Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    Topikgazda

    válasz Alteran-IT #24233 üzenetére

    Egyet értek az előttem szólóval. Anno amúgy gondalkoztam rajta "játékból", hogy készítek mikrotikhez kijezőt , Nem azért mert szükségem lenne rá, csak szórakozásból. Több alternatíva is felmerült erre:
    - USB-serial átalakító + valamilyen MCU (ez a legtöbb arduino panelen adott) és ez már hajthat is egy kijelzőt, amin bármi lehet amit szerettnék. Csak rá kell dugni USB-n a routerre.
    - Persze lehet, hogy az USB másra kell. De akkor fogok pl. egy ESP8266-ot, ami felmegy a wifire, és a LAN-on át begyűjti azt az információt, amit meg kell jelenítenie a kijelzőn.
    Mindkét megoldás egyszerű, és nem is drága. Azért nem készült el, mert helyette más készült, pl. amire éppen szükségem van, erre meg még nincs.
    Ugyanakkor ez a párezer forint költség nyilván a router árában is megjelenne ha a gyártó tesz rá kijelzőt.
    A CCR1009 routeren is (nem mindegyiken mert van kijelzős, és kijelző nélküli is) egy elég kicsi kijelző van, olyan apró karakterekkel amiből alig látni valamit.

    Az meg, hogy minden routerre rá tudsz nézni fizikailag, kevés helyen működik, ugyanis lehet, hogy fizikailag szét vannak szórva az ország különböző pontjain, annyira, hogy egy nap alatt a felére sem tudnál ránézni. Sőt olyan helyen is lehet, ahol a jelen levő munkatársak egyáltalán nem értenek hozzá. Ha felhívod telefonon és megkérdezed mit lát a kijelzőn, hát....az hosszú menet lesz. Valószínűleg sokkal-sokkal hamarabb elintézed amit kell, ha távolról eléred pl. egy winbox-al. Mostanában még apósomék PC-jét is távolról piszkálom (meg az ottani routert is - ha kell), ha néha valamit igazítani kell a dolgokon, pedig csak 4km-re van tőlem (wireguard és azon belül VNC).
    NAT-olt internetjük van, szolgáltatói eszközzel (ami egyébként egy kalap fos), de feltettem náluk egy RB951G-t AP-nek, meg switch-nek. Ez csatlakozik wg-al az itthoni routeremre. Nem egy atomerőmű, de kb 50Mbit/s átmegy wg-al ezen is. Ez már elég arra, hogy tudnak akár filmeket, mesét nézni az itthoni szerveremről SMB-n át (de akár neten elérhető felülete is van a NAS-nak).

  • Reggie0

    félisten

    válasz Alteran-IT #24233 üzenetére

    Pont az a gond, hogy annyira komplexek az eszkozok, hogy az LCD ertelmet veszti. Ugysem kapod meg rajta a szukseges adatot(vagy legalabbis kicsi esellyel lesz pont azzal gondod, ami ki van teve ra), mindenhez mar minimum cli kell. Emiatt eleg az eszkozre par led, hogy a nagyon alap funkcio rendben mukodnek-e es kesz.

    Meg egy nfc-nek is tobb ertelme lenne, mert akkor telorol tudsz valogatni az adatok tengereben es nincs ertlemetlenul dragitva az eszkoz.

Új hozzászólás Aktív témák