-
Fototrend
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
atti_2010
nagyúr
válasz leviske #14001 üzenetére
De akkor miért nem oldották meg a GDDR5 verziót hiszen az árakat biztosan tudták jóval előtte, gondolok itt a GDDR 1-2GB modulokra és a többrétegű alaplapra is, szerintem ok sem akarják egyelőre kinyírni az összes VGA-t R9-8xx alatt, mert egy olyan megoldás könnyen megtehetné és az útiterv is arról szól hogy APU+dVGA és nem arról hogy csak APU.
1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.
-
atti_2010
nagyúr
válasz Sztenn #14003 üzenetére
A dVGA -t nagyon nehéz egy szimpla APU-val helyettesíteni pláne ha előretör a 4K felbontás, és nem is ezt akarják hanem hogy viszonylag könnyen lehessen a CPU-t helyettesíteni mindenféle hókuszpókusz nélkül mert azt csak az Intel hiszi hogy fog tudni 4nm gazdaságosan CPU-t gyártani.
1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.
-
leviske
veterán
válasz atti_2010 #14002 üzenetére
Amennyiben ami a képeken van egy GDDR5 vezérlő, akkor szerintem korai kijelenteni, hogy "nem oldották meg" a GDDR5 támogatást. Ahogy láttam, akkor a BIOS-ban is van utalás a GDDR5 támogatásra, szóval még csak nem is a chipen belül van ez letiltva.
Szerintem valami olyasmi ütemtervvel számoltak, hogy amennyiben a Mantle meggyőzi az OEM-eket, akkor nagyjából nyár/ősz táján már születhetnek GDDR5-ös megoldások. Pl egy Razer Blade nagyon jól tudna profitálni abból, ha elég lenne egy lapkát belerakni a gépbe, hogy a "gamer" szócskát ráaggathassák. A Steam Machine-okban sem elvetendő ötlet a GDDR5 használata, ha $88 dollárból egyszerre kapnak 8GB memóriát és egy erősebb VGA-t.
MOD: Természetesen én sem SoC-ként tekintek a Kaveri-re, de az azért tény, hogy meg van benne a potenciál és amíg Mantle alatt az a hangsúly, amit eddig kiemeltek, akkor egyelőre az AMD is CPU+IGP formában adja a cuccot, hiába a HSA képességek.
[ Szerkesztve ]
-
Valdez
őstag
válasz Vartanus #14006 üzenetére
Jócskán... mindenki ezt mondja, de attól tartok perpill ez lenne a legolcsóbb megoldás a lényegi továbblépésre. És nem csak most, hanem mondjuk az elkövetkezendő 2 évben.
A ddr4 mennyire lesz elszállva? Ráadásul attól tartok az is csak 2600-2800 felett fogja megérni a magasabb késleltetés miatt. Mert mondjuk idén talán tudunk számítani 2133-2400 CL15-re meg hasonló okosságokra a felső kategóriában (tehát nem AMD-nél), és mivel ddr4 az eleve már jóval drágább lenne amúgy mint egy tri-channel ddr3 lap.
-
atti_2010
nagyúr
válasz Vartanus #14010 üzenetére
Pont én is így gondoltam mert akkor már elkezdtek emelkedni az árak de ez a szett még kedvezménnyel volt 13K (most meg 32k ugyanabban az áruházban), Kingston 2x4GB 2400 -ra gondolok de már lehetett feltételezni hogy a Kaveri használni fogja.
[ Szerkesztve ]
1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.
-
Vartanus
őstag
válasz atti_2010 #14011 üzenetére
Na ja..én sem az 5800K miatt vettem,arról mindketten tudtuk már a 2400-as Predatorok megvásárlása előtt,hogy az nem fogja bírni,én is a jövőre gondolva vettem..és milyen jól tettem most majdnem tripla áron tudnám megvenni.
[ Szerkesztve ]
< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >
-
Fiery
veterán
-
stratova
veterán
válasz stratova #14015 üzenetére
Hmm inkább Warsaw utódjának tűnik:
it's a single die with 8 modules and not an MCM of two dies with 4 modules eachdergander Számunkra vélhetően ez konkrétan nem sokat. Natív 8 modulos lapka lesz, teljes prociba integrált PCIe 3.0 vezérlővel, 4 Hyper Transport linkkel, 4P-ig skálázódik.
-
Fiery
veterán
válasz stratova #14015 üzenetére
Nem, ez egy nagy semmi. Az AMD utitervein nem szerepel semmilyen hasonlo CPU/APU. A 2, 4 es 8 processzoros szerverek, valamint a nagyteljesitmenyu desktop PC-k (HEDT) piacarol mar kiszallt az AMD. A Warsaw csak egy gyenge faceliftnek tekintheto, lenyegeben egy ujracsomagolt Vishera. A Warsaw utanra viszont nincsenek tervei az AMD-nek, kulonosen nem Steamroller alapokon, amire a linkelt hir utal.
-
leviske
veterán
válasz stratova #14015 üzenetére
Én is gondoltam rá, de ha lenne egy 8 modulos lapkájuk, akkor azt csak mutogatták volna már tavaly. Meg a "Family 15h Models 30h - 3fh" megnevezés Steamroller modulokra enged következtetni, a Warsaw meg Piledrivernek lett belengetve.
A Warsaw-tól én inkább a korábban pletykált HDL bevezetését várnám, pláne hogy ha jól értem, akkor a Kaveri mégis váratlanul azzal készült.
(#14018) miklosss2012: Mire ez jön, remélhetőleg desktopon már nem lesz értelme nem APU-ban gondolkozni. Vagyis szerintem a működő lapkát majd még jövőre fogják bemutatni és megjelenni sem hiszem, hogy év vége előtt megjelenik.
(#14020) Fiery: Korábban volt hír az oldalon egy 4modulos APU-ról, ami a Carrizo után érkezik és az FX vonal "hivatalos" utódja lesz. Miután Abu pletykákat inkább csak hozzászólásban említ meg, így gondolom nem is egy alaptalan baromság.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz leviske #14021 üzenetére
A HDL-t már rég használják. Már a Brazosban is bevetették. Azóta egyre több CPU-részt HDL-lel terveznek. A GPU-kat meg eleve ezzel tervezték mindig.
Az, hogy FX APU van tervben még nem jelent négy modult. Teljesen más az AMD stratégiája, amióta több mint egy tucat játékfejlesztőt maguk mellé állítottak. Tőlük garanciát kaptak, hogy kihasználják a technológiáikat, ha olyan irányba fejlesztenek, amit ők kérnek. Ennek az eredménye minden amit ma látsz. A fejlesztők megkapták, amit kértek, így most rajtuk a sor. Jelenleg 40+ játék készül, ami HSA/Mantle/TrueAudio trió valamelyikét, vagy mindegyiket használja. És nagy brandek (pl.: Star Wars). Ezért lett leállítva a sima CPU-s vonal, mert az új irányból nem profitál.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Sonja
nagyúr
Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!
-
leviske
veterán
Hm. Akkor valamit nagyon benéztem, mert nekem úgy rémlett, hogy 4 modul lesz. Meg mondjuk, ha hosszú távon akarnak 2 modulon bohóckodni, akkor idővel szükség lehet az SMT használatára is, nem? Vagy az CMT mellett megoldhatatlan? (Bár ezt a kérdést egyszer azt hiszem már feltettem a topikban, szóval elnézést az ismétlésért.)
Amúgy értem én, hogy a HDL-t korábban is használták, de a Kaveri-ben már a teljes lapka azzal lett tervezve, nem? Mert, ha a CPU részt sikerült azzal megtervezni és olyan hatásfokkal, amit a tranzisztorszám/lapkaméret arány sugall, akkor szerverekbe mehetne egy feleakkora processzor, mint eddig. És Piledriver mellett még lenne is idejük kitesztelni jobban a technológiát, mire jön az új termék. Gondolom ennyi fáradozást megérne a szerverpiac.
(#14028) Fiery: Elég sok fejlesztőcég szeretne betörni az ARM piacra, köztük a Microsoft is. Az eddigi ismereteid szerint a HSA nagyjából mennyire tudna ebben segíteni? (Induljunk ki abból az ideális helyzetből, hogy minden ARM gyártó full támogatja a HSA-t és már mindenki csak a szoftverekre vár.)
[ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Azokon már túl vannak. De a professzionális piac mindig nyitott minden újdonságra, szóval ez automatikusan megy. Győzködni itt nem igazán kell. Pláne úgy, hogy megmutatják nekik az új Mac Prót és el van intézve a kérdés.
(#14029) leviske: A hány modul lesz az attól függ, hogy a partnereik innentől mit akarnak. A Carizzo az gyakorlatilag már papíron megvan, tehát azt nem lehet megváltoztatni, de ha jelzik, hogy merre menjenek, akkor a jövőben arra mennek.
Bár az általános vélemény nem biztos, hogy levetíthető az AMD partnereire, de az Epicnél Lottes leginkább több IGP erőt kér, akár a processzorerő kárára. Emellett az Avalance motorprogramozója is mondta már, hogy 100 GFLOPS 4-8 maggal elég, de ha van lehetőség ~1-1,5 TFLOPS-os IGP-re, akkor azt kérné.[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz Thrawn #14031 üzenetére
Ha egyszer befejezik a WDDM 2-t, akkor az eleve sok olyan funkciót támogat, ami HSA-s koncepciókat igényel a hardveres oldalon. De már a mostani Windows verziókba is becserél pár alapfunkciót az AMD HSA-s megoldásokra. A következő Catalyst driverrel fognak települni.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Fiery
veterán
válasz leviske #14029 üzenetére
Az ARM-mal nem az a problema, hogy hogyan torsz be, hanem az a platform ami az ARM alapu cuccokon fut (legyen szo Android, iOS vagy WP8/RT-rol), hogyan teszi lehetove a munkad penzre valtasat. Epp a napokban volt hir rola, hogy egyre kevesbe fizetnek az emberek az app-okert. 1 dollart sem, 1 eurot sem adnak ertuk. Ez a problema, nem az, hogy hogyan torsz be a piacra
A HSA-t (sot az OpenCL-t sem) pedig jelenleg egyik tabletes/mobiltelefonos platform sem tamogatja _altalanosan_. Az asztali Windows lesz az elso, ami ezt tamogatja, azon kell a fejlesztoknek eloszor megbaratkozni a HSA-val.
[ Szerkesztve ]
-
Fiery
veterán
válasz Thrawn #14031 üzenetére
Ahogy Abu is emlitette, a Windows felhasznaloi feluletenek egyes elemeinel jol johet a HSA. De a melyebb szinteken felesleges ilyesmivel kinlodni, nem hoz annyit teljesitmenyben. Raadasul, a HSA-nak pont az a lenyege, hogy az oprendszertol amennyire csak lehet, fuggetlenitse a GPGPU-s szamitasok menedzseleset, kikerulve a hagyomanyos layereket. Ha az oprendszer melyerol felnyulsz a HSA-hoz, akkor az egyreszt baromi rizikos, masreszt meg a HSA alapveto celkituzeseivel elegge szembemenne
-
stratova
veterán
Ez a 100 GFLOPs az az elméleti GFLOPs amivel AMD szokott példálózni a diáin?
(CPU core x CPU clk x 8 + IGP core x IGP clk x2) elméletben ezt még a 65/45 W-os A8-7600 is megugorja.
Az is érdekes, hogy szerver vonalon Toronto APU eleve SoC, de még Carrizot csak 65 W-os TDP-re tervezik. (miért csak az SWE-n találtam most meg a ti képeteket? )
Az 1 TFLOPs elméletit egy 10 CU-s Cape Verde is megugraná ~800 MHz-en. Bonaire-re kaliberrel (14 CU) pedig az 1,5 is 850-en. Bár ez utóbbihoz gondolom már kellene a 20 nm.[ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
leviske
veterán
Azt sejtettem, hogy a Carrizo nem fog változni, de azt a 100GLOPS teljesítményt nem érzem annyira univerzálisnak... Értem én, hogy platformosodik a cég és igyekszik egy bizonyos felhasználási módra kihegyezni a termékeit, de azért remélem, hogy hosszú távon a igyekeznek megtartani a PC pozitívumait. Csúnya lenne, ha elérnénk egy olyan pontot, amikor egy Excel táblát csak egy AMD tud megnyitni, míg egy Word doksit csak egy Intel.
Emellett nem lenne rossz, ha azért olyan partnerek igényeit vennék figyelembe, akikre a felhasználóknak igénye van.
(#14035) Fiery: A helyzet nem új keletű. Aki eddig vásárlásokból befolyó összegekből akarta fenntartani magát, az már sokkal korábban koppant egyet. Szerintem.
De most én nem az ARM helyzetének az elemzésébe akartam belemenni, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy a HSA mennyire jelent az ARM/X86 platformok között átjárást. Azért tőled kérdezem, mert az itteni csapatban valószínűleg te foglalkoztál a fejlesztések során a legtöbbet a témával.
-
Fiery
veterán
válasz leviske #14039 üzenetére
A HSA annyibol lehet jo dolog az atjarhatosag/portolas szempontjabol, hogy ha egy adott szoftver adott reszfeladatat HSA-ra fejlesztik (es pl. konkretan OpenCL-ben vagy Javaban irjak meg), akkor az az adott resz remekul portolhato lesz barmilyen HSA-compliant rendszerre. Ez azonban me'g baromi keves, es valojaban nem sokat segit egy komplett szoftver portolasanal.
Hogy egy konkret peldat is mondjak. Pl. vegyuk az AIDA64-et. Egy bazinagy szoftver (cca. 1 millio kodsor mindennel egyutt), amit nagyon nagy melo lenne x86 Windowsrol barmi masra portolni. Ha az AIDA64 OpenCL benchmarkjait atdobod HSA-ra (nem nagy melo), akkor az OpenCL benchmarkokat szabadon tudod onnantol portolni barmilyen mas HSA-s platformra -- ami egyelore nem letezik, hiszen az x86 Windows Kaverival az egyetlen letezo HSA-s platform ugyebar De ha lenne mondjuk HSA-s OSX vagy iOS vagy Android vagy barmi mas, akkor oda az OpenCL benchmarkokat egyszeruen lehetne portolni. A gond az, hogy magukat a benchmark metodusokat tudod csak igy portolni, minden mast is at kell vinni az uj platformra. Ha pl. csak az OpenCL benchmarkokat nezzuk (es nem az egesz AIDA64-et), akkor a GPGPU Benchmark panelt kellene mint felhasznaloi interfeszt lekodolni az uj platformon, es az ala "betolni" a HSA-s benchmark metodusokat. Nyilvan ez nem egy oriasi feladat, de egy komplett szoftvernel maga a HSA-s resz altalaban marha kicsi/rovid.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy egy komplett szoftver portolasanal altalaban a felhasznaloi felulet a legnehezebben portolhato, azzal van a legnagyobb gond, ha at kell vinni valahova. Kiveve persze az olyan specialis eseteket, mint az OSX <--> iOS, ahol kicsit konnyebb ezt megoldani. A felhasznaloi felulet ujrairasa/portolasa utan az "engine" portolasa mar altalaban kisebb melo szokott lenni, azzal sokkal konnyebb megbirkozni.
[ Szerkesztve ]
-
leviske
veterán
Köszi! Így már valamennyivel tisztább a kép.
Még annyit kérdeznék, hogy a AVX-512 használata mellett elméletben lenne akkora teljesítményugrás, ami kárpótol azért, hogy sokkal több munkát igényel? Csak mert, ha eddig jól értelmeztem, akkor az AVX-512 használatával gyakorlatilag konkrét hardverekhez/architektúrákhoz(?) kell megírni a kódot.
-
Fiery
veterán
válasz leviske #14041 üzenetére
Az AVX-512 nem kulonbozik olyan sokban az SSE-tol, csak szelesebbek a regiszterek es tobbfele utasitas van, sok mindent nagyon "kenyelmesen" meg lehet vele oldani. Ha valaki veszi ra a faradsagot, akkor nagyon szep teljesitmenyu kodot lehet AVX-512-re irni. Ha mondjuk a Haswellt (4770K) vesszuk alapul, csak a CPU reszt nezzuk, es mondjuk ebbe pakolunk AVX-512-t, akkor kapasbol magasabb elmeleti lebegopontos teljesitmennyel (866 GFLOPS) gazdalkodhatunk, mint a Kaveri iGPU-janal. Arrol ne is beszeljunk, hogy ha a Skylake-nel -- tegyuk fel -- a CPU es az iGPU is megkapja az AVX-512-t, es az iGPU-t is tudod direktben programozni, akkor az aggregalt lebegopontos teljesitmeny egeszen jopofa mereteket (pl. 1.5 TFLOPS) olthet Persze inkabb az az eselyes, hogy a Skylake utan, a Goldmont kornyeken konvergal majd csak az AVX-512-vel a CPU es az iGPU, es vegre megszabadulunk a GPU-tol -- ami eddig is csak egy kenyszer szulte nyakatekert megoldas volt.
[ Szerkesztve ]
-
letepem
aktív tag
Ha jól értelmezem akkor Rory ezt az irányzatot indította el? Mármint az AMD fejleszt hardvert a fejlesztőknek, nem a fejlesztők szoftvert a hardverhez? Remélem érthető amire gondoltam!
Fiery: Esetleg van valami doksi az AVX-ről, amiből lehet tanulmányozni a működését/előnyeit/hátrányait?
[ Szerkesztve ]
látok, hallok, érzek és gondolkodom.
-
atti_2010
nagyúr
válasz letepem #14043 üzenetére
Eddig Rory nem vezeti rosszul az AMD-t, ha a szoftveresek keptelenek kilepni az Intel fele CPU amokfutasbol megis valamit ideje tenni.
1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.
-
Balala2007
tag
válasz letepem #14043 üzenetére
Esetleg van valami doksi az AVX-ről,
Intel AVX512 (+ SHA + MPX + Broadwell uj utasitasok stb.) doksi ez lesz implementalva a Sky Lake - Sunset Lake - Cannon Lake ...(desktop/server) illetve Knights Landing - Knights Hill ... (MIC) cuccokban
Intel SDE-vel lehet tesztelni/debugolni mar most az AVX512 kodok helyesseget
A nasm 2.11-gyel lehet mar AVX512 asm kodot forditani
[ Szerkesztve ]
AIDA64.com
-
Vitamincsiga
tag
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A fejlesztői megközelítést én sem nagyon értem, de az Intel álláspontja világos. Szokták is mondani, hogy az ő megközelítésük valóban hatványozottan nehezebb a programozás szempontjából mint a többieké, de megmaradnak az aktuális SDK-k és Library-k.
A másik álláspont is ismert egyébként. A többi cég azt mondja, hogy könnyebb új SDK-kat és Library-ket fejleszteni, mint elvárni a programozóktól, hogy több tucat szálra threadoljanak, szinkronizáljanak és 256/512/1024 bites vektorra kézzel optimalizáljanak.Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest