Új hozzászólás Aktív témák
-
Fooler89
őstag
válasz
IO.sys
#25720
üzenetére
Akkor talán az lenne a legjobb tanács, hogy kezdjen el kutatni megoldás után vagy írjon le mindent amit tud a helyzetről. Kérdezzen és utána folytassa a kutatást.
Szerintem sokan régen voltak itt iskolai rendszergazdák. A szerencsésebbek nem voltak.
Akikkel én találkoztam tényleg semmilyen tudásuk nem volt nekik. Volt olyan aki inkább visszament autót szerelni. Nem akarom őket bántani mert az egész, minden szempontból rossz.
A lényeg, ha tapasztalatot akarsz szerezni NE menj iskolába rendszergazdának! Nem lesz ott semmilyen eszköz, technológia amivel piacképes tudást szerezhetnél. Egyetlen dologra jó, hogy erősíts a stressztűrő képességeden.
Vagy ha szeretsz két hétig azért kaparni, hogy kapj egy 64mb pendrive-ot akkor isten áldjon. -
Fooler89
őstag
Teams kérdés.
Mi történik a postjaimmal a csoportokban ha törölném az egész accountomat?
Nem tudok jobb szót a törlésre. Magyarul elhagynám a munkahelyem.Köszi
-
Fooler89
őstag
Lenne 3 amatőr kérdésem office 365-el kapcsolatban. Ígérem utána nézek csak most útmutatást kérek.
1. Közös névjegy listát akarnak azaz, ha mondjuk a titkár felvesz egy névjegyet akkor az mindenki másnál a névjegyek között megjelenjen.
Ezt a public folderrel tudom ezt megoldani?2. a szervezeten belül egységes aláírásnak kellene lennie.
Ez a mailflow->rule-> Apply disclaimers tudom megoldani?3. Ha mondjuk az aláírásban benne kéne lennie a beosztásának, akkor arra van valamilyen változó amivel be tudom rakni? Esetleg erről egy link.
Előre is köszönöm.
-
Fooler89
őstag
válasz
MasterDeeJay
#21601
üzenetére
Ne haragudj de erről a gondnok kollégám története jut eszembe.
Egyszer csak felhívja egy diák, hogy menjen fel a tanterembe mert a tanár nem tud tanítani.
Felmegy és megkérdezi mi a baj?
-hallja?
-mit?
-a halál hörgéseket
-micsodát???
-halál hörgéseket
-és mi a f*rkamat csináljak? mi vagyok én? szellemírtó?Bocs, de a rendszergazdák se értenek mindenhez.
-
Fooler89
őstag
válasz
sugarforce
#21337
üzenetére
Igen, de ez még nem oldja meg azt hogy az egyik gépet 10 hetente használja a másikat 2 naponta. Remélem így már érthetőbb.
-
-
Fooler89
őstag
Kaptunk 10 gépet amivel az a bajom, hogy csak egy 128Gb SSD van benne.
Ezek ilyen közös használatú gépek lennének, ahol többen jelentkeznek be tartományi felhasználóval.
Erre azt találtam ki, hogy akkor folder redirection és a tartalmasabb(appdata, download) dolgok azonnal egy hálózati megosztásra menne.
Első tesztre működik is.Kérdésem, lehet annak hátulütője pl.1.-es gépen frissül a böngésző, valamit okoskodnak a profillal és utána 2.-es gép amin még nem frissült a böngésző ott meg meghal az egész?
Remélem érthető.
-
Fooler89
őstag
Ahogy utánad mondták, a főnököm tuti nem tudja.

Mi nálunk centrum a fenntartó, szóval nem tudom mi ez a redmine és valószínűsítem, hogy nincs.
A lényege a kérdésemnek, hogy akkor senki nem fog körberöhögni, hogy jó pár ezer forintért leíratom egy szervizzel, hogy ez tényleg rossz és gazdaságtalan a javítása.Ugye sok hülyeségről tudok a közszférából de ez az egyik legjobb biznisz. Semmiért nagyon szeretünk fizetni.

-
Fooler89
őstag
Iskola és tanári laptop (lenovo) Megnéztem, már mindent amit lehetett de nálam egyértelmű hardver hiba.
A problémám, hogy le lehessen selejtezni kellene egy szakértői vélemény (magamban nevetek amúgy)
Ki hogyan oldja meg a dolgot?
Legjobb megoldásnak az tűnik, hogy én ráírom, hogy rossz és a sarokban elfér. -
Fooler89
őstag
Mit jelent a munkahelyváltás közepette? Megszűnt a munkaviszonyod?
Ha nem akkor egy nagy tanulság, hogy nem adunk ki kódot.
Tessék elérhetővé tenni a weblapot. Mondjuk visszarakni egy backupot és csókolom.Igazából vágom, hogy a legtöbb suliban úgy van, hogy a rendszergazda tölti fel az anyagokat a weblapra de ez bőven nem üzemeltetési munkakör. Bár hallottam már pozitív példát ahol nem így van.
Általánosságba véve én nem aggódnék efajta dolgokon. Tőlem is elvárják, hogy rossz pdf-eket javítsak meg mert lelóg a táblázat utolsó sora. Kérem, ez nem feladata a rendszergazdának ezért nem is teszem meg.
-
Fooler89
őstag
Jól értesült vagyok, hogy imap fiókok (sok) letöltése valami olyan formába ami után az egyszerű embernek is nézhető ingyenes megoldás nem létezik?
(nincs ad)
Maradjak a javaslatomnál, hogy outlookból tessék exportálni?
-
Fooler89
őstag
Már egy hete lassú az internet nagy lett a ping. Modem reboot után egy ideig rendben volt utána viszont újra belassult. Majd mikor egyáltalán nem volt bent senki aki használta volna a netet akkor teszteltem és nagy volt a ping. Forgalmat néztem, de senki nem generálta csak én.
A tűzfalon két net van és átkapcsolva a másik netre rendben van, most nincs hiány az internetből bent.
DNS-et cseréltem google-ra opendns-ről de nem javított.Most direktbe kötöttem egy gépet a modemre, félórás terhelésre se csinált hasonlót.
Ezek után én arra következtek, hogy ha gond volt akkor az a modem hibája lehetett. Nyilván most még letesztelném, hogy újra produkálja a hibát-e vagy sem de miket néznétek még meg, hogy a biztosra tudjam a dolgot?
Azért is furcsa, mert a két net egy szolgáltatótól van, sőt még egy kábelen jön be az épületben (épületen belül van egy koax elosztó)
-
Fooler89
őstag
Amúgy megint annyi információt adtál, hogy Uri Gellert kéne hívni a megoldáshoz

-
Fooler89
őstag
válasz
szallasi007
#20793
üzenetére
-
Fooler89
őstag
Most volt egy jó adag magam sz*patása és úgy néz ki jön egy kis szerencsétlenség.
Mindent felfrissítettem majd mikor nem oldódott meg a problémám akkor újratelepítettem a ck és egy régi backupot töltöttem vissza még az előző verziót. Utána az ap-kat és a kontrollert is felfrissítettem. Hétfőn bejöttek az emberkék az iskolába és azóta folyamatosan dobálja el az eszközöket a kontroller és küldi az alarmokat emailben. Uptime két napos szóval az áramszünetet kizárnám. Internet se szakad meg, VPN-en keresztül be vagyok csatlakozva és egyszer se dobta el.
Kontroller és az ap-k verziója 4.0.21.9965
CK FIRMWARE Verzió v0.13.4
unifi verzió: 5.10.17-11638-1Hol kéne keresnem a hibát? Valaki találkozott hasonlóval?
-
Fooler89
őstag
Unifi + Syno nas (radius szerver) Nincs AD.
Felhasználószintű hitelesítés van.
Lenne 50 gép amit diákok használnak.Az lenne a kérdésem, hogy egy felhasználóval csatlakozok a wifihez lesz gond a hitelesítéssel?
-
Fooler89
őstag
Legalább off-topicba tennéd......
Régebben is megkaptad a segítséget. Nem értem miért kell ezt itt újra felhozni.Szerintem valami office-os topikban jobban tudnának segíteni!!!
Más téma:
MDT-ről telepítek tartomány nélküli helyre, ahová elvittem a laptopomat és arról futott az MDT.
Lehet buta kérdés, bár tudom, lehet offline mediara is kitolni a cuccot viszont ha jól gondolom, az egész deploy sharet kitolnám egy nasra akkor az onnan is simán működne? -
Fooler89
őstag
válasz
sanzi89
#20278
üzenetére
Sulimban vannak Lenovo Yoga laptopok csodálatos 64gb-s SSD-vel. (pacsi az arcba aki megvette...)
Na mármost ha a simát raknám fel akkor új windows 10 verziónál, az update tele teszi az egész SSD-t.Ezért én felraktam a Windows 10 2015 LSTB-t ami Tisztaszoftveres kulccsal aktivál is.
Office meg amúgy minden megy rajta ami a tanároknak kell, bár a sebessége miatt, nem nagyon használható bármi egyébre. Én is kaptam, jól jön tesztelni ha valami nem megy, de már egy távoli asztal megnyitása és használata is néha siralmas viszont ez a hardver miatt van.Nem tudom mi a célod, de amelyik gépen van hely oda én is a sima enterpriset rakom, nem nagyon érdekel, ha sírnak az update miatt. Enterprise-os gépekkel eddig nem volt gond updatenél.
-
Fooler89
őstag
válasz
Fooler89
#20106
üzenetére
Ez sehogy se akar összejönni

Ha feltölti előtte Onedrivera akkor simán megy a csatolás hivatkozásként de ha a számítógépről akarok csatolmányt küldeni akkor nem ajánlja fel ezt a dolgot.
Végső elkeseredettségemben már az Office 2019-ben is megpróbáltam. Nem megy! Szóval feladom! -
Fooler89
őstag
válasz
MasterMark
#20212
üzenetére
A synon leváltottam a radius certet a let's encryptesre.
Egy idő után elkezdte felengedni a klienseket.
Az iosnél annyi volt a baj, hogy gyenge volt a jel és ezért valamiért hibás jelszót adott válaszul.
Hazafelé odasétáltam az ap-khoz és azonnal megkérdezte, hogy megbízom-e a tanúsítványba-
Utána ment is a dolog. -
Fooler89
őstag
válasz
MasterMark
#20208
üzenetére
Érdekes, de windowsos klienseken megy, meg egy Androidon.
IOS nem szereti. -
Fooler89
őstag
Synology Nas Radius server + Unifi wifi.
Szépen beállítottam minden működik annyi problémával, hogy ha a kliens gépre nem teszem fel a tanúsítványt akkor nem akar hitelesíteni.
Na mármost mivel nincs tartomány, plusz sokan saját eszközzel szeretnének dolgozni. Kéne vennem egy SSL certet?
Ha igen, honnan? -
Fooler89
őstag
válasz
Flowtation
#20190
üzenetére
Miért szívas? Bocs de nálunk a mikrotik köszöni szépen de jól van 🙂 Ahogy haladnak a dolgok a niif óta egyáltalán nem bánom, hogy nincs velük dolgom.
-
Fooler89
őstag
-
Fooler89
őstag
Cisco eszközöket kellene beszerezni, oktatáshoz.
Valaki tud olyan helyet ahol használtan lehetne beszerezni őket? Idézek, mire lenne szükség."Mire van szükség:
Switch: olyan Cisco switch amit VLAN képes, menedzselhető konzolkábelen keresztül. Operációs rendszer Cisco IOS.Router: olyan Cisco router, amin legalább két darab FastEtherent vagy GigabitEthernet interfész van, és konzolkábelről menedzselhető.
Operációs rendszer Cisco IOS."A használt azért lenne, mert ütve vágva lesznek szerintem plusz élőben nem lesznek használva.
A másik kérdésem, mivel semmit nem tudok a cisco eszközökről. A konzol kábel az teljesen szabványos vagy van valami cisco specifikus?
-
Fooler89
őstag
válasz
szallasi007
#20102
üzenetére
Elméletileg ha be csatolsz egy onedriveot a fajl - >office fiók alá akkor meg kéne jelennie a gombnak viszont nálam sehol semmi. Olvastam, hogy frissítés kellhet hozzá de nincs siker. Nem sokat tudtam vele foglalkozni.
A webes felületén viszont hibátlanul működik.
-
Fooler89
őstag
válasz
szallasi007
#20097
üzenetére
Eddig ezt találtam [link] Holnap teszt
-
Fooler89
őstag
Olyat szeretnék csinálni, hogy ha outlookból nagyobb mint 50 megás fájlt akarnak küldeni emailben, akkor azt töltse fel onedrivera és a linket belerakja az emailben úgy, hogy a link megnézéséhez ne legyen szükség bármilyen bejelentkezésre.
Lehet ilyet csinálni?AD, O365 van.
-
Fooler89
őstag
válasz
kraftxld
#20049
üzenetére
Azt értem, de végülis a nem sysprepelés nagy gondot nem okoz. Most nem azt mondom, hogy ajánlott sysprep nélkül tolni, de ha nincs wsus szervered akkor olyan bajt nem okoz. Persze függ attól milyen progik vannak az imageben.
Bon kolléga pont erre volt kíváncsi, de érdekelne ha van ezzel kapcsolatban tapasztalatod -
Fooler89
őstag
válasz
E.Kaufmann
#19998
üzenetére
A józan paraszti ész azt mondja nekem, hogy nem hiszem, hogy érdemes neki kétszer lefejleszteni az exchanget avagy két levelező rendszert fejleszteni. Nyilván meg van a lehetőség, hogy ő bizonyos dolgokat belerak a sajátjába, hogy optimalizálja az o365-höz, de nem hinném, hogy ez a két teljesen külön termék lenne.
Rugdosni meg neki könnyebb, gondolom azért cégen belül több infó áramlik az exchange fejlesztőitől mint nekünk egyszerű embereknek.
-
Fooler89
őstag
És scripttel generálom az új jelszót amit utána emailben elküldi a tanárnak?
1. sajnos nem érnek rá ezt megírni
2. mivel nincs wifi nem tudja megnézni az emailjeit= nincs wifi
3. nem megy a wifi magyarul, nem fogadja el a régi jelszavátAmúgy teljesen egyetértek veled! Nagyon idegesítő, hogy a pedagógusok semmire se képesek
(bár én már ezt elfogadtam) -
Fooler89
őstag
válasz
sanzi89
#19903
üzenetére
Szóval pluszba van a mac cím szűrés vagy egy felhasználóhoz egy mac cím tartozhat?
NPS-t ismerem, de sajnos arra ott nincs lehetőség.AD sincs viszont ha minden igaz egy Synology Nas lesz. Esetleg azon ezt meglehet oldani?
Exian: Mandatory profile és GPO. ezek a kereső szavaid

-
Fooler89
őstag
Tudom, hogy sokszor felmerült téma, de most megint rákérdezek.
Ubiquitis wifi hálózat, cloud keyel. Szépen rendben üzemelnek viszont megint lett egy pedagógus vagy valahogy kikerült a wifi jelszó a diákok kezébe.
Mac cím szűrésen kívül, milyen egyéb lehetőségek vannak arra, hogy biztosítsam, hogy csak tanárok használhatják a wifit? -
Fooler89
őstag
válasz
MasterDeeJay
#19883
üzenetére
"...és minden egyéb amivel a vezetője megbízza...."
Ne már, ezt mindenhol leírják, mint ahogy csomó mindent aztán köze nincs a valósághoz.Szerintük minimálbérét lehet 40 órában alkalmazni normális rendszergazdát.
A valóságot ez meg se közelíti. Szóval nekem még mindig az a véleményem, amit fent a többiek írtak. Nem véletlenül írják! Tudjuk a legtöbben, hogy mi az előnye iskolai rendszergazdaként dolgozni (én is tanulok mellette, stb.) de ha ezek nem lennének percig nem tölteném itt az időt.Az én véleményem, hogy próbálnak mindent rá tukmálni másra, mert nem értenek hozzá vagy nem akarnak annyi energiát rá szánni, hogy értsék vagy még időt se akarnak tölteni vele.
Most nem azt mondom, hogy én mindenre nemet mondok, de ha valamivel 20 percnél többet kell foglalkozni és nem a munkám arra nemet mondok.
MOD: Inkább A`rpi szántam
Canon IW management consolet valaki használt már?
Lenne pár kérdésem. -
Fooler89
őstag
válasz
eboostr
#19803
üzenetére
Ohh van még egy.
A évzárás napján felhívnak, hogy nem-e segítenék az egyik tagintézmény rendszergazdájának, mivel le kell zárni a tanulókat de egész nap nem elérhető az ekréta és csak náluk nem. Oksa, mondom hívjon fel a kolléga és közben megyek arra felé. Tegnap esti sörözés plusz angol dolgozat péntek délutánra tervezve, nem voltam toppon. Jól van elmegyek, nem nagy kitérő. Elmondja, hogy szerinte feltörték a hálózatát mert itt nagyon okosok a tanárok és nagyon értenek hozzá. Persze magamban nagy nevetés. Na a gond, hogy nincs e-kréta. Mondom jó akkor a telefont hagyjuk majd élőben. Persze, végig jó pofizás, kapom a tanácsot a vírusirtókról meg a Ccleanerről, mutatja a fix ip hálózatát amit szép színes excelben vezet. Szuper egyre biztosabb vagyok, hogy én itt nem fogok tudni segíteni. Na rákérdeztem, hogy most fent áll a hiba? Nem. De nézzem meg az opnsense-t ott a csúnya grafikonon blokkol a cucc. Nekem órám van, inkább egy hétfői alkalommal megvizsgáljuk a dolgot.
Eljön a hétfő, mondom nézzük át ezt az egész hálózatot. Mutatja, hogy neki van egy scriptje amivel meg tudja nézni az opnsense-t. Oksa, csináld. Nem látok semmit a logokban, de tényleg semmit. Na elkezdtük az alapoktól, hálózat felderítése eszközök minden egyebet. Lássuk már valami furcsát. Az egyik mikrotik AP-n a diákok feltörték és elállították a SSID-t. Szívás, de más a jelszó mindenhez? Igen. Capsman? Az mi? Jó! Szupi. Nézzük meg fizikálisan a dolgokat közben agyalok, hogy mi a baj? Nagy storys a csávó néha már a légzésemet is zavarta. Elmondta, hogy az opnsenset azt nem ő állította be, hanem egy tanár
Innentől elég furcsa a story mert nem nehéz úgy feltörni valamit amit te csináltál
Jó mondom, tényleg nem láttam azon semmit, rákérdezek, hogy akkor most hol van a modem? Menjünk fel a Server Roomba. Oksa, régi raktárszoba a másodikon ahol van egy kis ablak ami nyitva van és közvetlenül alatta a gépek plusz közvetlen mellette a légkondi
Kérdem mióta megy így a légkondi? Egy éve. Áhh ilyet veszek én is, mert nyitott ablaknál működik egy éve az csak jó lehet. Hát az ablak csak a levegő miatt van nyitva. (amúgy megfulladnának a szerverek?) oksa na nézzük! Meséli, hogy ő neki mennyi idejébe került, hogy feltérképezze a hálózatot meg stb. Mondom értem, de most inkább mutogasd meg a kábeleket, hogy mennek? Hát modem -> a sulinetes routerbe és onnan megy minden szanaszét. És a opnsense? hát az lóg egy porton. Mondom és mi az alapértelmezett átjáró? Hát a sulinet router. Ecsém. akkor kérdezz rá náluk, hogy ők látnak valamit és ha nem akkor inkább emailbe zavarj!Emailben megkaptuk a választ, hogy központi hiba miatt nem ment náluk az ekréta. Azóta is kedvelem a sulinetes skacokat.
Megjegyzés: Tudom nagyon csúnyán írok

-
Fooler89
őstag
válasz
eboostr
#19803
üzenetére
Augusztusban problémák voltak a hálóval a suliban, külső cég csinálta én csak hívtam őket ők majd megoldják, közben szeptember elején én elkezdtem dolgozni a fenntartónál ahol local admin jelszó feltörése volt a feladat, mivel valamilyen misztikus módon az előző rendszergazda nem ismerte ezeket, mert itt mindenki admin. Nem úgy volt. Én meg égek mert nem tudok egy nyomtatót se telepíteni.
Iskola indul, semmi se megy. Hívnak, én meg a külső céget hívom, akik egyszerűen bejelentik hogy a szerződésük lejárt, nincs hosszabbítás, old meg barátom! Szívroham és akkor toljáktok az infót és nézem. Persze rossz kódok, nem jó ip címek, ja és no backup mert mi amit csináltunk az saját helyre mentett nem is mindent ráadásul saját kokányolt scriptek amik saját tulajdon. Törölték.Ok, első dolog, ránézek a cuccra. Hoppá kopácsoló vinyó. Na kiderült melyik is az, amatőr módon go clonezilla aztán majd megold.
Reboot és taccs elszállt a vinyó. Ohh van software raid, akkor kérem mi történt itt? Ahh nyugodtság csak a boot partíció nincs raidbe. Jó! Hely van tessék grubot telepíteni. Debian 8 beboot és telepít grub. Felénél elszáll hogy csomag ütközés, mert debian 7 volt a gépen. Fasza mondom törlés és akkor a megfelelő verziót telepít, nem. megy mert csomag ütközés. Áll az egész iskola mert minden erről a csodálatos debian nfs szerverről megy. Nincs napló, se wifi (freeradius) se smb szerver se mail se semmi.
Okés nézem, én tuti nem fogom tudni úgy visszállítani a dolgot, hogy ez jó legyen mert a sötétben dolgozok.
Rákérdeztem pár embernél hogy mi van ha mindent elvesztettünk. Na aznap este nem aludtam.
Oksa, 2 nap múlva sikerült megoldani, elindul a gép nagy öröm és boldogság. Oksa másnap ugyanúgy szar minden. Kiderült, hogy az internet az valahogy a nyáron 4/1megabitre szűkült.
Másfél hónapig éltünk rajta meg a titkárnak volt egy mobilnete, ha érettségi alatt elmenne a net.Tovább inkább nem folytatnám.
-
Fooler89
őstag
Igen, a poe adapter sajnos 100mbites, szóval nem én krimpeltem rosszul.
Ráadásul ha külön veszed méretben is sokkal nagyobb.
Mindegy, nálam ez most szerencsésen jött ki, de majd úgy is bedobom hogy kéne tartalékba egyet venni, mert ha gáz van akkor pár napig nem lesz oktatás.Ha külön veszed a poe adapter akkor 100mbit viszont az AC-lite-hoz meg gigásat kapsz.
-
Fooler89
őstag
válasz
kraftxld
#19646
üzenetére
Na ma sikerült a kábelezést megcsinálni, rádugtam az eszközöket, meg volt a cloud key update majd a controller és az ap-k updateje. Beállitottam egy wifi kódot és megy.
Kell ezen kívül bármit is állítani vagy az ubiquity az ennyire egyszerű és nagyszerű eszköz lenne?2 ap poe adapterről megy, sajnos azok kábelezése bonyadalmas lett volna. Lehetséges hogy azok az ap-k csak 100 mbittel tudnak csatlakozni?
A kontrolleren ott lóg a cloud key, ezt az egészet szeretném dobozolni mert olyan helyen van ahol csábító lehet a tolvajoknak elvinni. Tudtok ajánlani valamilyen műanyag dobozt amibe bele tudnám rakni?
-
Fooler89
őstag
Bekérdezek, aztán rakjatok irányba ha rosszul gondolkozok.
Kaptam egy új megbízást, 5 tanteremet ahol összesen 90 laptop lesz, el kéne látni wifivel.
Én a mikrotik szoftverét ismerem, igaz azt is csak átvettem és utána teljesen újra konfiguráltam. Szóval bocsássatok meg ha elsőre kezdőnek tűnhet a kérdésem.
Lesz egy külső szolgáltatótól egy mikrotik tűzfal, amiből megy egy hosszú optikai kábel, kb. 100m még nem mértem meg pontosan a tantermekig.
Jelenleg ott tartunk, hogy csak wifivel lássam el a területet ezért felmerült benne, hogy az Ubiquiti eszközeit válasszam. Na már az lenne a kérdésem, hogy milyen kontrollert és milyen AP-k ra lenne szükségem, hogy elbírják ezt a terhelést? Lenne informatikai oktátás ezekben a termekben, műszaki informatika és programozás, ezek nem tűnnek nekem olyan hálózat igényesnek.
AP-k számát tudom, hogy így nem fogjátok nekem megjósolni, de ahogy értesültem, egymás mellett helyezkednek el a termek.Falakról még semmit se tudok. (értem, hogy ez is számít)Ami szerintem fontos lenne az 5GHZ és egy erős kontroller. Roaming nem számít, majd újracsatlakoznak ha gyenge.
Természetesen közben elkezdem én is a kutatást.
-
Fooler89
őstag
válasz
Theory66
#19580
üzenetére
Ha valamit nem tudtam beállítani a dashboardon akkor kértem tőlük emailben. Az mindig 1 nap volt. Telefonszám copy-paste miatt került oda.
Nekem ez nem probléma mert publikusba felvettem egy ip címet megkapta a tűzfal wanja, a lanon meg olyan ip tartományt használok amit csak szeretnék.
Alapból nem álltam volna neki mindent átírogatni mert hatalmas szívás az egész.Mondtam mostanában nem volt velük dolgom, ha lehet eddig kerültem őket ezért nem tudtam hogy több helyen nem megy ez ☹️
-
Fooler89
őstag
válasz
Flowtation
#19577
üzenetére
Nem értem mit nem érsz el, de emailben tudsz tőlük ilyet kérni.
pl: 6-os portra kérek privátot és kapcsolják ki a dhcpt, stb.Nekem eddig mindig megcsinálták, igaz nem olyan rég volt vezető váltás, azóta szerencsére nem volt dolgom velük.
Hibabejelentő:
Tel.: (06-1) 450-3080
E-mail: sulinet@sulinet.niif.huEzeket tartalmazza az emailed.
Kapcsolattartó neve:
VPID (6 számjegyű azonosító):
Kapcsolattartó telefonszáma:Persze bele kell rakni, hogy "jaj nem megy az ekréta, meg a facebook"
-
Fooler89
őstag
válasz
Flowtation
#19575
üzenetére
https://sulinetadmin.niif.hu/
Bejelentkezel utána -> hálózat -> beállítások
És offolod amelyiket használodHa jól tudom publikusban nincs is dhcp de az csak akkor játszik ha van tűzfalad.
-
Fooler89
őstag
válasz
Flowtation
#19573
üzenetére
-
Fooler89
őstag
válasz
Flowtation
#19569
üzenetére
DHCP jó dns címeket oszt, DNS forwardert nem kell átírni?
-
Fooler89
őstag
válasz
Flowtation
#19565
üzenetére
Pl a szervereken a hálókártyák címeit és dns címeket is át kéne írogatni.
Bocs, de ha nem dereng semmi akkor nem a legjobb ötlet neked csinálni.
-
Fooler89
őstag
Ha diák gépekről van szó én nem teszek fel vírusírtót hanem tiltok mindent (applocker és GPO) plusz proxy.
Ha nagy gond lenne mdt WDs kombóval egy-két óra alatt megoldva.
Kb. be se indulnának a gépek viruskergetővel.
Az ott dolgozók gépre avirát rakok azzal még nem volt bajom.
Avastot meg ha behoznak saját laptopot is megkérem hogy töröljék vagy hozzá se nyúlok. így a hálozathoz se férnek hozzá. -
Fooler89
őstag
Avast csinált már nálam is pár furcsaságot, hasonlóan nem akart kommunikálni vagy csak egyetlen weblapot nem hozott be vagy csak smb megosztást nem akart elérni. Azóta kerülöm mint a tűzet. Kedvencem hogyha nem frissítettem az ingyenes licenszt akkor nem tudtál böngészni a gépen 😀
-
Fooler89
őstag
Most az egyik gépre sehogy se akart egy driver feltelepülni és találtam a neten az export-driver ps parancsot.
Fogtam egy ugyanolyan gépet amire sikeresen feltelepült a driver, majd kiexportáltam és a másik gépen beimportáltam.Aki MDT-ben benne van, működhet így a driver telepítése?
Vannak ugye olyan telepítők amiben nem találom az inf fájlt. -
Fooler89
őstag
Van egy imapos email fiók "az én kedvenc tárhelyemnél" amit jeleztek ezen a hétfőn, hogy kitörlődött az összes beérkező email belőle. (backupot én nem csináltam de a kedvenc tárhely szolgáltatóm se)
Van egy email nyomkövetés a szolgáltatónál és ott láttam hogy folyamatosan van email mozgás de nem látom a fiókban az emaileket.
A lényeg ezt előtte 6 ember használta külön gépeken. Megcsináltam a jelszó változtatást azóta a 6 emberből csak egy volt bent aki használja és azóta az a pár darab email ami érkezett hétfőtől azok is törlődtek és ő nem tudja hova. Kukában sincs semmi. Outlookban(2013) használják. (miközben írom, lehetséges hogy valahol valaki berakott egy szabályt hogy szó nélkül törölje az emaileket?)Kitaláltam, hogy csinálok egy másik fiókot amibe küldök egy másolatot a beérkező levelekre és nézem hogy azokkal mi történik.
Mit csinálnátok a helyemben?
Ez már off, ha már teljesen elvesztettétek a felhasználókba vetett bizalmat akkor ti hogy szoktátok ezt visszaállítani?
Csomószor olyan elképzelhetetlen dolgot állítanak, hogy én már semmit nem tudok elhinni.
Jelen helyzetben csak annyit tudok elképzelni, hogy valamelyik elkezdte törölgetni, hogy rend legyen. (nyári nagy takarítás
) -
Fooler89
őstag
válasz
kraftxld
#19321
üzenetére
Ismerek párat, néhány igazgató gondolja hogy kell, hivatalosan viszont tuti nem kell. Teljesen szimpátia alapján megy a választás mivel tényleg nem értenek hozzá ezért nem tudják helyesen megitélni. Van 3 hónap próbaidő.
Nem hinném hogy fizikailag megterhelő, lényeg az elején mond hogy gerinced miatt lehet néha segítség kell. Ha normálisak nem lesz gond.
Mod: nem neked szántam
-
Fooler89
őstag
válasz
E.Kaufmann
#18687
üzenetére
Outlook tud pstbe exportálni.
-
Fooler89
őstag
Ha egy gépet törlök a tartományból. Akkor gép nevét a DNS-ből nem fogja törölni?
A másik, lenne egy olyan AD diák profil, amibe mindegyik tanulói gép automatán belép. Ez azért van, hogyha valakinek nincs meg a kódja vagy stb. akkor ne kelljen a jelszóval szenvedni.
Tudom volt már róla szó, de most nem nagyon találom meg a megoldást. Az lenne a lényeg, hogy kijelentkezés vagy újraindítás után felejtse el az összes azóta létrehozott fájlt meg bármilyen módosítást.
Hol tudnék erre megoldást találni? -
Fooler89
őstag
válasz
szallasi007
#18226
üzenetére
Igazából ezt is sokallom
megjegyzem iskoláról van szó, szóval fájl szervert évente egyszer tanmenetetben átírják az évet a következő évre, AD arról van heti mentés is, bár a heti egy tanár váltást fél perc alatt visszahozom. (diákokét nem használják) WDS ha havonta van 1 gép aminek még nincsenek a driverei betöltve akkor betöltöm, print serveret egyedül deployra használom. Wsus 1 nap alatt reprodukálható. Van még egy Debian amin egy mariaDB fut. Adatbázisról napi mentés rotálva arról csak egy backup van mivel az adatbázis amúgy is betölteném, meg van egy win XP gép, amióta virtualizáltam azóta egy program fejlesztője játszik rajta. Arról napi felhős mentés van, legrosszabb esetben dobok fel egy új virtuális gépben egy XP-t aztán csókolomEzzel kifújt a dolog. Amióta ezek meg lettek csinálva azóta nincs igény semmire. Pl: vizsgánál, maradjunk inkább a pendriveozásnál mert azt tudjuk hogy kell.
Igazából egy Radius meg egy DirectAccess lenne amit még meg szeretnék valósítani de ahhoz még egy kicsit mikrotikezni kellene. -
Fooler89
őstag
Windows Servereket ti hogyan szoktátok az updatetelni? (Vegyes core,standard, hyperv)
Ugye mindig jön egy havi biztonsági frissítés, de eddig még nem sokat vizet zavart viszont most kézzel telepítem őket, mehet automatán is? Havi egy backup mindegyikről készül.
-
Fooler89
őstag
O365-el kapcsolatban lenne kérdésem.
Lenne egy táblázat, amiben benne vannak a helyettesítések. Amit kéne tudnia:
-mindenki által elérhető
-csak bizonyos emberek tudják szerkeszteni.
-némelyik szobában ez ki lenne rakva egy monitorra. A folyamatos változást kéne látniuk ezeken a monitorokon. Mivel lehetséges hogy ezek nap közben is változnak.Onedrive vagy sharepointon keresztül keressem a megoldást?
-
Fooler89
őstag
válasz
sugarforce
#18032
üzenetére
Meg is egyezett. Majd pakolj be 20 gépet és utána lásd, hogy az már nem számít személyes felhasználatnak.
-
Fooler89
őstag
válasz
MrSealRD
#18030
üzenetére
Köszi mindenkinek, jelenleg az anydesk ami az eddigi befutó, de később letesztelem a többit is.

Teamviewerrel nem volt baj, a probléma az volt, hogy szerették volna ha megoldom a jelszó nélkül azonnal tudjak csatlakozni a gépekre viszont ez erősen üzleti felhasználásnak látszik azonnal korlátoztak arra, hogy 5 percig nézhetem a gépet utána eldobja a kapcsolatot. Mivel pénzt nem akarnak szánni rá így muszáj megelégedniük ezzel a megoldással.
-
Fooler89
őstag
Teamviewer helyett tudtok valamit ajánlani ami ingyenes és nem kell hozzá port nyitás?
Lenne 25 gép amit távolról kéne menedzselni de se ad, se semmi.
-
Fooler89
őstag
válasz
Flowtation
#17853
üzenetére
Kell egy kis idő míg megjelenik, de amúgy a kérdés. Hogy adtad hozzá őket?
-
Fooler89
őstag
Ha már témánál vagyunk akkor megkérdezem.
Ugye a Centrum az egy fenntartó, azaz nem tudom, hogy ők most oktatási intézmény számítanak vagy minek. Ami érdekelne az, hogy O365-öt kapnak vagy sem?
Azaz kaphatnak email meg egyebeket.Sajnos akit kérdezem Tisztaszoftver meg az Euro one nem tudtak egyértelmű választ adni.
-
Fooler89
őstag
Valaki ismeri, használja? Tapasztalatok érdekelnének.
Érdemes használni? -
Fooler89
őstag
Windows Defendernek van értelme hyper-v hoston?
-
Fooler89
őstag
Bekérdezek hátha
RB411a-hoz keresek poe adapter.
Mostani egy Atlas model: xw48-24016003n2
Ez mennyire számít minőséginek?Tudtok ajánlani olyat ami jobb minőség? Ha veszek egy hasonló 24V 1600mA adapter az is jó hozzá?
Jelenleg ezt az egyet találtam [link] 5k-ért. Reális az ára?
-
Fooler89
őstag
Bekérdezek, hátha valaki kutakodott ilyen témában.
200k-ért kellene komplett asztali gép monitor nélkül.
Irodai felhasználás azaz Email, Office, hasonlók.
Nem kell KEF-es felületről meg egyebekről.Plusz ehhez hozzá monitor, ami nagy és jó rajta Excel szerkeszteni.
-
Fooler89
őstag
Szeretném egy kicsit automatizálni az AD-ben a felhasználók létrehozását.
Érdeklődnék, ti hogyan rakjátok be az új diákokat és veszitek ki a kilépetteket?
-
Fooler89
őstag
Valaki tud olyan céget, akik foglalkoznak projektor telepítéssel?
Guglit kipörgettem
-
Fooler89
őstag
Újabb találós kérdés
HP DC5750 Ati chipsettel szerelt gépek Windows 7x64 Enterprise verzió. Van ebből 14 db és most hogy migráltunk win7-re a ps/2 billentyűzetek néha nem működnek csak ha restartot kap a gép természetesen teljesen véletlenszerűen. Eszközkezelőben nincs hibajelzés ps2 drivernek. Ezzel próbálkoztam de ez sajnos nem oldotta meg. USB-re váltás nem megoldható de az 2 gépnél működik.
Merre keresnétek a megoldást?
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 6GB Zalman S2 TG FSP 600W
- Honor X8 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen 2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 512GB SSD Quadro T1200 W11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
) alatt mentette el a beállításokat. Mivel első olvasatra nagyon minőségi printerről lehet szó azt mondom, próbáld meg másik böngészővel az Utax-nál.






Kérdem mióta megy így a légkondi? Egy éve. Áhh ilyet veszek én is, mert nyitott ablaknál működik egy éve az csak jó lehet. Hát az ablak csak a levegő miatt van nyitva. (amúgy megfulladnának a szerverek?) oksa na nézzük! Meséli, hogy ő neki mennyi idejébe került, hogy feltérképezze a hálózatot meg stb. Mondom értem, de most inkább mutogasd meg a kábeleket, hogy mennek? Hát modem -> a sulinetes routerbe és onnan megy minden szanaszét. És a opnsense? hát az lóg egy porton. Mondom és mi az alapértelmezett átjáró? Hát a sulinet router. Ecsém. akkor kérdezz rá náluk, hogy ők látnak valamit és ha nem akkor inkább emailbe zavarj!


