meg minden, de pl még mindig nem találom, hogy hogy tudnám a monitoromhoz kalibrálni a cuccost. Találtam egy kalibrálás menüpontot ez tök nem arra való amire én gondolok. Nekem valami olyasmi kellene, ami a leap motion meg a monitor koordináta rendszerét összekalibrálja. Így most tök máshova mutatok mint ahova érzékeli
- Appstoreban nagyon kevés app van egyelőre. És még kevesebb ingyenes.
- A windowshoz az appstoreból letölthető vezérlő app egy használhatatlan fos. -
sp1r1t87
csendes tag
Hello!
Nekem ma érkezett meg, sajnos eddig csak egy 10percet tudtam vele foglalkozni.
Első tapasztalatom az, hogy van hová fejlődnie. Nekem nagyon pontatlannak tűnt és mikor kalibrálni akartam, akkor folyamatosan azért sírt, hogy nagy a fény, pedig eléggé sötét volt a szobámban.Később jelentkezem további tapasztalatokkal!
Üdv,
N
Aktív témák
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Asztrofotózás
- Meghozta a régóta várt asztali Ryzen APU-kat az AMD
- Milyen SSD-t vegyek?
- BestBuy topik
- MWC 2026: Munkahelyi igásló lehet a Lenovo ThinkTab X11
- Határozatlan időre kiszáll az Asus a mobilbizniszből
- TCL LCD és LED TV-k
- Androidos tablet topic
- Dell notebook topic
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 7/7 Plus szerviz alkatrészek, készletről akár másnapra!
- 0% THM 4 havi részlet, beszámítás! Gamer PC, notebook, konzol, Apple termék, hardver KAMATMENTESEN!
- Apple iPhone 12 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

