Aktív témák
-
rlazol
veterán
OFF
kalcika - nem vagyok totál lámer, szereltem már össze gépet nem egyet, tanultam informatikát egy jó darabot. De ez szoftver volt, a hardveres ismereteim az összeszerelésnél megállnak. Például nem vagyok a különböző kompatibiltásokkal és szakkifejezésekkel tisztában, kavarom őket, vagy fals elképzeléseim vannak róluk. Ezek tisztázása végett indítottam ezt a topicot.
ON -
rlazol
veterán
ismét gondolkozni kezdtem (ígérem, leszokom róla), és újabb két kérdés:
1,: ha az IDE bírja a 133 Mb/s-t mitől jobb a SCSI? ok, 160 meg 320 de az árkülönbség horribilis: 160ezer az adapter+ 143 a winyó. közben 35-40 ezerért 120 Gb-s IDE-t lehet venni. Vagy valamiről még mindig nem tudok?
2,: a CD-ket a forgási sebesség miett nem fejlesztik tovább? -
rlazol
veterán
felmentem, megnéztem. Az emlegetett példa IBM e Server xSeries 235 -ként futott, ha rákattintasz egyből kiderül neked is, hogy ez egy komplett szerver, igaz, elég kis teljesítményű. Az apostol-nál pedig egyértelmű, hogy az 533-as FSB-s, 3,06-s XEON áfával is ''csak'' 229800.
és egyébként meglehetősen rossz ár, mert ugyanennyiért már dualprocesszorost is ki lehet hozni. -
rlazol
veterán
Én ezt abból gondoltam, hogy van egy cikk az alaplapok között: Az Intel 845G chipkészletben debütált Extreme Graphics mag most megújul, itt az Extreme Graphics 2 és az Intel 865G.
de mostmár legalább véglegesen eltávolodott elmémben (már amennyire ott lényeges távokról beszélhetünk) a chipset a professzortól. Ez is haladás. Tehát a fenti cím azt jelenti magyarul, hogy új integrált videovezérlő van az intel 865-s alaplap sorozatának G tipusában? És amikor az intelesek asszondják, hogy a processzor milyen csipsetet kér, akkor tk. szűkítik a kört az azonos foglalatú (találó név, lassan már tényleg gyémánt árban lesznek) alaplaok között? És az engem nagyon zavaró 7501 kontra 865 perben meg csak arról van szó, hogy a szerver alaplapoknak más a sorozatszámozási rendszerük?
Ja? -
rlazol
veterán
ne hari, mire leírtam a választ, már lett itt 3 új válaszod.
Igen, a régi ATA-t értettem. ez a SATA (Super ATA?) drót szempontjából gondolom ugyanolyan, csak a Lágymányosi Hídra (az van délen.. :) )már a gyorsforgalmin kapcsolódik? Vagy már megint nagyon a kulcslyukat b**om és nőt akarom a kinyitni? -
rlazol
veterán
ez az elég gyors összekötőre van megadva, hogy mostanában már 533 Mhz, és ha mondjuk az alaplapom 266-t tud, akkor nem érdemes a 333-as RAMot venni, mert úgyse tudom kihasználni. Ugye?
És ezt a gyors összekötőt nevezem csipsetnek? És mitől grafikus? És amit az utasításkészletről gondolok az helyes? -
rlazol
veterán
avagy angolosan chipset. Elég sokat lehet errefelé olvasni róla, és én egyre jobban szégyellem, hogy nemigen tudom, mi ez. Hebegni-habogni tudnék róla, de ennyi. Miben különbözik az utasításkészlettől? Jól tudom, hogy pl. az MMX is egy utasításkészlet? És jól tudom, hogy az utasításkészlet az tk azon processzor parancsok sora, amik Assemblerből közvetlenül hívhatók? :(
Szeretném, ha valaki pár szóban elmondaná ennek a lényegét, meg hogy egy szett csíp mitől épp grafikus vagy hálózati vagy windowsspecifikus. És miért van az, hogy itt mindneki 845-865-sökről beszél, miközben az INTEL honlapján a Xeonoknak 7505-s meg 7501-s chipset-et emlegetnek. Jó, tudom, hogy a Xeon az nem egészen ugyanaz, de akkor miben más, és ha ugyanúgy 3,066Ghz-t tud, miért kerül 2x annyiba? :F
És ha már itt (az alapoknál) tartunk, mennyi az IDE maximális adatátviteli sebessége? Én úgy okosokodom magamban, hogy mivel 52x-nél nem fejlesztik tovább a CD olvasókat 52*150/1024 vagyis kb 7,6 Mb/sec. De ha ez igaz, akkor az akár 320 Mb/sec-et tudó SCSI-s CDolvasók miért nem mennek tovább? :F
türelmetek köszönöm
Aktív témák
- Asus ROG Strix Z370-G (Gaming Wi-Fi AC) / BESZÁMÍTÁS OK!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte GA-Z87X-UD4H Z87 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asrock 970 Pro3 970 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- G.Skill Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 8000MHz
- Bontatlan Kingston DDR4 2666Mhz 4GB Ram
- Részletfizetés. BankMentes. Kamatmentes. Új noblechairs EPIC FEKETE ARANY. 3 év garancia!
- Honor Magic6 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Space Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4420, 100% Akksi
- iPhone 17 Pro 256 GB Silver - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök - Számlás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
