-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
mefistofeles #75730 üzenetére
Juj, ne túlozzunk azért, bár jó ilyeneket olvasni, de én is csak egy elszánt kezdő vagyok!
Nem rugtam bele mostanában az ágy lábába, rosszabb a helyzet, tegnap este az Ubuntu topikban megint agyalapra helyezett Tordaitibi kolléga, vele hagyományosan jó kapcsolatot ápolunk.
AMúgy a kollégát meg is dícsértem szerintem, ha ő úgy érzi, hogy én csak magyarázom a saját hülyeségemet 20 hsz-en keresztül, azzal nem tudok mit tenni. A CCleaner kódok használata önmagában is kiakaszt, mert kifejezetten veszélyes a rendszer stabilítására, de csak akkor, ha nem hozzáértő használja, hozzáértő meg jellemzően nem használja.VPN ha van GUI-san, az egy dolog és szintén teljesen más dolog, ha a Linux alapvető parancsait gyömöszöli be valaki csilivili GUI-ba, mert a Wineseknek ez hogy fog tetszeni. Érdekes egyébként, hogy éppen ebben az esetben sokkal egyszerűbb és biztonságosan a terminal parancsokat használni, mint a CCleaner klónokat. A blitch vagy milyen nevű hasonló alkalmazás is root alól futtatva tuti kinyírja a rendszert, de futtatni meg úgy érdemes, csak éppen tudni kéne, mi rejtőzik a lenyomott gomb alatt, mert mint tudjuk ott vannak rejtve a terminal parancsok. Azon se kezdek el vitázni, ha valaki azt mondja, hogy ő nem Winként használja a Linuxot. Persze, mert 7 év alatt nem láttam ezer kezdő usert és nem tudom megítélni.
No de nem szaporítom a szót, ha a kérdező az említett 20 hsz-ben nem talált semmi hasznosat a Linux használatára nézve, akkor nem talált, ezt kizárólag ő érzi.
Azt már felesleges is írnom, hogy a terminal a history alapján milyen könnyen működik az egyszer már beírt parancsok előhívásával, erről jut eszembe, volt is egy jó blogom erről, de azt is törölnöm kellett épp hasonló wines felfogás miatt.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- E-roller topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Elemlámpa, zseblámpa
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Felforgatná Kína a technológiai világrendet
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Nintendo Switch 2
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad Z13 G1 (ELKELT)
- DELL Precision 5560 i7-11850H 32GB 1000GB T1200 FHD+ 1 év garancia
- ÚJ AKKU!!! Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- Dell XPS 13 9370 - 9380 UHD touch, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, szép állapot, számla, garancia
- Eladó szép állapotú Samsung S10+ 8/128GB / 12 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest