-
Fototrend
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nem sokat használtam a Timeshiftet, de ha tényleg gázos lenne, a Mintes csapat már rég kivette volna az alaprendszerből, Amiket leírsz, azok erősen user errornak gyaníthatóak. Kivéve, ami inkább vicces: valaki nem tudott visszaállítani a mentésből, mert a progi nem ext4 fájlrendszert használ Semmilyen mentő program nem használ ext4-et, az ext fs nem ilyesmire való. A BTRFS meg az rsync, amik közül lehet választani a pillanatkép elkészítése előtt. Egyszerű a TS kezelése, de nem annyira, hogy ne lehessen jól elszúrni. De ez a többire is igaz, szerintem érdemes lenne ezt is kipróbálnod.
Mások hozzászólása alapján valakinek komplett telenyomta a HHD-jét a képfájlokkal
Ja igen, erre figyelj oda, mert a felhasználónak kell beállítani a mentések készítésének gyakoriságát, ha óránkénti mentést szabsz meg a programnak, akkor azt fogja tenni.
Ez nem a program hibája lesz. Nem ugrik most be a pontos neve annak, amikor az adott mentésnél csak a változások lesznek módosítva felülírással, itt ugye nem készül annyi képfájl, hogy hamar megteljen az ügyes user lemeze. De most látom, hogy be lehet állítani azt is, mennyi változatot őrizzen meg a rendszer. -
Frawly
veterán
A Clonezilla vagy a terminálos dd parancs teljesen jó megoldás, esetleg Live Macrium Free vagy hasonló. Viszont abban igaza van most ubyegonnak, hogy amit lehet fájlszinten menteni, azt jobb, könnyebb úgy menteni, pl. adatpartíciók. Igazából Linuxnál még a rendszerpartíció is menthető fájlszinten, én csináltam már ilyet, tar.gz-be mentettem komplett rendszert, amit vissza is lehetett állítani működőre. Egyedül arra kell figyelni, hogy ha MBR boot, akkor az MBR legyen elmentve, meg ha frissen létrehozott partícióra viszed át, akkor a bootmanagerben és fstab-ban az UUID vagy PARTUUID számokat át kell írni. Ez utóbbival nem kell szenvedni, ha klónozol szektorszinten az elsőnek említett megoldásokkal, mert az nem csak a fájlokat, mappákat viszi át, de az MBR-t, meg UUID-ket is klónozza vele.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Napelem
- Kedvenc zene a mai napra
- Androidos fejegységek
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Philips LCD és LED TV-k
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Gitáros topic
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRock 970 Pro3 970 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- PCIe 5.0/4.0/3.0 Riser kábelek 90-os hajlított csatlakozóval (220mm/300mm)
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 6th Gen. i7 11th, 32GB RAM 27% ÁFÁS (0326)
- LG 45GS95QX - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Ez nem a program hibája lesz. Nem ugrik most be a pontos neve annak, amikor az adott mentésnél csak a változások lesznek módosítva felülírással, itt ugye nem készül annyi képfájl, hogy hamar megteljen az ügyes user lemeze. De most látom, hogy be lehet állítani azt is, mennyi változatot őrizzen meg a rendszer.
Rowon