Új hozzászólás Aktív témák
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
MasterMark
#6954
üzenetére
Nálam is előfordult, teljesen abszurd.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
general
#6936
üzenetére
Tessék: [link]
Nincs lényegi különbség, 50 kép után akadt meg egy pillre. Hozzátenném, hogy ez az M1 Pro alapmodell, 14"-es változat, 16GB rammal. Ráadásul skálázott, nagyobb felbontáson használom, mint a gyári beállítás, és sokkal nagyobb pixelmennyiséget kell kirenderelnie. A videó előtt kukáztam a smart preview-t (de nem használok smart preview-t develop nézetben amúgy sem). A fotók ÉS a lightroom katalógus is a külső SSD-n vannak. -
r3dsnake
nagyúr
válasz
r3dsnake
#6934
üzenetére
Felvettem nálam hogy néz ki a képek közti lapozás Macbookon, külső samsung ssd-ről (1GB/s). Kizárt, hogy ezt hálózatról is így tolná: [link]
Nem tudom olyan gyorsan a következőre léptetni, hogy megakadjon. És ahogy jobbról látszik a felrat "Original photo", tehát nem a Smart Preview-t mutatja.
-
r3dsnake
nagyúr
A smart preview-t használja, ha külön bekapcsolod. Az 1:1 és standard preview csak a Library nézetben működik.
Az 1:1 preview valójában egy teljes febontású JPEG, semmi több. Nem editálható, csak a smart preview.
1:1: These previews are a 100% view of actual pixels and, like Standard previews, the Camera Raw engine processes them. When Lightroom Classic generates 1:1 previews, it also generates minimal and standard previews, so all three are available to the program as needed. Because so much data is being processed, 1:1 previews can take a significant amount of time to create. Any time you zoom to 1:1 or higher in the Library module, Lightroom Classic uses 1:1 previews.
Every time you view or edit raw images in the Develop module, Lightroom Classic generates up-to-date, high-quality previews. It uses the original image data as its foundation and then updates the preview for any processing or adjustments that have been applied. The process is a little faster if the original image data is in the Camera Raw cache. Lightroom Classic checks the cache for the original image data and can skip early-stage processing if the image data is cached.
-
r3dsnake
nagyúr
M1 Pro Macbookot használok. Ott nincs semmi várakozás, ha gyors a háttértár mögötte. Viszont így már értem miért nem érzed a különbséget, lassabb a géped.
Macbookon AZONNAL vált képet.
A develop modul nem használja az 1:1 preview-t, az kizárólag a Library nézetben működik.
-
r3dsnake
nagyúr
Csak próbáld ki, hogy a belső ssd-n vannak a fotók, vagy a hálózaton, és kezdj el lapozni a képek közt a develop fülön.
Én még 1GB/s és 3GB/s ssd-k közt is érzem a különbséget. De mondom, a külső ssd már tök oké kompromisszum preview generálás nélkül is, de ugyanaz egy külső vinyó esetében is rohadt lassú. A hálózat meg még lassabb.
-
r3dsnake
nagyúr
A response time nagyon durván megnövekszik hálózaton. Tényleg nem levegőbe beszélek, de amikor várni kell két kép közötti váltásnál, akár csak egy másodpercet is, az több ezer raw fotó válogatásánál elképesztően frusztráló. A 10gbites SSD is lassú amúgy a laptop belső ssd-jéhez képest, de ár-érték arányban muszáj meghozni ezt a kompromisszumot.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
general
#6903
üzenetére
14"-en dolgozok, meg több fotós ismerősöm is, szóval egyéni preferencia kérdése. Korábban 16"-es MBP-m volt, de most győzött a kisebb súly és hordozhatóság (mivel minden nap viszem magammal egyetemre is a gépet.)
Majd ha újra lesznek vékonyabb, könyebb 16"-es gépek, mint az Inteles időszakban, akkor talán elgondolkozok rajta.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
randras_83
#6894
üzenetére
Mindegy, de a 14"-es Pro van jó ár-érték arányban. Air 15" használtan sokkal többe kerül, és rosszabb a kijelzője, kevesebb a base storage, kevesebb a port, rosszabb a hangszóró, nincs aktív hűtés sem.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
randras_83
#6892
üzenetére
M1 Pro MBP-k 350 körül mennek használtan, akkor inkább az. (14”)
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
randras_83
#6753
üzenetére
Mac Mini nem olyan drága
mokus1: nem kell egyesével, ha másold a tárgy kijelölést a többi képre akkor az AI újra generálja fotónként a kijelölést
-
r3dsnake
nagyúr
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
randras_83
#6753
üzenetére
+1, sokkal egyszerűbb az élet, amióta váltottam macre. Pedig nekem még inteles gépem van.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
aldebaran
#6513
üzenetére
De a DPI is tökmindegy. Ha elmentek egy 1000x1000-es képet 1DPI-vel vagy 300DPI-vel, pontosan ugyanúgy fog megjelenni a monitorodon. Valamint a fájl mérete is pontosan ugyanakkora lesz.
Ezek a számok csak azt határozzák meg, hogyha nyomtatnád, mekkora területet rajzoljon ki a papíron.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
Stauffenberg
#6050
üzenetére
Nem szokásom gépeket kikapcsolni vagy alkalmazásokat bezárni.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
Stauffenberg
#6048
üzenetére
Mert ha mindkét gépen nyitva van, összeakad teljesen. Vinyóra syncelve meg működik simán
Plusz a previewt tök feleslegesen szemetelné oda, és nem tudod külön helyre pakolni.
-
r3dsnake
nagyúr
Ugyan, több éves katalógusom 50ezer képpel 500 mega. És tudna csak wifin szinkronizálni.
De nem érdekel a mobil/tablet. Asztali és laptop közt miért nem lehet? Miért nekem kell napi szinten külső vinyóval és freefilesync-kel vacakolni a két gép között? Abszurd így 2020-hoz közelítve.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
Stauffenberg
#6042
üzenetére
Felfoghatatlan számomra, hogy a Lightroom Classic catalogot miért nem szinkronizálja a felhőbe. Felváltva használok asztali gépet és laptopot és baromi zavaró kézzel syncelni a katalógust két meghajtó közt.
Ami meg szintén baromi zavaró, hogy a PS, ha újratelepíted a gépet, nem jegyzi meg a megszokott elrendezésed, hanem mindent visszaállít defaultra.
Bácsak lenne egy felhő szolgáltatás az adobe appok mögött, ami lehetőséget biztosítana ilyen apróságoka...
-
r3dsnake
nagyúr
Mekkora hülyeség, hogy a Sierra-ra nem megy fel az új ps/lr.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
HollyBoni
#5921
üzenetére
Ahol a library sorolja a mappákat, katt jobb klikkel az adott mappára és "Find missing folder". Így megadhatod hogy hol az új helye a képeknek.
Akár főkönyvtárig is visszamehetsz (ha a mappaszerkezet azon belül ugyanaz maradt) ott pedig a Show parent folder gombot kell párszor végignyomni a mappára kattintva.
-
r3dsnake
nagyúr
válasz
scarabaeus
#5912
üzenetére
Ezért nem szabad váltani soha egyedi képről.

-
r3dsnake
nagyúr
Milyen megoldást javasolnátok arra, hogy két gépen használok lightroom-ot és szeretném ezt szinkronban tartani?
Próbáltam, hogy az lrcat fájlt bedobom egy onedrive mappába, amivel azonban az a gond, hogy a preview fájlokat is oda menti, így feleslegesen megtölti a tárhelyet.
Használ valaki hozzám hasonlóan két gépet aktívan párhuzamosan? Hogyan oldottátok meg?
Köszi!
-
r3dsnake
nagyúr
A korábbi (legfrissebb ingyenes) fellelhető még valahol?
-
r3dsnake
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
- Parfüm topik
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Formula-1
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Nintendo Switch 2
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 Pro Max Graphite 128GB használt szép állapot 100% akku 6 hónap garancia
- Apple iPhone 13 Pro 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Gold-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4432, 100% Akksi
- HP ProBook 445 G8 14" Ryzen 3 5400U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




