Új hozzászólás Aktív témák
-
#68216320
törölt tag
válasz
ro_bert17 #7649 üzenetére
En a regi laptopomba ssd-t az optikai meghajto helyere szereltem be egy ata-sata atalakitos kutyuvel. Esetleg lehet ez egy alternativa. SSD-bol pedig boven profital a gep, mivel nem a sebesseg, hanem a gyors fajleleres szamit a rendszernel igazan. Foleg egy ennyire regi notinal.
-
Tim82
félisten
válasz
ro_bert17 #7649 üzenetére
1,8" microSATA to IDE adapter + 1,8" microSATA SSD, illetve hasonló, csak mini PCI-e to IDE adapter + mini PCI-e/mSATA SSD.
Normál 2,5" SATA vinyó 99%, hogy nem fér el.
Ha régi Thinkpad-ről van szó, akkor akár az első megoldást ilyennel is ki lehet egészíteni.
1,8" microSATA SSD-kkel van tapasztalat, itt érdemes olvasgatni, elölről.
-
ravail
senior tag
válasz
ro_bert17 #7649 üzenetére
Szia!
Neked valami ilyen átalakítóra van szükséged. A google segített, nekem sincs ilyennel tapasztalatom, a laptopokra jellemző szűk HDD hely miatt az is kérdés, elfog e férni. A SATA HDD vagy SSD saját, nagy adattárolási (írási és olvasási) sebességének az ATA átvitel sebesség korlátja lesz, vagyis se a SATA se az SSD sebességtöbbletét nem fogod tudni kihasználni. Viszont, egy kedvenc laptop továbbéléséhez lehet jó eszköz egy ilyen átalakító (amennyiben elfér és megfelelően működik), hisz új ATA laptop HDD-t már nemigen lehet venni, szerezni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I5 13400F / 32GB DDR5 / RTX 4070 Super / 1TB SSD
- Új monitor állvány - csak össze lett szerelve
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged