-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
peterk
senior tag
Csak nem ilyen házad van? Nekem ilyen van, és ránézésre a tied nagyon hasonlít...
Ha ilyen házad van, akkor vegyél egy Scythe Slip Stream 120mm Slim-et, ez befér. Vedd le a procihűtőt, a Scythe-t meg ragaszd rá a tetőre a rácsozott részhez. Ne direktben ragaszd oda persze, mert úgy rezegni fog és nem is szív úgy, hanem egy távtartóval. Pl. egy egéralátétből - vagy akármi hasonló, fél centi vastag gumiszerű anyagból - vágj ki ötforintos nagyságú karikákat, és pöttyintsd oda az egyik oldalát a tehőhöz a másikat meg a venti sarkaihoz.
-
zodo
nagyúr
Te még sosem gányoltál.

tthom-nak adott válaszom ill. a képi segítségem 2-es példáját próbálnám ki.
Azaz nagy/lassú venti egy új fedlapba építve akár szilikonlábakkal rögzítve vagy amivel csak akarod.
Ajánlott topikból a képen nem látszik igazán jól de kivehető az elgondolás.Én a befelé fújó nagy venti preferálom a cpu felett elhelyezve (akár a chipset borda is alá fér mint pl. Ipaq-om) és a ház oldalán kiszökken annak légáramlata.
Kis méretű, kifelé szívó oldalsó venti is elegendő lehet. Ki kell próbálni, sokat nem vesztesz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Szép, dobozos MSI PRO Z790-S WIFI PCIe gen5 garival
- Dobozos Aorus B650 AORUS ELITE AX V2, újszerű, garanciával
- Dobozos új MSI B650 GAMING PLUS WIFI 6E antennával, io shielddel, garanciával
- ASUS TUF Z790-PLUS WIFI garival, mindennel, dobozos újszerű, PCIe gen5
- Dobozos Z790 AOURUS ELITE AX PCIe gen5, újszerű gyári antennával garival
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- 2 X Dell Poweredge T320, 96GB DDR3 ECC RAM, 2.2 GHz CPU, 2 x 495W PSU
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 1TB Nvme SSD
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R9 3900X 32GB DDR4 500GB SSD RX 7800XT 16GB Corsair 4000D Cooler Master 750W
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3481, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi


