-
Fototrend
Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)
Új hozzászólás Aktív témák
-
schray
tag
Csendes, moduláris tápot keresek (de tényleg, nagyon csendeset, nem olyat, hogy "csak síri csendben hallod" mert tapasztalatom szerint sokaknak nem ugyanaz a fogalmunk a csendről) viszont nincs 40ezrem egy fanless seasonicra, szóval ehhez mit szóltok:
Be Quiet! Straight Power 480W CM e9 - 29k - árban ez lenne a teteje, ha valaki tud ennél olcsóbbatMásik kérdés, hogy (ugye) elég ez egy i7-4771 + gtx960 + max 4-5 sata eszköz ellátására?
-
schray
tag
Mondjatok csendes tápegységet 600W körül. Legyen moduláris és a lehető leghalkabb, kb 30ezret +-3e szánok rá. Most egy EVGA G1 650W-t használok, de terhelés nélkül is 38db, ennél sokkal csendesebbet szeretnék.
Eddig a Be Quiet Power Zone-t nézegettem, de amazonon és más helyeken a felhasználói vélemények közt még többet panaszkodnak a zajra, mint az EVGA-nál.
-
schray
tag
válasz
jim bcs
#75594
üzenetére
Már ne haragudj, de rengetegszer láttam, hogy ajánlod az EVGA G1 650W-t. Próbáltad is, vagy csak megnyert (téged is) a 10év gar meg a márkanév?

Ha próbáltad, akkor jó lenne odaírnod, hogy jóval hangosabb cuccról beszélünk, mint a többi holmi amit felsoroltál, amit ellensúlyozhat a 10 év gar, meg a remek support, de NEM mindenkinek ezek a preferenciái.
Ha meg nem próbáltad, akkor...

Én is azért hallgatom most ennek a tápnak a hangos ventijét a hangszigetelt ház ellenére, mert Te és mások itt vakon ajánlgattátok. Sajnos sehol se találtam konkrét tesztet róla mielőtt megvettem, de "egy tíz év garos márkás táp biztos nem nem lesz hangosabb, mint az nyolcszázforintos vacak noname ventim, na meg nagyon kedvelt itt a fórumon is"... aha... Szóval bíztam inkább a fórumozók véleményében, naivan azt gondolva, hogy valaki már próbálta élesben is, most meg ez a leghangosabb komponense a gépemnek és ha ki akarom cserélni, akkor szépen vesztek is rajta, a sok maceráról, amivel a projekt jár ne is beszéljünk. Jah és adjam el úgy, hogy a leendő vevő sem szeretne valószínűleg hangos tápot...
-
schray
tag
válasz
BlessedElroy
#41209
üzenetére
***
-
schray
tag
+2 év már akkor megéri, ha 2 évvel a gar vége előtt el tudod adni 11e-ért, nem?
Szerintem használt, még 2 évig garanciás tápegységet sokkal hamarabb el lehet adni.Modularitás: a következőket fontold meg:
Oldalablakos a házad? Ha igen, a hagyományos kábelek elég rondán mutatnak.
Van kábelemendzsmentre szolgáló hely az alaplap mögött, illetve nyílások a kábelek elvezetésére? A nem moduláris tápok kábeleit elég nehéz átvezetni hátul, sokszor nem is elég hosszú a kábel.Ha a felső kettő nem számít, akkor még:
Van-e olyan komponensed, ami sok hőt termel és problémás lehet a hűtése? Egy nagy kábelfürt a ház közepére lógatva jelentősen megfogja a levegő áramlást, ami nem kedvező hűtés szempontjából.Ha kevés hőt termelő dolgaid vannak, egy egyszerűbb, zárt házban, ablak nélkül, akkor a nem-moduláris bőven megteszi.
-
schray
tag
Felelevenítve a zajos EVGA G1 650W témakört:
Ma hirtelen ötlettől vezérelve megfordítottam a tápegységet a házban és most bentről szívja a levegőt. Láttam pár helyen, hogy egyesek így rakják be, mert szőnyegen tartják a gépet, nekem ugyan asztalon van, de azon meg elég hangos volt. Jelentem, így kifejezetten halk lesz, jóformán annyira hallom csak, hogy tudjam, megy a gép. Persze hangszigetelt házban van, ami amúgy sem arról híres, hogy jó a szellőzése, szóval számítok némi melegedésre (terhelés nélkül +1-2 fok csak eddig) de van még négy venti számára hely a házban és a maradék is alapjáraton jár csak, szóval van mozgástér a hűtés terén.Ha hosszútávon is jól viseli magát ebben az elrendezésben, akkor így már egészen meg tudok békélni ezzel a választással, a hangját kivéve nagyon szuper tápegységről van szó

-
schray
tag
válasz
bajtokarpi
#73463
üzenetére
Seasonic M12 II 620W - 27k - 3év gar
Amikor tápot kerestem ez is szóba jött - itt is ajánlották - az EVGA mellett, kicsit bánom is, hogy nem ez lett végül. A hangjáról nem tudok nyilatkozni, de Seasonic, elég valószínű, hogy jó minőség

-
schray
tag
válasz
bajtokarpi
#73461
üzenetére
Ha nem zavar,hogy hangosabb, mint az átlag, vegyél bele EVGA G1 650W-t. Tíz év garancia van rá, moduláris, igényes és egyik fórumtársunk épp el is akarja adni a sajátját, mert őt viszont zavarja a hang.

-
schray
tag
válasz
PainKiller13
#73421
üzenetére
Én is beleugrottam ebbe az EVGA 650W G1-be és nekem is hangos. Nagyon igényes a táp, remek a 10 év gar és az EVGA tech support (tényleg, azóta már levelezek velük és nagyon segítőkészek) szuper, hogy az összes kábel moduláris és teljesen fekete... de hangos: folyamatos szélzaj, néha egyéb is.
Konzultáltam ipon.hu-val. mivel múlt hét szerdán vettem csak át még visszaküldhetem (ha szombat reggel feladom, épp beér) de a kérdés akkor az: mi legyen helyette?
600-700W körüli, legalább 5 év garanciás, jó minőségű és csendes, moduláris táp, alsótápos házba, 25e környékén...

Létezik egyáltalán ilyen, vagy szokjam meg a hangját? (amúgy megszokható, hangszigetelt a ház, valamennyit tompít rajta és ha családtagokat kérdezem, nekik fel se tűnt) Dilemmázok, mert nem biztos, hogy megéri a macera a visszaküldéssel.
-
-
schray
tag
Sziasztok!
Tápegységet keresek 600W felett, moduláris, vagy félmodulárist, nagyon csendes és megbízható működéssel.
Jelenleg csak egy i7-4771-et kell kiszolgálnia, de később ki lesz egészítve egy videókártyával (nagyságrendileg GTX760/770(/960) ) A ház amibe raknám alsó tápot fogad.
SLI, tuning vagy más komolyabb erőforrásigényes dolog nincs tervben, a hatékonyság pedig nem olyan fontos, mint az, hogy sokáig megbízható és tényleg zajmentes legyen
20-25ezer forint környékén keresek, eddig ezekkel szemeztem:
Corsair CX600M
Thermaltake SMART SE 630W
Thermaltake SMART SP 650W
EVGA Supernova G1 650W
EVGA Supernova B2 750W
Seasonic M12 II 620W
Be Quiet Pure Power 630W CM
Enermax Thriatlor ECO 650WMit ajánlotok? Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák
● A minél pontosabb válasz érdekében olvasd el a Téma összefoglalót!
● Hirdetni csak a Hardveraprón szabad!
● Garanciális kérdések: Tápegység garancia GYIK!
- Hír Újabb, 12VHPWR csatolóval szerelt ASUS tápegységek kopogtatnak az ajtón
- Hír Megvan az első leégett NVIDIA tápadapter
- Hír ATX 3.0 szabványú az ASUS Loki tápegysége
- Hír Eléggé kompakt lett az MSI ATX 3.0-s tápbestiája
- Hír Megújultak a Corsair HXi szériás tápegységei
- Hír Hivatalosan is bemutatta az ATX 3.0-t és az ATX12VO 2.0-t az Intel
- Hír Szinte minden kiderült a VGA-k új tápkonnektoráról
- Hutt C6 ablaktisztító robot / 12 hó jótállás
- BESZÁMÍTÁS! MSI A620M R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RTX 3060TI 8GB Zalman Z1 Plus XFX 650W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T14 G1 - i5-10G I 8GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Motorola Edge 40 / 8/256 GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro / 8/256GB / Káértyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Az oké, hogy 200ig 30db alatt van, de ez így gáznak tűnik :/



Szerintem használt, még 2 évig garanciás tápegységet sokkal hamarabb el lehet adni.




