Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz Batman2 #894 üzenetére

    Elnézést mindekitől, pár gépelési hibát tettem bele!

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

  • And

    veterán

    válasz Batman2 #894 üzenetére

    Nézd, sosem tapasztaltam furcsa viselkedést az IPC-1L részéről, leszámítva a néha nehézkesen, csak sokadszorra reagáló gombokat, de ezt le is írtam a töltős topikban. Több kollégámnak is ajánlottam, volt, akinek ilyen töltőt kapott tőlem, de még senki sem említett furcsa, megmagyarázhatatlan hibát. Mondjuk normális akkuval szoktuk használni, és nem töltünk rá a korábban már feltöltött cellákra. A refresh nálam sosem rontott még egyiken sem, de elvileg se nagyon tudom elképzelni a dolgot, mivel az is csak ismételgetve kisüt-tölt. Tesztet meg sosem használtam: a refresh elegendő infót nyújt, és kisütéssel indít.
    "Ezen felül kicsit gúnyosnak, és sznobnak érzékelem ezen soraidat"
    Sajnos romlok :U. Bár a sznobságot nem igazán tudom hova tenni, a gúny elfogadva. Azért a szakmai körítés érzésem szerint bőven túlsúlyban volt.
    "Viszont úgy vélekdetem, hogy mindegy hogy feltöltött, vagy reészben, egészben kimerült akkukat teszek be akkor, amikor töltéssel kezdi a műsort a töltő, mert arra van neki az -DV érzékelési képessége, hogy érzékelje, hogy töltött az akku és ne töltse túl"
    Ne egyszerűsítsük le ennyire a dolgot: a -dV sem csodaszer, hogy bármilyen (főleg korábban már feltöltött) akkura működjön. Főleg, ha a feszültség tetőzése már bekövetkezett az előző töltés végén. Így nehéz érzékelni, a kapocsfesz. nem emelkedik már sehová, nincs mihez képest csökkenést mérni (ami 0,5A-es töltésnél amúgy sem jellemző egy LSD NiMH-ra, észrevételem szerint). A -dV detektálás erre egyszerűen nincs felkészítve. Ha tudjuk, hogy fel van töltve a cella, akkor legalább direkt ne indítsunk rá újra töltést. Amúgy meg egyetértek a #891-ben írtakkal: lehetőleg mindent kisütéssel indítsunk, abból baj nem lehet.
    "A konklúzó számomra mindenképpen az, hogy vigyázni kell ezzel a IPC-vel is, mert lehet, hoyg rosszabbat teszek az akkukal a spéci funcióival, és lginkább a discharge funkciót használjam, azzal árthatok a leg kevesebbet"
    Ugyanott kötöttünk ki, ahonnan indultunk: a discharge program is kisüt-feltölt, tehát pontosan ugyanazt csinálja, mint a refresh, de csak egyszer. Ezért ehhez képest a refresh-nél sincs (mivel elvileg sem lehet) nagy különbség, ezért nem értem ezt a rugózást részedről a refresh 'káros hatásán'.
    Az előző javaslatom még mindig áll: derítsd ki, hogy mennyi maradéktöltést hagy a fényképeződ az akkukban, mikor lekapcsol. A kapocsfeszültséget és egyéb elméleteket ilyenkor hagyd figyelmen kívül: beteszed a cellákat a töltőbe, és megnézed, mennyi még bennük a kisüthető kapacitás. Könnyen lehet, hogy csodálkozni fogsz az eredményen, és kábé erre értettem a sz@r akkuk problematikáját. Több esetben csináltunk ilyen vizsgálatot, és az derült ki, hogy a hagyományos (pedig nem noname) akkuk töltésének olykor a fele / kétharmada 'bent maradt' a cellában, míg egy LSD-típusból álló pakkot ugyanaz a fényképező szinte csontra leszívott. A tulaj arra 'panaszkodott', hogy ezek a másfajta akkuk egyszerűen nem akarnak lemerülni. Így lett a kisebb névleges kapacitásból jóval hosszabb üzemidő, mint hagyományos akkukkal. A normál akkuk kapacitása egyébként az IPC mérései szerint megvolt, közelítette a névleges értéket, csak épp a gép nem nagyon akart működni sokáig azokkal. Lehet erre mindenféle elméletet gyártani, de szerintem egyértelmű: nagyértékű terhelő áramimpulzusok (vaku, zoom- és fókuszmotor, LCD, stb.), relatíve magas belső ellenállás párosul a gép részéről még túlságosan magas lekapcsolási határfeszültséggel.

Új hozzászólás Aktív témák